Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 21:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 wrz 2018, o 21:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2018, o 21:11
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: jsm
Byłem na rejsie z Londynu do Amsterdamu. I to był horror. Nie z powodu pogody, ale tzw. kapitana i firmy. Żadnych map papierowych bądź elektronicznych. Tzw. kapitan miał na swoim komputerku jakąś mapę z przed 10 lat która informowała tylko jak daleko jest ląd. Debil prawie nigdy nie wychodził do kokpitu, tylko zadawał rozkazy żeby jechać ostro pod wiatr bo tak to widział na swoim zasranym komputerku, tylko ludzie w kokpicie nie mieli zielonego pojęcia dokąd i jak płyną. Debil chował się też, kiedy straż wodna weszła na nasz pokład bo jechaliśmy po prawej stronie toru wodnego i nie odpowiadaliśmy na ich wezwania na radio. Debil po prostu nie wiedział jaki jest obowiązujący kanał. Nie znał nawet podstawowych słów w angielskim. A już najlepsze było to, że zawsze jechał na frachtowce i oczekiwał do końca, że zmienią kurs bo on jest pod żaglami. Debil ten nie umiał też czytać map morskich i w warunkach prawie sztormowych prawie nie rozpierniczeliśmy łódki o boję bo debil twierdził że mamy do niej pół mili, a jak zrobiliśmy zwrot to była jakieś 30m od nas. Ludzie siedzieli w kapokach na pokładzie ze strachu całą noc, że debil zatopi łódkę na następnej boi.
A co do firmy, to były resztki prowiantu z Polski z rejsu z Amsterdamu do Londynu. Debil zmuszał nas do żarcia resztek. Chcieliśmy ugotować coś innego, bo tego syfu nie ruszyłby nawet pies, to zablokował zakupy. Urwał się fał foka i to po raz drugi w ciągu 10 dni. odmówił zakup nowego fała. A na łódce wyrwane podsufitki. Tratwa ratunkowa nie do ruszenia. Trzeba odkręcać całą rufę, tylko na łódce nie ma śrubowkręta.
Ogółem firma daje łajby by się utopić, a ci niby kapitanowie (nasz był jsm z Beskidów) to o kant dupy potłuc.


Ostatnio edytowano 18 wrz 2018, o 14:46 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Usunąłem nazwę firmy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 06:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Wstrząsająca opowieść, ale napisz nam, jak to możliwe, że nie rozjechał was żaden frachtowiec, że nie zginęliście marnie w odmętach morza Północnego i co najważniejsze, napisz nam jak to możliwe, że ten 'debil bez map' doprowadził łódkę do Amsterdamu?

Na węch?

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa



Za ten post autor Maar otrzymał podziękowania - 2: cinas, WhiteWhale
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 06:54 

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 06:45
Posty: 593
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 211
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Wydaje mi się, że jeżeli opisujesz takie zdarzenia to przede wszystkim powinieneś się „zidentyfikować/uwiarygodnić”, bo anonimowo paszkwila może napisać każdy - choćby konkurencja. Podaj więcej szczegółów. Termin rejsu, jaki jacht, czy zgłaszaliście w trakcie rejsu swoje zastrzeżenia do organizatora itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 07:19 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Maar napisał(a):
Na węch?
Albo, sądząc z niewłaściwej strony toru - wracał po śladach? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 07:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Maar napisał(a):
Na węch?
Całkiem OT...
Pamiętam jak szyper pewnego sporego jachtu wychodzącego z Ijmuiden prosił przez radio o odpowiedź czy do Den Helder ma teraz skręcić w lewo, czy w prawo...
Odpowiedzieliśmy i... trafił :)

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 08:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
A nie słyszałeś jak wychodząc z Jastarni pytałem, czy do Helu w lewo czy w prawo?
Usłyszałem: "do Helu czysto, dalej pytaj".

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, Robert Pienkowski
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 08:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Hippocampus napisał(a):
Debil


Ja tam się nie znam na pisaniu powieści, ale - z całym szacunkiem dla piszącego - użycie 6 razy słowa "debil" w 12 kolejnych zdaniach nie świadczy najlepiej o zasobie słów piszącego :-( .

O braku podpisu pod opowiadaniem tak bardzo obrażającym kogoś nie będę już wspominał przez grzeczność.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowania - 3: Colonel, junak73, Leszek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 09:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
bury_kocur napisał(a):
O braku podpisu pod opowiadaniem tak bardzo obrażającym kogoś nie będę już wspominał przez grzeczność.
Ale trzeba przyznać, że anonimowy autor zachował anonimowość debila i w ogóle całego przedsięwzięcia.
:-)

Jaromir napisał(a):
Odpowiedzieliśmy i... trafił
To pewnie był następny etap w rejsie debila z hippocampowej opowieści. :-)

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 10:12 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Hippocampus napisał(a):
Żadnych map papierowych bądź elektronicznych


Hippocampus napisał(a):
kapitan miał na swoim komputerku jakąś mapę z przed 10 lat która informowała tylko jak daleko jest ląd



Hippocampus napisał(a):
nie umiał też czytać map morskich i w warunkach prawie sztormowych prawie nie rozpierniczeliśmy łódki o boję bo debil twierdził że mamy do niej pół mili,


Ciekawy dysonans: coś czego nie ma jednak jest, a kapitan nie umie czytać tego co nie ma, jednak żeby zweryfikować tą umiejętność - nagle to się pojawia i jest.



Hippocampus napisał(a):
straż wodna


Ciekawy twór. Niespotykany w realnym świecie na tym akwenie, raczej.

Najwyraźniej firma organizująca rejs dostosowała poziom wybranych załogantów do ich opinii o kapitanie.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Leszek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Maar napisał(a):
Ale trzeba przyznać, że anonimowy autor zachował anonimowość debila i w ogóle całego przedsięwzięcia.
No nie wiem. Chyba czytasz mało dokładnie. Jak wrzucam do googla (wyłapane ze słowotoku hipocampa) słowa: Kubryk Amsterdam Londyn to jakby anonimowym być przestaje... :-?

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Mnie się widzi, że admin powinien zadziałać. Tym bardziej, że firma jest z dobrą opinią chyba.
Śmierdzi...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 11:17 

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 06:45
Posty: 593
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 211
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jeżeli dowodził Andrzej to nie ma mowy o amatorszczyźnie.
W zeszłym roku zaliczyłem pod Jego komendą rejs po Północnym.
Wszystko w jak najlepszym porządku. Doskonale przygotowany, gotowy na zmiany planów.
Raz miałem z Nim lekką ścinkę (w sprawach nie żeglarskich) ale zaraz było wszystko w porządku. Chętnie popłynę z Nim jeszcze wiele razy.
Nie ma też mowy, żeby na Kubrykowej łódce brakło jedzenia - i nie są to chińskie zupki tylko świetne półprodukty do przygotowywania normalnych posiłków.
Nawet było kilka butelek wina na przywitanie. Warzywa, owoce słodycze - full wypas.
Jeżeli czegoś brakowało to w najbliższym porcie było dokupione.



Za ten post autor miru71 otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Wojtek - KUBRYK
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Chyba czytasz mało dokładnie.
Nie wiem co znaczy 'kubryk' w tekście (ogłoszenie widziałem), ale zalinkowany rejs to 7 dni a Hipp.. piszę o urwaniu się fału "drugi raz w ciągu 10 dni", więc sądzę, że absolutnie nie chodzi o ten rejs.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:52
Posty: 144
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 36
Dzień dobry,

jestem w kłopocie, ponieważ nie do końca wiem jak odnieść się do tego anonimowego pomówienia. W opisie wymieniona jest nazwa mojej firmy, rejs Londyn-Amsterdam, kapitan z Beskidów i pęknięcie fału foka. To się zgadza. Wygląda na nasz rejs.

Problem pojawia się dalej. Po przeczytaniu tego wpisu zadzwoniłem do Andrzeja, który prowadził nasz rejs oraz do 6 z 8 osób z załogi. Płynęło 5 (!) pań oraz 3 panów.

Zacytuję w pełni, za zgodą Pani Agnieszki (telefon lub maila mogę - również za zgodą - przekazać administratorowi w celu weryfikacji) jej opinie z rejsu:

Witam,
rejs był naprawdę bardzo udany. Kapitan, a dokładnie j.st.m. Andrzej, bardzo chętnie dzielił się swoją wiedzą teoretyczną, praktyczną i logistyczno - kambuzową. Realistycznie patrzył na możliwości każdego z uczestników rejsu. Pozwalał się wykazać tym, którzy chcieli spróbować swoich sił jako oficerowie, a jednocześnie dostrzegał tych, którzy chorowali i sugerował jak mogą przetrwać te ciężkie chwile. Dawało to, duże poczucie bezpieczeństwa i łagodnie, dyscyplinowało załogę do wachtowo-jachtowego życia i motywowało do nieuchylania się od swoich obowiązków. Nie można też nie dodać, że Kapitan nasz bardzo ładnie śpiewał i szczęśliwie nie uchylał się od szantowania z nami, co dodatkowo umilało rejs.
Załoga, którą staliśmy się na ten tydzień, również przyczyniała się do klimatu rejsu. Co można o nas powiedzieć najważniejszego? Myślę, że to, że przede wszystkim chcieliśmy żeglować. Na 7 dni pływania 5 nocy byliśmy w morzu.
Za umożliwienie nam żeglowania, wspólnie spędzony czas, dziękuję Kubrykowi i Załodze rejsu.
Serdecznie pozdrawiam,
Agnieszka

Pozostałe opinie uczestników tego rejsu są bardzo podobne.

Pomijam już, że na jachcie są wszystkie niezbędne mapy (2 atlasy jachtowe estuarium Tamizy, NV Atlas Borkum-Ostende, 4 atlasy holenderskie serii 19xx, generalka BA, kilka starszych map Imraya głównie do celów treningowych, atlas pływów BA NP249, Reeds Almanach) oraz Navionics.

Do pozostałych zarzutów trudno mi się odnosić. Chyba, że prześlę jeszcze paragony za zakupy spożywcze w trakcie rejsu....

Najciekawsze jest to, że wszyscy z którymi rozmawiałem podkreślają, że załoga była fajna, zgrana i na poziomie.

Zatem Panie Hippocampus - jeżeli jest Pan niezadowolony z rejsu, proszę w pierwszej kolejności o kontakt ze mną. Może Pan złożyć reklamację, którą dokładnie rozważymy.

Proszę jednak nie obrażać Andrzeja, który jest świetnym kapitanem i bardzo sympatycznym człowiekiem. Aczkolwiek po rozmowach z załogą jestem pewny, że nie brał Pan udziału w naszym rejsie.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl



Za ten post autor Wojtek - KUBRYK otrzymał podziękowania - 5: burzum, junak73, Maar, morka, sirapacz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:29 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Maar napisał(a):
ale zalinkowany rejs to 7 dni a Hipp.. piszę o urwaniu się fału "drugi raz w ciągu 10 dni", więc sądzę, że absolutnie nie chodzi o ten rejs.


Wiesz, Marku... Kiedyś prowadziłem knajpy. Jak tylko zaczął się ruch (a byłem jedną z knajpek w pasażu, a do tego najnowszą) - odrazu wyczytałem paszkwila w necie: że porcje znikome, że kelner w piątek był chamski, i że racuchy przypalone.
Problem był taki, że akurat tego dnia nie miałem na zmianie kelnera, tylko na podmiankę były kelnerki z mojego drugiego lokalu, a kelner, który zawsze był, akurat miał kilkudniowy urlop. A racuchów tego dnia nikt nie zamawiał.

Paszkwil anonimowy, oczywiście. Taki dobrosąsiedzki.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2006, o 11:31
Posty: 17288
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2165
Otrzymał podziękowań: 3581
Uprawnienia żeglarskie: ***** ***
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
Panie Hippocampus
Po pierwsze, to na "Panie" to trzeba sobie zasłużyć. :-)

@Wojtku, tak jak wcześniej pisałem nie kojarzył mi się ten paszkwil z Twoją firmą (z żadną mi się nie kojarzył) i tylko dlatego go wpuściłem (posty nowych userów musi akceptować ktoś z Ekipy).

Jak chcesz wywalę ten wątek lub "post założycielski" w niebyt, ale z drugiej strony... reakcja forumowiczów, opis p. Agnieszki i w ogóle dyskusja o anonimowym kretynie - może szkoda.

Ale - powtarzam - Twoja decyzja. Może być na PW, tutaj lub gdziekolwiek.

_________________
Pozdrawiam,
Marek Grzywa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2017, o 10:29
Posty: 275
Lokalizacja: tu i tam
Podziękował : 97
Otrzymał podziękowań: 144
Uprawnienia żeglarskie: na pompę zęzową
Czytając takie wpisy:
Hippocampus napisał(a):
Byłem na rejsie z Londynu do Amsterdamu. I to był horror. Nie z powodu pogody, ale tzw. kapitana i firmy. Żadnych map papierowych bądź elektronicznych. Tzw. kapitan miał na swoim komputerku jakąś mapę z przed 10 lat która informowała tylko jak daleko jest ląd. Debil prawie nigdy nie wychodził do kokpitu, tylko zadawał rozkazy żeby jechać ostro pod wiatr bo tak to widział na swoim zasranym komputerku[...]

tylko utwierdzam się w przekonaniu, że do pełnej harmonii w przyrodzie potrzebny jest także ryk osła.

pozdro

_________________
Każdy rejs czegoś uczy.



Za ten post autor Fazi otrzymał podziękowania - 2: sailhorse, sirapacz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Uważam, że nadszedł czas na bana dla hipciocośtam. A wątek należałoby zamknąć, nie ma powodu do jego dalszego egzystowania.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: Marian Strzelecki
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 wrz 2018, o 15:37 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Colonel napisał(a):
Uważam, że nadszedł czas na bana dla hipciocośtam. A wątek należałoby zamknąć, nie ma powodu do jego dalszego egzystowania.

Banonel locuta, causa finita.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 07:23 

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 14:27
Posty: 246
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 34
Otrzymał podziękowań: 45
Uprawnienia żeglarskie: jsm, msm
Colonel napisał(a):
Uważam, że nadszedł czas na bana dla hipciocośtam. A wątek należałoby zamknąć, nie ma powodu do jego dalszego egzystowania.


Ciekawe podejście, nie tylko Colonela. O ile mi wiadomo w internecie mamy jeszcze wolność wypowiedzi.
I chyba jakieś banowanie, usuwanie należało by robić w oparciu o regulamin forum. Bo skoro ktoś się zarejestrował to zgodził się postępować zgodnie z regulaminem.
A skoro post jest niezgodny z regulaminem, to w ogóle nie powinien ujrzeć światła dziennego.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Wasilewski
http://wasyl.gda.pl



Za ten post autor wsl85 otrzymał podziękowanie od: Wojtasbis
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 08:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wolność wypowiedzi to nie wolność rzucania anonimowych oszczerstw.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 08:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:32
Posty: 1342
Lokalizacja: Turowice /k.Konstancina-Jeziorny
Podziękował : 546
Otrzymał podziękowań: 428
Uprawnienia żeglarskie: bezpatencie
Nie jestem prawnikiem, ale czy takie oczernianie nie jest przypadkiem karalne? Zniesławienie i znieważenie osoby fizycznej, zniesławienie firmy....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2009, o 15:52
Posty: 144
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 36
Maar napisał(a):
Jak chcesz wywalę ten wątek lub "post założycielski" w niebyt, ale z drugiej strony... reakcja forumowiczów, opis p. Agnieszki i w ogóle dyskusja o anonimowym kretynie - może szkoda.

Ale - powtarzam - Twoja decyzja. Może być na PW, tutaj lub gdziekolwiek.


Cześć Marku,

dajmy anonimowi tydzień na jakąkolwiek reakcję. Jeżeli nie zechce jakoś uwiarygodnić swoich rewelacji i zrobić to normalnym językiem, to rzeczywiście usunięcie całości będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Czerwiński
www.kubryk.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4446
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 754
Otrzymał podziękowań: 1514
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
sirapacz napisał(a):
Zniesławienie i znieważenie osoby fizycznej, zniesławienie firmy...
Nie da się jednoznacznie zidentyfikować na podstawie tego posta. A nie da się znieważyć nieokreślonej osoby czy zniesławić nieokreślonej firmy... :-(

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 08:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Wojtek, procesu nie da sie wygrać ale dla forumowiczów identyfikacja jest jednoznaczna.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 09:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2012, o 08:33
Posty: 1894
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 150
Otrzymał podziękowań: 279
Uprawnienia żeglarskie: wszystkie potrzebne
Osobiście nie pływałem z Kubrykiem Ale masa moich znajomych pływał i bardzo sobie chwalili. Polecają innym i każdy zadowolony.

Dla mnie to oczywiste że wpis zrobiła chora konkurencja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 10:09 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Wojtek - KUBRYK napisał(a):
dajmy anonimowi tydzień na jakąkolwiek reakcję. Jeżeli nie zechce jakoś uwiarygodnić swoich rewelacji i zrobić to normalnym językiem, to rzeczywiście usunięcie całości będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.


Osobiście nie znam Kubryka poza opiniami przeczytanymi tu i ówdzie, zatem się wypowiem :)
Gdyby to mnie dotyczyło to bym jak najbardziej wszystko zostawił. Posty pod paszkwilem to naprawdę dobra i najtańsza (bo darmowa) reklama. A każden yntelygent paszkwil rozpozna, a nawet jak nie to przeczyta niżej - wszystko kawa na ławę wyłożone :)

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Aha no i reakcja zainteresowanego na paszkwil - pełen profesjonalizm. Ja jestem przekonany i jak będę kiedyś szukał rejsu to Kubryk rozważę na pierwszym miejscu. Szacunek!



Za ten post autor jmper otrzymał podziękowania - 3: Colonel, Marian Strzelecki, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2018, o 12:22
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 13
Uprawnienia żeglarskie: do 60 wszystko mi wolno
Kolega (?) Hippocampus wydaje mi się jakoś tak mocno niewiarygodny, a to dlatego, że odbiega mocno formą przekazu od standardów tego forum. "Debil (razy ileś tam), zasrany komputerek, rozpierniczyliśmy, śrubowkręt" - może nie każdy musi się bawić słowem jak Wojciech Młynarski, ale taki poziom wypowiedzi niestety mocno razi.

_________________
Pozdrawiam,

Marcin Kasperek



Za ten post autor LasekBielański otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 12:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:32
Posty: 1342
Lokalizacja: Turowice /k.Konstancina-Jeziorny
Podziękował : 546
Otrzymał podziękowań: 428
Uprawnienia żeglarskie: bezpatencie
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
sirapacz napisał(a):
Zniesławienie i znieważenie osoby fizycznej, zniesławienie firmy...
Nie da się jednoznacznie zidentyfikować na podstawie tego posta. A nie da się znieważyć nieokreślonej osoby czy zniesławić nieokreślonej firmy... :-(


ale udało się określonej grupie dokonać identyfikacji szypra jak i organizatora.



Za ten post autor sirapacz otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 wrz 2018, o 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Co do skiperów to uważać należy na takiego jednego z forum o nicku KURCZAK :cool:
Ten pan bez kawy działa jak zajaczek bez duracella, natomiast po kawie broń Boże zostawić go samego na jachcie z wiertarką w reku :-P :lol: ;)

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 3: rawonsails, Wojtasbis, Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL