Forum żeglarskie
https://forum.zegluj.net/

Stare aparaty ...
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=73&t=29924
Strona 67 z 67

Autor:  robhosailor [ 18 lut 2026, o 12:52 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Kiedyś wrzuciłem kilka filmów z rodzinnego archiwum. Dzisiaj jest kolejny, czyli "Ferie wielkanocne w Bierutowicach" w 1963 roku. Ten mały, to ja. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle, że owe białe buty, które mama przywiozła mi (przemyciła, bo był całkowity zakaz!) z Czechosłowacji, miały zupełnie gładką podeszwę, więc ślizgałem się, jak krowa na lodzie i były już na mnie za ciasne.


Autor:  ParostatkiemWPieknyRejs [ 20 lut 2026, o 15:56 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

robhosailor napisał(a):
Kiedyś wrzuciłem kilka filmów z rodzinnego archiwum. Dzisiaj jest kolejny, czyli "Ferie wielkanocne w Bierutowicach" w 1963 roku. Ten mały, to ja. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle, że owe białe buty, które mama przywiozła mi (przemyciła, bo był całkowity zakaz!) z Czechosłowacji, miały zupełnie gładką podeszwę, więc ślizgałem się, jak krowa na lodzie i były już na mnie za ciasne.



Świetna pamiątka zazdroszczę

Autor:  robhosailor [ 24 lut 2026, o 15:36 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Nowy blog i nowe wideo - zapraszam do czytania i oglądania!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... skiej.html

Autor:  robhosailor [ 19 mar 2026, o 15:43 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Na moim blogu fotograficznym jest właśnie nowy artykuł - zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... ktywy.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 21 mar 2026, o 11:15 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, to może zainteresuje się informacją, że pewna firma, znana m. in. z obiektywów, zaczęła produkować aparaty analogowe (instant) jako żywo przypominające te z przed 80 lat...

https://www.optyczne.pl/20853-news-TTar ... _203T.html

https://share.google/QS13a3pUrVOLOuFN8

Autor:  robhosailor [ 22 mar 2026, o 12:00 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Telefon zmienił "instax" na "instant" i wszystko popsuł.
A aparat? Z daleka wygląda, prawie jak 70 lat temu. Materiały i wykończenia pewnie bardzo dobre, jak to u tej firmy. A zdjęcia? Instax - pozytyw natychmiastowy 4x6 cm. Za 1000 PLN. Na pewno nie kupię.

Autor:  robhosailor [ 26 mar 2026, o 13:05 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Zrobiłem właśnie slajdszoł z wszystkimi zdjęciami z tego filmu/aparatu:


Autor:  robhosailor [ 15 kwi 2026, o 11:32 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Na blogu jest właśnie nowy wpis - zdjęcia zrobione lustrzanką dwuobiektywową Ricoh Diacord na błonie Fomapan 100 w różnych warunkach, jest też link do slideshow na YouTube:

https://stareaparatyimojefotografowanie ... oczuy.html

Obrazek

Obrazek

***
Przy okazji, coraz więcej dzieje się w świecie na pograniczu analogi-cyfraki. Widziałem już wkładane do wnętrza małoobrazkowych aparatów moduły z matrycą cyfrową - w tym np. cyfrowe plecki do lustrzanki dwuobiektywowej Rolleiflex. Można i tak. Ja do mojego Rolleiflexa mam wymienne plecki do małego obrazka i do płyt szklanych 6x6, ale matrycy cyfrowej, jeszcze nie... ;-)

Autor:  robhosailor [ 20 kwi 2026, o 19:05 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Przesyłam link do dzisiejszego wpisu na blogu - taki eksperyment wyszedł w związku z awarią aparatu:

https://stareaparatyimojefotografowanie ... -woli.html

Pozdrawiam

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 22 kwi 2026, o 12:29 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiaj na blogu o pięknych prezentach, jakie niedawno dostałem - zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... zenty.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 30 kwi 2026, o 08:46 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiaj jest kolejny wpis na blogu.
Fotografuję aparatem od Zbieraja i obiektywem od Sąsiada, czyli Praktica L i obiektyw Helios-44.
Zapraszam.

https://stareaparatyimojefotografowanie ... bokeh.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 5 maja 2026, o 12:04 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Cześć,
Dzisiaj nowy wpis na blogu. Ponownie fotografuję aparatem Kodak Retina no 143 z 1939 roku - tekst, zdjęcia i slideshow. Zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... oku-2.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 12 maja 2026, o 11:58 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiejszy blog - aparat Zorki-4 po naprawie. Zapraszam.

https://stareaparatyimojefotografowanie ... rawie.html

Obrazek

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 13 maja 2026, o 10:24 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Cześć,
Dzisiejszy blog dotyczy małego aparatu Balda Baldina - zasadniczo produkowanego w latach 30. XX wieku, ale ten jest jednak powojenny.
Zapraszam!
https://stareaparatyimojefotografowanie ... ldina.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 20 maja 2026, o 13:02 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiejszy blog:
próby z filmem aparatu Kodak Retina Reflex III - opis, zdjęcia i slide show na YouTube.
Zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... tywna.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 25 maja 2026, o 17:23 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Cześć!
Dzisiejszy blog - po prostu, trzeba zajrzeć. Zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... ystem.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 30 maja 2026, o 16:30 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiejszy blog: znowu fotografuję "na zamówienie".
Zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... nie-2.html

Obrazek

Autor:  robhosailor [ 2 cze 2026, o 19:23 ]
Tytuł:  Re: Stare aparaty ...

Dzisiaj na blogu zadaję pytanie, jaka forma prezentacji moich zdjęć w necie jest najlepsza. Zapraszam!

https://stareaparatyimojefotografowanie ... necie.html

Obrazek

Strona 67 z 67 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/