Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 11:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sie 2018, o 09:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
reed napisał(a):
Coś takiego Jaromirze, dziś wystarczy przepłynąć a kiedyś wystarczyło pół litra ? Co za nadzwyczajne czasy, jak to nagle charaktery nam się zmieniły, jak to naród wyszlachetnial.

Ja wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć... Niemniej potwierdzam - tak, obecnie otrzymanie katy pływackiej za "pół litra" jest co najmniej równie trudne, jak banalne bywało niegdyś.
Jednak nie upatrywałbym przyczyn takiej zmiany li-tylko w szlachetności "naszych" charakterów... Myślę, że zdecydowanie większe znaczenie ma zmiana charakteru tzw. karty pływackiej. Otóż nie jest to już obligatoryjny dokument, przez co dziś karta pływacka nie ma nic wspólnego z reglamentowaniem dostępu do użytkowania sprzętu pływającego. Więcej - dziś nie sposób otrzymać mandatu "za niemanie karty pływackiej" - z taką nostalgią tu wspominanego...
Bo karta pływacka to dziś znacznie ważniejszy, znacznie bardziej istotny dokument - dobrowolny certyfikat kompetencji.

reed napisał(a):
A tak na marginesie to po co ta karta pływacka, przeciez wg lansowanej tu teorii karta nie pływa ?

Hmmm, może po to samo, po co wszelkie inne dobrowolne certyfikaty kompetencji?
Pozwól, że przybliżę ten, jak się domyślam, trudny dla Ciebie temat...
Ta karta pływacka nie dlatego, że wymóg..., nie dlatego, że formalność..., nie dlatego, że groźba kary i nakaz... Ta karta jest po to, żeby spełnić chęć i nieprzymuszoną wolę jej posiadania.
Innymi słowy - moja córka chciała, by ktoś niezależny sprawdził i potwierdził, czego się w pływaniu nauczyła. A ja uważam, że był to najważniejszy na świecie powód, żeby ją uzyskała ;)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 4: Moniia, Pierwszy, pough, Radziel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Bombel napisał(a):
nie wystarczą nawet na sezonowe utrzymanie 1/10 ratownika na kąpielisku w Pipidowie Górnym.
A czemu w owym Pipidowie musi być zatrudniony ratownik, za państwowe pieniądze? Niech go zatrudni właściciel kapieliska, albo organizator kolonii czy wczasów (jeśli musi lub chce).

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 10:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Bombel napisał(a):
Te Twoje
plitkin napisał(a):
ogromne pieniądze
nie wystarczą nawet na sezonowe utrzymanie 1/10 ratownika na kąpielisku w Pipidowie Górnym.
Czyli
plitkin napisał(a):
życzę sobie by mnie ratowano bez dyskusji
żerujesz :mrgreen: na moich i szeregu innych osób obowiązkowych podatkach i innych ""narzutach"".
Na takich samych zasadach ( płacę podatki to wymagam) wydaje się dziesiątki tysięcy złotych na poszukiwania ""mądrego inaczej"" kajtera na Zatoce czy ""wspinacza"" w klapkach na Giewont.
O tempora bez moresu


Coś Ty powiesz? Nie starcza? Ciekawe. Ty Dopłacasz do mnie, może? Czy pracujesz bezpłatnie? Czy pieniądze same się rodzą, jak w komunie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
brodaty napisał(a):
W starych numerach Żagli była rubryka "ratownictwo". Na koniec sezonu podawano zawsze statystyki utonięć. Gdy było ich więcej niż 150 -180 to bito na alarm. Obecnie w cieplejszy miesiąc jest więcej utonięć i nikogo to nie szokuje bo teraz każdy jest "wolnym człowiekiem"
A jakiś związek z obowiązkowością kart pływackich? Bo na razie to możesz ten wzrost liczby utonięć (o ile istnieje) wiązać ze: zmianą ustroju, spadkiem dzietności, wzrostem prędkości internetu, globalnym ociepleniem... :kiss:

Wiesz - statystykom czasami warto się przyjrzeć.
Można z nich wyciągnąć wniosek, że podobnie często, jak w wyniku wypadnięcia za burtę, ludzie topią się w wyniku... wpadnięcia do studni.
Ciekawe czemu nikt nie żąda wprowadzenia obowiązku posiadania państwowych uprawnień na używanie studni...?

Zwolennikom regulacji życia za pomocą nakazów i nakazów, proponuję jednak krok bardziej radykalny. Wystarczy zmianić Kodeks Karny, wprowadzając do niego jeden nowy artykuł - króciutki, zaledwie dwa ustępy:

1. Utopienie się jest zabronione.
2. Osoba nie przestrzegająca przepisu zawartego ustępie 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 2: pough, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 10:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
A propo's kto i kiedy to napisał:
Cytuj:
„Karta pływacka jest dziś nieobowiązkowa, sprzedaje się w śladowych ilościach, a jednostki WOPR-u straciły znakomitą część swoich dochodów, co było powodem likwidacji wielu z nich.”
i dlaczego nie padło wtedy ani słowo o spadku bezpieczeństwa czy wzroście liczby utonięć?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Jaromir napisał(a):
2. Osoba nie przestrzegająca przepisu zawartego ustępie 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.
Tylko pięć? :-?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 13:23 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jaromir napisał(a):
Ja wiem, że niektórym trudno w to uwierzyć... Niemniej potwierdzam - tak, obecnie otrzymanie katy pływackiej za "pół litra" jest co najmniej równie trudne, jak banalne bywało niegdyś.


teraz to chyba kosztuje trochę mniej niż dawniej bo i wartość takiej karty spadła.
Problem leży w tym że nadal w Polsce mnóstwo Polaków nie umie pływać i tyle.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 13:29 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
A czemu w owym Pipidowie musi być zatrudniony ratownik, za państwowe pieniądze?

Bo przysłowiowe kąpielisko zarządzane jest przez przysłowiową gminę. Gmina ta otrzymuje na ten cel środki celowe (dotacje) z budżetu państwa. :-P
Dotacje celowe – środki przekazywane gminie z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody na realizacje zadań , które są ustawowym obowiązkiem państwa i wymagają zachowania standardów jednakowych w całym kraju Gminy mogą otrzymywać dotacje na realizowanie określonych zadań z funduszy celowych.
Wyjaśniłem ???? :mrgreen:
plitkin napisał(a):
Coś Ty powiesz? Nie starcza? Ciekawe. Ty Dopłacasz do mnie, może? Czy pracujesz bezpłatnie? Czy pieniądze same się rodzą, jak w komunie?

Próżna ironia. Tak, dopłacam ja, ta pani i ten pan też.
Służby ratownicze utrzymywane są z budżetu państwa. Przeciętna akcja ratownicza, szczególnie z użyciem specjalistycznego sprzętu kosztuje znacznie więcej niż te Twoje ""ogromne pieniądze"". Wyobrażasz sobie sytuację gdy ekipa WOPR płynąca z pomocą panu Plitkinowi (tfu, tfu, odpukać) przerywa w pewnym momencie akcję bo ""skończyły się pieniądze tego pana"" więc niech sobie radzi dalej sam??????
Nie, nie przerwą akcji, będą ją dalej prowadzić, za moje, Wojtka czy Jaromira. Bo na utrzymanie służb płacimy wszyscy choć nie wszyscy z ich pomocy korzystają.
Tak to działa

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
I dokończę informacje Bombla dla Plitkina oraz innych liberalizatorow - demolizatorow, że chciałbym żeby tych akcji było jak najmniej i żeby wszystkie były szybkie i skuteczne. A tak będzie, jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych zasad bepieczenstwa. Niestety, jak życie pokazuje muszą one być narzucane przepisami i skutecznie egzekwowane. Wiem, że zaraz zostanę tu potępiony na wieki, odsądzony od czci i wiary przez wielu uczestników tego forum, ale w tym przypadku mało mnie to obchodzi.



Za ten post autor reed otrzymał podziękowanie od: Bombel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 18:53 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Bombel napisał(a):
Próżna ironia. Tak, dopłacam ja, ta pani i ten pan też.
Służby ratownicze utrzymywane są z budżetu państwa. Przeciętna akcja ratownicza, szczególnie z użyciem specjalistycznego sprzętu kosztuje znacznie więcej niż te Twoje ""ogromne pieniądze"". Wyobrażasz sobie sytuację gdy ekipa WOPR płynąca z pomocą panu Plitkinowi (tfu, tfu, odpukać) przerywa w pewnym momencie akcję bo ""skończyły się pieniądze tego pana"" więc niech sobie radzi dalej sam??????


Wiesz co, może na ratownictwie się znasz. Ale o gospodarce i ekonomii lepiej się nie wypowiadaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
reed napisał(a):
Niestety, jak życie pokazuje

A podasz przykłady - wiesz, takiem, w których życie pokazuje?
W szczególności prosiłbym o przykłady na to, jak życie pokazuje, że podstawowe zasady bezpieczeństwa muszą być narzucane przepisami?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 19:05 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
reed napisał(a):
I dokończę informacje Bombla dla Plitkina oraz innych liberalizatorow - demolizatorow, że chciałbym żeby tych akcji było jak najmniej i żeby wszystkie były szybkie i skuteczne. A tak będzie, jeżeli będziemy przestrzegać podstawowych zasad bepieczenstwa. Niestety, jak życie pokazuje muszą one być narzucane przepisami i skutecznie egzekwowane. Wiem, że zaraz zostanę tu potępiony na wieki, odsądzony od czci i wiary przez wielu uczestników tego forum, ale w tym przypadku mało mnie to obchodzi.


Ja też chcę by było mniej wypadków. Z tym, że ja nie uważam, że powinno to się wiązać z obowiązkiem, jakimiś kwitami i dalszą kontrolą.
Ludzię mają prawa być debilami i nie powinno się wyprowadzać ich z tego błogiego stanu w trybie administracyjnym!



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Jaromir ciągle Tobie trzeba coś pokazywać, przytaczać, wyliczać. I jak zauważyłem robisz to że zwykłej przekory kiedy sam nie masz argumentów. To wygodna metoda w dyskusji. Ja nie zamierzam Tobie niczego przytaczać i wskazywać bo sam znasz wiele takich przykładów.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Plitkina, mają prawo być debilami, ja im tego prawa nie odbieram. Wiesz,
wypuść np. wszystkich z psychiatryka i każdemu podstaw samochód. A potem przechodz przez jezdnię na najbliższych pasach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:01 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
plitkin napisał(a):
Wiesz co, może na ratownictwie się znasz. Ale o gospodarce i ekonomii lepiej się nie wypowiadaj.
Co tu, w kontekście finansowania służb ratowniczych ma do rzeczy gospodarka i ekonomia??? Chyba tyle samo co Twoje ""ogromne pieniądze"" do rzeczywistych kosztów akcji ratowniczej. Zastosowałeś klasyczny chwyt. Gdy brakuje argumentów to zarzucić interlokutorowi że.......... jest łysy :rotfl:
.
plitkin napisał(a):
Ludzię mają prawa być debilami i nie powinno się wyprowadzać ich z tego błogiego stanu w trybie administracyjnym!

Nie. Wolność pana debila musi się skończyć tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Innymi słowy wolność bycia debilem nie może narażać w jakikolwiek sposób innego człowieka w dowolnej sferze.Jeśli do takiego stanu rzeczy wystarczy zakaz administracyjny to jestem za. :-P

_________________
Pozdrawiam
Wiesław



Za ten post autor Bombel otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:01 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Jaromir napisał(a):
W szczególności prosiłbym o przykłady na to, jak życie pokazuje, że podstawowe zasady bezpieczeństwa muszą być narzucane przepisami?


BHP się kłania, wewnętrzne przepisy zakładowe, procedury, pełno tego jest :D

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
plitkin napisał(a):
Ludzię mają prawa być debilami i nie powinno się wyprowadzać ich z tego błogiego stanu w trybie administracyjnym!

Wiem, że to nie humanitarne, ale może w tym Twoim stwierdzeniu jest ziarno prawdy, gdyż natura nie lubiąc próżni, zawsze znajduje jakieś źródło selekcji/naturalnej selekcji. To tylko my ludzie staramy się takim stanom zapobiec. Czy potrzebnie???

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:12 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Ognisty Szkwał napisał(a):
plitkin napisał(a):
Ludzię mają prawa być debilami i nie powinno się wyprowadzać ich z tego błogiego stanu w trybie administracyjnym!

Wiem, że to nie humanitarne, ale może w tym Twoim stwierdzeniu jest ziarno prawdy, gdyż natura nie lubiąc próżni, zawsze znajduje jakieś źródło selekcji/naturalnej selekcji. To tylko my ludzie staramy się takim stanom zapobiec. Czy potrzebnie???


Nie do końca. Bywa że debilem się tylko bywa. Każdy popełnia błędy mniejsze, większe.
Ofiary swojej głupoty często chwilowej są ojcami, synami itd. Twierdzenie Plitkina jest dość efektowna ale życie pisze różne scenariusze i to wszystko bywa znacznie bardziej skomplikowane

_________________
pozdrowienia piotr



Za ten post autor piotr6 otrzymał podziękowanie od: reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
piotr6 napisał(a):
Nie do końca. Bywa że debilem się tylko bywa. Każdy popełnia błędy mniejsze, większe.

Jeszcze raz przytoczę starą prawdę - natura nie znosi próżni. Dąży zawsze do równowagi. A tylko my ludzie, mając wiedzę/odpowiednią wiedzę, staramy się przeciwdziałać. I o ile w przypadku "bywania" można mieć wątpliwości, o tyle w pozostałych przypadkach...

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
reed napisał(a):
Jaromir napisał(a):
reed napisał(a):
Niestety, jak życie pokazuje

A podasz przykłady - wiesz, takie, w których życie pokazuje?
W szczególności prosiłbym o przykłady na to, jak życie pokazuje, że podstawowe zasady bezpieczeństwa muszą być narzucane przepisami?
Jaromir ciągle Tobie trzeba coś pokazywać, przytaczać, wyliczać. I jak zauważyłem robisz to że zwykłej przekory kiedy sam nie masz argumentów. To wygodna metoda w dyskusji. Ja nie zamierzam Tobie niczego przytaczać i wskazywać bo sam znasz wiele takich przykładów.

Mimo przekonania o bezsensowności takiego wysiłku podejmę się trudu wyjaśnienia, skąd moje pytanie.
Widzisz - niewiele znam bardziej infantylnych "argumentów", niż ogólne stwierdzenie "jak życie pokazuje" - w roli jedynego "argumentu" na poparcie własnych, z palca wyssanych tez.
Anyway - właśnie potwierdziłeś, jak żenujący jest twój poziom "argumentacji". Dziękuję.

BTW - ponieważ nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz - powstrzymaj się może łaskawie od dzielenia się publicznie swymi konfabulacjami na temat tego, co jakoby "sam znam". Mam nadzieję, że nie okaże się to dla ciebie zbyt trudne...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 sie 2018, o 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Jaromirze, faktycznie, żenująca zaczyna byc ta polemika w której posługujesz się doskonałą retoryką i nie mniej doskonałą demagogią. I przepraszam, faktycznie konfabulacja, nie wiem co wiesz, ale chyba wiem czego wiedzieć nie chcesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 00:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Reed, po pierwsze na samym początku wątku przesądziłeś o winie/przyczynie tragedii nie mając żadnej o tym wiedzy. To chamstwo.
Po drugie, nawet gdybyś się przypadkiem nie mylił, to byłby pierwszy wypadek śmiertelny na Mazurach od sierpnia 2007, pierwszy inny, niż spadniecie z kei po pijaku, albo udar skaczącego za czapką 60-latka (czy nie z kartą i patentem?).
Po trzecie dużo więcej byś osiągnął choćby propagując noszenie kamizelek, zamiast prowokować polemiki durnymi aluzjami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 01:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Po pierwsze Colonelu GDZIE przesadziłem o winie !!!! Chamstwem jest raczej obrażanie.
Po drugie nie zaniżaj liczby wypadków na Mazurach. Robisz to celowo ? Żeby udowodnić słuszność pływania bez patentów. Tak wiem. Zaraz padnie nieśmiertelny argument populistów "patent nie pływa".
Po trzecie zawsze propagoowalem pływanie w kamizelce .
I widzę że każda aluzja do istnienia i przestrzegania zasad to co Ciebie durna aluzja.
Czyli jak w przysłowiu....czapka gore.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 01:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12932
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
reed napisał(a):
nie zaniżaj liczby wypadków na Mazurach
Ale wiesz, że media podają wszystkie przypadki utonięć łącznie. Czyli razem z kąpiącymi się w nocy pijakami.
Policja dzieli na kategorie - jedną z nich jest "wypadnięcie ze sprzętu pływającego". I tu są liczone razem utonięcia po wypadnięciu z żaglówek, motorówek, kajaków, rowerów wodnych... i materacy dmuchanych.

Takie statystyki nic nie mówią o zmianie liczby wypadków żeglarskich.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 04:09 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Colonel napisał(a):
Po drugie, nawet gdybyś się przypadkiem nie mylił, to byłby pierwszy wypadek śmiertelny na Mazurach od sierpnia 2007, pierwszy inny, niż spadniecie z kei po pijaku, albo udar skaczącego za czapką 60-latka (czy nie z kartą i patentem?).


To akurat nie jest prawdą, niestety. W ub. roku utonęła kobieta - załogantka spacerowego jachtu motorowego. Wcześniej zginął chłopak na jachcie żaglowcu pogrążony prądem z drutów w kanale (za wcześnie postawiony maszt).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 06:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Opieram się na corocznie zimą opublikowanej informacji "Żagli", na podstawie danych służb.
Reed, urażona wielkość? Podtrzymuję, że pierwszy post był świñstwem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 06:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Bombel napisał(a):
Bo przysłowiowe kąpielisko zarządzane jest przez przysłowiową gminę. Gmina ta otrzymuje na ten cel środki celowe (dotacje) z budżetu państwa. :-P
• Dotacje celowe – środki przekazywane gminie z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody na realizacje zadań , które są ustawowym obowiązkiem państwa i wymagają zachowania standardów jednakowych w całym kraju Gminy mogą otrzymywać dotacje na realizowanie określonych zadań z funduszy celowych.
A gmina ma obowiązek urządzenia i utrzymywania kąpieliska? Ma też zakaz pobierania opłat (bilety) czy finansowania kąpieliska w inny sposób? Ma zakaz określenia w jakich godzinach kąpielisko jest strzeżone?
Bombel napisał(a):
Wyjaśniłem ???? :mrgreen:
Nie bardzo. I pytajnik Ci się zaciął... :oops:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 07:08 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
A gmina ma obowiązek urządzenia i utrzymywania kąpieliska? Ma też zakaz pobierania opłat (bilety) czy finansowania kąpieliska w inny sposób? Ma zakaz określenia w jakich godzinach kąpielisko jest strzeżone?
A dajże spokój temu kotu bo...... wyłysieje :rotfl:
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Bombel napisał(a):
Wyjaśniłem ???? :mrgreen:
Nie bardzo. I pytajnik Ci się zaciął... :oops:


No, zaciął i co takiemu zrobisz???????????????????????????? :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 07:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
A wie ktoś kiedy przestały być obowiązkowe karty pływackie?
Zarządzenie w tej sprawie z 1985 roku (z późniejszymi zmianami) przestało obowiązywać w lipcu 1996 (wskutek uchylenia podstawy). Ale czy to ostateczna data pożegnania "obowiązku kartowego"?
Chciałem (bo orędownicy przywrócenia obowiązku kart nie pokazują żadnych statystyk, a jedynie czytam o "tysiącach istnień") przynajmniej spróbować zestawić statystyki utonięć z datą wygaśnięcia obowiązkowości kart.
Najstarsza policyjne statystyki które znalazłem (1998) prowadzą jeszcze podział ofiar na: posiadających / nie posiadających kart (i "nie ustalono").
1998 - 826 utonięć, bez karty: 274, z kartą: 34, nie ustalono: 518
1999 - 828
2000 - 525
2001 - 675
2002 - 741
2003 - 661
...
2014 - 646
2015 - 571
2016 - 504
2017 - 449
Tak czy siak - przy ogólnej liczbie utonięć od pół tysiąca do 0,8 tysiąca rocznie pisanie o "tysiącach istnień" pachnie demagogią (abstrahując od faktu istnienia jakiejkolwiek zależności pomiędzy liczbą utonięć, a obowiązkiem posiadania karty pływackiej)...

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Ostatnio edytowano 13 sie 2018, o 07:16 przez Wojtek Bartoszyński, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 07:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Stara Zientara napisał(a):
I tu są liczone razem utonięcia po wypadnięciu z żaglówek, motorówek, kajaków, rowerów wodnych... i materacy dmuchanych.


Wraz z ilością utonięć po wpadnięciu do studni ...

A jest to - jak pokazuje zamieszczana przez Mariusza coroczna statystyka w Żaglach - wcale niemała ilość wypadków.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 07:41 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Colonel napisał(a):
Opieram się na corocznie zimą opublikowanej informacji "Żagli", na podstawie danych służb.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


No to źle czytasz albo informaxlcja nie teges.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2018, o 08:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 753
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
policyjne statystyki które znalazłem
http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL