Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 15:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2018, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
krzychuAPIA napisał(a):
No cóż , Jaromirze. Dziękuję za link do notki o Kpt. Hatalskim


No cóż, Krzysztofie. Ode mnie nie dostałeś żadnego "linka do notki", ja jedynie wskazałem narzędzie, które jest jak wędka, dzięki której możesz się samodzielnie czegoś o konkretnej osobie dowiedzieć.
Jeśli zamiast samemu łowić wolisz łykać podsuwaną pod nos propagandową rybkę - Twoja sprawa, ale mnie w to nie mieszaj... Słowem - proszę, nie dziękuj mi za coś, czego ode mnie nie otrzymałeś, OK?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
krzychuAPIA napisał(a):
Dziękuję za link do notki o Kpt. Hatalskim , przeczytałem całość i muszę Ci się przyznać , że nadal nie rozumiem jak mam patrzeć na autora ( co uprzejmie podpowiadasz ) ani tym bardziej jak odczytać znaczenie Twojego "Hmmm..."
Krzychu, nie czytaj opowieści wikipedycznych, czytaj to, co podmiot liryczny pisze o sobie.
Poczytaj sobie jego blog. Dowiesz się, że Tusk jest be, Sikorski be, biskup Pieronek be, ale Rydzyk cacy, Beata Szydło podjęła suwerenną decyzję o swojej rezygnacji, a ustawa o IPN jest genialna, no i nareszcie będziemy mieli wolne sądy.

Tu masz czytadło Pana Kapitana długie wiosenne wieczory:
https://naszeblogi.pl/user/1610/wpisy

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 10:32 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Mam przyjaciela który ma poglądy skrajnie rydzykowe ale jak się 9kazuje jest wybitnym fachowcem w swojej dziedzinie gdzie odnosi ogromne sukcesy .Co prywatne poglądy mają do tego?

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 18:13 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Zbieraju , Jaromirze mnie kalafiorem dynda kto jest kto i co pisze na jakiś blogach. Mamy demokrację ( jeszcze ). Mnie jako młodego człowieka ( piątka z przodu ) wkurza fakt , że dziś oddajemy/sprzedajemy gotowe tereny portów za miliony pod zabudowę mieszkaniową ( podobno taki trend ) a za x lat gdy jednak okaże się że potrzeba nam terenów portowych będziemy musieli je sobie od nowa wybudować tyle że już w morzu i za miliardy , i to z kieszeni podatnika.
Janusz , ja swój rozum mam i potrafię ocenić kto mnie wpuszcza w kanał.
Jaromirze jak zwykle jesteś niezawodny w swych zawoalowanych jedwabnych złośliwościach , lecz wybacz ale będę dziękował bo to jest forma grzecznościowa ( tego nauczyli mnie rodzice ) i na pewno nie miałem ochoty mieszać Cię w cokolwiek. Swoją drogą to prezentujesz ciekawy tok rozumowania.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Trochę inna sytuacja, chociaż... Szwedzi sprzedali w prywatne ręce teren bazy wojskowej Faro. A teraz odkupili, oficjalnie za więcej, do tego z problemami, bo ten sam teren chciał kupić rosyjski oligarcha... :mrgreen:

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: krzychuAPIA
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
krzychuAPIA napisał(a):
Mnie jako młodego człowieka ( piątka z przodu ) wkurza fakt , że dziś oddajemy/sprzedajemy gotowe tereny portów za miliony pod zabudowę mieszkaniową ( podobno taki trend ) a za x lat gdy jednak okaże się że potrzeba nam terenów portowych będziemy musieli je sobie od nowa wybudować tyle że już w morzu i za miliardy , i to z kieszeni podatnika.
Krzychu.


Zważ, że na takie wnioski już zdecydowanie za późno. Port, stocznia w centrum miasta ? 100 m od najdroższego apartamentowca na wybrzeżu ? To nie te czasy.

W takich miejscach buduje się mariny - bo nie hałasują, nie śmierdzą i pieszczą oko. :)
No chyba, że jakiś żeglarz się napije i będzie na jachcie trampka piłował. :rotfl:

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 19:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
TAKI teren portowy potrzebny nie będzie. Popatrz jak wygladają staki i porty w XXI w.

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowania - 2: Jaromir, junak73
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 19:53 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
no wiesz przy każdej nowej budowie wypadało zbudować port, marinę itp.
takie są trendy światowej. Warto odwiedzić Sztokholm

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 mar 2018, o 20:00 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Kurczak napisał(a):
W takich miejscach buduje się mariny - bo nie hałasują, nie śmierdzą i pieszczą oko.
Mówisz Kurczaku ? No to bach http://www.portalmorski.pl/porty-logist ... -po-naucie teren niemalże przylegający do tego pod devloperkę ( info z dziś )
Colonel napisał(a):
TAKI teren portowy potrzebny nie będzie. Popatrz jak wygladają staki i porty w XXI w
Mówisz Andrzeju ? No to bach http://www.portalmorski.pl/porty-logist ... e-nabrzeza dobrze że te gamonie w Gdańsku o tym nie wiedzą.
Krzychu.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: baoo
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 01:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12934
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
Ech, fachowcy...

To tak samo jak w Elblągu... wielki port morski z kawałkiem ulicy i jedną zrujnowaną bocznicą kolejową...

Teraz chwila namysłu i wyobraźni... budujemy na terenach Dalmoru wspaniały terminal na kontenery, pasażerów, beczki ze śledziami i co tam jeszcze sobie wyobrazicie.

I codziennie 24h/dobę będą tam jeździć TIR-y (czasem autokary z wycieczkami)... Byli, widzieli? Niech sobie wyobrażą taki ruch koło własnej chałupy. Jeden 10-tysięcznik typu Marceli Nowotko (lata 60.) = 350 TIR-ów. Teraz statki do Gdyni trochę większe wchodzą (JurMaka zapytajcie)...
Pytanie. Po ilu dniach mieszkańcy zablokują dojazd do portu?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 02:20 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Chcesz powiedzieć że bocznicę kolejową też ukradli :rotfl:
No paczpan jakie złodzieje :-P
To już rzeczywiście....zasypać

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 09:35 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Zadziwia mnie , gdy czytam opinie forumowych tuzów czy wręcz dla niektórych autorytetów , którzy to tak lekko " oddają " porty i nabrzeża.
Zobaczcie jak to zmieniły się te ponoć niezmienialne trendy . W momencie tzw. transformacji ustrojowej z neofickim zapałem pieprznięto na bok utrzymywanie i użytkowanie szlaków wodnych bo przecież mamy drogi i transport kołowy i wszystko dowieziemy szybciej i taniei i ...
Wystarczyły trzy dekady a ruch wzrósł kilkukrotnie , ceny też więc wrócono do rzek i kanałów a tam ? A tam dziś potrzeba na ich rewitalizację i przywrócenie żeglowności już nie setek milionów a grubych miliardów . Trend się zmienił ale jest do czego wracać , a jak posprzedajemy nabrzeża i całe porty to wrócić będziemy sobie mogli ale na spacer po promenadzie ( jeśli nie ogrodzą )
I nie chodzi mi o powrót kutrów do centrum Gdyni czego jak pijany płotu owe tuzy się trzymają , ani o postawienie na wodzie przy Dalmorze pływających pomostów. Postawienie tego i demontaż to kilka dni , lecz gdy zabudujemy mieszkaniówką nabrzeża to już pozamiatane.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
krzychuAPIA napisał(a):
Zadziwia mnie , gdy czytam opinie forumowych tuzów czy wręcz dla niektórych autorytetów , którzy to tak lekko " oddają " porty i nabrzeża.

Halo - forumowe tuzy czy wręcz autorytety!
Który to ostatnio "oddał" porty i nabrzeża - w szczególności, który oddał je lekko?
krzychuAPIA napisał(a):
Mnie jako młodego człowieka ( piątka z przodu ) wkurza fakt , że dziś oddajemy/sprzedajemy gotowe tereny portów za miliony pod zabudowę mieszkaniową ( podobno taki trend ) a za x lat gdy jednak okaże się że potrzeba nam terenów portowych

Mnie jako równie młodego człowieka wkurza, kiedy ktoś pisze "dziś oddajemy/sprzedajemy" o czymś, co sprzedano jakieś 8-10 lat temu i czego nie sprzedał nikt, komu mógłbym przypisać określenie "my"... Z drugiej strony - wkurza mnie, jeśli ktoś podważa, że właściciel może sprzedać to, co ma - komu chce (i najlepiej komuś, kto da najwyższą cenę)...
BTW - z tytułu pracy którą wykonuję, mam jakieś pojęcie o tym, jakie miejsce jest w stanie spełniać współczesne wymagania dla współczesnego portu. A z tytułu zainteresowań historyczno-morskich mam pojecie, gdzie w Gdyni był port handlowy, a gdzie było zbędne i niewykorzystane od dziesiątków lat zaplecze biurowo-magazynowe nieistniejącej od dawna floty rybackiej.
krzychuAPIA napisał(a):
W momencie tzw. transformacji ustrojowej z neofickim zapałem pieprznięto na bok utrzymywanie i użytkowanie szlaków wodnych

Myślę, że ponosi Cię zapał polemiczny i dążenie do znajdowania łatwego wytłumaczenia niełatwych procesów. Anyway - utrzymywanie szlaków wodnych pieprznięto w Polsce kilkadziesiąt lat przed transformacją ustrojową, ich użytkowanie pieprznięto tylko kilka lat potem.
krzychuAPIA napisał(a):
jak posprzedajemy nabrzeża i całe porty
Sprzedałeś jakieś nabrzeże i cały port? A może tak tylko sobie pluralisujesz nonsensownie?
Btw ktoś komuś sprzedał w Polsce cały port handlowy? Gdzie i kiedy?
krzychuAPIA napisał(a):
I nie chodzi mi o powrót kutrów do centrum Gdyni czego jak pijany płotu owe tuzy się trzymają , ani o postawienie na wodzie przy Dalmorze pływających pomostów.

Halo - tuzy!
Przyznać się, który się trzyma powrotu kutrów do centrum Gdyni, w szczególności, który się trzyma powrotu kutrów do centrum Gdyni jak pijany płotu?
Zaś do pomostów - to "przy Dalmorze" co prawda już się nie da...(bo Dalmor sprzedał tereny....lata temu) - niemniej od dawna uważam, że w gdyńskim Basenie Prezydenta powinny stanąć pomosty dla jachtów, przydałyby się bardzo!
krzychuAPIA napisał(a):
Jaromirze jak zwykle jesteś niezawodny w swych zawoalowanych jedwabnych złośliwościach , lecz wybacz ale będę dziękował bo to jest forma grzecznościowa ( tego nauczyli mnie rodzice ) i na pewno nie miałem ochoty mieszać Cię w cokolwiek.

Jednak niezależnie od tego, na co miałeś ochotę, dziękując mi za jakiś link, którego nigdy nie zamieściłem - stawiasz mnie w idiotycznej sytuacji. Mnie rodzice uczyli, by nie dziękować nikomu za coś, czego się od niego nie dostało, bo to stawia obie strony w idiotycznej sytuacji. Nooo - chyba, że się chce kogoś zmanipulować. Ale to wypada chyba robić ze zdecydowanie większą finezją...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 12:39 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:46
Posty: 1818
Lokalizacja: Rumia
Podziękował : 357
Otrzymał podziękowań: 299
Uprawnienia żeglarskie: kpt. jacht.
Colonel napisał(a):
TAKI teren portowy potrzebny nie będzie. Popatrz jak wygladają staki i porty w XXI w.


Dokładnie.... wejściem południowym to tylko kilka Polskich żaglowców wchodzi i jakieś mniejsze stateczki.

Krzysztof.... port jest w Gdańsku, duży, i cały czas się rozbudowuje. Tam należy szukać ekspansji na morze, port w Gdyni winien być atrakcją turystyczną, portem przyjmującym duże wycieczkowce, przy muzeum marynarki, obok ( już rozbudowywany terminal promowy) i promenady do centrum aby turyści spacerowali i wydawali pieniążki w butikach, kawiarniach i restauracjach.
A baseny I i II właśnie dobrze jest przerobić na przystanie jachtowe( dla dużych jachtów i żaglowców)
Stawiajmy na Port W Gdańsku, tam mogą wchodzić współczesne mega statki.

_________________
pozdro Zbyszek
PUMA 42 S/Y SINE METU
http://www.maxiskippers.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 13:04 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Jaromir napisał(a):
Nooo - chyba, że się chce kogoś zmanipulować. Ale to wypada chyba robić ze zdecydowanie większą finezją...

Powtórzę się , za słaby jestem na Twój tok rozumowania.
Zbyszek ,co do pomostów pływających w Basenie Prezydenta zawsze jestem za , bo jak wyżej napisałem są to konstrukcje łatwe w montażu i demontażu.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
krzychuAPIA napisał(a):
Bardzo ciekawa opinia z którą trudno się nie zgodzić
http://www.portalmorski.pl/inne/38667-m ... e-od-morza
Krzychu.

Rozumiem, że zgadzasz się ze zdaniem "23 września 1922 r. Sejm II RP przyjął ustawę ws. budowy „portu morskiego przy Gdyni na Pomorzu”, a niecały rok później, 13 sierpnia 1923 r., do molo w porcie przy Gdyni zacumował SS Kentucky, pierwszy zagraniczny statek dalekomorski."?
Pytam, bo w zdaniu fałszu nie ma, niemniej fakty wskazują, że w 1923 roku nie istniał w Gdyni port handlowy, a jedynie "tymczasowy port wojenny i przystań dla rybaków". Czyli jedno nieosłonięte molo. Dlatego wydaje się, że pisanie o "molo w porcie" jest ciut na wyrost. Zwłaszcza, kiedy wiedzieć, że to molo, czyli prymitywną drewnianą konstrukcję drewnianą, wypełnioną kamieniami i pozbawioną urządzeń przeładunkowych - rozpoczęto budować już 1920 roku - zatem w jego powstaniu "mocy sprawczej" o dwa lata późniejszej uchwały sejmowej upatrywać jakby trudno...
BTW - "SS Kentucky" miał pierwotnie wejść do Gdańska, jego wizytę przy molo w Gdyni zdecydowano w ostatniej chwili, ponoć z obawy o stan sanitarny statku, który wcześniej przewoził zwierzęta i był taki, że w Gdańsku mógł spowodować zatrzymanie. Anyway - "SS Kentucky" przyszedł do Gdyni pod balastem a jego "ładunek" załadował się z jedynego "molo w porcie przy Gdyni"... samodzielnie - bo tym "ładunkiem" było ca 1800 emigrantów...

Nie sposób nie zgodzic się z podziwem dla projektantów portu w Gdyni za to, że od początku dbali, by port w Gdyni został tak zaprojektowany i zbudowany, aby każdy statek, który wpłynie na Bałtyk, mógł również wpłynąć do portu w Gdyni. Ale czy zgadzasz się, że w tamtym czasie tak dużych statków jeszcze nie było. I raczej trudno było sobie wyobrazić, że kiedykolwiek tak duże będą. Hmmm, naprawdę tak jak autor uważasz, że w latach 20-tych ub.w. statków trudno było sobie wyobrazić statki o zanurzeniu maksymalnym ok. 13m?

Czy zgadzasz się z autorem, który twierdzi, że Przed wojną nikt sobie jeszcze nie wyobrażał spawania kadłubów statków.?
A może zgadzasz się, że przy łączeniu blach kadłuba za pomocą nitów budowa dużych statków o zanurzeniu kilkunastu metrów była niemożliwa.?

Czy zgadzasz się, że Tereny po Dalmorze chcą przejąć deweloperzy i budować tam apartamentowce.[/]? Hmmm, "mogą przejąć i budować" - jeżeli zakupili kilka lat temu i od pół roku posiadają prawomocne pozwolenia na budowę?
A może zgadzasz się, że [i]na przejmowanie opuszczonych terenów portowych przez deweloperów
to tylko trend (czy też moda) - innymi słowy, że nie jest to jeden z efektów rozwoju technologii przeładunków i skoku wielkości statków - obserwowany... hmmm "globalnie"?

Czy zgadzasz się, że zbudowanie Sea Towers jest objawem ataku miasta na port? Hmmm... to jaki konkretnie "port" funkcjonował w miejscu, w którym stoją Sea Towers - i kiedy?

Czy podobnie jak autor uważasz, że Sea Towers to kilka tysięcy ludzi, czyli małe miasto, kiedy wiadomo, że cały kompleks liczy sobie 264 mieszkania i ca 40 lokali użytkowych? Czy spotkałeś się w okolicy z uciążliwym dla mieszkańców zgęszczeniem ruchu, któremu tak wiele miejsca poświęca autor, ten z którego opinią "nie sposób się nie zgodzić"?

Czy znasz jakieś źródło informacji, mówiącej, że obecny Zarząd Portu Gdynia Chce zmodernizować te nabrzeża i przystosować je do przyjmowania wycieczkowców, które latem zawijają do Gdyni. Zarząd Portu chce inwestować i przygotować te nabrzeża, mimo, że nie jest ich właścicielem terenów do nich przyległych? Pytam tylko - bo wcale nie wykluczam, że obecny Zarząd Portu może snuć plany takiego.. khem...SKOK-u.

Czy podobnie jak autor uważasz, że infrastrukturę portową przystosować do budownictwa jest bardzo łatwo?

Czy tak jak autor uważasz, że stwierdzenie, iż wprowadzany jest w życie program „Batory”, który stwarza szansę stoczniom na wznowienie budowy statków może być argumentem w dyskusji o zabudowie terenów po magazynach i biurowcach b. "Dalmoru" przez ich właściciela? BTW -czy polskie stocznie kiedykolwiek zaprzestały produkcji statków, że teraz muszą szukać szansy, by te produkcję "wznawiać"? Na jakim etapie wprowadania jest program "Batory"?

A kiedy czytasz, że trwają prace nad Morskim Funduszem Inwestycyjnym, który zapewni finasowanie zakupu statków polskim armatorom to też uważasz to za argument przeciw zabudowie terenów b. "Dalmoru" przez ich właściciela?
BTW - pamiętam, jak w wrześniu 2017 minister zapowiedział, że "Morski Fundusz Inwestycyjny w formie ustawy ma być gotowy do końca roku" - ale jak dotąd a nie opublikowano nawet założeń do projektu ustawy o MFI...

A kiedy czytasz, że ważkim argumentem w dyskusji o "odwracaniu się Gdyni od morza" ma być wprowadzona nowelizacja ustawy o pracy na morzu, która przyczyni się do tego, że eksploatacja statków pod polską banderą stanie się opłacalna ekonomicznie - to z czym konkretnie trudni Ci się nie zgodzić - pytam bo widzę, że żadne prace nad nowelizacją tej ustawy też nie ujrzały jeszcze światła dziennego?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...


Ostatnio edytowano 13 mar 2018, o 14:14 przez Jaromir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 14:07 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Zuch.
Pozdrawiam , Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
krzychuAPIA napisał(a):
Kurczak napisał(a):
W takich miejscach buduje się mariny - bo nie hałasują, nie śmierdzą i pieszczą oko.
Mówisz Kurczaku ? No to bach http://www.portalmorski.pl/porty-logist ... -po-naucie teren niemalże przylegający do tego pod devloperkę ( info z dziś )

A co z dyskusją o budowie marin i developerce na byłych terenach portowych Gdyni wspólnego ma sprzedaż sześciohektarowej działki przez stocznię Nauta? Zarząd Portu Gdynia wyda 90 milionów na odległe o kilometr od centrum Gdyni tereny stoczniowe by rozbudowywać tam marinę? A może przebuduje ten narożnik Basenu Wendy na nabrzeża portu handlowego? I sądzisz, że wcale nie będzie ZPG kusiło by walnąć tam dochodowy biurowiec?
BWT - działka odległa od omawianej w tym wątku budowy "YachtPparku" o ca 400m - to "teren niemalże przylegający"?

krzychuAPIA napisał(a):
Colonel napisał(a):
TAKI teren portowy potrzebny nie będzie. Popatrz jak wygladają staki i porty w XXI w
Mówisz Andrzeju ? No to bach http://www.portalmorski.pl/porty-logist ... e-nabrzeza dobrze że te gamonie w Gdańsku o tym nie wiedzą.

Porównujesz:
- tereny niemal w centrum miasta, na których od kilkudziesięciu lat (a może nigdy?) nie było urządzeń portu handlowego, bez bocznicy kolejowej, z jedynym dojazdem przez zwartą zabudowę mieszkaniową centrum miasta, z wejściem o dopuszczalnym zanurzeniu maksymalnym ograniczonym do 7.5m, etc...
- z modernizacją terenów obsługujących przeładunki nieprzerwanie od ca. 200 lat, położonych w peryferyjnej dzielnicy, z wejściem ograniczającym zanurzenie do 10.2m (obecnie, przed modernizacją - maksymalne zanurzenie na Oliwskim 9.7m, place składowe ~3,8ha, magazyny ~2.7ha, dźwigi do 16T, elewator 6000T, 4 silosy 5000T, własna bocznica, na Ziółkowskiego terminal Ro-Ro, etc...).

I jak Ci wychodzi z tego porównania?
Który z tych terenów bardziej się Twoim zdaniem nadaje do inwestowania w zakresie obsługi współczesnych statków?

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Stara Zientara
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2018, o 19:31 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Oddalam się po gumnie.
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 wrz 2018, o 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Jaromir napisał(a):
Jak informują publikatory i agencje różne* - kilka dni temu uprawomocniło się pozwolenie na budowę sześciu apartamentowców na d. terenie Dalmoru oraz towarzyszącej im mariny na 120 jednostek zlokalizowanej w przylegającej do planowanego osiedla części Basenu Prezydenta.

W 2017 roku Polski Holding Nieruchomości rozpoczął budowę osiedla apartamentowców Yacht Park Gdynia na gdyńskim Molu Rybackim, na którym przez kilkadziesiąt lat mieściło się Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Dalmor”. Integralną częścią inwestycji jest marina w północnej części Basenu Prezydenta. I choć budowa apartamentowców zakończy się prawdopodobnie w 2020 roku, to marina może zostać udostępniona żeglarzom wcześniej.
Więcej:
https://zeglarski.info/artykuly/nowa-ma ... 2019-roku/


Załączniki:
Plan-projektowanej-zabudowy-akwenu-Yacht-Park-Gdynia.pdf [844.62 KiB]
Pobrane 267 razy

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2018, o 05:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Jaromir napisał(a):
Plan-projektowanej-zabudowy-akwenu-Yacht-Park-Gdynia.pdf [844.62 KiB]
Pobrane 11 razy
Czy 12 m między Y-bomami przy pierwszych dwóch pomostach to nie jest za dużo? Czy może w sam raz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 wrz 2018, o 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2009, o 01:45
Posty: 9992
Podziękował : 2979
Otrzymał podziękowań: 3355
Uprawnienia żeglarskie: różne....
Marian J. napisał(a):
Jaromir napisał(a):
Plan-projektowanej-zabudowy-akwenu-Yacht-Park-Gdynia.pdf [844.62 KiB]
Pobrane 11 razy
Czy 12 m między Y-bomami przy pierwszych dwóch pomostach to nie jest za dużo? Czy może w sam raz?

Hmm, to wg opisu mają być miejsca dla jachtów do 14m długości.
A wśród tej długości motorówek (bo przecież to oczywiste, że głównie motorówki będą tam cumować) można znaleźć takie, co mają ok 5 metrów szerokości. Plus odbijacze - wychodzi 12m...

_________________
Jaromir Rowiński aka pierdupierdu
Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...



Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowanie od: Marian J.
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 paź 2018, o 15:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Już coś widać Obrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2018, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2018, o 06:39
Posty: 111
Podziękował : 158
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Kilka fotek z dzisiejszego biegania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mały bonus w tle - odwiedzające dziś Gdynię okręty niemieckie. A i jeszcze ktoś był na Darze Pomorza jeszcze :)

_________________
"Ullamne subuculam geris" - fundamentalne pytanie filozofii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 paź 2018, o 19:38 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Wygląda zachęcająco , ale na czas budowy okolicznych waterfrontóf warto zainwestować w dobrą myjkę ciśnieniową :mrgreen:
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 kwi 2019, o 18:59 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
https://www.portalmorski.pl/porty-logis ... na-w-gdyni
Jest duża szansa , że choć część motopompiarzy przeniesie się tamże z Basenu Zaruskiego
Krzychu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 17:14
Posty: 778
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 366
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
krzychuAPIA napisał(a):
na czas budowy okolicznych waterfrontóf warto zainwestować w dobrą myjkę ciśnieniową

W Basenie Zaruskiego wystąpuje duży problem z nawiewaniem pyłu węglowego przy silnych północnych wiatrach. W poprzednim sezonie zdarzyło się coś takiego w trakcie jednych z dużych regat w lipcu.... Podobno wyglądało to bardzo źle (rozmawiałem z członkiem komisji regatowej).

W nowej marinie zapewne będzie z tym jeszcze gorzej, czy tak?

Marcin

_________________
Marcin Palacz
http://marcinpalacz.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Ostatnio węgiel jakby z Gdyni zniknął...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 07:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lip 2018, o 06:39
Posty: 111
Podziękował : 158
Otrzymał podziękowań: 10
Uprawnienia żeglarskie: ż.j.
Kilka zdjęć ze wczorajszego biegania. Już kilka jednostek stoi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ten drewniany jachcik kojażę że stał w "starej" marinie w zeszłym sezonie.

_________________
"Ullamne subuculam geris" - fundamentalne pytanie filozofii


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 07:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
O w mordę, ale się krajobraz zmienił. :-o

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL