Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 gru 2022, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Zamykamy kolejny rok, nie tylko żeglarski. Coś się nam spełniło, coś nie. Nasze jachty usnęły na przystaniach, my wspominamy chwile dobre i te trudne, a złe wyrzucamy z pamięci.
Życzliwym życzę, by kolejny rok pozwolił spełnić marzenia, by tylko dobre wiatry wiały w Wasze żagle. Te w życiu i te na wodzie.
Nieżyczliwym życzę tego samego, co oni mnie.
Dla tych co odeszli, a o których nie sposób zapomnieć, w moim oknie każdego wieczora pali się mała latarnia morska. Jeśli błąkające się gdzieś pomiędzy światami dusze mają ochotę chwilę się pogościć - dodatkowy talerzyk czeka.

ps.
Q...a Janusz, Zbieraju mam Ciebie nadal w telefonie, czytam stare "podrzutki", nadal jesteś w notesie, napisałam kartkę świąteczną i gdzie Ci ją wysłać ???

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowania - 3: Marian Strzelecki, mkonst, piotras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 gru 2022, o 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2018, o 10:11
Posty: 97
Lokalizacja: Hamburg / Borówiec, gmina Kórnik
Podziękował : 62
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Wesołych Świąt!


Załączniki:
IMG-20221225-WA0000.jpg
IMG-20221225-WA0000.jpg [ 51.03 KiB | Przeglądane 2789 razy ]

Za ten post autor kohoutek otrzymał podziękowania - 2: Hania, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 gru 2022, o 22:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Hania napisał(a):
Q...a Janusz, Zbieraju mam Ciebie nadal w telefonie, czytam stare "podrzutki", nadal jesteś w notesie, napisałam kartkę świąteczną i gdzie Ci ją wysłać ???
Wiesz Haniu, kiedyś w środku nocy, w totalnej flaucie, gdy Zawisza za Rysia pomocą ciął gładź Bałtyku, a przez całkowity przypadek na rufie nie było wianuszka słuchaczy - wyszedł na fajkę Janusz.

Ja akurat miałem wachtę, zszedłem kilka stopni w dół ze spardeku, stanąłem obok opartego o reling, ssącego peta i gapiącego się w bezdurność Zbieraja. Pomilczeliśmy sobie wspólnie kilka minut i zebrało mi się dziwacznie.
Nie wiem czy to wschodzące słońce, czy niewidomy na oku, ale jakoś tak pojechałem Rudą Krautschneiderem i zapytałem: "Widzisz tam na widnokręgu kropki co jak się bardziej do nich podjedzie to niby są znajomymi, ale wciąż się oddalają?"

Zbieraj popatrzył na mnie zaciekawiony i zapytał: "Grzywa, piłeś na wachcie?!"

Nigdy więcej z Januszem o bozi, duchach, pozagrobach i takich innych nie rozmawiałem, bo z kontekstu wynikało jednoznacznie, że racjonalistyczny sposób widzenia świata jest dominującym nurtem w Jego życiu.

Gdy na pogrzebie zobaczyłem, że nie potrzebował Janusz funkcjonariuszy p. Boga i potrafił sam poprowadzić na wesoło tę smutną uroczystość, to zrozumiałem, że On nie posiada skrzynki pocztowej na niewysłane kartki łzami pisane.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 5: Janna, Kurczak, robhosailor, Stara Zientara, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 gru 2022, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7297
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3585
Otrzymał podziękowań: 1951
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
Wystarczy miejsce na drinka z palemką i papierosa, tam gdzie mu stary na zabrania palić.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 gru 2022, o 13:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Marku, Zbieraj był dla mnie bardzo ważną osobą, autorytetem i człowiekiem z którą miałam podobne poczucie humoru i stosunek do życia. Wszelakie święta nie są dla mnie przeżyciem religijnym. Są okazją do spotkania się z osobami lubianymi i wspominania tych fajnych nieobecnych. Nie o łzy tu chodzi. Raczej o trudność z pogodzeniem się z faktem. Zbieraj jakoś tak "wkodował mi się", że czasem łapię się na odruchy wysłania czegoś do niego, zadzwonienia i kicha. Pewnie jeszcze to potrwa zanim człowiek przywyknie. Z odejściem rodziców też nie jestem pogodzona, a to już ponad 30 lat. I też ich nadal "obok". No ale ich nikt tu nie znał, a Zbieraja powszechnie tak. I tak, Zbieraj to był Zbieraj - egzemplarz nie do podrobienia i nie do zastąpienia. W naszych wyprawach robił za meteo. Nikt nie dawał nam tak soczyście krótkich info: spierdalać stamtąd, macie 12 godzin. I jak tu ma nie brakować takiego ludzia?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 gru 2022, o 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Hania napisał(a):
I jak tu ma nie brakować takiego ludzia?
Haniu, żebyś mnie dobrze zrozumiała.
Ja nie pisałem o brakowaniu Zbieraja! Jestem przekonany, że brakuje Go wszystkim tym, którzy Go znali.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 3: noone, robhosailor, Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 gru 2022, o 17:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Ja napisałam Marku o przemijaniu, o pustych krzesłach obok nas, chwili refleksji, tęsknocie za tymi, którzy w nasze życia wnieśli coś wartościowego i miejscach które zapadają w pamięć i serce. Dookoła tylko światełka, prezentowe wyliczanki, piosneczki łzawe i skoczne - wszystko bez treści.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowanie od: Maar
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 gru 2022, o 07:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Ogólnie to pierwszy święta od niepamiętnych czasów, kiedy nie miałem ochoty na nic, ani na świętowanie, ani na inne atrakcje.
Wczoraj pojechaliśmy do przyjaciół, bo wiemy, że inaczej zrobilibyśmy im przykrość.
Jaki rok takie święta...

Nie pamiętam takiego roku, żebym żegnał tylu przyjaciół i znajomych, których znałem i ceniłem. Żeglarsko - rok stracony.

Oby tylko przyszły, z trójką na końcu był lepszy.

Z drugiej strony nie ma co narzekać, za miedzą wojna i tam dopiero są ludzie, którzy mają pełne prawo przeklinać ten rok.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 gru 2022, o 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Tegoroczne święta, czy jak kto woli (w tym ja sama) wymuszony czas wolny, sprzyjający spotkaniom generalnie nie napawają optymizmem. W sklepach niby było pełno, a jak się uważniej spoglądało to ileż osób musiało dokonać wyboru co i ile kupić? Czy można wyliczyć dzwonka rybki, pierożki itd na osobę? A jak się kupi ponad stan to co z resztą miesiąca? Kupić buty czy karpia? No jak to bez karpia, może zima nie będzie chlapowata i buty nie przeciekną?
To co się dzieje na naszej granicy wschodniej i tuż za nią jest straszne, ale takie nagłośnione. Dla nas, tu na zachodniej ścianie nieco oddalone.
Tylko, że tej cichej biedy wokół nas tak dużo. I będzie coraz więcej, przednówek przed nami. Więc tak Kurczaku - pod wieloma względami ten rok paskudny był.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL