Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 12 cze 2026, o 18:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 maja 2026, o 12:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Podobno jakaś straszna dziura w kernelu Linuxa?
No, nie jest tak strasznie, jakby ktoś chciał:



Ale wrzask w internecie straszliwy!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2026, o 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Znacie taki program Blender*? Do m. in. tworzenia modeli 3D i animacji. Ma wersję pod Windows, ale głównie, to jest aplikacja Open Source dla Linuxa.
Właśnie, po protestach użytkowników, pogoniono z Blendera firmę, która chciała implementować swoje oprogramowanie AI do sterowania Blenderem i społeczność miała ogromne obiekcje, co do tego procederu. Ludzie jednak chcą mieć sami kontrolę, nad tym, co robią w programie Blender. A w innych?



*) Nie używam, bo w sumie nie mam do czego i właśnie jakiś czas temu odinstalowałem go, pomimo tego, że trochę się nim bawiłem.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2026, o 10:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Z netu...

AI zalewa Linuksa gigantyczną ilością kodu. Linus Torvalds mówi o nowej normie https://share.google/5guIiVTyMX3FXsrxb



***
Sztuczna inteligencja, czy naturalna głupota?

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2026, o 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Pewnie nie wiecie, że w Lasach Państwowych (tak w Polsce!) od około półtorej dekady jest używany system informatyczny oparty na lekkiej dystrybucji Linuksa odpalany z pendrive na około 4700 stanowiskach:

https://youtu.be/-yXy5ZEZdzY?is=1Pw5bjYeafPhB5Ku

No i co niedowiarki? Można? Można!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 maja 2026, o 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
PS: a Niemcy wydają miliony państwowych "ojro", na rozwój KDE Linux. Pewnie przynajmniej o dekadę za późno, ale lepiej, niż wcale.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 maja 2026, o 09:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Jeszcze o dziurze w jądrze Linuxa - z netu:

Nowa luka w Linuksie to koszmar administratorów. Fragnesia daje roota każdemu użytkownikowi https://share.google/UXULIkpc3gDfvDzwG

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 maja 2026, o 12:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Jak tam linuksiarze? Wszyscy wrócili do okienek? Wczoraj fejsbuk mi przypomniał:

Załącznik:
Zrzut ekranu z 2026-05-26 13-26-21.png
Zrzut ekranu z 2026-05-26 13-26-21.png [ 406.17 KiB | Przeglądane 524 razy ]


Dzisiaj nie używam Blendera a FreeCAD-a też tylko do zabawy.

Aha! Zainstalowałem sobie graficzny interfejs do antywirusa - wygląda to tak i fajnie działa:

Załącznik:
Zrzut ekranu z 2026-05-26 13-30-56.png
Zrzut ekranu z 2026-05-26 13-30-56.png [ 91.11 KiB | Przeglądane 524 razy ]

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 maja 2026, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
A o tym wiedzieliście? Linux jest wszędzie na Ziemi, ale i w Kosmosie, a nawet, na Marsie!


_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 cze 2026, o 18:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nadal macie interes korzystać z oprogramowania firmy Microsoft???


_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 cze 2026, o 19:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Jeszcze o weryfikacji wieku na poziomie systemu operacyjnego i czy to dotyczy Linuxa:


_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2026, o 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Linux w polskim szpitalu?

https://youtu.be/t7W7q-RhhCw?is=W808odJyeWaO7LPp

Hej, informatycy! Czy naprawdę jesteście betonem, który upiera się przy Windows?

.

.

.

PS: ale z tym "prawem gejów do publicznego fistingu" i wpuszczaniem imigrantów, to koleś pojechał po bandzie, zresztą wcześniej w innych wideo coś nadawał w rasistowskim stylu i powinienem przestać go lansować; dam mu jeszcze szansę, ze względu na meritum...

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 cze 2026, o 19:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
W tym samym czasie, wielkie korporacje kombinują, jak nas wszystkich, ostatecznie nabić w butelkę, żebyśmy już nic nie mogli z tym zrobić, a oni zarobią kolejne biliony i tryliony ...

https://youtu.be/4x9kgcx-l18?is=X-LlNHnXACMTjK5Y

Technofaszyzm? Tak ktoś to nazwał.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 cze 2026, o 16:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 18174
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4684
Otrzymał podziękowań: 4441
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Ciekawe, ile w tym prawdy, a ile reklamowego bełkotu, ale byłoby nieźle:

AI ratuje niemal 20-letnie karty AMD. Linux daje drugie życie starym Radeonom https://share.google/PNsGmHzTgbyE7zg5q

PS: jakby co, to nie mam kompa z Radeonem.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL