Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lip 2015, o 17:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 17:12
Posty: 4
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
KPT. JERZY RADOMSKI ZAPRASZA NA POKŁAD!

Kapitan w najdłuższym rejsie historii polskiego żeglarstwa, trwającym 32 lata - PILNIE poszukuje jednej/dwóch osób na trasie:

Darwin – Afryka, 25.08 – 30.12.2015

Szczegóły trasy:
AUSTRALIA: Darwin - Bali - Christmas Isl. - Cocos Keeling Isl.- Czagos - Madagaskar - Wyspy Komorskie - TANZANIA

Mapka:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zTY_Rop0HFH8.k3_fAidJu2FY&usp=sharing

Planowana data wypłynięcia z Darwin 27-28.08.2015

Koszt: 2 500 USD

W opłatę za około 3-miesięczny rejs wliczone jest wyżywienie, postój w portach i marinach oraz paliwo. Minimalna załoga to 6 osób, maksymalna 8. Istnieje możliwość zmiany trasy po uzgodnieniu z całą załogą.
Każdy uczestnik musi być ubezpieczony indywidualnie i na ogólnych zasadach stosowanych przy wyjazdach zagranicznych (koszty leczenia szpitalnego, stomatologicznego, etc.).
Czarny Diament żegluje z osobami w każdym wieku. Doświadczenie nie jest konieczne, choć na odcinku przez Ocean Indyjski - wskazane.


Kpt. Jerzy Radomski jest jednym z najbardziej znanych polskich żeglarzy. Na pokładzie jachtu Czarny Diament w latach 1978-2010 przebył ponad 240 tys. Mm, co jest odpowiednikiem jedenastokrotnego okrążenia obwodu Ziemi lub siedmiokrotnego okrążenia globu drogą morską. To również 32 tys. Mm (60 tys. km) więcej, niż odległość z Ziemi do Księżyca!

Podczas trwającego 32 lata rejsu odwiedził 82 państwa oraz 449 portów. W trakcie podróży towarzyszyli mu czworonożni przyjaciele: Burgas (1978-1991), pies z Bułgarii oraz Bosman (1990-2009), pies z Południowej Afryki - o których nakładem wydawnictwa Bernardinum ukazała się książka Kapitana "Burgas i Bosman - psy z Czarnego Diamentu".  Jest m.in. dwukrotnym laureatem najbardziej prestiżowej nagrody żeglarskiej w Polsce, Srebrnym Sekstantem (1995 oraz 2010).

Jacht Czarny Diament (stalowy kecz, dług. 15, 85 m) został zaprojektowany na podstawie pomysłów kpt. Radomskiego, jako nowa konstrukcja o nazwie "Rigel". Wybudowano go w latach 1971-1978 na terenie Kopalni Moszczenica w Jastrzębiu Zdrój.  

Dwa lata po hucznym powrocie do kraju z najdłuższego rejsu w historii polskiego żeglarstwa - 16 września 2012r. jacht Czarny Diament wraz z kpt. Jerzym Radomskim wypłynął w kolejny rejs dookoła świata. Z Europy przemierzył Atlantyk, włóczył się po Karaibach, a po przejściu Kanału Panamskiego - po 32 latach znów przepłynął przez największy z oceanów – Pacyfik, po drodze odwiedzając wiele wysp. Na postój techniczny zatrzymał się w Nowej Zelandii, po czym dotarł do Australii i aktualnie kontynuuje zwiedzanie australijskiej Wielkiej Rafy Koralowej.
Powrót do kraju kpt. Radomski zaplanował na 20 lipca 2016 r.

Plan rejsów na jachcie Czarny Diament:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Zdjeciowa prezentacja jachtu:
http://cvczarnydiament.blogspot.com/

ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O KONTAKT:

Patrycja Długoń
pd@noderadio.com
+48 602 742 607
http://www.czarnydiament.com

I teraz osobiście:
Z całego serca polecam dołączyć do załogi Czarnego! I zazdroszczę szczęściarzom!! To mój pierwszy kapitan i najlepszy kapitan pod słońcem! Największy polski wagabunda, który z chęcią i zadziwiającą skromnością opowiada przeżyte historie wszystkich mórz i oceanów. Dzielny wilk morski, który przy prawdziwie damskiej pogodzie na cały pokład puszcza Chopina (zaklinając morze), a głosem Cesarii Evory zachwycał się na Wyspach Zielonego Przylądka na długo zanim usłyszał o niej świat. Człowiek, z którym każda chwila jest bezcenna.
Przyjaciół ma wielu na całym świecie – szczególnie czeka na ponowne spotkania w Afryce, gdzie podczas poprzedniego rejsu spędził kilkanaście lat.
Jacht, na którym przeszedł niejeden sztorm (włącznie z przypadkowym huraganem), zna jak własną kieszeń, samodzielnie przeprowadzając nawet gruntowny remont silnika!
Gorąco polecam stronę Kapitana http://www.czarnydiament.com, gdzie można znaleźć dokumentację rejsów Czarnego, przeczytać kilka opowiadań Kapitana (m.in. „Cud na rafie” z 1979r. !!!), wywiad opublikowany w Magazynie WIATR a także posłuchać Jego dowcipnych opowieści. Zapraszam!
pd

http://patrycjadlugon.blogspot.com/p/o-mnie.html


Załączniki:
Komentarz: Jurek i Bezan [2015]
Wagabunda i Bezan2 (480x640).jpg
Wagabunda i Bezan2 (480x640).jpg [ 87.43 KiB | Przeglądane 2569 razy ]
Komentarz: Powrót do Polski po 32 latach
PICT5229 (1024x768).jpg
PICT5229 (1024x768).jpg [ 361.61 KiB | Przeglądane 2569 razy ]
Komentarz: Czarny Diament na Bora Bora
Czarny na Bora-Bora.JPG
Czarny na Bora-Bora.JPG [ 313.61 KiB | Przeglądane 2569 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lip 2015, o 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 17:12
Posty: 4
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ahoj!

Rejs Diamentem z Australii do Tanzanii (na który pilnie poszukiwani są załoganci!) jest bardzo szczególny.

Właśnie tam, u wybrzeży Afryki, Kapitan spędził niemal POŁOWĘ swojego 32-letniego rejsu!!! Oto co powiedział na ten temat w Magazynie Wiatr:

"Chciałbym zobaczyć, jak się zmienił ten region. Poznałem dość dobrze wschodnią Afrykę, nie tylko samo wybrzeże kontynentu, ale też Madagaskar i Komory, ze szczególnie piękną wyspą Anjouan. Kiedyś nakręciłem tam film o walce z bykiem. Wyobraź sobie: Afryka, mała wyspa, wielki byk i jakiś „torreador” z długopisem w ręku. Była to bardziej komedia, ale w niesamowicie pięknej scenerii.

Byłem tam też na pewnej ceremonii. Dwa dni przed ramadanem panowie przekłuwali sobie szpikulcami policzki, a jeden nawet szpadą brzuch. Nakręciłem dwa filmiki, mój przyjaciel wyświetlił je na swoim telewizorze i mieszkańcy zaczęli mnie uważać za takiego Andrzeja Wajdę. Cała śmietanka przychodziła do niego oglądać te filmy.

Tanzanię również poznałem dość dobrze. Zanzibar nadal musi być uroczą wyspą, choć pewnie zmieniły się ceny. Moją ulubioną jest Pemba – mieszkańcy jednej z tamtejszych wiosek uważali mnie za swojego przyjaciela, doradcę i nauczyciela. Chciałbym też spojrzeć innym okiem na RPA i romantyczny Mozambik. No, a stamtąd trzeba będzie powoli wracać do kraju.
"

Rozmowę w całości można przeczytać tutaj:
http://patrycjadlugon.blogspot.com/2014 ... mentu.html

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Patrycja Długoń


Załączniki:
Komentarz: Wielbłąd, Bosman i Piramidy :D
Wielbłąd, Bosman i Piramidy -1997r (640x476).jpg
Wielbłąd, Bosman i Piramidy -1997r (640x476).jpg [ 87.16 KiB | Przeglądane 2203 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2015, o 20:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 17:12
Posty: 4
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ahoj,
donoszę, że nadal szukamy...
Na pewno są tacy, dla których to wymarzona idealna okazja!
Tylko trzeba ich znaleźć...
Lepiej, żeby Jurek nie przechodził tego odcinka solo.
Z żeglarskim pozdrowieniem,
Patrycja


Załączniki:
Komentarz: Tak pamiętają Jurka na Pembie (1987)
Na Pembie 1987.jpg
Na Pembie 1987.jpg [ 44.67 KiB | Przeglądane 2050 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 lip 2015, o 21:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 17:12
Posty: 4
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
10h temu dostaliśmy wiadomość z pokładu Diamenta:

"Już ruszyliśmy w kierunku Darwin. Płyniemy w 6 ( Aga - Gabriel z Francji i Yoar z Izraela ) - bardzo fajne chłopaki. Dziś spędziliśmy bardzo przyjemnie czas na Low Islets. Jutro płyniemy dalej.
Kasia z Maćkiem są pewni na rejs do Afryki ale tak naprawde nie wiem co z nastepnymi. (...) Na wielu wyspach nie bedę miał kontaktu z internetem."

Tak więc zazdrościmy zwiedzania Wielkiej Rafy Koralowej i trzymajmy kciuki, żeby znalazła się reszta załogi na rejs z Dawin do Tanzani !!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grzegorz69 i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL