Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 maja 2013, o 22:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 418
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Jacek Woźniak napisał(a):
A to rozporządzenie to właściwie kogo dotyczy? ;)

Było o tym wcześniej...

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 maja 2013, o 22:44 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
He he he i wychodzi, że taki Jachtowy Kapitan Żeglugi Oceanicznej w przeciwieństwie do "byle" żeglarza nie musi umieć manewrować jachtem...
PKP Pięknie, QVA, Pięknie.
Kurtyna! Oklaski! Owacje! Autor, autor, autor...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2013, o 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Dziękuję za uwagi, które otrzymałem. Opinia SAJ będzie jednoznacznie krytyczna ale ogólna, za wyjątkiem sprawy jachtów komercyjnych udostępnianych bez załogi.
Zbieraj, PanWac i Stara Zientara - mam nadzieję,ze dotarły do was maile Jaromira... zawodowcy powinni powalczyć!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2013, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Colonel napisał(a):
mam nadzieję,ze dotarły do was maile Jaromira
Dotarły - telefonowałem też do armatorów.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 maja 2013, o 18:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 418
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Colonel napisał(a):
Dziękuję za uwagi, które otrzymałem. Opinia SAJ będzie jednoznacznie krytyczna ale ogólna, za wyjątkiem sprawy jachtów komercyjnych udostępnianych bez załogi.
Zbieraj, PanWac i Stara Zientara - mam nadzieję,ze dotarły do was maile Jaromira... zawodowcy powinni powalczyć!

Niestety, nic nie dostałem :(

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2013, o 07:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Byc może rzecywiście dopisałem Cię... chodzilo o to co wykonał już Wojtek: mobilizację zainteresowanych.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2013, o 11:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Stanowisko SAJ jest takie:
http://www.saj.org.pl/aktualnosci/83-pr ... owcow.html

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 3: Hipopotam, Jaromir, panwac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2013, o 14:52 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Dosadnie i bez zbędnych szczegółów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 maja 2013, o 17:18 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
Dzisiaj złożyłem w ministerstwie swoje zgłoszenie lobbingowe do tego projektu, zobaczymy jak się zachowają urzędnicy (ci z min.sportu przynajmniej udawali, że biorą sobie uwagi "opinii społecznej" pod rozwagę). Napisałem, co myślę o tym projekcie i jego autorach - ciekawi mnie m.in. gdzie oni zobaczyli jacht komercyjny pod polską banderą, który ma jednocześnie około 24 m długości i około 200 gt pojemości? - inaczej to alternatywne ograniczenie kapitańskie nie ma żadnego sensu. KPT.GŁOWACKI przy swoim kadłubie dług. 24,3 m ma zaledwie niecałe 95 gt. Czyżby autorom projektu przyśnił się katamaran z dwóch połączonych KFK-owatych kutrów rybackich?
A które z polskich jachtów komercyjnych mieszczą się w przedziale 500 do 3000 gt? Czyżby Akademia Morska zamierzała przeklasyfikować DAR MŁODZIEŻY? :rotfl:

- tylko niech mnie urzędnicy nie rozśmieszają odpowiedzią, że to mają być dyplomy do kapitanowania żaglowcami innych bander, bo skąd pewność, że państwa bandery będą te dyplomy honorować?

pzdr.
JacekP


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 14:48 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 21:00
Posty: 341
Podziękował : 48
Otrzymał podziękowań: 116
Uprawnienia żeglarskie: kojot
Dzięki wszystkim, którzy podzielili się ze mną swoimi uwagami w sprawie rozporządzenia. Obecnie jestem w morzu, ale zanim wypłynąłem zebrałem wszystko do kupy i wysłałem w rożne miejsca. Co z tego wyjdzie życie pokarze. Biorąc jednak pod uwagę krótki czas przeznaczony na konsultacje społeczne i termin (wielka majówka) obawiam się, że komuś bardzo zależy na wprowadzeniu rozporządzenia w obecnym kształcie. To że jest jest to bubel, który może doprowadzić do zatrzymania w portach polskie żaglowce i uniemożliwi tzw wychowanie morskie dzieci młodzieży, nie ma jak widać większego znaczenia :-?
_jp_ napisał(a):
Czyżby Akademia Morska zamierzała przeklasyfikować DAR MŁODZIEŻY?
Jestem ZAAAA!!!!!!!!!!!!

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Szklarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 15:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
_jp_ napisał(a):
A które z polskich jachtów komercyjnych mieszczą się w przedziale 500 do 3000 gt?

Z polskich? Żaden.
Ale nie zaprzeczysz, że jachty jakich się u nas nie spotyka istnieją - poza Polską, prawda? Popatrz jakie jednostki okupują keje w marinach St. Tropez, Antibes, Cannes, Palmy albo Monte Carlo. I w paru dziesiątkach podobnych miejsc.
Pamiętaj, że "Eclipse" Abramowicza liczy sobie 13000 GT i zatrudnia w roli członków załogi ok. 70 osób.... A to od jakiś 5 tygodni nie jest już wcale jacht największy na świecie :D

System zawodowych uprawnień żeglarskich jest budowany (nieudolnie, ale jest...) pod kątem armatorów jachtów, na których zatrudnia się stale liczne, zawodowe załogi - czyli pod kątem wymagań rynku kompletnie innego niż w Polsce.
Przekładanie rozwiązań właściwych dla zdobycia pracy na rynku pracy załóg jachtów komercyjnych za granicą na polskie realia - to jednak jakieś kompletne nieporozumienie. To jasne chyba dla każdego - poza grupą urzędników układających przepisy...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 11 maja 2013, o 15:36 przez Jaromir, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Andy napisał(a):
może doprowadzić do zatrzymania w portach polskie żaglowce i uniemożliwi tzw wychowanie morskie dzieci młodzieży
Armatorzy Zawiszy i Borchardta (o nich wiem na pewno, może pozostali też) walczą w Ministerstwie, więc jest nadzieja, że nie będzie tak źle.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

pierdupierdu napisał(a):
System zawodowych uprawnień żeglarskich jest budowany (nieudolnie, ale jest...) pod kątem armatorów jachtów, na których zatrudnia się zawodowe załogi - czyli pod kątem wymagań rynku kompletnie innego niż w Polsce.
Żeby jeszcze mieć pewność, że będą honorowane za granicą...

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664



Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 17:27 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
Stara Zientara napisał(a):
Andy napisał(a):
może doprowadzić do zatrzymania w portach polskie żaglowce i uniemożliwi tzw wychowanie morskie dzieci młodzieży
Armatorzy Zawiszy i Borchardta (o nich wiem na pewno, może pozostali też) walczą w Ministerstwie, więc jest nadzieja, że nie będzie tak źle.


Znów wracamy do organizowania się reprezentacji robotniczo-chłopskiej w celu wywalczenia ceny "zwyczajnej" z ośmiu złotych na sześc złotych.
Ten sposób myślenia jest "wodą na młyn" i daleko nas nie zaprowadzi...

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 11 maja 2013, o 17:43 przez Stara Zientara, łącznie edytowano 1 raz
poprawiłem cytowanie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Gienek napisał(a):
Znów wracamy do organizowania się reprezentacji robotniczo-chłopskiej
Bzdura.
Metody są różne. My zwykle piszemy maile, memoriały, sprostowania itp., a inni rozmawiają osobiście o błędach w rozporządzeniu.

Zresztą przedstawiciele SAJ i Samosteru także bywali w Ministerstwach na rozmowach "w realu".

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 17:52 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
Stara Zientara napisał(a):
My zwykle piszemy maile, memoriały, sprostowania itp., a inni rozmawiają osobiście o błędach w rozporządzeniu.
Zresztą przedstawiciele SAJ i Samosteru także bywali w Ministerstwach na rozmowach "w realu".

Jestem osobnikiem z pokolenia, które to ,bez lecytyny, doskonale pamięta...
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 maja 2013, o 23:40 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
pierdupierdu napisał(a):
_jp_ napisał(a):
A które z polskich jachtów komercyjnych mieszczą się w przedziale 500 do 3000 gt?

Z polskich? Żaden.
Ale nie zaprzeczysz, że jachty jakich się u nas nie spotyka istnieją - poza Polską, prawda? Popatrz jakie jednostki okupują keje w marinach St. Tropez, Antibes, Cannes, Palmy albo Monte Carlo. I w paru dziesiątkach podobnych miejsc.
Pamiętaj, że "Eclipse" Abramowicza liczy sobie 13000 GT i zatrudnia w roli członków załogi ok. 70 osób.... A to od jakiś 5 tygodni nie jest już wcale jacht największy na świecie :D

Ale mam takie dziwne wrażenie, że większość tych wielkich "jachtów" jakie widziałem w Monte Carlo, takoż i "jacht" p.Abramowicza pływają (lub częściej stoją na cumach) ku uciesze ich właścicieli a nie dla zarabiania pieniędzy. I jako typowe "pleasure" a nie "commercial" pozostają poza zakresem przedmiotowym tego rozporządzenia :-P
Żeby było śmieszniej: spróbuj Jaromirze przeanalizować, czy posiadacz takiego nowego polskiego "zawodowego dyplomu kapitana jachtowego" i nie mający równocześnie "patentu sportowego" może poprowadzić jacht niekomercyjny? Bo mi wychodzi na to, że... nie może! Mało tego, nawet nie będzie mógł sobie owego patentu sportowego "wykupić" tak jak "Osoby posiadające zawodowe uprawnienia do kierowania statkami żeglugi śródlądowej mogą uzyskać bez konieczności zdania egzaminu patent sternika motorowodnego.
Osoby mające uprawnienia do kierowania okrętami albo statkami w żegludze morskiej uzyskane w Marynarce Wojennej, Straży Granicznej, Marynarce Handlowej, służbie ratowniczej SAR lub rybołówstwie morskim mogą uzyskać bez konieczności zdania egzaminu patent motorowodnego sternika morskiego."
Bo takie jachty komercyjne to ani MarWoj, ani handlówka, ani SG, ani SAR, ani rybałka nie jest...
Ot i wychodzą sejmowo-ministerialne głupoty za pieniądze podatników pisane :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 maja 2013, o 01:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
_jp_ napisał(a):
Ot i wychodzą sejmowo-ministerialne głupoty za pieniądze podatników pisane :evil:
Urzędnik musi udowodnić, że nasze podatki przejada w szczytnym celu.. a nie za bezdurno.

BTW Czy da się przepchnąć ustawę, żeby urzędnik osobiście egzekwował przepis, który wymyślił?
.
.
.A gdyby tak...
.
.
.
.
Marzenie mi się włączyło
.
.
.
.
Wtedy Sejm miałby kworum raz na 20 lat....
bo posłowie próbowaliby udowodnić, że uchwalili dobre prawo...
.
.
.
a statystyka jest bezwzględna :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 08:59 

Dołączył(a): 31 mar 2013, o 19:19
Posty: 2425
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 442
Uprawnienia żeglarskie: różne
Warto przeczytać, co nt. tego rozporządzenia jeszcze w ubiegłym roku napisała do marszałka Senatu pani wiceminister (ta, co ma dyplom kpt.ż.w.) http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/kleina/1401o.pdf m.in. "przepisy te nie będą miały zastosowania do jachtów komercyjnych udostępnianych bez załogi" i porównać z obecnym brzmieniem projektu.



Za ten post autor _jp_ otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 09:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Przyjmijcie może inną nomenklaturę, bo chyba chodzi Wam o nieetatową załogę jachtów komercyjnych, a nie tylko o jachty komercyjne udostępniane bez załogi, jeśli dobrze rozumiem...

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
el szaman napisał(a):
Przyjmijcie może inną nomenklaturę, bo chyba chodzi Wam o nieetatową załogę jachtów komercyjnych, a nie tylko o jachty komercyjne udostępniane bez załogi, jeśli dobrze rozumiem...


Ustawa nie zna "nieetatowej załogi jachtów komercyjnych". Nie ma potrzeby przyjmowania w dyskusji o rozporządzeniu nomenklatury nieznanej ustawie źródłowej dla tego rozporządzenia...
Ustawa wielokrotnie rozróżnia i wielokrotnie stanowi natomiast o mniejszych/niższych wymaganiach w stosunku do jachtów komercyjnych udostępnianych odpłatnie bez załogi, niż w stosunku do jachtów udostępnianych z załogą.
W ustawie jednoznacznie postanowiono (Art. 62 ust 3), że do prowadzenia jachtów komercyjnych odpłatnie udostępnianych bez załogi wystarczające są takie same świadectwa kwalifikacji jak dla prowadzenia jachtów rekreacyjnych.
Dlatego należy protestować, kiedy urzędnicy chcą wprowadzić wymóg posiadania jakiś dodatkowych, nie przewidzianych ustawą dokumentów i kwalifikacji - wobec wszystkich członków załogi na wszystkich jachtach komercyjnych bez wyjątku!

Odrębną sprawą jest konieczność uwzględnienia tego, że na polskich jachtach komercyjnych innych niż udostępniane bez załogi sytuacją normalną jest funkcjonowanie nielicznej załogi stałej i stanowiącej zdecydowaną większość załogi szkolnej czy też turystycznej. Trzeba przekonać urzędników, ze żądanie od załogi szkolnej czy turystycznej posiadania świadectw ukończenia kursów STCW jest wymogiem zbędnym.

BTW - jak się urzędnikom klapek z oczu zdjąć nie da, to będziemy funkcjonować w fikcji, w której "Pogorię", "Borchardta" czy "Zawiszę" będzie się na papierze czarterować.... bez załogi... A załoga stała tych statków będzie musiała za każdym razem zawierać jednorazową umowę z organizatorem rejsu.
Możliwa jest też rzeczywistość, w której armator "Chopina", "Gedanii" czy "Głowackiego" zarejestruje swoją jednostkę pod obcą banderą.

nie wierzę w to, że każdy potencjalny członek załogi "Zawiasa", "Borchardta", "Pogorii", etc... na wiele tygodni przed rejsem pojedzie do Gdyni albo Szczecina - aby odbyć kurs, który trwa pięć dni i kosztuje wraz ze świadectwem minimum 700PLN... i jest mu co najmniej w 3/4 zbędny! Nie, takiej rzeczywistości się nie spodziewam zobaczyć...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 13:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Na to, by wyobrazić sobie, jak pilnie uczestniczą w kursach zintegrowanych STCW wszystkie te osoby, które zaplanowały rejs jakąś "Delphią" czy "Carterem" na lody do Karlskrony...., albo wszystkie te osoby, które pragną pływać wypożyczanym na godziny plażowym "Puckiem"...., albo te osoby, co to ad hoc postanawiają wziąć na parę minut jazdy po morzu RIB-a z gdyńskiej mariny.... - nie, na to już całkiem brakuje mi wyobraźni...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 14:24 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
pierdupierdu napisał(a):
Na to, by wyobrazić sobie, jak pilnie uczestniczą w kursach zintegrowanych STCW wszystkie te osoby, które zaplanowały rejs jakąś "Delphią" czy "Carterem" na lody do Karlskrony...., albo wszystkie te osoby, które pragną pływać wypożyczanym na godziny plażowym "Puckiem"...., albo te osoby, co to ad hoc postanawiają wziąć na parę minut jazdy po morzu RIB-a z gdyńskiej mariny.... - nie, na to już całkiem brakuje mi wyobraźni...

Oj pełen niewiary Drogi Jaromirze nie pisz tak więcej bo zaczynam się zastanawiać czy bardziej straszno czy śmieszno.
A na poważnie to chyba nikt nawet najbardziej zagorzali zwolennicy i agitatorzy komercji nie wpadli na to jaki urzędnicy zgotują im los.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:23 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 21:00
Posty: 341
Podziękował : 48
Otrzymał podziękowań: 116
Uprawnienia żeglarskie: kojot
pierdupierdu napisał(a):
Możliwa jest też rzeczywistość, w której armator "Chopina", "Gedanii" czy "Głowackiego" zarejestruje swoją jednostkę pod obcą banderą.
Chopina może tak, ale Gedanii? Przecież to STAP, Głowacki jest własnością PZŻ, Zawisza Czarny - właściciel ZHP, Pogoria - STAP, Generał Zaruski - miasto Gdańsk. Z przyczyn politycznych przeflagowanie tych jednostek jest mało realne. Myślę, że jak już to raczej staną na sznurkach i zgniją. Niestety szanowni forumowicze. Po raz kolejny mamy okazję patrzeć na dyletantyzm naszych urzędników odpowiedzialnych za tzw "gospodarkę morską". Najpierw zarżnięto flotę, później rybołówstwo teraz przyszedł czas na żeglarstwo morskie. Najśmieszniejsze w tym wszystkim (a może najbardziej tragiczne) jest to, że ściany urzędów , uczelni, szkól i ośrodków szkolenia związanych z gospodarką morską, obwieszone są reprodukcjami żaglowców i jachtów. Przykro mi to mówić, ale kretynizm urzędniczy nie zna granic. To wszystko jest po prostu tragiczne, bowiem wśród tych urzędników jest całe stado osób dobrze mi (nam) znanych, aktywnych żeglarzy. Nie mam pojęcia czemu ma służyć tak beznadziejnie złe rozporządzenie. Wiem jednak jedno. Cała idea wychowania morskiego tworzona przez generała Zaruskiego, hm Bublewskiego i wielu innych, dzięki kretyńskim pomysłom prawodawców z MTBiGM idzie na śmieci. Nie chce mi się już walczyć. Nie chce mi się nikogo do czegokolwiek przekonywać. Przecież to nie ma sensu. Opór materii jest niewyobrażalny. Szczerze mówiąc zeszło ze mnie powietrze i opadły ręce. Mam dosyć.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Szklarski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
pierdupierdu napisał(a):
Nie ma potrzeby przyjmowania w dyskusji o rozporządzeniu nomenklatury nieznanej ustawie źródłowej
Może nie ma, może jest... Gdybyś zawsze przyjmował zasadę, że nie próbujemy nic zmieniać, bo prawo tak stanowi i już, to dyskusja jako taka staje się zbędną. Moją intencją było jedynie zmienienie sposobu myślenia o problemie oraz jego nazwanie. Po prostu wg mnie to akurat ten błąd w obecnej regulacji jest dość istotny, więc powinno się o jego zmianę powalczyć - to chyba lepsze niż dyskusja o zmianie bandery np...
Ale nie zamierzam nic narzucać - to takie sobie tylko moje przemyślenia były :).

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 22:10 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:21
Posty: 499
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 471
Otrzymał podziękowań: 76
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy sternik motorowodny
Andy napisał(a):
... Myślę, że jak już to raczej staną na sznurkach i zgniją. Niestety szanowni forumowicze. Po raz kolejny mamy okazję patrzeć na dyletantyzm naszych urzędników odpowiedzialnych za tzw "gospodarkę morską". Najpierw zarżnięto flotę, później rybołówstwo teraz przyszedł czas na żeglarstwo morskie. Najśmieszniejsze w tym wszystkim (a może najbardziej tragiczne) jest to, że ściany urzędów , uczelni, szkól i ośrodków szkolenia związanych z gospodarką morską, obwieszone są reprodukcjami żaglowców i jachtów. Przykro mi to mówić, ale kretynizm urzędniczy nie zna granic. To wszystko jest po prostu tragiczne, bowiem wśród tych urzędników jest całe stado osób dobrze mi (nam) znanych, aktywnych żeglarzy. Nie mam pojęcia czemu ma służyć tak beznadziejnie złe rozporządzenie. Wiem jednak jedno. Cała idea wychowania morskiego tworzona przez generała Zaruskiego, hm Bublewskiego i wielu innych, dzięki kretyńskim pomysłom prawodawców z MTBiGM idzie na śmieci. Nie chce mi się już walczyć. Nie chce mi się nikogo do czegokolwiek przekonywać. Przecież to nie ma sensu. Opór materii jest niewyobrażalny. Szczerze mówiąc zeszło ze mnie powietrze i opadły ręce. Mam dosyć.

Grzechem postpierwotnym było uznanie, że żeglarstwo dzieli się na komercyjne i niekomercyjne.
Grzechem pierwotnym jest opinia, że żeglarstwo jest jakąś szczególną formą aktywności człowieka.

Pozdrawiam tradycyjnie poetycko.

Eugeniusz Panek.

PS.
Cieszyłem się, że będę mógł przepływać Zalew Wiślany, tak jak sobie wymarzę. Taka mała radość. Teraz nie wiem, czy nie zostanę wrócony do 7,5 m.
Byli tu aktywni koledzy, którzy wcześniej przestrzegali, ale się nie włączałem, ponieważ nie chciałem stwarzać wrażenia, że zwalczam Tych, którym coś się chce.
Od dawna nie mam złudzeń co do ostatnio obowiązującej ekipy, ale nie sądziłem,
że aż tak...



Za ten post autor Gienek otrzymał podziękowanie od: el Szaman
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2013, o 22:19 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 21:00
Posty: 341
Podziękował : 48
Otrzymał podziękowań: 116
Uprawnienia żeglarskie: kojot
Gienek napisał(a):
Od dawna nie mam złudzeń co do ostatnio obowiązującej ekipy, ale nie sądziłem,
że aż tak...
A ja złudzenia miałem. Z ulgą mogę powiedzieć, że to czas przeszły

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Szklarski



Za ten post autor Andy otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013, o 06:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Histeryzujecie. Po prostu trzeba robic swoje. I jeszcze raz. I od nowa. Aż do skutku.
A gadanie o ekipach jest ogólnie mało sensowne, to pisza urzędnicy, którzy trwają niezależnie od ekip.
Inna kwestia, moim zdaniem duzo ważniejsza to sprawa poruszona przez El szamana.
Na własne portzeby przyjąłem sobie taką metodę: Jeśłi komentuję projekt rozporządzenia i dyskutuje z jego autorem, to mam świadomość, że onże autor jest związany obowiazująca ustawą. Dyskutuję więc o rozporządzeniu, a nie o ustawie.
A jak przeminie obecna fala patentowo-egzaminacyjna zacznę domagać się zmian w ustawach. Ale to zupełnie inny adresat.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013, o 07:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2012, o 16:35
Posty: 881
Lokalizacja: Morro Jable / Fuerteventura
Podziękował : 85
Otrzymał podziękowań: 121
Uprawnienia żeglarskie: kapitan
Colonel napisał(a):
Na własne portzeby przyjąłem sobie taką metodę
I bardzo słusznie, całkowicie się z Tobą zgadzam.

Zasugerowałem problem, wiedząc, że leży on na poziomie ustawy. Nie idę w stronę jej zmiany (choć może należałoby), a jedynie w kierunku zwrócenia uwagi na fakt, że może należy zastanowić się, czy w ramach tej ustawy można znaleźć rozwiązanie dla tych "nieetatowych członków załóg". Wydaje m się, że tak, ale to tylko po pobieżnym jej przejrzeniu. Dalej nie kombinowałem, bo chyba zainteresowanie jest dość małe, a dyskusja poszła w stronę narzekania na urzędników...

_________________
silnych wiatrów, małych fal...
Grzegorz "el Szaman" Roman
http://www.bluewateracademy.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013, o 07:35 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Colonel napisał(a):
Histeryzujecie. Po prostu trzeba robic swoje. I jeszcze raz. I od nowa. Aż do skutku.

A może pozwolić urzędnikom na skompromitowanie się? Przed montowaniem tratw ratunkowych na takich Puckach udało się ich wybronić a teraz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2013, o 09:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2009, o 12:05
Posty: 323
Podziękował : 37
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: sj
Jacek Woźniak napisał(a):
A może pozwolić urzędnikom na skompromitowanie się?

Myślę, że już się uodpornili.

Andy napisał(a):
Chopina może tak, ale Gedanii? Przecież to STAP, Głowacki jest własnością PZŻ, Zawisza Czarny - właściciel ZHP, Pogoria - STAP, Generał Zaruski - miasto Gdańsk. Z przyczyn politycznych przeflagowanie tych jednostek jest mało realne.

I przede wszystkim wg mnie jest nieetyczne. Nie chciałbym pływać na którymkolwiek z tych żaglowców pod obca banderą. Może po prostu chodzi o to by funkcje kapitanów mogło pełnić tylko kilka wybranych z góry osób? W sumie nie wiem co ot tym sądzić.

Andy napisał(a):
Myślę, że jak już to raczej staną na sznurkach i zgniją.

Lub zerdzewieją :cry:

Zachciało się Wam liberalizacji to ją macie.

_________________
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją."
Józef Piłsudski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL