Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 16:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 04:18 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
greenCAT napisał(a):
Wystawienie załodze opinii z rejsu nie jest obowiązkiem kapitana, ale nie widzę powodu żeby tego nie zrobić.

Jak się wcześniej opowiadało że godziny z tego rejsu do stażu liczyć będą, / bardzo wiele propozycji i reklam rejsów taką obietnicę zawiera / to załoga ma prawo do wystawienia jej opinii.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 04:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
panwac napisał(a):
1) Od około 9 lat zbierałem potwierdzenia rejsów cut....cut
2) W ostatnim okresie jedynym podmiotem oczekującym systematycznie ode mnie kolejnych opinii był PZŻ.cut....cut
3. Podczas egzaminu RYA nie miałem ze sobą żadnych opinii i kart rejsów cut...cut
4. Niedawno na pewnym jachcie z obcą banderą przedstawiciel brytyjskiej firmy opiekującej się urządzeniami tej jednostki wypełnił mi mój kwit tylko dlatego, że go poprosiłem.cut....cut
5. Już dawno przestałem wypisywać opinie z własnej woli. cut ....cut
Dlatego wystawiam potwierdzenie udziału w rejsie, jak mnie kto o nie poprosi i powie, co chce dostać.
6. Niedawno poproszono mnie o książeczkę marynarską z potwierdzeniem stażu na określonym typie jednostek jako warunek popływania na bardzo ciekawym jachcie. cut....cut

Na koniec: aktualnie nikt poza PZŻ nie chce moich dawnych opinii i kart rejsów. cu....cut


Cięcia - mające na celu usunięcie zbędnej beletrystyki zaciemniającej fakty - moje [ciach]
To już rozumiem, czemu kompletnie nie rozumiesz wpisów innych osób, skoro "se przycinasz" usuwając ich sens.
ins napisał(a):
Jak widać na załączonym tekście praktyka wystawiania opinii i jakiś innych zaświadczeń - nie tylko w związku z wymaganiami MSiT - nie jest czym dziwnym i niespotykanym.
Praktyka rejestrowania informacji ulotnych potrzebnych w późniejszym czasie, to nic dziwnego. Tyle, że istotą mojej wypowiedzi (w kontekście myśli przewodniej wątku) było, że korzystanie z jednego konkretnego szablonu opinii, czy kart rejsów, to bzdura. Nie dość, że na różne potrzeby należy wynotowywać i potwierdzać różne dane, to i oczekiwana formuła potwierdzeń też nie jest taka sama.
I tu zwracam uwagę, że przy okazji rozesłania informacji o niedawno zmienionym wzorze opinii i kart rejsów, biuro PZŻ zaznaczyło, że to nie jest jedynie obowiązujący wzór wymaganego dokumentu i że potwierdzenia udostępnione w innej formie będą uznawane. Tak samo jest z nieszczęsnym rozporządzeniem dot. kwalifikacji załóg jachtów komercyjnych - tam też jest tylko informacja, jakie dane są niezbędne do uznania praktyki pływania określonego typu, natomiast wzoru nie ma.
ins napisał(a):
Punkt 3 jest kompletnie bezsensowny.
Albowiem nieistotne jest to czy egzaminator RYA sprawdził, czy uwierzył na słowo.
Istotą jest wymóg RYA nakładający posiadanie dokumentacji swej praktyki uwiecznionej na papierze.
No chyba, że panwac zacznie na forum podważać zapisy i aplikacje egzaminacyjne z RYA.
Ponieważ nie wszyscy posiadają typowy logbook wydawany przez RYA, nie sądzę by jakikolwiek egzaminator RYA na przeprowadzanym przez siebie egzaminie nie przyjął opinii wystawianej na rynek polski, jako dokumentu potwierdzającego staż.
No widzisz, mędrkujący kolego - egzaminator RYA takich opinii nie przyjął! Ot tak, nie chciał ich on!!!, a co więcej, nie chciała też centrala RYA, do której przed egzaminem pozwoliłem sobie zadzwonić.
Zadałem pytanie: co w sytuacji, gdy przez lata nie korzystało się z dobrodziejstwa wydawniczego RYA - czy przywieźć polskie opinie itp.? A miła Pani się zdziwiła i zapytała: ale po co?
Powiedziano mi, że mam przedstawić zakres mojej praktyki. Zasugerowano, by dla szybszej oceny czy jest ona wystarczająca, przygotować proste zestawienie na kartce... nie, nie musi być wydrukowane, można to zrobić odręcznie... nie, ale po co podpis? Ważne, by na dole podsumować - egzaminator nie będzie musiał sam liczyć!!!
ins napisał(a):
Cytuj:
po jednorazowym stwierdzeniu przez Ministerstwo, że jestem OK szef firmy wie, że skoro ustnie potwierdzam, że staż mam, to go mam - a jak przypadkowa kontrola wykaże, że nawaliłem, to konsekwencje poniosę ja (fałszywe oświadczenie)

Również Ty, konsekwencje ponieść może podmiot i co gorsza egzaminowani.
Tyle, że nie poniosą! :lol:
Po prostu w razie kontroli z Ministerstwa szef firmy odeśle kontrolera do mnie, a ja albo zaświadczę, że spełniam wymogi rozporządzenia, albo przygotuję wykaz swoich rejsów, albo wyciągnę jakieś stare zestawienia, albo zdjęcia z dzienników jachtowych i innych log-booków, albo umowy z właścicielami jachtów (w których są informacje kto, co, gdzie, z kim itd.), albo na koniec odszukam swoje arkusze danych z potwierdzeniami właściciela, armatora lub kapitana jachtu... - tak czy siak szef firmy wie, że jestem OK i będzie dobrze, więc nie sprawdza mnie co pięć minut na tę okoliczność i nie kolekcjonuje zbędnej makulatury. :)

Monia, masz rację - ten człowiek nie pozwoli nikomu nic doradzić. Będzie zagłuszał wszystkich, by tylko wcisnąć swoją wizję świata.

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...



Za ten post autor panwac otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 05:06 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
panwac napisał(a):
było, że korzystanie z jednego konkretnego szablonu opinii, czy kart rejsów, to bzdura. Nie dość, że na różne potrzeby należy wynotowywać i potwierdzać różne dane, to i oczekiwana formuła potwierdzeń też nie jest taka sama.


To jakies novum? Przecież od wielu lat nikt wzorów z PZŻ zmieniających się w czasie nie traktuje jako obowiązującego, korzysta się z nich ....... z lenistwa.

W związku z tym co niby chcesz w tym obszarze doradzić?
panwac napisał(a):
No widzisz, mędrkujący kolego - nie przyjął! Ot tak, nie chciał ich on, a co więcej, nie chciała też centrala RYA, do której przed egzaminem pozwoliłem sobie zadzwonić.

Skoro centrala wyraźnie napisała, że zostawia to w gestii egzaminatora, to fakt iż centrala nie chce oglądać Twej dokumentacji dziwnym nie jest.
Tak samo dziwne nie jest, że egzaminatorowi wystarczyła Twoja własna rozpiska.
Tak jest w UK, a w innym państwie nie tylko w Polsce, od razu zarządają dokumentów uwiarygadniających Twoje rejsy.
Jakie wnioski wynikają dla ludzi żeglujących by zdobyc staż, z tego że egzaminator nie zarządał dokumentów.
Dla mnie żadne, i tak bym je miał.



Na koniec co chciałbyś doradzić?
To że jak ktoś poprosi o wpisanie rejsu do książeczki zeglarskiej lub wystawienie opinii to należy to zrobić, czy odmówić?
Czy też może chciałbyś odradzić potwierdzanie przez właściciela jachtu na karcie rejsu - mniejsza jak kto się nazywa - faktu prowadzenia go?

Z jaką istotną, poszerzającą wiedzę o dokumentowaniu swej i cudzej praktyki uwagą chciałbyś zabłysnąć w tym wątku?

panwac napisał(a):
by tylko wcisnąć swoją wizję świata.

Ty niby co tu robisz, popełniłes sażniste posty z których wynika to co każdy rozsądny żeglarz już dawno wie.
To że egzaminatorowi RYA na jednym egzaminie wystarczyły opowiesci kandydatów, a na innym rozpiska własnoręczna kandydata, nie ma żadnego znaczenia.

Każdy rozsądny żeglarz starający się o podwyższenie swych patentów/certyfikatów/uprawnień gromadzi dokumenty uwiarygadniające jego staż bez względu co Ty lub Wielmożna Pani Monika Matis na temat swych doświadczeń z egzaminów RYA, napiszecie na forum.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 4 sty 2019, o 05:25 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 05:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
panwac napisał(a):
[(...)
ins napisał(a):
Punkt 3 jest kompletnie bezsensowny.
Albowiem nieistotne jest to czy egzaminator RYA sprawdził, czy uwierzył na słowo.
Istotą jest wymóg RYA nakładający posiadanie dokumentacji swej praktyki uwiecznionej na papierze.
No chyba, że panwac zacznie na forum podważać zapisy i aplikacje egzaminacyjne z RYA.
Ponieważ nie wszyscy posiadają typowy logbook wydawany przez RYA, nie sądzę by jakikolwiek egzaminator RYA na przeprowadzanym przez siebie egzaminie nie przyjął opinii wystawianej na rynek polski, jako dokumentu potwierdzającego staż.
No widzisz, mędrkujący kolego - egzaminator RYA takich opinii nie przyjął! Ot tak, nie chciał ich on!!!, a co więcej, nie chciała też centrala RYA, do której przed egzaminem pozwoliłem sobie zadzwonić.
Zadałem pytanie: co w sytuacji, gdy przez lata nie korzystało się z dobrodziejstwa wydawniczego RYA - czy przywieźć polskie opinie itp.? A miła Pani się zdziwiła i zapytała: ale po co?
Powiedziano mi, że mam przedstawić zakres mojej praktyki. Zasugerowano, by dla szybszej oceny czy jest ona wystarczająca, przygotować proste zestawienie na kartce... nie, nie musi być wydrukowane, można to zrobić odręcznie... nie, ale po co podpis? Ważne, by na dole podsumować - egzaminator nie będzie musiał sam liczyć!!!

(...)

Monia, masz rację - ten człowiek nie pozwoli nikomu nic doradzić. Będzie zagłuszał wszystkich, by tylko wcisnąć swoją wizję świata.


Ja wiem, miałam chwilowe zaćmienie gdy go z KFu wyciągnęłam, nie musisz mi tej szpili głębiej wbijać... :) przepraszam...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: panwac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 05:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Moniia napisał(a):
panwac napisał(a):
[(...)
ins napisał(a):
Punkt 3 jest kompletnie bezsensowny.
Albowiem nieistotne jest to czy egzaminator RYA sprawdził, czy uwierzył na słowo.
Istotą jest wymóg RYA nakładający posiadanie dokumentacji swej praktyki uwiecznionej na papierze.
No chyba, że panwac zacznie na forum podważać zapisy i aplikacje egzaminacyjne z RYA.
Ponieważ nie wszyscy posiadają typowy logbook wydawany przez RYA, nie sądzę by jakikolwiek egzaminator RYA na przeprowadzanym przez siebie egzaminie nie przyjął opinii wystawianej na rynek polski, jako dokumentu potwierdzającego staż.
No widzisz, mędrkujący kolego - egzaminator RYA takich opinii nie przyjął! Ot tak, nie chciał ich on!!!, a co więcej, nie chciała też centrala RYA, do której przed egzaminem pozwoliłem sobie zadzwonić.
Zadałem pytanie: co w sytuacji, gdy przez lata nie korzystało się z dobrodziejstwa wydawniczego RYA - czy przywieźć polskie opinie itp.? A miła Pani się zdziwiła i zapytała: ale po co?
Powiedziano mi, że mam przedstawić zakres mojej praktyki. Zasugerowano, by dla szybszej oceny czy jest ona wystarczająca, przygotować proste zestawienie na kartce... nie, nie musi być wydrukowane, można to zrobić odręcznie... nie, ale po co podpis? Ważne, by na dole podsumować - egzaminator nie będzie musiał sam liczyć!!!

(...)

Monia, masz rację - ten człowiek nie pozwoli nikomu nic doradzić. Będzie zagłuszał wszystkich, by tylko wcisnąć swoją wizję świata.


Ja wiem, miałam chwilowe zaćmienie gdy go z KFu wyciągnęłam, nie musisz mi tej szpili głębiej wbijać... :) przepraszam...


Ps. W dodatku przekręca własne słowa... wcześniej było:
ins napisał(a):
(...)istotna jest zawartość merytoryczna w połączeniu z czytelnością wpisu i podpisem skippera lub organizatora szkolenia jesli mówimy o szkoleniu konkretnie.
(...)


Warto porównać z obecnym...





Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 05:53 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Mamy tu dwa przykłady długotrwałego wodolejstwa, bo jak to inaczej nazwać.
Wielmożna Pani Monika Matis wraz z panwacem starają się coś udowodnić, ale nie za bardzo wiedzą co.
Niech się w końcu zdecydują i mnie, oraz innych Czytelników tego wątku oświecą.
1. Kandydat na YM RYA powinien gromadzić dokumenty potwierdzające jego staż, czy nie?
2. Wpisy w książeczkę żeglarską dla RYA są dokumentem, czy nie?
3. Na prośbę załoganta wypiszą mu opinię lub popełnią wpis w jego książeczce żeglarskiej, czy nie, i jak się zachowają jeśli taki wypis był zagwarantowany w reklamie rejsu?
4. Będąc właścicielem jachtu potwierdzą na karcie rejsu, lub innym dokumencie, innemu skipperowi fakt skipperowania na swym jachcie, czy wyślą go na drzewo?
5. Prowadząc szkolenie potwierdzą to uczestnikowi szkolenia na jego prośbę, lub nawet bez jego prośby takie potwierdzenie mu wystawią, jeśli było to zapisane w reklamie szkolenia, czy też oleją to?
6. Pełniąc rolę skippera i gromadząc staż, na nie swoim jachcie, zadbają o potwierdzenie tego przez właściciela jachtu, lub jego agenta, czy uznają to za zbędne?
7. Będą się starać wnikliwie czytać przepisy normujące wymogi stażowe, czy tylko polegać będą na nie mającej umocowania w przepisach, praktyce stosowanej przez wystawcę patentów, ale nie przez prawodawcę?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Hania napisał(a):
Kolejna interpretacja
Wracając do tematu wątku, czyli interpretacji stażu na kapitana jachtowego zgodnie z rozporządzeniem. Proponuję - dla pewnej gimnastyki umysłu - pobawić się tak: :idea:
Wyobraźmy sobie, że mamy regulamin jakiejś promocji w jakiejś sieci sklepów, oto fragment:

Cytuj:
§ 7. 1.
Kartę złotego klienta uzyskuje osoba która:
1) posiada kartę srebrnego klienta,
2) po uzyskaniu karty srebrnego klienta zakupiła co najmniej sześć artykułów owocowych o łącznej masie 1200 gram, w tym co najmniej 400 gram wyprodukowanych w Polsce o cenie powyżej 7,5 zł/kg, oraz kupiła co najmniej jeden artykuł powyżej 100 gram o cenie powyżej 20 zł/kg oraz jeden artykuł powyżej 100 gram koloru czerwonego, posiadający co najmniej 2 czerwone plamy.
2.
Karta złotego klienta upoważnia do 30% zniżki przy zakupach owocowych i warzywnych.


I teraz, pytania:

1. Czy kupienie 60 g. owoców po 22 zł i 50 g owoców po 30 zł (a reszta tańsze) spełni wymagania?

2. Czy mogę kupić same zielone i żółte owoce poniżej 20 zł/kg i jedynie 101 g owocu czerwonego kosztującego powyżej 20 zł/kg aby spełnić wymogi?

3. Czy zakup owoców drogich mieści się w 6 artykułach o łącznej masie 1200 gram czy jest osobny (oddzielony spójnikiem „oraz kupiła” od nich)? Jeśli tak – artykuły czerwone są także ponad 6/1200. Co prowadzi do wniosku, że zarówno drogie jak i czerwone nie muszą być owocami (a może nawet liczyć się będą zakupy przed srebrną kartą)? :idea:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 11:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Moniia napisał(a):
...nie musisz mi tej szpili głębiej wbijać... :) przepraszam...
No dobrze już, wybaczam. ;)
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Hania napisał(a):
Kolejna interpretacja
Wracając do tematu wątku, czyli interpretacji stażu na kapitana jachtowego zgodnie z rozporządzeniem. Proponuję - dla pewnej gimnastyki umysłu - pobawić się tak: :idea: [ciach]
Ale to tak przed drugą kawą? :-o

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
panwac napisał(a):
Ale to tak przed drugą kawą?
Jak se Waćpan życzy... :-) Przejście na inne "artykuły" pozwala skupić się na interpretacji językowej, spójnikach, budowie zdania... :cool:
panwac napisał(a):
Już na konferencji uzgodnieniowej z lutego 2013 roku było wyraźnie mówione (w czasie obrad lub podczas przerw - tego nie pomnę), że zapisy z rozporządzenia (wtedy dopiero szykowanego) nie będą uniemożliwiały spełniania podczas jednego rejsu kilku różnych wymogów stażowych.
Jak na przerwie - to słabo, jak na obradach - byłoby w stenogramie. Ja nie widzę (ale nie czytałem całości tylko wyszukiwałem).

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:21 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
Wojtku:
1.gramów
2.porównanie bardzo dobre tylko, że w tym przypadku klient mający wątpliwości zapyta się lub zadzwoni na infolinię sieci sklepów by wytłumaczyli z polskiego na polski :-)



Za ten post autor adzik otrzymał podziękowanie od: panwac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
adzik napisał(a):
gramów
Siadłem i się wstydzę! :oops: Mogę się próbować tylko głupio tłumaczyć, że to cytat był z regulaminu sklepowego... :oops:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
adzik napisał(a):
.porównanie bardzo dobre tylko, że w tym przypadku klient mający wątpliwości zapyta się lub zadzwoni na infolinię sieci sklepów by wytłumaczyli z polskiego na polski
Per analogiam: masz srebrną, kupiłeś tak jak w pytaniu 2. idziesz po złotą kartę, a tam pani Ci mówi, że musisz jeszcze 100 gramów czerwonych dokupić (albo 100 drogich). A ty wiesz że siostra wczoraj dostała mając tylko 100 gramów drogich i czerwonych (w jednym)... Regulamin promocji nie uległ zmianie.

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:51 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9898
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Tak nawiasem mówiąc jest na forum,chyba żegluje net opowiastka jak wyluzowany egzaminator RYA odrzucił kandydatowi rejsy tzw stażowe.

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
panwac napisał(a):
Już na konferencji uzgodnieniowej z lutego 2013 roku było wyraźnie mówione (w czasie obrad lub podczas przerw - tego nie pomnę), że zapisy z rozporządzenia (wtedy dopiero szykowanego) nie będą uniemożliwiały spełniania podczas jednego rejsu kilku różnych wymogów stażowych.
Jak na przerwie - to słabo, jak na obradach - byłoby w stenogramie. Ja nie widzę (ale nie czytałem całości tylko wyszukiwałem).
Słabo, nie słabo - praktyka pokazała, że konferencja miała wartość poznawczą, a nie wiążącą - przybliżała stanowiska i intencje.

Ale że polska język trudna język, więc warto zapoznać się z aktualną opinią legislatora na temat interpretacji zapisów rozporządzenia. Takie pytania padały i ministerstwo odpowiedzi udzielało, co widać w załączonym pliku udostępnionym w swoim czasie w serwisie [url]woda.jestekstra.pl[/url]
Sugeruję poprosić o potwierdzenie słuszności własnej interpretacji, np. czy zapis A-Z oznacza, że wymagany minimalny wymiar stażu, to łącznie AAA i w ramach tych AAA:
- samodzielnego prowadzenia jachtu ma być minimum BBB,
- liczby rejsów na wodach "pływowych" ma być C, przy czym pojedynczy rejs nie może być krótszy niż DD,
- liczby rejsów na jachtach >20 m. ma być E, przy czym minimalny wymiar pojedynczego rejsu na takiej jednostce, to FF.
[Cokolwiek co dodatkowo jest niejasne]

Myślę, że odpiszą.


Załączniki:
Komentarz: Odpowiedź Ministerstwa Sportu i Turystyki na pytanie PZŻ z dnia 7 czerwca 2013 roku.
1fb70248-6137-1702.pdf [724.34 KiB]
Pobrane 152 razy

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:08 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotr6 napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc jest na forum,chyba żegluje net opowiastka jak wyluzowany egzaminator RYA odrzucił kandydatowi rejsy tzw stażowe.


A nawet przeglądał Personal Logbook

viewtopic.php?f=3&t=22875&p=382073&hilit=egzaminator+RYA#p382073

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
piotr6 napisał(a):
Tak nawiasem mówiąc jest na forum,chyba żegluje net opowiastka jak wyluzowany egzaminator RYA odrzucił kandydatowi rejsy tzw stażowe.
A nawet przeglądał Personal Logbook
viewtopic.php?f=3&t=22875&p=382073&hilit=egzaminator+RYA#p382073
W zalinkowanym wpisie nic o odrzuceniu tzw. stażu przez instruktora RYA nie widzę. Fata mrugana, czy Chata Morgana?

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:34 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
panwac napisał(a):
W zalinkowanym wpisie nic o odrzuceniu tzw. stażu przez instruktora RYA nie widzę. Fata mrugana, czy Chata Morgana?


Bo przecież nie linkowałem postu na temat odrzucania stażu, ale slużę bardzo jak koniecznie chcesz.

viewtopic.php?f=17&t=28493&p=523452&hilit=egzaminator+RYA#p523452

viewtopic.php?f=17&t=12174&p=175626&hilit=egzaminator+RYA#p175626

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:03
Posty: 420
Podziękował : 157
Otrzymał podziękowań: 73
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
ins napisał(a):
panwac napisał(a):
W zalinkowanym wpisie nic o odrzuceniu tzw. stażu przez instruktora RYA nie widzę. Fata mrugana, czy Chata Morgana?

Bo przecież nie linkowałem postu na temat odrzucania stażu, ale slużę bardzo jak koniecznie chcesz.
viewtopic.php?f=17&t=28493&p=523452&hilit=egzaminator+RYA#p523452
Ale tu też przykładu odrzucenia lub odrzucania stażu nie ma, jedynie uwaga, że egzaminator taki staż może zakwestionować. Co więcej, wątek dotyczy aktualnych wymogów formalnych związanych z wnioskami o wydanie konkretnego certyfikatu i interpretacji zapisów tych wymogów, a nie tego, że egzaminator może oceniać lub nie.

Na moim egzaminie RYA od razu uprzedziła, że o moich umiejętnościach nie będą świadczyć dni spędzone na żaglowcach. I egzaminator się tego trzymał - mam uznać, że "odrzucił mi staż"? No przecież, że nie - po prostu doprecyzowano, jaka forma nabywania wiedzy jest wartościowa (inaczej: co jest rozumiane za jacht przydatny do szkolenia i praktykowania).

_________________
Piotr PanWac Nowacki
-------------------
Żyje się dla marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
panwac napisał(a):
co widać w załączonym pliku udostępnionym w swoim czasie w serwisie [url]woda.jestekstra.pl[/url]
Tutaj też było: https://forum.zegluj.net/viewtopic.php?p=240808#p240808 Lepszej jakości:
Załącznik:
SKMBT_C45113062815560.pdf [1.67 MiB]
Pobrane 143 razy

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: panwac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 14:04 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
panwac napisał(a):
Co więcej, wątek dotyczy aktualnych wymogów formalnych związanych z wnioskami o wydanie konkretnego certyfikatu i interpretacji zapisów tych wymogów, a nie tego, że egzaminator może oceniać lub nie.


Wątek związany z tym co może egzaminator, a konkretnie egzaminator RYA został wywołany przez Wielmożną Panią Monikę Matis i podtrzymany przez Ciebie, chyba nie zaprzeczysz.
W związku z Twymi wypowiedziami powstały moje wątpliwości, które jakbyś mógł w swej łaskawości rozwiać, to bym był bardzo wdzięczny.
viewtopic.php?f=17&p=552192#p552146

A co do meritum.
Była taka swojego czasu ciężka rozmowa, która wylądowała w rupieciarni.
Między innymi na temat publiowania pytań egzaminacyjnych.
Tak się składa że podchodziłem - konkretnie klub - do bycia podmiotem egzaminacyjnym / zrezygnowalismy z tego bo za dużo zbędnych ceregieli w stosunku do zysku/ w związku z tym osoba wysłana do Warszawy zadała pytanie na ten temat.
Odpowiedź była jednoznaczna, podmiot nie może publikować pytań egzaminacyjnych, to że prędzej czy później staną się tajemnicą poliszynela to nie istotne.
Próbowano na forum, udowodnić mi przez parę dni, że się nie znam na przepisach, mieszano mnie z błotem.
Numer polegał na tym że ja stanowisko ministerstwa znałem, ale nie miałem tego na piśmie.

Jak się robi biznes na rejsach, w tym takich, które są stażowe to o interpretację zapisów dotyczących stażu nie pytamy się drukarni = PZŻ, tylko wydającego prawo = MSiT, nim zaczniemy na rejsach trzepać kasę.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 4 sty 2019, o 16:48 

Dołączył(a): 18 mar 2017, o 17:28
Posty: 192
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 23
Uprawnienia żeglarskie: JSM, LRC, IWC
Prelekcja PZŻ, od ok.4minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=ebkH9WgRW24
Może starym SJ coś pomoże taka informacja...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 00:15 

Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 13:28
Posty: 69
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Odnośnie wzoru dokumentu dla komercyjnych to wrzucę tylko taki link:
http://www.ums.gov.pl/Zeglarze/karta_rejsu.pdf

Oczywiście wzór jest tylko z urzędu morskiego

_________________
Pozdrawiam
Mirek Minicki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 00:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5396
MirekM napisał(a):
wzór jest tylko z urzędu morskiego
...i dotyczy żeglarstwa komercyjnego (Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie kwalifikacji i przeszkolenia członków załóg jachtów komercyjnych oraz warunków ich uzyskiwania).

Dla żeglarstwa "normalnego" ten formularz się nie bardzo nadaje.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 01:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
adzik napisał(a):
Prelekcja PZŻ,


Gdzie ta prelekcja miała miejsce ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 01:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 19:37
Posty: 13368
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1521
Otrzymał podziękowań: 2212
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
bury_kocur napisał(a):
adzik napisał(a):
Prelekcja PZŻ,


Gdzie ta prelekcja miała miejsce ?


Sailportalpl
Opublikowany 10 gru 2013
Film zrealizowany przez Sailportal.pl podczas XV Targów Boatshow Poland w Łodzi - Wykład Magdaleny Cytling i Andrzeja Heinricha - Aktualne zasady wydawania dokumentów i rejestracji jachtów przez Polski Związek Żeglarski

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 01:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Wojciech napisał(a):
Magdaleny Cytling i Andrzeja Heinricha


Magdę znam i poznaję ale ... czy to drugie nazwisko nie przewijało sie już gdzieś w historii ?

Stefan ? :rotfl:

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2012, o 16:48
Posty: 4471
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 759
Otrzymał podziękowań: 1532
Uprawnienia żeglarskie: wystarczające
MirekM napisał(a):
Oczywiście wzór jest tylko z urzędu morskiego
W tym wzorze czytam:
Cytuj:
Podpis i pieczęć jachtu
i zastanawiam się co zrobić gdy jacht jest niepiśmienny... :rotfl: :rotfl:

_________________

***********************************************
* Gdyby wszyscy byli bogaci nikt nie chciałby wiosłować *
***********************************************



Za ten post autor Wojtek Bartoszyński otrzymał podziękowanie od: panwac
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 09:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2015, o 17:38
Posty: 1272
Podziękował : 604
Otrzymał podziękowań: 559
Uprawnienia żeglarskie: takie tam
Wojtek Bartoszyński napisał(a):
Podpis i pieczęć jachtu
i zastanawiam się co zrobić gdy jacht jest niepiśmienny...


Wtedy wystarczy odcisk dziobu.

_________________
Wiosna



Za ten post autor taka_jedna otrzymał podziękowania - 3: Moniia, Stara Zientara, Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Włodku. Nazwisko tak, osobnik mniej.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Staż na KJ
PostNapisane: 5 sty 2019, o 10:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
Włodku. Nazwisko tak, osobnik mniej.


Ale to jakaś rodzina naszego ulubieńca ?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL