Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 23:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lip 2018, o 18:01 

Dołączył(a): 9 lip 2018, o 17:38
Posty: 3
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Zeglarz
Witam wszystkich, chciałbym na wstępie się przedstawić mam na imię Mirosław i pochodzę ze Szczecina pozdrawiam wszystkich forumowiczów, cieszę się że mogłem dołączyć do tak zacnego grona. :-)
Tak jak w temacie jestem świeżo upieczonym adeptem żeglarstwa, w zeszłym roku zdobyłem uprawnienia żeglarza jachtowego poprzez intensywny 6 dniowy rejs szkoleniowy nad Zalewem Szczecińskim (kurs ten zrobiłem w celu zdobycia niezbędnej wiedzy!)

Pierwsze szlify zdobywałem na dość dużej jednostce Cobra 33 którą ogarnialiśmy 3 osobową załogą ,
do rzeczy.
Potrzebuje waszej pomocy co do doboru typu jachtu i akwenu na pierwszy rejs ze świeżym narybkiem
(żoną i 12 letni synem) i ze mną (jeszcze zielonym żeglarzem),
odległość od miejsca zamieszkania nie jest ważna , myślę tutaj o 5-6 dniach, najlepiej żeby nie trzeba było gdzieś daleko odpływać od portu macierzystego co by dodatkowo nie stresować się jeszcze nawigacją, preferował bym raczej nocowanie w porcie na jachcie.
Wolał bym jacht stabilny żeby załoga nie spanikowała, a zarazem nie za wielki,
żebym mógł z taka załogą go ogarnąć i by wolna burta nie przysporzyła kłopotów przy manewrach w porcie ,na wstępie zaczoł bym od pływania na silniku później na foku a przy mniejszych wiatrach na mocno zrefowanym grocie.
Proszę o waszą bezcenną pomoc.
ps moze macie namiary na odpowiednią firmę czarterową.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2018, o 18:21 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
mirage14 napisał(a):
co by dodatkowo nie stresować się jeszcze nawigacją


Uprawiać nawigację, to nawet na Zalewie Szczecińskim trzeba, ale po co stresować się przy okazji,jest to jedna z tych rzeczy które są przyjemne w żeglarstwie.

Chciałem zaproponować objazd od Kamienia przez Wolin, Świnkowo do Dziwnowa i koniec w Kamieniu lub odwrotnie.

Można jako bazę potraktować Trzebież i wyskoczyć raz do Wolina i wrócić, następnie do Stepnicy, potem do Nowego Warpna.

Ale bez nawigowania = spoglądania raz po raz na mapę lub wyświetlacz, opracowania wcześniej planu drogi do tego zapoznania się z opisami wejść do portów będzie trudno.

Bez nawigowania to raczej środek morza jest bezpieczny.

W Kamieniu jest firma Skagen, mają Solinę 27 mieczową z kładzionym masztem.

http://www.skagen.pl/czartery/solina-27

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowania - 2: burzum, mirage14
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lip 2018, o 19:09 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Trzecia opcja to start z Szczecin Dąbie eksploracja Jeziora Dąbie przystań w Lubczynie, powrót przez np Inoujście na Odrę, potem Gocław, Wały Chrobrego, tzw kwadraty i do Szczecina Dąbie.

Firma Perfekt Czarter ma Maxusy 26 http://tomex111.home.pl/autoinstalator/ ... -maxus-26/

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowania - 2: burzum, mirage14
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2018, o 07:10 

Dołączył(a): 12 lut 2015, o 16:10
Posty: 190
Podziękował : 38
Otrzymał podziękowań: 42
Uprawnienia żeglarskie: Sternik Morski
Skoro dojazd (odległość) nie ma większego znaczenia, sygerowałbym jednak na początek żeglarstwo jeziorne. Mazury są daleko ale godne polecenia. Bliżej będzie na przykład jezioro Drawsko. Czarter z Czaplinka na przykład. Dla 3 osób wystarczy w zasadzie dowolna Sportina, Sasanka, Tango. Do wyboru. Ze względu na obecność małżonki proponowałbym postawić na komfort. Dzięki temu łatwiej przekonać piękniejszą część naszego społeczeństwa do spędzania czasu na wodzie. Żeglarstwo jeziorne daje też możliwość uatrakcyjnienia czasu latorośli i małżonce przez kąpiel czy to przy brzegu czy na środku jeziora zależnie od umiejętności i indywidualnych upodobań. Nawigacją na Drawsku też nie masz się czym przejmować. po pierwsze jest głęboko po drugie jacht mieczowy wybacza pomniejsze wjechanie na płytkie.

Janek



Za ten post autor JanekL otrzymał podziękowanie od: mirage14
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 lip 2018, o 10:55 

Dołączył(a): 9 lip 2018, o 17:38
Posty: 3
Podziękował : 3
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Zeglarz
Witam
Macie może wiedzę jak wygląda sprawa z manewrami na przystani w centrum żeglarskim na j dąbie,jaki stopień trudności ma to miejsce biorąc pod uwagę moje marne doświadczenie.
Za zdięciach wygląda jakby było tam dużo miejsca do manewrów,nie wiem jak sprawa wygląda z prądami wiatrem itp
Planuje na początku potraktować to miejsce jako bazę wypadową i z tego punktu mam na oku do wyczarterowania niedużego kilera http://czarterszczecin.com.pl/?page_id=42
Pozdrawiam Mirek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL