Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2017, o 09:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2017, o 08:40
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cześć,

trafiłem na to forum szukając pasjonatów żaglowców i modelarstwa.
W tym roku wyszedł model szwedzkiego żaglowca Vasa - do sklejania i szukam opinii na temat wydawnictwa De Agostini. Ktoś składał już jakiś model od nich? Jaki jest poziom trudności?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2017, o 09:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Ja bym najpierw policzył ile ten model będzie kosztował. Co prawda pierwszy numer kosztuje coś około 4.99 ale następne to już 25 zeta. Coś mi się przypomina że co miesiąc jest to koszt około 100 złotych. I chyba trwa to rok :roll:

Mówimy o tym modelu ? http://www.subsform.deagostini.pl/PL/va ... 1484642960

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2017, o 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2017, o 08:40
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Tak, o tym :)

Koszty już przeliczyłem i to mnie nie odstrasza, stówę miesięcznie jestem w stanie wydać, bardziej chodzi mi o to czy ciężko coś takiego złożyć? Czy przystępnie wszystko jest opisane w tych gazetkach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2017, o 13:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Ciężko to nie jest bo trzy kawałki skleić raz w tygodniu to żadna trudność. Składałem kiedyś Titanica bodajże 1,5 roku mi zeszło. Drugi raz bym się nie zdecydował :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2017, o 13:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2008, o 20:15
Posty: 7584
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 452
Otrzymał podziękowań: 942
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
piotrek88 napisał(a):
Ktoś składał już jakiś model od nich? Jaki jest poziom trudności

Bardzo dobre wydawnictwo, stopień trudności, średni.
Całkowity koszt żaglowca VASA to 4.000 zł.

_________________
Żeglarstwo polega na tym, że pływając całe życie i będąc starym i schorowanym człowiekiem, nigdzie nie dopłynąć.
Krzysztof Chałupczak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2017, o 09:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2017, o 08:40
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cape - dzięki za odpowiedź. A składałeś coś od nich albo przymierzasz się do tej Vasy?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 00:02 

Dołączył(a): 23 sty 2017, o 23:36
Posty: 19
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Jaki to sens wydać 4000 złotych i nieustannie czekać na kolejne części? Jaka to logika wchodzić dobrowolnie w taki "przekręt"? Przecież w każdym sklepie modelarskim, można od ręki kupić model lepszej klasy za kilkaset złotych, na przykład taki HMS Endeavour.



Za ten post autor Darek51 otrzymał podziękowanie od: cine
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 11:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2017, o 08:40
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Słyszałem dobre opinie o wydawnictwie, reklama w tv zrobiła na mnie dobre wrażenie, więc pomyślałem, że poszukam co się o nich mówi w internecie i zacznę się w to bawić.

Darek51 - a coś od nich składałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Piotrek Ty sobie lepiej kup to i wymodeluj. Potem sobie popływasz zamiast patrzeć jak się kurzy na regale ;) http://allegro.pl/jacht-zatokowo-morski ... ml#thumb/1

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 13:55 

Dołączył(a): 23 sty 2017, o 23:36
Posty: 19
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Piotrek88 - kiedyś przed wielu laty (było to chyba ze 20 lat temu), przymierzyłem się do budowy jakiegoś galeonu - nie pamiętam już, co to było. Pierwsze części kupowałem stosunkowo tanio, ale w miarę wydawania kolejnych numerów, Agostini podnosiło ceny w postępie geometrycznym. Były też problemy z zakupem kolejnych numerów (brakowało ich w kioskach), ponieważ to wszystko działało wtedy w jakiś dziwny i nie skoordynowany sposób. Zraziłem się i dałem sobie spokój po stracie kilkuset złotych. Może teraz jest inaczej, ale lepsze kompletne modele okrętów, można kupić w dużo taniej w sklepach modelarskich.



Za ten post autor Darek51 otrzymał podziękowanie od: cinderella
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 18:41 

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 12:55
Posty: 80
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Porównywałem inne zestawy tego typu tej firmy, jakość jak dla mnie nie do przyjęcia. Dla porównania, koszt materiałów kupionych do budowy "El Draco" to około 70-80 zł (balsa, sklejka, kleje). Wiem że to inny model, pozbawiony detali, ale on będzie ładnie się prezentował zarówno w domu jak i na wodzie. A frajda z pływania jest niesamowita.
Jeżeli nie masz doświadczenia modelarskiego zacznij od jakiegoś prostego zestawu za kilkaset złotych , będziesz miał wszystko co trzeba od razu. Zobaczysz czy ta forma spędzenia czasu odpowiada Ci i możesz zacząć budować choćby i ten piękny żaglowiec.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 23:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
Jakie dobre wydawnictwo, o czym wy tu piszecie? Przecież to złom niewarty 1/10 ceny.
Przeszukaj forum koga, znajdziesz tam wszystko co potrzeba to budowy żaglowca. Ja buduję, żaglowce od 12 lat jak mam chwilę czasu, więc na razie powstały 2, a trzeci się buduje. Po przejrzeniu kogi wiem, że zdjęć do netu nie wrzucę, bo moja robota to amatorszczyzna. :rotfl:

Generalnie DeAgostini to:
-koszmarna cena średnio 10x przewyższa wartość tego co dostajemy.
-bardzo niska jakość prefabrykatów i elementów metalowych(ale to we wszystkich zestawach tak jest)
-często średnia jakość drewna nadająca się jedynie na opał

Złożyłem od nich Spitfire-a(model RC), projekt sknocony od początku do końca, 3/4 balsy dostarczonej w zestawie nie można było nazwać balsą modelarską, model według planów był by za ciężki. Ale zestaw dostałem za frytki od kolegi, który się napalił reklamą w TV, zebrał całość i poprosił mnie bym mu to złożył :)

Zobacz na Kodze, opisy innych zestawów tej firmy, generalnie wszystkie miały te same problemy czyli niska jakość za wysoką cenę, o błędach w planach nie wspominając :)

Jak chcesz zacząć przygodę z budowaniem to najprościej kupić coś np. z oferty Artsenia Latina albo zbudować model Karl und Marie z poradnikiem Kogi.

Trój masztowy galeon z 3 pokładami, to dla początkującego modelarza 3-7 lat pracy...



Za ten post autor Ejdzej otrzymał podziękowanie od: Darek51
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 sty 2017, o 23:42 

Dołączył(a): 23 sty 2017, o 23:36
Posty: 19
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Dokładnie. To, co powiedział Ejdzej, zgadza się z moimi doświadczeniami, a Agostini jest maszyną do wyciągania od ludzi pieniędzy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 08:29 

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 12:55
Posty: 80
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Dla porównania zestaw VASA 1:75 duńskiej firmy BillingBoats kupiony np tu:
http://modelemax.pl/pl/zaglowe/18656-lodz-wasa-1_75-wersja-kit-bb490-billi.html to wydatek 1160.- pln. Zobacz jak wygląda instrukcja budowy i czy to Ci odpowiada. Zobacz ceny innych podobnych zestawów.
Kiedyś kupiłem pierwszy nr modelu Spitfire (AG) uznając że cena 5.- za śmigło to nie dużo. Śmigło wyrzuciłem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 13:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2017, o 08:40
Posty: 7
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cinderella - Składałem już wcześniej takie proste modele, ale plastikowe. Teraz chciałbym ruszyć z drewnem. Vasa w porównaniu do tego co już składałem sprawia o niebo lepsze wrażenie ...

Ejdzej - Znajomy składał 12 Apostołów od De Agostini i był zadowolony z jakości, to od niego po raz pierwszy o tym usłyszałem i tak się tym jarał że mnie też chyba zaraził. Zdaję sobie sprawę, że popełnię błędy przy składaniu modelu, ale w zawodach ani konkursach startować nie będę. Model ma cieszyć moje oko i zajmować wolne chwile.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
cinderella napisał(a):
Śmigło wyrzuciłem.

Też "rzuciłem się" na pierwszy numer Spitfire'a, tylko na pierwszy. Śmigło sprzedałem. :lol: Teraz trochę żałuję, bo było bardzo ładne i mogłoby wisieć na ścianie. Wtedy zadziałały emocje. Zrobiło się bardzo drogo...

Taki model najlepiej jest budować od zera, z własnych materiałów (balsa), z planów.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 14:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
To nie wiem co za trociny składałeś...
Sorki 12 Apostołów DeAgostini to był gniot. Naprawdę poszukaj informacji na:
http://www.koga.net.pl/forum.html

No 90% zestaw DA Vasa będzie miał spore niezgodności planów z rzeczywistością, to znacząco podniesie problem budowy. Będziesz musiał improwizować i w efekcie wyjdzie coś na kształt Vasy, co może cieszyć oko, ale biorąc pod uwagę ile czasu poświęcisz na budowę będzie to wkurzające.

Jak już chcesz budować z zestawu to naprawdę kup zestaw w sklepie modelarskim. Jak powstrzymuje Ciebie jednorazowy duży wydatek, to kup moduły np. tu:
http://www.modelnet.pl/modele-drewniane ... 11-modul-1
lub weź model na raty.
Jeżeli należysz do tych co uważają, że DA dorzuca narzędzia potrzebne do budowy, rozczaruję Ciebie, to złom nic nie warty.

Podsumowując jeżeli to twój pierwszy drewniany model to....jest to delikatnie mówiąc zły wybór. Poświęcisz na to dekadę, a finalny efekt może Ciebie nie zadowolić. Polecałbym coś prostszego, jak czujesz się na siłach to może na dżonkę, ale od razu coś z zestawu z poszywanym kadłubem typu szkuner Albatros, Santa Maria, Pinta?? Modele te prezentują się naprawdę fajnie, jest kilka relacji na kodze, które na pewno pomogą przy budowie.

Rzucasz się na model o skali trudności prawie jak HMS Victory, zobacz ile tych modeli zaczęto budować, a ile budów zakończono. W czasie budowy szybko zobaczysz, że przydadzą się dobre narzędzia 1000zł pójdzie jak nic na same podstawy. Dobrze radzę ucz się na błędach innych i nie kupuj zestawu DA :) Wybierz coś prostszego na początek, w 2 lata skończysz budowę i wtedy wybierzesz coś już z górnej półki i może przed emeryturą skończysz budowę. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 17:44 

Dołączył(a): 9 lis 2015, o 12:55
Posty: 80
Podziękował : 21
Otrzymał podziękowań: 41
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Piotrze,
zestaw który zaproponowałem to zestaw drewniany przeznaczony dla dosyć zaawansowanych modelarzy. Dwa zrzuty z instrukcji. Przejżyj ją (adres masz na zdjęciach) i porównaj detale z tym co być może proponuje DA. I za jakie pieniądze. Osobiście wybrałbym Duńczyków lub coś podobnego. To jeden z wielu dostępnych zestawów na rynku.
Ja tam generalnie mam awersję do wszystkich gotowców. Buduję tylko modele samodzielnie zaprojektowane. Każdy ma prawo do jakiegoś zboczenia.
Pozdrawiam
Andrzej


Załączniki:
VASA_instr_2.jpg
VASA_instr_2.jpg [ 144.53 KiB | Przeglądane 9827 razy ]
VASA_instr_1.jpg
VASA_instr_1.jpg [ 136.76 KiB | Przeglądane 9827 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 19:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2017, o 17:53
Posty: 3
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Cześć dobrze że tu trafiłem bo szukam własnie informacji o Vasie z De Agostini. Widziałem reklamę w tv i sie zainteresowałem tym tematem. Chciałbym sprobować swoich sił i składać ten model. Z tego co słyszałem wydawnictwo cieszy sie wiekszoscia dobrych opinii, moj sasiad skladal kiedys Apostołów od nich a teraz zbiera Malucha z przyczepą. Piotrek - orientujesz sie ile już numerów wyszło i jak to wygląda z prenumeratą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
:mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2012, o 00:14
Posty: 708
Podziękował : 105
Otrzymał podziękowań: 193
Uprawnienia żeglarskie: Morski Trzymacz Rumpla
19.42 i jeszcze w pracy? Ale mają ciśnienie na wynik sprzedażowy. :)



Za ten post autor Ejdzej otrzymał podziękowanie od: Były user
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
No ale żeby tak rękę na pulsie trzymać to szacun wam powiem :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 19:38 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Już po drugim poście założyciela coś mi nie grało. tak się jakoś upierał właśnie na tego Vasę ale trzeba było podatki zrobić i nie czytałem więcej. A jak się dołączył ten drugi to wszystko było jasne :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL