Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 23:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sty 2019, o 21:37 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Akurat w tym przypadku - raczej były to osoby bez wyższego, ale ze maturą. Ale już nie pamiętam szczegółow, bo to były bardzo częste przypadki. Na początku mnie zatkało, a później już traktowałem to jak rutynę.
Notoryczne kłamstwa w cv mnie już nie dziwią. Np "dobra" znajomość angielskiego oznacza, że człowiek nie jest w stanie o sobie 3 słów po angielsku powiedzieć. A sformułowanie "komunikatywna znajomość języka" oznacza często, że człowiek jest w stanie zrozumieć, że się do niego po angielsku mówi, ale już nie treść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 01:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Wiktor co raz bardziej mnie zaskakujesz.
Na ile znasz „zachodnie” społeczeństwa? Gwarantuje tobie, że nie odbiegamy od normy i to bez względu jak ją zdefiniujemy.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SIRK napisał(a):
plitkin napisał(a):
Zależy od TU i Twoich warunków indywidualnych


plitkin napisał(a):
a zapisy umowne potrafią być negocjowane.

Czy możesz podać przykład dowolnego ubezpieczenia gdzie przyjęto indywidualnie wynegocjowane warunki i/lub klauzule. Nie pytam o wysokość składki tylko o zapisy umowy ubezpieczeniowej i chodzi mi o konkrety przykład w którym punkcie wprowadzono zmiany.


Tak, moje własne?
Indywidualnie określony zakres geograficzny ubezpieczenia....
Następne pytanie?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SIRK napisał(a):
. Nie chce obrażać agentów ubezpieczeniowych ale podczas negocjacji z klientem mogą oni co najwyżej zrezygnować z części swojego zysku (bezpośredniego lub pośredniego) co oczywiście będzie miało wpływ na wysokość mojej składki ale nie na kształt mojej umowy. Wszelkie zmiany w standardowej umowie muszą być autoryzowane nie tylko przez pracowników wyższego szczebla ale w pierwszym rzędzie przez biuro prawne obsługujące dane TU.
Jak myślisz ile będzie generowała dodatkowych kosztów taka polisa „skrojona” na miarę potrzeb konkretnego klienta indywidualnego? (...).


Jasne... właśnie Ci się udało obrazić każdego, kto się ubezpieczeniami zajmuje, a raczej udałoby się gdyby nie fakt że w sposób oczywisty nie rozumiesz tematu o którym piszesz. Ale co tam....

KAŻDE UBEZPIECZENIE musi być autoryzowane przez underwriterow - co jakąkolwiek zmianę czyni dziecinnie prostą. Odmowa zmiany „standardowego” ubezpieczenia oznacza tylko, że ci są leniwi*. Znaczy się, nie chce się im oceniać dodatkowego ryzyka, co jakby jest ich pracą. Ale mają ocenione dla poszczególnych przypadków i tyle, po cholerę dowalać sobie pracy, ‚nie da się’ jest tak prostą odpowiedzią...


*lub ryzyko, które chcemy zawrzeć jest na poziomie nieakceptowalnym dla danego towarzystwa - oni czasem jednak pracują ;)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maaniek napisał(a):
(...)ubezpieczeniach detalicznych, a takim jest ubezpieczenie jachtu, TU nie da zgody na jakieś odstępstwa od standardu.


Nie, nie jest oczywiste, wręcz przeciwnie...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SIRK napisał(a):
(...)
Wiktor musimy dokończyć tą dyskusje, jeżeli nawet Twoje posty zaczynam odbierać jako udowadnianie „że czarne jest czarne” to albo ze mną jest co raz gorzej albo darujmy sobie to całe forum.
(...).


To pierwsze, to pierwsze, Krzysztofie ;)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maaniek napisał(a):
SIRK napisał(a):
Maaniek napisał(a):
Przy składce rzędu kilku tysięcy jest już pole do modyfikacji umowy.

Jak byś określił wielkość tego pola


Przy ubezpieczeniach majątkowych od 5 tyś w górę. Przy komunikacyjnych 20 tyś w górę. Liczy sie też branża i zakres ubezpieczenia. TU nie będzie rozmawiać o gołym OC komunikacyjnym, ale jak dołożysz AC, NW, assistance to parę klauzul brokerskich można dołożyć. Rynek ubezpieczeń "jachtowych" jest Polsce bardzo niszowy(...).


A teraz dołożyłeś ‚w Polsce’ i wypada się zgodzić. Choć podejście do problemu kompletnie bez sensu.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Zbieraj napisał(a):
SIRK napisał(a):
Ale tam znakomita większość społeczeństwa korzysta z pomocy wszelkiej maści doradców finansowych. To jak to jest, oni jeszcze bardziej od nas walczą z tymi swoimi doradcami?
Nie. To u nas jest patologia ubezpieczeniowa i broker ubezpieczeniowy reprezentuje interesy TU i jest przez nie opłacany. W krajach - jak piszesz - rozwiniętych demokracji - broker jest opłacany przez klienta i reprezentuje klienta w negocjacjach z TU.
Tak więc to nie klient walczy z doradcą tylko doradca walczy o interes klienta (i swój przy okazji).


Jeszcze trochę inaczej, Janusz.
Teoria jest (i przepisy...), że broker działa w interesie klienta, w odróżnieniu od agenta.

Teoria jest, że powinien być w stanie zorganizować ubezpieczenie dowolnej firmy.

W praktyce w Polsce „brokerzy” a/reprezentują JEDNĄ (!) firmę b/wyraźnie działają w interesie tejże firmy.
Paru się chyba na mnie obraziło, jak powiedziałam im, że są agentami tej firmy a nie brokerami....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 07:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maaniek napisał(a):
(...). Broker może tam występować jako reprezentant TU lub reprezentant poszukującego ochrony.


Zgadza się aczkolwiek z jednym zastrzeżeniem - ma obowiązek poinformować wyraźnie klienta o tym, że otrzymuje prowizję od oferenta danego produktu finansowego*. Żadny „drobny druczek” ale wprost i bez ogródek zanim zacznie cokolwiek o tum produkcie mówić. Przynajmniej w UK.

*jesli tego nie zrobi, straci licencję. Jakoś nikt nie sprawdzał...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SIRK napisał(a):
Wiktor co raz bardziej mnie zaskakujesz.
Na ile znasz „zachodnie” społeczeństwa? Gwarantuje tobie, że nie odbiegamy od normy i to bez względu jak ją zdefiniujemy.


A tu - mieszkając w tzw. zachodnim społeczeństwie 13 lat już.... - całkowicie się zgodzę...
poza jedną cechą - przerabiacie, w Polsce, to co tutaj działo się lata temu, nie mając - jak i nie było ich lata temu tutaj - narzędzi prawnych do zatrzymania pewnych patologii. Jak się podpowiada rozwiązania - sprawdzone tutaj, na takich samych problemach, to słyszy się zwykle w odpowiedzi „s co ty (wstaw dowolny epitet lub przeklenstwo) wiesz, nie mieszkasz tutaj!” albo „nie pouczaj nas! Mieszkamy w Polsce! (w domyśle - sami chcemy to spieprzyć)”.

Jakoś większość komentujących nie wpada na to, że ja i inni w mojej sytuacji nie mamy najmniejszego interesu jak dana rzecz będzie rozwiązana w Polsce. Ot, po prostu sugerujemy rozwiązania sprawdzające się w krajach KTÓRE JUŻ PRZEZ TO PRZESZŁY. Wasza sprawa, jak urządzicie to w Polsce. Ja w Polsce bywam sporadycznie....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: Andrzej Kolod
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 09:56 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
SIRK napisał(a):
Wiktor co raz bardziej mnie zaskakujesz.
Na ile znasz „zachodnie” społeczeństwa? Gwarantuje tobie, że nie odbiegamy od normy i to bez względu jak ją zdefiniujemy.


Dość słabo znam. Dlatego nic nie pisałem o tym, że odbiegamy od normy ani nie sugerowałem przewagi zachodnich społeczeństw. Poszukujesz się w moich postach treści ktoŕych tam nie ma. :)
Jedyny mój komentarz dot. zachodu był w kontekście uzyskanej od Ciebie informacji: że na Zachodzie się więcej korzysta z doradców finansowych i więcej jest problemów. Opisałem, że oczywistą jest zależność: więcej korzystania - więcej reklamacji. Nie mam jednak pojęcia czy rzeczywiście więcej się korzysta, ani nie pisałem nigdzie o przewagach tych społeczeństw. Napisałem o bolączkach jakie tutaj spotkałem i które mnie zaskoczyły. Podejrzewam, że na wspomnianym zachodzie jest nie lepiej, lub może być gorzej. Ale o tej ocenie nic nie pisałem. Jeżeli miałbym napisać cokolwiek - to raczej od lat piszę o przewagach Polaków jako bardzo pracowitym i przedsiębiorczy narodzie z ogromną wewnętrzną intuicją i wysokim instynktem przetrwania w warunkach trudnej sytuacji gospodarczej. Osobiście podziwiam i się uczę. Znam dobrze jedynie 2 narody i na tym tle Polacy zdecydowanie wygrywają. A świat zachodni w jakim byłem jest nie na moją mentalność: jestem zbyt skażony starymi czasami, dlatego raczej nie rozumiem wielu mechanizmów jakie tam z powodzeniem funkcjonują. Z tych, które obserwuję , niektóre wyśmiewa, inne podziwiam. Jednak za mało wiem by oceniać i porównywać.
Zatem nie szukaj w moich wypowiedziach to czego tam nie ma proszę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 10:34 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Agent M-23 proszony o nie pouczanie centrali.
Zadanie do wykonania: przyspieszyć Brexit i wracać.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
vaginal napisał(a):
Agent M-23 proszony o nie pouczanie centrali.
Zadanie do wykonania: przyspieszyć Brexit i wracać.
v

:rotfl:

Jaki Brexit? My nigdzie się nie wybieramy....

Ps. A js nigdzie nie wracam ;) u siebie jestem...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 10:47 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Fakt. Nie powinni po tylu latach ruszyć.
Ale się nie zdziwię. To już nie jest stary świat.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 11:41 

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 20:46
Posty: 121
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 14
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Moniia napisał(a):
Zbieraj napisał(a):
SIRK napisał(a):
Ale tam znakomita większość społeczeństwa korzysta z pomocy wszelkiej maści doradców finansowych. To jak to jest, oni jeszcze bardziej od nas walczą z tymi swoimi doradcami?
Nie. To u nas jest patologia ubezpieczeniowa i broker ubezpieczeniowy reprezentuje interesy TU i jest przez nie opłacany. W krajach - jak piszesz - rozwiniętych demokracji - broker jest opłacany przez klienta i reprezentuje klienta w negocjacjach z TU.
Tak więc to nie klient walczy z doradcą tylko doradca walczy o interes klienta (i swój przy okazji).


Jeszcze trochę inaczej, Janusz.
Teoria jest (i przepisy...), że broker działa w interesie klienta, w odróżnieniu od agenta.

Teoria jest, że powinien być w stanie zorganizować ubezpieczenie dowolnej firmy.

W praktyce w Polsce „brokerzy” a/reprezentują JEDNĄ (!) firmę b/wyraźnie działają w interesie tejże firmy.
Paru się chyba na mnie obraziło, jak powiedziałam im, że są agentami tej firmy a nie brokerami....

Bardzo upraszczasz sprawę. Prawda niestety jest taka że ubezpieczenia jachtu nie jest wielka atrakcją finansową dla brokera, a oferta TU jest dość ograniczona Dlatego brokerzy korzystają ze standardowych produktów dostępnych na rynku i nie jest to reprezentowanie jednego TU. Broker ma rozpoznać rynek i polecić produkt najlepszy z punktu widzenia potrzeb klienta. Rozpoznanie 5 firm dominujących w Polsce w ubezpieczeniach jachtów nie jest wielkim problemem. Brokerzy zajmujący się jachtami mają to dawno przerobione.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maaniek napisał(a):
[(...)nie jest to reprezentowanie jednego TU. Broker ma rozpoznać rynek i polecić produkt najlepszy z punktu widzenia potrzeb klienta. Rozpoznanie 5 firm dominujących w Polsce w ubezpieczeniach jachtów nie jest wielkim problemem. Brokerzy zajmujący się jachtami mają to dawno przerobione.


Mylisz się, odnoszę sie do bardzo konkretnych firm które wprost stwierdzają, że reprezentują tylko jedną firmę, przynajmniej jeśli chodzi o ubezpieczenia żeglarskie. Jednocześnie używając tytułu brokera i będąc zarejestrowanymi jako broker....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 12:02 

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 20:46
Posty: 121
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 14
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
To w razie sporu z towarzystwem poleconym przez nich można to wykorzystać przeciwko nim z duża korzyścią dla nas jako klienta. :D



Za ten post autor Maaniek otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2019, o 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Maaniek napisał(a):
To w razie sporu z towarzystwem poleconym przez nich można to wykorzystać przeciwko nim z duża korzyścią dla nas jako klienta. :D


Ot, po prostu wybrałam inne ubezpieczenie... u brokera... :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2019, o 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
leszek2401 napisał(a):
Dzień dobry,
Kupuję niewielką, używaną, stalową łódkę. W najbliższych planach pływanie głównie po Bałtyku, w zdecydowanej większości raczej samotne. Zastanawiam się nad ubezpieczeniem. Przyznam się, że szukając w Google'ach nieco się pogubiłem. Casco jachtu - rozumiem. Ale co z OC? Czy OC skippera to to samo co OC jachtu? Co mam mieć, żeby być krytym gdybym coś komuś podrapał czy zrobił inną krzywdę? Gdzie najkorzystniej? Czy mógłbym prosić o wskazówki doświadczonych kolegów?
Pozdrawiam.
Wracając do początku. Przez pierwszy rok posiadania jachtu nie miałem ubezpieczenia. Najbardziej znana na naszym rynku firma nie odpowiadała na zapytania mailem. Kasy nie miałem, więc zeszło. Ale co się natrząsłem ze strachu...
W drugim roku zrobilem to co radzi Rolfok.
Ustalenie warunków poszło łatwo i sprawnie.
Dwa lata później stracilem maszt - odszkodowanie pokryło wszelkie koszty.
Mam OC z sumą gwarancyjna 1.5 mln euro - absolutne minimum (wyobraź sobie, że trafiasz w palec pianistę zawodowego).
Mam Yacht casco na pełną szacowaną przeze mnie wartość odtworzeniowa jachtu.
I mam NW skippera i załogi.
Koszt roczny ok. 1200 pln.
Warto!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: leszek2401, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2019, o 23:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
plitkin napisał(a):
Zatem nie szukaj w moich wypowiedziach to czego tam nie ma proszę.

Nie ma sprawy i przepraszam jednak ewentualny protokół rozbieżności byłby długi.

Colonel napisał(a):
Mam OC z sumą gwarancyjna 1.5 mln euro - absolutne minimum (wyobraź sobie, że trafiasz w palec pianistę zawodowego).

Ilu osób posiada OC kierowcy na taką sumę?
Statystycznie ujmując, szybciej spotkamy pianistę w drodze do pracy a nie na wodzie podczas urlopu.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sty 2019, o 23:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Leszek, ponieważ wdał się troll, to informuję Cię, że obowiazkowe OC samochodòw osobowych w Polsce ma od 2012 roku sumę gwarancyjną 5 mln Euro i zetknąłem się z przypadkiem roszczenia na 20 mln PLN, wypłacono kilkanaście. (zajmowałem sie tym zawodowo przez dobre 8 lat).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sty 2019, o 08:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Colonel napisał(a):
Leszek, ponieważ wdał się troll, to informuję Cię, że obowiazkowe OC samochodòw osobowych w Polsce ma od 2012 roku sumę gwarancyjną 5 mln Euro

Przyznaje się do pomyłki i przepraszam jeżeli swoją sugestią wprowadziłem kogoś w błąd. Jednakże sprawa dotyczy pieniędzy i chyba nie ma tu miejsca na „trollowanie” lub wypisywaniu głupot o palcu pianisty.
Aby wyrazić sens poprzedniego przekazu proszę obowiązkowe OC kierowcy zamienić na OC rowerzysty, rolkarza lub osoby puszczającej latawiec a może bawiącej się dronem. Inaczej mówiąc dobrowolnym ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym które w naszym wypadku może nieść o wiele więcej zagrożeń.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 09:06 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Može ktoś zamelduje, jak skorzystał że swojego OC jachtu do 9 metrów. Oprócz regatowców, rzecz jasna.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 11:22 

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 20:46
Posty: 121
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 14
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
OC w życiu prywatnym, suma gwarancyjna 200 000zł rozszerzone o szkody w mieniu najmowanym. Utopiłem cześć wyposażenia. TU zapłaciło blisko 1500zł, udział własny 100zł. Niestety obecnie klauzula jest ograniczona poprzez wyłączenie szkód w jednostkach pływających oraz pojazdach mechanicznych. Zmieniłem TU na inne. Zdarzenie 7 lat temu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
vaginal napisał(a):
jak skorzystał że swojego OC jachtu do 9 metrów.


A czemu akurat 9 m ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Maaniek napisał(a):
Utopiłem cześć wyposażenia.


A jak tą szkodę udokumentowałeś?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 11:40 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
bury_kocur napisał(a):
A czemu akurat 9 m ?

Niewielką łódkę tak określam - można dyskutować.
Czemu niewielką - vide pierwszy post wątku.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sty 2019, o 15:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
vaginal napisał(a):
Može ktoś zamelduje, jak skorzystał że swojego OC jachtu do 9 metrów.


Już mówię

vaginal napisał(a):
Oprócz regatowców, rzecz jasna.


O kurde... już nie mówię :D



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2019, o 19:20 

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 20:46
Posty: 121
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 14
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
bury_kocur napisał(a):
Maaniek napisał(a):
Utopiłem cześć wyposażenia.


A jak tą szkodę udokumentowałeś?

oświadczeniem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 sty 2019, o 21:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Maaniek napisał(a):
oświadczeniem


I tak w sumie być powinno.

Kiedyś córka moja - z obywatelstwa Szwedka - powiedziała mi tak - tato - czy wiesz jak jest różnica pomiędzy Polską a Szwecją ?

Ano taka, że w Szwecji jak mówię, że się nazywam Weronika Ring tzn, że się tak nazywam a w Polsce muszę okazać paszport :-(

Smutne ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 501 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL