Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 12:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2022, o 08:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Najpierw kwestie techniczne ;)
Aquar napisał(a):
To tylko kilka kilometrów od Słonnego - wystarczy przejść przez wiszący most - górka spora i las... jak myślisz (MarekSCO), da się pieszo czy trzeba na około samochodem?

Da się przejść i nawet stosunkowo łatwo nie pobłądzić w lesie. Ale, na wszelki wypadek weź ze sobą mapę z poziomicami i dobre buty na wypadek roztopów i błota.
Samochodem też możesz zrobić ciekawą trasę. Cofasz się 1-2 km do Wybrzeża ( miejscowość ), i przeprawiasz promem. Jeśli oczywiście prom "chodzi" bo dawno z niego nie korzystałem a tam teraz wszystko szybko się zmienia. A jeśli nie chodzi, to prawdopodobne jest, że stan wody taki, że w miejscu przeprawy promowej przejedziesz samochodem w bród, po kamieniach. ( Między przeprawą a kładką )
Ja tak jeździłem Land Roverem, bo zwykle nie chciało mi się na prom czekać :)

Co do grekokatolickich i prawosławnych, to to nie jest jakaś ścisła granica jeśli chodzi o architekturę tych obiektów...
Ale, jeśli chcesz takie prawosławne "prawdziwe"... Czyli takie w których do dzisiaj odbywają się prawosławne msze, to zacznij zwiedzanie od Sanoka ( od Soboru Św Trójcy ). I stamtąd już pojedziesz jak po sznurku a łatwo złapiesz "trop" :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 gru 2022, o 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1741
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Aquar napisał(a):
Tak na szybko licząc budżet przekroczyłby koszty Avatara.

Po zielonej trawie piłka goni,
albo my wygramy, albo oni.

Kto nie ryzykuje, ten constans. Budżet jest dla księgowych. Tutaj liczy się idea i fantazja.
Tajne spotkanie Jaruzelskiego z Rockefelerem w NY (w drapaczu chmur), Sikorski i polskie złoto w Londynie, emigracja polska, likwidacja przemysłu, afery, showbiznes, agrokultura, agroturystyka, Honker, Ursus, Vosco, stocznie jachtowe, autostrady, przekop (z Łosiem), Tatry z tunelem... Łomatko, ale my jesteśmy bogaci! I biedni zarazem.
Spowalniacze ruchu (poprzeczne garby) a znaki ograniczenia prędkości, pachołki na chodnikach a znaki zakazu parkowania. Czerwone przejścia dla pieszych... parkomaty i strefy płatnego parkowania. Kamery na ulicach! Ile tu jest wynaturzeń i natury zarazem. Czasoprzestrzeń.
Handel w niedzielę, banki zamknięte w sobotę. Bankomaty, lizingi, hazard, kurierzy, blaszaki, dostawcy pizzy, hulajnogi elektryczne, skutery, smartfony, dworce, lotniska, morskie plaże, wakacje, kempingi, wynajem... fotoradary! Media i reklamy. Internet... i fajerwerki.
Ile scenariuszy można napisać z wartką akcją i przebojem w tle.
A największa widownia jest w Azji.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sty 2023, o 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A gdyby tak...
Gdyby pociągnąć ten wątek dalej w takiej konwencji:
Zapraszamy na film. Krótka recenzja i link do youtube ( albo innego źródła ogólnie dostępnego )
Na razie pogoda w kraju ładna. Ale idą styczniowe chandry.
A gdyby Koleżanki i Koledzy spróbowali podzielić się ( w tej konwencji ) tematami filmowymi, które na Was zrobiły wrażenie. Które warte ( lub nie warte ) oglądania ?
Co Wy na to ?

Pozwolę sobie zacząć kolejną edycję tego multikina.
Całkiem niedawno Janna zaprosiła na czacie na film The Bra ( https://www.youtube.com/watch?v=OacPVBcPlpU&t=60s )
I to był jeden z ciekawszych filmów jakie w życiu widziałem.
( A ja skusiłem Ją na taką chałę - matko jedyna :lol: )
No to, żeby naprawić ten nietakt...
O ile "The Bra" nie zawierał żadnych dialogów ( nie potrzebował )
o tyle moja dzisiejsza propozycja zawiera dialogi ( z polskim lektorem ).
Przeleżała na półce 20 lat. Jest lekkim filmem - komedią...
Przynajmniej jeśli powierzchowność oceniać.
Ale jest też filmem genialnym!!!
Polski tytuł "Skowronki na uwięzi"
Zapraszam:



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 sty 2023, o 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5447
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2915
Otrzymał podziękowań: 2898
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Marku, podoba mi się Twój pomysł.
Polecę kilka filmów, na pewno nie są to wszystkie moje ulubione, bo pominęłam ekranizacje Austen czy Christie, a i skleroza na pewno wiele przysypała piaskiem. Raczej są to takie, które teraz mi się przypomniały. ;-) Pominęłam też wybitne filmy, ale po których miałam doła. Nie dam linków do filmów, bo na YT ich nie ma (poza The Bra), ale na pewno gdzieś je można znaleźć. Linki, które podaję, prowadzą do fragmentów filmów, często piosenek lub pojedynczych scen, które podpowiadają charakter filmu.
Z uśmiechem, czasem wzruszem, ale zawsze z optymistycznym wydźwiękiem:
1. wspomniany już przez Marka "Staniczek", czyli "The Bra", link do całego filmu w poście wyżej
2. "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" - powojenny Ciechocinek, cudna, porywająca muzyka, świetny Maciek Stuhr, wspaniała epizodyczna rola Anny Dymnej

3. "Gotowi na wszystko - Exterminator" - nawet jeśli nie miałeś/aś za młodu kapeli, a nawet jeśli nie słuchałeś/aś metalu, to i tak film ten jest świetną zabawą; bonusem jest muzyka zespołu The Sixpounder, który niedawno z przytupem zakończył działalność, wydając hipermegadobrą płytę "Can We Fix The World"

i muzyka Sixpounderów:


4. "Heavy Trip" - dla tych, którzy kochają metal

5. "Królowa" - film o odbudowywaniu relacji rodzinnych, o tolerancji i w ogóle

6. "Dumni i wściekli" - tytuł okropny, ale film piękny, oparty na faktach - grupa brytyjskich gejów pomaga strajkującym, konserwatywnym górnikom

7. "Kraina miodu" - o macedońskiej pszczelarce

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca



Za ten post autor Janna otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 sty 2023, o 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Jak na razie, to napaliłem się na dwa z proponowanych przez Ciebie filmów.
Bardzo chciałbym obejrzeć "Krainę miodu" ( "Honeyland" ).
Znalazłem zwiastun i pozwolę sobie zamieścić jako uzupełnienie Twojego postu:

Zwiastun zwiastuje niezłą egzotykę i niesamowite zdjęcia :)
I to mnie kusi mocno.
Pamiętam, że w początkach pandemii, kiedy zamknęliśmy warsztat samochodowy na ni_wiadomo_jak_długi_czas... Wszystko mi się w głowie zamąciło. I, żeby jakiś poziom odniesienia uzyskać, uspokoić się trochę etc... Zacząłem oglądać filmiki z takimi właśnie
kadrami.
Na marginesie mogę Ci polecić dwa ciekawe, "uspokajające" kanały na youtube.
( Jeden z Chin, drugi z Armenii )
https://www.youtube.com/@cnliziqi
https://www.youtube.com/@country_life_vlog

I teraz bardzo ciekaw jestem fabuły tego filmu :)

Kolejna propozycja, zainteresowała mnie trochę dlatego, że od wielu lat stronię od tv
i naprawdę nie wiem jakiego poziomu propagandy w "wychowywaniu społeczeństw" udało nam się doścignąć ;)
Mam tu na myśli film "Dumni i wściekli" ("Pride" ?)
Rzecz ciekawa dla mnie o tyle, że oglądałem już kiedyś przynajmniej dwa filmy "podpisane" tym wierszem Oppenheima...
( O jednoimiennych tytułach zdaje się - "Chleb i róże". Jeden radziecki a drugi o losie meksykańskich kobiet. O ile skleroza nie wprowadziła przekłamań ;) )
Z tego co zrozumiałem akcja dzieje się w GB, czyli chyba najbardziej nietolerancyjnym
dla mniejszości seksualnych, kraju ( europejskim ). A w dodatku rzecz tyczy losu tamtejszych górników.
To raczej gwarantuje, że dotrwam do końca filmu ;)

Teraz muszę jeszcze poszperać za samymi filmami :D



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 cze 2023, o 18:09 

Dołączył(a): 8 cze 2021, o 10:42
Posty: 156
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 31
Uprawnienia żeglarskie: yacht skipper
Wybrałem się w czerwcu na rekonesans. Obejrzałem kościół z którego "wychodzi się innym człowiekiem" ale nie wszedłem. Do oberży też nie wszedłem - była zamknięta w piątkowy wieczór. W Piątkowej byłem bez dzieci. Padało wcześniej więc teren był podmokły - nie próbowałem namawiać mojej szanownej na spacer po błocie. Miałem pomysł, żeby zostawić ją z koleżanką w Zielonej Polanie na babskie pogaduszki niestety - zamknięte. Po drodze minąłem ruiny zamku Stadnickich. Koleżanka namówiła nas na zamek w Dubiecku. Zwiedziliśmy restaurację i zamkowe wc.
W końcu wziąłem się za książkę Jacka Komudy i jestem i trochę zdegustowany. Film jak na razie zdecydowanie lepszy bo krótszy. Radosław Pazura ma oczy, obydwie stopy i zachowuje się szlachetnie wobec damy. W ogóle nie wiem co robiłem w Piątkowej - powinienem był raczej odwiedzić klasztor bernardynów w Przeworsku. Pazura świętością nie grzeszy ale tylko zelżył imć Żurakowskiego w Piątkowej a pielgrzym Gedeon przylał z liścia Pani Łahodowskiej w Przeworsku. Był tam też Żurakowski i to nie jeden ale grali 3-cie, 5 i 10 skrzypce.
U Sienkiewicza były Danusia, Jagna, Helena, Aleksandra, Barbara i inne. Owszem porywano je, nastawano na ich cnotę. Wprawdzie Azja wydał Ewkę swoim ludziom na pohańbienie ale Sienkiewicz generalnie szanuje kobiety. Komuda natomiast zabawia się seksualnością Konstancji.



Za ten post autor Aquar otrzymał podziękowania - 2: Janna, MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 236 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL