Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 23 kwi 2024, o 10:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 mar 2017, o 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Colonel napisał(a):
Po pierwsze nie proponowaliśmy podziału na komercyjne i niekomercyjne na śródlądziu. Nie akceptujemy teraz powrotu rejestracji i inspekcji na śródlądziu.


"My" to znaczy kto?
Hasip i Roch Wróblewski proponowali.
Wiedziałeś o tej propozycji doskonale, co najmniej od czasu naszej korespondencji jakieś 10 lat temu, a najprawdopodobniej odkąd Kuliński puścił spamlistę o reaktywacji SAJ.
Co nie przeszkadzało Ci pisać tu, na tym forum, że nic nie wiedziałeś o owym dokumencie, a jest on "ciekawy". W odpowiedzi na mój post, zaczynający się od słów "Jak Ci nie wstyd?" nawiasem mówiąc (jakby ktoś chciał poszukać).

To tyle w kwestii znowu kłamstw.

Znalezienie posta Colonela, w którym, podsumowując działalność SAJ, pisze że poparcie dla podziału na "rekreację" i "komercję" (nie precyzując o jakie wody chodzi) było świetnym wyborem i dobrze przysłużyło się sprawie wolności, pozostawiam jako ćwiczenie.

Cytuj:
Nieżyjący Edek nie może potwierdzić ani zaprzeczyć, wygodnie się na Niego powoływać. Otóż oświadczam, że zdanie Hasipa rzekomo zbieżne ze zdaniem Edka, jest sprzeczne z moją wiedzą o Jego poglądach, wiedzą nabytą w messach i podczas współpracy.


To może wynika też z owej wiedzy, co rozumiał przez pacta sunt servanda? Kto, wobec kogo, w czyim imieniu i do czego się zobowiązał? Mnie możesz tego nie chcieć ujawnić, ale opinia publiczna chyba jednak powinna wiedzieć, jakimi zobowiązaniami związani są ludzie, prowadzący publiczną działalność.

Oczywiście, nie ma gwarancji, że znowu nie skłamiesz.
I co, miło tak rzucać bezpodstawne oskarżenia, kiedy samemu ma się to i owo za uszami?

***

No dobrze, ale zupełnie nie o to chodzi i nie to jest teraz ważne. Tylko to:

Colonel napisał(a):
Po pierwsze nie proponowaliśmy podziału na komercyjne i niekomercyjne na śródlądziu. Nie akceptujemy teraz powrotu rejestracji i inspekcji na śródlądziu.


Czy należy przez to rozumieć, że SAJ sprzeciwi się temu podziałowi, rejestracji i inspekcji?
Wbrew swojej wcześniejszej strategii?
Wbrew interesom żeglarskiego biznesu wczasowego?
Ramię w ramię z interesami PZŻ?

Byłaby to, zaprawdę, dobra zmiana. Tym razem rzeczywiście dobra.

pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 mar 2017, o 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Myszek jesteś ciekawym facetem robiącym fajne rzeczy. Po cholerę po kilku latach spokoju znowu zaczynasz jątrzyć posługując się nieprawdą?
I znów insynuacje o biznesie? Co wiesz o strategii wcześniejszej i późniejszej SAJ?
A jak chcesz się powoływać na naszą korespondencję, to ponawiam propozycję: mogę Ci publicznie zaprezentować całość.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2017, o 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Colonel napisał(a):
Znów kłamstwa.

Norma u tego typka.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Colonel napisał(a):
Po cholerę po kilku latach spokoju znowu zaczynasz jątrzyć posługując się nieprawdą?


Z bardzo prostej przyczyny: pojawił się naprawdę ważny problem, którego nie zamierzam odpuścić.

I nie zamierzam dać się zwekslować na licytację, kto posługiwał się i posługuje nieprawdą, wypunktowywać wszystkie cytaty z Ciebie i kumpli, wszystkie dokumenty SAJ, popierające w przeszłości różne zamordystyczne pomysły urzędników... bo naprawdę nie o to dzisiaj chodzi. Przynajmniej mnie nie o to chodzi, bo co do Ciebie to nie mam pewności.

Przejdźmy do meritum.

Tradycyjnie powinien w tym wątku pojawić się tekst (Twój, Kocura, Jaromira, wszystko jedno), że Nas, morskich przyjemniaczków, nic to wszystko nie obchodzi, myśmy o nasze przywileje zadbali, a jak mazuranci nie umieją zadbać to ich problem, widać lubią płacić. Tak to idzie?

No więc gorąco i najzupełniej poważnie apeluję: nie odpuszczajcie tej sprawy.
Jest tylko jedna szansa, żeby powstrzymać powrót zamordyzmu: solidarny sprzeciw żeglarzy. Ta właśnie solidarność żeglarzy, którą masz, Colonelu, w swojej stopce. Tylko z tym jeszcze liczy się władza. Jeżeli ktoś zacznie strzelać fochy, że nie będzie solidaryzować się z czarownicami (wiesz co mam na myśli?), to przegramy wszyscy.

Ja widzę rzecz tak: szansą jest prosty protest wszystkich, których cokolwiek obchodzi, przeciwko temu projektowi. My, żeglarze, jesteśmy przeciw zmianom w rejestracji jachtów. Kropka. Opcja zerowa, utrzymujemy status quo. To daje największe szanse powodzenia, nawet jeżeli nie wszystkich zadowala.

Pod petycją o tej treści mogę zbierać podpisy - na targach WiW, choćby i w pokutnej włosiennicy na stoisku SAJ, jeżeli to komuś sprawi radość, wszystko mi jedno. Wśród znajomych, w internecie, wszędzie gdzie dotrę.

Kto jeszcze jest gotów?

pozdrowienia

krzys

ps. w piątek będę na targach. Mogę jakieś druki przygotować, choćby kopie projektu ustawy i listy podpisów. W sprawie włosiennicy czekam na sygnał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
poważnie apeluję: nie odpuszczajcie tej sprawy.


Odpowiem za Andrzeja.
Jest przygotowywane poważne i merytoryczne pismo SAJ do ministra w tej sprawie.
Jest tylko jedno "ale" - ministerstwo rozesłało projekt tego rozporządzenia do bardzo wąskiego grona instytucji sobie podległych niejako bardzo po cichu i bez rozgłosu.
I wiele podmiotów społecznych, które do tej pory było na liście rozdzielnika pismo do konsultacji projektu tego nie dostało.
My także nie otrzymaliśmy go oficjalnie.
Istnieje więc obawa, że ministerstwo może otrzymanych naszych uwag nie wziąć w ogóle pod uwagę - może tak być choć nie musi.
Także nie musisz o nic apelować - pracujemy nad tym dość intensywnie.

myszek napisał(a):
Jest tylko jedna szansa, żeby powstrzymać powrót zamordyzmu: solidarny sprzeciw żeglarzy.


Pisząc nasze pisma zawsze piszemy w nich, iż występujemy jako SAJ w imieniu wszystkich żeglarzy zrzeszonych w naszym stowarzyszeniu, bo tylko taki mamy mandat reprezentacji kogokolwiek.
Jeżeli chcesz zbierać podpisy to myślę, że nie od rzeczy może być dołączona do naszego pisma taka lista.
Jesteśmy na stoisku SAJ (obok "Żagli") - od czwartku do niedzieli.
Jak dostaniemy taką listę to myślę, że będzie pomocna.

Pamiętasz jak dawno temu zbierane były podpisy na W&W w sprawie protestu przeciw Podatkowi Podwodnemu ?
Chodziło się po sali i zbierało podpisy...
Były SMOK-i i podpisy ...
Każda wersja zbierania podpisów jest więc dobra...


* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

myszek napisał(a):
W sprawie włosiennicy czekam na sygnał.


Jak masz przyjść to przyjdź - możesz bez włosiennicy.
Nikt się przecież za nikogo nie obraża.
Dawne waśnie zostają dawnymi - niektórzy to wprawdzie pamiętają, ale obecnie interes jest wspólny choć faktycznie morza dotyka trochę mniej..

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: myszek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
O ile będzie ode mnie zależało, to SAJ nie będzie przeciw "jakimkolwiek" zmianom.
Po za tym, że takie stanowisko nie ma szans sukcesu, to jest coś ważniejszego. Od lat dopominamy się zmian, także zaledwie miesiąc temu.
Stan obecny jest absurdalny i wcale nie chodzi o "organ rejestrowy".
A co do "śródlądowców", to najwyraźniej są projektem zachwyceni. Nie dotarł do nas ANI JEDEN GŁOS SPRZECIWU z tamtych środowisk.
Jeśli ktoś umie ich zmobilizować, to wspaniale.
Rada Armatorska znać się na wszystkim nie może.
A co do włosiennic... znów pojawiła się nieprawda, tak się bawić nie będziemy. I z petycjami się pod SAJ proszę nie podpisywać. Chyba, że takowa będzie przez Radę Armatorską formalnie autoryzowana w głosowaniu.




Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Colonel napisał(a):
A co do "śródlądowców", to najwyraźniej są projektem zachwyceni.
Myślę, że właśnie współczesne rejestracje jachtów jako sprzętu do połowu ryb były z jednej strony wypięciem się na rejestrację w PZŻ i podważanie podstawy prawnej rejestracji śródlądowej w OZŻ przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeby posiadania kwitka poświadczające własność jachtu a niewiele miało wspólnego z chęcią łowienia ryb z takiego jachtu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 mar 2017, o 21:47 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel napisał(a):
Po za tym, że takie stanowisko nie ma szans sukcesu, to jest coś ważniejszego. Od lat dopominamy się zmian, także zaledwie miesiąc temu.
Colonel napisał(a):
Stan obecny jest absurdalny i wcale nie chodzi o "organ rejestrowy".
Colonel napisał(a):
A co do "śródlądowców", to najwyraźniej są projektem zachwyceni. Nie dotarł do nas ANI JEDEN GŁOS SPRZECIWU z tamtych środowisk.


czy mogłbym prosić o wyjaśnienie i rozwinięcie tych cytatów. Colonel jak dla mnie to Twój post jest niezrozumiały po prostu

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

myszek napisał(a):
Z bardzo prostej przyczyny: pojawił się naprawdę ważny problem, którego nie zamierzam odpuścić.


myszek napisał(a):
Pod petycją o tej treści mogę zbierać podpisy


czy mógłbym prosić o jakiegoś gotowca, wzorzec, chetnie sam wyśle na wskazanys adres w swoim imieniu

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 00:58 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jaromir napisał(a):
Colonel napisał(a):
Znów kłamstwa.

Norma u tego typka.

Jaromirze.
Cenię sobie Twą dociekliwość i skrupulatność w dochodzeniu prawdy i rozwiązywaniu różnych problemów.
Tym bardziej zależałoby mi na Twojej opinii co do zapisu Statutu SAJ

a) Inicjowanie przedsięwzięć usprawniających uprawianie swobodnego żeglarstwa,
b) Reprezentowanie interesów członków wobec władz, innych użytkowników wód i społeczeństwa,
c) Opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących lub mogących dotyczyć jachtingu,


w odniesieniu do postu Colonela, było nie było Prezesa Rady Armatorskiej

Colonel napisał(a):
O ile będzie ode mnie zależało, to SAJ nie będzie przeciw "jakimkolwiek" zmianom.


i w kontekście do dyskutowanego od kilku dni ""wycieku"' projektu rozporządzenia.
Czy SAJ dba o interes własnych członków,
Czy SAJ akceptuje a priori wszelkie zmiany, nawet te niekorzystne.
Wybacz, że zawracam Ci głowę, ale za cholerę nie potrafię zrozumieć tych rozbieżności a tym bardziej intencji Prezesa Rady Armatorów.

Bo teraz, tak na logikę wygląda, że jeśli Prezesowi się uda przeforsować swoje zdanie, to SAJ zaakceptuje wszelkie urzędnicze bzdury, nawet godzące w interesy członków-armatorów.
Żeby nie było wątpliwości, nie jest to żadna złośliwość pod czyimkolwiek adresem a wyłącznie chęć poznania rzeczywistości.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Bombel napisał(a):
jeśli Prezesowi się uda przeforsować swoje zdanie, to SAJ zaakceptuje wszelkie urzędnicze bzdury, nawet godzące w interesy członków-armatorów.


Wiesiu - Andrzej napisał zdanie, które faktycznie może być niejednoznacznie interpretowalne i na jego podstawie wyciągasz błędne wnioski...
Czytam bowiem nasze - na brudno pisane - propozycje złożone przez członków (fu, co za słowo :rotfl: ) Rady Armatorskiej w tym także Andrzeja dotyczące uwag do proponowanego rozporządzenia i propozycji zmian w owym projekcie mamy do ministra dużo.
Poczekaj - pismo jak ujrzy w całości światło dzienne na pewno będzie opublikowane.
Aczkolwiek faktycznie nikt z żeglarzy śródlądowych nie złożył nawet słowa propozycji dotyczących zmian w zapisach rejestracyjnych.
Czy wobec tego mamy jako SAJ kogoś uszczęśliwić na siłę ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
piotr6 napisał(a):
czy mogłbym prosić o wyjaśnienie i rozwinięcie tych cytatów. Colonel jak dla mnie to Twój post jest niezrozumiały po prostu

Piotrze, naprawdę nie wiem,co jest niezrozumiale w mojej wypowiedzi.
Napisałem, że dopominamy się o zmiany, jeśli chcesz sięgnąć do historii, to i na forum było i na stron ie SAJ można znaleźć.
Co do braku szans na całkowite zablokowanie ustawy to tak oceniam realia polityczne,oczywiście, jeśli RA SAJ oceni projekt za całkowicie nie do przyjęcia, to damy temu wyraz i będziemy protestować... jak ta Rejtan w Brukseli.
Milczenie "śródlądowców" jest faktem. Albo lenistwo albo oceniają projekt za dobry. A może pracują nad opinia po cichu... nie narażając się na polemiki.

Co do stanu obecnego, jeśli zechcesz sobie zadać trud i poczytasz przepisy rejestracyjne to będziesz wiedział, co jest tam absurdalne. Takie drobiazgi jak niemożność nadania drugi raz tej samej nazwy, jakby numer POL nie identyfikował jachtu w pełni. Podawanie numeru silnika,a silniki jak wiadomo bywała wymieniane, nadmiar danych szczegółowych, zbędnych z punktu widzenia rejestracji, żądanie nieistniejących formularzy VAT, generalnie uciążliwość procedury.

Mam wrażenie, że żądanie nie zmieniania niczego jest absurdalne i wbrew interesom żeglarzy. Wobec czego będziemy usiłowali doprowadzić do świadomości urzędników nasze stanowisko, które skrytykuje zmiany złe, a nie zmiany w ogóle.
A co napiszemy, to się dopiero okaże, dyskusja wewnętrzna w Radzie trwa.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 08:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
podziału na "rekreację" i "komercję" (nie precyzując o jakie wody chodzi) było świetnym wyborem i dobrze przysłużyło się sprawie wolności


O ile dobrze pamiętam to podział powyższy zapoczątkowany został na gdyńskim "okrągłym stole" z inicjatywy kpt Wojtasika i nie ruszylibyśmy nic wówczas dalej bez tego podziału.
I faktycznie dotyczył on wówczas podziału chyba tylko jednostek morskich.
O śródlądziu na tym spotkaniu się chyba nie mówiło.
Uważasz, że było inaczej lub mogliśmy wówczas coś ugrać więcej bez tego podziału ?
Bo ja nie sądzę ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16799
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4106
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie od dziś wiadomo, że Polacy najskuteczniej głosują nogami i portfelami. :-P

Nasza łódka ma już (wcale nie z powodu rejestracji!) holenderską nazwę, więc teraz, jeśli nas nowe przepisy przycisną, będzie miała holenderską banderę:

http://www.pavillon-hollandais.com/?lang=en

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: bratanek65, Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12950
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2914
Otrzymał podziękowań: 2586
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
bury_kocur napisał(a):
dotyczył on wówczas podziału chyba tylko jednostek morskich.
Dokładnie to chodziło o takie "jachty".
Załącznik:
POL-7933-Maximuss.jpg
POL-7933-Maximuss.jpg [ 220.5 KiB | Przeglądane 7384 razy ]

Załącznik:
POL-11016-Telimena.jpg
POL-11016-Telimena.jpg [ 416.39 KiB | Przeglądane 7384 razy ]


A teraz urzędnicy chcą pod to podciągnąć prawie wszystkie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 12:57 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
bury_kocur napisał(a):
Wiesiu - Andrzej napisał zdanie, które faktycznie może być niejednoznacznie interpretowalne i na jego podstawie wyciągasz błędne wnioski...
Czytam bowiem nasze - na brudno pisane - propozycje złożone przez członków (fu, co za słowo :rotfl: ) Rady Armatorskiej w tym także Andrzeja dotyczące uwag do proponowanego rozporządzenia i propozycji zmian w owym projekcie mamy do ministra dużo.

Włodku, jako że nie mam dostępu do Waszych brudnopisów to odnoszę się do tego co napisał Colonel, tu, na forum.
A z tego zapisu nie wynika "niejednoznaczność interpretowalności" czy "błędne wnioski".
Zapis jest konkretny i czytelny.
O ile będzie ode mnie zależało, to SAJ nie będzie przeciw "jakimkolwiek" zmianom.
Czy mam domyślać się ""co poeta miał na myśli...?"
Twoje okrężne ""poczekaj"" nie rozwiało moich wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 13:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
myszek napisał(a):
I nie zamierzam dać się zwekslować na licytację, kto posługiwał się i posługuje nieprawdą, wypunktowywać wszystkie cytaty z Ciebie i kumpli, wszystkie dokumenty SAJ, popierające w przeszłości różne zamordystyczne pomysły urzędników

Mnichu Krzysztofie - albo podaj przykłady na te "wszystkie dokumenty SAJ, popierające w przeszłości zamordystyczne pomysły urzędników", albo bardzo mocno przeproś i przestań kłamać. I zauważ, że jest to alternatywa rozłączna.
Możesz też kontynuować swoje nudne oszczerstwa oraz zaklinać i przeinaczać fakty - równie nieudolnie, jak czynisz to Krzysztofie Mnichu - od lat.
Nie dziw się jedynie, że wiele osób traci ochotę, by choćby podać ci rękę przy powitaniu...
bury_kocur napisał(a):
Dawne waśnie zostają dawnymi
A co Kocurku ze współczesnymi łgarstwami?

Bombel napisał(a):
zależałoby mi

Sądzę, że zależy Ci na czymś zupełnie innym, niż to o czym piszesz. I mam silne wrażenie, że jest to coś... niegodnego.
Niemniej - dla Twojej informacji - "kontekst" istnieje tylko w Twojej głowie, zaś zmiany, którym SAJ przeciwny nie będzie - wyglądają mniej więcej tak:
http://www.saj.org.pl/aktualnosci/267-o ... skich.html

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 15:10 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Jaromir napisał(a):
Sądzę, że zależy Ci na czymś zupełnie innym, niż to o czym piszesz. I mam silne wrażenie, że jest to coś... niegodnego.


Jaromir napisał(a):
Niemniej - dla Twojej informacji - "kontekst" istnieje tylko w Twojej głowie, zaś zmiany, którym SAJ przeciwny nie będzie - wyglądają mniej więcej tak:

Jaromirze. Jako że cenię sobie Twoją wiedzę i dociekliwość oraz dbałość o właściwe słów znaczenie, zwróciłem się z konkretną prośbą. Co dostaję w odpowiedzi? Słowotok "" silne wrażenie"",""coś niegodnego"", ""kontekst...w Twojej głowie"".

A chodziło mi wyłącznie o rozjaśnienie zapisu z postu Colonela. Bez żadnych podtekstów czy insynuacji. Takie trudne?
Być może dla Was, pracujących nad tekstami, sprawa jest czytelna i oczywista, ale obecna erystyczna ekwilibrystyka, że ""SAJ nie będzie przeciwny... zmianom.. jakie proponuje"" to takie ...karkołomne sformułowanie.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 15:13 
*** Ban ***

Dołączył(a): 18 lip 2015, o 11:08
Posty: 649
Podziękował : 280
Otrzymał podziękowań: 125
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie?
A czy moglibyście te SAJ-owskie kłótnie przenieść gdzie indziej?
Czekamy na jakieś konkrety w sprawie nowych regulacji a nie pyskówkę Jaśnie Panów z SAJ-a i okolic.
Przynajmniej tego spodziewałem po tytule.
No chyba, że niedoczytałem i to jest wątek pt. magiel.

_________________
"W wielu ludziach krąży po cichu robak szaleństwa."
Waldemar Łysiak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 15:25 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
bratanek65 napisał(a):
No chyba, że niedoczytałem i to jest wątek pt. magiel.
Nie zauważyłeś przypadkiem że ta ""pyskówka Jaśnie Panów z SAJ-a i okolic"" dotyczy właśnie "" nowych regulacji""?
Jeśli nie zauważyłeś to rzeczywiście trafiłeś do magla.
PS. robisz za psa ogrodnika czy masz coś przeciw Jaśnie Panom i okolicom?
Bez tego ""SAJ-a"" dawno byłaby czarna dziura. Jedna z niewielu organizacji której się jeszcze chce

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 16:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
bratanek65 napisał(a):
A czy moglibyście te SAJ-owskie kłótnie przenieść gdzie indziej?

Tiaa... "polskie obozy koncentracyjne"?
To nie SAJ-owskie kłótnie tylko napaść trolla na SAJ i minimum obrony koniecznej.

Bomblowi dziękuję za ocenę na końcu postu, przemilczę stylistykę.
Natomiast mam nadzieję, że mój poprzedni post wyjaśnił Ci, co miałem na myśli.
Jeśli ktoś pisze kilkanaście stron dziennie , obok normalnej pracy, i czyni to w pośpiechu, to czasem mogę być niekomukatywny.

A teraz oczekiwałbym, że ktoś ustosunkuje się do projektu, w szczególności w zakresie części zmieniającej ustawę o żegludze śródlądowej. Osobiście uważam, ze wprowadzenie morskiego podziału na komercyjne i rekreacyjne jachty nie jest uzasadnione względami bezpieczeństwa, a wynikający stąd obowiązek rejestracji wszystkich jachtów czarterowych i szkoleniowych (tak to czytam) jest NICZYM nie uzasadniony. A może się mylę?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 16:34 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel albo pisz zrozumiale i k9nkretnie albo nie pisz w cale .To jest zbyt poważny temat.Nikt Ciebie nie zmusza do słabego pisania.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Piotr albo pisz merytorycznie albo przestań tu śmiecić... Miło Ci teraz?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16799
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4106
Otrzymał podziękowań: 3971
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
To żeby podkreślić sarkazm swojej własnej, poprzedniej, wypowiedzi dodam, że nasz jacht ma poniżej 5 m długości, co powinno stanowić fakt, że rejestracji podlegał nie będzie. :mrgreen: :-P

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 17:41 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Colonel napisał(a):
Bomblowi dziękuję za ocenę na końcu postu, przemilczę stylistykę.
W dobrej sprawie zawsze.
Co do stylistyki. Zaznaczony cudzysłowem cytat z bratanek65. :-P
Colonel napisał(a):
Jeśli ktoś pisze kilkanaście stron dziennie , obok normalnej pracy, i czyni to w pośpiechu, to czasem mogę być niekomukatywny.

Zdarza się.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 20:05 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel napisał(a):
Miło Ci teraz?


Nie, nie jest mi miło Tobie zwracać uwagę.
Colonel napisał(a):
Piotr albo pisz merytorycznie albo przestań tu śmiecić...


pozwól mi najpierw dać szansę żeby przeczytać Twój merytoryczny, logiczny, jasny post, to nie jest chyba tak wiele?

eot w tej sprawie z mojej strony

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
A co Kocurku ze współczesnymi łgarstwami?


Cóż ... dołożą się do poprzednich niechęci do ich autora ...

Jaromir napisał(a):
wiele osób traci ochotę, by choćby podać ci rękę przy powitaniu...


A ktoś jeszcze ma taką ochotę ?
Choć nawet w kościele mawiają o wybaczaniu to ... ileż lat można wybaczać :-( ?
Zostawmy więc temat kolegi "myszka". Szkoda na to czasu. Skupmy sie na meritum wątku...

Swoją drogą zainteresowanych tematem zapraszamy na nasze stoisko na W&W - obok "Żagli" :)

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2017, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
bury_kocur napisał(a):
Skupmy sie na meritum wątku...

Czas najwyższy....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 13:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1100
Podziękował : 57
Otrzymał podziękowań: 624
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
bury_kocur napisał(a):
Jest tylko jedno "ale" - ministerstwo rozesłało projekt tego rozporządzenia do bardzo wąskiego grona instytucji sobie podległych niejako bardzo po cichu i bez rozgłosu.
I wiele podmiotów społecznych, które do tej pory było na liście rozdzielnika pismo do konsultacji projektu tego nie dostało.
My także nie otrzymaliśmy go oficjalnie.
Istnieje więc obawa, że ministerstwo może otrzymanych naszych uwag nie wziąć w ogóle pod uwagę - może tak być choć nie musi.


Niedobrze, bo WiW to byłaby dobra okazja do takiej akcji - na dzień dobry byłoby pewnie kilkaset podpisów albo i więcej. Ale trudno... no, na wszelki wypadek druki można przygotować.

Na stronie
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/rejest ... 8,dok.html
jest informacja "publikacja", cokolwiek by to miało znaczyć.
Jednak link prowadzi tylko tutaj:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/rejest ... 1489132800
i tutaj:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r51946 ... sci-d.html
czyli do założeń projektu, a nie do jego treści.
Tutaj:
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/7,Wyka ... strow.html
można wyczytać, że nie wypełniono terminu planowanego przyjęcia projektu przez rząd, czyli na razie adresatem petycji powinien być chyba minister.

Niech ktoś może potwierdzi, że faktycznie jeszcze nie ma opublikowanego dokumentu, a nie tylko że mam powyłączane jakieś skrypty...

Colonel napisał(a):
Napisałem, że dopominamy się o zmiany, jeśli chcesz sięgnąć do historii, to i na forum było i na stron ie SAJ można znaleźć.
Co do braku szans na całkowite zablokowanie ustawy to tak oceniam realia polityczne,oczywiście, jeśli RA SAJ oceni projekt za całkowicie nie do przyjęcia, to damy temu wyraz i będziemy protestować... jak ta Rejtan w Brukseli.


Może masz rację.
Brałem pod uwagę następujące okoliczności:
  • obecny rząd niespecjalnie uważa za partnerów ludzi, którzy nie ukrywają do niego niechęci (a do których m.in. należy Colonel). To może utrudniać współpracę przy ewentualnych zmianach, podczas gdy ich zablokowanie jest na ten czynnik mniej wrażliwe
  • najmocniejszym argumentem przeciwko zmianom przepisów jest to, że dotychczasowy brak obowiązkowej rejestracji na śródlądziu działał dobrze przez ostatnie 25 lat. Wszystkie "tak, ale..." rozmyją siłę tego argumentu.
  • z doświadczenia: najbardziej znany projekt ustawy w tej kadencji parlamentu, który udało się zablokować przez protesty społeczne, to - zachowując wszystkie proporcje - ustawa aborcyjna. W tamtym przypadku jedyne, co było możliwe i się udało, to zachowanie status quo. Takie mamy pozytywne doświadczenie, podczas gdy blokowanie złego prawa przez włączenie się do prac nad nim jakoś nie działało ostatnio.
Niemniej, oczywiście, sprawa jest do przedyskutowania.

pozdrowienia

krzys

ps. A dzieci niech sobie założą osobny wątek do personalnych nawalanek; jak będzie czas to się zastanowię, czy w nim coś napisać. Albo niech któryś z modów im założy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 14:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1257
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Myszek nie lubi Kocura Burego ale to chyba oczywiste :mrgreen: ;)


BPANSP :kiss:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2017, o 17:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Hmm tak sobie myślę, że jak już chcą zarejestrować wszystko co ma powyżej 5 m to po co tworzyć dwie bazy danych. Wszystkie umieścić w jednej bazie a morskość jachtu określał by jego właściciel. Przecież wiele jachtów z rejestracją POL nigdy na morzu nie było. A odbywały się rejsy morskie jachtów z rejestracją śródlądową czy też wędkarską.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL