Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 02:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sie 2016, o 13:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
vaginal napisał(a):
Twoje plany łikendowe są ciekawe.
Monia jadąca samochodem do stoczni, przywraca wiarę w życie.
Proszę o więcej wynurzeń.
v


Chciałam coś odpowiedzieć, bo widzę, że niektórzy znów mnie chcą sportretować jako blondynkę, ale pieczona jagnięcinka na stół wjechała i straciłam zapał.
W związku z tym tylko fotka widoczku tuż obok Wiedźmowej boi* (no, z 1/3 mili wodą, koło dwóch lądem, bo nie da się na skuśkę).

Obrazek

Ps. Na fotce nie widać, ale tuż pod pubem jest, utrzymywany przez lokalny council, pomost przeznaczony specjalnie do odstawienia załogi na brzeg. Polecam potencjalnym odwiedzaczom, wiem, że w pobliskim Milford Haven pojawiają się polskie jachty.
Ps2 jak już odwiedzacie, to przypominam, że poprawna kolejność banderek podsalingowych jest: Walia, UK. Teoretycznie, wg etykiety, jest odwrotnie, ale to już Wam miejscowi wytłumaczą lepiej przy piwie :)
Ps3 a dodatkowo przypominam, że banderką podsalingową UK jest Red Ensign, nie Union Jack (jak Was złapię, to Wam przypomnę, ale prędzej Was miejscowi poprawią...)
Ps4 przyjmuję zapisy na wakacje w Walii. Pobyt na jachcie w czasie remontu, pełne utrzymanie i piękne okoliczności przyrody zapewnione. Jedyna opłata to bardzo kreatywne roboty na tymże jachcie. Ilość miejsc ograniczona, szczegóły na pw.

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2016, o 14:02 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Nie postrzegam ciebie jako blondynki.
Sądziłem że jesteś wegetarianką.
Myliłem się głęboko.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2016, o 14:54 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Problemem jest dochodzenie odszkodowania od sprawcy na drodze sadowej. Z samochodami jest prosto bo isnieje fundusz gwarancyjny.
W przypadku jachtu poszkodowanego, w przypadku braku checi pokrycia szkody lub kwesttionowania sumy potrzebnej do likwidacji, czeka dluga droga sadowa niekoniecznie prowadzaca do happy endu .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 sie 2016, o 20:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Moniia napisał(a):
Doskonale wiesz, jak i wie 99 procent czytających, o czym piszę.

Nie "wiem", tylko się muszę domyślać. Co samo w sobie jest wysoce niedoskonałym sposobem na komunikację.
Na domyślanie się skazujesz i mnie i każdego innego czytelnika - bo zamiast precyzyjnego i świetnie umocowanego w naszej kulturze prawnej określenia używasz jakiś nieprecyzyjnych skrótów myślowych czy, jak to określasz "żargonu".
A co do 99% czytających - to... naiwnaś jak dziecko we mgle. ;)
Moniia napisał(a):
Chyba, że uważasz, że jako ktoś kto przez czas pewien żył z ubezpieczeń, nie znam różnicy pomiędzy odpowiedzialnością a ubezpieczeniem tejże?

Szczerze mówiąc, używanie mylących, nieprecyzyjnych wyrażeń "z żargonu" - takie właśnie sprawia wrażenie. Ale skoro Ci nie zależy...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 sie 2016, o 08:54 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Jaromir napisał(a):
Moniia napisał(a):
Doskonale wiesz, jak i wie 99 procent czytających, o czym piszę.

Nie "wiem", tylko się muszę domyślać. Co samo w sobie jest wysoce niedoskonałym sposobem na komunikację.
Na domyślanie się skazujesz i mnie i każdego innego czytelnika - bo zamiast precyzyjnego i świetnie umocowanego w naszej kulturze prawnej określenia używasz jakiś nieprecyzyjnych skrótów myślowych czy, jak to określasz "żargonu".
A co do 99% czytających - to... naiwnaś jak dziecko we mgle. ;)


Mnie na nic nie skazuje. Doskonale rozumiem o co Moni chodzilo. Jestem, widac, jednym z tch 99%. Na szczescie te 99% nie potrzebuja sie dowartosciowywac wyszukujac u innych wpadek i jednoczesnie wysmiewajac poziom rozumienia calej reszty. O chowaniu glowy w piasek w przypadku strzelenia babpla przez siebie samego tez te 99% nie mysli, bo blad to nie wstyd.
Czy wstydem jest narzucana i kreowana przez siebie samego wlasna doskonalosc? Mysle, ze 99% potrafi to ocenic wlasciwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2016, o 14:07
Posty: 2
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam,

Nie wiem czy wątek odpowiedni ale mam nadzieję, że tak.

Miałem kontakt z ubezpieczalnią, która według reklam ubezpiecza jachty.
Chciałem ubezpieczyć jacht na Bałtyk i morze Północne i ew. na śródlądzie, z 1979r. o niskiej wartości 50-60 tys zł.
Jak mnie pan Piotr z firmy Pantaenius - Nautica Nord poinformował, nie są mi w stanie zaproponować żadnego ubezpieczenia...
Rozmawiałem z panem i próbowałem się dowiedzieć z jakiego powodu - ich strona wygląda b.obiecująco - ..od 40 lat ubezpieczają jachty, są niezawodnym partnerem, pierdu pierdu i tak dalej.
Pan grzecznie unikał odpowiedzi: ale z kontekstu wynikało, że łódka stara, że holowanie nieopłacalne, a na śródlądzie to chyba jakaś pomyłka... : )

Okazało się na koniec, że ubezpieczenie jachtu dla nich jest nieopłacalne (rozumiem, że dla tak niskiej wartości), oni (w Gdańsku) i tak są tylko pośrednikiem a składki wylicza Hamburg. Suma sumarum udało mi się wydobyć informację, że hipotetycznie powyżej 100 tys zł. to może by im sie opłacało.


Jeżeli ma ktoś doświadczenia z innymi w zakresie OC / AC to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
K


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 25 sty 2017, o 23:30 

Dołączył(a): 21 lut 2011, o 22:52
Posty: 490
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Przy ubezpieczeniu OC wartość jachtu niema znaczenia, albo ma znaczenie drugorzędne.
Ja mam np. OC i NNW w Proffmanie - to szczeciński broker ubezpieczający w Hamburskim Schomackerze.
OC do 5.000.000 Euro za 76 E składki i NNW do 150.000 E za 39 E składki rocznie.
Bałtyk, Północne z British Channel i europejskie śródlądzie. Jacht 9 metrów z 2008.

_________________
Maciej Stachowicz



Za ten post autor Moris29 otrzymał podziękowanie od: KurtvHebel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 02:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
KurtvHebel napisał(a):
Jak mnie pan Piotr z firmy Pantaenius - Nautica Nord poinformował, nie są mi w stanie zaproponować żadnego ubezpieczenia...
Rozmawiałem z panem i próbowałem się dowiedzieć z jakiego powodu - ich strona wygląda b.obiecująco - ..od 40 lat ubezpieczają jachty, są niezawodnym partnerem, pierdu pierdu i tak dalej.
Pan grzecznie unikał odpowiedzi: ale z kontekstu wynikało, że łódka stara, że holowanie nieopłacalne, a na śródlądzie to chyba jakaś pomyłka... : )


Ubezpieczenie OC nie jest z zasady zależne ani od wartości, ani od wieku łódki.
Zadzwoń zatem raz jeszcze i spytaj - o "gołe" OC.
Ja przy wartości ~60 tys PLN i niewiele młodszym od Twojej łódki roczniku nie miałem z ubezpieczeniem swojej OC wynikającej z bycia właścicielem łódki żadnego problemu. Też w Panteniusie, tyle że bezpośrednio z Hamburga. Na europejskie śródlądzie, Bałtyk, i inne "nordic waters".
BTW - o żadne inne ubezpieczenie - nawet nie pytałem ;)

I, wybacz - spróbuj zrozumieć że to jest wątek o ubezpieczaniu odpowiedzialności cywilnej, a nie AC...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: KurtvHebel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 09:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Jaromir, generalnie zgoda, ale.. Część ubezpieczycieli z zasady nie ubezpiecza jachtu starszego niż XX lat. XX jest zwykle na poziomie 30 lat, ale spotkałam się z sytuacją wyłącznie ubezpieczenia jachtów młodszych niż 10 lat.

I nie chodzi o AC, ta zasada dotyczy wtedy WSZYSTKICH rodzajów ubezpieczeń.
Pantaenius ma także ograniczenia wiekowe, ale nie pamiętam do jakiego wieku (zaraz sprawdzę).

Wiem coś o tym, Wiedźma ma 37 lat...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, KurtvHebel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 09:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2016, o 14:07
Posty: 2
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moris 29, Jaromir, Moniia dziękuję za informacje.
Do padalców już dzwonić nie będę. Sprawę zleciłem brokerowi a jakby co skontaktuję się z Proffmanem.

Niestety w Polsce kwestie dotyczące obsługi bankowej, ubezpieczeń (samoloty, jachty, etc.), etc. kuleją strasznie a koszty są niewspółmierne.

PS
Przede wszystkim chodziło mi o OC : )

Pozdrawiam
K


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 11:20 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
KurtvHebel napisał(a):
Chciałem ubezpieczyć jacht na Bałtyk i morze Północne i ew. na śródlądzie, z 1979r. o niskiej wartości 50-60 tys zł.
Jak mnie pan Piotr z firmy Pantaenius - Nautica Nord poinformował, nie są mi w stanie zaproponować żadnego ubezpieczenia...
Rozmawiałem z panem i próbowałem się dowiedzieć z jakiego powodu - ich strona wygląda b.obiecująco - ..od 40 lat ubezpieczają jachty, są niezawodnym partnerem, pierdu pierdu i tak dalej.
Pan grzecznie unikał odpowiedzi: ale z kontekstu wynikało, że łódka stara, że holowanie nieopłacalne, a na śródlądzie to chyba jakaś pomyłka... : )
Okazało się na koniec, że ubezpieczenie jachtu dla nich jest nieopłacalne (rozumiem, że dla tak niskiej wartości), oni (w Gdańsku) i tak są tylko pośrednikiem a składki wylicza Hamburg. Suma sumarum udało mi się wydobyć informację, że hipotetycznie powyżej 100 tys zł. to może by im sie opłacało.
K

Bez problemu ubezpieczałem i Third Party Liability (OC) i Hull (AC) zarówno w 2015 jaki i 2016r. w obu tych firmach. Też stare i też o niewielkiej wartości łódki, też Bałtyk.
Jedynym problemem było to, że w przypadku Hull było to ubezpieczenie ograniczone do utraty całkowitej. Ze względu na niską wartość nie opłaca im się oferować ubezpieczenia obejmującego naprawy ewentualnych uszkodzeń bo szybko przekroczyłoby to wartość łódki.
Z Schomackerem jest jeden problem. Dość długo trwa przysłanie polisy z Hamburga ale są tańsi.
W sytuacji kiedy np. kupujesz łódkę i musisz szybko ją odebrać i odpłynąć może być z tym problem. Tak miałem w 2015.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Trójmiejska ekspozytura Pantaeniusa jest jaka jest, o ile to nie polityka całej firmy.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 15:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
cine napisał(a):
Bez problemu ubezpieczałem i Third Party Liability (OC) i Hull (AC) zarówno w 2015 jaki i 2016r. w obu tych firmach. Też stare i też o niewielkiej wartości łódki, też Bałtyk.


A jak jest rocznik ubezpieczanej jednostki ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 18:36 
*** Ban ***
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2015, o 23:16
Posty: 1403
Podziękował : 464
Otrzymał podziękowań: 271
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
cine napisał(a):
Bez problemu ubezpieczałem i Third Party Liability (OC) i Hull (AC) zarówno w 2015 jaki i 2016r. w obu tych firmach. Też stare i też o niewielkiej wartości łódki, też Bałtyk.


A jak jest rocznik ubezpieczanej jednostki ?

Dojrzały. 30 i 40 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
cine napisał(a):
Bez problemu ubezpieczałem i Third Party Liability (OC) i Hull (AC) zarówno w 2015 jaki i 2016r. w obu tych firmach. Też stare i też o niewielkiej wartości łódki, też Bałtyk.


Kilkakrotnie sprawdzałem w Pantaeniusie możliwość ubezpieczenia Albin Vegi (najpierw 30 letniej, potem, tej samej - 40 letniej). Pierwszy raz wiosną 2005, ostatni raz - wiosną 2016.
Powiem więcej: przez 3 bodajże lata Lotta była w Panteaniusie ubezpieczona.

Z zawarciem ubezpieczenia, tak jak piszesz, Third Party Liability (OC) i Hull (AC), nie ma żadnego problemu. Problem jednak istnieje i jest poważny: jedyne oferowane przez Panteaniusa ubezpieczenie AC dla takiego jachtu, starego i o niskiej wartości, jest ubezpieczeniem od całkowitej utraty jachtu ("total loss"). Plus koszty akcji ratunkowej (być może pozwalającej uniknąć utraty jachtu) oraz usunięcia wraku.
Jeśli złamiesz maszt, a łódki nie stracisz, to ubezpieczyciel nie wypłaci Ci nic!

Jeśli tego nie wiedziałeś, to poczytaj warunki tych Twoich ubezpieczeń. ;-)

Dlatego, przez kolejne lata ubezpieczałem łódkę w Warcie, a od roku w w Schomackerze, za pośrednictwem Proffmana.

Maszt złamałem, śrubę napędową też. Warta na mnie nie zarobiła. ;-)

Panteanius oferuje doskonałe ubezpieczenie OC. W pakiecie z AC jest niedrogie (niecałe 70 Euro.) Gdy jednak, rok temu zapytałem o samo OC, bez AC, to cena wzrosła dwukrotnie.

Inną wadą ubezpieczeń Panteaniusa (również tych z pełnym zakresem AC, dostępnych dla jachtów o większej wartości niż Lotta), jest duży udział własny.

Wszystko to nie wynika z parszywości polskiego przedstawiciela Panteaniusa. Taka jest polityka całej firmy. Lottę ubezpieczałem bezpośrednio w Hamburgu.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 20:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
cine napisał(a):
Bez problemu ubezpieczałem i Third Party Liability (OC) i Hull (AC) zarówno w 2015 jaki i 2016r. w obu tych firmach. Też stare i też o niewielkiej wartości łódki, też Bałtyk.


Dopiero teraz doczytałem, że sam napisałeś o tej całkowitej utracie jachtu.
Przepraszam więc za uszczypliwość.
Tak czy inaczej, takie ubezpieczenie jest mało fajne.

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 21:03 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Marcin ty masz casio również? Mi wychodziło że w Schomackerze się specjalnie tak taniego jachtu nieoplacalo

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 21:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
piotr6 napisał(a):
Marcin ty masz casio również?


Casio używam od 14 roku życia. To był mój pierwszy elektroniczny zegarek ;-)

Casco mam. Była jakaś oferta, "wyjątkowo korzystna", co do której pani w Proffmanie bardzo się zasmuciła, że nie może mi jej przedstawić, bo jacht zbyt stary.
Musiałem nalegać, żeby mi przedstawiła tę gorszą - okazało się, że oferta gorsza jest całkiem przyzwoita.
Drożej niż w Warcie, ale warunki dobre i OC wreszcie na poziomie miliona Euro, a nie w takiej kwocie jak Jacht-casco (tak było w Warcie).

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 22:55 

Dołączył(a): 23 mar 2013, o 12:29
Posty: 399
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: p.u.
55-letni jacht drewniany o wartości 12,500 EUR bez problemu ubezpieczony w Pantaeniusie: OC + AC (rzeki, wody wewnętrzne i europejskie wody przybrzeżne; na warunkach ogólnych - nie "total loss").


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Gregor39 napisał(a):
55-letni jacht drewniany o wartości 12,500 EUR bez problemu ubezpieczony w Pantaeniusie: OC + AC (rzeki, wody wewnętrzne i europejskie wody przybrzeżne; na warunkach ogólnych - nie "total loss").


Że się nie da inaczej niż od "total loss" ubezpieczyć Lotty w Pantaeniusie, to jestem pewien.

Ciekawe na czym polega różnica.
Wartość podobna.
Akwen? (mnie interesuje cały Bałtyk).
Drewniany?
Zabytkowy?

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 sty 2017, o 23:23 

Dołączył(a): 23 mar 2013, o 12:29
Posty: 399
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 80
Uprawnienia żeglarskie: p.u.
Faktem jest, że pierwsze dwa lata polisa była zawarta z klauzulą "total loss", kolejny rok ubezpieczałem tylko w miejscu postoju (jacht nie pływał), a ostatnie dwa sezony, jak wspomniałem wyżej. Przebieg polis bezszkodowy - może to, lub staż ubezpieczeniowy mają wpływ na proponowane warunki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL