Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13327
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1509
Otrzymał podziękowań: 2196
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
staniszewski napisał(a):
Kto nie umie się modlić niech płynie na morze./rzymskie/

http://www.niedziela.pl/artykul/135008/ ... wyplywa-na

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...



Za ten post autor Wojciech otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Niemozliwe w tych okolicznosciach, ze cos mu sie popsulo i ze nie doplynal .. :roll:
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowania - 5: boSmann, Colonel, Jaromir, Wojciech, Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wojciechu dzięki za link :)
Próbowałem szukać w google "co autor miał na myśli" ale niczego się nie dokopałem.
Przypuszczałem oczywiście że będzie to coś z cyklu "jak trwoga to do Boga" i,
wbrew temu co sugerował vaginal, byłem pewien, że o rzymskokatolickie morza i modlitwy
tu chodzi.
Ale nie znalazłem :(

Po przeczytaniu artykułu odnoszę takie wrażenie... Jeśli bu to oczywiście kogoś interesowało... Że w naszych dotychczasowych dyskusjach w tym wątku zaliczaliśmy podobne "odloty" jak autor tego artykułu :)
Wcale tak daleko od tematu niedosugerowanego przez założyciela wątku nie odeszliśmy :lol:
Cytuj:
W czasie swego niedokończonego samotnego rejsu dookoła ziemi był Pan na jachcie z godłem i flagą Polski na grocie najlepszym ambasadorem naszej Ojczyzny wszędzie, dokąd Pan Kapitan dopływał...

A tam gdzie nie dopływał, teraz będzie całkiem niezłym ambasadorem dla czytelników...
Cytuj:
Pan Kapitan jest szczególnie dumny z waleczności i patriotyzmu swego ukochanego dziadzia Mirosława Rybickiego...

– Mój dziadzio już jako 17-latek wstąpił na ochotnika do wojska i poszedł ze swoim szwagrem, który był wojskowym, na wojnę z bolszewikami w roku 1920, za co został wyróżniony Krzyżem Niepodległości.

Szczególna duma z dziadziunia który poszedł sobie w wieku 17 lat pozabijać trochę bolszewików w imię niepodległości... Hmm... 17 lat... Ja trochę wcześniej zacząłem pić wódkę ale toasty też wznosiłem wzniosłe...
Uczymy się modlić ( mdlić ) stojąc oko w oko ze śmiercią dumnie z tych naszych antenatów, którzy poszli zabijać... Ops... Poszli uczyć modlić oczywiście, innych.

Mdli od takiej propagandy.
Ta najprawdziwsza modlitwa w obliczu śmierci to cichutko wyszeptane "mamo". Większych bogów nie ma - monoteizm rulez :D
Lepiej było o wódce...



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Catz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
http://www.niedziela.pl/artykul/135008/ ... wyplywa-na
Antycypujac, bo pora do spiwora, informuje, ze rzygac mi sie chce czytajac takie debilne teksty.
Catz Co Kajaki Tez Lubil

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
To masz na dobranoc cytat który może zamiast torsji uśmiech wywoła ;)
Cytuj:
A przecież byłem – w mniemaniu moim i tak licznych Polaków witających mnie wszędzie – najlepszym ambasadorem Polski, szczycącej się naszym ponadtysiącletnim chrześcijaństwem, walczącej z różnymi zewnętrznymi wrogami oraz tyloma znakomitościami międzynarodowej sławy.

Widzisz z iloma znakomitościami międzynarodowej sławy walczyła nasza Polska :rotfl:
Oni już się w tej propagandzie zaczynają gubić zdaje się :lol:



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeegrh....

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 01:30 
*** Ban ***

Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 16:43
Posty: 200
Lokalizacja: Jelonka
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Alterus napisał(a):
Jarzębiak pełnił funkcję ersatz-koniaku dla półinteligentów z pretensjami,

O przepraszam, Jarzębiak był dla wyższej klasy pracującej. Wieczorkiem na dancingu jak "panowie" chcieli przed paniami błysnąć.
Ci z pretensjami pijali Winiak Klubowy lub Klubową. Zależy od okresu dziejów.
Natomiast Żołądkowa Gorzka (tfu, na psa urok) to już późniejsze czasy.
Chociaż historia zna wiele różnych produktów ze słowem "gorzka" w nazwie, które były produkowane już od lat 60-tych.


Załączniki:
1cw.jpg
1cw.jpg [ 235.61 KiB | Przeglądane 3162 razy ]
1wk.jpg
1wk.jpg [ 106.84 KiB | Przeglądane 3162 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 01:38 
*** Ban ***

Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 16:43
Posty: 200
Lokalizacja: Jelonka
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: jsm
bury_kocur napisał(a):
81. rok - mikołajskie - wyspa - stara szkutnia ...
PS - dla przypomnienia - obowiązywał jeszcze stan wojenny...

Jak zwykle opowiadasz bajki z mchu i paproci. Chyba że pływaliście po mikołajskim w grudniu 1981. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 01:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojtasbis napisał(a):
Jak zwykle opowiadasz bajki z mchu i paproci. Chyba że pływaliście po mikołajskim w grudniu 1981.


82 to był - nawet mam fotki z datownikiem - i za taką pomyłkę jest sens komuś opowiadać uszczypliwie, że "jak zwykle opowiadał bajki z mchu i paproci" ?

To kiedy to jeszcze takie bajki opowiadałem ?

Ty się nigdy nie pomyliłeś kolego ?

Przecież każdy wie, że stan wojenny w 81. był od 13 grudnia, więc czy musisz być aż tak złośliwy ?

Błędów nie robi kto nic nie robi.

Ale co tam - grunt to polska bezinteresowna złośliwość - oby tylko bliźniemu dopierd....ić ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 03:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
MarekSCO napisał(a):
Szczególna duma z dziadziunia który poszedł sobie w wieku 17 lat pozabijać trochę bolszewików w imię niepodległości.


Nie dokończyłeś ważnej części cytatu:
wstąpił na ochotnika do wojska i poszedł ze swoim szwagrem, który był wojskowym, na wojnę z bolszewikami w roku 1920, za co został wyróżniony Krzyżem Niepodległości.

Pan kapitan nie pochwalił się, że Dziadzio Dobrodziej był chyba jedynym żołnierzem, który dostał ten krzyż i to wbrew Rozporządzeniu Prezydenta RP z dnia 29 października 1930 roku o Krzyżu i Medalu Niepodległości.

Wg rozporządzenia, Krzyż Niepodległości przysługiwał osobom, "które zasłużyły się czynnie dla niepodległości Polski w okresie przed wojną światową lub podczas jej trwania oraz w okresie walk orężnych polskich w latach 1918–1921, z wyjątkiem wojny polsko-rosyjskiej na obszarze Polski".

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 03:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Catz napisał(a):
Antycypujac

A bo widzisz - Ty sobie jedynie antycypujesz od czasu do czasu, gdzieś pokątnie...
Tymczasem Grzegorz Węgrzyn z Gryfina stał się popularnym żeglarzem w świecie, rozsławiając polskie żeglarstwo, nasz bohaterski kraj wraz z jego chrześcijańskimi dziejami i słowiańską tożsamością.
Czujesz różnicę? :mrgreen:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 03:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Alterus napisał(a):
Jarzębiak pełnił funkcję ersatz-koniaku dla półinteligentów z pretensjami,
To trochę nie tak.

Wyjaśnienie dla młodzieży:
W świetlanych czasach podwyżka cen (czegokolwiek) polegała na tym, że ukazywało się Rozporządzenie Ministra Handlu Wewnętrznego i Usług, w którym były podawane nowe ceny każdego artykułu osobno, obowiązujące od dnia...itd. Z reguły - od jutra, "żeby spekulanci nie wykupili zapasów".

Otóż pewnego razu (gdzieś tak za późnego Gomułki), wyszło kolejne rozporządzenie, podnoszące ceny napojów alkoholowych. I okazało się, że maszynistka w ministerstwie, wypisując kolejne gatunki gorzały i ich ceny, opuściła jarzębiak.

W ten sposób jarzębiak został przy "starej" cenie i stał się niemal najtańszą wódką. Tańsza była tylko CCK, czyli Czysta, Czerwona, Kapslowana.

Naród z radością rzucił się na jarzębiak, który był wódką o wiele wyższej klasy, niż czyściocha. Po paru latach, przy następnej podwyżce, władza podniosła cenę jarzębiaku podwójnie, więc wszystko wróciło do normy.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 3: Colonel, vaginal, Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 08:39 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Pocieszę kolegów.
Wszyscy jesteśmy ambasadorami.
Takźe Węgrzyn, także Pasikowski.
Żyć z tym trzeba.
Oświadczenie: Ambasador vaginal nie jest pewny swojej orientacji (w tym seksualnej) i prosi o zastępstwo do czasu wyjaśnienia stanu rzeczy.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):

Szczególna duma z dziadziunia który poszedł sobie w wieku 17 lat pozabijać trochę bolszewików w imię niepodległości... Hmm... 17 lat... Ja trochę wcześniej zacząłem pić wódkę ale toasty też wznosiłem wzniosłe...

Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie aby coś takiego napisać.
Kim trzeba być.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowanie od: Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2019, o 12:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Zastanawiam się, co trzeba mieć w głowie aby coś takiego napisać.
Kim trzeba być.

Trzeba być szybszym niż Zbieraj w zaglądaniu do Wikipedii ;)
Tzn zanim się lekko lewą rączką rzuci taką uwagę... Że koleś w wieku 17 lat poszedł sobie zobaczyć "jak to na wojence ładnie" trzeba w prawej ręce mieć porządne argumenty.
Właśnie na wypadek takiego "zastanawiania się" jak Twoje.
Propaganda przyzwyczaiła nas do tego, że młokosów wysyłanych na wojenkę widzimy w chwilach krytycznych dla kraju - tak?
Oto "wróg u bram" i trzeba stanąć u drzwi - prawda?
Oto bohaterstwo i poświęcenie...
Skąd zatem moje "bycie kim trzeba" ?
No to spróbujmy sprawdzić dziadunia Alterusie... Przyjmujemy założenia za prawdę, tzn
koleś miał 17 lat, poszedł na ochotnika na wojenkę i dostał krzyż niepodległości...
Wnioski ?
Pozwolę sobie zacytować Zbieraja, tylko wytłuszczę inne fragmenty Jego wypowiedzi:
Zbieraj napisał(a):
okresie walk orężnych polskich w latach 1918–1921, z wyjątkiem wojny polsko-rosyjskiej na obszarze Polski"

Dziadunio był albo "psem wojny"... Pieskiem - zważywszy na młody wiek... Albo po prostu łgarzem...
Takie powiedzenie: "A po bitwie prosto do nieba czwórkami szliśmy" - znasz ?
Trzeba myśleć Alterusie - oto kim trzeba być, żeby tak napisać :-P



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Zazul
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
oto kim trzeba być, żeby tak napisać :-P

Nie. Trzeba być kimś na kształt takiego Francuza, który nie dość, że nie chce walczyć za jakiś Gdańsk, co jeszcze można zrozumieć, ale nie zamierza nawet walczyć za swój Paryź.
Przykład zresztą nieadekwatny, bo Polacy nie byli wtedy w sytuacji Francuzów, którzy mogli liczyć na przejściową i łagodną okupację, ale groziła utrata ledwo powstałego państwa i terror jaki już zdążyli poznać mieszkańcy ziem wschodnich - morderstwa, grabieże, gwałty, masowe rozstrzeliwania, wywózki i wszystko to co wydarzyło się w wersji jednak złagodzonej po '44 roku.
Mówienie o obronie przed takim zagrożeniem jako o "pójściu na wojenkę", a o obrońcach którzy w rozpaczliwej sytuacji zgłaszali się na ochotnika jako "psach wojny", jest renegactwem, bo obraża patriotyzm, i debilizmem, bo obraża zdrowy rozsądek.
Nie ma znaczenia jak naprawdę zachował się czyjś dziadek, czy dostał medal, czy go wyłudził, czy wnukowi coś poplątało się z nazewnictwem. Ty odniosłeś się nie do tego konkretnego przypadku, jak wykrętnie a nieudolnie usiłujesz teraz przekonać, a do samej postawy kogoś, kto broni swojego kraju przed napaścią.
Dodam coś o wódce, czego być może nie wiesz. Nie ze wszystkimi się ją pije.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Nie ma znaczenia jak naprawdę zachował się czyjś dziadek, czy dostał medal, czy go wyłudził, czy wnukowi coś poplątało się z nazewnictwem. Ty odniosłeś się nie do tego konkretnego przypadku, jak wykrętnie a nieudolnie usiłujesz teraz przekonać, a do samej postawy kogoś, kto broni swojego kraju przed napaścią.

Jak nie ma znaczenia ?!?!?!?!?!!?!?
Jeśli nie ma dla Ciebie znaczenia na jakich założeniach oparłem swoją tezę to jakim do jasnej.. Jakim sposobem ma dla Ciebie znaczenie co w ogóle mówię ?!?!?!
MarekSCO napisał(a):
Szczególna duma z dziadziunia który poszedł sobie w wieku 17 lat pozabijać trochę bolszewików w imię niepodległości... Hmm... 17 lat... Ja trochę wcześniej zacząłem pić wódkę ale toasty też wznosiłem wzniosłe...

Widzisz co podkreśliłem w cytacie ?!?
Skąd wziąłem tą "niepodległość" ? Przecież w 1920 mieliśmy ją już wywalczoną...
Ona jest właśnie z tego "krzyża zdjęta" Alterusie... Z tego krzyża niepodległości, który dostał dziadunio za swoje militarne wyczyny w wieku szczenięcym...
Naprawdę sięgnąłem do Wikipedii bo coś mi tutaj zdecydowanie nie pasowało.

Dlaczego tak denerwuje Ciebie "paniczna reakcja" na słowo Żyd w twoich wypowiedziach
na czaciku, skoro na moje słowa masz w odpowiedzi taką samą ? :-P
Coś tutaj jest nie teges - nie uważasz ? :-P
Odniosłem swoją wypowiedź do konkretnego artykułu, konkretnego autora. Do relacji z rejsu konkretnego kapitana, który w charakterze dryfkotwy na sztormy zabierał jakieś ryngrafy...
Do konkretnego wreszcie dziadunia tego kapitana... I w żadnym momencie nie zakładałem, że relacjonujący rzecz kapitan kłamie.
Wszystko co powiedziałem opierało się na założeniu, ze koleś mówi prawdę!!!
Nie zakładałem, że z pamięcią u niego coś nie tak, Że "wnusiowi coś się pomieszało" etc...
Dlaczego ? Ano dlatego, że to byłoby nieuczciwe Alterusie. Wtedy właśnie zrobiłbym to, co mi teraz zarzucasz!!!
No wyobraź sobie, że np mówię tak:
"Kapitan kłamie - to ewidentne. ( I tutaj dowolne wnioski nie mające związku z wypowiedzią kapitana ) <- Dokładnie tak, jak w twoim poprzednim poście :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Mówienie o obronie przed takim zagrożeniem jako o "pójściu na wojenkę", a o obrońcach którzy w rozpaczliwej sytuacji zgłaszali się na ochotnika jako "psach wojny", jest renegactwem, bo obraża patriotyzm, i debilizmem, bo obraża zdrowy rozsądek.

W którym momencie powiedziałem "psy wojny" o obrońcach, "którzy w rozpaczliwej sytuacji..." No w którym ???
Przecież te określenia z definicji się wykluczają!
Mówiłem, że według mnie dziadunio ( taki, jakim go Kapitan przedstawił ) był siedemnastoletnim bezideowcem, któremu nie była potrzebna żadna "rozpaczliwa sytuacja"!
Nigdy i nigdzie nie mówiłem tak o obrońcach ojczyzny. Jacy by oni nie byli i jaka nie byłaby ich ojczyzna
A to dlatego, że te określenia postawiłem w opozycji, czyli tak jak one stoją zgodnie ze swymi definicjami...
Dyskusja Alterusie - owszem. Ale z logiką pod rękę. Inaczej możesz mi po prostu tylko naubliżać. Jeśli taki Twój zamiar, to proszę bardzo..
( Przysłowie o "po mnie", wodzie, kaczce i spływaniu znasz ? ).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
To, że nie rozumiesz co ktoś pisze, jestem w stanie pojąć, ale tego że nie wiesz, albo udajesz że nie wiesz co sam napisałeś, jest żenujące.
Jest coś takiego jak pisanie strumieniem świadomości, ale pierwszy raz spotykam kogoś, kto pisze strumieniem nieświadomości.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
OK. To w kwestii Twoich spotkań ze strumieniami.
A tak bliżej tematu ???

Na jakiej podstawie Twoje zarzuty ? Na jakiej podstawie twierdzisz, ze wiesz lepiej co ja chciałem napisać i zarzucasz mi matactwo ?
Zauważ, jeszcze raz podkreślę. Ja zakładam, ze Kapitan mówi prawdę i jest w pełni świadomy. Inne założenie byłoby równoznaczne z tym, że nie brałbym w ogóle pod uwagę jego słów - tak czy nie ?!
Ty w ogóle nie bierzesz pod uwagę moich słów. Stawiasz zarzuty na podstawie tego jakich słów użyłem nie licząc się nawet z ich kolejnością :-P
One sobie strumieniem w Twoich uszkach płyną - tak ? :-P

Kiedy odnosisz się do mojej wypowiedzi i stajesz w opozycji zawsze ( sprawdź! ) zarzucasz mi bądź kłamstwo, bądź koloryzowanie...
Ja natomiast zawsze zakładam, ze człowiek który mówi do mnie i oczekuje ze odniosę się do jego wypowiedzi - mówi prawdę. I ja muszę to przyjąć za prawdę i na tym opierać swoją polemikę. Innej drogi po prostu nie ma!
Inaczej nie będę dyskutował z nim, tylko po prostu sam ze sobą.
Mam nadzieję, że to rozumiesz. Bo dalszą rozmowę z Tobą uznaję za bezprzedmiotową.
Zbyt łatwo rzucasz pomówieniami i zbyt łatwo stawiasz zarzuty ( z dupy wzięte )...
Nie. Nie obraziłem się, tylko nie ze mną po prostu taka "zabawa". Ja nie widzę technicznych możliwości jej kontynuowania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sty 2019, o 15:41 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Szkoda że Pan Kapitan jakoś tak pomija zakończenie tego wspaniałego rejsu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL