Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lis 2017, o 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 418
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
Oto poziom argumentacji "zawodowca"
Uważam się jedynie za żeglarza morskiego pływającego urlopowo...
A co do wpisów dyżurnego demagoga, które już skomentowałem: jak każdy troll internetowy, liczy on na niepamięć czytelników i zamiast sprawdzić przyczynę odpowiedzi woli on rządać od interlokutorów aktywności (bez której nie istnieje przecież), jednocześnie twierdząc, że racja jest jego. Ja tymczasem podtrzymam:
panwac napisał(a):
ins napisał(a):
Dla czystości przekazu, może Kolega panwac powie co może wykonywać YM Coastal Commercial Endorsement zgodnie z swoimi uprawnieniami.
Nie zamierzam sie powtarzać
...bo juz raz to napisałem w tym wątku.
panwac napisał(a):
ins napisał(a):
Gostek który zaliczył niezwykle wymagający egzamin oraz posiada wszystkie niezbędne dokumenty by stać się YM Coastal Commercial Endorsement nie może na jachcie pod polską banderą przepłynąć, zgodnie z prawem z Kołobrzegu do Nexo.
I znowu nieprawdziwy wpis - Pan to masz chyba blagę genetycznie uwarunkowaną.
I tego nie trzeba udowadniać - wystarczy porównać wpis naszego demagoga z zapisami RYA/MCA.
panwac napisał(a):
ins napisał(a):
Cytuj:
Ustawa
z dnia 21 grudnia 2000 r.
o żegludze śródlądowej

6. Osoba, która uzyskała uprawnienia do uprawiania turystyki wodnej w innym państwie, może uprawiać turystykę wodną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie posiadanych uprawnień potwierdzonych stosownym dokumentem.

Dura lex, sed lex
Ps.
panwac napisał(a):
Tak było do 2010 roku, tak może być jeśli legislator udostępni taką wykładnię obowiązującego prawa, a może być jeszcze ostrzej, jeśli urząd wystawiający KB polskiego jachtu wpisze tam, że podstawowy skład zalogi mogą stanowić wyłącznie posiadacze polskich certyfikatów wymienionych z nazwy (bez wzmianki "lub dokumentów im odpowiadającym, wystawionych w innych krajach"). W takim przypadku mamy albo kolizje prawa, albo ograniczenie zapisów ustawowych.
Czytanie ze zrozumieniem też szwankuje...
...skoro ten zapis, wyjęty wybiórczo z ustawy przytacza się jako dowód wcześniejszej nieprawdy.

Czemu tak uważam? Nie będę ułatwiał demagogowi zadania - niech się dalej plącze w zeznaniach albo sam poświęci czas na szukanie błędu.
A wszystkich pozostałych cierpliwie znoszących wpisy tego wątku przepraszam i odsyłam do mojej wcześniejszej argumentacji, w której próbowałem uzasadnić, czemu dla założyciela wątku skorzystanie ze ściezki RYA (bez wyrokowania co do certyfikatu) wydaje mi się być szybszą i wartościowszą (w dzisiejszych warunkach) drogą do osiągnięcia zawodostwa na zagranicznych jachtach. Słowa klucze: poziom szkolenia, opanowanie języka, inwestycja, uzyskanie/wykształcenie wiedzy, umiejętności i postawy, ewaluacja, rozszerzenie komercyjne, istnienie rozwiązań prawnych dla jachtów >24 metry i >80 gt..

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 17:54 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
panwac napisał(a):
I tego nie trzeba udowadniać - wystarczy porównać wpis naszego demagoga z zapisami RYA/MCA.

Zapisy są jednoznaczne. Posiadacz certyfikatu YM coastal nie powinien prowadzić jacht pod polską banderą na trasie port polski/port niemiecki - Bornholm ponieważ odległość przekracza 40 Mm.
Mieszkając w Polsce trochę idiotyczne by nie móc korzystać z polskiej floty czarterowej w pełnym tego słowa zakresie, będąc w posiadaniu kwitka z tak nobliwej instytucji jak RYA.

A JSM może. i nie tylko w Polsce.
Tym samym to oznacza, że znacznie szybciej i ciekawiej będzie zdobyć i staż i doświadczenie mając JSM po czym jeśli ktoś koniecznie chce rozwijać swą karierę zawodową pod banderą brytyjską zdobyć YM Offshore

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 20:09 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Stara Zientara napisał(a):
Przez cztery strony była mowa o YM Ofshore.

Na pewno nikt z dyskutantów nie zauważył, że nagle argumenty dotyczą YM Coastal. :rotfl:


No widzisz a potem temat zdryfowal i Panwac zapodal Coastal. :)
Ale trzeba czytać

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 lis 2017, o 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
A zaczęło się od:
WojtasZet napisał(a):
Moje pytanie: jakie uprawnienia najlepiej zrobic? Waham sie pomiedzy polskim JSM + SRC
a sciezka RYA (Yachmaster Coastal + SRC). Polskie uprawnienia sa o wiele tansze, ale czy beda one honorowane w zeglarstwie "komercyjnym" w Hiszpanii?

Moze ktos siedzacy w temacie moglby doradzic ktora sciezka lepsza.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL