Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 18:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2018, o 11:28 
Spójrz jeszcze na to, że kredyt hipoteczny jest szczególnie dla młodych potrzebny. Jaromir przecież nie chciał w efekcie dla siebie jak napisał, tylko dla dziecka, które jak znam życie nie otrzymałoby kredytu nawet jak już pracowało, było wykształcone. Na starcie rzadko kto dużo zarabia.O kredycie gotówkowym na taką kwotę nie wspomnę, pomijając procenty do spłacenia.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 11:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Podałem algorytmy, wg których kazdy może sobie sam policzyć. Nie znając szczegółowych danych nie jestem w stanie podać konkretów. Chodziło mi jedynie o to, że niektórzy zaczęli opowiadać jakieś legendy na temat trudności w zdobyciu kredytu, a to w rzeczywistości nie jest wcale skomplikowane.
Wert23 napisał(a):
tylko dla dziecka, które jak znam życie nie otrzymałoby kredytu nawet jak już pracowało, było wykształcone.

A słyszałeś kiedyś o MDM?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 11:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
plitkin napisał(a):
Lokatę bankową w miedzynadodowej walucie (eur/usd) 5%? W Polsce nie spotykane. W Europie nie wiem, ale patrząc na miedzybankowe stopy procentowe - malo prawdopodobne. Ja mam tansze kredyty i to w pln (wyzsze stopy).
12% realnwgo zwrotu na jnwestycji o malym ryzyku - brzmi smacznie. Wiele firm pracuje na takiej rentownosci rocznej.


W Europie jak najbardziej spotykane. To wieloletnia lokata terminowa w jednym z dużych brytyjskich banków... W jak najbardziej międzynarodowej walucie.

I tak, jeszcze w Europie...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 11:51 
Sąsiad napisał(a):
Podałem algorytmy, wg których kazdy może sobie sam policzyć

Sąsiad napisał(a):
Z tego co zauważyłem wynika, że można bez specjalnych formalności złapać kredyt mniej więcej wyskości rocznych zarobków. Czyli ci, co mają konto wspólne np. z żoną, mogą więcej.
Ok czyli singel dostaje na rękę 3500 zł? Na starcie. 12 miesięcy daje 42000 zł. Para 84 tys zł. Co dalej? Ma zdolność na gotówkowy kredyt na mieszkanie?
MDM po załapaniu się oczywiście, spełnieniu warunków, jest kredytem hipotecznym.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 12:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Sąsiad napisał(a):
Moniia napisał(a):
Potrafię Ci znaleźć bez problemu lokatę z oprocentowaniem 5%.

Ja bym z przyjemnością zobaczył taką lokatę. Wrzuć jakąś nazwę albo link.
12% to faktycznie zacny zysk przy inwestycji małego ryzyka.
(...).


Obrazek

W powyższym macie nawet wyższe. ISA to skrót od Individual Savings Account i podstawową zaletą ich w naszych warunkach jest, że są w pełni zabezpieczone przez państwo (ok, zależy od typu, są też inwestycyjne...) i co lepiej, do £20000 rocznie można obecnie zainwestować bez podatku... :)

Te 12 procent to z kolei w najlepiej ustalonej firmie pożyczającej pożyczki na nieruchomosci (nie tradycyjne kredyty hipoteczne, to inna bajka). 12% to przy najbardziej ryzykownych pożyczkach, ale piękno tej inwestycji jest takie, że bardzo niewiele z nich (nawet tych "ryzykownych") jest złych. Można zainwestować w kilka projektów jednocześnie, bo jeden inwestor dostarcza niewielką część pożyczki (może to być robione automatycznie...) zmniejszając ryzyko. A zysk godziwy...

Jedyny problem jaki mam to to, że nie mam w tej chwili wolnych £20000 - a to taka fajna suma do zabawy... (Obecnie to nie mam wolne nawet 10 procent tej sumy ;) ).

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
plitkin napisał(a):
Lokatę bankową w miedzynadodowej walucie (eur/usd) 5%? W Polsce nie spotykane.

Monii 5proc. to jak kolegi Sąsiada 4proc dla PLN. Nie mowie, że nie możliwe ale czy warte zachodu?
Właśnie otrzymałem potwierdzenie z Holandii, mój „doradca” oferuje (ale odradza) 0.95proc dla EUR, deklaruje natychmiastowe przerzucenie środków na wyspę jednak równocześnie twierdzi, że ruch taki jest bardzo niewskazany.

Pytanie do kol. Sąsiada.
Jaki kredyt hipoteczny może otrzymać małżeństwo wiarygodnych trzydziestolatków. Oboje stałe umowy o prace, kilkuletnie historie w rodzimych bankach oraz krajowi rezydenci podatkowi.
Ona – 50 000 PLN
On – 540 000 NOK

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 17:26 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Moniia napisał(a):
plitkin napisał(a):
Lokatę bankową w miedzynadodowej walucie (eur/usd) 5%? W Polsce nie spotykane. W Europie nie wiem, ale patrząc na miedzybankowe stopy procentowe - malo prawdopodobne. Ja mam tansze kredyty i to w pln (wyzsze stopy).
12% realnwgo zwrotu na jnwestycji o malym ryzyku - brzmi smacznie. Wiele firm pracuje na takiej rentownosci rocznej.


W Europie jak najbardziej spotykane. To wieloletnia lokata terminowa w jednym z dużych brytyjskich banków... W jak najbardziej międzynarodowej walucie.

I tak, jeszcze w Europie...


Podlinkuj pls. Moze skorzystam.

Juz zobaczem nazwy, dzieki. Ta druga z gory skazana jest na porazke - zakodowali to w nazwie ;)


Ostatnio edytowano 28 sty 2018, o 17:32 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 17:31 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
plitkin napisał(a):
Moze skorzystam.
Acz sugerowałbym jeszcze nie teraz :mrgreen:
Obrazek



Za ten post autor Ryś otrzymał podziękowanie od: Jaromir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 sty 2018, o 22:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Pytanie do kol. Sąsiada.
Jaki kredyt hipoteczny może otrzymać małżeństwo wiarygodnych trzydziestolatków. Oboje stałe umowy o prace, kilkuletnie historie w rodzimych bankach oraz krajowi rezydenci podatkowi.
Ona – 50 000 PLN
On – 540 000 NOK

Trochę mało danych. Powiedzmy tak - zakładając że:
- podany dochód to kwota netto
- NOK to ok 0.45zł
- małżeństwo nie ma nikogo na utrzymaniu
- nie ma innych kredytów
- nie ma rodzielności majątkowej
- nie ma innych stałych zobowiązań
- mieszka w Polsce
Ich zdolność kredytowa dla kredytu na zakup/budowę na okres 30 lat wynosi jakieś 2,8-2,9 mln. zł.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 01:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Zanim zaczniemy rozmawiać o milionach może wyjaśnijmy sobie rekomendacji S KNFu?

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 09:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
Zanim zaczniemy rozmawiać o milionach może wyjaśnijmy sobie rekomendacji S KNFu?

Chodzi Ci o rekomendację 6, czyli udzielanie kredytu w walucie, w jakiej są największe przychody? To nie ma wpływu na ocenę zdolności kredytowej.
Pozostałe części rekomendacji S to ograniczenia banku, a nie klienta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 16:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Sąsiad napisał(a):
Chodzi Ci o rekomendację 6, czyli udzielanie kredytu w walucie, w jakiej są największe przychody? To nie ma wpływu na ocenę zdolności kredytowej.

Tak.
I co mi po „wysokiej” zdolności kredytowej gdy i tak nie otrzymam kredytu?
Podałem teoretyczny przykład aby uzmysłowić, że nie wszystko jest takie proste. O ile staram się nie być „krytykantem” i nie głosić teorii spiskowych to w tym wypadku cały nasz system bankowy był/jest … chory(?). Wykurzają mnie wypowiedzi „mądrych i wszystkowiedzących” o małej świadomości ekonomicznej naszego społeczeństwa, „owcach do strzyżenia”, „leszczach” itp. Wiem, że żeglarze to elita elit ale jakoś trudno mi uwierzyć w jakieś nasze nadprzyrodzone cechy. Nie wierze, że każdy kolega „zarobił na kredycie”, ustrzegł się przed kruczkami prawnymi i generalnie okazał się lepszy od analityków z city.
Problem złego prawa bankowego, nieuczciwości biznesu finansowego, niedozwolonych klauzul, niemoralnych reklam itd. dotyczył i chyba nadal dotyczy całej Europy środkowej. A statystyczny obywatel „starej” Europy niewiele więcej wie o rynkach finansowym od mieszkańca „naszych” rejonów. I tak naprawdę nie musi się znać gdyż żyje w „poukładanym kraju” ma do wyboru niezależnych doradców a nad jego kredytem hipotecznym zazwyczaj czuwa szeroko rozumiane państwo.
Nie da się przedstawić tego problemu w czarnobiałych kolorach w tym wypadku każde uogólnienie zazwyczaj wyprowadza na manowce i jest krzywdzące dla wielu uczciwych (normalnych?) ludzi.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sty 2018, o 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
SIRK napisał(a):
I co mi po „wysokiej” zdolności kredytowej gdy i tak nie otrzymam kredytu?

Ale czemu twierdzisz, że nie otrzymasz? Kredyty hipoteczne w NOK są jak najbardziej udzielane.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sty 2018, o 01:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Nie otrzymam w miarę normalnego kredytu w rodzimej walucie i to w imię naprawy systemu. Dodatkowo będę dyskryminowany przy wyliczaniu zdolności kredytowej i to wszystko dla mojego dobra podczas gdy mleko juz dawno się rozlało.

Podaj przykładową ofertę „żubra”(?) oraz warunki tej lokaty 4proc. to może sam posypie głowę popiołem i zaliczę się do nieuświadomionych łosi.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 223 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL