Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 mar 2017, o 19:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
A co to? Tajna ustawa?
Ale poczytam po sztafetach...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
_jp_ napisał(a):
A czy TO już Koledzy widzieli?


Co to jest RYBACTWO ?
Art.4.1 pkt 5

A tak poważnie to chcą zmusić do obowiązkowej rejestracji na śródlądziu wszystkiego praktycznie co pływa ?
Dlaczego chcą zaostrzyć obecne prawo ?

Czy pkt 2 tegoż art nie kłóci się z pkt 1 ???

Następne - ktoś chyba nie rozumie co to jest nr CIN i do czego służy ...
Art 5 pkt 3

Jezu - ile tam knotów w tym projekcie ....

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 21:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Włodku, postudiujemy to coś. Fajnie że Jacek umiał to dorwać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bury_kocur napisał(a):
A tak poważnie to chcą zmusić do obowiązkowej rejestracji na śródlądziu wszystkiego praktycznie co pływa ?
Dlaczego chcą zaostrzyć obecne prawo ?
Ja to widzę tak: z jednej strony tak jak piszesz będzie musiało być zarejestrowane wszystko co pływa powyżej 5 m długości, z drugiej strony organem rejestrującym będzie starosta właściwy do miejsca zamieszkania właściciela. I to podczas rejestracji właściciel deklaruje czy będzie pływał po wodach morskich czy śródlądowych. Chyba jest to furtka do tego, że jachty być może morskie będą mogły mieć powtarzalne nazwy.
A teraz jeżeli chodzi o rejestrowanie wszystkiego co dłuższe od 5 m to myślę, że dotychczasowa rejestracja w starostwie jachtu jako sprzętu do połowu ryb dawała niejako do ręki dowód własności jednostki pływającej a w wielu przypadkach takiego właściciela nie interesowało wcale łowienie ryb. Było to swego rodzaju wypięcie się na rejestrowaniu jachtu w PZŻ.
bury_kocur napisał(a):
Co to jest RYBACTWO ?
Pomijam odpowiedź na to co to jest rybactwo to pamiętam notatkę w bardzo starych Żaglach, że były jakieś uzgodnienia, że jacht śródlądowy już zarejestrowany w OZŻ nie musi mieć drugiego numeru wymaganego dla łodzi do połowu ryb jeżeli chce się z takiego jachtu powędkować. Ponieważ taki jacht jest już do zidentyfikowania.
Tak że późniejsza moda na rejestrację wędkarską w starostwie to było uniknięcie opłat przy rejestrowaniu jachtu w PZŻ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Marian J. napisał(a):
organem rejestrującym będzie starosta właściwy do miejsca zamieszkania właściciela.


To akurat dobrze - taką propozycję jako SAJ złożyliśmy ministrowi na styczniowym spotkaniu w 2016 r. To był jeden z naszych postulatów o zmianach w rejestracji jachtów. Akurat z tego rozwiązania to bym się cieszył.

Marian J. napisał(a):
I to podczas rejestracji właściciel deklaruje czy będzie pływał po wodach morskich czy śródlądowych.


Ale tutaj to już nieporozumienie.
A jak po rejestracji zmienią mi się plany życiowe i z jezior przejdę na morze lub odwrotnie to już nie będę mógł tam pływać ?

Następne - czemu mam być zmuszony do przerejestrowania jednostki ?
To są koszty zmiany numeru np. na żaglu i inne niewygody ?
Mnie sie mój numer bardzo podoba i nie chciałbym go zmienić.
Można było dotychczasowy rejestr zachować jako zamknięty i rejestrować nowe w nowym rejestrze...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bury_kocur napisał(a):
Marian J. napisał(a):
I to podczas rejestracji właściciel deklaruje czy będzie pływał po wodach morskich czy śródlądowych.


Ale tutaj to już nieporozumienie.
Ja to zrozumiałem tak: organ rejestrowy tak jak pisałem wcześniej i jeżeli jacht ma pływać po morzu to trafia do elektronicznej bazy danych prowadzony przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie. A jak po śródlądziu to do elektronicznej bazy danych właściwego dyrektora urzędu żeglugi śródlądowej.
bury_kocur napisał(a):
Mnie sie mój numer bardzo podoba i nie chciałbym go zmienić.

Mnie też. Ja po wybraniu numeru miałem scysję z panem inspektorem z OZŻ i numer nadałem i tak oznaczyłem swoje pływadełko ale olałem rejestrację rybacką od chwili kiedy do 12 m nie trzeba było rejestrować.
bury_kocur napisał(a):
Można było dotychczasowy rejestr zachować jako zamknięty i rejestrować nowe w nowym rejestrze...
Wygląda na to, że PZŻ nie będzie już prowadził rejestru jachtów i zajmie się jak Pan Bóg przykazał sportem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 mar 2017, o 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Marian J. napisał(a):
Wygląda na to, że PZŻ nie będzie już prowadził rejestru jachtów i zajmie się jak Pan Bóg przykazał sportem.


Ech...
To jakby jeszcze temat patentów zostawili gminom - przecież prawa jazdy nie wydaje Polski Związek Motorowy tylko Wydział Komunikacji zgodnie z Twoim zamieszkaniem.
I wtedy faktycznie zostaną im już tylko osoby jak Zosia Klepacka i Mateusz Kusznierewicz.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 07:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Włodku, SAJ nie występował o przeniesienie rejestracji do starostw.
W rozmowach z ministrem w lutym2016 było tylko, cyt:
"Uproszczenie przepisów dotyczących rejestracji jachtów morskich, obecnie zawierają one uregulowania zbędne z punktu widzenia funkcji rejestracji morskiej, stanowiące relikt poprzedniego ustroju, a zniechęcające do podnoszenia polskiej bandery.
Wymaga to dokonania nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie nadawania i zatwierdzania nazwy statku morskiego (Dz.U.2004. nr118. Poz.1237), gdzie należy dopuścić powtarzanie się nazw. Obecnie nazwa jachtu wykreślona z indeksu nazw statków morskich albo indeksu nazw statków sportowych lub rekreacyjnych może być ponownie nadana po upływie 5 lat od dnia jej wykreślenia. Wcześniejsze nadanie statkowi takiej nazwy jest możliwe, jeżeli zostanie ona uzupełniona kolejną cyfrą rzymską. Jest to niespotykane w krajach, gdzie ilość jachtów liczy się w setki tysięcy i gdzie jako dostateczną identyfikacje jachtu traktuje się numer rejestracyjny.
Ponadto należy znowelizować rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie polskiego rejestru jachtów z dn. 23 grudnia 2004 r. (Dz. U. 2005 nr 6 poz. 43 poprzez:
- wykreślenie par. 4.1 p 3) – wymaga on dokumentu wystawionego przez rzeczoznawcę potwierdzającego wymiary jachtu,
- wykreślenie par. 4 ust 2 – wymaga on dostarczenia zaświadczenia z Urzędu Skarbowego dot. opłacenia VAT. Jest to kwestia nieistotna z punktu widzenia organu rejestrowego, którym jest prywatna organizacja, „właściwy związek sportowy”, a ponadto obecnie nie istnieje taki obowiązek podatkowy.
- konsekwentnie wykreślenie par. 6 ust. 1 – blokującego możliwość powtarzania się nazw w indeksie nazw statków sportowych."

Po entuzjastycznym przyjęciu was przez ministrów, w rozmowach "poselskich" (tyle szczegółów tu i teraz wystarczy!) wnioskowaliśmy:

"1. Jacht morski stanowiący polską własność o długości kadłuba od 7,5 do 24 m, podlega obowiązkowi wpisu do polskiego rejestru jachtów.
2. Wpisanie do do polskiego rejestru jachtów morskich o dlugości do 7,5 m może nastąpić na wniosek armatora.
3. Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej określi w drodze rozporządzenia podmioty upoważnione do prowadzenia polskiego rejestru jachtów, sposób i tryb jego prowadzenia, wzór dokumentu rejestracyjnego i wysokość opłat rejestrowych, kierując się sprawnością postępowania.
4. Dokumenty rejestracyjne jachtów morskich wydane na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów zachowują swoją ważność."

To oznaczałoby, że rejestr staje się państwowy, anie prywatny i pozwalał0 ministrowi zdecydować, czy rejestr pozostaje w dotychczasowych rękach, jako zlecenie, czy zleca się wykonywanie tej czynności komu innemu."

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 09:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Marian J. napisał(a):
pamiętam notatkę w bardzo starych Żaglach, że były jakieś uzgodnienia, że jacht śródlądowy już zarejestrowany w OZŻ nie musi mieć drugiego numeru wymaganego dla łodzi do połowu ryb jeżeli chce się z takiego jachtu powędkować. Ponieważ taki jacht jest już do zidentyfikowania.

Nie było żadnych "uzgodnień".
Tak od dawna stanowi prawo.
Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. napisał(a):
§ 17. 1. Sprzęt pływający służący do połowu ryb, zwany dalej „sprzętem pływającym”,
z wyjątkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrębnych przepisów,
znakuje się w sposób trwały i widoczny numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na
zewnętrznych.....

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 10:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
SAJ nie występował o przeniesienie rejestracji do starostw.


Patrzaj Jędruś - a bylem święcie przekonany, że w rozmowach z ministrem była mowa o starostwach jako organie rejestracyjnym na wzór rejestracji samochodów.
I dałbym sobie odciąć to i owo :lol: , że tak było...
Ale może faktycznie było to mówione zakulisowo przy ostatniej konferencji uzgodnieniowej w W-wie ...
Normalnie demencja :-(

PS - akurat owo starostwo w tym projekcie to nie jest zły pomysł.
Ale to jest póki co JEDYNY PLUS w tym projekcie.
Reszta to same minusy.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jaromir napisał(a):
Tak od dawna stanowi prawo.

Mimo, że tak od dawna stanowi prawo to:
Jaromir napisał(a):
Nie było żadnych "uzgodnień".
To było tak pi razy oko ze 30 lat temu kiedy Żagle były wydawane na gazetowym papierze i to redakcja Żagli na prośbę ówczesnych czytelników poczyniła jakieś uzgodnienia czy też wyjaśnienia dotyczące obowiązującego prawa zanim zamieściła na ten temat notatkę w kolejnym numerze Żagli. W każdym razie z tego co pamiętam tak wynikało z treści tamtej wiadomości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 11:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Marian J. napisał(a):
ze 30 lat temu

Aaaaa, 30 lat...
To może jednak tu, w tym wątku - piszmy o bieżącym pomyśle rejestracyjnym, tym który "wyciekł" pod koniec lutego 2017, czyli kilka dni temu...

Ja tam dla żeglarzy żadnej na prawdę znaczącej zmiany w kierunku pozytywnych rozwiązań - w tym projekcie nie widzę.
Widzę natomiast ogromny krok wstecz, jakim jest wprowadzenia obowiązku rejestracji każdej łódki o długości powyżej 5 metrów -przede wszystkim tych, które pływają wyłącznie po wodach śródlądowych.

Przypomnę - od wielu, wielu lat wobec jachtów żaglowych obowiązek rejestracji na wodach śródlądowych dotyczy jedynie jednostek o długości kadłuba powyżej 12 metrów. Brak takiego obowiązku wobec jachtów żaglowych o długości kadłuba mniejszej niż 12m - nie rodził żadnych istotnych negatywnych skutków.
Teraz znienacka "wyciekł" projekt, który z dnia na dzień wprowadza obowiązek rejestracji dla kilkudziesięciu tysięcy jednostek do tej pory z takiego obowiązku zwolnionych.
I zupełnie nie wiadomo po co waadza chce uszczęśliwiać żeglarzy tym pomysłem...? Słowem - jaki istotny interes prawny ma chronić wprowadzenie takiego obowiązku?
Ktoś o to prosił?



--------------------------------
Co sytuacji z rejestracjami "wędkarskimi" sprzed... trzydziestu lat...
Wtedy byłem jeszcze kawalerem, interesowało mnie głównie skuteczne poławianie takich rybek, na które całkiem niepotrzebne były wędki i haczyki...
Dlatego musiałem sprawdzić ;)

Przed wyżej zacytowanym rozporządzeniem z 2001 sprawa była rozwiązana następująco:
- Dz.U. 1999 nr 38 poz. 370 zwalniał od rejestracji "rybackiej" statki śródlądowe zarejestrowane na podst innych przepisów
- Dz.U. 1997 nr 60 poz. 372 to samo
- Dz.U. 1991 nr 84 poz. 384 to samo
- Dz.U. 1985 nr 33 poz. 151 nakazywał jednostki używane do amatorskiego rybactwa rejestrować, bez względu na ew. inną rejestrację.
- Dz.U. 1932 nr 35 poz. 357, nie przewidywał w ogóle rejestracji jednostek rybackich, ale nakazywał oznakować łodzie użytkowane do połowu ryb na śródlądziu - tak, by była możliwa identyfikacja właściciela. Wcześniej nikt tej kwestii nie regulował.

Ergo - "problem" formalnej konieczności podwójnej rejestracji w ciągu ostatnich 99 lat istniał formalnie przez ok 6 lat, to jest od sierpnia 1985 do października 1991.

Mam nadzieję, że taka wiedza legnie u podwalin nowego fascynującego działu forum - działu archeologiczno- prawnego ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: Colonel, janekneuron
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Sprytnie przesuwając warunek wożenia pasażerów na koniec artykułu spowodowano, że prawie wszystkie jachty będą komercyjne.
[wyrazy]
:evil:

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:04 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
Jaromir napisał(a):
Teraz znienacka "wyciekł" projekt, który z dnia na dzień wprowadza obowiązek rejestracji dla kilkudziesięciu tysięcy jednostek do tej pory z takiego obowiązku zwolnionych.
I zupełnie nie wiadomo po co waadza chce uszczęśliwiać żeglarzy tym pomysłem...?

Jak nie wiadomo o co chodzi ....

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
bury_kocur napisał(a):
była mowa o starostwach jako organie rejestracyjnym na wzór rejestracji samochodów.
Na pewno była o tym mowa. Ale możliwe, że na etapie uzgodnień wewnętrznych, a nie w rozmowach z posłami i ministrami.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Stara Zientara napisał(a):
nie w rozmowach z posłami i ministrami.


Nie jestem tego pewny - coś mi sie kołącze po głowie, że argument taki był użyty w czasie rozmowy w styczniu ub.r. podczas rozmowy z obecnym ministrem i Vice-ministrem
Była to rozmowa w ministerstwie na Chałubińskiego i chyba wówczas starostwo podane było jako przykład urzędu administracji państwowej, gdzie rejestracja jednostek pływających odbywać się winna - na przykładzie pojazdów samochodowych..

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Rozmowa była w lutym. Oficjalnie nikt tego nie zgłaszał.
Nie to zresztą ważne...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 17:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Art. 8. Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej, w porozumieniu z ministrami do spraw żeglugi śródlądowej i rybołówstwa, określi....
Znaczy - jeden w trzech osobach? Trójca Przenajpisiejsza? :roll:
No to se pogadają, jak Gróbarczyk z Gróbarczykiem. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 18:59 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Zbieraj napisał(a):
Art. 8. Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej, w porozumieniu z ministrami do spraw żeglugi śródlądowej i rybołówstwa, określi....
Znaczy - jeden w trzech osobach? Trójca Przenajpisiejsza? :roll:
No to se pogadają, jak Gróbarczyk z Gróbarczykiem. :D

Ciiiicho. Bo się wyda że rozdział jest szykowany.
Nowe miejsca dla krewnych i znajomych pilnie poszukiwane są.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 mar 2017, o 19:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Zbieraj, to niegłupie. Po wypier... pisu rybactwo wróci do rolnictwa.
Oni wiedzą, że miną, przynajmniej ich urzędnicy, którzy pozostaną i będą mieli problemy przy nowelizacjach.
Patrz ustawa o działach...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 mar 2017, o 10:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
Ktoś o to prosił?


To mi przypomina stary dowcip z PRL
Bar mleczny - kucharka na cały głos - "Kto zamawiał ruskie ?"
Odpowiedz z sali - "nikt - same weszły" :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 00:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Stara Zientara napisał(a):
Sprytnie przesuwając warunek wożenia pasażerów na koniec artykułu spowodowano, że prawie wszystkie jachty będą komercyjne.
[wyrazy]

Podobnie jest nie tylko u nas ale i w każdym innym cywilizowanym kraju.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 00:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
SIRK napisał(a):
w każdym innym cywilizowanym kraju.
Na pewno w każdym cywilizowanym kraju są rejestrowane jako jachty smażalnie, kutry wędkarskie i różne pływadła do wożenia turystów na redę?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 00:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Stara Zientara napisał(a):
SIRK napisał(a):
w każdym innym cywilizowanym kraju.
Na pewno w każdym cywilizowanym kraju są rejestrowane jako jachty smażalnie, kutry wędkarskie i różne pływadła do wożenia turystów na redę?

Zdziwiłbyś się.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 00:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
SIRK napisał(a):
Zdziwiłbyś się.
Postaraj się bardziej.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 mar 2017, o 01:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Doprawdy dyskusja z tobą jest bardzo twórcza i merytoryczna.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 mar 2017, o 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
_jp_ napisał(a):
A czy TO już Koledzy widzieli?

Znaczy, PiS dał, PiS wziął... bo pamiętamy wszak, za czyich rządów zniesiono ustawowo obowiązek rejestracji na śródlądziu, ba - pamiętamy, z jakiego ugrupowania był senator Romaszewski, gdy pytał (cytat z pamięci) "czy zdarzyła się jakaś seria katastrof, czy ktoś chce zarobić?".
Może warto przypomnieć o tym rządzącym...

...a może nie będzie chętnych, bo wszak w końcu, po prawie 15 latach, doczekaliśmy realizacji programu, który niestety zniknął z oryginalnego adresu, ale wtedy jeszcze był dostępny. Mamy na Mazurach "rejestracje tak, ale w urzędach, przeglądy tylko dla tych gorszego sortu", mamy i tam "jachty komercyjne", zdefiniowane według upragnionego "modelu brytyjskiego", będzie tak, jak to chcieli od zawsze ideolodzy "przyjemniaczków":
Cytuj:
Trzeba sie zdecydować: albo hobby, albo komercja. Jak kogoś nie stać na
utrzymanie jachtu za własne pieniądze to nie musi go mieć. Jak kogoś nie stać
na profesjonalny czarter to nie musi żeglowac*

I jeszcze w dodatku wraży PZŻ pognębiony...

To jak?
Oblewamy ostateczne zwycięstwo?
Czy poutyskujemy trochę dla pucu, ale nic więcej, bo pacta sunt servanda**?
A może jednak znajdzie się odważny, który przeciwstawi się temu szaleństwu?

pozdrowienia

krzys

*cytat z rozmowy z Hasipem w 2003. Następnie, za jego zgodą, opublikowany na pl.rec.zeglarstwo. Autor nigdy się go nie wypierał, przeciwnie, potwierdzał, że o to właśnie mu chodzi i taki jest jego cel, tak rozumie "wolność" w żeglarstwie.

**tego sformułowania zwykł był używać Edward Zając, nigdy jednakowoż nie precyzując, o jakie "pacta" mu chodziło, kto, przed kim, w czyim imieniu, do czego się zobowiązał... Niestety, nie zapytamy już Edwarda, co miał konkretnie na myśli - chyba że ktoś wie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 mar 2017, o 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Znów kłamstwa. Po pierwsze nie proponowaliśmy podziału na komercyjne i niekomercyjne na śródlądziu. Nie akceptujemy teraz powrotu rejestracji i inspekcji na śródlądziu.
Nieżyjący Edek nie może potwierdzić ani zaprzeczyć, wygodnie się na Niego powoływać. Otóż oświadczam, że zdanie Hasipa rzekomo zbieżne ze zdaniem Edka, jest sprzeczne z moją wiedzą o Jego poglądach, wiedzą nabytą w messach i podczas współpracy.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 mar 2017, o 14:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
zaytałbym w ministerstwie qui fallus aquam turbat i po co


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 mar 2017, o 15:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
A może jednak znajdzie się odważny, który przeciwstawi się temu szaleństwu?


A nie napisałbyś jasno i jednoznacznie co rozumiesz pod pojęciem "tego szaleństwa" ?
Wtedy być może da się zrozumieć po co i przeciw czemu ktoś odważny miałby się przeciwstawić ?
Pytam, bo mam takie nieodparte wrażenie, iż od wielu lat ciągle coś krytykujesz tylko nie mogę przez te lata zrozumieć co i po co ? :rotfl:
Czy mógłbyś wyłożyć to w sposób prosty i jednoznaczny ?
Tak jak dla blondynki :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL