Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 11:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2020, o 12:03 

Dołączył(a): 29 gru 2019, o 16:51
Posty: 38
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):


Powiedz to tym co mają kominki ale nasi nawiedzeni włodarze zakazali w nich palić.

Tu występują obok siebie dwa odrębne zagadnienia (problemy)
Z jednej strony korzystanie z odnawialnego źródła energii. A z drugiej strony z emisji zanieczyszczeń do atmosfery przy spalaniu takiego paliwa jakim jest drewno.[/quote]

Czym byś nie palił to zawsze będzie emisja. Najlepszym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie, korzystanie z energii elektrycznej bo praktycznie żadnej szkodliwej emisji do atmosfery nie ma. W twierdzeniu że tak jest i to jedyna droga, przodują Niemcy otwierając u siebie nową i jedną z największych, odkrywkową kopalnię węgla brunatnego :rotfl:
Jak za bardzo nie wiadomo o co w tym zamęcie ekologicznym chodzi, to na pewno chodzi o grubą kasę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Franek70 napisał(a):
Czym byś nie palił to zawsze będzie emisja. Najlepszym rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie, korzystanie z energii elektrycznej bo praktycznie żadnej szkodliwej emisji do atmosfery nie ma.
To wszystko zależy z czego ta energia elektryczna powstaje. Zanim elektrociepłownie wyposażyły swoje kominy w elektrofiltry wyłapujące zanieczyszczenia sposobem na taką emisję był wyższy komin. Kiedyś czytałem na ten temat artykuł w czasopiśmie poświęconym ochronie środowiska. Wnioski z tego artykułu były takie, że jak wszyscy na Ziemi będą budować coraz wyższe kominy to te zanieczyszczenia będą krążyły wokół Ziemi i w końcu gdzieś opadną. Sam oglądałem z okien biura gdzie pracowałem budowę drugiego wyższego komina EC Wrocław. Ale łatwiej wyłapać zanieczyszczenia z komina elektrociepłowni niż budować pojedyncze instalacje na każdym budynku czego się nie robi i stąd zakazy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16805
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Marian J. napisał(a):
sposobem na taką emisję był wyższy komin
To już chyba w XIX wieku, kwaśne deszcze, spowodowane emisją ze spalania węgla w Wlk Brytanii, spadły i zniszczyły lasy w Norwegii.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13717
Podziękował : 10188
Otrzymał podziękowań: 2416
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Gdzieś to masz udokumentowane?
bo jak mój nos to było podobnie jak u nas z puszczą co padała; na rozkaz Szyszki.

Tak zastanawiając się nad (dzieleniem włosa na czworo) to jak zrobimy Wielką Tamę, to Golfstrom nie wpłynie na Morze Północne i nam się ochłodzi Europa.
A i fale będą mniejsze bo nie rozbujane tak.
Same plusy znaczy.

No minus, że nam Śledz Bałtycki ucieknie z Bałtyku na Północne... bo za słodko mu tu będzie.
:rotfl:

MJS

PS A bezrobocie w UE ustanie, bo roboty ziemne będą szły kilka lat pełną parą i nawet murzynów zabraknie do sypania wałów. :idea:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Alterus
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 17:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16805
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4108
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie takie zawracanie rzek i osuszanie mórz w ZSRR za Stalina robili ... A ci którzy to śpiewali Kanał Wołga-Don kopali, a ci którzy słuchali, to jeszcze dalej ... :mrgreen:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 19:42 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
robhosailor napisał(a):
Nie takie zawracanie rzek i osuszanie mórz w ZSRR za Stalina robili ...
Ano.
Kijem, wręcz... :rotfl:
Albowiem jednakoż najmądrzejsza (wszak, co nie?!) idea marksowska intelektu swego przemożną siłą zapanuje nad prymitywną przyrodą.
Nieprawdaż? :lol:

A młoda nowoczesna lemingoza niechaj siem uczy, we swych powszechnych szkołach; i niechaj posłusznie słucha ich, i niech zapierdala... na nich?
HOWGH! :mrgreen:

O, kurde, ile razy to już było :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13717
Podziękował : 10188
Otrzymał podziękowań: 2416
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Alterus napisał(a):
Posiadanie dzieci też jest dobrem i w pewnym momencie to dobro zaczyna przegrywać w wyścigu z innymi - nie tylko z intuicyjnie podstawowymi, niezbędnymi do życia i pełniącymi funkcje prostych ograniczników jak np. dostęp do pożywienia, ale nawet z takimi jak wygoda życia, bo przecież dla dziecka trzeba poświęcać (a więc samemu z nich rezygnować) zarówno dobra materialne, jak i dobro o którym się zapomina, czyli czas, dzięki któremu możemy z wszelkich dóbr korzystać.

I tu się sami zapedzamy w kozi róg: Przecież , aby zmniejszyć populację (znaczy zwiększyć depopulację) wystarczyło by w biednych krajach podnieść stopę zyciową do jakiej takiej... i było by po problemie.

Ale my walczymy na innym froncie.

Targedia Gretska :!: ... pasuje.


MJS

PS
Po zastanowieniu się:
Pani kanclerz zaczęła już podnosić tą stopę co po niektórym .

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 20:38 

Dołączył(a): 27 sie 2018, o 17:57
Posty: 223
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 60
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz
Franek70 napisał(a):
Z tym brakiem wody masz jak najbardziej słuszność, mam rodzinę w mieście i w wieżowcach latem brakowało wody. Za mycie samochodów i podlewanie ogródków mandaty były. Jak będzie w tym roku to się dopiero okaże.


A z drugiej strony "podatek deszczowy" - miasto pobiera kasę za to, że odprowadza wodę deszczową z Twojej posesji wprost do pobliskiej rzeki :D
Hmm, przez oczyszczalnię ścieków? A można by tą deszczówką myć samochody i podlewać ogródki nie płacąc ani podatku, ani za kranówkę ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
drek_z napisał(a):
A z drugiej strony "podatek deszczowy" - miasto pobiera kasę za to, że odprowadza wodę deszczową z Twojej posesji wprost do pobliskiej rzeki
Podatek deszczowy ma skłonić płacących do zatrzymania wody deszczowej u siebie. Wtedy płacący taki podatek będzie płacił go mniej. A jak tego nie robi to właśnie płaci:
W tym miejscu to kiedyś wyjaśniłem:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=359893#p359893


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 22:33 

Dołączył(a): 29 gru 2019, o 16:51
Posty: 38
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):
Zanim elektrociepłownie wyposażyły swoje kominy w elektrofiltry wyłapujące zanieczyszczenia sposobem na taką emisję był wyższy komin.

Ale łatwiej wyłapać zanieczyszczenia z komina elektrociepłowni niż budować pojedyncze instalacje na każdym budynku czego się nie robi i stąd zakazy.


Z jednej strony masz rację a z drugiej to faktem jest że filtry, mowa o tych które są całe i systematycznie czyszczone i wymieniane, to tylko pudrowanie problemu. Filtry te wyłapią tylko frakcje stałe ale nie wyłapią gazów unoszących się do atmosfery.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 22:41 

Dołączył(a): 27 sie 2018, o 17:57
Posty: 223
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 60
Uprawnienia żeglarskie: Żeglarz
Marian Strzelecki napisał(a):
tu się sami zapedzamy w kozi róg: Przecież , aby zmniejszyć populację (znaczy zwiększyć depopulację) wystarczyło by w biednych krajach podnieść stopę zyciową do jakiej takiej... i było by po problemie.
...


A tu się uśmiejesz - do zmniejszenie dzietności wystarczą telenowele.
W Brazylii przyrost ludności spadł w ciągu dosłownie jednego czy dwu dziesięcioleci z poziomu "hinduskiego" do "zachodnioeuropejskiego" i nie dlatego, że kobiety wolą gapić się w TV niż ... ale dlatego, że telenowele propagują wizję bogatych rodzin, które mają jedno, max dwoje dzieci.
I nagle skończyło się rodzenie dzieci rok w rok.



Za ten post autor drek_z otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 lut 2020, o 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13717
Podziękował : 10188
Otrzymał podziękowań: 2416
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
drek_z napisał(a):
I nagle skończyło się rodzenie dzieci rok w rok.


A "my" tu walczymy o prawo: do jedzenia dzieci. :rotfl:

To sie powinno nazywać depopulacja umysłu.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"



Za ten post autor Marian Strzelecki otrzymał podziękowanie od: Franek70
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 00:12 

Dołączył(a): 29 gru 2019, o 16:51
Posty: 38
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian Strzelecki napisał(a):
drek_z napisał(a):
I nagle skończyło się rodzenie dzieci rok w rok.


A "my" tu walczymy o prawo: do jedzenia dzieci. :rotfl:

To sie powinno nazywać depopulacja umysłu.

MJS


Też o tym czytałem i ogarnia mnie przerażenie jak pomyślę z czym jeszcze ci kretyni wyskoczą. Najgorsze w tym jest że kilku debili z tytułami zaczyna mu wtórować i głośno przytakują że może to mieć sens.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 00:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13717
Podziękował : 10188
Otrzymał podziękowań: 2416
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Franek70 napisał(a):
Najgorsze w tym jest że kilku debili z tytułami zaczyna mu wtórować i głośno przytakują że może to mieć sens.

Bo sens merytoryczny ma;
tyle, że niech zaczną od siebie, będzie szybciej.


Jak nie będzie ludzi to nie będą śmiecić.
Ale oni nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że przyczyną nie musimy być my.

MJS

PS
Mogli by choćby propagować produkcję dużych kapsułek espumisanu dla krów. :-P

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 01:05 

Dołączył(a): 29 gru 2019, o 16:51
Posty: 38
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Marian J. napisał(a):
drek_z napisał(a):
A z drugiej strony "podatek deszczowy" - miasto pobiera kasę za to, że odprowadza wodę deszczową z Twojej posesji wprost do pobliskiej rzeki
Podatek deszczowy ma skłonić płacących do zatrzymania wody deszczowej u siebie. Wtedy płacący taki podatek będzie płacił go mniej. A jak tego nie robi to właśnie płaci:
W tym miejscu to kiedyś wyjaśniłem:
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=359893#p359893


Zaraz bo to jakieś pomieszanie z poplątaniem.
Jak na razie u nas tego podatku nie ma i niech tak pozostanie. Jednak są właściciele domów jednorodzinnych którzy zostali tak opodatkowani. Podatek jest naliczany od powierzchni dachu a jak ma garaż czy budynek gospodarczy to też od tych powierzchni zadaszenia. Kiedyś o tym czytałem bo mieszkańcy strasznie pomstowali na wprowadzenie tego podatku.
Z drugiej strony na to patrząc to za co ten podatek od deszczu skoro woda z rury spustowej z reguły leje się na podwórko i wsiąka w glebę zasilając wody gruntowe. Nikt nic nie odbiera i nie odprowadza. Owszem, dobrym pomysłem jest odprowadzenie tej wody z dachu do jakiegoś zbiornika i wykorzystać do podlewania ogródka warzywnego czy nawet mycia samochodu. Problemem jest sam zbiornik bo pojemność by musiała być jakaś sensowna a druga sprawa to znalezienie miejsca na ten zbiornik. Owszem może być podziemny ale to generuje koszty. Jak niby w mieście, mieszkaniec bloku spółdzielczego czy wspólnoty mieszkaniowej, ma sobie taki zbiornik postawić i gdzie, aby tego podatku nie płacić. Spółdzielnie i wspólnoty mają ten durny podatek wliczony do czynszu. Zawsze mnie zastanawiało jak urzędnicy obliczają wysokość tego podatku, na podstawie obserwacji i liczenia kropli spadającej z chmur wody czy raczej swojego widzi mi się. Wychodzi że raczej według tej drugiej metody. Ten co to wymyślił to musiał mieć duże poczucie humoru i fantazję. Strach pomyśleć co jeszcze może być wymyślone aby tylko podatek dowalić i jeszcze przy tym drzeć japę że to dla dobra mieszkańców i ekologiczne.
Jednak nie ma co narzekać bo to dobre paniska, wprowadzili tylko podatek a mogli zastrzelić :rotfl:



Za ten post autor Franek70 otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2020, o 07:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Franek70 napisał(a):
Filtry te wyłapią tylko frakcje stałe ale nie wyłapią gazów unoszących się do atmosfery.
Nowoczesne instalacje wyłapią także gazy. Spaliny przepuszcza się, chyba przez złoża zraszane wodą i np. taki dwutlenek siarki jeżeli jest w spalinach to przechodzi do roztworu i mamy kwas.
Franek70 napisał(a):
Jak na razie u nas tego podatku nie ma i niech tak pozostanie. Jednak są właściciele domów jednorodzinnych którzy zostali tak opodatkowani. Podatek jest naliczany od powierzchni dachu a jak ma garaż czy budynek gospodarczy to też od tych powierzchni zadaszenia. Kiedyś o tym czytałem bo mieszkańcy strasznie pomstowali na wprowadzenie tego podatku.
Jak teraz faktycznie jest to tego do końca nie śledziłem. Docelowo powinno to działać tak jak w tym moim wyjaśnieniu do którego dałem link.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 285 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL