Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2018, o 10:00 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Witam ! Czy ktoś z Was budował lub przymierzał się do budowy tego metalowego jachtu ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lut 2018, o 21:33 

Dołączył(a): 24 sie 2017, o 09:02
Posty: 42
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
brodaty napisał(a):
Witam ! Czy ktoś z Was budował lub przymierzał się do budowy tego metalowego jachtu ?



Wiesz co jest "zabawne"? mam tyle narzędzi że mógłbym okręt wyspawać a zdrowia tyle że czasem ledwo czajnik mogę unieść... ale wytłumacz młodym by pasje realizowali póki mają siłę. Ja gdybym sie za to zabierał to zaczął bym od zespołu napędowego ze wskazaniem na silnik stacjonarny diesla. Blachy w gatunku ST3s (wg starych oznaczeń) nawet nie brał bym pod uwagę. Co się zaoszczędzi na stali później wyda się na antykorozje. Tak na prawdę koszt stali to mała część całości. Ogrom kosztów pojawi się w trakcie. Jakby co będę Ci kibicował i to z sympatią.Być może zrobisz to czego ja już się nie podejmę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lut 2018, o 21:56 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1272
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 328
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Jednego Albatrosa miałem okazję kończyć po amatorach. Ze stali tak małych jachtów chyba nie warto budować. Może lepiej kupić skorupy z laminatu i wykończyć samodzielnie. http://www.lodzie.com/pl/index.php?opti ... Itemid=208
Zdjęcie to jacht przed rozpoczęciem prac.


Załączniki:
blaszanka.jpg
blaszanka.jpg [ 70.77 KiB | Przeglądane 4809 razy ]

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lut 2018, o 11:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Pixel napisał(a):
Jakby co będę Ci kibicował i to z sympatią.
Ja też brodatemu kibicuję. Tylko już się pogubiłem i nie wiem do czego on zmierza. Sądziłem, że w końcu zajmie się tym swoim nabytkiem.
https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?f=5&t=27428


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lut 2018, o 13:51 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
Albatros 623 to nie mój problem . Drużyna harcerska której kibicuję i pomagam /troszeczkę finansowo/ po nieskutecznym poszukiwaniu jachtu żaglowego postanowiła "iść" w stronę motorowodną tym bardziej że chcę im dać prawie nowy silnik przyczepny Suzuki 15 konny.
A może zrozumieli że działając 5 kilometrów od Wisły bardziej popływają na silniku niż na żaglach. Ja się nie wtrącam tylko pomagam i ze stoickim pokojem szukam im ofert sprzętu.
Ponadto w niedalekim Olkuszu był budowany pierwszy egzemplarz Albatrosa w zakładzie ślusarskim istniejącym do dziś . Mogą wybudować kadłub następnego. Plastikowy Albatros to plagiat tego blaszanego robiony wbrew Januszowi Maderskiemu. Jak się orientuję to sprawa jest w sądzie. Tak przynajmniej wiem z rozmowy a Januszem Maderskim.
Ja osobiście pomimo posiadania obecnie wysokich uprawnień motorowodnych pozostaję przy żeglarstwie. Nash 20 czeka abym go przygotował na morze . Ale obecnie nie mogę uzyskać nawet porady jak zastopować miecz aby nie pracował na fali a co dopiero inne problemy z przystosowaniem do pływań morskich. Na pewno je z biegiem czasu rozwiążę i to chyba nie przy pomocy Naszego forum. Obecnie jednak przygotowuję inny projekt żeglarski który ma być pewnego rodzaju niespodzianką ale i tu piętrzą się trudności .Na szczęście sprawa idzie do przodu . Ostatnio otrzymałem do realizacji tego projektu przyczepę podłodziową niewiadowską nową od sponsora. Czyli ktoś uznał że warto być sponsorem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lut 2018, o 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
brodaty napisał(a):
Czyli ktoś uznał że warto być sponsorem.
To dziś rzadkość niebywała. :cool:

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2018, o 21:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2016, o 20:25
Posty: 2261
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Podziękował : 177
Otrzymał podziękowań: 504
Uprawnienia żeglarskie: sternik motorowodny
Michal napisał(a):
Zdjęcie to jacht przed rozpoczęciem prac.

Czy mi sie wydaje czy tam widzę kawałek cinko cinko ?

_________________
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

pozdrawiam Bartosz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lut 2018, o 22:40 

Dołączył(a): 5 gru 2009, o 21:40
Posty: 1272
Podziękował : 144
Otrzymał podziękowań: 328
Uprawnienia żeglarskie: jachtowy sternik morski, m.s.morski.
Ktoś wymyślił tanie szyby otwierane. Odpływu wody spod szyby tylko jakoś nie przemyślał.
Taki jacht powinien trafić do blacharza samochodowego to może by go skończyli. Ja się na autach nie znam to wszystkie części samochodowe wyciąłem.

_________________
Kto ma statki ten ma wydatki.
Pozdrawiam Michał aka Szkodnik
Usługi szkutnicze


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2018, o 13:25 

Dołączył(a): 5 lip 2015, o 10:01
Posty: 879
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 159
Uprawnienia żeglarskie: starszy sternik motorowodny
A ten kadłub blaszany to jest do kupienia ? Wiadomo ze z harcerzy możesz zrobić wodniaków żeglarzy lub motorowodniaków ale spawaczy to raczej nie. Chodzi o sam
kadłub Albatrosa !


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lut 2018, o 17:13 

Dołączył(a): 24 sie 2017, o 09:02
Posty: 42
Podziękował : 1
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
brodaty napisał(a):
A ten kadłub blaszany to jest do kupienia ? Wiadomo ze z harcerzy możesz zrobić wodniaków żeglarzy lub motorowodniaków ale spawaczy to raczej nie. Chodzi o sam
kadłub Albatrosa !


Zdziwił byś się, mnie nikt nie uczył spawać. Miałem dość proszenia się o "przysługę" a jeszcze teraz w dobie półautomatów inwerterowych, przyłbic automatycznych itd spawanie to przyjemność. Wiadomo BHP to podstawa ale nie bierze się do takich prac narwańców.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL