Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 14:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 74  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2021, o 10:29 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
beret napisał(a):
Brutalizm to nurt w architekturze

Brutalizmy w języku, brutalizm w architekturze, beretowi wszystko jedno. Z czym tu mamy do czynienia?
Co do reszty, nie mierz swoją miarą wszystkich.
Co do braku reszty. Podawane przykłady nie doczekały się komentarzy. Doczekałem się ja. Znamienne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 11:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Tym nieco skonsternowanym „rewelacjami” niektórych, co mogliby się spodziewać że to opinia większości w UK takie coś podrzucę.

Zwrócę Wam szczególnie uwagę na pełne pytanie w drugim przykładzie oraz na trzeci przykład - z Guardiana... Obrazek
Obrazek
Obrazek

A co do „rewelacji” - i dlaczego nikt na nie nie odpowiada... Wszystkie „zarzuty” korupcji przedstawione jako „fakty” są po prostu opiniami lewicowych mediów które uznały że skoro się znali 10 lat temu to musi być korupcja.

Well, tak samo komentowali wybór szefowej zespołu który miał zapewnić zakup szczepionek. „Co osoba zajmująca się venture capital może wiedzieć o szczepionkach!” było najczęściej powtarzanym komentarzem. Teraz one ucichły, bo okazało się, że wie ona dużo o takich rzeczach jak start-up’y - a zasadniczo wszystkie zespoły szykujące szczepionki były w takiej sytuacji.... i to, ile mamy szczepionek i że nasze umowy precyzują kolejność dostaw - w przeciwieństwie do tych EU - to jej zasługa.

Wiec nikt normalny nie będzie komentował „allegations”. Chyba, że się staną „charges” - lub przynajmniej „Well funded suspiscions”

Ps. SKoper - nie trudź się odpowiadaniem mi, po przeczytaniu twoich odpowiedzi dla Bereta już wiem dlaczego byłeś w KF i właśnie tam wracasz. Bye!

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 11:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Moniia napisał(a):
Ps. SKoper - nie trudź się odpowiadaniem mi, po przeczytaniu twoich odpowiedzi dla Bereta już wiem dlaczego byłeś w KF i właśnie tam wracasz. Bye!

Well - wywalić wszystkich inaczej myślących w (swój) niebyt. Really - well done.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Gdyby o to chodziło ty tez byś tam był. Po prostu dbam o wrażenia estetyczne!

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 12:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2019, o 17:41
Posty: 220
Lokalizacja: Bournemouth,UK
Podziękował : 114
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: zj, rya icc
SKoper napisał(a):
Podawane przykłady nie doczekały się komentarzy. Doczekałem się ja. Znamienne


Jak wszedzie, sa sfery gdzie jest dobrze i wladze sie wykazaly - np. szczepionki, sfery gdzie jest srednio - np. wsparcie dla czesci self-employed w pandemii czyli jego brak, i sfery gdzie jest lub bylo fatalnie/kryminalnie np. wyslanie chorych z Covidem ze szpitali do domow opieki, co spowodowalo kilka tysiecy zgonow, ktorych mozna bylo uniknac.

Przykladow mozna by znalezc wiele. Jak w kazdym kraju.

Niezaleznie jednak nad forma wypowiedzi i sposobem odnoszenia sie publicznie do innych warto sie zastanowic...uzywanie tzw. "brutalizmow" w zaden sposob nie powoduje, ze przekaz i przyklady staja sie bardziej przekonujace. Przynajmniej moim zdaniem.



Za ten post autor baart otrzymał podziękowania - 2: Catz, SKoper
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 13:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Brutalizm jako nurt w architekturze, wziął się nie od brutalności, tylko od francuskiego słowa "brute" czyli surowy. To dla wiadomości tej części rozmówców, która jest w jakiś sposób zainteresowana znaczeniem słów, którymi się posługują.



Za ten post autor beret otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
O kurde.
Od dzis nie jadam surówek tylkobrutalne warzywa.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 13:31 

Dołączył(a): 3 cze 2011, o 08:38
Posty: 102
Podziękował : 118
Otrzymał podziękowań: 179
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
baart napisał(a):
Jak wszedzie, sa sfery gdzie jest dobrze i wladze sie wykazaly - np. szczepionki, sfery gdzie jest srednio - np. wsparcie dla czesci self-employed w pandemii czyli jego brak, i sfery gdzie jest lub bylo fatalnie/kryminalnie np. wyslanie chorych z Covidem ze szpitali do domow opieki, co spowodowalo kilka tysiecy zgonow, ktorych mozna bylo uniknac.
Przykladow mozna by znalezc wiele. Jak w kazdym kraju.

Pełna zgoda. I od tego zaczęła się dyskusja. Padło stwierdzenie, że UK poradziło sobie z pandemią "całkiem sprawnie". Moim zdaniem nie. Radzi sobie sprawnie ze szczepieniami, co nie jest równoznaczne, znów, w mojej ocenie, z tym, że nie należy wytykać i krytykować błędów wcześniejszych.
baart napisał(a):
Niezaleznie jednak nad forma wypowiedzi i sposobem odnoszenia sie publicznie do innych warto sie zastanowic...uzywanie tzw. "brutalizmow" w zaden sposob nie powoduje, ze przekaz i przyklady staja sie bardziej przekonujace. Przynajmniej moim zdaniem.

Rozumiem, jeśli ktoś się urażony poczuł, to sypię głowę popiołem. Za formę. Bo przekaz podtrzymuję.
Moniia napisał(a):
Tym nieco skonsternowanym „rewelacjami” niektórych, co mogliby się spodziewać że to opinia większości w UK takie coś podrzucę.

Dobre te podrzuty. Wynika z nich tyle, że większość uważa, że Borys is doing badly as Prime Minister i wyraża dezaprobatę dla działań rządu. Dzięki! Chociaż w tym się zgadzamy.
Moniia napisał(a):
A co do „rewelacji” - i dlaczego nikt na nie nie odpowiada... Wszystkie „zarzuty” korupcji przedstawione jako „fakty” są po prostu opiniami lewicowych mediów które uznały że skoro się znali 10 lat temu to musi być korupcja.

Oczywiście. "Wszystkie" zarzuty to tylko opinie lewicowych mediów. Lewicowym medium jest także NAO, którego raporty stanowią podstawę do dalszych dziennikarskich śledztw i stawiania zarzutów. A tutaj lewicowe BBC i niekoniecznie sprzed 10-ciu lat:
"Ayanda Capital supplied 50 million masks that could not be used for their original purpose at a cost of £155m. The deal was brokered by a businessman who was an adviser to the government's Board of Trade at the time."
Moniia napisał(a):
Well, tak samo komentowali wybór szefowej zespołu który miał zapewnić zakup szczepionek. „Co osoba zajmująca się venture capital może wiedzieć o szczepionkach!” było najczęściej powtarzanym komentarzem. Teraz one ucichły, bo okazało się, że wie ona dużo o takich rzeczach jak start-up’y - a zasadniczo wszystkie zespoły szykujące szczepionki były w takiej sytuacji.... i to, ile mamy szczepionek i że nasze umowy precyzują kolejność dostaw - w przeciwieństwie do tych EU - to jej zasługa.
Ale z jaką tezą dyskutujesz? Przecież tu wszyscy zgodni, że UK ze szczepieniami radzi sobie świetnie. A, już wiem, to jest ten mechanizm: wprawdzie poszło źle z walką z pandemią, ale zobaczcie, nikt nie dał tyle szczepionek, więc morda w kubeł, bo rząd jest dobry. Pensjonariusze care homes, którzy nie doczekali szczepionek i ich rodziny pewnie są tego samego zdania. Nie ma co huśtać łódką i krytykować. W końcu szczepionki są, nie?
Moniia napisał(a):
Wiec nikt normalny nie będzie komentował „allegations”. Chyba, że się staną „charges” - lub przynajmniej „Well funded suspiscions”

No popatrz, sami nienormalni. Albo jeszcze gorzej, lewicowi dziennikarze. Albo jedno i drugie.
Moniia napisał(a):
Ps. SKoper - nie trudź się odpowiadaniem mi, po przeczytaniu twoich odpowiedzi dla Bereta już wiem dlaczego byłeś w KF i właśnie tam wracasz. Bye!

Nie trudzi mnie to. Odpisałem z przyjemnością. Spocznę w KFie razem z twoimi podziękowaniami za moje posty w innych tematach. Pewnie były bardziej estetyczne, albo opierały się na mediach nielewicowych ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2014, o 23:27
Posty: 537
Lokalizacja: s/y Nimrod, Newhaven UK
Podziękował : 170
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: mors plastik
Monia zobacz, lewaczką zostałaś, ciekawe kim ja jestem, jak Ci od torysów codziennie cisnę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 wrz 2019, o 17:41
Posty: 220
Lokalizacja: Bournemouth,UK
Podziękował : 114
Otrzymał podziękowań: 52
Uprawnienia żeglarskie: zj, rya icc
Moniia napisał(a):
są po prostu opiniami lewicowych mediów


Tu bym nie byl taki pewien, bo raczej pisza o tym powoli wszyscy. Jeszcze moze nie ma na to duzego zapotrzebowania politycznego, ale jak bedzie, to Daily Mail zapewne juz ma gotowa pierwsza strone :) Pierwsza ocena tego, co mysla obywatele o rzadzie bedzie przy lokalnych wyborach w maju.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 15:37 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Cytuj:
Pełna zgoda. I od tego zaczęła się dyskusja. Padło stwierdzenie, że UK poradziło sobie z pandemią "całkiem sprawnie". Moim zdaniem nie. Radzi sobie sprawnie ze szczepieniami, co nie jest równoznaczne, znów, w mojej ocenie, z tym, że nie należy wytykać i krytykować błędów wcześniejszych.


No spoko. Twoja opinia. Moja jest inna. Tylko ty zacząłeś w argumentach używać "wszystko tip top" "wszystko perfekcyjnie" itp. to jak jakbym ja ci teraz opisał "naprawdę wszyscy umierają" "wszystko się wali"... Dlatego ja się wycofałem z tej dyskusji nie ma ona sensu dla mnie. A argumenty o korupcji pominąłem bo raz że nie oznacza to że coś jest nie sprawne a dwa że nie interesuje się nimi bo mam to gdzieś. Może jakbym planował tutaj zostać i uznawać uk za swoją ojczyznę, byłoby inaczej. Po trzecie ja zdaje sobie sprawę że wszyscy politycy lecą interesy na boku więc przestał ok mnie to już oburzać dawno. Wkurzam się gdy Mateusz wymyśla coraz to nowszy podatek by opłacić kolejne to programy, bo taki bardzo wierzy we wspólnotę i że sprawiedliwym jest utrzymywanie jednych z pieniędzy drugich. W uk mogą sobie przewalać miliardy, niech się martwią tym Anglicy. Opisałem jak to wyglądało po mojej stronie gdy pandemia się zaczęła. Dlatego użyłem stwierdzenie całkiem sprawnie. Fakt że ktoś na tym zarabia hajs jest wiadomym od samego początku ograniczenia wolności ludziom.

Ja nie oceniam rządu (który swoją drogą jest lepszy niż nasz krajowy) tylko to jak sobie radzili z początkiem pandemii. Masz inne zdanie, super. Nie mam zamiaru cię przekonywać do własnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
beret napisał(a):
dla wiadomości tej części rozmówców, która jest w jakiś sposób zainteresowana znaczeniem słów, którymi się posługują.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_brutalizm
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zielony Tygrys napisał(a):
Od dzis nie jadam surówek tylkobrutalne warzywa.

Ostroznosc jednak zalecam, bo tlumaczenie "surowy" do surówek nie pasuje. Nie jest to zreszta slowo pochodzenia francuskiego - ma starsze korzenie jak caly francuski prawie.
Smacznego! Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 17:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Pasuje, nie pasuje, ale jak brzmi!
Można się domyśleć, że "surowy" w znaczeniu "nie obrobiony" a nie "nie ugotowany" bo elementów architektury raczej się nie gotuje. W sumie "brutalne warzywa" to by były prosto z ogrodu, nie umyte i nie pokrojone. Tak sądzę, popraw jeśli się mylę.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Dokladnie tak. Ale wole jednak umyte.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 18:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
To trzeba zbierać w czasie deszczu. Żeby brutalność zachować warzyw owych.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.



Za ten post autor Zielony Tygrys otrzymał podziękowanie od: AIKI
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 mar 2021, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Niektore sie wykopuje jednak... No i deszcz to juz obrobka, chociaz nie brutalna.
Zreszta slowo "brut, brute" uzywane w sensie "surowy" jest rzadkie, wiec moze lepiej jesc stare, dobre surowki, ale bardziej brutalnie i z brutalizmami?
Tak pytam tylko, bo na kuchni wprawdzie sie nie znam, ale na zarciu juz tak.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 mar 2021, o 10:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
SKoper napisał(a):
Pełna zgoda. I od tego zaczęła się dyskusja. Padło stwierdzenie, że UK poradziło sobie z pandemią "całkiem sprawnie". Moim zdaniem nie. Radzi sobie sprawnie ze szczepieniami, co nie jest równoznaczne, znów, w mojej ocenie, z tym, że nie należy wytykać i krytykować błędów wcześniejszych.


Co do całkiem sprawnie, to trzeba to rozważyć w odpowiednim kontekście. Bo np Hiszpania sobie radzi całkiem sprawnie z odśnieżaniem dróg, w porównaniu do Polski biorąc pod uwagę czas zalegania śniegu na drogach. Należy pamiętać, że mobilność ludzi w UK jest niezwykle wysoka. Do tego dochodzi bardzo duża liczba pasażerów na lotniskach i niestety, nie zawsze idealne warunki mieszkaniowe. To bardzo ułatwiało rozprowadzenie się wirusa w społeczeństwie. Do tego jeszcze liberalne podejście do zasad. W UK było by nie do pomyślenia zabronienie wychodzenia ludziom z domu, tak jak było we Francji czy Hiszpanii (co akurat jest dobre), a policja czy obserwujący podchodzą za bardzo liberalnie do ludzi łamiących zasady (co już jest mniej dobre).

A z budżetem państwa, jest tak niestety, że pewna część pieniędzy (i są to pieniądze niewyobrażalne dla zwykłego obywatela) idzie na straty, bo nie myli się tylko ten, kto nie popełnia błędów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2021, o 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
slawosz napisał(a):
(...) W UK było by nie do pomyślenia zabronienie wychodzenia ludziom z domu, tak jak było we Francji czy Hiszpanii (co akurat jest dobre), a policja czy obserwujący podchodzą za bardzo liberalnie do ludzi łamiących zasady (co już jest mniej dobre).


Nie zabronią ludziom wychodzić? well... od jutra dopiero "stay at home" zmienia się na "stay local" - w ramach koncowego łagodzenia ograniczeń.

A ja mam zaproszenie na szczepienie od mojego GP...

slawosz napisał(a):
(...)straty, bo nie myli się tylko ten, kto nie popełnia błędów.


a tu pełna zgoda. nie popełnia błędów zaś tylko ten co nic nie robi. A za kilka tygodni 4 grant bo nijak nie mam jak taksówką jeździć.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2021, o 21:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Moniia napisał(a):
od jutra dopiero "stay at home" zmienia się na "stay local"
A to "stay at home" to nie było czasem 'recommendation' a nie 'order'?

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2021, o 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
nie...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 mar 2021, o 22:49 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
No tak, ale to stay at home mimo wszystko nie było tak restrykcyjne. Choć ludzie, którzy wybrali się w parki narodowe spotkali się z karami finansowymi. Jeden Polak w Manchesterze, który chyba naoglądał się za dużo polskiej telewizji i gdy w Polsce restauracje zaczęły się otwierać, on otworzył swoja, stracił licencje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 06:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
W Anglii do prowadzenia restauracji potrzebna jest licencja? I w dodatku można ją cofnąć? Masakra. Z drugiej strony... nie dziwi mnie to.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 07:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
No, u nas niby licencja nie jest potrzebna, ale papiery różne (świadectwa HACCP itp) i tak. Być może ta licencja własnie takie sprawy reguluje?

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 08:42 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
plitkin napisał(a):
W Anglii do prowadzenia restauracji potrzebna jest licencja? I w dodatku można ją cofnąć? Masakra. Z drugiej strony... nie dziwi mnie to.


Nie znam się, więc nie wiem czy coś jeszcze potrzeba ale:
https://www.gov.uk/food-business-regist ... %20opening.

Z tego wychodzi że rejestracja jest darmowa i każdy ja dostaję.

Do tego na pewno potrzeba licencje na sprzedaż alkoholu i (i do której godziny) . Czy coś jeszcze, nie mam pojęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Licencja która dla restauracji jest niezbędna to licencja na sprzedaż alkoholu.
Ponadto licencja na jakikolwiek business żywieniowy jest wymagana coby council wiedział, co kontrolować. Jest bezpłatna i nie może być nie wydana, ale może być cofnięta. Choćby ze względu na wyniki kontroli w ramach Food Hygiene Rating Scheme. Council ma możliwość zamknięcia dowolnego miejsca podlegającego takiej licencji praktycznie od ręki w takich sytuacjach (i naprawdę mówimy o czymś natychmiastowym).

A licencja może być bezpłatna ale być musi, grzywna lub dwa lata w więzieniu za nieposiadanie jej to jakby dobra przypominajka...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 09:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, o 14:49
Posty: 254
Lokalizacja: Londyn
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: brak
AIKI napisał(a):
Moniia napisał(a):
od jutra dopiero "stay at home" zmienia się na "stay local"
A to "stay at home" to nie było czasem 'recommendation' a nie 'order'?


Każdy miał prawo wyjść na zakupy, poćwiczyć, spotkać się z jedną osobą. Oczywiście nie było kontroli kto ile z tego korzysta. Do pewnego stopnie policja kontrolowała parki narodowe i popularne parkingi przy lasach/plażach. Wszystkie kluby sportowe były zamknięte. Place zabaw byly otwarte. Od dziś 6 osób może się spotykać na zewnątrz (lub 2 gospodarstwa domowe). Kluby sportowe działające na zewnątrz wznawiają działanie - po 5 miesiącach jutro jadę ogarnąć jacht.

Moniia napisał(a):
(...) Jest bezpłatna i nie może być nie wydana, ale może być cofnięta. Choćby ze względu na wyniki kontroli w ramach Food Hygiene Rating Scheme. (..)


Mieszkanie w Anglii ma swoje wady, ale tego typu podejście praktycznie do wszystkiego bardzo, bardzo ułatwia życie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 10:17 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
AIKI napisał(a):
No, u nas niby licencja nie jest potrzebna, ale papiery różne (świadectwa HACCP itp) i tak. Być może ta licencja własnie takie sprawy reguluje?


Wg mojej (deczko już nieaktualnej) wiedzy, nie istnieje coś takiego jak "świadetwo HACCP" w Polsce, tylko księga/dokumentacja wdrażaną przez zakład. I nie można tego "cofnąć" (jak licencji), bo żaden zewnętrzny urząd tego nie "poświadcza" (jedynie kontroluje fakt wdrożenia - tak jak prowadzenie księgowości w firmie). Poza tym, brak tej dokumentacji nie oznacza braku możliwości prowadzenia działalności gastronomicznej jako takiej, gdyż HACCP jest systemem zarządzania jakością, a nie licencją urzędową. No i pełny system HACCP wymagany jest tylko przy rozbudowanej technologii. Często wystarczają wycinki (dobra praktyka produkcyjna i higieniczna).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 10:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
Licencja która dla restauracji jest niezbędna to licencja na sprzedaż alkoholu.


OK, to koncesja na alkohol. W Polsce też obowiązuje. Ale nie jest to licencją na restaurację/gastronomię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 mar 2021, o 10:41 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
Ponadto licencja na jakikolwiek business żywieniowy jest wymagana coby council wiedział, co kontrolować. Jest bezpłatna i nie może być nie wydana, ale może być cofnięta. Choćby ze względu na wyniki kontroli w ramach Food Hygiene Rating Scheme. Council ma możliwość zamknięcia dowolnego miejsca podlegającego takiej licencji praktycznie od ręki w takich sytuacjach (i naprawdę mówimy o czymś natychmiastowym).

A licencja może być bezpłatna ale być musi, grzywna lub dwa lata w więzieniu za nieposiadanie jej to jakby dobra przypominajka...


W Polsce wg mojej wiedzy nie ma takiego narzędzia. Albo inaczej: nie było "za moich czasów w gastronomii".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 74  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL