Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 kwi 2024, o 23:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2018, o 08:11 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Wrogiem PiS-u się jest, lekarzem się bywa.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 08:47 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
A nie odwrotnie?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 09:15 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Tak zrozumiałem przekaz pana z Rumi.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 12:22 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Kurczak napisał(a):
Moim zdaniem przeciwnicy WOŚP powinni być konsekwentni.
Kurczak napisał(a):
Proszę dajcie spokój. Za chwilę założę wątek "WOŚP - politycznie".
damit napisał(a):
A kto mówi o polityce? Na razie mowa o odprawianiu obrzędów religijnych. [...] :-P
Kurczaku, a zakładaj politycznie, skoro Ci się wszystko politycznie kojarzy... Wielkie mi halo o Wielkie Łorkiestre.
Co to sama wielce wrzeszczy jak to Wielka a wielce zajmująca.
A nawet wrzask podnosi że ma "przeciwników", i jak to jej strasznie robią wbrew, miast iść na rękę. :-?
I to akurat, powiem Ci, jest w kulson.

Ale może powiedz: a cóż to takiego "przeciwnik WOŚP"?
Znaczy ktoś biega wokoło zwalczając, urządowo zabraniają Orkiestrze działania, albo ściga Owsiaka policją a strażą miejską wyłapuje dzieci z puszką? :lol:

A zastanów się czy taki Owsiak ważny żeby każdy musiał zaraz się nim zajmować libo określać w stosunku? Kto z nami, kto przeciw nam? :mrgreen:

Jeszcze jedna fundacyja na zbieranku na szlachetne cele zarabiająca. Tyle że głośna.
Ino że owo nagłośnienie kosztuje, przez co na sam cel szczytny oddadzą cirkaebałt 1/3 zebranego, reszta to na marketing i robociznę.
Może ma to sens o tyle że zbierze od tych co normalnie nie dają, albo nagłośni sprawę.

Lecz wyobraź sobie że kto chce rzeczywiście wspierać jakiś cel, to daje tam gdzie cała suma trafia na ów cel, albo prawie. I na hałaśliwe 'akcje' medialne patrza z politowaniem. Nawet jak sami też co dorzucą.

A czy kto się lituje nad frajerami albo wzrusza ramionami - to zaraz ich "przeciwnik"? :-P
Pomyśl że może biznesmen, co już dobrze zna te numery :roll:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Bombel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 12:49 
Ryś napisał(a):
Lecz wyobraź sobie że kto chce rzeczywiście wspierać jakiś cel, to daje tam gdzie cała suma trafia na ów cel, albo prawie. I na hałaśliwe 'akcje' medialne patrza z politowaniem. Nawet jak sami też co dorzucą.

Masz rację, wystarczy spojrzeć, ja nastawiłem sobie 100 zł dla łatwego liczenia, obsługa wyszła mi 4%:
http://www.nacoidamojepieniadze.wosp.org.pl/


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 13:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wert23 napisał(a):
Masz rację, wystarczy spojrzeć, ja nastawiłem sobie 100 zł dla łatwego liczenia, obsługa wyszła mi 4%:


Ale czy chcesz przez to powiedzieć, żeby nie wrzucać nic do puszek bo nie całe 100 % idzie na cel końcowy ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 13:41 
bury_kocur napisał(a):
Ale czy chcesz przez to powiedzieć, żeby nie wrzucać nic do puszek bo nie całe 100 % idzie na cel końcowy ?

Dlaczego masz mnie za cymbała?
Piję do tego:
Ryś napisał(a):
Ino że owo nagłośnienie kosztuje, przez co na sam cel szczytny oddadzą cirkaebałt 1/3 zebranego, reszta to na marketing i robociznę.

W linku podanym wyżej elegancko można zobaczyć jak Orkiestra gospodaruje.
Zrozumiałem, że Ryś jest zwolennikiem Owsiaka. Źle coś odebrałem? ;)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 16:19 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Wert23 napisał(a):
Zrozumiałem, że Ryś jest zwolennikiem Owsiaka. Źle coś odebrałem? ;)
Nie jest. Ani go un zieje, ni grzębi.
Do puszki wrzuci, czemu nie.
Wrzaski, i otoczka politpropagandowa natomiast zniesmacza.
Nie można bez?

O, jakaż cudna impra, a jaka wielka, a jaka jedyna, a jaka szczytna, no wogle wielka bomba - a kto nie gra ten trąba.
I w trąbę go więc, wroga klasowego, karła zaplutego, bo jak on śmie! :rotfl:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Bombel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wert23 napisał(a):
Dlaczego masz mnie za cymbała?


Proszę Cie ...

Nawet mi taka myśl przez głowę nie przeleciała...

Wert23 napisał(a):
Zrozumiałem, że Ryś jest zwolennikiem Owsiaka. Źle coś odebrałem?


A ja tam wiem ...

Jak wrzuca to chyba jest ale ja tam się wypowiadam bo sie nie znam :mrgreen:

Osobiście jakbym kogos nie lubił tobym mu do puszek nie wrzucał ale jak piszę - nie znam się ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 17:02 
Bury tak zagaiłem, liczyłem, że może podłechtasz moje ego, dzięki. :D
Ryś!
Odniosłem się tylko do wydatkowania zebranych pieniędzy i przyznałem Tobie rację. Wywnioskowałem, jak teraz rozumiem błędnie, iż stawiałeś Owsiaka za przykład. Aczkolwiek życie podaje nam fakty, które pasują do tez jakie wyraziłeś przy zbiórce pieniędzy i ich ilości jakie trafiają na szczytny cel z tej fundacji. Wychodziło, że Orkiestra spełnia te warunki. Obsługa zżera 4%. Czyli tam warto wpłacać! :kiss:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 17:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Oczywiście, że warto. :)

Zobacz Rysiu jak to się kształtuje w przypadku np. Caritasu.

http://www.caritas.pl/wp-content/upload ... 115301.pdf

Jak nie potrafisz czytać sprawozdania finansowego poproszę żonę - biegłego rewidenta to Ci wytłumaczy.

-- 17 sty 2018, o 17:50 --

Zapomniałbym. Reklama za darmo w każdym kościele, instytucji z nim związanej i katolickim radio i telewizji.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 18:58 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Nie martw siem, czytaty jam i pisaty. Stąd np. wiem co to jest Caritas :lol: i że Caritasów jest pełno, bo to nie jest jedna organizacja. Acz nie wiem ile ich jest, na pewno w każdej diecezji osobny, ale i parafie mają własne.
Danych oficjalnych w razie co możesz szukać np. tu: http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/
Przykłądowo: http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Sea ... ttypeId=23
http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/Sea ... ttypeId=23

A żonę w razie co pytaj co to "wpływy" a co "wydatki".
Bo jeśli coś oceniać w temacie, to wydatki - wpływy zbiórki z Orkiestry znamy. A znasz wydatki? Ja nie. Bo widzisz: każda fundacja z natury rzeczy najpierw zbiera, a dopiero potem wydaje ;)
A sprawdzasz tu: http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/w ... orek.xhtml
wpisując np. Finał Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy A to jest ostatnia rozliczona:
http://zbiorki.gov.pl/zbiorki/zbiorki/s ... 7275600880

Ale ja się odnoszę do otoczki, nie zaś samej zbiórki, czy Orkiestry. Np. do historyjek że żołnierzom nie wolno... znaczy to co tam robią? Wbrew rozkazom? :-o

Bo w temacie finansowym co innego jest irytujące: porównanie budżetu Orkiestry i NFZ. Ale to inna historia...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 23:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nieprawda.

Caritas Polska jest jedną organizacją, ma swoje oddziały w każdej diecezji i archidiecezji. Także strukturę niżej podległą pod diecezję. Nad jego działalnością trzyma pieczę Komisja Episkopatu Polski.

Podobnie jest w innych krajach.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sty 2018, o 23:58 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Ano, Kościół też jest jedną organizacją, nie? Ale linkujesz bilans jednej cząstki.

Tylko nie wiem co ma Caritas do Orkiestry, boć to zupełnie różne tematy.
Chcesz porównać największą organizację charytatywną z pojedynczą fundacją? Czy jednorazową, acz wielką, kwestę, z nudną działalnością codzienną?
Jak już, to obiło mi się że pieniężnych datków (co tylko część działalności) Caritas zbiera rzędu pół miliarda.
I co z tego ma wynikać? :roll:

A pomyśl o porównaniu budżetu służby zdrowia i Orkiestry. Czyli kilkadziesiąt miliardów i kilkadziesiąt milionów.
I co nam to mówi, o sytuacji i temacie, albo o czym świadczy.
Bo czasem można spróbować spojrzeć na całe tematy, nie tylko o mizernej wagi pinkolić pinkołach, co je łżewnikarze nagłaśniają najbardziej, gwoli podniecenia pospólstwa. A też za kasę i dla kasy.
Bo to co nas podnieca to sie nazywa kasa? :-P

A potem możemy pogadać o wielkiej doniosłości politycznych czy inszych paplanin na tematy, te czy tamte. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 00:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Ja nie przepadam za WOŚP z bardzo wielu powodów co nie znaczy, że jestem przeciwnikiem (wtedy musialbym biegac po miescie i namawiac, żeby ludzie nie wrzucali nic do puszek) i nie znaczy, że gdy w mieście napadnie mnie jakis podjarany mlodziak szczerego serca to mu nie wrzuce do kartonu parę zet
A jesli chodzi o powody dla ktorych nie przepadam...

Po pierwsze dlatego, że setki razy sluchalem w Piwnicy pod Baranami "Dezyderaty"
"Unikaj glosnych i napastliwych, są udręką (ducha)"...
Owsiak jest glosny, halasliwy, napastliwy. Taki jest styl orkiestry. Jarmarczny. Nie lubię

Dla mnie dobroczynność, jalmużna, dzialalnosc charytatywna powinna być cicha, dyskretna, pokorna
Dzialalnosc orkiestry to ostentacja, pycha, stygmatyzacja, znakowanie dobroczynców serduszkami przyklejanym gdzie popadnie.

Kolejny powód - nie lubię zachowan stadnych, płyniecia z nurtem, w tlumie, w masie, gdzie wszyscy mysla jednakowo. Bo jak pamietamy: "jesli wszyscy myślą tak samo, znaczy że nikt nie myśli zbyt wiele"

Robienie cyrku, halasu, wrzawy, epatowanie wynikami, jest dla mnie złym przykładem, daje złe wzorce dobroczynności.

Dużo jest falszu. Choćby stwarzanie wrażenia, że bez WOSP o malo co w szpitalach bylyby gołe ściany.
80 000 000 pln zebranych nakladem dziesiatków godzin promocji w mediach, aktywności "calej Polski", tysięcy sztabów dziesiątków tysięcy wolontariuszy, to zaledwie jeden promil rocznych wydatków NFZ.

Dużo zlych emocji. Wzbudzanie motywacji negatywnych - daje przeciwko - to dla mnie aberracja. Nie lubię.

Stygmatyzację wymienię raz jeszcze. Choćby tu na forum: nie dajesz na wośp znaczy jestes PRZECIW!! No i jedno z uważam bardziej prostackich i niemądrych powtarzających się sugestii: nie wrzucasz do puszki nie korzystaj ze sprzętu. No albo bawimy się w dobroczynnośc, albo sprzedajemy talony na leczenie. Kto wie, może kiedyś będą nominały na serduszkach.

No i wytykanie palcami instytucji które "nie chcialy pomóc". Akurat slyszalem Owsiaka który z jadem w glosie powtarzal że poczta Polska nie chciala wydac znaczka WOŚP. Bardzo slusznie, że nie chciała!

Jesli ktos zbiera datki, na szczytny cel, powinien uważam dziekować darczyncom (choc niekoniecznie, bo za datki z dobrego serca na szczytny cel nikt chyba nie oczekuje splendoru, reklamy, fanfar), ale żadna miarą nie ma prawa wytykać palcami tych którzy "odmowili pomocy". Nie wiemy (sprawdzic czy nie WOŚP) kto, kiedy ile i na jaki cel przeznaczył.

Znalazlbym jeszcze kilka aspektow, które powoduja, że jestem w stosunku do WOŚP gdzies obok. Wolę pomoc konkretnej osobie którą znam, instytucji która jest gdzieś blisko mnie. No tak mam.

Natomiast pochwalę się jeszcze, że uważam, iż bez względu na szczytność celu, żadne państwowe instytucje - wojsko, policja, zawodowa straż pożarna, spółki skarbu państwa, nie powinny w żaden sposób angażować się we wspieranie jakiejkolwiek fundacji.

Aspekt ideologiczny, co to było i po co było Towarzystwo Przyjaciół Chinskich Ręczników, kto wykreowal Owsiaka, PRZECIWKO (taki maly grzech zalożycielski) komu, czemu, pozostawiam hobbystom z politycznego

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!



Za ten post autor Sajmon otrzymał podziękowania - 2: myszek, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 00:43 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8026
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2413
Uprawnienia żeglarskie: -
Nie trzeba hobbystów - toć wiedza powszechna. Wykładana.
Psychologia manipulacji. Behawiorystyczna teoria propagandy. "Psychology of Persuasion", tu np. technika poczucia winy, itp itd.
Stare numery (toć nihil novi), zawodowo stosowane, i dobrze znane... Znane? Hm.
Kto poznaje, ten zniesmaczon.
A kto łyka, ten pelikan. :-P

A nadal nie wiem co to ma do datków na zbożny cel. :roll:



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Janna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 08:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2011, o 20:33
Posty: 2020
Podziękował : 310
Otrzymał podziękowań: 935
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
Sajmon napisał(a):
setki razy sluchalem w Piwnicy pod Baranami "Dezyderaty"

Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że Piotr - gdyby żył - byłby pierwszym z krakowskich "orkiestrantów" :)

_________________
Daniel
***** ***
"W demokracji wolno głupcom głosować, w dyktaturze wolno głupcom rządzić." Bertrand Russell
"Propaganda u ruskich jest bardzo potrzebna. bo jak im wyłączycie TV to się zorientują, że są głodni." Internet


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
tu np. technika poczucia winy

Niekoniecznie. Może po prostu kluczowe jest stwierdzenie w drugim kawałku o stygmatyzacji.

P.S. Wiesz jakie zdziwienie wywołałem, gdy "zaatakowało mnie" bardzo młode dziewczę, wrzuciłem coś do puszki i nie chciałem serduszka?
"- No jak to tak, przecież wszyscy chcą".
Ech.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 09:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Ja pod pojęciem "przeciwnika WOŚP" rozumiem kogo innego. Nie osobę, która omija z daleka woluntariuszy z puszką. Bo może to być zarówno przeciwnik akcji jak i zwykły sknerus.

Uważam za przeciwnika osobę, która publicznie nawołuje do bojkotu, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o Fundacji, bezprawnie utrudnia woluntariuszom prowadzenie legalnej zbiórki vide ksiadz z Tychów, który kazał ministrantom pogonić woluntariuszy z publicznego chodnika przed kościołem. To jest przypadek nagłośniony przez media jednak takich sytuacji przez lata było bardzo wiele.

I takie osoby powinny IMHO zachować się uczciwie i ze sprzętu pozyskanego w ten sposób nie korzystać.

Prowadziłem wielokrotnie odprawy z woluntariuszami. Właśnie dlatego za każdym razem zwracałem im uwagę na to, żeby unikać niepotrzebnych scysji z księżmi. Nie wchodzić na tereny należace do parafii, a nawet zbierać do puszki w pewnym oddaleniu od wejść na tereny kościelne.

Od lat odnoszę wrażenie, że Kościół nie trawi WOŚP nie z powodu "róbta co chceta" a z czystej pazerności... :-(

.........................................

Serduszko jest Tomku także po to, żeby kolejny patrol woluntariuszy już Ciebie więcej nie nękał. Dlatego biorę i noszę. Jak będę chciał jeszcze raz to znajdę puszkę :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11649
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1629
Otrzymał podziękowań: 3888
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):
także po to, żeby kolejny patrol woluntariuszy już Ciebie więcej nie nękał.

Teoretycznie tak, ale babka obok, wrzucająca wcześniej niż ja do puszki innej dziewczyny: "a macie serduszka?". Zapewne to margines, ale jak widać, różnie bywa.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 09:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14008
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2011
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Tomku, ludziska są różniste. Są tacy, którzy chcą się z tym obnosić - bo podnosi im to samoocenę.
Są tacy, którzy nie chcą być więcej nagrabywani.
A jeszcze inni mają to w głębokim poważaniu...

Dotyczy to także innych dziedzin życia.
Są tacy, którzy kasą wypychają poduszki i chodzą po ulicy obwieszeni złotem i innymi precjozami jak świąteczna choinka u jubilera. :D
Są też tacu co mają nie mniej kasy a noszą się skromnie - bo nie lubią epatować bogactwem.
Jeszcze inni robią to samo z innych pobudek...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Do tego, za co podziękowałem Sajmonowi, dorzucę jeszcze coś.

Ogólnie otóż, wstręt - tak właśnie, wstręt - budzi we mnie cały ten "biznes charytatywny", którego atak właśnie nas czeka przy okazji sławetnego 1% podatku. Jest to już ewidentnie biznes, oparty na zasadach rynku i konkurencji, inwestycji i stopy zwrotu.
Co więcej (i to jest bardzo niepokojące) biznes ów wykreował całe spore lobby podmiotów, którym zależy na tym, żeby było źle. Żeby szpitale były niedofinansowane, zwierzęta niechronione, domy dziecka biedne itd. Żeby nikt przypadkiem nie rozwiązał jakiegoś poważnego problemu społecznego, bo biznes ucierpi. Oczywiście że nikt z bezpośrednio zainteresowanych nie mówi tego głośno, ale ileś tam agencji reklamowych z tego żyje...

Średnio fundacje charytatywne mają sprawność od 10 do 30%. To znaczy, że od 70 do 90% pieniędzy, jakie im dajemy, trafia do firm PRowych, telewizji itd. a ochłapy do potrzebujących. Kiedyś przedstawiciel jakiejś fundacji, której wytknięto 20-procentową sprawność, odpowiedział z dumą, że przecież 20% stopy zwrotu w biznesie to rewelacyjny wynik.

Jak się na tym tle przedstawia Dęta^W Wielka Orkiestra ze swoimi deklarowanymi 96%? Taki ewenement, czy może majstersztyk kreatywnej księgowości? Cały wysiłek organizacyjny, wszystkie środki, od serduszek, poprzez udostępnienie miejsca w galeriach handlowych, a na czasie antenowym kończąc, wszystko za darmo, jako ci ptaszkowie niebiescy... Za przeproszeniem, swoim pracownikom, zaangażowanym w prace na rzecz WOŚP też firmy nie płacą? Za materiały, za prąd? Skąd na to biorą kasę - ze skarbca wujka Sknerusa, czy może jednak (pośrednio) od klientów czyli po raz drugi od nas wszystkich?

Kluczowe jest tu pytanie z tego właśnie wątku:
damit napisał(a):
Tak nieśmiało zapytam - to o co właściwie chodzi? Żeby pomagać czy żeby zaistnieć w mediach?

Ależ tak - cały ten "darmowy obiad" jest finansowany przez chęć zaistnienia w mediach, jest dla wielu, wielu zainteresowanych stosunkowo tanią reklamą. Gdyby go podliczyć po cenach rynkowych, stosunek datków do wydatków byłby pewnie dość żałosny...

Dawno temu była instytucja "balów charytatywnych". Wyśmiewano się z dam, które szykowały sobie na taki bal kreacje za jakieś kosmiczne pieniądze, żeby pokazać swoją dobroczynność w jak najlepszej oprawie, a potem wrzucały do puszki jakiś promil wartości swojej sukni. Zauważmy, że sama organizacja balu nie musiała być - księgowo - droga.
Otóż dla mnie WOŚP jest takim wielkim, ogólnopolskim balem dobroczynnym pań Dulskich. Które na co dzień kombinują jak mogą, żeby jak najmniej (a najlepiej wcale) zapłacić za to zdrowotne, czyli także za ten sprzęt medyczny co to go Orkiestra finansuje.

Najśmieszniejsze (a i najsmutniejsze), że w balu tym uczestniczą i ludzie o poglądach lewicowych, spadkobiercy tych, co ongiś piętnowali panie Dulskie, i ci o poglądach liberalnych, których mantrą jest "nie ma darmowych obiadów". W dodatku robią to - w tym roku - w dużym stopniu po to, żeby zrobić na złość konserwatywnej prawicy. Czyli formacji, tradycyjnie popierającej takie akcje, ale tej akurat tym razem nie popiera z powodu animozji personalnych.
I tak wszystko sprowadziło się do grajdołka i nawalania łopatkami w piaskownicy.
Jak zwykle.

pozdrawiam

krzys

ps. Oczywiście można powiedzieć, że i festyn to fajna sprawa, i sprzęt w szpitalach jest potrzebny. Jak napisał mistrz Waligórski,
Faraon zamęczał ludność przy budowaniu piramid,
Lecz za to dziś piramidy stoją w Egipcie, kochani!

:)



Za ten post autor myszek otrzymał podziękowanie od: Sajmon
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 10:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
Ogólnie otóż, wstręt - tak właśnie, wstręt - budzi we mnie cały ten "biznes charytatywny",


Panie Kolego Myszek - ale mimo wszelkich wyrażanych przez Ciebie negatywów - wszelkich - od finansowych - że za mała część ze zbieranych datków jest wg Ciebie przekazywana na cele, na które owe datki są zbierane - po zarzucany przez Ciebie hałaśliwy PR to jednego zanegować nie możesz - dość spora część z tych datków jest jednak przekazywana na cele dobroczynne.

Mam dla Ciebie propozycję - zorganizuj taką imprezę - zbierz więcej - wydaj mniej - zrób to mniej hałaśliwie i wtedy ... pochwal się wynikiem.

Prawdopodobnie zbierzesz duże oklaski ale ... najpierw zrób to co Owsiak, którego tak krytykujesz.

Mówiąc inaczej - bez tego nie masz żadnego moralnego prawa krytykowania Owsiaka.

Zrobiłeś tyle co Owsiak ?

Zebrałeś tyle pieniędzy co On i przekazałeś je do szpitali ?

Obawiam się, że nie - więc najpierw zrób to.

Bo najłatwiej jest krytykować innych samemu nic nie robiąc. :-(

A to co robisz to taka czysta polska bezinteresowna zawiść...

PS - ja swoim rejsem wystawionym na Allegro przekazałem dla Orkiestry - na cele dobroczynne - 1825 zł.

Kurczak przekazał ponad 1000 zł

Szaman ponad 1000 zł

Rafał ok 1000 zł

A ile Ty przekazałeś na takie cele dobroczynne ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:01 
bury_kocur napisał(a):
A ile Ty przekazałeś na takie cele dobroczynne ?

Włodku nie musiał przekazać nic i to jego święte prawo a i prywatna sprawa.
Natomiast Myszek dał przekaz, że ogólnie fundacje zbierają po aby zrobić sobie sposób na życie. Natomiast jak ktoś oddaje za dużo, ma małe koszty własne z tym związane to kłamie. To jest śmieszne. Jest rzecznik prasowy WOŚP, wystarczy zadzwonić, dostarczy sprawozdania. Gwarantuję, że gdyby można było je podważyć to już by tak się stało.
Takim rozumowaniem to wszyscy co prowadzą firmy kradną.

Waldek Narloch


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
No i festiwal buractwa wystartował...

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:11 
myszek napisał(a):
Jak się na tym tle przedstawia Dęta^W Wielka Orkiestra ze swoimi deklarowanymi 96%? Taki ewenement, czy może majstersztyk kreatywnej księgowości? Cały wysiłek organizacyjny, wszystkie środki, od serduszek, poprzez udostępnienie miejsca w galeriach handlowych, a na czasie antenowym kończąc, wszystko za darmo, jako ci ptaszkowie niebiescy... Za przeproszeniem, swoim pracownikom, zaangażowanym w prace na rzecz WOŚP też firmy nie płacą? Za materiały, za prąd? Skąd na to biorą kasę - ze skarbca wujka Sknerusa, czy może jednak (pośrednio) od klientów czyli po raz drugi od nas wszystkich?

Osobiście nie chciałbym bym aby ktoś bez dowodów tak pisał o mojej fundacji. Żadnej nie prowadzę. Jako burak widzę czytelny przekaz.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
bury_kocur napisał(a):
myszek napisał(a):
Ogólnie otóż, wstręt - tak właśnie, wstręt - budzi we mnie cały ten "biznes charytatywny",


Mam dla Ciebie propozycję - zorganizuj taką imprezę - zbierz więcej - wydaj mniej - zrób to mniej hałaśliwie i wtedy ... pochwal się wynikiem.



Gadaj z d... to cię o...
Znaczy, drogi panie Dulski, tyle z mojego (i Sajmonowego) posta zrozumiałeś, że nie mam prawa nazwać po imieniu czegoś, co budzi we mnie wstręt, dopóki dokładnie tego samego sam nie zacznę robić? Osobliwa logika.

Cytuj:
A ile Ty przekazałeś na takie cele dobroczynne ?


Hi hi, tak się przypadkiem składa, że co miesiąc dokładnie na te cele - na publiczną służbę zdrowia - przekazuję prawie 300zł od swojej firmy, która od lat nie przynosi żadnego dochodu, utrzymuję ją na wszelki wypadek i ze względów sentymentalnych. Nie kombinuję, nie unikam, nie skarżę się, nie podnoszę larum że ONI mnie biednego okradają, nie przyszło mi dotychczas do głowy się tym chwalić ani robić z tego szopki. Owszem, 80% z tej kwoty odliczam potem od podatku, ale i pozostałe 20% to rocznie netto całkiem spora kasa, jaką oddaję zupełnie dobrowolnie publicznej służbie zdrowia, i zamierzam to robić nadal.
Ze swoich uczciwych zarobków, a nie wyżebranych od innych dobroczynnym szantażykiem.

Czujesz różnicę, panie Dulski?
Raczej nie, ale może są tu tacy, którzy czują.

pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wert23 napisał(a):
Takim rozumowaniem to wszyscy co prowadzą firmy kradną.


Jak również kradną wszyscy posiadacze jachtów - co Kolega z jachtu obok w moim Klubie usłyszał w Władkowie w porcie - bo przecież inaczej jak się można jachtu dorobić ...

Waldek - szlag mnie trafił i stąd mój post bo niezależnie od hałasu, PR - oraz może (?) sposobu na życie to jednak fundacje takie jak Orkiestra zasila takie szpitale ogromnymi (jak dla mnie przynajmniej) pieniędzmi.

Ja też mam sporo uwag do ich działania niemniej póki nie zbiorę tyle co oni to siedzę w kąciku cichutko.

-- 18 sty 2018, o 11:15 --

myszek napisał(a):
miesiąc dokładnie na te cele - na publiczną służbę zdrowia - przekazuję prawie 300zł od swojej firmy,


Robię mniej więcej to samo i co z tego ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:18 
bury_kocur napisał(a):
Ja też mam sporo uwag do ich działania niemniej póki nie zbiorę tyle co oni to siedzę w kąciku cichutko.

Zauważ, że cały czas w tym wątku piszę o skuteczności działania. Nawet pół słowem nie odniosłem się do czegoś innego.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 sty 2018, o 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
Czujesz różnicę, panie Dulski?


Wiesz Panie Myszek - a mnie osobiście mój sp. Ojciec zawsze w życiu mawiał, iż aby krytykować innych samemu trzeba być od nich lepszy.

Może źle mawiał ale mnie ta filozofia się podoba.

-- 18 sty 2018, o 11:19 --

Wert23 napisał(a):
cały czas w tym wątku piszę o skuteczności działania.


Ależ ja o niczym innym nie piszę :mrgreen:

Bądźmy w porównaniu do takiego Owsiaka równie skuteczni :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL