| Forum żeglarskie https://forum.zegluj.net/ |
|
| Stare aparaty ... https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=73&t=29924 |
Strona 67 z 67 |
| Autor: | robhosailor [ 18 lut 2026, o 12:52 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Kiedyś wrzuciłem kilka filmów z rodzinnego archiwum. Dzisiaj jest kolejny, czyli "Ferie wielkanocne w Bierutowicach" w 1963 roku. Ten mały, to ja. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle, że owe białe buty, które mama przywiozła mi (przemyciła, bo był całkowity zakaz!) z Czechosłowacji, miały zupełnie gładką podeszwę, więc ślizgałem się, jak krowa na lodzie i były już na mnie za ciasne. |
|
| Autor: | ParostatkiemWPieknyRejs [ 20 lut 2026, o 15:56 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
robhosailor napisał(a): Kiedyś wrzuciłem kilka filmów z rodzinnego archiwum. Dzisiaj jest kolejny, czyli "Ferie wielkanocne w Bierutowicach" w 1963 roku. Ten mały, to ja. Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko tyle, że owe białe buty, które mama przywiozła mi (przemyciła, bo był całkowity zakaz!) z Czechosłowacji, miały zupełnie gładką podeszwę, więc ślizgałem się, jak krowa na lodzie i były już na mnie za ciasne. Świetna pamiątka zazdroszczę |
|
| Autor: | robhosailor [ 24 lut 2026, o 15:36 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Nowy blog i nowe wideo - zapraszam do czytania i oglądania! https://stareaparatyimojefotografowanie ... skiej.html |
|
| Autor: | robhosailor [ 19 mar 2026, o 15:43 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Na moim blogu fotograficznym jest właśnie nowy artykuł - zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... ktywy.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 21 mar 2026, o 11:15 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, to może zainteresuje się informacją, że pewna firma, znana m. in. z obiektywów, zaczęła produkować aparaty analogowe (instant) jako żywo przypominające te z przed 80 lat... https://www.optyczne.pl/20853-news-TTar ... _203T.html https://share.google/QS13a3pUrVOLOuFN8 |
|
| Autor: | robhosailor [ 22 mar 2026, o 12:00 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Telefon zmienił "instax" na "instant" i wszystko popsuł. A aparat? Z daleka wygląda, prawie jak 70 lat temu. Materiały i wykończenia pewnie bardzo dobre, jak to u tej firmy. A zdjęcia? Instax - pozytyw natychmiastowy 4x6 cm. Za 1000 PLN. Na pewno nie kupię. |
|
| Autor: | robhosailor [ 26 mar 2026, o 13:05 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Zrobiłem właśnie slajdszoł z wszystkimi zdjęciami z tego filmu/aparatu: |
|
| Autor: | robhosailor [ 15 kwi 2026, o 11:32 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Na blogu jest właśnie nowy wpis - zdjęcia zrobione lustrzanką dwuobiektywową Ricoh Diacord na błonie Fomapan 100 w różnych warunkach, jest też link do slideshow na YouTube: https://stareaparatyimojefotografowanie ... oczuy.html ![]() ![]() *** Przy okazji, coraz więcej dzieje się w świecie na pograniczu analogi-cyfraki. Widziałem już wkładane do wnętrza małoobrazkowych aparatów moduły z matrycą cyfrową - w tym np. cyfrowe plecki do lustrzanki dwuobiektywowej Rolleiflex. Można i tak. Ja do mojego Rolleiflexa mam wymienne plecki do małego obrazka i do płyt szklanych 6x6, ale matrycy cyfrowej, jeszcze nie... |
|
| Autor: | robhosailor [ 20 kwi 2026, o 19:05 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Przesyłam link do dzisiejszego wpisu na blogu - taki eksperyment wyszedł w związku z awarią aparatu: https://stareaparatyimojefotografowanie ... -woli.html Pozdrawiam
|
|
| Autor: | robhosailor [ 22 kwi 2026, o 12:29 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiaj na blogu o pięknych prezentach, jakie niedawno dostałem - zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... zenty.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 30 kwi 2026, o 08:46 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiaj jest kolejny wpis na blogu. Fotografuję aparatem od Zbieraja i obiektywem od Sąsiada, czyli Praktica L i obiektyw Helios-44. Zapraszam. https://stareaparatyimojefotografowanie ... bokeh.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 5 maja 2026, o 12:04 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Cześć, Dzisiaj nowy wpis na blogu. Ponownie fotografuję aparatem Kodak Retina no 143 z 1939 roku - tekst, zdjęcia i slideshow. Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... oku-2.html ![]() ![]()
|
|
| Autor: | robhosailor [ 12 maja 2026, o 11:58 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiejszy blog - aparat Zorki-4 po naprawie. Zapraszam. https://stareaparatyimojefotografowanie ... rawie.html ![]()
|
|
| Autor: | robhosailor [ 13 maja 2026, o 10:24 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Cześć, Dzisiejszy blog dotyczy małego aparatu Balda Baldina - zasadniczo produkowanego w latach 30. XX wieku, ale ten jest jednak powojenny. Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... ldina.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 20 maja 2026, o 13:02 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiejszy blog: próby z filmem aparatu Kodak Retina Reflex III - opis, zdjęcia i slide show na YouTube. Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... tywna.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 25 maja 2026, o 17:23 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Cześć! Dzisiejszy blog - po prostu, trzeba zajrzeć. Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... ystem.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 30 maja 2026, o 16:30 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiejszy blog: znowu fotografuję "na zamówienie". Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... nie-2.html
|
|
| Autor: | robhosailor [ 2 cze 2026, o 19:23 ] |
| Tytuł: | Re: Stare aparaty ... |
Dzisiaj na blogu zadaję pytanie, jaka forma prezentacji moich zdjęć w necie jest najlepsza. Zapraszam! https://stareaparatyimojefotografowanie ... necie.html
|
|
| Strona 67 z 67 | Strefa czasowa: UTC + 1 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group https://www.phpbb.com/ |
|