Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 10:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 20:45 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Witam forumowiczów. Noszę się z zamiarem wykupienia ubezpieczenia dla żeglarzy, prawdopodobnie nazywa się to OC skippera. Chodzi mi o to,że jako świeży żeglarz chciałbym się zabezpieczyć na wypadek kolizji czarterowanej przeze mnie łódki z pomostem bądź innym jachtem. Oraz na wypadek innego członka załogi (złamanie skręcenie itp.). Będę także 2 tyg w Chorwacji na jachcie, gdzie jeśli się tylko da chciałbym uczyć się cumowania i żeglowania. Pytałem mojego ubezpieczyciela i tak na prawdę niewiele znalazł jedynie wskazał mi firmę Pantaenius. Chciałbym także być ubezpieczony na okres pobytu w Chorwacji od kosztów leczenia operacji itp. Czy takie ubezpieczenie pokrywa to, czy warto dokupić coś jeszcze? Czy ktoś mógłby wskazać ubezpieczyciela , z którego jest zadowolony i pozwala ubezpieczyć się na takie ewentualności?

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 23:35 
*** Ban ***

Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:47
Posty: 93
Podziękował : 66
Otrzymał podziękowań: 15
Uprawnienia żeglarskie: jsm
OC na wypadek kolizji prowadzonej przez Ciebie łódki to jest po prostu OC jachtu (Third Party Liability).
Każdy jacht czarterowy -i nie tylko- musi mieć takie ubezpieczenie.
Ty najwyżej możesz ubezpieczyć kaucję żeby nie przepadła jeśli zaliczysz dzwona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 04:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Były użytkownik napisał(a):
(...) (Third Party Liability).
Każdy jacht czarterowy -i nie tylko- musi mieć takie ubezpieczenie.
(..)


Gdzie? Poza Hiszpanią?

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 11:15 

Dołączył(a): 1 lut 2010, o 20:46
Posty: 121
Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 14
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
Panthaenius i Proffman jeżeli myślisz o dobrym, imiennym OC skipera. To ok 70EUR. Jeżeli tylko czarterujesz jachty to można założyć, że OC skipera - użytkownika będzie przy jachcie, ale to lepiej sprawdzić u czarterodawcy.
Z polskich TU PZU, Warta i Gothaer mają w ofercie OC, ale warunki i zakres są śmieszne
KL na wyjazd zagraniczny możesz kupić w każdym polskim TU. Kwestia zakresu i ceny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 17:41 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
No i teraz nasuwa sie pytanie czy warto? Jako Janusz Cebula wolałbym nie kupować OC, ale znowu przywalić w coś i narobić strat na wodzie lub kei tez nie trudno. I teraz ciekawi mnie jak to robi większość tych , których spotykam na kei. Oczywiście jeszcze ich nie spotykam :D ale myśle o tych , których spotkam. Jakbym ich spotykał i wiedział co i jak to bym Wam gitary nie zawracał. Jako NIE-profesjonalista nie potrzebuję super ubezpieczenia ale sądzę, że jakieś warto mieć. No i teraz pytanie jakie i gdzie.

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 22:23 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 22:02
Posty: 911
Podziękował : 261
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: nie posiadam
Zadzwoń do Pantaeniusa, od pewnego czasu ma swój oddział w Polsce, w Gdańsku.
Może coś doradzą.

Tel. 583506131
info@pantaenius.pl

_________________
Pozdrawiam - Maryla
http://www.emerytnafali.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 12:21 

Dołączył(a): 8 lis 2015, o 10:53
Posty: 1938
Lokalizacja: W-wa
Podziękował : 52
Otrzymał podziękowań: 244
Uprawnienia żeglarskie: jkzw, IYT Master of Yachts Ocean 200 ton
marioczewa napisał(a):
No i teraz pytanie jakie i gdzie.
Na stronie PZŻ była jakaś oferta ubezpieczenia grupowego, choć składka wydawała mi się wysoka (oczywiście zależy, kto ile zegluje w roku).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 19:16 

Dołączył(a): 21 lis 2017, o 08:47
Posty: 738
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował : 82
Otrzymał podziękowań: 145
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz jachtowy
Dzięki za odpowiedzi, tak jak kolega
Maaniek napisał(a):
Jeżeli tylko czarterujesz jachty to można założyć, że OC skipera - użytkownika będzie przy jachcie
wspomniał, będę na to zwracał uwagę.
Koma5 napisał(a):
Zadzwoń do Pantaeniusa
dzwoniłem do nich 2 razy ale z tego ci mi przysłali to tak na prawde to jest ubezpieczenie dla profesjonalistów. W planie mam teraz zapisanie sie do klubu żeglarskiego więc tez tam podpytam co kto i jak. Dziękuję Wam Forumowicze za zainteresowanie, jak tylko coś sam się dowiem to dopisze. Może komuś się przyda taka wiedza jak będzie raczkował w żeglarstwie tak jak ja :D

_________________
***** ***


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2018, o 14:01 

Dołączył(a): 2 sie 2013, o 13:53
Posty: 136
Podziękował : 5
Otrzymał podziękowań: 5
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Maaniek napisał(a):
Jeżeli tylko czarterujesz jachty to można założyć, że OC skipera - użytkownika będzie przy jachcie, ale to lepiej sprawdzić u czarterodawcy.

W Chorwacji zawsze miałem zapis, że Czarterodawca i Agent zalecają wykupienie ubezpieczenia OC skipera we własnym zakresie w kraju czarterobiorcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 kwi 2018, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 mar 2012, o 22:53
Posty: 92
Podziękował : 33
Otrzymał podziękowań: 114
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j., IŻ PZŻ, SRC, RD PADI
marioczewa napisał(a):
dzwoniłem do nich 2 razy ale z tego ci mi przysłali to tak na prawde to jest ubezpieczenie dla profesjonalistów. W planie mam teraz zapisanie sie do klubu żeglarskiego więc tez tam podpytam co kto i jak.


Patrząc po wyłączeniach, to powiem szczerze, że nie bardzo wiem co tak naprawdę jest przedmiotem ubezpieczenia OC skippera w Pantaenius:


§ 4 Wyłączenia


Wyłączone z ubezpieczenia są:

1. Roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej za zaistniałe szkody rzeczowe i majątkowe spowodowane przez uszkodzenie dowodzonego przez ubezpieczonego jachtu, jego inwentarz, maszynownię, osprzęt i wyposażenie, oraz łodzie pomocnicze, chyba że wynikają one z rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego, które zostało potwierdzone przez autoryzowany urząd, sąd lub uznaną przez Ubezpieczyciela ugodę. W tych przypadkach kwota udziału własnego Ubezpieczonego wynosi 2.500,- euro;

2. Wszelkie roszczenia, jeżeli Ubezpieczony w wyniku swojej czynności jako dowódca jednostki pływającej uzyskuje korzyści komercyjne, wynagrodzenie lub inne wymierne w pieniądzu korzyści. Jeżeli ubezpieczenie to miałoby obowiązywać także przy takim wykorzystaniu jachtu przez Ubezpieczonego, konieczne jest wcześniejsze specjalne uzgodnienie;

3. Roszczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej za zaistniałe szkody, które wystąpią kiedy jacht
a) jest dowodzony przez osobę odpowiedzialną nie posiadająca wymaganego urzędowo pozwolenia nadowodzenie jednostką;
b) bierze udział w wyścigach łodzi motorowych, w których jedynym celem jest uzyskanie maksymalnejprędkości, lub w biegach próbnych do wyścigów;

Seascout

_________________
100% seascout
www.seascout.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 kwi 2018, o 01:33 

Dołączył(a): 6 sie 2015, o 06:45
Posty: 17
Podziękował : 8
Otrzymał podziękowań: 12
Uprawnienia żeglarskie: żeglarz
marioczewa napisał(a):
Chodzi mi o to,że jako świeży żeglarz chciałbym się zabezpieczyć na wypadek kolizji czarterowanej przeze mnie łódki z pomostem bądź innym jachtem


Zerknij do tego wątku:
viewtopic.php?f=17&t=23120

Tam masz w pigułce wyjaśnione co będzie w zakresie i czego raczej nie będzie w zakresie ubezpieczenia w tzw. OC skippera.
Warto może, abyś zwrócił uwagę na "OC w życiu prywatnym".
Na PW wysłałem Ci linki do tekstów marketingowych dwóch firm (nie daję na forum, aby nie było że kryptoreklama) - jest tam coś o sportach związanych z wodą czy też sportem uprawianym w ogóle.

Konkretnie w temacie OC Skippera w Pantaenius odpowiedział już Seascout.
Ja tylko dodam, przepisując w skrót z ich broszury, co jest w zakresie tego ubezpieczenia
(oczywiście to tylko marketing, konkrety i mięcho będzie w umowie):
a. Ubezpieczona utrata następnych czarterów do wysokości 20.000,- EUR,
b. Ubezpieczone koszty aresztowania jachtu do wysokości 100.000,- EUR,
c. Ubezpieczone szkody spowodowane zanieczyszczeniem wody,
d. Ubezpieczyciel ma obowiązek obrony Ubezpieczonego przed nieuzasadnionymi roszczeniami
e. Ubezpieczone szkody w prowadzonym jachcie spowodowane rażącym niedbalstwem (przy czym to rażące niedbalstwo musi najpierw być orzeczone "które zostało potwierdzone przez autoryzowany urząd, sąd lub uznaną przez Ubezpieczyciela ugodę")

_________________
--
Serdecznie pozdrawiam,
Mariusz Frączek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL