Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 19:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lut 2018, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Bombel napisał(a):
Poprawcie się Kocur :mrgreen:


Zum Befel :mrgreen:

Przeoczenie - sorka - nie żeby kogoś urazić

Ale za to konsekwentne :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
bury_kocur napisał(a):
Nie gniewam się - nie ma ludzi idealnych - też wiele razy popełniam błędy.


bury_kocur napisał(a):
Bo ktoś tu twierdził, że taki chyba UM chyba w Szczecinie traktuje taki rejs jako komercyjny.


bury_kocur napisał(a):
Ja też nie widzę, ale ktoś z naszych Kolegów napisał, że szczeciński UM - a konkretnie jakaś pani inspektor bodajże od bezpieczeństwa z tegoż urzędu - klasyfikuje takie rejsy jako komercyjne.


Jednak aż tak bardzo się nie pomyliłem, nie trzeba było długo czekać aby znowu usłyszeć jak bardzo tematem się nie interesujesz i nikogo bezpodstawnie nie oskarżasz a wszelkie opinie opierasz wyłącznie na sprawdzonych faktach.

Dla przykładu, nie do końca wyrwane z kontekstu;
„ktoś powiedział że chyba pani inspektor bodajże od bezpieczeństwa, chyba UM, chyba ze Szczecina, chyba coś(?) klasyfikuje”.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko informacji kiedy i przy jakiej okazji taka „klasyfikacja” się odbywa, podczas wizyty w maglu, u fryzjera czy może w gabinecie kosmetycznym.

piotr6 napisał(a):
Taki trochę jestem niedowiarek.


Podaj mi „niedowierzający Piotrze” przynajmniej jedno zdarzenie związane z szeroko pojętym żeglarstwem podczas którego mogłeś się poczuć dyskryminowany przez urzędnika administracji morskiej.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
SIRK napisał(a):
Jednak aż tak bardzo się nie pomyliłem, nie trzeba było długo czekać aby znowu usłyszeć jak bardzo tematem się nie interesujesz i nikogo bezpodstawnie nie oskarżasz a wszelkie opinie opierasz wyłącznie na sprawdzonych faktach.

Dla przykładu, nie do końca wyrwane z kontekstu;
„ktoś powiedział że chyba pani inspektor bodajże od bezpieczeństwa, chyba UM, chyba ze Szczecina, chyba coś(?) klasyfikuje”.


Pomyliłeś się bardzo - wiem kto to powiedział i wiem o kim, ale z różnych powodów nie chcę tego ujawniać.

Przykład osoby "pani z magla" jest tutaj ni przypiął ni przyłatał.

Tematem pływań komercyjnych średnio się interesuję bo nie pływam komercyjnie, ale nie na tyle, żeby nie słyszeć co mówią i piszą inni i czasem o tym nie napisać.

A gdybym nawet się tym interesował to co Tobie do tego ?

Ciebie moje zainteresowanie tym czy tamtym nie powinno kompletnie interesować bo to moja sprawa a swoje przemyślenia i komentarze dotyczące mojej osoby zachowaj dla Siebie.

Znaczy mówiąc inaczej - bądź łaskaw odstosunkować się od mojej osoby w kwestii co mnie interesuje a co nie bo to nie Twoja sprawa a swoje komentarze w tym względzie zostaw dla siebie.

Napisałem wystarczająco prosto czy ująć bardziej prostym żołnierskim językiem ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowania - 3: Były user, Colonel, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
SIRK napisał(a):
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko informacji kiedy i przy jakiej okazji taka „klasyfikacja” się odbywa, podczas wizyty w maglu, u fryzjera czy może w gabinecie kosmetycznym.

A Ty - w którym z wyżej wymienionych miejsc nabyłeś swej niewzruszonej pewności - wiesz, tej z którą wypisywałeś tu wczoraj bździny na temat "bardzo krytycznego stanowiska SAJ w procesie konsultacji społecznych" ?

PS. O sprawę zadufania, z jakim wypisywałeś tu coś o "sygnowaniu własnym nazwiskiem" - już nie pytam... Stało się bowiem jasne, że uciekłeś się do prymitywnego łgarstwa. Żenada, ale - nie jestem zdziwiony...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: Były user, Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Krzysztofie, sprecyzuj konkretnie co chciałbyś osiągnąć, po czym nakłoń organizację zainteresowaną albo załóż własną i walcz.
Od SAJ w kwestii uprawnień komercyjnych możesz oczekiwać jednego:
Kolejnego pisma stwierdzającego, że projekt nie nadaje się do niczego, po za wyrzuceniem w całości. Już tak pisywaliśmy.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 19:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
Tyle że nie w tym projekcie, jaki jest tu omawiany, ale w ustawie o rejestracji jachtów, której projekt przewiduje zmianę definicji jachtu komercyjnego w ustawie o bezp. morskim, oraz wprowadza ją - ze znanych tylko jej twórcom powodów - do ustawy o żegludze śródlądowej, a nawet do... Kodeksu Morskiego. (art 22, 23 i 24 projektu ustawy o rejestracji jachtów, który trafił właśnie do Sejmu...


Przeczytałem Jarku raz jeszcze przytoczony przez Ciebie projekt i to co widzę to faktycznie dużą niejednoznaczność definicji owego jachtu komercyjnego - bo określenie "pasażer" jednak pozostał a to jeszcze gmatwa tą interpretację.

Zostawmy jednak jachty komercyjne bo jak widać moje nimi zainteresowanie budzą niezdrowe emocje :rotfl:

Nie one tak naprawdę mnie teraz zastanowiły - wczytałem się dokładniej w finanse opisane w tym projekcie i powiem Ci, że nieprędko widzę wprowadzenie tej ustawy w życie.

Słabo widzę stworzenie spójnego systemu informatycznego obsługującego cały ten system rejestracji jachtów w skali kraju tak, aby dostęp do niego - 24/7 - miały bez kłopotów wszelkie służby, starostwa, związki sportowe ....

Najprościej popatrzeć jak długo rodził się system CEPIK - podobny do omawianego i nawet prostszy, bo nie obsługujący samodzielnej rejestracji pojazdów - i nie jestem pewnie czy do końca system ten obecnie działa prawidłowo.

W projekcie zapisany jest termin 01. stycznia 2020 roku jako data startu tego systemu - pożyjemy, zobaczymy ale prywatnie słabo to widzę :-(

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 lut 2018, o 20:11 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
SIRK napisał(a):
Podaj mi „niedowierzający Piotrze” przynajmniej jedno zdarzenie związane z szeroko pojętym żeglarstwem podczas którego mogłeś się poczuć dyskryminowany przez urzędnika administracji morskiej.


Krzysztofie nie podam, bo mam dobre doswiadczenia lub ich brak co też dobrym sygnałem.
Moja wypowiedz dotyczyła tzw władz centralnych :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 00:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
piotr6 napisał(a):
Moja wypowiedz dotyczyła tzw władz centralnych :D

Również całkiem lokalne władze, nie tak znowu dawno temu, miewały wobec wszystkich jachtów - takie plany:


Załączniki:
SUM projekt grozy 12022007.doc [160.5 KiB]
Pobrane 205 razy

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 00:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Jaromir napisał(a):
Również całkiem lokalne władze, nie tak znowu dawno temu, miewały wobec wszystkich jachtów - takie plany:


Jak to człowiek Jarek szybko zapomina jak kiedyś było.

Mam wrażenie, że od projektu tego właśnie zarządzenia rozpoczął się nasz protest - potem były rozmowy z ówczesnym ministrem Gospodarki Morskiej - potem długie negocjacje m.in. z PZŻ-tem, zakończone podpisaniem Umowy Gdyńskiej w Urzędzie Morskim jeszcze z udziałem śp. Kpt.Wojtasikiem...

I dopiero od tego czasu zaczęła się tak naprawdę prawdziwa liberalizacja dotycząca pływań morskich.

A to było raptem 10 lat temu ...

Jak to człowiek szybko zapomina jak kiedyś było źle...

Dzięki Jarku za przypomnienie - przeczytałem całość i włos mi się zjeżył na myśl co mogło nas czekać...

Jest za co obecnie wypić po tych 10. latach :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 01:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
bury_kocur napisał(a):
jeszcze z udziałem śp. Kpt.Wojtasikiem...

Hmmm, najwyraźniej mylisz osoby.
Kpt. Wojtasik po okresie dyrektorowania w UMSz i krótkiej karierze w ministerstwie trafił na nieco "boczny tor", zostając w styczniu 2013 Kapitanem Portu w Kołobrzegu. Był nim na pewno niecałe 2 lata temu i nie słyszałem później, by ktoś go zastąpił, a tym bardziej, by umarł... BTW dziś miałby zaledwie 64 lata.

To on był głównym autorem projektu widocznego w załączniku ciut wyżej...
Tym większa chwała mu za to, że się dał przekonać do odpuszczenia większości restrykcji, w tym do niemal całkowitego zwolnienia z nich jachtów rekreacyjnych.
Z drugiej strony - który urzędnik Um-u nie da się przekonać, kiedy na sali siedzi sprzyjający "przyjemniaczkom" wysłannik ministra ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 04:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
bury_kocur napisał(a):
śp. Kpt.Wojtasikiem.
Jaromir napisał(a):
Hmmm, najwyraźniej mylisz osoby.
Owszem, Kocur pomylił kpt. Wojtasika z dyr. Waldemarem Rekściem, który zmarł w 2010 r.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 08:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Zbieraj napisał(a):
Owszem, Kocur pomylił kpt. Wojtasika z dyr. Waldemarem Rekściem, który zmarł w 2010 r.


I tak i nie :oops:

Owszem - Waldek był pierwszą osobą, która z ramienia władz morskich nam bardzo pomagała, ale przypomnijcie sobie kto prowadził spotkanie Gdyńskie w Urzędzie Morskim ?

Nie Wojtasik czasem ?

A od sposobu prowadzenie tego spotkania wówczas wszystko zależało.

A pomyłka moja polega na tym, że to Waldek odszedł na wieczną wachtę a nie kpt Wojtasik.

Nie ma ludzi bezbłędnych niestety ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 18:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
bury_kocur napisał(a):
Znaczy mówiąc inaczej - bądź łaskaw odstosunkować się od mojej osoby w kwestii co mnie interesuje a co nie bo to nie Twoja sprawa a swoje komentarze w tym względzie zostaw dla siebie.

Napisałem wystarczająco prosto czy ująć bardziej prostym żołnierskim językiem ?

Wybacz kolego ale gdy na otwartym forum dyskusyjnym zamieszczasz nie do końca prawdziwe teorie to musisz się liczyć, że od czasu do czasu ktoś nie wytrzyma i sprostuje te twoje prywatne(?) konfabulacje. A jakim językiem będziesz pisał to tylko od ciebie zależy, język żołnierski chyba także zrozumiem.

Jaromir napisał(a):
A Ty - w którym z wyżej wymienionych miejsc nabyłeś swej niewzruszonej pewności - wiesz, tej z którą wypisywałeś tu wczoraj bździny na temat "bardzo krytycznego stanowiska SAJ w procesie konsultacji społecznych" ?

PS. O sprawę zadufania, z jakim wypisywałeś tu coś o "sygnowaniu własnym nazwiskiem" - już nie pytam... Stało się bowiem jasne, że uciekłeś się do prymitywnego łgarstwa. Żenada, ale - nie jestem zdziwiony...


Jeżeli do tej pory sam się nie domyśliłeś to nie pozostaje mi nic innego jak wyraźnie stwierdzić, że do czasu gdy nie dokończymy dużo wcześniej przerwanej dyskusji i nie wyjaśnimy sobie pryncypiów, to niestety nie widzę możliwości na kontynuowanie naszej „forumowej znajomości”. Wielokrotnie już, świadomie lub nie, ocierałeś się o moje prywatne granice z jednej strony zarzucając w niewybredny sposób kłamstwo, nikczemne zachowanie czy nawet brak wystarczającej wiedzy z drugiej natomiast uciekając do jakże wygodnego EOT.
Jak wiadomo rzeczywistości nasze różnią się znacznie i nie ma obowiązku szukania porozumienia, nie musimy wspólnie dyskutować a już na pewno nawzajem się obrażać. Dlatego do czasu wyjaśnienia swoich bardzo odważnych teorii proszę nie licz na żadną moją odpowiedź.

Link do niedokończonej dyskusji;
viewtopic.php?f=17&t=27672&hilit=przestrzenie+zamkniete&start=30

Colonel napisał(a):
Od SAJ w kwestii uprawnień komercyjnych możesz oczekiwać jednego:
Kolejnego pisma stwierdzającego, że projekt nie nadaje się do niczego, po za wyrzuceniem w całości. Już tak pisywaliśmy.


Jak na zamówienie przytaczasz właśnie bardzo wywarzone i niezwykle merytoryczne a co najważniejsze to pozbawione niepotrzebnego zacietrzewienia stanowisko SAJ. Przyznam, że niczego innego nie oczekiwałem, przynajmniej nie w tej materii i nie w obecnym czasie.

piotr6 napisał(a):
Krzysztofie nie podam, bo mam dobre doswiadczenia lub ich brak co też dobrym sygnałem.
Moja wypowiedz dotyczyła tzw władz centralnych

No popatrz, jedni mają pretensje do władz lokalnych, ty do centralnych a jeszcze inni generalnie do wszystkich, zapominając gdzie i w jakich czasach żyją.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 19:06 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
SIRK napisał(a):
zapominając gdzie i w jakich czasach żyją.


Krzysztof nie zapominam, mam złe zdanie o tworzeniu polskiego prawa, mam bardzo złe zdanie o polskiej klasie politycznej. Chciałbym ,że jak nie w mojej pracy to chociaż w moim hobby nie musiał się przedzierać przez zasieki prawne. Zeby było jasne w moim pływaniu raczej nic mi nie przeszkadza ale jak patrzę na całość to jakieś obawy są, nie za duże ale jednak.

ps. teraz czekam na podwyżki opłat portowych, bo być może taniej będzie trzymać jacht w Ukermunde

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
SIRK napisał(a):
ale gdy na otwartym forum dyskusyjnym zamieszczasz nie do końca prawdziwe teorie


Mógłbyś wymienić jakież to nie do końca prawdziwe teorie zamieszczam tutaj ?

Najlepiej z linkiem, gdzie je zamieściłem bo może coś tutaj robiło moje drugie "ja" w chwili, kiedy spałem i ja nic o tym nie wiem ...

Wtedy będzie domowa rozpierducha ... :D

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 20:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 paź 2011, o 19:00
Posty: 5018
Podziękował : 4186
Otrzymał podziękowań: 1876
Uprawnienia żeglarskie: ...
SIRK napisał(a):
Wybacz kolego ale gdy na otwartym forum dyskusyjnym zamieszczasz nie do końca prawdziwe teorie to musisz się liczyć, że od czasu do czasu ktoś nie wytrzyma i sprostuje te twoje prywatne(?) konfabulacje. A jakim językiem będziesz pisał to tylko od ciebie zależy, język żołnierski chyba także zrozumiem.


SIRK napisał(a):
Jak wiadomo rzeczywistości nasze różnią się znacznie i nie ma obowiązku szukania porozumienia, nie musimy wspólnie dyskutować a już na pewno nawzajem się obrażać. Dlatego do czasu wyjaśnienia swoich bardzo odważnych teorii proszę nie licz na żadną moją odpowiedź.


Dość odważnie sobie poczynasz jak na człowieka, który w tym wątku był łaskaw napisać:

SIRK napisał(a):
Jak pamiętam to krytykowałeś propozycje zmian powołując się na rozwiązania kraju którego banderę podnosiłeś. Ty nawet firmowałeś własnym nazwiskiem bardzo krytyczne stanowisko SAJ w procesie konsultacji społecznych a teraz tak po prostu stwierdzisz, że nie masz własnego zdania gdyż materia jest zbyt skomplikowana i ciebie oraz twoich znajomych takie pływanie nie interesuje.

Doprawdy słowa naszego kolegi o powodach dla którego niektórzy z nas wypowiadają się w tym wątku nabierają innego znaczenia.


I który zmuszony był podkulić ogon i udać, że deszcz pada, kiedy udowodniono mu, że kłamie/bzdury opowiada/łże jak bura suka/konfabuluje/pierdoli trzy po trzy.

Doprawdy fakt, że w odróżnieniu od naszych Kolegów nie masz odwagi firmować swoich wypowiedzi w tym wątku i na tym forum własnym nazwiskiem nabiera innego znaczenia.



Za ten post autor Były user otrzymał podziękowania - 2: bury_kocur, Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 13:20
Posty: 1091
Podziękował : 55
Otrzymał podziękowań: 615
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
bury_kocur napisał(a):
myszek napisał(a):
Czy aby Twój jacht nie stał się w tym momencie jednostką komercyjną, a Ty sam - załogą jachtu komercyjnego?


Nie kolego Myszak bo nie wożę PASAŻERÓW.

Członkami załogi będą żeglarze a nie pasażerowie.

Co myślę kończy wątpliwości.


Nie kończy.

Zapis ustawy jest niejednoznaczny i dobrze o tym wiesz.
Prywatna interpretacja np. Jaromira jest taka jak napisałeś, nieco bardziej oficjalna interpretacja ministerstwa jest taka, że np. zmiana definicji "jachtu komercyjnego" proponowana w ustawie o rejestracji nie zmienia nic merytorycznie - a więc jacht, który nie przewozi pasażerów, również może być komercyjny.

Wgłębianie się w prawniczy żargon, jak per non est albo lex specialis derogat legi generali, pozostawiam pasjonatom. Tak czy inaczej - nie wiesz, czy zabranie osób płacących za rejs czyni z Twojego jachtu jednostkę komercyjną czy nie.

Co więcej, Ty - i Twoi koledzy - od lat stanowczo odmawiacie jakichkolwiek prób dowiedzenia się, uzyskania oficjalnej wykładni w tej sprawie.

Co jeszcze więcej, nigdy ani Ty, ani nikt z Twoich kolegów nie sprzeciwialiście się zaostrzeniu definicji. Począwszy od drakońskiego projektu z 2007(chyba) roku, a kończąc na ostatniej propozycji ustawy o rejestracji. Owszem, według niej taki rejs jak Twój już wymagałby rejestracji jachtu jako komercyjnego.

A Ciebie uparcie nie obchodzi...

Na koniec - ponoć wszyscy (z wyjątkiem wrednych hamulcowych) chcą w polskim żeglarstwie modelu brytyjskiego. Otóż bodajże Moniia wyjaśniła niedawno, że w tym ulubionym modelu pasażerem jest po prostu każdy, kto w jakikolwiek sposób zapłacił za udział w rejsie. Koniec, kropka.

Ciekawe, kiedy zaczęłoby Cię obchodzić... kiedy ktoś napisałby w Twojej sprawie doniesienie o podejrzeniu popełnienia czegoś zabronionego? Niestety, z nas dwóch to akurat Ty masz w tym wprawę.


pozdrowienia

krzys


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 16:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
myszek napisał(a):
Niestety, z nas dwóch to akurat Ty masz w tym wprawę.


Tak tak, słynne oburzenie tzw liberalizatorów na działania PZŻ. Otóż tzw liberalizatorzy tak tłumnie zachwycający się poziomem szkoleń i egzaminowania przez RYA, gremialnie poparli tygodniowe szkolenia na których można było uzyskać uprawnienia do egzaminowania. Organizatorzy tych szkoleń i egzaminów na stopnie instruktora nawet wejścia na jacht nie zapewniali, a patent żeglarza można było dostarczyć na dzień przed egzaminem instruktorskim.
Przypomnieć Tobie wielce szanowny AIKi i Bury Kocurze, Szamanie etc jak rączki ze szczęścia zacieraliście, że Siedlewski szkolić i egzaminować nie będzie mógł, bez zostawienia kasy na lipnym zimowym kursie szkolenia instruktorów żeglarstwa.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 16:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
myszek napisał(a):
kiedy ktoś napisałby w Twojej sprawie doniesienie o podejrzeniu popełnienia czegoś zabronionego?


No to zacznę od końca - napisz więc łaskawco owo doniesienie do prokuratury o popełnieniu przeze mnie czynu zabronionego - bardzo chętnie posłucham co obecna prokuratura będzie mi miała w tej sprawie do powiedzenia.

myszek napisał(a):
Niestety, z nas dwóch to akurat Ty masz w tym wprawę.


Widzisz - demencja starcza jeszcze mnie nie dopadła i nie bardzo wiem w czym miałbym mieć ową wprawę, bo jako żyw nie pamiętam, abym kiedykolwiek do jakiejkolwiek prokuratury pisał jakieś doniesienia na cokolwiek.

Przeczytałem wątek w przytoczonym przez Ciebie linku i nie widzę tam nic specjalnie ciekawego - ot, dyskusja jakich wiele.

Jedno co rzuciło mi się w niej w oczy to fakt, że kiedyś pozwoliłeś sobie - parę "poszukiwanych" przez Siebie osób - nazwać kanaliami - i tu pragnę Ci zwrócić uwagę, że należę do owej grupy kanalii, więc możesz uznać, że jedną taką kanalię już znasz.

Tak nieśmiało przy okazji - mam dość niezłą pamięć, więc się łaskawco pohamuj z takimi określeniami, bo naprawdę może się to dla Ciebie skończyć niemiło, co już w cytowanej dyskusji Ci to pisano.

myszek napisał(a):
Zapis ustawy jest niejednoznaczny i dobrze o tym wiesz.
Prywatna interpretacja np. Jaromira jest taka jak napisałeś, nieco bardziej oficjalna interpretacja ministerstwa jest taka, że np. zmiana definicji "jachtu komercyjnego" proponowana w ustawie o rejestracji nie zmienia nic merytorycznie - a więc jacht, który nie przewozi pasażerów, również może być komercyjny.
(...)
Tak czy inaczej - nie wiesz, czy zabranie osób płacących za rejs czyni z Twojego jachtu jednostkę komercyjną czy nie.


Wiem - nie czyni.

W obowiązującej albowiem definicji jachtu komercyjnego jako warunek uznania takiego rejsu za komercyjny jest wykonywanie przewozu pasażerów, czego ja nie czynię i nigdy nie czyniłem, bo kto jest pasażerem to ta sama ustawa definiuje dość jednoznacznie

A ja póki co pasażerów nie wożę.

Więc czy Ci się to podoba czy nie - to taki jest obecny stan prawny, że rejsy moje nie są komercyjne.

myszek napisał(a):
Co jeszcze więcej, nigdy ani Ty, ani nikt z Twoich kolegów nie sprzeciwialiście się zaostrzeniu definicji. Począwszy od drakońskiego projektu z 2007(chyba) roku, a kończąc na ostatniej propozycji ustawy o rejestracji.


Bo definicja jednostki komercyjnej jest mi obojętna - komercyjnie nie pływam i pływać nie będę - nie czerpię bowiem korzyści z pływania.

Znaczy - nikt mi za pływanie z nikim nie płaci, więc czemu ta branża ma mnie jakoś szczególnie interesować ?

myszek napisał(a):
A Ciebie uparcie nie obchodzi...


I uparcie obchodzić nadal nie będzie - pływam rekreacyjnie i nikomu nic do tego.

Niemniej - ponieważ nie chce mi się z Tobą dłużej na ten temat dyskutować, więc napiszę jedynie tak - jak masz chęć to złóż doniesienie do władz i napisz skargę do dowolnej instytucji, że niejaki niżej podpisany pływa wg Ciebie komercyjnie jachtem rekreacyjnym
- podać adres zamieszkania, żebyś miał prościej ?

Bo dane mego jachtu - żebyś nie musiał szukać - masz w stopce poniżej.

A ja sobie pływać będę nadal jak pływałem a Tobie nic do tego.

Na koniec mam prośbę do co bardziej wrażliwych czytelników - przepraszam za poniższą moją subtelnie wyrażoną do Kolegi Myszaka prośbę:

Mówić prosto i dyplomatycznie - czy mógłbyś się wreszcie ode mnie ODPIERDOLIĆ ?

Jak Ci zabrakło pigułek albo lekarz wyjechał to znajdź sobie jakąś babę w kiosku i na niej się wyżywaj za brak w sprzedaży Trybuny Ludu a ze mnie Q...a M...ć zejdź !

Powyższe piszę jeszcze miło, ale mój miły nastrój może mi się w stosunku do Ciebie kiedyś skończyć, czego pewnie w rozmowie w 4 oczy nie chciałbyś doświadczyć.

Więc raz jeszcze dyplomatycznie proszę - zejdź ze mnie i nie czepiaj się mnie więcej bo ani nie jestem Twoim kolegą, ani bratem ani życzliwie do Ciebie nastawionym.

Jesteś dla mnie taką samą kanalią jak Ty pozwoliłeś sobie nazwać mnie.

Wymieniliśmy więc sobie wzajemnie życzliwości i nie prowokuj rozwoju tej sytuacji, bo ja tego ze swojej strony nie czynię.

AMEN

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

ins napisał(a):
Przypomnieć Tobie wielce szanowny AIKi i Bury Kocurze, Szamanie etc jak rączki ze szczęścia zacieraliście, że Siedlewski szkolić i egzaminować nie będzie mógł, bez zostawienia kasy na lipnym zimowym kursie szkolenia instruktorów żeglarstwa.


Tak z ciekawości - mogę poprosić o taką naszą wypowiedź z owym zacieraniem rączek ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 17:38 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
bury_kocur napisał(a):
ins napisał(a):
Przypomnieć Tobie wielce szanowny AIKi i Bury Kocurze, Szamanie etc jak rączki ze szczęścia zacieraliście, że Siedlewski szkolić i egzaminować nie będzie mógł, bez zostawienia kasy na lipnym zimowym kursie szkolenia instruktorów żeglarstwa.


Tak z ciekawości - mogę poprosić o taką naszą wypowiedź z owym zacieraniem rączek ?


A niby kto wysłał ten donos do prokuratury, na ponoć nielegalne działania PZŻ? Wątek viewtopic.php?f=17&t=7490&start=0 i Twoje wpisy w nim doskonale obrazują stan Waszych tzw liberalizatorskich umysłów. Ba nawet jeden z członków SAJ, po tym donosie, jak tylko pojawiła się możliwość wybrał się na kursy jako instruktor i egzaminator PZŻ, ba nawet pytania układał na egzaminy dla własnych kursantów, na egzaminy, w których sam uczestniczył.
I ty masz czelność opowiadać o jakiś normach rodem z RYA?
Ty tzw. liberalizator i członek SAJ?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 17:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
A niby kto wysłał ten donos do prokuratury


Czy możesz mi pokazać konkretnie ów donos przeze mnie napisany ?

Bo zamieściłeś link do jakiejś dyskusji z jakimiś Swoimi komentarzami

A piszesz o jakimś konkretnym podpisanym przeze mnie donosie .

Mogę prosić o ten donos ?

Zamieść go tu po prostu jak taki był - oczywiście rozumiem, że z moim podpisem go zamieścisz ?

.
ins napisał(a):
Ba nawet jeden z członków SAJ, po tym donosie, jak tylko pojawiła się możliwość wybrał się na kursy jako instruktor i egzaminator PZŻ, ba nawet pytania układał na egzaminy dla własnych kursantów, na egzaminy, w których sam uczestniczył.



Bardzo ciekawe rzeczy piszesz :rotfl:

Możesz to jakoś udowodnić bo ja nie pamiętam nic takiego ...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 18:29 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
1. Treści już nie ma, dostępnej na stronie SAJ, może nie potrafię znaleźć.
2. Nie twierdzę że to Ty napisałeś ten donos, natomiast SAJ dość licznie reprezentowany na forum - też zdaje się do niego należysz.
3. Tym pismem SAJ wsparł te same biznesy które chciały by ciągnąc pieniądze obecnie, z restrykcyjnego pojmowania żeglarstwa komercyjnego.

W takie działania obłuda jest wpisana.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
reści już nie ma, dostępnej na stronie SAJ, może nie potrafię znaleźć.


Jak się komuś coś zarzuca to trzeba to udowodnić.

Więc albo zamieść to co mnie zarzucasz albo kłamiesz ...



* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

ins napisał(a):
Przypomnieć Tobie wielce szanowny AIKi i Bury Kocurze, Szamanie etc jak rączki ze szczęścia zacieraliście, że Siedlewski szkolić i egzaminować nie będzie mógł, bez zostawienia kasy na lipnym zimowym kursie szkolenia instruktorów żeglarstwa.


Prosze o zamieszczenie dowodu popierajacego powyższe Twoje twierdzenie.

Jeżeli dowodu nie ma tzn, że kłamiesz.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

ins napisał(a):
Tym pismem SAJ wsparł te same biznesy które chciały by ciągnąc pieniądze obecnie, z restrykcyjnego pojmowania żeglarstwa komercyjnego.


Znów coś komuś zarzucasz - znaczy rozumiem, że masz dowody na owo "wspieranie biznesów,które chciały by ciągnąc pieniądze obecnie, z restrykcyjnego pojmowania żeglarstwa komercyjnego".

I żeby się nie bawić w subtelności wypowiedzi - albo zamieścisz te dowody albo kłamiesz.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
Tak tak, słynne oburzenie tzw liberalizatorów na działania PZŻ. Otóż tzw liberalizatorzy tak tłumnie zachwycający się poziomem szkoleń i egzaminowania przez RYA, gremialnie poparli tygodniowe szkolenia na których można było uzyskać uprawnienia do egzaminowania. Organizatorzy tych szkoleń i egzaminów na stopnie instruktora nawet wejścia na jacht nie zapewniali, a patent żeglarza można było dostarczyć na dzień przed egzaminem instruktorskim.


To jeszcze poprosiłbym o udokumentowanie owego poparcia tygodniowego szkolenia

A dalej już wiesz co chcę napisać ?

Albo zamieścisz i udokumentujesz powyższe Swoje stwierdzenie albo ... kłamiesz ?

Więc jak już tyle mnie i SAJ zarzuciłeś to teraz poproszę o udokumentowanie i udowodnienie Twoich wypowiedzi ...

Bo wiesz jak to dalej będzie ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 19:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Bardzo przepraszam. Pomyliłem SAJ z Samosterem.

Cytuj:
Ze strony Samosteru:

Mogło by się wydawać, że wejście w życie w 2005 roku Ustawy "o lobbingu w procesie stanowienia prawa" jasno określającej podmioty, procedury i inne formalności, które należy spełnić aby zapewnić sobie wpływ na kształt regulacji prawnych, załatwi sprawę raz na zawsze i skończą się wreszcie wieloletnie układowo-dojściowe praktyki wpływania na powstające akty prawne. Nic bardziej błędnego niż takie mniemanie! Chocimska, nie zważając na zapisy cytowanej wyżej ustawy stara się nadal wykorzystywać nawiązane wiele lat temu ministerialne kontakty dla zapewnienia korzystnych dla siebie zapisów w powstającym prawie.

Nie będziemy siedzieć cicho, gdy ktoś gra nieczysto: http://www.samoster.org.pl/doc/zawiadomienie_PZZ.PDF

Całość na stronie Samosteru.


Proszę o wybaczenie.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
Bardzo przepraszam. Pomyliłem SAJ z Samosterem.


ins napisał(a):
Proszę o wybaczenie.

Piotr Siedlewski


Nie będę kopał leżącego i na dodatek kajającego się, ale myśl Piotr na przyszłość co piszesz, bo oskarżyłeś mnie w wyżej wymienionych przeze mnie punktach osobiście co nie ukrywam wkur....o mnie.

Przeprosiny przyjmuję.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

bury_kocur napisał(a):
ins napisał(a):
Przypomnieć Tobie wielce szanowny AIKi i Bury Kocurze, Szamanie etc jak rączki ze szczęścia zacieraliście, że Siedlewski szkolić i egzaminować nie będzie mógł, bez zostawienia kasy na lipnym zimowym kursie szkolenia instruktorów żeglarstwa.


Prosze o zamieszczenie dowodu popierajacego powyższe Twoje twierdzenie.


Ale nie ze wszystkiego powyższym "przepraszam" sie wytłumaczyłeś.

Z powyższego cytatu nie - więc szukaj dowodu do Swego twierdzenia.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Myszek jest znany z tego, że kłamie, a różne fiu... się do tego chętnie podpinają.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 22:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
SIRK napisał(a):
Jaromir napisał(a):
A Ty - w którym z wyżej wymienionych miejsc nabyłeś swej niewzruszonej pewności - wiesz, tej z którą wypisywałeś tu wczoraj bździny na temat "bardzo krytycznego stanowiska SAJ w procesie konsultacji społecznych" ?

PS. O sprawę zadufania, z jakim wypisywałeś tu coś o "sygnowaniu własnym nazwiskiem" - już nie pytam... Stało się bowiem jasne, że uciekłeś się do prymitywnego łgarstwa. Żenada, ale - nie jestem zdziwiony...


Jeżeli do tej pory sam się nie domyśliłeś to nie pozostaje mi nic innego jak wyraźnie stwierdzić, że do czasu gdy nie dokończymy dużo wcześniej przerwanej dyskusji i nie wyjaśnimy sobie pryncypiów, to niestety nie widzę możliwości na kontynuowanie naszej „forumowej znajomości”. Wielokrotnie już, świadomie lub nie, ocierałeś się o moje prywatne granice z jednej strony zarzucając w niewybredny sposób kłamstwo, nikczemne zachowanie czy nawet brak wystarczającej wiedzy z drugiej natomiast uciekając do jakże wygodnego EOT.
Jak wiadomo rzeczywistości nasze różnią się znacznie i nie ma obowiązku szukania porozumienia, nie musimy wspólnie dyskutować a już na pewno nawzajem się obrażać. Dlatego do czasu wyjaśnienia swoich bardzo odważnych teorii proszę nie licz na żadną moją odpowiedź.

Link do niedokończonej dyskusji;
viewtopic.php?f=17&t=27672&hilit=przestrzenie+zamkniete&start=30

OK, zgodnie z Twoim życzeniem - dyskusję na temat procedur dotyczących prac w zamkniętych przestrzeniach zakończyłem - czas zatem na powtórzenie pytań do Ciebie:
Czemu publicznie nałgałeś jak pies na temat stanowiska, które wyraziło SAJ w procesie konsultacji publicznych aktualnej wersji rozporządzenia o kwalifikacjach zawodowych w żeglarstwie - twierdząc, całkowicie wbrew faktom, że było to "bardzo krytyczne stanowisko SAJ w procesie konsultacji społecznych"?
Oraz dlaczego ordynarnie skłamałeś pisząc o tym co i kto "sygnował swoim nazwiskiem"?
Odpowiedź sobie przemyśl - a potem ślij na Berdyczów....

SIRK napisał(a):
Colonel napisał(a):
Od SAJ w kwestii uprawnień komercyjnych możesz oczekiwać jednego:
Kolejnego pisma stwierdzającego, że projekt nie nadaje się do niczego, po za wyrzuceniem w całości. Już tak pisywaliśmy.


Jak na zamówienie przytaczasz właśnie bardzo wywarzone i niezwykle merytoryczne a co najważniejsze to pozbawione niepotrzebnego zacietrzewienia stanowisko SAJ.

Powiedz - gdzie zdołałeś dojrzeć jakiekolwiek "stanowisko SAJ"?
Białe myszy i różowe słonie też widujesz?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 23:11 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Stara Zientara napisał(a):
Myszek jest znany z tego, że kłamie, a różne fiu... się do tego chętnie podpinają.



Nie będziemy siedzieć cicho, gdy ktoś gra nieczysto: http://www.samoster.org.pl/doc/zawiadomienie_PZZ.PDF

Cytuj:
Mogło by się wydawać, że wejście w życie w 2005 roku Ustawy "o lobbingu w procesie stanowienia prawa" jasno określającej podmioty, procedury i inne formalności, które należy spełnić aby zapewnić sobie wpływ na kształt regulacji prawnych, załatwi sprawę raz na zawsze i skończą się wreszcie wieloletnie układowo-dojściowe praktyki wpływania na powstające akty prawne. Nic bardziej błędnego niż takie mniemanie! Chocimska, nie zważając na zapisy cytowanej wyżej ustawy stara się nadal wykorzystywać nawiązane wiele lat temu ministerialne kontakty dla zapewnienia korzystnych dla siebie zapisów w powstającym prawie.


Czy ktoś dysponuje tym drukiem i danymi osób, które się pod tym podpisały?


viewtopic.php?f=3&t=8432&p=92580&hilit=samoster#p92580
Cytuj:
Szkolenia i egzaminy są formą łamania statutu PZŻ. Jest tam bowiem napisane, że związek realizuje swoje zadania pracą społeczną członków.

Poza tym przeczytaj sprawozdania finansowe. Pieniądze te idą w całości na utrzymanie urzędników i działaczy, których nie byłoby, gdyby nie obowiązek patentowy i szkoleniowy.


viewtopic.php?f=43&t=8917&p=96646&hilit=Kurs+JSM#p96646

viewtopic.php?f=43&t=7129&p=95049&hilit=Kurs+JSM#p69553

Myślę Kapitanie W.Z. że jesteś ostatnią osobą, która powinna zabierać głos w tym wątku.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 22 lut 2018, o 23:28 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 lut 2018, o 23:18 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
viewtopic.php?f=43&t=7129&p=95049&hilit=Kurs+JSM#p69553

ins napisał(a):
która powinna zabierać głos w tym wątku.




Wallenrod, normalnie

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 883 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL