Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 25 kwi 2024, o 03:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Interesowałaby mnie odpowiedź na pytanie...
Czy tylko nam wali w dekiel w czasach zarazy, czy inni też tak mają ? :mrgreen:

Podobno na trzy rzeczy można patrzeć bez końca. Cieknącą wodę, płonący ogień i pracującego człowieka. Dzisiaj czas na cieknącą wodę...
A konkretnie krople, która, podobno, drąży skałę. Widzieliście kiedyś kroplę ?
Jak się rodzi, formuje, przyjmuje idealnie opływowy kształt... Oddziela się od stada...
Wszystko zaczyna się z racji grawitacji. Niby woda cieknie sobie normalnie - strumieniem.
Ale zanim zacznie. Na samym początku strumienia formuje się kropla. Lepkość to jest wielka siła, która niejedno zrobiła - jak mówi poeta. Kropla zaczyna się od czoła.
Od kulki, która o niczym innym nie marzy, jak oddzielić się od stada i jak najszybciej spaść...
Obrazek
Tak. Zwykła kulka leci sobie w kulki...
Leci i przerywa strumień, zanim ten zacznie się na dobre, jedna kropla - pierwsza - zdąży narobić sporo bałaganu...
Obrazek
A za nią następna i kolejne... Aż wreszcie peleton...
Obrazek

Oczywiście wiecie kiedy liczba jest parzysta - rozmawialiśmy o tym na tvp. Parzysta jest wtedy, kiedy ma parę... Tak więc w kolejnym odcinku zajmiemy się parą.
Pary mamy dwie rodzaje. Nasyconą i inną - zajmiemy się oboma.
A na kolację żółty ser w czasach zarazy. On szybuje inaczej. Nie tworzy kropel, nie drąży skały, Za to smakuje wyśmienicie.
Obrazek

Tak w ogóle to bardzo by mnie interesowało, jak udaje się Wam zachować normalny stan umysłu w tych trudnych czasach. Mam nadzieję, że się Wam udaje ???

U nas z tym pewien kłopot się ujawnił. Niby wszystko co nam mówią z telewizora łykamy
niemalże przykładnie. Nosimy maseczki i myjemy rączki ( na kołderce )...
Ale gdzieś tam - pod czaszką - kłębią się skwantowane myśli...
Obrazek
I sami już nie wiemy. Żyjemy jeszcze, a może nie ? Może ten Ernst miał rację z tym kotem ? Może każdy z nas ma swój spin i Heisenbergowi nic do tego ?
Obrazek
Wam też tak wali w dekiel ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5463
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2947
Otrzymał podziękowań: 2912
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Cytuj:
Wam też tak wali w dekiel ?

Nie. Nie mam czasu na dekle. Za dużo pracy. A w międzyczasie oswajam cudzego kota. Już się daje pogłaskać. Sam chce. :)

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13717
Podziękował : 10188
Otrzymał podziękowań: 2416
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
Mnie w dekiel wali, jak nas robią w bambuko. (z każdej chyba strony)

Miłego głaskania
... i miłej kroplówki życzę z okazji świąt.

MJS

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 21:56 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Coś Ci się brązowego ulało.
Multiekspozycjonować należy z umiarem.
Policz prawdopodobieństwo zarażenia dla swojej wsi i oszczędzaj maseczki na wybory.
Kidawa niestety odleciała.
v



Za ten post autor vaginal otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Coś Ci się brązowego ulało.
Multiekspozycjonować należy z umiarem.

Umiar - inny niż kryterium Nyquista - nie istnieje :twisted:
( Całkiem nie benedyktyński to umiar. )

Maseczki szyjemy sami, dla połowy wsi. Nie ma co oszczędzać. A może następna pandemia nie będzie taka straszna.
W końcu może być i tak, że one się tak pięknie nie stopniują...
Ptasia, świńska, kozia, kocia i na koniec... ludzka. Może to tylko przypadek ?

Kidawa niestety... No szkoda...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 22:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Janna napisał(a):
Nie. Nie mam czasu na dekle. Za dużo pracy. A w międzyczasie oswajam cudzego kota. Już się daje pogłaskać. Sam chce.

Mi udało się uciec przed ucieczką w pracę. Nigdy mi się to nie udawało, a teraz przyszło z łatwością ;)
Koty dają się głaskać ale nie bezinteresownie. Czym go karmisz ? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Trzeba się oswoić z przyciskiem MUTE na pilocie, sam obraz nie gryzie. Drugi krok, to przycisk STOP, zielony. On nie daje gwarancji, że za chwilę nie wciśniesz guziczka START, no bo ciekawość świata jest ogromna, a w ciągu godziny mogli podać jakieś newsy...
To trzeba przećwiczyć, może nawet robić notatki do późniejszej analizy gdzieś w ustronnym miejscu... Wszystko po to, żeby wreszcie odważyć się złamać ufność do odbiornika tv i osobiście kliknąć na telewizorze tajemniczy przycisk z napisem ON/OFF (chodzi o to po ukośniku). On jest zwykle maleńki, schowany gdzieś na górze obudowy, trudno go znaleźć. Jednak gdy go namierzysz i zapamiętasz położenie, to stanie się dla Ciebie przyjacielem prawdziwym. Po kliknięciu w OFF gaśnie dioda sygnalizująca zasilanie. To jest mocny dowód odłączenia się od nadawcy. Do tego trzeba wstać z kanapy i zrobić kilka kroków, co jest trudne z uwagi na przytulność barłogu, no nie chce się... więc, jeśli się przełamiesz, to czeka Cię nagroda jakby potrójna. Wprawdzie jest jeszcze wtyczka w gniazdku, ale trzeba się schylić, przytrzymać kontakt i wyciągnąć wtyczkę, trochę boli taki skłon, może lepiej go nie robić.

Oczywiście jest to teoria. Praktyka zwykle trwa tydzień, a najtrudniejszy jest dzień pierwszy. Istna katorga dla łba, kłębowisko myśli, wrzawa normalnie i nie wiesz kto tam się z Tobą tak kłóci??? :roll: Ciężko jest kłaść się spać w poczuciu "zdrady czy winy". Twoja najczystsza lojalność, którą z taką wiernością położyłeś na szali z drugiej strony ekranu, teraz umyka z pola widzenia, czujesz że tracisz wszystko... z trudem zasypiasz.

Ale z rana budzisz się już inny, jakby spokojniejszy, z podziwem patrzysz w lustro, nie możesz w to uwierzyć, co zrobiłeś. Jeszcze raz analizujesz po kolei, zastanawiasz się czy aby dobrze zrobiłeś, no i pojawiają się wątpliwości też. One w ciągu dnia narastają, by sięgnąć zenitu w porze największej oglądalności. Demony czuwają, nieśmiało rozglądasz się za pilotem, może "tylko na pogodę"... Nie daj się zwieść, pogada jest za oknem i na meteo.pl :lol: . Jeśli jest to poniedziałek, to emocje się nakładają, cinżko jest, chociaż w sobotę mogłoby być gorzej. I tu pojawiło się pierwsze pocieszenie. Warto je odnotować.

Każdego kolejnego dnia dobrych cech przybywa, a złych jest mniej. A owszem, pokusa krąży dookoła pilota... A to spojrzysz na niego i przypomnisz sobie dobry film czy mecz - oj, bliski jesteś powrotu, włączenia tylko na chwilę lub może później sprawdzę tylko czy nic się nie zmieniło... (bądź spokojny, tam mają ramówkę na każdą porę roku). Głupie to myśli, one będą Cię dręczyły jeszcze trochę.

Gdy się nie dasz, dzień następny jest zdecydowanie lepszy. Nie masz już wyrzutów sumienia, nie żałujesz wydanej kasy na tv, pojawia się pierwsza myśl co z nim zrobić? Ot tak, nonszalancko zaglądasz do programu tv i ironicznie kiwasz głową - co tam dzisiaj pokazują. No niektóre pozycje selekcjonujesz jako te wartościowe, które jakby co, to dałbyś radę zdzierżyć na kanapie, z jakąś pogryzką i popijką. Trudna chwila. Jeśli ją odrzucisz, to spotka Cię nagroda.

Ranek jest Twój. Wstajesz dziarsko, przeciągasz się i żwawo bieżysz do toalety. W zasadzie nie czujesz żalu do siebie, Twoja plazma czy LCD wiszący na ścianie zaczyna Cię śmieszyć. Dostrzegasz ironię wiszących kabli, przedłużaczy na podłodze, anteny. A jeśli masz satelitę, to już śmiech na sali! Po co Ci ten talerz blaszany? :lol: Przy goleniu nagle zatrważasz się myślą... a skąd oni wiedzieli ilu nas oglądało mecz? Po co im ta oglądalność? No tak, dla reklam, niezłą kasę trzepią, też bym tak mógł. No, nie możesz. To oni nadają reklamy, a Ty masz je oglądać i kupować reklamowane towary. Fiuuuuuuuuu... i nic nam nie płacą za udział w dystrybucji, a to chitrusy. I tu pojawia się duma, która podtrzymuje Cię na duchu na cały dzień. Gdzieś tam w ciągu dnia przemykają Ci krótkie obrazy z oglądanych programów, skrawki pięknie prezentowanych reklam. Nowe auto terenowe chlapiące błotem w Twoim ulubionym kolorze... No właśnie, a skąd oni wiedzą jaki jest mój ulubiony kolor? Hmm...

Dzień szósty, to już prawie triumf, ale uważaj, bo licho nie śpi. Weekend oferuje rozdanie specjalne: programy rozrywkowe, show na żywo (akurat), ulubiony serial, a na innych kanałach też. O! Puszczają Bonda!!! No nieeeee, teraz jestem już świadomym telewidzem, a nawet już nie telewidzem... Kusi, kusi. No dobra - tylko Bonda i spać. O dziwo, film wprawdzie widziałeś kilka razy, no ale jest relaks, utrwaliłeś sobie fabułę. Fabułę? Toż to zmyślony film?!? Wszystko jest zmyślone, dograne i dopasowane - do Twoich potrzeb. - Nie po to robimy wielomilionowe badania, na grupie anonimowych respondentów telefonicznych... Anonimowych? A, po co kazali podać adres dla operatora komórek? No właśnie... To wszystko dla Twojego bezpieczeństwa! :D

Siódmego dnia idziesz jak przez dym. Zakrywasz ekran pokrowcem, później wieszasz tam makatkę. Drwisz sobie z tego przedmiotu, a nawet wypominasz sobie: Jaki ja byłem głupi. Ale dałem się nabrać. Ile czasu mi zabrali, ile życia? :roll: I tu trafiasz w punkt. Jesteś ukontentowany, pojawia się poczucie satysfakcji i refleksji. Dałem radę się odłączyć...

W nowym tygodniu organizujesz sobie stanowisko internetowe. Porządne biurko, fotel, no i komp z monitorem 19". Kubek z gorącą herbatą czy kawą. Sprawdzasz program antywirusowy, przeczyszczasz co trzeba i lecimy pogooglować. No, tu jest inny świat, tu są ludzie, można pogadać, dowiedzieć się, kurcze ile tu ciekawych rzeczy jest? Kiedy ja to obejrzę??? Spoko, dasz radę, nabierzesz wprawy do klikania na klawiaturze, porobisz zakładki, opanujesz historię, walniesz sobie tapetę i ona Cię poprowadzi. ;)


PS. Nie stawiaj biurka z kompem w kącie pokoju, tam jest słabowato. No i uważaj na światło słoneczne... dobre zasłony czynią cuda. A co tu tak ciemno? I zaduch jakiś! Ale jak cicho... cichutko, można myśleć wreszcie. ;)

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowania - 3: cors, MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2020, o 23:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
MarekSCO napisał(a):
myjemy rączki ( na kołderce )...
Ale gdzieś tam - pod czaszką - kłębią się skwantowane myśli...
(...) Wam też tak wali w dekiel ?


Hi, hi, hi...

A spróbujcie te rączki myć wieczorami POD KOŁDERKĄ ...

Może będzie mniej walić ? :rotfl:

Może tu jest problem ? :rotfl:

Może te myśli do czegoś się ukierunkują ? :kiss:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 kwi 2020, o 00:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mir napisał(a):
Trzeba się oswoić z przyciskiem MUTE na pilocie, sam obraz nie gryzie. Drugi krok, to przycisk STOP, zielony. On nie daje gwarancji, że za chwilę nie wciśniesz guziczka START, no bo ciekawość świata jest ogromna, a w ciągu godziny mogli podać jakieś newsy...
To trzeba przećwiczyć, może nawet robić notatki do późniejszej analizy gdzieś w ustronnym miejscu...

Inaczej to trzeba rozegrać Mir :kiss: Inaczej...
Pilot pozwala oglądać a oczy chcą patrzeć - prawda ?
Po to są oczy, żeby patrzyły... Po to jest pilot, żeby miały na co patrzeć. Taka karma...
( Taką nas karmią )
I nie zwalczysz tego. Tutaj kun-fu na nic. Tutaj trzeba Tai-chi. Trochę się ugiąć, niby ustąpić... Zaakceptować, ale...
Nie zwalczysz pilota, ale jeśli nieco inaczej na niego spojrzeć. Jeśli zabrać dla siebie tylko to
co podaje informację o Twojej kapitulacji ? Tylko jego IRED diodę :mrgreen:
I skapitulować... Poddać się... Nacisnąć ten cholerny przycisk i przytrzymać...
Obrazek
A wszystko co przerwie ten zaklęty promień... Zauważyć. Spojrzeć i pomyśleć.
Jacy byliśmy... Nie. Nie jeszcze wczoraj. Jeszcze dziesięciotysięczną sekundy temu na zad.
Obrazek
Jesteśmy jeszcze ? Byliśmy ? A może tylko bywamy - kiedy nas widać :kiss:
Pięknie to napisałeś Mir, ale z pilotem nie tak trzeba. Nie walczyć z nim.
Trzeba wcisnąć i przytrzymać :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 kwi 2020, o 09:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5463
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2947
Otrzymał podziękowań: 2912
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
MarekSCO napisał(a):
Koty dają się głaskać ale nie bezinteresownie. Czym go karmisz ?

Wiem. To układ win-win. :-)

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2020, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Widzieliście kiedyś kroplę wpadającą do morza łez ?
Nie. Nie taką, która przed ułamkiem sekundy wpadła i narobiła bałaganu...
Nie taką:
Obrazek
Tylko tą, która właśnie wpada. Present Continuous wpadającej kropli mleka ;)
Obrazek

Tego najbardziej brakuje w czasach zarazy. Nie ma nic nowego dla oczu.
Nie można wyjść z chałupy i patrzeć szerzej na świat. Dlatego próbuję w głąb spojrzeć.
No bo co nam zostało...
Na moje oko kaprawe, jeszcze tydzień, góra dwa i zaczniemy się burzyć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2020, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Spoko, nadchodzi coś nowego, coś czego nie było, właściwie to ono już jakby jest...

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 kwi 2020, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mir :)
Ze wstydem przyznaję, że "doogladałem" do anten 5G i odpadłem :(
Nie, żebym nerwowo nie wytrzymywał tego napięcia.
Po prostu zdałem sobie sprawę, że sam zgrzeszyłem w tym względzie i to wczoraj.
Nie dość, że nie podpisałem żadnej petycji to jeszcze zrobiłem antenę i przetestowałem ją...
Wprawdzie nie 5G, a GP, no ale to jakby to samo. I jedno i drugie - antena.
W dodatku ta moja w wersji biwakowej. ( Na 137 MHz dla satelitów pogodowych NOAA )
Ech... Gdybyś wcześniej podlinkował ten film, o jedną antenę byłoby na świecie mniej.
A tak... Pozamiatane niestety :(


Załączniki:
antena.jpg
antena.jpg [ 146.96 KiB | Przeglądane 5130 razy ]

Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
W czasach przełomu człowiek z anteną, to jest ktoś, jeszcze gdybyś zrobił ją w wersji mobilnej, to Twój szlachetny pojazd terenowy nabrałby cech pojazdu specjalistycznego. Wtedy nie straszne Ci żadne zakazy, nakazy czy inne obostrzenia wielkiego imperium, po prostu walisz jak w dym czyli stajesz się VIP-em nieoznakowanym, czy jakim innym... ;)
No, więcej takiego klimatu poniżej w linku dowcipnym (wszak wesołych świąt obowiązuje), a co do anteny wszelakiej, to lepiej ją mieć, niż nie mieć. Zawsze może się przydać. :D
https://www.youtube.com/watch?v=0j8a1mhFOrY

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 14:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Dr inż. Shiva Ayyadurai ujawnia, że izolacja od grupy osłabia system immunologiczny, że wirusa w sensie epidemiologicznym nie ma, że witamina C czyni prawdziwe cuda, a także o sytuacji w RP mówi jasno i krytycznie. Krótko mówiąc, są to ostatnie podrygi skorumpowanego systemu, który upada na naszych oczach...

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 19:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Mir, pogadaj z gwiazdami...

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: jedrek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Matka Ziemia przemówiła, żarty się skończyły..
https://kochanezdrowie.blogspot.com/202 ... maski.html

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Catz napisał(a):
Mir, pogadaj z gwiazdami...

Z gwiazdami, jak z gwiazdami... Celebryci wiadomo - nie zawsze skorzy do rozmowy ;)
Ale za chwilę ( od 23,21 do 23,35 ) mam szansę posłuchać co ma mi do powiedzenia NOAA-17. Wprawdzie to nie gwiazda a satelita sztuczny... Ale z braku laku - zobaczymy jaki prześle kit.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 21:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Nie znam czestoliwosci nadawania i raczej nie doczekam, ale bardzo licze na wierny przekaz, niechby i sztuczny.
Sztuczny kit, swoja droga... Martwie sie o okna.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce



Za ten post autor Catz otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 22:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Catz napisał(a):
Nie znam czestoliwosci nadawania i raczej nie doczekam

Downlink na 137,620 MHz ( szerokopasmowy FM - kodowanie APT ). Telemetria na 137,770 MHz...
Zobaczę, jak tą emisję APT słychać na ucho. Dzisiaj nie będę dekodował. Najpierw odbiorniczek trzeba dopracować i antenkę... No zobaczymy jak szybko ona ( ta NOAA-17)
zapiernicza nad horyzontem. Czy zdąży nadać cały obrazek. Jeśli nie, to trzeba będzie zrobić antenkę o większym zysku :D
Ech... Młode lata mi się przypominają :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Trzeba bylo od razu napisac, ze to takie proste.
Zaraz zaloze beret z antenka i ci wszystko opowiem.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 22:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jak już o kodach i kosmosie, to Plejadianie podali kod ochronny: 3 7 1 7.
Oznacza on, że każdy z tym kodem dostaje od nich pieczę. :D

A jak chronić swoje zdrowie w dziwnych czasach opowiada major Kudliński z Gór Świętokrzyskich: https://www.youtube.com/watch?v=zJl6mhvv1hg

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No sam nie wiem co sądzić Catz :idea:
Odbierałem bardzo przyzwoicie ale... Krótko... Na moje oko trochę za krótko.
Z jednej strony leciała z kierunku południowego, który ja mam zasłonięty przez wysokie chałupy sąsiadów... A antenę mam niziutko, na klapie landka...
W dodatku ten przelot był dosyć nisko nad horyzontem. Ech...
Szkoda, że nie zacząłem słuchać jak robiła poprzedni przelot. Idealnie nad głową :)

Z drugiej strony... Sprzęt ma być biwakowy, więc warunki lokalizacyjne będzie można dobrać. No nie na tyle, żeby szybko dojechać tam, gdzie najlepiej słyszana ;) :lol:
Ale jakieś pole manewru jest. Ta antena też nieźle działa na 145 MHz ( przyzwoity SWR ).
Trzeba się temu bliżej poprzyglądać jeszcze. Fajnie byłoby mieć tylko jedną UKFową antenkę na wyjazdy. Prostą...

Jest jeszcze kwestia polaryzacji. Ta NOAA się w tym całym kosmosie obraca wokół własnej osi. Antena o skrętnej polaryzacji ( QFH przykładowo ) byłaby oczywiście lepsza...
Podumać trzeba jeszcze nad tym. ( Ale zaników sygnału nie zauważałem )
Odbiornik w każdym bądź razie działa rewelacja. Mimo, że prosty jak budowa cepa.
( Jak na moje zwariowane pomysły - prosty )

Pojawia się pytanie. Kłaść się spać, czy jeszcze na jakieś satelity zapolować ?

PS: NOAA-18 pojawi się o 00,25 centralnie nad moim łbem :lol: Ale spać się chce.
Trudna decyzja :D


Załączniki:
Komentarz: Very simple NOAA receiver :D
noaa1.jpg
noaa1.jpg [ 177.1 KiB | Przeglądane 4914 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10301
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1232
Otrzymał podziękowań: 2361
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Czyli w sumie zimna dupa?
Sprzedam ci moj beret z antenką. Tanio.
Jest bardzo twarzowy.
Catz

_________________
W hamaku na huśtawce


Ostatnio edytowano 13 kwi 2020, o 23:22 przez Catz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 23:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jak to mówią:
DIETA
HIGIENA
AKTYWNOŚĆ

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
MarekSCO napisał(a):
NOAA-18 pojawi się o 00,25 centralnie nad moim łbem


Goopie pytanie Marku ale nie chce mi sie szukać - jaka jest wysokość orbity?

Masz jeszcze 5 minut, więc może zdążysz odp.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 kwi 2020, o 23:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Włodku :)
To są niskie LEO. Dla NOAA 18 perygeum 802 apogeum 818 km :D

Udało się odebrać tą osiemnastkę pięknie. A teraz czas do łóżeczka :D

PS: Chociaż... Za dziesięć minut NOAA-15 przelatuje Ciekawe czy działa :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2020, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8775
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1746
Otrzymał podziękowań: 2024
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jakiś Amerykanin to odbierał, ale tam są same szumy i piski:
https://www.youtube.com/watch?v=y2S3gxE3CWU
A tu, chyba Anglik, odkodował sygnał i wyszło mu zdjęcie z góry:
https://www.youtube.com/watch?v=4wXjsCvHKI0

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2020, o 00:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mir :)
Ja dzisiaj tylko beaconów ( radiolatarni/telemetrii ) tych NOAA słucham. Chcę antenę sprawdzić. Na dekodowanie fotek się teraz nie nastawiam a to z prostego powodu.
Nie wiem czy zauważyłeś ale mamy noc nad głową. A to wszystko co by mnie interesowało rozgrywa się raczej w dzień ;)
( Mimo, że NOAA fotografują też w podczerwieni ale na 137 MHz przesyłają fotki w niskiej rozdzielczości )
Drga sprawa to taka, że nie wszystkie NOAA są sprawne - tzn nie wszystkie są użytkowane.
Nie wszystkie nadają obrazy... Ale nawet te nieużytkowane nadają telemetrię... Tak mi się przynajmniej wydaje bo odebrałem dzisiaj sygnały z trzech :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 kwi 2020, o 00:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7523
Podziękował : 5924
Otrzymał podziękowań: 2282
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A z cyklu "patrzenie w głąb w czasach zarazy" ( ten głąb to ja ;) ) seria pornograficzych fotek z podglądania narządów rodnych ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: robhosailor
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 542 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL