Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 5.0
PostNapisane: 23 lip 2015, o 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Ten link:
http://allegro.pl/forma-kadluba-jachtu-i5541307512.html
sprawił, że powróciła myśl o otwartej klasie turystyczno-sportowej 5 m.
Może to jest ta okazja, może to jest ten czas, może to jest to miejsce???

Forma kadłuba - nówka - tania! - dobre gabaryty - nowoczesne linie - nic tylko produkować skorupy kadłuba do dalszej zabudowy konstrukcyjnej np. w drewnie...

Jest laminatowa klasa Żagle 500,
jest idea Precle 500,
są regaty przez ocean na drewnianych Setkach (też 500),
a nie ma skorupy-monotypu, jako bazy do ambitnego wyżycia się w konstrukcji pokładu i takielunku czyli coś na dzisiejsze szybkie czasy...

5.0 to ikona komputerowej nowoczesności, jak w softwerze.
Może warto ją urealnić? Obrazek

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 06:38 

Dołączył(a): 1 gru 2011, o 11:00
Posty: 385
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Podziękował : 86
Otrzymał podziękowań: 95
Uprawnienia żeglarskie: bez ogranczeń do 7,5m :), st.moto.
Tylko nazwa 5.0 już chyba zajęta ;)

http://dinghy.pl/50m_dayboat.htm

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XyKOyCsCMZU _- Jak powstało Quick Canoe


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 06:40 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
A jak z prawami autorskimi? Autora się domyslam :-P

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 07:05 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Gdyby byl rynek - bylyby skorupy.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: M@rek, Waldi_L_N
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 07:46 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Jest to pomysł czy raczej idea z tych bardziej trafionych . Ja chętnie sam kupiłbym taką skorupę do dalszej zabudowy. Ta z allegro mogłaby mieć zamkniętą pawęż. Co do dalszej zabudowy to ci zdolniejsi mogliby sami dokończyć resztę według własnego projektu a mniej zdolni czy leniwi mogliby wykorzystać dokumentację która by napewno rychło powstała. Tylu mamy zdolnych konstruktorów nawet na tym forum. Taką formę do wyklepania skorupy można by kupić wspólnie inicjując coś na zasadzie składki na ten cel przez zainteresowanych. Taka maszoperia Forum Żeglarskiego. Myślę że paru chętnych by się znalazło. Wnioskuję to z faktu że temat małych jachtów takich do 5 metrów wraca na tym forum jak bumerang. Bardzo często temat upada bo nie można dojść do konsensusu już w temacie kadłuba . A tu mamy gotowy kadłub ,absolutnie szczelny , szybko wykonany. Ktoś chce kilerka to nie wycina szczeliny namiech.Ktoś chce mieczówkę to dolaminuje skrzynkę mieczową. A jakie piękne łódki powstały na laminatowych kadłubach nawet muzealnych.



Za ten post autor brodaty otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 08:12 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
brodaty napisał(a):
Tylu mamy zdolnych konstruktorów nawet na tym forum.

Hi, hi, hi. Nawet projektanta tej łódki :mrgreen: .
brodaty napisał(a):
Taką formę do wyklepania skorupy można by kupić wspólnie inicjując coś na zasadzie składki na ten cel przez zainteresowanych. Taka maszoperia Forum Żeglarskiego. Myślę że paru chętnych by się znalazło. Wnioskuję to z faktu że temat małych jachtów takich do 5 metrów wraca na tym forum jak bumerang. Bardzo często temat upada bo nie można dojść do konsensusu już w temacie kadłuba .

Tam, gdzie trzeba się podzielić pracą i pieniędzmi, zaczynają się schody. Kto i na czyj koszt ma się zajmować ta skorupą? Kto bedzie płacił za jej przechowanie, kto będzie odpowiedzialny za NALEŻYTE przechowywanie formy, tak by nie powstały odkształcenia, kto ma odpowiadać za stan techniczny powierzchni formierskiej i w imię czego? :-?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowanie od: pasza73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 10:18 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
To co piszesz WALDI to są właśnie szczegóły którymi niepotrzebnie zawracasz sobie głowę bo jeszcze nie wiadomo czy coś z tego pomysłu naszego kolegi wyjdzie. Przyznam że maszoperie działały różnie ale były i takie na których można się wzorować. Najważniejszy jest czynnik ludzki. Myślę że koledzy na forum to ludzie odpowiedzialni i godni zaufania. Nikomu nie przyjdzie do głowy jakiś sabotaż skoro zainwestuje w maszoperię /w formę/ parę złotych.Powiedzmy że będzie 10 chętnych to zakup tej konkretnej formy naraziłby na wydatek każdego po 200 złotych. A myślę że pewnie sprzedający formę by coś opuścił.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

PLITKIN a może byś tak rozwinął temat bo już masz dwóch chętnych. Ja i chyba kolega WALDI który już się martwi czy forma trafi do niego w stanie nieuszkodzonym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 10:47 

Dołączył(a): 16 lut 2006, o 20:47
Posty: 1011
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 186
Uprawnienia żeglarskie: łódkarz jeziorny
Powoli.
Jako że jam jest winien zamieszaniu, pozwolę wyjaśnić.
Jak w ogłoszeniu stoi forma powstała w maszoperii. Miało powstać dokładnie trzy łódeczki to wszystko.
Plitkin ma rację pisząc o rynku.
Wprowadzać taki produkt do masowej produkcji, jest bez sensu.
A co do chętnych, to ze mną zawsze się da porozmawiać.
Mogę odstąpić foremkę, mogę klepnąć w niej skorupki.
Co do samego przedmiotu.
Jest to forma na kilka sztuk a nie do masowej produkcji.
Wykonana ze zwykłych poliestrów, a jej usztywnienia też pozostawiają wiele do życzenia. Sam bym tak w życiu formy nie usztywnił.
Szczerze przyznam, że widziałem to jako kadłub na którym można by było postawić sklejkową budkę, oczywiście po wycięciu wzmocnień, i wy szpachlowaniu.
O prawa autorskie nie trzeba się obawiać.
Pozdrawiam
Przemek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Przemek, pokaż lepiej render co z tego miało być.
Wczesny Haker?

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 10:59 

Dołączył(a): 16 lut 2006, o 20:47
Posty: 1011
Lokalizacja: Brzozów
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 186
Uprawnienia żeglarskie: łódkarz jeziorny
LukasJ napisał(a):
Przemek, pokaż lepiej render co z tego miało być.

Jest w aukcji.
Pozdrawiam
Przemek


Załączniki:
5541307512_3.jpg
5541307512_3.jpg [ 48.78 KiB | Przeglądane 8892 razy ]

Za ten post autor przemek otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
Faktycznie.
Aukcje przeglądałem na telefonie, a tam mi się nie wszystko wyświetliło.
Dzięki.

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 12:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
brodaty napisał(a):
PLITKIN a może byś tak rozwinął temat bo już masz dwóch chętnych. Ja i chyba kolega WALDI który już się martwi czy forma trafi do niego w stanie nieuszkodzonym.


A co tu rozwijać? Gadanie o Open 13 pozostaje jedynie gadaniem 2 lata po pomyśle.
Gadanie o PRECLu jest gadaniem od kilku (czy nastu?) lat.
Klasa Żagle500 umiera pomimo kilku producentów. Ścigają się 5 łódek na krzyż, pomimo, że są dostępne doskonałe konstrukcje. Skorupy możesz kupić i teraz - co Ciebie wstrzymuje?

Ten kto chce coś robić - zrobi i teraz, gdyż realnych barier nie ma. Reszta jedynie gada. Wątpliwej jakości forma z nie sprawdzonego kadłuba sukcesu nie zrobi - to oczywiste. Do gotowej łódki czy nawet do zestawu nadającego się do produkcji łódki droga jest daleka. Nawet w tej chwili cena tej formy na poziomie 2 tys zł i brak chętnego oznacza, że nic z tego nie wyjdzie. Nie da się budować jachtu na poważnie, ani robić z tego biznesu, szukając oszczędności rzędu 200 zł (na maszoperii). Nic poważnego w sensie komercyjnym z tego nie wyniknie, choć z pewnością może się znaleźć grupa amatorów, która chcąc oszczędzić 200/500 zł zgodzi się na budowę przypadkowej łódki tylko po to, by robić. I będzie to ich najkochańsza łódka na świecie. Niemniej, jak na razie takich amatorów spotykam jedynie wirtualnie. W praktyce osoby które znam, które rzeczywiście zbudowały lub budują jachty, podchodzą do tematu bardziej świadomie.

Przepraszam pasjonatów za subiektywne spojrzenie i próbę realnej (ale nadal subiektywnej) oceny tej sprawy pod kątem biznesowym. Z pewnością taki pomysł może odnieść sukces hobbistyczny: czyli może z tego powstać nawet kilka łódek, dużo gorszych i dużo droższych od innych dostępnych na rynku. Ale w przypadku hobby nikt się takimi pierdołami nie przejmuje.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 12:40 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
W moich wypowiedziach na forum w tym temacie nigdzie nie miałem na myśli "komercji". Mnie stać na kupno tej formy co może uczynię bądz dogadam się z właścicielem o wyklepanie jednego kadłuba. Myślałem tylko o innych mniej zamożnych dla których taki kadłub byłby bazą do dalszej dłubaniny nieraz przez lata. Solidny kadłub laminatowy byłby gwarancją że zanim zostanie ukończona budowa jachtu to kadłub już do tego czasu nie zgnije jak to miało miejsce nieraz przy budowie jachtów sklejkowych. Widzę jednak że i w tej dziedzinie udziela się wyścig szczurów i liczy się tylko grubość portfela. Znany konstruktor jachtów Stefan Workert powiedział kiedyś że Mazury są tak samo piękne z pokładu jachtu za 1000 złotych czy jachtu za 100 000 złotych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 13:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
brodaty napisał(a):
Widzę jednak że i w tej dziedzinie udziela się wyścig szczurów i liczy się tylko grubość portfela.


Wniosek poniekąd słuszny (z licznymi wyjątkami), choć całkowicie oderwany od jakiejkolwiek tematyki poruszanej w niniejszej dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 13:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Z regatami jest tak, że aby powstała klasa, to pewnie musi być przynajmniej kilku (kilkudziesięciu???) zapaleńców, którzy zainwestują w tę klasę, żeby powstało kilka (kilkanaście???) egzemplarzy, które w danej klasie będą się ścigać.

Na indywidualistach klasy się nie zbuduje. Mnie się wydaje, że prościej byłoby stworzyć prostą formułę wyrównawczą, taką aby wszystkie łódki mogły się ścigać z wszystkimi z ewentualnym podziałem na klasy o podobnym ratingu, jeśli startowałoby ich zbyt wiele na raz. Tak jakoś wygląda to na Wyspach, gdzie żeglarstwo jest bardziej popularne, niż u nas, a ludzie lubią się ścigać, wszyscy z wszystkimi, na tym, co mają:



:)

PS: moja BETH też by mogła...
http://www.storerboatplans.com/wp/boat/sailing-boat/how-does-the-beth-sailing-canoe-go-in-mixed-fleets-and-handicap-racing/

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:03 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Czyli następny temat upadł jak niemal wszystkie na tym forum . Na podsumowanie tego słuszna jest maksyma jednego z uczestników forum chyba nawet założyciela który w wizji przyszłości "prorok cy co?" napisał jakże prorocze słowa : pierdu pierdu .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
robhosailor napisał(a):
Na indywidualistach klasy się nie zbuduje. Mnie się wydaje, że prościej byłoby stworzyć prostą formułę wyrównawczą, taką aby wszystkie łódki mogły się ścigać z wszystkimi z ewentualnym podziałem na klasy o podobnym ratingu, jeśli startowałoby ich zbyt wiele na raz.


Jak mówi słynny slogan: "Just do it!" :)

Tłumacząc szerzej: w Polsce działa co najmniej kilka formuł wyrównawczych (na dzień dobry wymienię co najmniej 5). Każda ma swoje wady. Nawet taka, która jest bardzo droga i teoretycznie najbardziej precyzyjna.

W przypadku konstrukcji 5-cio metrowych, powstała klasa pudełkowa - Żagle 500, która dawała właśnie miejsce do realizacji swoich fantazji entuzjastom i hobbistom. Formuła niestety umiera, choć ogromnym sukcesem w niej okazała się ręka nie hobbisty, tylko... profesjonalisty - czyli znanego nam na forum Corsa. Jego łódki są bezkonkurencyjne w klasie.
Dlatego sceptycznie patrzę na propozycję stworzenia projektu komercyjnego z czegoś nie sprawdzonego i wątpliwej jakości formy. W tej chwili nikt nikomu nie zabrania kupienia skorup jednej z kilku dostępnych na rynku konstrukcji klasy Żagle 500. Po co więc szukać nie wiadomo jakiego powodu do kupienia nie wiadomo czego, pakować się w budowę nie wiadomo na jak długo - by uzyskać ostatecznie nie wiadomo co, kiedy rynek jest otwarty? Moja odpowiedź jest jedna: dla hobby, które nigdy nie musi być racjonalne. Wówczas nie mówmy tylko o tym w kontekście projektu komercyjnego.

Aha: znajomy buduje 18to metrowego drewnianego klasyka. Podziwiam i nie rozumiem jednocześnie :) Ale mojego własnoręcznie zrobionego noża czy noży zlecanych do wykonania prawdziwym mistrzom - też wielu osób nie rozumie. Hobby...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
robhosailor napisał(a):
Na indywidualistach klasy się nie zbuduje. Mnie się wydaje, że prościej byłoby stworzyć prostą formułę wyrównawczą, taką aby wszystkie łódki mogły się ścigać z wszystkimi z ewentualnym podziałem na klasy o podobnym ratingu, jeśli startowałoby ich zbyt wiele na raz.

Jak mówi słynny slogan: "Just do it!" :)

Tłumacząc szerzej: w Polsce działa co najmniej kilka formuł wyrównawczych (na dzień dobry wymienię co najmniej 5). Każda ma swoje wady. Nawet taka, która jest bardzo droga i teoretycznie najbardziej precyzyjna.

Mnie ściganie nie całkiem bawi (bo może wolę płynąć sobie i donikąd?) ale moim zdaniem, najpierw musi być rzesza żeglarzy, którzy chcą się ścigać, na takich właśnie zasadach, to wtedy oni (ich liderzy i przedstawiciele) stworzą konkretne ramy takich regat. Z pojedynczego, indywidualnego chcenia nic nie wyjdzie. :)

plitkin napisał(a):
hobby, które nigdy nie musi być racjonalne

Ale to działa zwykle indywidualnie, najwyżej w małych, kameralnych środowiskach zapaleńców - vide np. łodzie proa w Polsce i gdzie indziej w Europie.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:24 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
MJS nie miał w założeniu jak się domyślam formuły 1 jaką są jachty regatowe klasy 500 ale stworzenie klast jachtów turystyczno sportowych w którą weszłyby wszystkie łódki do 5 metrów. Wszedłby LAYSANDER i ŚMIGŁY Strzeleckiego , MINI-BALT Świątkowskiego SETKA Maderskiego, SZTRANDKI Kasprzaka , PLUTEK Workerta i wiele wiele innych. Na cześć pomysłodawcy nazwałbym tą klasę MJS /mały jacht samozbudowany/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
artur_k napisał(a):
Tylko nazwa 5.0 już chyba zajęta

Chyba nie, tam jest:
5.0m Dinghy,
a tutaj:
(nazwa formuły) 5.0
brodaty napisał(a):
Ta z allegro mogłaby mieć zamkniętą pawęż.

Brodaty dokładnie rozwinął temat, dobrze by było zamknąć pawęż, która usztywnia skorupę (choćby do transportu) i niejako ją kalibruje.
przemek napisał(a):
O prawa autorskie nie trzeba się obawiać.

I to jest najważniejsze, bo autor projektu otwiera czy też udostępnia kadłub, a to jest już pierwszy krok.
Chwała mu za to! Obrazek

Pozwoliłem sobie wyobrazić jak ten kadłub wygląda i - na podstawie rysunku Przemka - wygenerowałem go, żeby przyjrzeć się mu z bliska.
Załącznik:
kadłub 5.0xyz.jpg
kadłub 5.0xyz.jpg [ 93.03 KiB | Przeglądane 8792 razy ]

To może być znakomita skorupa do dynamicznego ruszenia z miejsca, by dołączyły do niej inne łódki, bowiem "stworzenie klas jachtów turystyczno sportowych w którą weszłyby wszystkie łódki do 5 metrów" - jest tu najważniejsze.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Ostatnio edytowano 24 lip 2015, o 14:33 przez Mir, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
brodaty napisał(a):
MJS nie miał w założeniu jak się domyślam formuły 1 jaką są...

OK, pomysł jest. Ilu znajdzie zwolenników, którzy zaczną się ścigać?

PS: Moja też mieści się w "wszystkie łódki do 5 metrów" :DD i w "mały jacht samozbudowany"... :DD

mjs napisał(a):
bowiem "stworzenie klas jachtów turystyczno sportowych w którą weszłyby wszystkie łódki do 5 metrów" - jest tu najważniejsze.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2008, o 18:57
Posty: 2299
Lokalizacja: WZ
Podziękował : 487
Otrzymał podziękowań: 405
Uprawnienia żeglarskie: Xero z kota
brodaty napisał(a):
MJS nie miał w założeniu jak się domyślam formuły 1 jaką są jachty regatowe klasy 500 ale stworzenie klast jachtów turystyczno sportowych w którą weszłyby wszystkie łódki do 5 metrów. Wszedłby LAYSANDER i ŚMIGŁY Strzeleckiego , MINI-BALT Świątkowskiego SETKA Maderskiego, SZTRANDKI Kasprzaka , PLUTEK Workerta i wiele wiele innych. Na cześć pomysłodawcy nazwałbym tą klasę MJS /mały jacht samozbudowany/

Kolego, mjs =/= MJS. To jest dwóch różnych Panów. Dzieli ich jakieś 330km :)

_________________
Pozdrawiam
ŁJ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 15:25 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
robhosailor napisał(a):
OK, pomysł jest. Ilu znajdzie zwolenników, którzy zaczną się ścigać?


Śmiem przypuszczać, że 0. Było kilka innych ciekawych pomysłów wirtualnych i żaden nie doczekał się realizacji, niestety. Nie widzę powodu by jedynie istnienie słabej jakościowo (jak napisał Przemek) formy miało coś w tym zakresie zmienić.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
Śmiem przypuszczać, że 0
Obawiam się, że masz rację. :)

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 17:31 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
ROBHOSAILOR A jakby w tej grupie zmieścić wszystkie jachty także odkrytopokładowe takie np. jak twoja łódka . Można i PROA. Co do kadłuba z allegro to ta forma ale z pawężą napewno znajdzie kilku nabywców. Zresztą jej właściciel zaoferował że wykona w razie zapotrzebowania skorupę. Odpada na wstępie zakup form. A jak dla kolegów z forum napewno skóry z nas nie zedrze. Też nie liczę że będzie ogonek chętnych i może na tych paru chętnych wystarczy jej żywotności. Też jestem sceptyczny co do jej sprzedaży na allegro więc właścicielowi za wykonanie skorup wrócą się koszty formy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 17:47 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
brodaty napisał(a):
ROBHOSAILOR A jakby w tej grupie zmieścić wszystkie jachty także odkrytopokładowe takie np. jak twoja łódka .


I co dalej ? Zrobicie cykl regat najlepiej z Forumowmi Mistrzostwami Polski ? :)
( byl niedawno taki pomysl )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
M@rek napisał(a):
brodaty napisał(a):
ROBHOSAILOR A jakby w tej grupie zmieścić wszystkie jachty także odkrytopokładowe takie np. jak twoja łódka .


I co dalej ? Zrobicie cykl regat najlepiej z Forumowmi Mistrzostwami Polski ? :)
( byl niedawno taki pomysl )
To już byłoby nieźle! Na takie regaty (forumowe np. na ZZ Lake) się piszę, były już takie - nie ten wygrał, co dopłynął pierwszy, tylko ten, co przeżył do rana. ;) :DD :rotfl:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Albo ten, który dojedzie. :mrgreen:

Jeśli sytuacja się rozwinie pomyślnie i Przemek zacznie wytwarzanie skorup (czego mu serdecznie życzę), to siłą rzeczy i honoru jest usytuowanie miejsca "rozgrywek" na akwenie Gospodarza, czyli jak mniemam - na SOLINIE. :cool:
Tylko najbardziej nieprzejednani bohaterowie odważą się na taką wycieczkę, stąd o jakość "wyścigów" można być spokojnym. ;) A legenda zacznie się budować sama, już od zarania...
Ponadto, jak mi się zdaje, nie chodzi tu o wyczyn wyłącznie, a raczej o przyjemny zlot pasjonatów łódek podobnych, którzy oczywiście swych sił popróbować muszą, tak i w szranki rywalizacji wodnej stanąć powinni choćby raz. Czy w takim amatorskim wydarzeniu można upatrywać rangi MP? Wszystko jest możliwe, aczkolwiek nie zamierzone szczególnie.

Dajmy się Przemkowi zmarketingować, kto wie co postanowi...

ps. Trochę go wpuściłem w maliny, ale one są słodkie. :rotfl:

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 21:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Czy pasjonaci dla zlotu w tym momencie na prawde potrzebuja by jakas forma zostala komus sprzedana? Zwlaszcza, ze nie o wyscig chodzi. Zabierac to co macie, spotykac sie juz dzis, plywac! :D Wiecej realnych czynow, mniej proznego gadania! :D A pogadamy sobie na forum po sezonie.

Aha: w ten weekend pracuje, ale nastepne 3weekendy sie regace: w Austrii, Sopocie i mialem na Lotwie, ale jednak znowu bedzie Sopot, bo robimy tam SWOJA impreze (mimo wielu trudnosci). Da sie wiec, nie majac nawet motywatora w postaci abstrakcyjnej oferty na allegro :mrgreen:
Sezon w pelni, zachecam do czynow. Wszystko w naszych rekach. A z gadania bedzie jedynie "wezmy i zrobcie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: 5.0
PostNapisane: 24 lip 2015, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
Czy pasjonaci dla zlotu w tym momencie na prawde potrzebuja by jakas forma zostala komus sprzedana?

Ta forma przemawia już dziś i pokazuje co myśli o ignorantach. :lol:

Obrazek

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 173 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL