Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 12:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lut 2021, o 06:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
SKoper napisał(a):
Moniia napisał(a):
Well - nightingale były przygotowane przez armię. Naprawdę uważasz, że skorumpowana?

I tyle tylko wybrałaś? ;) Armia pracowała, owszem, ramię w ramię z cywilnymi kontraktorami. I popatrz na kontekst. Zestawiłem nightingale z naszymi narodowymi. Dlaczego? Nie z powodu korupcji. Z powodu tego, że to wielkie słomiane inwestycje, które miały ratować życie, a przyjęły garstkę pacjentów. Ale kasy spaliły dużo. Rozumiem, że jak korupcji nie było, to można spalić w piecu pół miliarda funtów? Kto bogatemu zabroni. Ktoś policzył, że wyszło średnio 1m za pacjenta.
Poza tym, armia nie wyposażyła, nie utrzymuje, nie ponosi kosztów, nie będzie wreszcie tego rozkładać. Ale skoro już przy tym jesteśmy, to może i dobrze, bo miałem nieaktualne dane.
https://www.hsj.co.uk/finance-and-effic ... 45.article
Well, nie 220m a ponad 500m. Masz w linku zestawienie kosztów z rozbiciem na poszczególne szpitale.
Swoją drogą jeszcze latem 2020 NHS bronił się przed podaniem tej informacji w trybie dostępu do informacji publicznej. Pewnie się wstydzili, że wojsko pobudowało..
https://www.england.nhs.uk/publication/ ... hospitals/

I jeszcze mały edit z cytatem podsumowującym zarządzanie tematami okołocovidowymi w UK:
"There’s often a perception in Britain that corruption is something that happens in other countries. In Britain the rulers are ‘good chaps’ who might bend the rules but not so far that they break. So it’s a real challenge showing that these traditional-sounding British politicians are actually behaving in a manner more akin to a developing world kleptocrat than a decent old boy."
Peter Geoghegan z OpenDemocracy. Polecam tego użytkownika ;)
Owszem, masz rację - pół miliarda funtów to waciki. I z naszych podatków a nie twoich więc może skoro nam to nie przeszkadza to nie oburzaj się za nas?

A Nightingale Hospitals mają trochę więcej do nich niż Ci się z dala wydaje. Ale po co mam Ci to tłumaczyć, skoro już zdecydowałeś że to źle?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 07:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11624
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1623
Otrzymał podziękowań: 3871
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SKoper napisał(a):
nie wiem, jaki miałby być to dowód na to, że Brexit to jednak dobry pomysł był.

Po prostu zakup szczepionek i samodzielna logistyka związana ze szczepieniami w UK wykazały wyższość nad działaniami UE.
O ile oczywiście zakładamy, że jak najszybsze wyszczepienie jest celem.

Można mówić, że brexit nie ma z tym nic wspólnego, ale raczej jednak ma. Odcięcie się od działań UE wynika generalnie z brexitu.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 10:14 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
mancunian napisał(a):
Także polecam melisy na zszargane nerwy, dalej żyje mi się tutaj świetnie, mimo że z powodu pierwszego lockdownu straciłem pracę, udało mi się znaleźć nową i poza faktem, że piłki nie mogę oglądać na żywo a piwa napić się w pubie, życie toczy mi się podobnie. Chaosu na ulicach nie widzę, a pandemię zauważam tylko na włosach, których nie mam gdzie ściąć.

To się odniosę tylko do tego, cobyśmy się w kółko nie kręcili. Melisę chętnie, Tobie piwa na dobry humor. Życie toczy się normalnie. Oprócz tych, dla których się już nie toczy. No i może poza tymi fryzjerami, którzy bóg wie od kiedy nie mogą pracować. Ale to ich problem, nie Twój. Wiesz, ja też sobie przesiedziałem miesiące lockdownu i późniejszego luzowania w pięknej okolicy. Było czysto, miło, żadnego chaosu. Żadnego trupa na ulicy nawet. Ale co z tego, czy to znosi cokolwiek z tego, co napisałem? Celem ćwiczenia było pokazanie, że UK nie przeszedł i nadal nie przechodzi pandemii suchą stopą i boryka się z tymi samymi problemami, przy okazji przepierdalając pieniądze podatników, jak wszędzie. Może ktoś się czegoś dowiedział nowego. Tak że ten, zdrówka.
Moniia napisał(a):
Owszem, masz rację - pół miliarda funtów to waciki.

No popatrz, tutaj pół miliarda to waciki, a jak była wielotygodniowa dyskusja, czy opłacać school meals to nie było kasy. A to był ułamek tego pół miliarda. Łaska rządu na pstrym waciku jeździ.
Moniia napisał(a):
I z naszych podatków a nie twoich więc może skoro nam to nie przeszkadza to nie oburzaj się za nas?

Trochę pudło. Bo jednak z moich też :) Tak że oburzać się mogę wedle uznania (nawet po zażyciu melisy). Swoją drogą, dopuszczasz krytykę tylko tych jurysdykcji, w których płacisz podatki? ;) No i jeszcze, to nie tyle oburzanie, co pokazanie, że burdel tamtejszy nie różni się od burdelów w innych zakątkach. W tym w PL. Jest po prostu bogatszy, co nie zmienia faktu, że publiczne pieniądze (zwłaszcza te pożyczone na koszt podatnika) wydawać wypadałoby mądrzej, niż odwrotnie.
Nie wiem, którym wam/tobie to nie przeszkadza, bo mnie/nam, a i też wielu innym im/onym, jednak przeszkadza. Zwłaszcza, że NAO się tym zajmowało, znamienity urząd do spraw wacików.
Moniia napisał(a):
A Nightingale Hospitals mają trochę więcej do nich niż Ci się z dala wydaje. Ale po co mam Ci to tłumaczyć, skoro już zdecydowałeś że to źle?

Pheh, weź już spuść z tego protekcjonalnego tonu. Jeszcze raz. UKowy rząd przepierdolił masę kasy na bezsensowne szpitale. To czy "budowała" je armia, czy nie, nijak się ma do kosztów, które poszły w komin. Ale po co mam Ci to tłumaczyć, skoro już zdecydowałaś, że to dobrze..
Podałem zresztą wiele więcej przykładów. Szukaj dalej usprawiedliwień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 10:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Ale ty sobie zdajesz sprawę primo ile wydaliśmy do tej pory w pandemii?
A secundo, że Excel nie stoi pusty tylko jest centrum szczepień? Inne tez są używane. Ale oczywiście to wyrzucone pieniądze....

Zapewniam Cię, przy 3/4 biliona te pół miliarda to waciki. Ale rozumiem że skoro się z tobą nie zgadzam to ma pewno byłam tez przeciwna wydawaniu pieniędzy na dzieci... ciekawa logika

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 11:23 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniia napisał(a):
Ale ty sobie zdajesz sprawę primo ile wydaliśmy do tej pory w pandemii?
Zdaję, ale ty/wy niekoniecznie.
Moniia napisał(a):
A secundo, że Excel nie stoi pusty tylko jest centrum szczepień? Inne tez są używane. Ale oczywiście to wyrzucone pieniądze....

A tertio, kasa która została tam władowana poszła na "budowę" szpitala. Zgadnij, ile kosztowało (dodatkowo) wykorzystanie tego niewykorzystanego szpitala na centrum szczepień i ile byłoby taniej, gdyby tego niewykorzystywanego szpitala nie było. Oczywiście, że to wyrzucone pieniądze..
Moniia napisał(a):
Zapewniam Cię, przy 3/4 biliona te pół miliarda to waciki.

Sprawdź swoje liczby. https://www.nao.org.uk/covid-19/cost-tracker/
Moniia napisał(a):
Ale rozumiem że skoro się z tobą nie zgadzam to ma pewno byłam tez przeciwna wydawaniu pieniędzy na dzieci... ciekawa logika

Z jednej strony stać cię/was na +pół miliarda w komin na waciki, a z drugiej nie stać cię/was/ich na znacznie mniejsze waciki. Zaiste ciekawa logika.
Przypominam o innych ciekawych logicznie wydatkach, które wymieniłem i całej masie, którą można znaleźć przy odrobinie dobrej woli i krytycyzmu. Też są "wykorzystywane"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
No to super, pół biliona....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 11:41 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nie, nie pół, current spend to około 116 miliardów (current estimated cost to około 270 miliardów). Daleko od pół. Jeszcze dalej od 3/4.
Poza tym super, można się rozejść. Ważne, że szczepionki dali, nieobowiązkowe ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 11:44 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Cytuj:
Celem ćwiczenia było pokazanie, że UK nie przeszedł i nadal nie przechodzi pandemii suchą stopą i boryka się z tymi samymi problemami, przy okazji przepierdalając pieniądze podatników, jak wszędzie.


Tylko nikt nie pisał że przechodzi suchą stopą. Stawiasz własne tezy, sam je obalasz a cytujesz mnie przy okazji, sugerując że to ja tak twierdzę. Czepianie się tymczasowych szpitali, które miały być użyte gdyby sytuacja zrobiła się dramatyczna to nieporozumienie. Jasne, możnaby za te pieniądze wyremontować mi drogę, tylko kto to wiedział że jednak w miarę sprawnie sobie poradzą z sytuacją w szpitalach i te dodatkowe nie będą potrzebne. Koło Birmingham na lotnisku jest jest niepotrzebna tymczasowa kostnica, kolejna strata :).

Za kilkanaście lat gdy to wszystko wróci do normy i zrobi się rzetelne badania i porówna śmierci w krajach które lockdownu nie wprowadziły i te które zrobiły to od razu, okaże się że zamykanie gospodarki to było przepierdzielenie pieniędzy podatników. Tylko kto taki mądry by stwierdzić to w marcu 2020?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 12:43 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
mancunian napisał(a):
Tylko nikt nie pisał że przechodzi suchą stopą. Stawiasz własne tezy, sam je obalasz a cytujesz mnie przy okazji, sugerując że to ja tak twierdzę.

Tak, Ty tak twierdziłeś.
mancunian napisał(a):
Ogólnie wbrew temu co tutaj niektórzy pisali, całkiem sprawnie radzą sobie z tą pandemią.

Odróżnij stylistykę od tezy. I podyskutuj z faktem o liczbie zgonów per capita. Całkiem sprawnie.
mancunian napisał(a):
Czepianie się tymczasowych szpitali, które miały być użyte gdyby sytuacja zrobiła się dramatyczna to nieporozumienie.

Problem z tym, że niespecjalnie mogły być użyte. Nawet, kiedy sytuacja zrobiła się dramatyczna. Po prostu nie było tam komu leczyć. Stąd moje "czepianie się".
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... y-patients
"The hospital has been unable to admit about 50 people with the disease and needing “life or death” care since its first patient arrived at the site, in the ExCeL exhibition centre, in London’s Docklands, on 7 April. Thirty of these people were rejected because of a lack of staff."
Nieporozumienie warte wacików.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 13:16 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Nie twierdziłem tak.

Możesz udawać że wkładanie mi do ust słów których nigdy nie napisałem jest hiperbolą, tylko czemu ma to służyć? Sugerujesz że ja twierdzę że wszystko jest idealnie i jak cię poprawiam, twierdząc że sam wymyślasz takie tezy, mówisz że to hiperbola. I Dziwisz się że nie ma o czym rozmawiać?

Rozumiem że komunikat z planem wyjścia z lockdownu też dla ciebie jest niezrozumiały i mam googlowac zdezorientowana Hellen na benefitach nie rozumie kiedy może zdjąć maskę?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 13:39 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
mancunian napisał(a):
Nie twierdziłem tak.
Możesz udawać że wkładanie mi do ust słów których nigdy nie napisałem jest hiperbolą, tylko czemu ma to służyć? Sugerujesz że ja twierdzę że wszystko jest idealnie i jak cię poprawiam, twierdząc że sam wymyślasz takie tezy, mówisz że to hiperbola.

Twierdziłeś, że:
mancunian napisał(a):
Ogólnie wbrew temu co tutaj niektórzy pisali, całkiem sprawnie radzą sobie z tą pandemią.

Ja się z taką tezą nie zgadzam. Podałem przykłady, które mają to ilustrować. Od komunikacji, przez bezsensowne wydawanie pieniędzy to skutków w postaci ludzkiego życia. Dla mnie nie jest to całkiem sprawnie. Odejmij zatem moje "hiperbole" i daj znać, czy w świetle tego co napisałem, a przecież to tylko garstka przykładów, podtrzymujesz tezę o całkiem sprawnym radzeniu sobie z pandemią.
mancunian napisał(a):
I Dziwisz się że nie ma o czym rozmawiać?

Dziwię się, że nie chcesz rozmawiać o faktach, a nie o Twoich ocenach czy odczuciach. Ciebie nie dotknęło (poza fryzjerem, meczami i piweczkiem, good for you). Inni nie mieli tyle szczęścia albo po prostu im się niektóre z tych całkiem sprawnych działań nie podobają. Zapytam jeszcze raz, co myślisz o liczbie zgonów per capita. To jest wynik całkiem sprawnego działania? Co myślisz o wydawaniu pieniędzy bez sensu, co myślisz o szpitalach, które do niczego się nie przydały i przydać nie mogły. Masz wyżej dane. Twierdziłeś, że szpitale były gotowe i mogły działać. Mogły? Dziwisz się, że nie ma o czym rozmawiać?
mancunian napisał(a):
Rozumiem że komunikat z planem wyjścia z lockdownu też dla ciebie jest niezrozumiały i mam googlowac zdezorientowana Hellen na benefitach nie rozumie kiedy może zdjąć maskę?

Komunikat jest zrozumiały, tylko nie ma sensu :) Zadałem pytania do konkretnych jego punktów. Skomentujesz, czy będziesz się dziwił, że nie ma o czym dyskutować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1398
Podziękował : 792
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
SKoper napisał(a):
[Zapytam jeszcze raz, co myślisz o liczbie zgonów per capita.

0,0018 tak circa about.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
I wzieli się za łby, walki kogutów jakieś.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 17:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1230
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
SKoper powtorzyl wielokrotnie, ze zaden europejski kraj nie dzialal "wzorowo": Francja nie nauczyla sie od Italii, UK od Italii i Francji itd. mimo czasu* na rozpoznanie sytuacji i mozliwosc przygotowania.
W marcu juz sporo wiedziano...
Catz
*kilka tygodni roznicy.

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 19:10 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Z czym zgadzamy się chyba wszyscy tutaj



Za ten post autor mancunian otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1230
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
I oby tak dalej!

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 lut 2021, o 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Sporo tu mieszkańców GB, napiszcie proszę czy tam wystarczy utrzymywać dystans 1,5m czy musi być społeczny?

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2021, o 13:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
turysta napisał(a):
Sporo tu mieszkańców GB, napiszcie proszę czy tam wystarczy utrzymywać dystans 1,5m czy musi być społeczny?
2m

Oczywiście w tych sytuacjach gdy musisz, np poszedłeś po zakupy do supermarketu.
Bo generalnie masz siedzieć na D... w domu, jest lockdown i długo będzie (choć rankami wcale tego po mojej taksówce nie widać :D )

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2021, o 16:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2019, o 17:41
Posty: 220
Lokalizacja: Bournemouth,UK
Podziękował : 114
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: zj, rya icc
Moniia napisał(a):
jest lockdown i długo będzie


Cos sie rusza powoli. Sunsail baze w Portsmouth otwiera od 12 kwietnia. Ruszaja kursy i czarter. Swiatelko w tunelu...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 lut 2021, o 17:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8767
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2022
Uprawnienia żeglarskie: sternik
bartuss1nowy napisał(a):
I wzieli się za łby, walki kogutów jakieś.


_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2021, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
baart napisał(a):
Moniia napisał(a):
jest lockdown i długo będzie


Cos sie rusza powoli. Sunsail baze w Portsmouth otwiera od 12 kwietnia. Ruszaja kursy i czarter. Swiatelko w tunelu...
No bo od kwietnia się coś powoli rozluźnia. Wstępnie - jeśli nic się nie zmieni - wolność mamy od 21 czerwca...

Przypominam, jest 27 luty. Nawet do tego 12 kwietnia jeszcze kawałek!

Ale nic to, mamy jeszcze sporo roboty w stoczni, ciepło jest, słonko swieci wiec nie ma problemu...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lut 2021, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
no nie wiem czy tak ciepło, zalezy gdzie

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 02:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Za moje podatki Jej Majesty utrzymuje całkiem sporo baz z samolotami, statkami a nawet rakiety z głowicami atomowymi. A ja jak głupi nie dość że się z tego cieszę, to jeszcze jestem zachwycony że stoją, nie są używane i marnują moje ciężko zarobione pieniądze. Dokładnie to samo czuję wobec zapasowych szpitali i kostnic. To dobrze że są i jeszcze lepiej że nikt ich nie używa.



Za ten post autor beret otrzymał podziękowania - 3: baart, mancunian, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 18:49 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
beret napisał(a):
Dokładnie to samo czuję wobec zapasowych szpitali i kostnic. To dobrze że są i jeszcze lepiej że nikt ich nie używa.

Ja nikomu nie żałuję jego głupiej (Twoje słowa) radości. Przypominam tylko:
"The hospital has been unable to admit about 50 people with the disease and needing “life or death” care since its first patient arrived at the site, in the ExCeL exhibition centre, in London’s Docklands, on 7 April. Thirty of these people were rejected because of a lack of staff."
To było z początku pandemii.
Tutaj wnioski po roku:
https://www.bmj.com/content/372/bmj.n15
Składając do kupy. Wybudowano szpitale za ciężkie pieniądze, które nie mogły działać, bo nie było komu w nich leczyć. Byłbyś tak samo zadowolony, jakby się okazało, że tych nowobudowanych okrętów i innych cudów techniki nie można używać, bo nie ma komu? Ewentualnie można, ale niekoniecznie zgodnie z przeznaczeniem, znaczy będziemy naszymi atomowymi okrętami łowić ryby, też pożyteczne, ale jakby bez sensu kosztowne.
Kilka statystyk, jak populacja ocenia działania rządu:
https://yougov.co.uk/topics/politics/ar ... ng-covid-1
A tutaj, jak to wygląda wśród pracowników NHS:
https://www.gmb.org.uk/news/less-5-nhs- ... l-gmb-poll
I jeszcze słowo na koniec, bo już nic nowego powiedzieć się nie da. Pisałem o wielu innych różnych bezsensownych wydatkach, przykładach robienia biznesu na epidemii przez polityków i znajomych królika, materiałów jest mnóstwo. Komentarza się nie doczekały.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1230
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Ale i o "wzorowymi" i "sprawnym" radzeniu sobie z pandemia tez ucichlo.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1398
Podziękował : 792
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
20mln otrzymało pierwszą dawkę. Początek był 8 grudnia. Czyli ok 7 mln / mc . Polska od 27 grudnia do dziś 3mln 300 tys. Średnia 1.5 mln/mc .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Początek na dobre był 4 stycznia... w grudniu zasadniczo tylko rozruch całego systemu.

O naszych szczepieniach:

https://www.bbc.co.uk/news/health-55274833

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1230
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Nie bylo tu o tym, co dzialo sie od marca ubieglego szczesliwie* roku?
Catz
*nie dla wszystkich.

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
SKoper napisał(a):
Pisałem o wielu innych różnych bezsensownych wydatkach, przykładach robienia biznesu na epidemii przez polityków i znajomych królika, materiałów jest mnóstwo. Komentarza się nie doczekały.

A cóż tu można skomentować - złodziejstwo i cwaniactwo jest wszędzie. W jednych miejscach widać lepiej, w innych gorzej.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 lut 2021, o 20:02 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nikt tu nie dyskutował z tym, że UK świetnie radzi sobie ze szczepieniami, bo radzi sobie świetnie. Co nie zmienia faktu, że z pandemią poradziło sobie całkiem niesprawnie. Ale teraz już będzie tylko sztandar: patrzcie, kto tyle szczepionek dał, nikt tyle nie dał co Borys.. Nasz wybawca. Coś jak w PL, kto tyle dał, 500+, trzynastka, czternastka, nikt tyle nie dał..

A jak już mówimy o PL, radzi sobie lepiej niż np. Niemcy, Hiszpania, Włochy czy Francja. Co mnie zaskakuje nieustająco :) Choć nie spodziewam się utrzymania tego trendu w dłuższej perspektywie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 74  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL