Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 20:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 mar 2019, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
co jest skutkiem tego zatrzymania.

Ja na zimę nie przestawiam czasu w zegarze okrętowym i w zegarze w liczniku rowerowym. :)
Może nie przestawiaj? To znaczy przestaw teraz i poczekaj do czasu bez zmiany czasu ;)
Catz napisał(a):
Moze pisz normalnie

Jak nauczysz się liczyć. Ty masz naprawdę płaski mózg... :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2019, o 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
waliant napisał(a):
Powiem delikatnie - nie przekonało mnie to zupełnie.

No jasne. Bo twoja racja jest najtwojsza i żadne argumenty nie mają znaczenia. Typowe...
waliant napisał(a):
Nie widzę żadnego problemu w tym, żeby teraz odbyła się ostatnia zmiana czasu.

Też nie widzę. "Dobrozmianowcy" wywracają ustrój państwa na jednym posiedzeniu Sejmu, to czemu by nie mieli wprowadzić tak banalnej modyfikacji?

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2019, o 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
waliant napisał(a):
Catz napisał(a):Moze pisz normalnie
Jak nauczysz się liczyć. Ty masz naprawdę płaski mózg... :mrgreen:

Tu zabiles mi cwieka:
A jak sie nie naucze liczyc?
Bo te trzy lata nijak mi wyjsc nie moga.
Na proste pytanie o zrozumienie dlaczego procedura wymaga dwoch lat oczywiscie nie odpowiedzieles i nigdy nie odpowiesz: oburzone gestykulacje i obelgi na moj temat sa prostsze i masz to obcykane.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: -O-
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2019, o 23:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
damit napisał(a):
Typowe...

Tak samo jak łykanie bez refleksji wszystkiego, co napiszą, a co potwierdza przekonanie...
W tym artykule jedyne co jest podkreślane i co faktycznie zajmie czas, to konsultacje. Choć wcale nie musi, ale jakoś przecież trzeba uzasadnić tak długi okres.
Najbardziej rozczuliła mnie wzmianka o systemach informatycznych.
Czemu artykuł napisany przez jakiegoś dziennikarza, wymieniający enigmatycznie ekspertów, ma być wykładnią racji? Świetnie tutaj wiemy, jakie brednie piszą dziennikarze, zwłaszcza w necie...
Dla mnie nie jest, a na pewno nie jest to ten artykuł.
Uważasz inaczej, twoja rzecz. Każdy zostanie przy swoim zdaniu, jak zwykle zresztą.

Tak nawiasem, moim zdaniem to kiełbasa wyborcza przed wyborami do UE.

Z innej strony: po latach, europosłowie, zadecydowali, wow! Hosanna, UE jest wielka, skuteczna i jak mądrze działa!
I już za trzy lata będzie normalnie, za trzy lata będzie wiosna bez miany czasu. Tylko trzy lata. Niesamowity sukces! UE jest wspaniała. Chyba zacznę w to wierzyć ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2019, o 23:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Powiem Ci więcej... Za taką "pozorację robót" powinni jednak rozliczać tych deputowanych euro...
Bo naprawdę wsiąka to w gófki i potem doprowadzi do tego, że będziemy klaskać jak ktoś
zadeklaruje, że się uśmiechnie ;)
Trochę za daleko to rżnięcie głupa zaszło moim zdaniem.
"Nie zmienimy czasu, za jakiś czas" - to już naprawdę do debili taka mowa :(
No smutne kurde...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 00:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
bury_kocur napisał(a):
PS - ja mam w domu wielki zegar po dziadku firmy MODRO z roku 1926.

KU....A - żeby jego przestawić na godzinę wstecz to jest pojebana robota.

Zatrzymuję go - czego bardzo nie lubi - na godzinę i po godzinie puszczam ponownie.

A potem przez kilka dni przełykam jego idiotyzmy z kurantami co jest skutkiem tego zatrzymania.
Bury, Twoje nieszczęście polega na tym, że jesteś polonistą, więc z opanowaniem techniki idzie Ci nie najlepiej. :D
Bo my, inżynierowie robimy to tak:
Wstaję skoro świt, to znaczy koło południa i stwierdzam, że - O, q... - tego sikora z kukułką cza przestawić.
Otwieram drzwiczki sikora, łapię za dużą wskazówkę i obracam ją na najbliższą pełną godzinę - powiedzmy - 11. Kukułek(nie mylić z Zazulem) kuka 11 razy. Kręcę wskazówką i ustawiam na 12. Kukułek znów kuka. Ustawiam na 1. Kukułek kuka. I tak to robię aż do potrzebnej godziny. Razem trwa to ok. 3 minut i mam spokój na pół roku.
No, ale Ty jesteś polonistą, więc rozumiem, że to dla Ciebie za trudne. :lol:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 3: Maar, mancunian, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 07:22 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
damit napisał(a):
waliant napisał(a):
dlaczego, k@#$%^ jeszcze aż trzy lata trzeba czekać?

A dlatego:
https://www.money.pl/gospodarka/zmiana-czasu-do-lamusa-zegarki-przestawimy-jeszcze-tylko-5-razy-6363533417551489a.html


Niesamowitym jest jak bardzo można skomplikować proste rzeczy. Strach pomyśleć jaki nakład pracy trzeba będzie poświęcić, jeżeli ktoś nierozważnie wpadnie na nietuzinkowy pomysł wydania pozwolenia na nazwanie ślimaka ślimakiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 08:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Wstaję skoro świt, to znaczy koło południa i stwierdzam, że - O, q... - tego sikora z kukułką cza przestawić.
Otwieram drzwiczki sikora, łapię za dużą wskazówkę i obracam ją na najbliższą pełną godzinę - powiedzmy - 11. Kukułek(nie mylić z Zazulem) kuka 11 razy. Kręcę wskazówką i ustawiam na 12. Kukułek znów kuka. Ustawiam na 1. Kukułek kuka. I tak to robię aż do potrzebnej godziny. Razem trwa to ok. 3 minut i mam spokój na pół roku.
No, ale Ty jesteś polonistą, więc rozumiem, że to dla Ciebie za trudne


Noszszsz....

Janusz - jesteś geniuszem - przez 40 lat jak mam dziadka zegar nie wpadłem na to :rotfl:

Znaczy HURA - mam rozwiązanie - masz u mnie drynka z palemkom.... :rotfl:

PS - naprawdę sądzisz, że tego nie próbowałem?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
W ten prosty sposób wszyscy pogardzający Unią i nienawidzący jej uzyskali sami przeprowadzili piękny dowód na słuszność pomysłu dalej idącej integracji.
Gdyby tak było, to PE by uchwalił, a KE wdrożyła, od ręki, i wszystkie korwiny, pisowce i inni suwerennościowcy po prostu mordy w kubeł i wykonać od 29 marca.
A tak cholera stowarzyszenie wolnych i suwerennych państw, nie będziemy klękać przed Brukselą itp.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 08:14 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
I smutno awatarkowi i znikąd pocieszenia.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 08:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
plitkin napisał(a):
Niesamowitym jest jak bardzo można skomplikować proste rzeczy.

Ciekawym zjawiskiem jest dla mnie to, że wszyscy krytykujący proces patrzą na niego tak, jakby to Polska była centrum świata lub choćby Europy i inne kraje nie miały swojego prawodawstwa, swoich przepisów, wewnętrznych uregulować, etc.
Ja rozumiem to tak, że jesteśmy częścia wspólnoty, która musi uwzględniać interesy wszystkich jej członków. I tyle.

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet



Za ten post autor damit otrzymał podziękowania - 3: -O-, Colonel, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
W ten prosty sposób wszyscy pogardzający Unią i nienawidzący jej uzyskali sami przeprowadzili piękny dowód na słuszność pomysłu dalej idącej integracji.
Gdyby tak było, to PE by uchwalił, a KE wdrożyła, od ręki, i wszystkie korwiny, pisowce i inni suwerennościowcy po prostu mordy w kubeł i wykonać od 29 marca.

Ja akurat jestem zwolennikiem większej integracji z Unią Europejską.
Ale Twój błąd logiczny muszę po prostu poprawić. Bo chodzi o wiekszą integrację a nie większą patologię.
PE zadecydował, że przez najbliższe trzy lata zmiana czasu pozostanie.
I ta decyzja ma skutek natychmiastowy - tak, czy nie ?
Moim zdaniem za takie zabawy powinni im po prostu odebrać pensje. Bo to nie robota.
Wciskanie kitu, że najpierw podejmujemy decyzję a potem analizujemy skutki ( prowadzimy konsultacje etc )
W sytuacji, kiedy nasza robota polega na czymś odwrotnym...
To nic innego jak sabotaż po prostu.

Jestem za większą integracją także dlatego, że źródło owych patologii by po prostu zniknęło. Piszesz:
Colonel napisał(a):
Gdyby tak było, to PE by uchwalił, a KE wdrożyła, od ręki,

A co w tym nadzwyczajnego ? Poza normalnością ?
Dokładnie tak moim zdaniem być powinno...
Po to te instytucje istnieją ( i w ogóle instytucje tego typu )
Żeby pracować. Pracować w sytuacji, kiedy rozliczani są za pracę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 10:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
MarekSCO napisał(a):
A co w tym nadzwyczajnego ? Poza normalnością ?
Dokładnie tak moim zdaniem być powinno...
Po to te instytucje istnieją ( i w ogóle instytucje tego typu )


Tak. Ale ile wrzasku by było o gwałcenie suwerenności państw. Powtarzam, głębsza integracja, wspólny parlament, jeden rząd europejski i glosowanie większością. Wspólna waluta, system podatkowy, system prawny, polityka zagraniczna i armia.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: Moniia, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 10:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Panowie, jako informatołek, który przeżył rok 2000 podpowiem Wam jak to jest z tą zmianą czasu w IT.
1. Przede wszystkim trzeba zmienić oprogramowanie na wszystkich urządzeniach, które korzystają ze stref czasowych, czyli komputerach, telefonach, zegarkach, routerach z synchronizacją automatyczną, switchach, lodówkach, kuchenkach mikrofalowych, samochodach, motocyklach, wiatrakach, telewizorach, smarthouse'ach, piecach CO, serwerach SNTP i cholera wie czym jeszcze.
2. Dodatkowo wszystkie branże z dłuższym okresem planowania będą musiały zaktualizować kalendarze. Transport, logistyka, wojsko, badania kosmiczne, media, farmacja i cholera wie co jeszcze.
3. Część systemów jest już dawno zamknięta, trzeba je będzie ponownie otworzyć w celu przeprogramowania. Ma ktoś Nokię 5250, piec Viesmanna, sieć Novell, SNA, IPX, itd. itp.?
4. Na wielu systemach nie da się zrobić automatycznego update'u przez sieć, trzeba być fizycznie. Systemy pomp, centrale telefoniczne, sejfy, i cholera wie co jeszcze.
5. Instrukcje, w których np. dzisiaj jest napisane "wybierz Zagrzeb będąc w Warszawie", a które mogą przestać działać.
6. do n. wiele rzeczy które w tej chwili nawet trudno wymyślić.

Naprawdę uważacie, że 2 lata to za długo?

Z całym szacunkiem dla Korwina to jest kolejny przykład, że jest on wielkim miłośnikiem chwytliwych bon-motów, w związku z czym rzuca je często bezmyślnie.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowania - 3: Catz, Maar, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 10:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
Wspólna waluta, system podatkowy, system prawny, polityka zagraniczna i armia.

To jest jeszcze bardziej nierealne niż pomysły JKM.
O szkodliwości już nie wspominam.
damit napisał(a):
Ja rozumiem to tak, że jesteśmy częścia wspólnoty, która musi uwzględniać interesy wszystkich jej członków. I tyle.

Co to ma do rzeczy? Uwzględniać interesy można przez pół roku, nie trzeba przez 2,5 do trzech lat.

Moim zdaniem UE w ogóle nie chciała likwidować zmiany czasu z powodów różnych (Suworow wyjaśnił). Ale ponieważ jest to już tak głupie (znaczy zmiana czasu), że nie daje się obronić (i to od dawna), ludzie na to są coraz bardziej wkurzeni, no to przed wyborami łaskawie damy tym ludziom ochłap. Ochłapem jest obietnica, że będzie normalnie. Tylko obietnica. Realizacja odwleczona w czasie jak tylko się da, bez sensownego uzasadnienia (wiadomo, skoro to ściema). Po wyborach, i po "konsultacjach", może się przecież okazać, że likwidacja zmiany czasu jest "wicie, rozumicie, z różnych powodów na razie niemożliwa".

Zupełnie jak u nas obowiązkowy meldunek - temat nierozwiązywalny :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 11:03 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Colonel napisał(a):
W ten prosty sposób wszyscy pogardzający Unią i nienawidzący jej uzyskali sami przeprowadzili piękny dowód na słuszność pomysłu dalej idącej integracji.


Andrzeju, jesteś człowiekiem o skrajnie radykalnych poglądach. Pamiętaj jednak, że istnieją stany wypośrodkowane. Nie każdy, kto wyśmiewa konkretną wadę systemu gardzi całością. Ani też nie powinno być tak, że każdy, kto chwali szereg zalet jest ślepy na wszelkie wady. Takie zachowanie jest już ślepą bezmyślną wiarą i, oglądając się na historię globalną, nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło. Choć przyznać należy, że zawsze wygrywało, niestety. A jako że radykalizm w dowolną stronę jest zły, to po wygraniu jednej radykalnej opcji i przesycie wad, na jakie radykaliści zamykają oczy udając, że wady nie istnieją - wygrywa w końcu przeciwna opcja radykalna, skupiając swoją drogę do zwycięstwa na zwalczeniu właśnie tych wad ignorowanych przez poprzedników-radykalistów.

Jakoś tak dziwnie mam, że jak przychodzę do knajpy i zamawiam kilka dań, to jedno może mi smakować a drugie nie, bo przesolone. Czy zatem powinienem chwalić bezwzględnie lokal/kucharza i agresywnie wyśmiewać tych, którzy zamówili przesolone dania i zgłosili problem kucharzowi? Ja tak nie robię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 11:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
Naprawdę uważacie, że 2 lata to za długo?

Ciekawe. Terminy zmiany czasu, w Europie, zostały ujednolicone (czyli też zmienione) dopiero w roku 2000. Jakoś wtedy nic się nie zawaliło z powodu tego, że harmonogram zmian został na nowo ustalony.
A w tym wypadku chodzi właśnie o harmonogram zmian. Są też kraje, które tego harmonogramu nie mają, a systemy jakoś im działają. Rosja, co może być uznane za słaby przykład. Tym niemniej Rosja ostatnio sporo kombinowała przy czasie na swoim terytorium i jakoś się nie zawaliła.
Islandia w ogóle czasu nie zmienia i jakoś też nie ma apokalipsy, gdy w Ameryce czy Europie czas się przestawia.
W Stanach i Kanadzie jest stosowany czas letni (czyli zmiany czasu), tylko że nie wszędzie. I teraz zaczyna się naprawdę ciekawie.
Cytat:
"Czas nie jest zmieniany w zamorskich terytoriach Stanów Zjednoczonych, takich jak Hawaje, Puerto Rico, American Samoa, Guam, Northern Mariana Island oraz United States Virgin Islands, a także w Arizonie, z wyłączeniem półautonomicznego Navajo Nation, zajmującego część północno wschodniej Arizony, południowo wschodniej Utah, oraz północno zachodniego Nowego Meksyku."

Jeżeli w Stanach, w końcu kraju dość informatycznie rozwiniętym, radzą sobie z wyjątkami jak przytoczone wyżej, to naprawdę nie uwierzę, że zmiana czasu, zmiana zmiany czasu, wyłączenie zmiany czasu, wprowadzenie większej liczby stref czasowych w Europie (gdy kraje będą same decydować, jaka strefa im bardziej pasuje), może być aż takim problemem jak tutaj się mówi.

Czy Islandia, USA, Kanada (są rejony, gdzie czasu się nie zmienia) Rosja, Chiny, Japonia i wiele innych krajów mają jakieś zupełnie inne "systemy teleinformatyczne"?

Z powodów jak wyżej uważam, że artykuł jak przytoczony wyżej to zwykłe mydlenie oczu, Sąsiad nie ma racji, JKM ma rację, struktury unijne są albo niewydolne albo zmiany nie chcą wprowadzić (nie wiem co gorsze), cała sprawa jest kiełbasą wyborczą, a najgorzej, że może zostać odwołana po wyborach i po "konsultacjach".

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Jakoś wtedy nic się nie zawaliło z powodu tego, że harmonogram zmian został na nowo ustalony.

Jesteś w głęboko mylnym błędzie. Wiele rzeczy się zawaliło, ale nie publikowano tej informacji, przykrywając ją ogólnym "błędem systemu informatycznego". A wdrożenie poprawek umożliwiających zmianę harmonogramu trwał ponad rok. A pewnie nie wiem o wszystkim, np. danych o sejfach bankowych się nie udostępnia.

Już nie wspomnę o ilości urządzeń, zaryzykowałbym twierdzenie, że od 2000 roku zwiększyła się o rząd wielkości. Nie wspomnę również o mechanizmach dodanych do bibliotek deweloperskich, których w 2000 roku nie było.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
A wdrożenie poprawek umożliwiających zmianę harmonogramu trwał ponad rok

Czyli zostało to już zrobione w dużej części.
Sąsiad napisał(a):
zaryzykowałbym twierdzenie, że od 2000 roku zwiększyła się o rząd wielkości.

I są to stosunkowo nowe urządzenia lub systemy, a nie np. sieć Novell.

Nie mówię, że to nie jest problem w ogóle. Ale śmiem twierdzić, że do rozwiązania w czasie krótszym niż dwa-trzy lata. Opieram się na podanych przykładach.

P.S. Akurat to, czy sejf bankowy będzie się otwierał godzinę później/wcześniej wydaje mi się słabym przykładem wielkiego problemu, mającego wpływ na cokolwiek. Lodówki czy piekarnika też to dotyczy.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17304
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2170
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Fajny wątek! Przekonywanie Walianta i vice versa. Miód po prostu.

Waliant - a tak bardziej serio - co zrobiłeś w kierunku przyspieszenia zmiany czasu? Czy chociaż głosowałeś w zeszłym roku w europejskiej ankiecie o zmianie czasu?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 12:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
damit napisał(a):
Ja rozumiem to tak, że jesteśmy częścia wspólnoty, która musi uwzględniać interesy wszystkich jej członków. I tyle.


Ja też. I marzę o sytuacji w której owa wspólnota nie będzie potrzebowała 10 lat na wydanie pozwolenia Polakom na noszenie białych ubrań przez kobiety w niedziele.

Opieszałość struktury w tak prostej sprawie jest zdumiewająca. Jak również zdumiewającym jest sam fakt zniewolnienia wybranego kraju pod względem decyzji o możliwości zmiany czasu. W imię dobra, rzecz jasna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Akurat to, czy sejf bankowy będzie się otwierał godzinę później/wcześniej wydaje mi się słabym przykładem wielkiego problemu, mającego wpływ na cokolwiek.

Ponownie się bardzo mylisz. To jest bardzo poważny problem o skali globalnej. Błędy mogą być bardzo kosztowne.
Oczywiście na innych urządzeniach można sobie dwa razy w roku zmieniać ręcznie, ale ja chciałem tylko zobrazować skalę problemu.
plitkin napisał(a):
Jak również zdumiewającym jest sam fakt zniewolnienia wybranego kraju pod względem decyzji o możliwości zmiany czasu.

W tym kraju są firmy, które mają podpisane zobowiązania międzynarodowe i kary umowne. Umowy te trzeba będzie renegocjować. To tylko jeden z przykładów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maar napisał(a):
Fajny wątek! Przekonywanie Walianta i vice versa. Miód po prostu.

Bardzo fajny. Szkoda tylko że nikt nikogo nie przekona a piszemy tutaj tylko dla sportu.
Maar napisał(a):
co zrobiłeś w kierunku przyspieszenia zmiany czasu?

Nic.

Sąsiad napisał(a):
To jest bardzo poważny problem o skali globalne

Ciekawe. W Arizonie też? A może w Japonii?
Ale nawet gdyby, to jakoś nie jestem przekonany, że tego problemu w danym banku nie da się rozwiązać w ciągu pół roku. A tyle czasu by było, gdyby najbliższa zmiana czasu była tą ostatnią.

P.S. Ja rozumiem, że informatycy jakoś muszą uzasadnić swoją potrzebę istnienia (sam jestem), ale może bez przesady? :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
waliant napisał(a):
Ciekawe. W Arizonie też? A może w Japonii?

I na Kamczatce, i w Niujorku i Pcimiu dolnym (o ile mają sejf). Pomyśl o tym, że sejf niekoniecznie oznacza trzymanie pieniędzy, chodzi o pomieszczenie szczególnie chronione, z różnych względów.
I tak, pół roku to mało. Czasami dłużej trwa załatwienie certyfikatu bezpieczeństwa dla serwisanta, który by to robił.

Ja rozumiem, że nie jesteś przekonany, ale ja sam jestem głęboko przekonany, że to z powodu Twojej ograniczonej wiedzy na temat tematu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:10 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sąsiad napisał(a):
3. Część systemów jest już dawno zamknięta, trzeba je będzie ponownie otworzyć w celu przeprogramowania. Ma ktoś Nokię 5250,


Ja mam piec. Nie zmienia sam czasu - robię to ręcznie. Na nokii też mogę zmienić czas ręcznie llub właczyć funkcję synchronizacji czasu z siecią.

A softy... Cóż... Systemy operacyjne w telefonach i na komputerach teraz aktualizują się bez naszej wiedzy. A w BIOSie można zmieniać czas ręcznie i żadna zmiana nie powoduje zatrzymania pracy komputera.

Ciekawostka: Federacja Rosyjska - kraj o całkiem przyzwoicie rozwiniętych systemach informatycznych, wojskowych i td.; kraj wielokulturowy, o największej na świecie ilości stref czasowych - poradził sobie z tematem ad hoc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:14 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Sąsiad napisał(a):
W tym kraju są firmy, które mają podpisane zobowiązania międzynarodowe i kary umowne. Umowy te trzeba będzie renegocjować. To tylko jeden z przykładów.


Przestań. Nie było o nich słychać przy wprowadzaniu niedzieli ustawowo wolnej od pracy. Albo przy wprowadzaniu z dnia na dzień wolnego dnia (nie godziny - DNIA) z okazji... sam wiesz jakiej.

Wszystkie umowy cywilnoprawne podlegają odgórnych przepisom i muszą być do tych przepisów dostosowane. Działania władz państwowych uniemożliwiające realizację umowy lub wpływające na termin jej realizacji są traktowane jako siła wyższa i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
że to z powodu Twojej ograniczonej wiedzy na temat tematu

Nie zniżaj się do poziomu...
Jeszce raz, i już ostatni. Są kraje, które systemy zmiany czasu mają o wiele bardziej skomplikowany, albo nie mają ich w ogóle. Mają więcej stref czasowych. Systemy teleinformatyczne są tam używane, bankowe, lotnicze i wszelkie inne. Jakoś to działa, mimo tego, że jedni zmieniają, inni zmieniają inaczej niż inni, inni nie zmieniają a wszyscy ze sobą jakoś współpracują.
Jeżeli chcesz powiedzieć, że akurat w Europie jest to aż taki problem (bo zapewne mamy inne systemy teleinformatyczne, a sejfy panie to hohoho) to, jeżeli masz rację, wygląda to bardzo słabo.
Sąsiad napisał(a):
Pomyśl o tym, że sejf niekoniecznie oznacza trzymanie pieniędzy,

Pomyślałem.
Sąsiad napisał(a):
Czasami dłużej trwa załatwienie certyfikatu bezpieczeństwa dla serwisanta, który by to robił.

No cóż, w to mogę uwierzyć. Znaczy w to, że Europa jest już tak skostniała i zbiurokratyzowana, że wszystko musi trwać długo. To chyba syndrom upadku, co? Może czas na zmiany?

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Ciekawostka: Federacja Rosyjska

Wiktor, taki przykład to nie przykład. Zaraz się dowiesz, że tam nic nie działa i niczego nie mają. A już na pewno nie mają nowoczesnych sejfów. ;)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11648
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1628
Otrzymał podziękowań: 3887
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
poradził sobie z tematem ad hoc

Ciekawostka jest taka i może nauczka, że o ile dobre pamiętam, to oni zmienili liczbę stref czasowych, wyłączyli zmianę czasu zostawiając czas letni, a po kilku latach doszli do wniosku, że czas zimowy jednak będzie lepszy. I zmienili, jednorazowo.
Już mniejsza że kombinowali przy tym dobre kilka razy (co w Europie jest przecież aż niemożliwe), to jednak zostawili docelowo czas zimowy. Ciekawe dlaczego.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 mar 2019, o 13:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
waliant napisał(a):
Wiktor, taki przykład to nie przykład. Zaraz się dowiesz, że tam nic nie działa i niczego nie mają. A już na pewno nie mają nowoczesnych sejfów. ;)


Zdziwiłbyś się :) akurat zbyt łatwe do udowodnienia, więc raczej wątpię, żeby ktoś strzelał sobie w kolana takimi kapiszonami. Stopień masowej powszechnej informatyzacji usług w takiej przykładowej Moskwie jest nieporównywalny z Polską.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL