Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2020, o 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Sąsiad napisał(a):
Wtedy wchodze do najbliższego sklepu i kupuję nowe (jak nie mam akurat kasy, to jakąś używke za 50-100zł w lombardzie). Loguję się i za 10 min mam na nim wszystko - kontakty, aplikacje, a jak chcę to i zdjęcia. Jak nie udało się ocalić SIMa, to trzeba jeszcze 30zł za wydanie nowej karty doliczyć.


Ja robię wtedy troszkę inaczej - wyjmuję z pudełka drugi egzemplarz telefonu - "bliźniaka" tego co się właśnie utopił, a który robi na codzień za jego backup - włączam go i mam telefon.

Karty SIM kupować nie muszę bo "bliźniak" ma swoją - jest klonem "pływaka" z nieco innym - bardzo podobnym - numerem.

Ten co się utopił ma przekierowanie na swego "bliźniaka", więc rozmowy przyjdą na niego a "bliźniak" ma wszelkie kontakty na bieżąco kopiowane.

Ot, takie zabezpieczenie na wypadek "niemca" a dzwoniący się nawet nie zorientują, że jest jakiś problem...

Mam w ten sposób swoją - hi, hi, hi... "chmurę" leżącą na półce :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 20:08 

Dołączył(a): 4 lut 2018, o 18:03
Posty: 226
Podziękował : 50
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
Karty SIM kupować nie muszę bo "bliźniak" ma swoją - jest klonem "pływaka" z nieco innym - bardzo podobnym - numerem.

Ten co się utopił ma przekierowanie na swego "bliźniaka", więc rozmowy przyjdą na niego a "bliźniak" ma wszelkie kontakty na bieżąco kopiowane.

Ot, takie zabezpieczenie na wypadek "niemca" a dzwoniący się nawet nie zorientują, że jest jakiś problem...

Mam w ten sposób swoją - hi, hi, hi... "chmurę" leżącą na półce :rotfl:


Z mojej ciekawości - jak się robi klony takich tel?? Jak przenosisz kontakty z jednej sim na drugą??

Mi akurat to się podoba w smartfonach że pamięci na SMS/MMS bez liku, łatwość przenoszenia kontaktów i danych.

Jakoś nie do końca podzielam zdanie burego_kocura, że każdy ze takim telefonem jest uzależniony od "ogłupiaczy".
Ja mam, używam głownie map, poczta, hotspot, aparat i program do faktur.

Nie używam żadnych facebooków, instagramów, i innych portali. Z komunikatorów WhatsApp - jedyny prosty i szybki (zamiast sms czy mms). Przypomina mi jedne z pierwszych GG do momentu jak go nie zepsuli.

W tel 2 karty sim prywatna i służbowa. Jak nie pracuję i wyjedzam z rodziną wyłączam kartę służbową i kontakt tylko z najbliższymi.

Zamiast targać laptopa, tablet czy inne ustrojstwa mam wszystko w jednym.

O jednym zapomniałem - czytanie książek MoonReader jest dla mnie wielkim plusem.

Uważam, że wszystko jest dla ludzi trzeba mieć umiar tylko i swój własny rozum....


Ostatnio edytowano 17 sty 2020, o 20:20 przez nipo80, łącznie edytowano 1 raz


Za ten post autor nipo80 otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2019, o 15:37
Posty: 84
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 18
Uprawnienia żeglarskie: jstm
bury_kocur napisał(a):
Sąsiad napisał(a):
Wtedy wchodze do najbliższego sklepu i kupuję nowe (jak nie mam akurat kasy, to jakąś używke za 50-100zł w lombardzie). Loguję się i za 10 min mam na nim wszystko - kontakty, aplikacje, a jak chcę to i zdjęcia. Jak nie udało się ocalić SIMa, to trzeba jeszcze 30zł za wydanie nowej karty doliczyć.


Ja robię wtedy troszkę inaczej - wyjmuję z pudełka drugi egzemplarz telefonu - "bliźniaka" tego co się właśnie utopił, a który robi na codzień za jego backup - włączam go i mam telefon.

Karty SIM kupować nie muszę bo "bliźniak" ma swoją - jest klonem "pływaka" z nieco innym - bardzo podobnym - numerem.

Ten co się utopił ma przekierowanie na swego "bliźniaka", więc rozmowy przyjdą na niego a "bliźniak" ma wszelkie kontakty na bieżąco kopiowane.

Ot, takie zabezpieczenie na wypadek "niemca" a dzwoniący się nawet nie zorientują, że jest jakiś problem...

Mam w ten sposób swoją - hi, hi, hi... "chmurę" leżącą na półce :rotfl:


Kartę SIM można duplikować z tym samym numerem telefonu , a przynajmniej można było 3lata temu... Robiło się to dla klientów z telefonami 'stacjonarnymi' w samochodach . Koszt minimalny , zarobek dla sieci żaden dlatego się nie informowało .

_________________
Sailor4x4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 20:27 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Wszystko to bardzo piękne. A ja to jak raz włąśnie w tej chwili przerabiam :rotfl:
Wyjąłem zatem zapasowego smarka ze szuflady, SIM z zepsutego też, i jużem siem witał z gąską... a w smarku gniazdo na 'mikro'. I szlus. Zawsze musi gdzieś być haczyk.
Ociec - pra... tego, ciąć? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Sąsiad napisał(a):
Wtedy wchodze do najbliższego sklepu

„Zwłaszcza na wodzie” - że zacytuję sam siebie.
Ale oczywiście, wszystko można. Na szczęście nie potrzebuję.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Ryś napisał(a):
SIM z zepsutego też, i jużem siem witał z gąską... a w smarku gniazdo na 'mikro'. I szlus.
Z karty Mini SIM można wydłubać rozmiar MICRO, a z nowszych kart nawet NANO. Są też adaptery do różnych rozmiarów kart umożliwiające używanie jednej karty SIM w różnych urządzeniach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 21:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
Może napiszę rzecz niepojętą, ale nie widzę żadnej korzyści z posiadania smartfona poza...


A jakie masz doświadczenia ze smartfonem?
Nie jestem zwolennikiem gadżeciarstwa Ani smartfonów, choć, oczywiacie, korzystam i nie wyobrażam sobie innej możliwości przy mojej pracy. Natomiast widzę jego ogromną użyteczność i wiele zalet. Wraz z nimi narzucają nam wady.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Testy mojego telefonu jako hotspot wypadają pozytywnie. Szału nie ma, ale laptop działa akceptowalnie. W porcie, do poczty czy prognoz, powinno być ok. Filmów nie planuję oglądać.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2020, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
gogle map sie przydaje jako nawigacja on line, w internecie w trasie sie za bardzo nie siedzi, czy tez gdzies daleko poza miejscem zamieszkania i kompem, ale poczte sprawdzić mozna i nawet na mesengerze z kims pogadać, generalnie warto mieć srajfona.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
bartuss1nowy napisał(a):
generalnie warto mieć srajfona.

Wytnij; zachowaj; zapamiętaj. ;)


Załączniki:
A.Krauze.jpg
A.Krauze.jpg [ 49.25 KiB | Przeglądane 3459 razy ]

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 01:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
bartuss1nowy napisał(a):
poczte sprawdzić mozna i nawet na mesengerze z kims pogadać, generalnie warto mieć srajfona.


Jest jak dla mnie jedno "ALE"...

Pisałem już wczesniej to - no qźwa wielkość ekranu tego ustrojstwa jest dla mnie za mała.

I głównie dlatego nie mam smartfona - podobnie jak Tomek K. całość swego życia ogarniam laptopem - mam laptop 16 cali a tablet służy mi w zasadzie tylko do nawigacji choć jak bardzo - ale to bardzo potrzebuję coś w sieci sprawdzić to uruchamiam w nim przeglądarkę i sprawdzam, ale robię to niezwykle niechętnie bo nadal - mimo 8 " - jest ten obrazek dla mnie za mały.

plitkin napisał(a):
A jakie masz doświadczenia ze smartfonem?
Nie jestem zwolennikiem gadżeciarstwa Ani smartfonów, choć, oczywiacie, korzystam i nie wyobrażam sobie innej możliwości przy mojej pracy. Natomiast widzę jego ogromną użyteczność i wiele zalet. Wraz z nimi narzucają nam wady.


Wadą podstawowa jest dla mnie jak piszę wielkość ekranu.

Druga wada jest trudniejsza do opowiedzenia.

Ale spróbuję - przykład - mam konta w PEKAO SA.

Mam na laptopie od wielu, wielu lat bankowość mobilną tego banku i jest ona jak dla mnie prosta, funkcjonalna i użytkowa.

Próbowałem niedawno polubić podobną bankowość na tablecie - no sorry, ale w stosunku do tego co mam na laptopie to wersja mobilna tego banku jest jak dla mnie nie do przyjęcia i nie do zaakceptowania.

To taki prosty przykład.

Mam Wiktorze w życiu prostą zasadę - "lepsze jest wrogiem dobrego" i polecam tę dewizę wszystkim zmieniaczom świta :rotfl:

Jak coś jest dobre to po ch...j za przeproszeniem zmieniać to na tzw "lepsze" ?

Ja rozumiem, że są młodzi/gniewi informatycy i bardzo muszą oni zaistnieć i wykazać się i na swoją modłę zmieniać świat a w ich aplikacjach musi się coś błyskać/ kręcić/przesuwać, ale ja lubię - podobnie jak Himilsbach w Rejsie - te melodie, które znam .... :lol:

Więc od 2 miesięcy systematycznie zgłaszam do mego banku pocztą wewnętrzną swoje zastrzeżenia do nowej - mobilnej - wersji ich bankowości mobilnej i jakoś twórcy tego ich dzieła nie mogą się z tym uporać, więc działają równolegle dwie wersje strony banku.

Także Wiktorze - jakiś tam podgląd na te nowości smartfonowe mam, ale podchodzę do tego bez entuzjazmu i wręcz z niechęcią - wiesz jak długo musiałem walczyć z FB, żeby na tablecie odpied.....ł się od wciskania mi wersji mobilnej i pozostawił normalną stronę www?

Długo mógłbym tak pisać swoje niechęci do tej smartfonowej fobii ludzkości, ale jedna rzecz - podobnie jak u Tomka - jest dla mnie nie do przeskoczenia i nie do zaakceptowania - WIELKOŚĆ ekranu.

Miłej nocki bo już prawie druga ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 07:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Aaa, no ja nie uzywam telefona do przeglądania zawartosci internetu, od tego mam kompa, mobilnej bankowosci rowniez nie uzywam bo od tego mam kompa i kartę bankomatową.
Ale jak jestem na wodzie to stacjonarnego raczej nigdzie nie podłączę. A tu mozna cos pstryknąć, komuś zdjęcie wysłać, pogadać albo nawet sprawdzić gpsem gdzie sie jest i jak szybko sie płynie. Sporo takich niekoniecznie do życia potrzebnych dupereli jest w takim telefonie, jednak przydatny, chociaz mało używam i często patrzę jak wszyscy wokół tkwią z nosami w swoich telefonach hehe.

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 08:06 
Włodek myślę, że popełniasz błąd uparcie porównując smartfona do urządzeń, które używasz i sugerując, że smartfon ma je zastąpić.
Nie. To jest po prostu inny produkt oferujący funkcję, które już dawno były na rynku jak i całkiem nowe, odmienne.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wert23 napisał(a):
Włodek myślę, że popełniasz błąd uparcie porównując smartfona do urządzeń, które używasz i sugerując, że smartfon ma je zastąpić.


Jesteś pewny, że to ode mnie wyszła ta sugestia?

Bo ja mam wrażenie, że to sugerował ktoś z dyskutantów wskazując to jako główną zaletę smartfona.

Ale OK - jeżeli odniosłeś takie wrażenie to nie - nie sugeruję tego - choć często spotykam się właśnie z taką argumentacją posiadania tego urządzenia.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 12:32 
A to sorki. Odebrałem, że tak to rozpatrujesz.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 12:42 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Włodku, wielkość ekranu - kumam. Nie wiedziałem, że Nokia 6310i ma większy :)

Ale te argumenty:

bury_kocur napisał(a):
Próbowałem niedawno polubić podobną bankowość na tablecie - no sorry, ale w stosunku do tego co mam na laptopie to wersja mobilna tego banku jest jak dla mnie nie do przyjęcia i nie do zaakceptowania.

To taki prosty przykład.


są mocno na siłę. Przecież nie musisz na smarfonie używać mobilnej aplikacji akurat PeKaO S.A. :) Różnica w stosunku do Nokii jest taka, że na smartfonie MOŻESZ używać wielu aplikacji (w tym takich, które mogą Ci pasować), a na Nokii nie. Na tym polega bezdyskusyjna przewaga smarfona.
Jednocześnie zapewniam Cię, że rozumiem podejście braku potrzeby posiadania tych aplikacji. Szczerze mówiąć, gdyby nie praca i dość rozwinięte narzędzia komunikacji na smartfonie - kupiłbym sobie nokię 6310i. Uwielbiam ten telefon i nie potrzebuję zalet smartfona na siłę (choć korzystam, skoro mam, jednak obejdę się bez nich bez problemu). A oznacza to, nie ma co ukrywać, że się... starzeję


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
Różnica w stosunku do Nokii jest taka, że na smartfonie MOŻESZ używać wielu aplikacji (w tym takich, które mogą Ci pasować), a na Nokii nie. Na tym polega bezdyskusyjna przewaga smarfona.


Wiktorze - ja jestem dość uparty :rotfl:

Na tablecie używam czasem jednej (słownie JEDNEJ) - jak to nazywa się teraz mądrze APLIKACJI a konkretnie używam tabletu do nawigacji - i praktycznie do tego tylko.

Innych programów zwanych obecnie aplikacjami na tym tablecie nie używam choć na wszelki wypadek mam jedną zainstalowaną - swego banku.

Inne nie są mi Wiktorze do niczego nie potrzebne.

Do rozpaczy doprowadzają mnie pytania w sklepach "a czy ma Pan już naszą aplikację? :rotfl: "

Z trudem się wtedy powstrzymuję, żeby nie odpowiedzieć tego co w duszy myślę o zadanym pytaniu a uwierz mi Wiktorze - jak mi ktoś nadepnie na odcisk to walę prosto z mostu prostymi żołnierskimi słowy :rotfl:

Ja naprawdę do niczego nie potrzebuję tego wynalazku ludzkości zwanego smartfonem a laptop w domu i zwykła stara NOKIA całkowicie mi do szczęścia wystarcza...

Niemniej naprawdę miło poczytać, że nie ja jeden nie jestem zakręcony
plitkin napisał(a):
kupiłbym sobie nokię 6310i. Uwielbiam ten telefon i nie potrzebuję zalet smartfona na siłę


A na końcu piszesz:
plitkin napisał(a):
oznacza to, nie ma co ukrywać, że się... starzeję

i cóż w tym momencie mogę dodać w sytuacji, kiedy na oko jestem od Ciebie sporo starszy chyba? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A propos, Kocurku, przypominam, że mam cały czas zestaw samochodowy do Twojego telefonu. Musiałbyś go tyko z mojego samochodu wydłubać :)
Na Nokii 6310 miałem gmaila, ciekawe czy to jeszcze działa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2020, o 23:59 

Dołączył(a): 8 lut 2013, o 23:51
Posty: 312
Podziękował : 146
Otrzymał podziękowań: 81
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
bury_kocur napisał(a):
Mam Wiktorze w życiu prostą zasadę - "lepsze jest wrogiem dobrego" i polecam tę dewizę wszystkim zmieniaczom świta :rotfl:
Jak coś jest dobre to po ch...j za przeproszeniem zmieniać to na tzw "lepsze" ?


Święte słowa, nic mnie tak nie wk... jak tzw. "odświeżenie wyglądu strony" np. banku po którym wszystkiego muszę szukać, bo ktoś wpadł na "genialny" pomysł że to co było u góry z lewej strony teraz przeniesiemy na dół na prawo.

_________________
Pozdrawiam Marcin Konstańczak (mkonst)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 00:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Sąsiad napisał(a):
przypominam, że mam cały czas zestaw samochodowy do Twojego telefonu. Musiałbyś go tyko z mojego samochodu wydłubać


Miałem drzewiej dwa takie oryginalne zestawy NIKII - ho, ho, ho... lata 90. :mrgreen: - mieliśmy z Agnieszką - mamą mojej Weroniki - w obu naszych wówczas autach - hmmm... - autach :rotfl: FIUTY 126 P - takie zestawy...

Ja pierdzielę - jakie to były fajne czasy - wszystkie kobiety mnie wtedy kochały :kiss:

Ale to se ne wrati :-(

Sorka - rozmarzyłem się :kiss:

Teraz mam tylko jedną żonę i muszę Ją kochać - no muszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mkonst napisał(a):
bo ktoś wpadł na "genialny" pomysł że to co było u góry z lewej strony teraz przeniesiemy na dół na prawo.


Na tym polega Marcinie podkreślanie w firmie potrzeby istnienia działu SECURITY.

Mam podobne odczucia ja i Ty - nie wiem czemu, ale lubię w życiu stabilność i wqrwiają mnie wszelkie niepotrzebne zmiany.

Najczęściej do furii doprowadza mnie to w AUCHAN - idę na pamięć po "coś" a to "coś" leży właśnie kur...a dwie półki niżej niż dotychczas a to co leżało dwie półki niżej leży teraz dwie półki wyżej - bo jakiś ch....uj dyrektor zarządził zmiany...

Raz to w Łomiankowskim Auchanie już przeżyłem i facet - znaczy dyrektor tego pierdolnika - miał tego pecha, że napatoczył mi się w Dziale Obsługi po dwóch godzinach szukania nowych lokalizacji produktów...

No miła ta rozmowa a w zasadzie mój monolog nie był...

Myślałem, że ochrona mnie wyprowadzi stamtąd w kajdankach :rotfl:

Także mam Marcinie także alergię na takie zmiany ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: mkonst
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 07:28 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Klient nasz Pan.
Panów w kajdany.
Tak się zaczynają przemiany ustrojowe.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 07:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
bury_kocur napisał(a):
i cóż w tym momencie mogę dodać w sytuacji, kiedy na oko jestem od Ciebie sporo starszy chyba?


Gdyby to wiek decydował o starzeniu człowieka - byłoby za proste :)



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 08:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
bury_kocur napisał(a):
Najczęściej do furii doprowadza mnie to w AUCHAN - idę na pamięć po "coś" a to "coś" leży właśnie kur...a dwie półki niżej niż dotychczas a to co leżało dwie półki niżej leży teraz dwie półki wyżej - bo jakiś ch....uj dyrektor zarządził zmiany...

Oj Włodek - więcej luzu. Oni dbają o twoje szare komórki. Przyzwyczajasz się i robisz zakupy na pamięć, a tak poruszasz szarymi i Ci nie obumierają. :kiss: :kiss: :kiss:

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 08:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
A mógłby mi ktoś poradzić w takiej oto praktycznej kwestii:

Gdzie nosić smartfon?

W przedniej kieszeni dżinsów się nie mieści.
W tylnej się zgubi.
Marynarek nie noszę.
Torebek damskich nie używam.
Koleżanka z pracy nosi zawieszony na szyi, ale jakoś nie mam przekonania...

Serio, jest to jeden z podstawowych powodów, dla których nie używam smartfona.

pozdrawiam

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 08:51 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Odpowiedź jest jedna.
W samochodzie.
I nigdy nie wysiadać.
A tak serio - graniczny rozmiar 6x12,5 cm.
Większe problematyczne.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 10:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Ognisty Szkwał napisał(a):
Oj Włodek - więcej luzu.


Paweł - ja na codzień jestem luzak :D

Dokąd mi ktoś nie nadepnie na odcisk.

Kiedyś dusiłem wszystko w sobie ale teraz walę prosto z mostu - pomaga - naprawdę :lol:

vaginal napisał(a):
A tak serio - graniczny rozmiar 6x12,5 cm.


A z czego wynikają te wymiary ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 11:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
myszek napisał(a):
Gdzie nosić smartfon?

Sporo moich znajomych nosi smartfon w pokrowcu (zamykanej kieszeni) przy pasie.
Ja telefon noszę w plecaku. Na jachcie zazwyczaj leży w jaskółce (jak blisko brzegu) albo w szafce (jak daleko).

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 11:13 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Wymiary wynikają z organoleptu.
W rączce 6x12,5 cm, w drugiej 7,2x14,5 cm.
Pierwsza wersja ptaku miła, na drugiego ptica się nie zgodziła.
Do kieszeni wędruje zatem 6x12,5 cm.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 14:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wlodku noszę w kieszeni dżinsów 14x7 bez kłopotu, dawniej nosiłem w kieszeni koszulki, dopóki chodziłem w marynarce.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 15:04 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
No i widzisz Bury.
Masz na talerzu.
Jako cienkibolek granicę mam na 12,5x6, a daje się z 14x7. Jak dla mnie ciężko coś dodać.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL