Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sty 2018, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Emill`76 napisał(a):
Właściciel przystani wydzierżawia pomost dla 10 armatorów , trzymających przy tym pomoście swoje łódki . Nie podchodzi to wówczas w żaden sposób pod działalność usługową . Patrząc na klasyfikację z rozporządzenia, łapało by się to do pkt "inne" ze stawką 0,50 zł / mkw

Dobrze dedukuję ?


Obawiam się, że nie.

Wynajem jest to jakby nie patrzeć działalność USŁUGOWA.

Nie licz na to, że urzędnik mogąc z przedsiębiorcy wydusić więcej nie zrobi tego.

Byłby chyba chory a na dodatek naraża się na dywanik u szefa i w najlepszym razie utratę premii za dany miesiąc.

Jak myślisz - będzie ryzykować czy pojedzie po calaku czyli po kwocie 8,9 ?

Przecież to nie jego pieniądze ale premia za dany miesiąc już jego ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Jaromir napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
My jesteśmy stowarzyszeniem nie klubem sportowym

Kocurze - nic nie zabrania stowarzyszeniu być klubem sportowym...
Klub sportowy może być spółką akcyjną, stowarzyszeniem kultury fizycznej, może też być stowarzyszeniem... byle posiadał osobowość prawną (wyklucza to tylko "stowarzyszenia zwykłe", inaczej - te które nie podlegają rejestracji w KRS).
Ale musi to mieć w statucie zapewne...

Ale stowarzyszenie zwykłe nie ma osobowości prawnej. A stowarzyszenie nie musi być w KRS jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej. Wówczas rejestruje się w urzędzie miasta. Mój klub kolejowy tak ma.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 18:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
AIKI napisał(a):
stowarzyszenie nie musi być w KRS jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej


Ale my prowadzimy - np. wynajmujemy pomieszczania firmom a to już wystarczy dla zakwalifikowania tego jako działalność usługowa.

I kółko się zamyka.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
bury_kocur napisał(a):
AIKI napisał(a):
stowarzyszenie nie musi być w KRS jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej

Ale my prowadzimy - np. wynajmujemy pomieszczania firmom a to już wystarczy dla zakwalifikowania tego jako działalność usługowa.

Powstaje pytanie czy działalność usługowa na własnym (notarialnie) terenie będzie wpływać na kwalifikację pozostałego (dzierżawionego) terenu. Ale obawiam się, że wobec niedookreślenia wielu rzeczy tak w ustawie jak i w rozporządzeniu, to i tak wiele będzie zależeć od widzimisię urzędasów...

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
AIKI napisał(a):
Powstaje pytanie czy działalność usługowa na własnym (notarialnie) terenie będzie wpływać na kwalifikację pozostałego (dzierżawionego) terenu.


Teren częściowo mamy swój a częściowo dzierżawimy od Skarbu Państwa.

Właśnie jako Klub podpisaliśmy kolejny 10. letni okres dzierżawy.

Andrzej

Z tego co się doczytałem to - jeżeli nie popełniam błędu w interpretacji przepisów - za wodę przyległą do gruntów Skarbu Państwa nie płaci się tego podatku.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
bury_kocur napisał(a):
Andrzej
Z tego co się doczytałem to - jeżeli nie popełniam błędu w interpretacji przepisów - za wodę przyległą do gruntów Skarbu Państwa nie płaci się tego podatku.

Pod warunkiem, że tak samo zinterpretuje zapisy urzędas. Bo ustawa zawiera sporo durnot różnych. Ja w ustawie znalazłem zapis mówiący z grubsza o tym, że na sztucznych zbiornikach teren pokryty wodą określa się dla stanu sprzed napełnienia zbiornika (według pierwotnego przebiegu rzeki). To by mi bardzo pasowało, bo mój klub ma przystanie nad ZZ właśnie na takich terenach, wiec miałbym teren za friko. Ale obawiam się o tfu... rczość urzędników.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
AIKI napisał(a):
Pod warunkiem, że tak samo zinterpretuje zapisy urzędas.


U nas - ze względu na wody morskie - mamy ten plus, że płacić będziemy do Urzędu Morskiego, gdzie pracują znani nam od lat ludzie.

Bo na śródlądziu przystanie płacić będą do jakiejś nowo powstałej Spółki "Wody Polskie" czy jakoś tak.

A tam faktycznie wszystko będzie nowe - urzędasy też - także nie spodziewał bym się w takim momencie żadnego przyjaznego spojrzenia na sprawę.

Tym bardziej, że do owych urzędasów "z góry" - na 101 % - przyjdą wytyczne - ściągnąć z rynku maksymalnie dużo.

Widzisz to jakoś inaczej ?

PS. Wiesz, kto to jest pesymista ?

To optymista z doświadczeniem ... :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sty 2018, o 20:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
bury_kocur napisał(a):
AIKI napisał(a):
Pod warunkiem, że tak samo zinterpretuje zapisy urzędas.

...
Bo na śródlądziu przystanie płacić będą do jakiejś nowo powstałej Spółki "Wody Polskie" czy jakoś tak.
A tam faktycznie wszystko będzie nowe - urzędasy - także nie spodziewał bym się w takim momencie żadnego przyjaznego spojrzenia na sprawę.

Jednostkami terenowymi Wód Polskich są Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej, czyli jednostki z poprzedniej struktury, w których zmieniły się co najwyżej derekcje :-). Urzędasy wykonawcze będą raczej te same.
Cytuj:
Tym bardziej, że do owych urzędasów "z góry" - na 101 % - przyjdą wytyczne - ściągnąć z rynku maksymalnie dużo.

Takie wytyczne dostali już w zeszłym roku, a i tak nawet nie przyspieszyli wystawiania faktur - swoje (znaczy - klubowe) dostałem dopiero w maju.
No, ale co do wysokości, a głownie zakwalifikowania poszczególnych elementów dzierżawy (dzierżawimy zarówno grunt jak i wodę), to już będzie loteria (albo nawet wróżenie z fusów). Tym bardziej, że dotychczasowe opłaty były wyliczane w oparciu o cenę decytony żyta (żeby było śmieszniej jak sądzę). Albo to utrzymają zmieniając tylko ilość decyton za jednostkę powierzchni, albo wymyślą coś nowego, co spowoduje konieczność aneksowania umów (Klub ma sztuk 3).
Cytuj:
PS. Wiesz, kto to jest pesymista ?

Wiem, wiem :cool:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):
Jaromir napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
My jesteśmy stowarzyszeniem nie klubem sportowym

Kocurze - nic nie zabrania stowarzyszeniu być klubem sportowym...
Klub sportowy może być spółką akcyjną, stowarzyszeniem kultury fizycznej, może też być stowarzyszeniem... byle posiadał osobowość prawną (wyklucza to tylko "stowarzyszenia zwykłe", inaczej - te które nie podlegają rejestracji w KRS).
Ale musi to mieć w statucie zapewne...

Ale stowarzyszenie zwykłe nie ma osobowości prawnej. A stowarzyszenie nie musi być w KRS jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej. Wówczas rejestruje się w urzędzie miasta. Mój klub kolejowy tak ma.

O "zwykłym" napisałem - że nie ma osobowości i tyle.
A co do rejestracji stowarzyszeń... spytaj jakie stowarzyszenie mógł zgłosić do ewidencji w UM (bo przecie nie "zarejestrować"...) ten Twój kolega.
Albo sprawdź jakie stowarzyszenia posiadają a jakie nie posiadają osobowości prawnej:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0104Lj.pdf
Rozdział 2 (art.8, art 17, etc...) vs Rozdział 6 (art. 40...).

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

bury_kocur napisał(a):
Wisłą Martwa oraz Śmiała to morskie wody wewnętrzne.

Wisłą Śmiała i zachodnia część Wisły Martwej.
Granica jest kilkaset metrów na wschód od porciku Twojego klubu.
RM określiła tę granicę tak:
"linia łącząca południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości
Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka"

To tyle istotne, że pomiarze i przydziale stawki na przystaniach położonych na wodach śródlądowych decydować będzie jakaś (nie bardzo jeszcze wiadomo jaka...) agenda "Wód Polskich", a o przystaniach na wodach morskich - Dyrektor właściwego Urzędu Morskiego. Czasami zdarzy się tak, że ta sama instytucja prowadząca kilka przystani będzie musiała zawierać umowy z dwoma różnymi decydentami - np. Gdański Ośrodek Sportu (następca MOSiR), który ma przystanie "i tu i tam"...

No chyba, że akurat GOS-owi uda się załapać na ustawowe całkowite zwolnienie z opłat (art 261 ust 6 ustawy).
Warto zauważyć, że spowoduje to sytuację, w której identyczne funkcjonalnie i położone po sąsiedzku mariny będą płacić albo nie będą płacić - w zależności od tego kto formalnie występuje jako dzierżawca (nawet przystanie, które oddziela tylko płot, np. YK Stoczni vs JK Conrada albo NCŻ vs AZS).
Ale nie pytaj mnie co będzie to miało wspólnego z równym traktowaniem podmiotów gospodarczych...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 15:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Jaromir napisał(a):
AIKI napisał(a):
Jaromir napisał(a):
bury_kocur napisał(a):
My jesteśmy stowarzyszeniem nie klubem sportowym

Kocurze - nic nie zabrania stowarzyszeniu być klubem sportowym...
Klub sportowy może być spółką akcyjną, stowarzyszeniem kultury fizycznej, może też być stowarzyszeniem... byle posiadał osobowość prawną (wyklucza to tylko "stowarzyszenia zwykłe", inaczej - te które nie podlegają rejestracji w KRS).
Ale musi to mieć w statucie zapewne...

Ale stowarzyszenie zwykłe nie ma osobowości prawnej. A stowarzyszenie nie musi być w KRS jeśli nie prowadzi działalności gospodarczej. Wówczas rejestruje się w urzędzie miasta. Mój klub kolejowy tak ma.

O "zwykłym" napisałem - że nie ma osobowości i tyle.
A co do rejestracji stowarzyszeń... spytaj jakie stowarzyszenie mógł zgłosić do ewidencji w UM (bo przecie nie "zarejestrować"...) ten Twój kolega.
Albo sprawdź jakie stowarzyszenia posiadają a jakie nie posiadają osobowości prawnej:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0104Lj.pdf
Rozdział 2 (art.8, art 17, etc...) vs Rozdział 6 (art. 40...).

Jaro stowarzyszenie zwykłe mogą utworzyć 3 osoby i nie ma ono osobowości prawnej. Stowarzyszenie (bezprzymiotnikowe) może być z rejestracją w KRS (jeśli prowadzi działalność gospodarczą) lub w urzędzie miasta jeśli tej działalności nie prowadzi. A ewidencja w urzędzie miasta nazywa się jakoś "rejestr stowarzyszeń kultury fizycznej nie prowadzących itd." I jesli tam zarejestrowane stowarzyszenie ma statucie zapis, że ma osobowość prawną, to ma :-).
BTW nie wiem o jakim moim koledze piszesz - odpowiadałem w zasadzie Buremu i o żadnym innym koledze ZTCP nie wspominałem. Bo będący stowarzyszeniem mój (bo do niego należę a nawet prezesuję trzecią już kadencję :-) ) Kolejowy Klub Wodny ma jak napisałem wyżej - wpis do ewidencji UM i osobowość prawną.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):
Stowarzyszenie (bezprzymiotnikowe) może być z rejestracją w KRS (jeśli prowadzi działalność gospodarczą) lub w urzędzie miasta jeśli tej działalności nie prowadzi.

Tak sformuowane stwierdzenie to typowa trzecia prawda tischnerowska...
AIKI napisał(a):
A ewidencja w urzędzie miasta nazywa się jakoś "rejestr stowarzyszeń kultury fizycznej nie prowadzących itd." I jesli tam zarejestrowane stowarzyszenie ma statucie zapis, że ma osobowość prawną, to ma :-).

Heh, nieporozumienie wynika z tego, że Ty nie piszesz o czym piszesz...

Stowarzyszenie (takie wiesz - "bezprzymiotnikowe"... ale tylko na niby), założone na zasadach określonych w ustawie o stowarzyszeniach i w zgodzie z nią jedynie zgłoszone do ewidencji w UM osobowości prawnej mieć nie może. Tyle, że umieszczenie go w ewidencji stowarzyszeń w UM - wyklucza "bezprzymiotnikowość, bowiem w tej ewidencji umieszcza się tylko "stowarzyszenia zwykłe".

Zupełnie inna historia ze "stowarzyszeniami kultury fizycznej", takimi jak Twój klub kolejowy. Bo one zakładane są na zasadach określonych w ustawie o KF. Stowarzyszeniom kultury fizycznej do uzyskania osobowości prawnej rzeczywiście wystarcza tylko wpis w ewidencji. Tyle, że nie w ewidencji stowarzyszeń, ale w ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej...

Zaś stowarzyszeniem... hmmm... zupełnie "bezprzymiotnikowym", jest takie, które założono w zgodzie z ustawą o stowarzyszeniach i które zarejestrowane jest w KRS. Co czyni je osobą prawną. Jako że bezprzymiotnikowość jest myląca, często przyjmuje się nazywanie takich stowarzyszeń "rejestrowymi".

AIKI napisał(a):
Mój klub kolejowy
Przepraszam przeczytałem "kolega klubowy" zamiast "klub kolejowy". Wybacz, wszystko to przez wczesną, nawet jak na sobotę, porę pierwszego piwka ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Nie zgodzę się. Gdyby bowiem stowarzyszenie rejestrowane (och, sorry - ewidencjonowane) w UM nie mogło mieć osobowości prawnej, to UM nie wpisałby do ewidencji stowarzyszenia ze statutem, w którym jest zapis "stowarzyszenie posiada osobowość prawną". A mój KKW taki zapis ma (paragraf 3 tu: http://klubkkw.pl/statut

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):
Nie zgodzę się. Gdyby bowiem stowarzyszenie rejestrowane (och, sorry - ewidencjonowane) w UM nie mogło mieć osobowości prawnej, to UM nie wpisałby do ewidencji stowarzyszenia ze statutem, w którym jest zapis "stowarzyszenie posiada osobowość prawną". A mój KKW taki zapis ma (paragraf 3 tu: http://klubkkw.pl/statut

Dzizas, z czym się znów Drogi AIKI "nie zgadzasz"?

Przecież Twój KKW już w pierwszym punkcie statutu stwierdza, że jest stowarzyszeniem kultury fizycznej.
Nie jest zatem stowarzyszeniem "bezprzymiotnikowym" (czyli rejestrowym) o którym mowa w ustawie o stowarzyszeniach.
Nie jest też stowarzyszaniem "zwykłym", o którym mowa w ustawie o stowarzyszeniach.

Czyli - KKW nie jest organizacją, której rejestrację i kwestię posiadania lub nie osobowości prawnej reguluje ustawa o stowarzyszeniach... Ponieważ KKW jest Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej, o którego ewidencji i osobowości prawnej mowa w ustawie o kulturze fizycznej...
Oczywiście, że KKW zyskał osobowość prawną nie podlegając wymogowi rejestracji w KRS, ale jedynie zgaszając się do ewidencji w UM. Stało się tak, bo KKW został powołany w trybie przewidzianym ustawą o KF. I dlatego zgłoszono go do ewidencji stowarzyszeń KF a nie do ewidencji stowarzyszeń...
Nic zatem dziwnego, że w UM nie wpisała Twojego KKW do ewidencji stowarzyszeń, tylko do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej.
Nie rozumiem czemu zdajesz się z uporem godnym lepszej sprawy nie zauważać, że są całkiem odrębne ewidencje.

Dlatego, dając przykład Twojego KKW, nie możesz twierdzić, że może uzyskać osobowość prawną stowarzyszenie zwykłe, zgodzone do ewidencji stowarzyszeń w UM.
Bo wśród stowarzyszeń zwykłych, zgłaszających swoje działanie na podstawie ustawy o stowarzyszeniach - o osobowości prawnej nie może być mowy. Bo => patrz rozdział 6 ustawy o stowarzyszeniach: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0104Lj.pdf
Jestem dziwnie pewny, że mimo prośby - nie czytałeś, więc zacytuję:
Art.40.
1. Uproszczoną formą stowarzyszenia jest stowarzyszenie zwykłe, nieposiadające osobowości prawnej.
1a. Stowarzyszenie zwykłe może we własnym imieniu nabywać prawa, w tym własność i inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywane.
1b. Każdy członek odpowiada za zobowiązania stowarzyszenia zwykłego bez ograniczeń całym swoim majątkiem solidarnie z pozostałymi członkami oraz ze stowarzyszeniem. Odpowiedzialność ta powstaje z chwilą, gdy egzekucja z majątku stowarzyszenia zwykłego okaże się bezskuteczna.
1c. Przepis ust. 1b nie stanowi przeszkody do wniesienia powództwa przeciwko członkowi, zanim egzekucja z majątku stowarzyszenia zwykłego okaże się bezskuteczna


------------------
PS. Jeżeli zdarzyło się gdzieś, że któreś ze stowarzyszeń zwykłych wpisanych do ewidencji stowarzyszeń zwykłych w UM (raz jeszcze - do ewidencji stowarzyszeń zwykłych, a nie do ewidencji stowarzyszeń KF...) zapisało sobie w statucie zapis o posiadaniu osobowości prawnej, to jest to zapis martwy.
Może świadczyć co najwyżej o tym, że w dniu zgłoszenia do ewidencji w UM urzędnik przyjmujący zgłoszenie cierpiał na ciężki przypadek kaca i nie chciało mu się przeczytać statutu...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 13 sty 2018, o 19:09 przez Jaromir, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
OK Jaro - nie będę polemizował. Nie lubuję się w tak szczegółowym przegryzaniu się przez przepisy. KKW nie jest w (nie ma mówią niektórzy) KRS, ma osobowość prawną i o to chodzi :-)

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):
OK Jaro - nie będę polemizował. Nie lubuję się w tak szczegółowym przegryzaniu się przez przepisy. KKW nie jest w (nie ma mówią niektórzy) KRS, ma osobowość prawną i o to chodzi :-)

To nie jest "przegryzanie się" tylko kwestia zrozumienia na jakiej podstawie się działa.
Np. zrozumienia, że działa się w klubie, który jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, a nie stowarzyszeniem. Jakimkolwiek innym stowarzyszeniem ;)

Takie zrozumienie ułatwia włączenie hamulców, zanim zacznie się swobodnie transponować doświadczenia nabyte w stowarzyszeniu KF - na inne stowarzyszenia, które nie są stowarzyszeniami KF...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Jaro, nigdzie nie pisałem o transponowaniu swoich doświadczeń. Opisałem po prostu sytuację Klubu, który świadomie wybrał taką a nie inną formę rejestracji/ewidencji - jak wolisz. Bo to wpływa na różne aspekty działalności, np na koszt księgowości, która dla stowarzyszenia KRS musi być pełna, a u nas jest uproszczona.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):
Jaro, nigdzie nie pisałem o transponowaniu swoich doświadczeń.

No nie - Ty tylko ogłosiłeś prawdę trzecią ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sty 2018, o 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Na szczęście natychmiast ją sprostowałeś i podałeś pełną informację :-P

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
No, miało być pięknie a jak wyszło? Obawiam się, że jak zwykle:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wody-polskie-chaos-kompetencje-prezes-wyplaty,114,0,2397298.html

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
AIKI napisał(a):
No, miało być pięknie a jak wyszło?


Zdziwiony? W MON to jest dopiero jazda... Po najlepszym ministrze tysiąclecia :rotfl:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 20:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Wrzucisz jakiegoś linka? Bo ja o MON-ie i owszem czytam, ale głównie o czystce, a nie o zastanym porządku. Dziś czytałem, że ekspert Janninger :mrgreen: stracił fuchę.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 22:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Andrzej, naprawdę musisz rżnąć głupa?

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 22:37 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
AIKI napisał(a):
że ekspert Janninger :mrgreen: stracił fuchę.


i nie ma porządku :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 23:59 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Colonel napisał(a):
Andrzej, naprawdę musisz rżnąć głupa?

Colonelu rżnij cokolwiek, byle w dziale politycznym.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
AIKI napisał(a):
Wrzucisz jakiegoś linka?


Jak wrócę z fabryki:-))) Hasło okręty podwodne:-) No ale to już nie podchodzi pod prawo wodne mimo, że okręty:-)))

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 10:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
No, same hasła to znajduję :-) Patrioty, karabinki (w pierwszej kolejności) dla OT, samoloty szkoleniowe (dodatkowe do 10 jeszcze nie latających) itd. Myślałem o jakiejś informacji takiej... całościowej, podobnej do tej o Wodach Polskich.

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 10:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
AIKI napisał(a):
Patrioty, karabinki (w pierwszej kolejności) dla OT, samoloty szkoleniowe


Andrzej - Ty na pewno szukasz informacji o Prawie Wodnym ? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 10:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 kwi 2006, o 21:58
Posty: 4688
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 512
Otrzymał podziękowań: 702
Uprawnienia żeglarskie: wyżej się nie da...
Włodeczku, informację o Prawie Wodnym (a właściwie o pierdolniku jaki w związku z jego wprowadzeniem powstał) to ja podałem - wczoraj o 19:53. Więc nie, informacji takiej nie szukam.
A to o co pytasz to OT z Jurmakiem :cool:

_________________
Zmieniona stopka - poprzednia lewaków uwierała :-)
--
pozdrawiam
AIKI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2006, o 18:19
Posty: 2986
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 422
Otrzymał podziękowań: 1060
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
bury_kocur napisał(a):
Andrzej - Ty na pewno szukasz informacji o Prawie Wodnym ?


Oj ty myśliwy czy ty na pewno tu na polowanie przyszedłeś? :rotfl: :rotfl:

_________________
Pozdrowienia Jurek "Jurmak" Makieła


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 31 sty 2018, o 15:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
AIKI napisał(a):

Wyszło jak zwykle, czyli żałośnie.
Ale nie martwmy się, żałośnie pewnie pozostanie, ale ma szansę być śmieszniej*.
Należy bowiem zdecydowanie (mocniej niż to zrobiono w linkowanym artykule) podkreślić, że Ministerstwo Środowiska, które było autorem nowej ustawy "Prawo Wodne" i pomysłodawcą biurokratycznego super-ciała, jakim mają być wg. tej ustawy "PGW Wody Polskie" - nie będzie się już dłużej zajmowało najszerzej pojętą Gospodarką Wodną.


Innymi słowy - z Ministerstwa Środowiska w dniu 09.01.2018 "zniknęły" nie tylko PGW Wody Polskie, ale zniknęła połowa dotychczasowego przydziału kompetencji, czyli zniknął cały dział administracji państwowej "Gospodarka Wodna".

Odpowiedzialność za całość działu Gospodarka Wodna przesunięto do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przesunięto też oczywiście z jednego ministerstwa do drugiego wszelkie związane z tym działem administracji rządowej części budżetu państwa.
Wystarczyły do tego dwa krótkie zdania:
1. http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/104/1
2. http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2018/105/1

*) Możecie sami się domyślać jakie są aktualne kompetencje biurokratów z MGMiŻŚ w dziedzinach takich jak zabezpieczenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę, gospodarka ściekowa, pozwolenia i zgłoszenia wodnoprawne, powierzchniowe i podziemne zasoby wód, urządzenia, służby, sprzęt i współpraca przeciwpowodziowa, przeciwdziałanie suszom, zachowanie przepływów nienaruszalnych rzek, bilanse opadów, retencja przeciwpowodziowa, gospodarka rybacka, hodowla organizmów wodnych, wykorzystanie sztucznych zbiorników wodnych dla celów energetycznych, etc, etc...

PS. Stopniowo skłaniam się do zdania, że teraz im gorzej, tym lepiej.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL