Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 11:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 cze 2019, o 00:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ryś napisał(a):
Najwyższy już czas na te drono-taksówki powietrzne, wynajmowalne, autonomiczne i elektryczne naturalnie

Takie? ;)

Dla nas chyba bardziej przyziemne dwukołowce... z żyrokompasami. :D

https://www.youtube.com/watch?v=txvPGIhs0LE
17 tys. europejskiej waluty, to jak nasze 17 tys. zł. (przelicznik x4). I to by było już coś...
Na dobry początek.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 05:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Ryś napisał(a):
A też bym wolał Jaguara. Acz w zasadzie to mój volviak był parokroć od jaguarów droższy :)
Problem w tem że Jaguara tu u nas dostanie taniej niż Leafa :lol:
A popatrzmy szczegółowo: te zasięgi maksymalne są dla "jazdy miejskiej", w trasie 2/3 tego; a prędkości maks rzędu 140 km/h (ciekawe jak pod górkę) przy podobnież dwustukonnym silniku...
Ale to pikuś, wiemy że toto na miasto, do pracy dojechać.
Pytanie ile trzeba w tej pracy zarabiać, skoro autko (...):


Nie wiem zbytnio, czego te osiągi podajesz, bo osobiście jeździłam (i w razie co się wyprę!) starym Leafem 95mph a to jakby więcej niż 140 km/h. Jaguar z kolei ma koło 400 koników.
Leaf pod górę nie ma problemu - dlaczego miałby mieć?

Te zasięgi są mocno mieszane, ja mieszkam na końcu 25 mil autostrady... znaczy przynajmniej 1/3 dziennej jazdy jest na autostradowym reżimie nie miejskim.

I nie wiem, o co Ci chodzi z zarobkami... tylko £28000 więc bez przesady, taki drogi nie jest :D

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 07:20 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
No ok ale prędzej czy później baterie do wymiany,nie są wieczne.Trzeba to brać pod uwagę.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 08:02 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
piotr6 napisał(a):
No ok ale prędzej czy później baterie do wymiany,nie są wieczne.Trzeba to brać pod uwagę.
I tak i nie ;)

Mowa o najprawdopodobniej samochodzie 10-15letnim, a w takim nikt baterii za 5 tys euro wymieniać nie będzie (powiedzmy, że bardzo pesymistyczny spadek do 50% robi się uciążliwy - 50-60km zasięgu to na miasto wciąż ok). Jeśli już to będą ludzie przekładać pakiety z młodszych rozbitków.

Tylko, że hmmm jakiś czas temu oddałem na złom 11letnie auto, bo taniej było kupić następne, niż robić hamulce... (auto, które jako nowe kosztowało ze 3 Leafy)


Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 08:25 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Mowa o leafie , przynajmniej tak piszą w prasie fachowej. Wychodzi na to, że ten samochód ma żywotność 8 lat czyli żywotność baterii.No chyba,że jest opłacalna wymiana.
Swoją drogą to i tak nie jest źle patrząc na trwałość innych konwencjonalnych aut. Tak czy siak Koszty związane z ceną przejechanego kilometra to nie tylko koszt pojedynczego ładowania,przynajmniej wtedy jak auto kupujesz a nie wynajmujesz

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 08:37 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
Sorry Piotr, ale...aż się boję zapytać o Twoje źródła. Odpadam.

Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie



Za ten post autor RadekNet otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 08:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16789
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4103
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
To teraz moje dzisiejsze potrzeby:
Pakowny, tani, z ogromnym zasięgiem, ładowanie w mig, niezawodny, żywotność 20 lat. Chyba starczy. :-P

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 09:03 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
RadekNet napisał(a):
Sorry Piotr, ale...aż się boję zapytać o Twoje źródła. Odpadam.

Radek Wrodarczyk


Z komórki nie imię dawać linków ale pierwszy lepszy test być może to auto świat
Trwałość baterii daje Tobie producent,sam pisałeś, że gwarancja 5 a nowsze 8 lat..Zawsze można powiedzieć, że wytrzymają dłużej ale....
Nie mniej jak dla mnie, samochód elektryczny to jeszcze nie ten wybór.Za drogi ,w Polsce brak ładowarek, mały zasięg. Po mieście taniej jeździć komunikacją.To tak w skrócie

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 09:14 

Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:10
Posty: 801
Lokalizacja: Poznań, Powidz, ....
Podziękował : 473
Otrzymał podziękowań: 457
Uprawnienia żeglarskie: sternik z upr. morskimi
piotr6 napisał(a):
Mowa o leafie , przynajmniej tak piszą w prasie fachowej. Wychodzi na to, że ten samochód ma żywotność 8 lat czyli żywotność baterii.No chyba,że jest opłacalna wymiana.

8 lat = 365 x 8= 2920= ok. 3000.
Naprawdę wierzysz w takie cuda , że przy codziennym ładowaniu są akumulatorki wytrzymujące 3000 cykli ładowania / rozładowania?

Pozdrawiam Krzysztof

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Tango 780S, przedtem MAK 747 GT przez 20 lat, a jeszcze wcześniej BEZ-4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 09:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
Ps. Gdybym kupowała, kupiłabym Jaguara. Problem w tym, że cenowo startuje z poziomu domu (£63000)


Jak szukałem auta przejechałem się Jagiem. Wyleczyłem się w moment. Bardzo szybki moment. TRAGEDIA. Zabito we mnie marzenie dzieciństwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 10:00 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
soko napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Mowa o leafie , przynajmniej tak piszą w prasie fachowej. Wychodzi na to, że ten samochód ma żywotność 8 lat czyli żywotność baterii.No chyba,że jest opłacalna wymiana.

8 lat = 365 x 8= 2920= ok. 3000.
Naprawdę wierzysz w takie cuda , że przy codziennym ładowaniu są akumulatorki wytrzymujące 3000 cykli ładowania / rozładowania?

Pozdrawiam Krzysztof


Trudno mi uwierzyć ale tak mniej więcej piszą.Zadnym fachowcem w dziedzinie motoryzacji i techniki nie jestem,stąd te wątpliwości,moje

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 10:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
soko napisał(a):
Problemem aut elektrycznych jest ekologia.
6. Czyli, że ten silnik wykorzysta w szalonych porywach 1-2% zużytej wyjściowo (elektrownia) energii.
[...]
O ile powyższe, wiem że b. przybliżone % sprawności są faktem.
Niech to proszę policzy jakiś fachman od % składanych , co nie daj Boże , bo może wyjść jeszcze gorzej!


Przewaliłeś o rząd wielkości.
Nasza przeciętna elektrownia ma sprawność (tylko) 30%.
Sieć energetyczna ok. 92%, jak się ją dodatkowo obciąży ładowaniem samochodów, to spadnie pewnie trochę poniżej 90%.
Akumulator można powolutku naładować ze sprawnością 90%, przy szybkim ładowaniu może być i 70. Liczmy krakowskim targiem 80%.
O silnikach powiadają dwie częściowe prawdy: że mają sprawność 95% i że są bardzo elastyczne. Owszem, ale nie jednocześnie, tzn. silnik, który w optymalnych warunkach ma 95%, przy ruszaniu już tylko 65% sprawności.
Jest jeszcze odzyskiwanie energii hamowania. Dzięki Tesli, która wyposażona jest w odpowiednie mierniki, wiemy, że tej energii w praktyce odzyskuje się ledwie 20%. Akurat tyle, żeby wyrównać sprawność silnika do 90%.

Razem wychodzi 0.3*0.9*0.8*0.9=19.5% w zaokrągleniu, czyli tyle co najlepsze lokomotywy parowe w historii. Może by tak premierowi zaproponować paromobilność?

Jeżeli w końcu zmodernizujemy elektrownie do 45%, a sieć do 95%, to sprawność ogólna samochodu elektrycznego wzrośnie do 31%, prawie tyle co benzynowego.
Gdybyśmy zastosowali w energetyce turbiny gazowe, 60% sprawności, to mielibyśmy 41%, czyli tyle co diesel.

W sumie, samochód elektryczny ma największą (i obecnie jedyną) przewagę nad spalinowym wtedy, kiedy stoi w korku. Tylko że samochód stojący w korku nie ma w ogóle sensu, lepiej żeby stał w garażu.

pozdrowienia

krzys



Za ten post autor myszek otrzymał podziękowania - 3: Janna, vaginal, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 10:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
plitkin napisał(a):
"Sprawdzam". Moim zdaniem auta uzyskują coraz lepszy współczynnik oporu czołowego (pamiętam bardzo się tym wskaźnikiem chwalił Opel w pierwszej Insignii). Masa aut też idzie w dół: passat kombi kupiony przeze mnie w 2014 roku ważył tyle, co Astra sedan z 95go (1140 kg passat vs 1150 astra). Podajesz przykłady skrajne. Sądzę, że teraz łatwo znaleźć skrajne przykłady potwierdzające rozwój w tej dziedzinie.


To porównaj wymiary i masy typowych "małych" samochodów w kolejnych wersjach.
Ford Fiesta, Opel Corsa, Renault Clio, Nissan Micra...
że o Mini Cooperze i Fiacie 500 nie wspomnę, bo to inna historia, ale też warto popatrzeć na stojące obok - oryginał i remake.

Cytuj:
Poza tym, opór powietrza istotny jest przy większych prędkościach. Elektryki narazie to auta miejskie. Opory toczenia, masa, sprawność - to słowa klucz.


Tak, tylko jeżdżenie autem po wąskich uliczkach starówki nie ma sensu, dlatego w miastach pobudowano też względnie szybkie trasy dla samochodów.
Współczesna "mała" landara o masie 1.2t, szerokości 1.6m, wysokości 1.5 i Cx 0.3, przy prędkości 60km/h potrzebuje 2.5kW mocy do pokonania oporu powietrza. Taka sama moc wystarczy do rozpędzenia jej do tychże 60km/h co minutę (co mniej więcej odpowiada charakterowi ruchu po szybkich trasach miejskich). Opory toczenia są podobnego rzędu, może odrobinę większe.

Zatem w jeździe miejskiej wszystkie trzy składowe oporów ruchu są mniej więcej równoprawne. Dwa z nich są proporcjonalne do masy, trzeci do kwadratu wymiarów liniowych. Obie te wielkości wzrosły w podobnej klasy pojazdach o połowę w ciągu ostatnich lat. Mimo to nie pogorszyły się zbytnio osiągi ani za bardzo nie wzrosło zużycie paliwa - znaczy, postęp jest, faktycznie wyraźny.

pozdrowienia

krzys






Zdziwisz się



Trochę więcej jest ekoterrorystycznego szajsu w autach, ale i terroryzm produkcyjny coraz większy: efekt żarówki powoduje zejście z masy.[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 10:43 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
myszek napisał(a):
To porównaj wymiary i masy typowych "małych" samochodów w kolejnych wersjach.
Ford Fiesta, Opel Corsa, Renault Clio, Nissan Micra...


Już rozumiem: przywiązujesz się do nazwy handlowej, a nie wartości fizycznych. Passat z 86 roku a passat teraz - to dwa zupełnie różne wielkościowo passaty. Nie powinno się ich masy porównywać, bo te auta łączy jedynie nazwa handlowa.
Powinniśmy operować wymiarami i wówczas dopiero porównywać współczynniki oporu i masy. Obecny golf ma wielkość starego passata, a Insignia to prawie Omega. Porównujmy gabaryty i dopiero do nich dopasowujmy masy i współczynniki. Przy czym, uważam, że we współczesnych autach miejskich porównywanie współczynników oporu czołowego mija się z celem. Istotna jest masa, napęd i jego przelożenie (a skrzynie są coraz lepsze). No i opory toczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 10:51 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Moniia napisał(a):
Te zasięgi są mocno mieszane, ja mieszkam na końcu 25 mil autostrady... znaczy przynajmniej 1/3 dziennej jazdy jest na autostradowym reżimie nie miejskim.
I nie wiem, o co Ci chodzi z zarobkami... tylko £28000 więc bez przesady, taki drogi nie jest :D
Punkt siedzenia. :)
Na tej że niby "autostradzie" w UK to mam wrażenie że wóz stoi, a co gorsza wciąż pilnować muszę, bo sam, na wolnych obrotach, przekracza... :evil:
I jeszcze więcej pali gdy się tak wlecze.
Ale z zarobkami to Was tam i na to najdroższe paliwo stać przecie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Przy okazji ładowania:
ObrazekObrazek

Na drugim widać ile zyskam zasięgu wyłączając Climate Control (w tym momencie grzejacą!) - całą 1 milę!

86% naładowania 118 mil zasięgu.
I potem urosło po drodze do 120*

Wystarczyło mi na ponad 5 godzin pracy z czterema kursami z centrum na Heathrow i z powrotem. Siedzę teraz na mojej przerwie na kawę, samochodzik się ładuje a potem kurs z Heathrow (jestem obok) i ze dwie godzinki pracy w centrum i do domu. :)
Obrazek

*to jest najfajniejsza cecha elektrycznego samochodu, „perpetum mobile z odzyskiem energii” jak nazywam tą opcję... otóż w pewnych określonych warunkach, zwłaszcza gdy bateria jest dość dobrze naładowana - zasięg się zwiększa w trakcie jazdy. Oczywiście nie jest to żadne perpetum mobile, ale odzysk energii jak najbardziej. Gdy bateria jest dobrze naładowana jest to najlepiej widoczne - w pewnych warunkach bowiem dopływ energii jest na tyle duży, że bardzo niewiele jest pobierane z baterii co zwiększa zasięg (wg ocen do 10% da się zyskać odpowiednio jeżdżąc...).

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
zwłaszcza gdy bateria jest dość dobrze naładowana - zasięg się zwiększa w trakcie jazdy.


U mnie w benzyniaku tak samo!
Ba, potrafię stworzyć maszynę czasu: Google pokazuje, że dojadę o 14:30 i spędzę w drodze 3 godziny, a ja na miejscu jestem już o 14:00, pokonując trasę w 2,5. Pół godziny życia mam gratis :)



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
piotr6 napisał(a):
Mowa o leafie , przynajmniej tak piszą w prasie fachowej. Wychodzi na to, że ten samochód ma żywotność 8 lat czyli żywotność baterii.(...)


Wiesz, że dzwonią, tylko nie bardzo, w którym mieście...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dystanse są w milach. 8 lat gwarancji, że soh baterii nie spadnie poniżej pewnego poziomu....

A przy okazji, Nissan zachęca tych co tylko na wakacje dłużej jadą:

Obrazek


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
plitkin napisał(a):
Moniia napisał(a):
Ps. Gdybym kupowała, kupiłabym Jaguara. Problem w tym, że cenowo startuje z poziomu domu (£63000)


Jak szukałem auta przejechałem się Jagiem. Wyleczyłem się w moment. Bardzo szybki moment. TRAGEDIA. Zabito we mnie marzenie dzieciństwa.


Elektrycznym? Bo o tym mówię...

A jak chcesz dobrego tradycyjnego, przyjrzyj się F-pace....

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Ryś napisał(a):
Moniia napisał(a):
Te zasięgi są mocno mieszane, ja mieszkam na końcu 25 mil autostrady... znaczy przynajmniej 1/3 dziennej jazdy jest na autostradowym reżimie nie miejskim.
I nie wiem, o co Ci chodzi z zarobkami... tylko £28000 więc bez przesady, taki drogi nie jest :D
Punkt siedzenia. :)
Na tej że niby "autostradzie" w UK to mam wrażenie że wóz stoi, a co gorsza wciąż pilnować muszę, bo sam, na wolnych obrotach, przekracza... :evil:
I jeszcze więcej pali gdy się tak wlecze.
Ale z zarobkami to Was tam i na to najdroższe paliwo stać przecie :mrgreen:


Na mojej nie.
Ale ja wiem, kiedy wracać do domu, lub kiedy z niego wyjeżdżać... w dużym ruchu to ja zarabiam :)

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
plitkin napisał(a):
Moniia napisał(a):
zwłaszcza gdy bateria jest dość dobrze naładowana - zasięg się zwiększa w trakcie jazdy.


U mnie w benzyniaku tak samo!
Ba, potrafię stworzyć maszynę czasu: Google pokazuje, że dojadę o 14:30 i spędzę w drodze 3 godziny, a ja na miejscu jestem już o 14:00, pokonując trasę w 2,5. Pół godziny życia mam gratis :)


Bo Google nie potrafi liczyć ruchu, do D... mają algorytm...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Moniiu, moja szybkość ekonomiczna to od 90 mph tak gdzieś do 110. Bo to ekonomiczny wolnoobrotowy dizel :lol:
To tak cobyśmy się rozumieli, mimo dzielących granic ;)
A Nissan dobra firma, nie powiem, Primerka też już pełnoletnia a wciąż idealna, choć trzeba dbać. I tak pomyśl, że jakbym wydał na zwykłe samochody te 170-200 tys (zł) za Leafa to nie potrzebowałbym ofert "udostępnienia innego zastępczego", ni żadnych gwarancyj, wymian, czy innych "udogodnień" - ani ja, ani nikt z rodziny i jeszcze pociotków kupę obdzieli :rotfl:

Plitkinie, w dzieciństwie nie marzyłeś aby jednak o Jaguarze?
Ford mondeo to już nie było to :mrgreen: choć już Tata- Motor - kto wie?
Ale zauważyłeś że te nowe modele co coraz to są większe i cięższe niźli przódy - mają zarazem mniej miejsca w środku? :-P


Ostatnio edytowano 4 cze 2019, o 11:39 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 11:39 

Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:10
Posty: 801
Lokalizacja: Poznań, Powidz, ....
Podziękował : 473
Otrzymał podziękowań: 457
Uprawnienia żeglarskie: sternik z upr. morskimi
myszek napisał(a):
Przewaliłeś o rząd wielkości.
Nasza przeciętna elektrownia ma sprawność (tylko) 30%.


Liczyłem, zgodnie z moim tekstem:
0,2x0,8x0,3x0,4x0,4=0,00768, co sobie zaokrągliłem do 1%. zakładając , że gdzieś sprawność może być wyższa.
Zauważ, że jest sprawność tak naładowania, jak rozładowania akumulatora.

Twoje sprawności rzędu 0,9 0,9 0,9 0,9 dla praktycznie każdej procedury ( pominąłeś rozładowanie), za wyjątkiem w miarę realnej 0,3 dla elektrowni ( uff, trochę realizmu)- dały imponujący wynik.
Gratulacje!

Niemniej O.K., gdzieś tam pośrodku będzie prawda. Oby bardziej tam po Twojej stronie.
Choć jestem sceptyczny.
Jakoś moje akumulatorki, a także syna (modelarskie) takich rewelacji nie osiągały.

Pozdrawiam Krzysztof

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Tango 780S, przedtem MAK 747 GT przez 20 lat, a jeszcze wcześniej BEZ-4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8770
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1745
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
robhosailor napisał(a):
Pakowny, tani, z ogromnym zasięgiem, ładowanie w mig, niezawodny, żywotność 20 lat. Chyba starczy.

Żuk. :mrgreen:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 12:31 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4173
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
plitkin napisał(a):
Moniia napisał(a):
Ps. Gdybym kupowała, kupiłabym Jaguara. Problem w tym, że cenowo startuje z poziomu domu (£63000)


Jak szukałem auta przejechałem się Jagiem. Wyleczyłem się w moment. Bardzo szybki moment. TRAGEDIA. Zabito we mnie marzenie dzieciństwa.


Elektrycznym? Bo o tym mówię...

A jak chcesz dobrego tradycyjnego, przyjrzyj się F-pace....


Nie, jeździłem spaliniakiem. Rozczarowanie marką i jakością. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 12:37 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Leafa kosztuje ok 160000 zł taki ford Focus ok 80 000 zł.Proponuje przeliczyć koszt przejechanego 1 km w oparciu o ten jeden parametr. Załóżmy przebieg 150000km w 8 lat

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 14:08 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
A jakie zakładasz ceny paliwa/ładowania przez najbliższe 8 lat? :roll:
O oprocentowaniu kredytu/leasingu/lokat nie zapomnij :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 14:11 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
piotr6 napisał(a):
Leafa kosztuje ok 160000 zł taki ford Focus ok 80 000 zł.Proponuje przeliczyć koszt przejechanego 1 km w oparciu o ten jeden parametr. Załóżmy przebieg 150000km w 8 lat
Ale liczysz najdroższą wersję Leafa i najtańszą Focusa? ;)

U mnie to było ok 5 tyś e więcej w stosunku do porównywalnej Toyoty Auris.

Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 14:25 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Mimo wszystko też różnica nie mała
Zdecydowanie yaris hybryda dla mnie była lepsza.

Ryś napisał(a):
A jakie zakładasz ceny paliwa/ładowania przez najbliższe 8 lat? :roll:
O oprocentowaniu kredytu/leasingu/lokat nie zapomnij :mrgreen:


Nie dam rady :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 cze 2019, o 14:36 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
piotr6 napisał(a):
Mimo wszystko też różnica nie mała
Zdecydowanie yaris hybryda dla mnie była lepsza.


Jakieś 3 lata jeżdżenia. Bez liczenia wyraźnie większego kosztu serwisu spaliniaka czy hybrydy (ileż mniej elementów, które w normalnym aucie psują się od czasu do czasu).

Jakby to miało być moje jedyne auto, to tak, pewnie bym wybrał hybryde pług-in (głównie z uwagi na komfort jazdy po mieście).


Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zielony Tygrys i 219 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL