Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 14:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2019, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
Alterus napisał(a):
Chodzi o apodyktyczność tych wypowiedzi, występowanie w roli samozwańczego rzecznika, a nie że w ogóle nie powinna mówić.

Czyli chodzi o to co mówić powinna, a nie że w ogóle nie powinna? :twisted: :rotfl:
Jasne, że nie. Chodzi nie "o to co" ale "o to jak", czyli z jakiej pozycji, albo jakim sposobem.
Może lepiej to widzę od Ciebie, bo sam mam zwyczaj wypowiadać się apodyktycznie, ale tego mogłeś nie dostrzec. :-D Jak każdy, Monia ma swoje niedoskonałości, ale jest jedną z barwniejszych a przy tym sensowniejszych postaci tego forum, no i jest żeglarzem, podczas gdy np. ja tylko sobie pływam korzystając z żagli. W tej sytuacji pod domaganiem się jakichś ograniczeń jej wypowiedzi nigdy bym się nie podpisał, pomijając już że cenię sobie wolność słowa.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowania - 2: Catz, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 20:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Tym razem nie zdzierzylem i podziekowalem, jako ze to juz kolejny sensowny post Alterusa i juz od dosc dawna nie sieje klamstw, paniki i strachu, co przez kilka lat bylo jego chlebem powszednim.
Moze juz tak zostanie? :roll:
Catz o Metamorfozach Naglych
Ps - sorry za OT, ale uznalem ten powtarzajacy sie fenomen za warty podkreslenia na uzytek Czytaczy.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 21:57 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Moniia napisał(a):
I oczywiście robią to, bo żadnych stereotypów nie ma i sytuacja jest po prostu doskonała?
Ok.
To w sumie tak oczywiste, że po co pytam... :rotfl:
A widzisz, jak my siem dobrze rozumiemy, wręcz bez słów?
:kiss:
a na samem początku Ryś napisał(a):
Moniiu, biedactwo, a cóż Ty robisz zatem na tych zacofanych wysepkach, romano-giermańskich proweniencyj? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
I completely agree with you.
Alientz
PS -Od zawsze najlepsze w twoich postach sa emotikony. Moze ogranicz sie do tego?

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 22:21 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Ale bo wisz: nie każdy czytelnik przynależy do wyszczekanej a wyedukowanej intelygencyi, zdolnej zrozumieć emotikonę bez objaśnienia :ugeek:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: soko
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Nie, tego nie wiedzialem.
Emotikon znowu bardzo wyszukany. Szukaj jeszcze dalej.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 22:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Podręczny z ograniczonego repertuaru tu tego foruma. Co bede daleko szukał...
Chwilowo mam ciekawsze zajęcia. Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 cze 2019, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Zajmij sie nimi zaciekle.
Sam emotikon by wystarczyl.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 cze 2019, o 01:00 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Catz napisał(a):
Sam emotikon by wystarczyl.
Ryś napisał(a):
Ale nie każdy czytelnik przynależy do wyszczekanej yntelygencyi
:kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 cze 2019, o 01:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Najedzony, napity i emotikon do mnie? Nie tak wyobrazam sobie szczyt szczescia faceta.
Jesli picie, jedzenie i emotikony ci wystarcza, to sie moze wreszcie odczep i wysylaj je akurat nie do mnie? Do kogo sobie chcesz! Jestem bardzo tolerancyjny, ale innych i pieknych kobiet tu, ani nigdzie indziej, nie brakuje.
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 cze 2019, o 07:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Nie przyczepiajcie się, a nie będziecie przyczepieni.
Straszne upały we Francji?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 cze 2019, o 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Temperatury juz w normie.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 sie 2019, o 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak. Czy istnieje i czym jest "szklany sufit" ?
Tak sobie dzisiaj rozmyślałem. Odnośnie tego co powiedziała 01_Anna o tym, że "kobiety nie studiują matematyki"...
Czyli o pewnej formie dyskryminacji kobiet w GB...
I tak... W okresie mojej edukacji w podstawówce i liceum moimi nauczycielami matematyki, fizyki i chemii były kobiety i tylko kobiety.
W okresie studiów kobiety stanowiły już tylko połowę nauczycieli/wykładowców/asystentów...
I gdyby mi ktoś teraz powiedział, że z racji tego, ze kobiety mnie edukowały, jestem z deka upośledzony, to...
Wezwałbym do niego pogotowie :lol: Poważnie - upały mamy takie, że nie wiadomo co mogło doprowadzić do tego stanu... :lol:
W każdym razie nie oburzyłoby mnie to i nie wywołałoby żadnych innych emocji, ALE...
Niedawno czytałem stary artykuł Korwina Mikke... Ten cały Korwin twierdził w nim, że kobiety nie są w stanie opanować stereometrii... Nie interesuje ich ona i w ogóle - nie te głowy... I teraz będzie najlepsze. Otóż ja się naprawdę zastanawiałem, czy to prawda.
Tak. Ja, którego stereometrii nauczyła kobieta - zastanawiałem się ile prawdy jest w tym co mówi jakiś Korwin :lol:
Znaczy - ten szklany sufit istnieje. W każdym z nas być może nawet...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2019, o 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
MarekSCO napisał(a):
Tak. Ja, którego stereometrii nauczyła kobieta - zastanawiałem się ile prawdy jest w tym co mówi jakiś Korwin

Pomijając fakt czy Korwin miał rację, czy też jej nie miał, zwracam uwagę na podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu. Przy użyciu dowodu anegdotycznego odrzucasz tezę statystyczną. To jest trochę bezmyślne, ale przytłaczająca większość osób tak robi. I pal ich diabli, ale Ty próbujesz robić za forumowego erudytę, więc takie prostactwo Ci wręcz nie przystoi :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2019, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
ale Ty próbujesz robić za forumowego erudytę, więc takie prostactwo Ci wręcz nie przystoi :-P

Nie mogę :rotfl:
A może za Afrodytę, bo sądząc po ilości piany jaką bijesz - naprawdę strach pomyśleć co się może w Twojej głowie narodzić.
Słowem - wisisz mi ścierkę do monitora i nowe gacie.

Sąsiedzie :D Nie ważne z jakiego powodu teraz mi znów odmawiasz prawa do wypowiedzi, jak wcześniej Monii :D Ważne, ale też tylko trochę, byś nie miał złudzeń. Nie zamierzam się
jakoś specjalnie dostosowywać do Twoich wymagań opartych na -dytach i Twoich o nich opinii :rotfl:

A teraz na serio...
Sąsiad napisał(a):
zwracam uwagę na podstawowy błąd w Twoim rozumowaniu. Przy użyciu dowodu anegdotycznego odrzucasz tezę statystyczną.

Tak ? :twisted: No to spójrzmy:
MarekSCO napisał(a):
I tak... W okresie mojej edukacji w podstawówce i liceum moimi nauczycielami matematyki, fizyki i chemii były kobiety i tylko kobiety.
W okresie studiów kobiety stanowiły już tylko połowę nauczycieli/wykładowców/asystentów...

Wynik badania statystycznego - tak czy nie ?
A dalej opierając się na tym wyniku i nie wychodząc poza dziedzinę napisałem:
MarekSCO napisał(a):
Tak. Ja, którego stereometrii nauczyła kobieta - zastanawiałem się ile prawdy jest w tym co mówi jakiś Korwin :lol:
Znaczy - ten szklany sufit istnieje.

Opierając się na tym samym przedmiocie badań statystycznych ( na sobie ) udowodniłem
tezę o istnieniu. Tak. Udowodniłem, bo wystarczy jeden ( kwantyfikator szczególny ) przykład a w tym doświadczeniu ja sam nim jestem.
Czy Ci się to podoba czy nie - to jest rozumowanie oparte na statystyce i poprawne
Ale wiesz... Statystyki uczyła mnie Pani Maria Dąbrowska :twisted:

A może teraz Ty udowodnisz, że Korwin posłużył się dowodem statystycznym ?
Możemy poszeżyć dziedzinę mojego doświadczenia - nie mam nic przeciwko temu.
Poszukajmy we wcześniejszych wynikach badań statystycznych na większej dziedzinie, jaki procent nauczycieli matematyki stanowią i stanowiły kobiety :twisted:
A może jakiś zakład ciekawy zaproponujesz zamiast o -dytach pieprzyć ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 sie 2019, o 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniia ma oczy to Jej nie wolno :lol:
Ja robię za forumową troglodytę - to też mi nie wolno :lol:
Komu wolno ? :rotfl: No ja pier... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2019, o 09:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A przepraszam, skoro faktycznie robisz za troglodytę to nie będę represjonował Twojej ekspresji.
Zapomniałem, że odzywając się do Ciebie trzeba się przygotować na orkę na ugorze, jaką jest czytanie Twoich odpowiedzi. Aktualnie jestem w leniwym nastroju, to sobie odpuszczę.
Tylko tyle rzuciło mi się na oczy, że tradycyjnie pomieszałeś pojęcia, Ty mój kwantyfikatorze szczególny :kiss:

Ale z całym szacunkiem dla pani Marii, to statystyki nie zdołała Cię nauczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2019, o 13:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, o 15:50
Posty: 897
Podziękował : 891
Otrzymał podziękowań: 436
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
nie wiem czy tu ma zastosowanie statystyka , ten 4 rodzaj kłamstwa czy raczej logika,i tu akurat regułę odrywania mozemy spokojnie zastosować i pojedynczy przykład moze nam posłużyć do uogólnień :twisted:



Za ten post autor kooniu otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sie 2019, o 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
A przepraszam, skoro faktycznie robisz za troglodytę to nie będę represjonował Twojej ekspresji.

Ścierkę do monitora i nowe gacie po raz drugi :rotfl:
Jeśli Ty się nawet porządnie nie raczyłeś zorientować za kogo ja robię a już mnie strofujesz :rotfl:
No nie mogę... Ileż można lać w pory ze śmiechu :rotfl:
Sąsiedzie. Represjonuj sobie co chcesz, moja ekspresję też - śmiało... Tylko miej litość nade mną :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2019, o 13:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
Catz napisał(a):
Tym razem nie zdzierzylem i podziekowalem, jako ze to juz kolejny sensowny post Alterusa i juz od dosc dawna nie sieje klamstw, paniki i strachu, co przez kilka lat bylo jego chlebem powszednim.
Moze juz tak zostanie? :roll:
Catz o Metamorfozach Naglych
Ps - sorry za OT, ale uznalem ten powtarzajacy sie fenomen za warty podkreslenia na uzytek Czytaczy.

Tę wzruszającą mieszaninę uznania i oszczerstwa skomentuję - jakże tu odpowiednimi - słowami Księgi:
"Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców".


MarekSCO napisał(a):
Udowodniłem, bo wystarczy jeden ( kwantyfikator szczególny ) przykład a w tym doświadczeniu ja sam nim jestem.
Czy Ci się to podoba czy nie - to jest rozumowanie oparte na statystyce i poprawne

Udowodniłbyś, gdyby Korwin twierdził, że ani jedna kobieta nie jest w stanie opanować stereometrii. Ale nie statystyką, a obserwacjami własnymi, które w takim wypadku zresztą by wystarczyły.
Nie znam tej wypowiedzi Korwina, ale znając sposób w jaki się na ogół wypowiada, bardzo wątpię aby czym innym niż statystyką się kierował.
Poza tym w Polsce nie ma szklanego sufitu dla kobiet - mogą osiągać najwyższe funkcje i osiągają. Natomiast niedowarzonym wymysłem feministek jest wpychanie na siłę kobiet w obszary których większość kobiet zwyczajnie nie akceptuje.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2019, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Nie znam tej wypowiedzi Korwina, ale znając sposób w jaki się na ogół wypowiada, bardzo wątpię aby czym innym niż statystyką się kierował.

No mać!... ...wa! No. :rotfl:
Korwin w artykule owym mówił, że rodzice powinni decydować o programach nauczania w szkołach i jednocześnie postulował wprowadzenie odrębnego programu nauczania dla
chłopców i odrębnego dla dziewcząt.
Decydować miała płeć - rozumiesz? Zauważyłeś ?
No to jak to "odczarujesz" bom bardzo ciekaw :-P :rotfl:

A co do udowadniania, to udowodniłem sobie że dyskryminację kobiet mamy poniekąt w genach już. Wypiłem drugie piwo, pomyślałem o tym co mówiła Moniia i sam siebie przekonałem, że może mieć rację - obiektywnie rzecz ujmując.
Myślałem na poważnie o tym co mówił Korwin a jednoczesnie rozumiałem to co mówił dzięki temu, że nauczyły mnie tego kobiety. Nauczyły... A on twierdzi, ze nie chcą się tego uczyć - same... Że ich gófki do tego sie nie nadają - nie ogarniają :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2019, o 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
Alterus napisał(a):
Nie znam tej wypowiedzi Korwina, ale znając sposób w jaki się na ogół wypowiada, bardzo wątpię aby czym innym niż statystyką się kierował.

No mać!... ...wa! No. :rotfl:
Korwin w artykule owym mówił, że rodzice powinni decydować o programach nauczania w szkołach i jednocześnie postulował wprowadzenie odrębnego programu nauczania dla
chłopców i odrębnego dla dziewcząt.
Decydować miała płeć - rozumiesz? Zauważyłeś ?
No to jak to "odczarujesz" bom bardzo ciekaw
Co tu chciałbyś odczarowywać? To jakieś kuriozum, że o czymś decyduje płeć? Może nie zdajesz sobie sprawy, ale płeć o wielu rzeczach decyduje, np. przy wyborze małżonka. Jak wybierałeś, nie dyskryminowałeś aby mężczyzn..? :lol:
Koedukacja ma plusy i minusy, według mnie powyżej podstawówki lepszym systemem uczenia są osobne szkoły dla dziewcząt i chłopców. A najlepiej takie i takie i niech decydują rodzice co wybrać dla swoich pociech. Tak poza tym Korwin jest zwolennikiem szkół prywatnych, do których państwo się nie miesza, więc jak tam ma być nie zamierza komuś narzucać, wyraził jedynie swoją opinię. Co do koedukacji mam zbieżną, co do szkolnictwa prywatnego w sensie "każda szkoła sama układa sobie program" uważam, że to trochę za daleko posunięte. Tak dopiero na studiach.
Cytuj:
A co do udow adniania, to udowodniłem sobie że dyskryminację kobiet mamy poniekąt w genach już.
Poniekąt ( :-D ) tak. Dyskryminacja znaczy "rozróżnienie", więc ja kobiety w tym sensie dyskryminuję. Ty nie..?
Warto pamiętać o tym podstawowym znaczeniu, sporo wyjaśnia i nie pozwala zapędzić się w semantyczną pułapkę. Znaczy - nie zawsze rozróżnianie, traktowanie inaczej jest czymś godnym potępienia. W rzeczywistości takim staje się bardzo rzadko, tylko w krańcowych przypadkach.
Cytuj:
Wypiłem drugie piwo, (...)
Myślałem na poważnie o tym co mówił Korwin a jednoczesnie rozumiałem to co mówił
Alkohol dodaje wprawdzie pewności siebie, zwiększa mniemanie o sobie, ale na ogół bezpodstawnie. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 sie 2019, o 22:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Jak wybierałeś, nie dyskryminowałeś aby mężczyzn..? :lol:

Jak wybierałem... A tutaj o kształceniu kogo mówimy ? Dzieci tak ?
Płeć dziecka też wybierałeś ? :-P
Jeśli nie, to teraz Korwin domaga sie dla Ciebie wolności wyboru - tak?
Będziesz mógł wybrać program nauczania - odpowiedni dla płci Twojego dziecka :-P
Wybór po chuju - prawda ?
Alterus napisał(a):
Dyskryminacja znaczy "rozróżnienie", więc ja kobiety w tym sensie dyskryminuję. Ty nie..?

Kobiety tak - przecież to sobie udowodniłem niedawno - pisałem o tym.
Dzieci - jednak mimo wszystko nie :-P Zawężasz dziedzinę - jeśli jeszcze nie zauważyłeś :-P
Alterus napisał(a):
Znaczy - nie zawsze rozróżnianie, traktowanie inaczej jest czymś godnym potępienia.

W pełnej dziedzinie - zawsze. I to sobie udowodniłem. Ale do tego trzeba wypić drugie piwo ;)
( Ja trochę elektronik jestem, a w elektronice co drugi czwórnik to dyskryminator... Progowy, okienkowy, z histerezą, czy bez - "ogarniam" jakoś tą tematykę ;) )
Alterus napisał(a):
Alkohol dodaje wprawdzie pewności siebie, zwiększa mniemanie o sobie, ale na ogół bezpodstawnie. ;-)

Piwo. Drugie piwo - nie alkohol :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 06:34 

Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:10
Posty: 801
Lokalizacja: Poznań, Powidz, ....
Podziękował : 473
Otrzymał podziękowań: 457
Uprawnienia żeglarskie: sternik z upr. morskimi
Ci , co wymyślają tak głupkowate terminy jak np. "dyskryminacja kobiet", czy "homofobia" i potem pchają je na siłę do użytku w przestrzeni publicznej (zamiast używać tylko w swoim durnym umyśle), powinni się zastanowić, co taki termin w istocie swej znaczy. Łacina się kłania. No ale dla prostego człowieka też jest możliwość: słownik i odrobina logiki.

Zakładając np. zniesienie dyskryminacji kobiet, no to w Igrzyskach Olimpiskich powinny być konkurencje wszystkie (wszystkie! walczymy przecież z "dyskryminacją") bez podziału na kobiece i męskie.
Albo - kurcze- walczymy z dyskryminacją, albo nie. Monia - zdecyduj się i bądź konsekwentna.
.................
To samo np. obecnie modny termin "homofobia".
Na logikę znaczy :" obawa, lęk przed ludźmi". Czyli homofob, to taki, co boi się ludzi.

I tak to mąci się ludziom w głowach. Zaśmiecanie języka, walka z logiką.

Pozdrawiam Krzysztof

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Tango 780S, przedtem MAK 747 GT przez 20 lat, a jeszcze wcześniej BEZ-4.



Za ten post autor soko otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 06:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
soko napisał(a):
To samo np. obecnie modny termin "homofobia".
Na logikę znaczy :" obawa, lęk przed ludźmi". Czyli homofob, to taki, co boi się ludzi.

Nie takie to proste z tymi terminami soko ;)
Sięgnij do greki ;) ( homoios znaczy "podobny" i stąd mamy homomorfizm, etc... )
Zabawne natomiast to w jaki sposób się je tworzy. Tutaj się z Tobą zgadzam...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 07:11 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Serek homogenizowany zniknął z półek.
Dyskryminacja.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 07:23 

Dołączył(a): 7 paź 2013, o 16:10
Posty: 801
Lokalizacja: Poznań, Powidz, ....
Podziękował : 473
Otrzymał podziękowań: 457
Uprawnienia żeglarskie: sternik z upr. morskimi
vaginal napisał(a):
Serek homogenizowany zniknął z półek.

Widocznie nazwa budziła obrzydzenie u niewyrobionych konsumentów. I nie smakował.

Pozdrawiam Krzysztof

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Tango 780S, przedtem MAK 747 GT przez 20 lat, a jeszcze wcześniej BEZ-4.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 08:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ale słusznie się tak nazywał, homogenizacja to proces ujednolicenia przez rozdrobnienie :)
soko napisał(a):
powinny być konkurencje wszystkie (wszystkie! walczymy przecież z "dyskryminacją") bez podziału na kobiece i męskie.

Kolega widzę nie na bieżąco z wydarzeniami sportowymi :) Ten proces już się dzieje na naszych oczach. Póki co faceci, którzy czują się wewnętrznie kobietami, startują w konkurencjach kobiecych (szczególnie siłowych). No i wygrywają. Jak pogadać ze sportsmenkami to w większości już nie są ideologią gender zachwycone. Oczywiście prywatnie, bo oficjalnie się nie chcą narażać (casus Klepackiej je wiele nauczył).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 08:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4066
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Sąsiad napisał(a):
... ideologią gender /.../casus Klepackiej ...
:mrgreen: :rotfl: :mrgreen: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 sie 2019, o 09:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nie wiem Robciu co Cię tak rozśmieszyło, ale śmiech to zdrowie, więc sobie nie żałuj :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 276 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL