Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 07:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prognozy sms-em
PostNapisane: 30 lip 2010, o 11:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 10:30
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 50
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Co sądzicie o sms-owych prognozach pogody dla Mazur? Warto z nich korzystać? Jeśli tak, to co wybrać?
www.zagle.pogodynka.pl
www.ostrzezenia.zeglarskie.info
www.mazurskiewopr.pl
Czy może jeszcze jakiegoś innego "dostawcę" prognoz?

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

--- zajrzyj na moją stronkę :-) ---


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2010, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17300
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2168
Otrzymał podziękowań: 3591
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Z ciekawości - cóż oni serwują, wysłałem SMS do "Pogodynka.pl" - prognoza jednodniowa.

W chwile po wysłaniu otrzymałem dwa SMSy o następującej treści:
1. "UWAGA: WJM 2010-08-01 g.13.20
Ważne: 13.30 do 16.00
Prognozowane i obserwowane burze. Możliwe porywy wiatru do 6-7 st B.
"

2. "WJM.1.8_DZIEN: zmienny 2B, 1000hPa, Tw:22C, Tpow:25C, Zachm. umiark., faka: -m. NOC: zmienny2B, 101hPa, Tw:220C, Tpow:14C, Zachm. umiarkowane, fala:-m"

No to wziąłem i myk, myk - zadzwoniłem na Mazury. Niestety nie było nikogo ze znajomych w północnej części Mazur, więc nie mam porównania.
Dowiedziałem się jak jest na Nidzkim.
Burz nie było i nie ma, ale ktoś mówił (mojemu rozmówcy), że w Piszu grad padał. Wieje słabe 1B. Temp. wody: 24 °C a powietrza 27 °C.

Może ktoś ma jakiegoś znajomego żeglującego u góry mapy - zadzwoń, spytaj i napisz. Zobaczymy co ta pogodynka warta jest ;-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2010, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 09:37
Posty: 240
Lokalizacja: Warszawa/Toruń
Podziękował : 197
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Niegdys (4-5 lat temu) korzystalem z Pogodynki regularnie - sprawdzalnosc oceniam jako wysoka. Jednak ktoregos razu wyslalem smsa na prognoze bodajze 30-dniowa i kase oczywiscie wzieli - a prognozy nie dali... To sie obrazilem i juz nie korzystam :P

Teraz na Mazurach korzystam z SailWatch. Na innych akwenach - z dobroci znajomych zeglarzy ( http://yktorun.org.pl/forum/viewtopic.php?t=649 ).

Oczywiscie nie trzeba przypominac, ze takie smsy pogodowe (niezaleznie od zrodla) sa jedynie uzupelnieniem innych prognoz, map synoptycznych (jezeli mozliwe do zdobycia) oraz stalej obserwacji nieba :)

_________________
Rafał Natzke-Kruszyński

http://www.nazagle.pl/s2


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2010, o 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 10:30
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 50
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Rafał napisał(a):
Oczywiscie nie trzeba przypominac, ze takie smsy pogodowe (niezaleznie od zrodla) sa jedynie uzupelnieniem innych prognoz, map synoptycznych (jezeli mozliwe do zdobycia) oraz stalej obserwacji nieba :)

Pewnie, że nie trzeba przypominać :-)

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

--- zajrzyj na moją stronkę :-) ---


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2010, o 21:45 

Dołączył(a): 28 maja 2007, o 11:44
Posty: 1999
Podziękował : 7
Otrzymał podziękowań: 109
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Może warto wypróbować wszystkie i zobaczyć jak działają?

Swoją ścieżką, jeśli serwis pogodynki działa równie dobrze jak cała reszta IMGW, to warto wybrać cokolwiek innego. Chyba że chcesz potraktować smsy pamiątkowo: np. dostać ostrzeżenie o burzy dwie godziny po jej przejściu :)

_________________
www.samoster.org.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2010, o 07:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2010, o 10:30
Posty: 424
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 50
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
gf napisał(a):
Chyba że chcesz potraktować smsy pamiątkowo: np. dostać ostrzeżenie o burzy dwie godziny po jej przejściu :)

No, na takich to mi raczej nie zależy :-). Popróbuje jak działa woprowskie prognozowanie.

*****

I przysłali prognozę:
"W dzien slonecznie. Temp. max. 28-29C. Wiatr 1-2 Bft, zmienny."

*****

"Relacja" z forum.:forum_o_mazurach::
"Nas na Dobskim w zat. Rajcocha zlało. Padał grad 3cm."

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

--- zajrzyj na moją stronkę :-) ---


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2011, o 09:11 
Ponieważ usługa SMS via NavSim jest bezpłatna... to chyba mogę ją zarekomendować (podobnie jak 6000 użytkowników)...

http://www.navsim.pl/nawigacja_jachtowa/pogoda/pogoda_poprzez_sms


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 sie 2011, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Korzystam z tej uslugi. Jak dotąd działa zawsze. Jakość prognoz? Nie zarejestrowałem drastycznej rozbieżności, oczywiscie nie powie, że "za 88 minut tu własnie przejdzie burza".

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2011, o 06:35 
Colonel napisał(a):
Korzystam z tej uslugi. Jak dotąd działa zawsze. Jakość prognoz? Nie zarejestrowałem drastycznej rozbieżności, oczywiscie nie powie, że "za 88 minut tu własnie przejdzie burza".

Jeszcze nie. Ale już prawie. Raczej na 100% będzie gotowa taka usługa na przyszły sezon, a jak dobrze pójdzie to do testów zostanie oddana około listopada tego roku. Pytanie tylko co dla kogo jest "burza". I to teraz rozwiązujemy, by każdy mógł sam sobie to określić zgodnie z parametrami. Zgodnie z sugestiami kolegów (StaraZientara) będzie można też zamówić codzienny SMS kontrolny, ze system działa i czuwa. Niestety będzie płatny... ale w baaaardzo rozsądnych cenach. Oczywiscie nie planujemy zamykania dotychczasowej... bezpłatnej.
Ciesze się, że korzystacie i że jeszcze (tfu) działa niezawodnie. Dzięki


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2011, o 07:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Do zeszłego roku korzystałem z pomocy sms-owej od kogoś na lądzie - podawałem kwadrat z mapki ICM-owskiej i czas, a dostawałem spms z kierunkiem, siłą wiatru i tendencją zmian ciśnienia.
Teraz jest prościej, (nie muszę mieć podwójnego kompletu mapek z ponumerowanymi kwadratami) jak dotąd system nie pomylił się w zrozumieniu miejsca, które podaję w sms "zapytującym".

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 sie 2011, o 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Prognozy Navsimu u nas ładnie się sprawdziły. Praktycznie co go godziny. Za to ten system ostrzegawczy na Mazurach to zaczął świecić jakieś 4 minuty wcześniej zanim najmocniej zaatakowało nas wietrzysko więc ja to stanowczo wole te smsy i wiedzieć tą godzinkę wcześniej jednak;) Nie wiem po co komu to świecenie w trakcie, mogliby jednak trochę wcześniej informować IMHO;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2011, o 12:32 

Dołączył(a): 23 wrz 2010, o 09:40
Posty: 571
Podziękował : 127
Otrzymał podziękowań: 44
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Mi się wydaje, że w erze smartphone'ów, oraz taniego internetu, serwisy sms'owe na śródlądziu, zostaną z czasem wyparte przez serwisy internetowe. Ja osobiście, znacznie więcej dowiem się z meteogramu ICM, niż najlepszego jego streszczenia tekstowego.
W razie bardziej skompplikowanej sytuacji meteorologicznej, na tym samym portalu co prosty meteogram, znajdę także wszystkie mapki, które rozwieją moje ewentualne wątpliwości.
Nie twierdzę, że powinno sie używać takiego bądź innego portalu, ale każdy z nich - meteo.pl/weatheronline/windguru/etc. - oferuje kompletną prognozę, która w przeciwieństwie do skrótu SMS'owego nie jest jedynie uzupełnieniem prognozy ale jej kompletną formą. Na mazury mi osobiście wystarczyłby komentarz synoptyka ICM, który da się odczytać na dowolnym telefonie komórkowym (http://new.meteo.pl/komentarze/index1.php).

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sie 2011, o 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Tym razem łyżeczka dziegdziu. Wczoraj zamówiłem z Navsimu Hel,6 i do tej pory nic. Dziś ok. 09.00 zamówiłem Hel,12 odpowiedź doszła o 17.20 - to nie jest wystarczające tempo :) Czy coś się stało?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sie 2011, o 17:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2009, o 20:59
Posty: 4260
Podziękował : 93
Otrzymał podziękowań: 169
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Colonel napisał(a):
Tym razem łyżeczka dziegdziu. Wczoraj zamówiłem z Navsimu Hel,6 i do tej pory nic. Dziś ok. 09.00 zamówiłem Hel,12 odpowiedź doszła o 17.20 - to nie jest wystarczające tempo :) Czy coś się stało?


Mi przychodziły zaraz po jakiejś minucie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 sie 2011, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Colonel napisał(a):
Czy coś się stało?


Chyba serwer szwankował, bo NaviWeather nie ściągał mi prognoz :evil:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2011, o 00:02 
Colonel napisał(a):
Tym razem łyżeczka dziegdziu. Wczoraj zamówiłem z Navsimu Hel,6 i do tej pory nic. Dziś ok. 09.00 zamówiłem Hel,12 odpowiedź doszła o 17.20 - to nie jest wystarczające tempo :) Czy coś się stało?


Witam. Wczoraj na skutek bledu elektrowni spalilo nam serwer rozdzielajacy prace miedzy maszyny obliczeniowe. Awaria calkowicie zostala usunieta dzisiaj ok 17.00. Informatycy staneli na rzesach i udalo sie.
Pozdrawiam wszystkich z pieknego St. Johns w Kanadzie. Piekne miejsce do zeglowania...

Przepraszam za utrudnienia... z dostarczaniem informacji.

Jacek Pietraszkiewicz
NavSim


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2011, o 00:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
JacekBol napisał(a):
St. Johns

To St.Johns NL ?
Może odwiedź Błotną Dziurę, miejsce narodzin Zwariowanej Łódki, tej co na Zachód płynąć nie chciała?
:lol:

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2011, o 00:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 22:07
Posty: 3015
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 451
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy Sternik Mazurski
JacekBol napisał(a):
skutek bledu elektrowni spalilo nam serwer

możesz coś więcej? o przyczynie, nie koniecznie teraz, ale tak generalnie, bo jestem zainteresowany, bo nie bardzo sobie to wyobrażam, błąd elektrowni i spalenie serwera...

_________________
Olek Kwaśniewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 sie 2011, o 02:46 
pierdupierdu napisał(a):
JacekBol napisał(a):
St. Johns

To St.Johns NL ?
Może odwiedź Błotną Dziurę, miejsce narodzin Zwariowanej Łódki, tej co na Zachód płynąć nie chciała?
:lol:


Heh... trzeba tu trochę pobyc, żeby nie dać sie co chwile wkręcać w wymyslone i zwariowane historie... takie jak w "The Boat Who Wouldn't Foat"

Miejsce piękne... i aż dziw, ze nie widac zadnych zagli (z drugiej strony trudno sie dziwic bo 60% pogody... to sztormy)

*****

Olek napisał(a):
JacekBol napisał(a):
skutek bledu elektrowni spalilo nam serwer

możesz coś więcej? o przyczynie, nie koniecznie teraz, ale tak generalnie, bo jestem zainteresowany, bo nie bardzo sobie to wyobrażam, błąd elektrowni i spalenie serwera...

Powiem wiecej, jak wroce. Wiem tyle co mi informatycy powiedzieli przez messangera. Po silnych wyladowaniach... padl prąd w stacji trafo i podczas naprawy dostal jakies przepiecie ten jeden serwer bo akurat po zmianach byl wpiety poza zasilaniem awaryjnycm . Akurat ten ktory odpowiada za rozdzielanie pracy miedzy serwery pogodowe.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 sie 2011, o 08:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Sprawdziłem teraz. Dziala bezbłednie.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL