Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13994
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Od wielu lat byłem wiernym klientem stacji paliw koncernu BP, jeśli tylko to było możliwe. Korzystałem także z czwartkowej promocji ON Ultimate w cenie zwykłego.

Ostatnio z konieczności dwukrotnie tankowałem zwykły ON u Obajtka w Kołobrzegu i mocno się zdziwiłem. :-o
Zużycie paliwa na trasie Kołobrzeg- Swarzędz via Trzcianka, Wałcz , Czaplinek , Białogard (270 km) było zauważalnie niższe, nie zauważyłem także pogorszenia dynamiki silnika. Pierwszy raz myślałem, że to przypadek, ale za drugim razem sytuacja się powtórzyła. Po dojechaniu do domu komputer pokazywał, że mam paliwa na ponad 700 km.

Podobnie twierdzi moja osobista żona, tankując swoją ukochaną C3 na bezołowiówkę. :)

Teoretycznie nie jest możliwe, wszyscy operatorzy stacji paliw zaopatrują się w Polsce, ponoć tylko Shell V-Power przyjeżdża zza granicy.

Czyli coś w tym jest.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 17:27 

Dołączył(a): 22 mar 2009, o 13:35
Posty: 390
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 61
Otrzymał podziękowań: 83
To chyba cuda już są. Rzadko ale zdarza mi się tankować na orlenie. Paliwo lub częściej gaz i zawsze, powtarzam zawsze spalanie było odczuwalnie większe.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 17:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Najgorsza benzyna w historii jaką zalałem w kraju była na BP w Częstochowie. Na drugim miejscu benzyna zaatakowana w Austrii na jakiejś stacji.
Najgorszy diesel jaki kiedykolwiek zatankowałem był z Orlenu przy granicy z Niemcami.

Różnice widać szczególnie na obciążonym aucie.
Jestem więcej niż przekonany, że problem nie leży w marce stacji, tylko konkretnej stacji. Kiedyś weryfikowałem temat i wyszło, że większość paliwa w kraju pochodzi i tak z Orlenu, w tym paliwo na stacjach BP. Myślę, że to na poziomie stacji pojawia się problem. Nawet takiej obandowanej w najładniejsze kolory.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 18:36 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):
Jestem więcej niż przekonany, że problem nie leży w marce stacji, tylko konkretnej stacji.

https://www.youtube.com/watch?v=R5wTQPlHHL4

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Nic, tylko musi szczają do paliwa.


Sent from

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
piotras napisał(a):
Nic, tylko musi szczają do paliwa.


Sent from
Nie szczają, tylko chrzczą, a w katolickim kraju, chrzczone powinno być wszystko!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 wrz 2022, o 20:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
W związku z nadchodzącym ochłodzeniem i porannymi przymrozkami przypominam że nie skrobiemy.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 11:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
Jestem więcej niż przekonany, że problem nie leży w marce stacji, tylko konkretnej stacji. Kiedyś weryfikowałem temat i wyszło, że większość paliwa w kraju pochodzi i tak z Orlenu, w tym paliwo na stacjach BP. Myślę, że to na poziomie stacji pojawia się problem. Nawet takiej obandowanej w najładniejsze kolory.

Potwierdzam. To zależy od stacji. Przez lata na różne się trafiło przypadki, w trójmieście, na grupie niusowej, swego czasu nawet były ostrzeżenia przed niektórymi stacjami.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 11:53 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
waliant napisał(a):
swego czasu nawet były ostrzeżenia przed niektórymi stacjami.

Nadal są. Wystarczy wygooglać " Lista stacji z "chrzczonym" paliwem. Pierwsza z brzegu:
https://autokult.pl/44573,chrzczone-pal ... ore-wpadly

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13994
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Zaraz, zaraz, chyba się nie rozumiemy. :)

Nie chodzi o to, że paliwo na BP zawiera coś, czego nie powinno. Gdyby tak było, wtryskiwacze w mojej Cytrynce dawno by wyzionęły ducha, są bardzo czułe na jakość paliwa.

Tankuje na BP w całym kraju i nie tylko od lat i nigdy nie miałem problemu z paliwem, za to po tankowaniu na Orlenie, lata temu, jeszcze jak auto było w lizingu szlag trafił wtryskiwacze. Oczywiście reklamacja nic nie dała...

To o czym napisałem dotyczy wyłącznie wyraźnie mniejszego zużycia paliwa zatankowanego na stacji Orlen, na tej samej trasie i w porównywalnych warunkach.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 13:41 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kurczak napisał(a):
Nie chodzi o to, że paliwo na BP zawiera coś, czego nie powinno. Gdyby tak było, wtryskiwacze w mojej Cytrynce dawno by wyzionęły ducha, są bardzo czułe na jakość paliwa.

...

To o czym napisałem dotyczy wyłącznie wyraźnie mniejszego zużycia paliwa zatankowanego na stacji Orlen, na tej samej trasie i w porównywalnych warunkach.


Widzisz tylko 2 stany: czarne albo białe? Pośrednich nie widzisz, nawet jeżeli wprost sam piszesz o zauważonych objawach? Naprawdę uważasz, że po chrzczonym paliwie muszą natychmiast paść wtryski? To tak, jakbyś stwierdził, że kupując tańszą mielonkę (konserwę) albo natychmiast umrzesz, albo jest dobra.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13994
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
A przeczytałeś, że na BP tankuje od lat, zwykle w jednej z dwóch stacji BP w Swarzędzu i Jasinie, no chyba że gdzieś w trasie, ale wówczas też szukam BP. Gdyby tam paliwo było "chrzczone", po zatankowaniu pewno już tysięcy litrów ON byłby problem, nie chodzi absolutnie o jednorazowe tankowanie.
Po prostu dbam o to co tankuję, bo wtryskiwacz kosztuje kupę kasy.

https://brenediesel.pl/wtryskiwacze/312 ... fkEALw_wcB

Jak napisałem nie mam uwag do jakości paliwa w stacjach tego koncernu, a raczej zastanawiam się nad jego "kaloryczności" czy też "wartością opałową". Bo z czegoś taka różnica w spalaniu musi wynikać.
Nie chwytaj mnie za słowo, nie znam się na tym, nie wiem jak to się fachowo nazywa, ani jak się to mierzy.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 wrz 2022, o 14:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Kurczak napisał(a):
A przeczytałeś, że na BP tankuje od lat, zwykle w jednej z dwóch stacji BP w Swarzędzu i Jasinie


A przeczytałeś, że piszę od początku, że problem wg mnie nie zależy od marki, tylko konkretnej stacji?
Poza tym, każde paliwo jest "chrzczone". Czasem jedynie legalnie, czasem nie. Wystarczy spojrzeć na obowiązkowe składniki "bio", ich zawartość. Można przez lata tankować słabe paliwo i jedynym objawem będzie większe spalanie, niższa kultura pracy silnika. A można raz zatankować źle i trafić do serwisu, co obecnie zdarza się wyjątkowo rzadko.

Kurczak napisał(a):
Jak napisałem nie mam uwag do jakości paliwa w stacjach tego koncernu, a raczej zastanawiam się nad jego "kaloryczności" czy też "wartością opałową"


Nie sądzisz, że to co napisałeś jest sprzeczne ze sobą?
Nie ma reguły. Albo bezwzględnje dobra jakość, albo wątpliwości dot. podstawowego parametru paliwa. Tak to widzę.

Nie widzę podstaw przywiązywać się do marki i bronić ich do upadłego, mimo własnych negatywnych obserwacji. Po prostu nie ma reguły i zielone logo nie musi gwarantować niczego. Zwłaszcza w tak rozległym czasie. Sentyment rozumiem, decyzję również, ale po co nehowac własne obserwacje?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 185 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL