Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 13:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1908 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Co to ma wspólnego ze starymi aparatami? Macie jakieś np. do oddania w dobre ręce? Chętnie przyjmę - im starsze, tym chętniej. :mrgreen: :-P :D

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A żebyś wiedział Robciu, że kilka mam :)
I chętnie oddam, bo u mnie to się wyłącznie kurzą w szafie.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:36 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Nie ma post processingu, tylko nastawy wstępne.
Najłatwiej to skumać, robiąc JPG czarno-biały.
Koloru z niego nie będzie. Pozostaje obróbka RAW-a.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad napisał(a):
A żebyś wiedział Robciu, że kilka mam :)
I chętnie oddam, bo u mnie to się wyłącznie kurzą w szafie.
:kiss: :kiss: :kiss:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
v - nie pitol, proszę. JPG czarno-biały to kolorowy poddany obróbce BW. A sam JPG z definicji to obróbka cyfrowa obrazu - konkretnie stratna (!) kompresja (!) grafiki rastrowej.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 15:53 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Czy ja wiem? Po mojemu to RAW poddany obróbce w aparacie. Mówię o systemie Fuji.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Fujifilm obrabia już same RAWy (najczęściej poprawia strukturę szumu), a w trakcie kompresji jpg poprawia również histogram, nasycenie, komę, paralaksę, czasem bokeh i ostrość. I parę innych rzeczy jeżeli to kompakt.
Każdy prawie program wywołujący RAWy, również ten w aparacie, ma automatykę poprawiającą obraz. Dlatego na podglądzie widzisz zdjęcie lepsze niż zrobiłeś :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 16:05 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Na podglądzie widzisz obrobionego JPG -a, skażonego ustawieniami ekranu.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 16:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
v - nie pitol, proszę. JPG czarno-biały to kolorowy poddany obróbce BW. A sam JPG z definicji to obróbka cyfrowa obrazu - konkretnie stratna (!) kompresja (!) grafiki rastrowej.

Dokładnie! Nie rozumiem o co Wy się kłócicie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 16:31 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Chodzi o formę negatywu cyfrowego i jego emanacje.
Chodzi ponadto, o to co widzisz na ekranie aparatu, kiedy robisz zdjęcie wyłącznie w trybie RAW.
v



Za ten post autor vaginal otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
Ja to aż tak :roll: religijnie do sprawy nie podchodzę. Fajnie jest pogadać o starych aparatach, fajnych czasach itd...
Dla mnie- wybaczcie- aparat cyfrowy bije na łeb wszystko co zostało w fotografii osiągnięte wcześniej. Taki RAW jeden z drugim to tak jakbym kiedyś w aparacie miał wszelkiego rodzaju filmy dostępne oraz niedostępne :D i potem sobie sam z tego wybrał co mi pasuje.
Nie widzę nic w tym złego. Kiedyś też przecież robiło się jakieś solaryzacje dajmy na to które przecież z magią nie miały nic wspólnego- ot po prostu świadome wyzyskanie jakiegoś tam efektu którym dysponował film na którym pracowaliśmy.
Ciągle w czymś grzebaliśmy. A to filmy wywoływaliśmy tym czy innym wywoływaczem a to papiery moczyliśmy w jakiś >magiczny< dla każdego z nas sposób. Powiększalnikiem wyginaliśmy i łapą przysłanialiśmy.
Przecież od tego rzeczywistość ówczesnych zdjęć wcale nie była prawdziwsza :D od tego co teraz mamy. Zmieniliśmy technikę na taką która może nieźle symulować to co było kiedyś (w sumie to trzeba się trochę powyginać żeby tak spieprzyć fote w szczególnych wypadkach) plus dodaliśmy do tego coś o czym nie śniło się nawet Tadeuszowi Cyprianowi. A on o aparatach wiedział wszystko przecie.

Cała ta domniemana wyższość dawnej foty to jedynie siła naszej wiary.
:roll: wróc- ja tej wiary nie posiadam przecież

ed: Jakoś tak od 1991 :roll: roku pracowałem w sklepie fotograficznym. Fajne czasy były a bo to ja w żywiole i w sklepie prawie zawsze był któryś z okolicznych maniaków. Ciągłe dyskusje nad wyższością obiektywów Nikona nad tymi od Canona z moim zaciekłym uporem bom ja zaś niszowego Pentaxa cenił nade wszystko w tamtych czasach. Potem mnie się rzuciło w sprawie obiektywach na kompletnie nieznaną francuską firmę o wdzięcznej nazwie Augenix.
Mniejsza z tym. Był już wtedy na świecie aparat cyfrowy dla małp- znaczy przeciętnego pstrykacza firmy Sony. Latało to to na dyskietki i robiło żałosne foty :mrgreen:
Ale było! Ja mówiłem wtedy że przestaniecie krakać (mówię o moich sklepowych adwersarzach) gdy cyfrówka osiągnie milion pikseli.
Minął jakiś czas i bęc- mamy pierwszą Agfę -cośtam-cośtam która przekroczyła milion.
A potem to już poszło w zasadzie jak lawina.
Ale wiecie co jest najciekawsze w tym wszystkim?
Że ci którzy wtedy szaty darli że to śmierć fotografii- byli pierwszymi którzy taki sprzęt kupowali.
To ja byłem tą sierotą która ciągle srebra trzymała się. A pierwszą cyfrówkę kupiłem gdy pokazał się amatorski Olympus e-500.
Minęło jeszcze trochę czasu i zostałem zwerbowany do pracy w CeWe Color.
Wtedy na zebraniach mówiło się >>> eeetam - my jeszcze spoko do swojej emerytury dociągniemy jeszcze na naszych filmowych printerach.
Taaa - minęło pięć lat i ostał cię CIEŃ jeno dawnego wypasionego laboratorium w którym robiło się fotokubeczki :rotfl:
No wiecie- wysyłasz swoją paszczę a oni ci ja kopiują na kubka.
A niedawno w necie doczytałem że moje dawne laboratorium poszło się j.....
Znaczy uległo likwidacji. Małolaty łącznie z fotokubeczkami zdołali co najwyżej 15 lat przepracować.
A gdzie tu pany do emerytury?



Za ten post autor kokop otrzymał podziękowania - 2: Juziu, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal :) kokop :) Pomogliście mi rozwiązać pewien problem właśnie :mrgreen:

Juziu :D
Juziu napisał(a):
Może byś wrzucił (nie tylko Ty oczywiście :) ) za przykładem kokopa jakieś zdjęcia z których najbardziej jesteś dumny/zadowolony?

Nie chciałbym tego robić teraz bo koledzy dyskutują o konkretnym zdjęciu i nie chciałbym im psuć zabawy. Ja już dawno z dyskusji o artyzmie w fotografii się "zresetowałem" i pozostały mi tylko proste zabawy z technicznymi trickami.
Może zademonstruję Ci to co opisywałem w przypadku makrofotografii, tylko odwrotnie.

Sytuacja wygląda tak, że moja żona pracuje w ośrodku kultury i czasem robię jej "działalność" takimi humorystycznymi wystawkami.
Teraz kilka zdjęć z wystawki pt " Studium katastrofy koloru w godzinie szarości " ( wiem - brzmi szumnie :lol: )
I prosty sposób jak "zamęczyć" i skołować widza. Bo na tym opierał się dowcip.
Zaczynasz delikatnie od krajobrazu... Np tak:

Obrazek

Obrazek

Potem wciągasz "ofiarę" powoli w sidła np tak:

Obrazek

Obrazek

A dalej - ciągle kontrolując oświatlenie i starając się dobrze widzieć barwy i kontrasty - jedziesz "po bandzie" np tak:

Obrazek

I dopiero na sam koniec dajesz widzowi odpocząć na identyfikowalnych szczegółach:

Obrazek

Obrazek

Musisz tylko zadbać o to, żeby wszyscy widzowie oglądali zdjęcia w tej samej kolejności a tą metodą można "ubić wołu" :lol:
W ogóle makro to fajna dziedzina o ogromnym potencjale. Ale wymaga sporej pracy nad techniką, dlatego jakoś nigdy za bardzo mnie nie interesowała :)
Ale jak wyobrazisz sobie kilkadziesiąt takich katastroficznych zdjęć i to w dużym formacie, to łatwo zrozumiesz jaką ulgę widz odczuwa na końcu, kiedy widzi wykadrowane, rozpoznawalne obiekty :lol:
Powiem Ci, że nawet się to zwiedzającym podobało. Przynajmniej nikt się na mnie nie obraził za dowcip ;)



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowania - 2: Juziu, kokop
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
Kurna- tabaka !
Właśnie mi się fajki skończyły :-(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dobra :D A teraz najważniejsze. Gdzie jest to "to samo tylko odwrotnie".
Spójrzmy na to najbardziej kontrastowe zdjęcie. Tak to trzecie od końca, nad którym napisałem "jedziesz po bandzie"...
Co podniosło kontrast ? Fotoszop ? Nie. Fotoshop nie dałby rady!
Kontrast podniosły te ledwie widoczne jodły na tylnym planie u góry...
Wszystkie fotki były pstrykane na jednakowym ustawieniu ( na automacie ) ale z pomiarem światła uśrednionym na cały obrazek...
Światłomierz mierzył całość i wyciągał średnią ( do tego rzecz się sprowadzała )...
Jodełki były ciemne, więc aparat zadecydował o lekkiej zmianie warunków ekspozycji.
To samo zrobilibyśmy świadomie ręcznie, gdybyśmy mieli w tych warunkach fotografować...
Tyle, że musielibyśmy chcieć widzieć średnią a nie szczegóły...
I to cała tajemnica makro. Tak widzieć światło jak zobaczy je film/matryca...
Ale to naprawdę wymaga sporego warsztatu i ja się w tej kategorii czuję raczej obco :D
Ale Panizzę podziwiam bezgranicznie :D



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Juziu
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:04 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Kokop, w pełni Cię rozumiem, ale się nie zgadzam.
Co jest dla mnie ważne w fotografii. Odbitka. Przedmiot, w którym zaklęto rzeczywistość. Droga do tego prowadzi przez różne zaklęcia. Otóż poszukiwania techniczne miały na celu uzyskanie powtarzalności magii. Niestety tak to nie działa. Chociaż rozumiem potęgę zaklęcia Augenix, to dopiero skoncentrowany umysł z dużym nakładem pracy daje efekt obrazu, wartego by się stać fizycznym przedmiotem. W tle góry śmiecia. Dlatego rozumiem alternatywę - aparat fotograficzny jako maszyna z historią - przedmiot adoracji.
v



Za ten post autor vaginal otrzymał podziękowania - 2: Juziu, robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:13 

Dołączył(a): 28 wrz 2012, o 11:37
Posty: 312
Podziękował : 262
Otrzymał podziękowań: 166
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marku kumam ideę :) . To może dać efekt! W druku D3 (lentikularnym) zwłaszcza ;) . Się zachwycam ostatnimi laty tą techniką druku. A ona potrafi na zdjęciu pokazać ruch:). Ponoć najlepiej za pomocą kamery HD, ale nawet zwykłym aparatem i renderowaniem (nie jestem pewien czy adekwatne słowo) można osiągnąć super efekty. To taki mocno młodszy brat/siostra tych widokówek czy też długopisów co się ubrana pani zmieniała w rozebraną. I niestety odwrotnie :) . Te posklejane soczewki potrafią być tak niezauważalne, że dech (mój) zapiera. Jednym słowem zgadzam się z kokopem, wspaniałe czasy dla fotografów matołów takich jak ja. Bo kiedyś to trzeba było umić i to całkiem sporo :).



Za ten post autor Juziu otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
V Przyznaję Ci rację w sprawie odbitek i również doskwiera mi ich brak. Wszystkie moje zdjęcia z ostatnich lat walają się gdzieś na jakichś dyskach. Wiele z nich pamiętam i miałem szczerą ochotę je wkleić tutaj a odnaleźć ich nie mogę. Pewnie część z nich już stracona bezpowrotnie :-?
Ostatnie >zapasy < robiłem kilka lat temu i wszystko wrzuciłem na dyski, nie na CD jakieś tylko prawdziwe dyski komputerowe. Niestety owe dyski są w starym ATA- czy jak mu tam było a teraz mam w kompie SATA i podłączyć wprost za chiny ich nie idzie. Miałem stację dokującą ATA na USB ale gdzieś się zawieruszyła :evil:
Trzeba będzie tą sprawą zająć się kiedyś solidnie i wyprodukować kilka klasycznych albumów ze zdjęciami.
---tak teraz pocieszam się że dyski mają sporą trwałość jak kiedyś reklamowało się i dadzą się odczytać jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
Juziu napisał(a):
Bo kiedyś to trzeba było umić i to całkiem sporo :).


Umić to i teraz trzeba. Bez znajomości tych podstawowych praw w fotografii to niczego wartościowego nie osiągniemy.
Musimy po prostu wiedzieć czego chcemy i z czego to wynika a wtedy ta nowa technologia pokaże co potrafi.

to jak z żeglarstwem :mrgreen:
To że kupim super jachta z elektrycznymi kabestanami- wsadzimy nań pierwszą z brzega małpę i każemy płynąć do Rio na karnawał wcale nie znaczy że ona popłynie. Nawet jeżeli będzie chciała.
Weźmiesz zaś zamiast małpy jakiego starego żeglarza co to w łapach i zębach szoty trzymał to on postoi-pstryknie tu i tam- porzuca trochę k....... i innymi żeglarskimi :roll: adekwatnymi do sytuacji słowami. Walnie browara i za jakie dwie godziny będzie już na kursie :mrgreen: do Rio.
A tak po paru dniach- jak już nikt nie będzie widział to pewno będzie gotów powiedzieć:
No pacz pan k... j.... ć ....... Ten kabestan to wcale nie takie głupie jest :mrgreen:



Za ten post autor kokop otrzymał podziękowania - 2: Juziu, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:41 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Backup. Dzisiaj najważniejszy - aby nie płakać.
Mam trochę odbitek na ruskim macie z roli.
To se ne wrati. Ale idąc z duchem - mam od zeszłego roku fotkę własną na ścianie - 29x43cm. Cyfra - 16 mln. Odbitka lab.
I uwaga. RAW obrobiony jednym kliknięciem. Nakładka o nazwie dagerotyp.
Obiektywnie może banał, ale co z tego.
Wstaję rano, patrzę na ścianę i wiem że ta fota ma tam wisieć. Właśnie taka.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Umieć to trzeba było i będzie - zawsze.

Odbitka!
Parę dni temu w Muzeum Azji i Pacyfiku widziałem wystawę obrazów/fotografii z Sahary. Obrazy wydrukowano na płótnie naciągniętym na blejtramy. To były spreparowane zdjęcia cyfrowe, niektóre wyglądały, jak barwne "gumy". Ciekawy efekt i absolutnie odmienny od slideshow na ekranie rzutnika. W sumie, bardzo interesujące!

http://www.muzeumazji.pl/wystawy-czasow ... saffarini/

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Juziu, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 18:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
kokop napisał(a):
Umić to i teraz trzeba. Bez znajomości tych podstawowych praw w fotografii to niczego wartościowego nie osiągniemy.
Musimy po prostu wiedzieć czego chcemy i z czego to wynika a wtedy ta nowa technologia pokaże co potrafi.

Dokładnie tak!
Ja robię macro takimi obiektywami jak na fotce ( tym standardem odwróconym ). Wypróbowałem wiele i uznałem, że takie najbardziej mi podchodzą.
I z tego co ? Ano wój z tego! :lol: NIE POTRAFIĘ nawet nastawić ostrości.
Ja tą swoją ostrością wzrok widza po prostu "ześlizguję" z obrazka w dół :lol:

Obrazek

Ale nie pocieszam się, że w technice muszę szukać rozwiązania. W cyfrowych technologiach etc... Wiem już wystarczająco dużo, żeby mieć świadomość jakie ograniczenia mają technologie cyfrowe a jakie cechy są dla obu wspólne...
I wiem po prostu, że dupa ze mnie a nie makrofotografik i żadna technika tego nie zmieni :lol:
Bo umić to trza nadal niestety :D


Załączniki:
obiektywy.jpg
obiektywy.jpg [ 78.49 KiB | Przeglądane 2870 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2017, o 20:11
Posty: 863
Lokalizacja: Heinsberg
Podziękował : 80
Otrzymał podziękowań: 333
Uprawnienia żeglarskie: posiada
vaginal napisał(a):
I uwaga. RAW obrobiony jednym kliknięciem. Nakładka o nazwie dagerotyp.

v


A w jakim to programie ?
Bo ja to zaciekły linuxiarz :mrgreen: i w swoim darktable tak na szybko nie poptrafię dagerotypu zlokalizwać (z ciekawości odpaliłem).
Chociaż też i przyznam się że grzebanie w jakich RAW to nie jest moja mocna strona ani dziedzina do której czuję jakiś pęd. Generalnie to mi wystarcza zwykły jpg w wysokiej jakości wprost z aparatu.
Oczywiście po jakimś skalibrowaniu przyzwoitym samego aparatu. A użytkuję aktualnie dosyć starego już Olympusa e-510 z dobrym 14-54 i 50 .. oraz małego Fuji X-100.
Fuji zajął miejsce Verry sprzed lat :mrgreen:

I tak jakiś czas temu trochę zastanawiałem nad jakim nowym sprzętem. Ale krytycznie wobec siebie muszę powiedzieć że w zasadzie wcale bym go nie wykorzystał.
Albo- wcale nie zrobiłbym lepszych zdjęć a stracił tylko kasę. Bo jeżeli Olka miałbym na coś sensownego w moich oczach to musiałaby być jakaś Sony A pełnoklatkowa i bezlusterkowa. Wszystko co pomiędzy to tak sobie widzę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A zeby nie było, że nie ma ( o starych aparatach ) ;)
Zagadka dla Roberta.
Co to za przedmioty, z czego i do czego ? :mrgreen:
( Chyba zacznę i ja swoją "mimowolną kolekcję" prezentować ;) )


Załączniki:
zagadka.jpg
zagadka.jpg [ 71.2 KiB | Przeglądane 2856 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Wyglądają na pierścień redukcyjny i nasadki

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ech... Robert - jesteś kolekcjonerem a to zobowiązuje ;)
Dobrze się przyjrzyj i czytaj... Na zdjęciu nie wszystko jest nowe i nie wszystko było kiedyś... produkowane :mrgreen:
A pierścienie redukcyjne wyglądają tak ;)
( Byłem na strychu i otwarłem skrzynkę z napisem "makro". Musze jeszcze którąś otworzyć chyba ;) )


Załączniki:
pr.jpg
pr.jpg [ 66.35 KiB | Przeglądane 2838 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie używałem tego. Praktycznie nie potrzebowałem.
Zbieram aparaty, a nie akcesoria.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dobra. To inna zagadka...
Jaka firma szyła takie piękne ( prawda, że piękne ? ) futeraliki na obiektywy, ze świńskiej
( pozyskanej z fartuchów spawalniczych ) skóry ? :mrgreen:

A teraz rozwiązanie poprzedniej zagadki.
Po prawej stronie rzeczywiście nasadka do makro wyprodukowana jak sama nazwa wskazuje
przez firmę PZO_&_MarekSCO z czołówki obiektywu Starta :lol:
( Nazwa, producent i ogniskowa jednoznacznie wskazywała na Starta ;) )
Z lewej to o czym mówiłem w przypadku wymiennych obiektywów do lustrzanek dwuokich...
Czyli połówka obiektywu ( tzw telekonwerter x2, po mojej drobnej przeróbce oczywiście )

No ale odpowiedź uznam i kto wie... Może jakąś nagrodę dostaniesz ;)


Załączniki:
ftr.jpg
ftr.jpg [ 91.93 KiB | Przeglądane 2828 razy ]

Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
O KURCZE!!!!
:oops: Ale numer! Sam się wpakowałem w kanał :lol:
To nie Start Robercie! To czołówka ( wejściowa soczewka ) powiększalnikowego AMARA do formatu 6x9 :oops:
Pamięć już nie ta i normalnie sam zapominam co i z czego zrobiłem :lol:



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A z cyklu "technicy też swoich ulubionych portrecistów mają"...
kokop napisał(a):
Taki świat panie. Ludziska nie chcą stresować się patrząc na brzydkie cóś.

Nie powiedziałbym ;) Prawdziwe selfie jest brzydkie! Jest takie jakim widzi je Richard Avedon.
( nie oglądajcie przed snem )
https://bbook.com/tag/richard-avedon/
https://www.harvardartmuseums.org/colle ... rson=34519

Obrazek

Obrazek



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lut 2019, o 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Obrazek

Mam taki obiektyw! To jest szerokokątny 28 mm Pentacon do Praktiki typu B czyli elektronicznej z bagnetem - to identyczny, jak i jeden z widocznych na tej fotce, zamontowany akurat do tego aparatu:
https://photos.app.goo.gl/UQcE5E3eENrL6G1b8
Obrazek

Futerałów, niestety, nie znam. Podejrzewam, że sam zrobiłeś. Super są!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1908 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL