Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 22:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 gru 2018, o 20:49 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Popsuc by nie popsul ale m.inn. dlatego odeszly takie klasy jak Dragon, Star czy Soling ze regatowe zeglarstwo zmienilo sie i poszlo w strone szybkosci. Na tych lodkach bardziej liczyly sie zagrywki taktyczne, na nowych, szybkich jak np 49 wazniejsze jest uzyskiwwanie jak najwiekszych predkosci i minimalizowanie strat spowodowanych zwrotami. Dlatego czesto halsowka to jeden zwrot na lay line. Uzyskanie slizgu 10 sek wczesniej niz przeciwnik daje kilkadziesiat metrow przewagi.
Tak na marginesie, przeczytalem dokladnie wywiad z prezesem Chamera i widze wyrazna niechec do jachtow morskich. Poza tym polemizowalbym z teza ze w mieszanej klasie 470 mezczyzna ma pelnic funkcje sternika. Jak na razie w Polsce zaden sternik w tej klasie nie dorownuje Agnieszce Skrzypulec.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2018, o 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Igrzyska Paryż 2024. Rewolucja w programie olimpijskich regat.
http://magazynwiatr.pl/pdf/MagazynWiatr_01_2019.pdf
str. 36
A, jakby tak wrócić do tradycyjnej Olimpijki z nowoczesnym takielunkiem (może nawet w wersji slup), to by był kunszt wyregacić konkurentów. Opieranie klas na popularności jest ekonomiczne, ale 470-ka chyba ma już swoją świetność za sobą, podobnie jak 420. Szkoda Finna, bo mamy wspomnienia, ale co stałoby na przeszkodzie stworzyć nowego?
Sprawa jest złożona i nieco niezrozumiała, prezydent pyta doły o zdanie, a nasz prezes czeka na decyzje z góry...

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 gru 2018, o 21:33 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Mir napisał(a):
Moim zdaniem jacht drewniany lub z pokładem drewnianym niczego w rywalizacji by nie popsuł.


A co by wniósł? Komplikacje w utrzymaniu, różnice pomiarowe, problemy produkcyjne. Tylko po co?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 gru 2018, o 08:48 

Dołączył(a): 29 paź 2017, o 16:50
Posty: 586
Podziękował : 134
Otrzymał podziękowań: 124
Uprawnienia żeglarskie: lipcowe
M@rek napisał(a):
burzum napisał(a):
Mir, ale to mieczówka ? To już lepiej chyba TOM28


Widziales TOM a z bliska ? Wyobrazasz sobie morskie, dlugie regaty na takim jachcie bo ja nie.


Tak, nie :)

Edit: z drugiej strony 3/4 olimpijskich wyczynów sobie nie wyobrażam: gimnastyka, podnoszenie ciężarów, atletyka - a oglądam co 4 lata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 gru 2018, o 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
plitkin napisał(a):
A co by wniósł? Komplikacje w utrzymaniu, różnice pomiarowe, problemy produkcyjne. Tylko po co?

Tradycję. Świeżość. Ciepło. Energię. Rodość.
Gdy jachty są dostarczane na IO przez producenta, to komplikacje, różnice i problemy nie istnieją. A zawody odbywają się w duchu barona https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierre_de_Coubertin.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 gru 2018, o 13:08 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Mir napisał(a):
Świeżość. Ciepło. Energię. Rodość.


Dla Ciebie. Dla mnie już niekoniecznie.
Nie mam specjalnego sentymentu do materiału. Jeżeli już, to raczej do konkretnego projektu. Sądzę, że wiele osób podziela moje stanowisko.


Mir napisał(a):
Gdy jachty są dostarczane na IO przez producenta, to komplikacje, różnice i problemy nie istnieją.


Współpracuję m.in. ze stocznią, która jest największym producentem jachtów żaglowych polskiej marki. Nawet ten producent nie podołałby prawdopodobnie zadaniu przy produkcji seryjnej - bo chodziłoby nie tylko o dostarczenie jachtów na IO, ale i do wsyzstkich (NA ŚWIECIE) klubów i potencjalnych klientów. Setki egzemplarzy, i to w krótkim czasie. Powtarzalność w drewnie wg mnie totalnie nieosiągalna. Żadna szkutnia tego nie zrobi. Za tym musi iść technologia, produkcja, projekt i td. To nie jest zabawa w domową szkutnię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 gru 2018, o 15:00 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
burzum napisał(a):
M@rek napisał(a):
burzum napisał(a):
Mir, ale to mieczówka ? To już lepiej chyba TOM28


Widziales TOM a z bliska ? Wyobrazasz sobie morskie, dlugie regaty na takim jachcie bo ja nie.


Tak, nie :)

Edit: z drugiej strony 3/4 olimpijskich wyczynów sobie nie wyobrażam: gimnastyka, podnoszenie ciężarów, atletyka - a oglądam co 4 lata.


Wiesz ale mnie sie wydaje ze rozmawiamy o tym co jest mozliwe :) Moj Laser 28 w morskie regaty wpisuje sie znacznie lepiej niz TOM choc jest juz konstrukcja leciwa. Nowoczesne morskie jachty tej wielkosci zegluja zdecydowanie lepiej. Z polskich konstrukcji LG 899 czy Caravela 950.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 mar 2019, o 15:37 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Pierwsze mistrzostwa swiata beda na Malcie za rok. Lodka jeszcze nie jest wybrana.

Tutaj artykul:

http://www.courseaularge.com/championna ... malte.html

Tutaj w gazecie jest wywiad z Jacques Cathelineau o wyborze lodki, ale trzeba zaplacic 7,5 euro. Jak ktos by przeczytal to upraszam o zamieszczenie jakis informacji.

http://www.courseaularge.com/produit/numero-84


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 mar 2019, o 17:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Ale chyba decyzja bedzie niedlugo i to tak jak wyzej pisalem :)

https://www.yacht.de/regatta/rodion-luk ... uGnHvc47oI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 mar 2019, o 11:01 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Ciekaw jestem jak będzie z mocami produkcyjnym i powtarzalnością produkcji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 08:15 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Cudow nie ma co sie spodziewac. Mam mlodszego Kolege bylego Laserowca z czolowki ktory twierdzi ce nawet w olimpijskich Laserach sa istotne dla czolowki roznice miedzy egzemplarzami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 08:16 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
To przeciez nie musi byc jeden producent.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 08:49 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
w olimpijskich Laserach sa istotne dla czolowki roznice miedzy egzemplarzami.


Dokładnie 8 lat temu "badałem" i "naprawiałem 6 Laserów kadrowych dla Mistrza Polski, który walczył o Londyn. Każdy był, jak dla mnie "wrakiem". Od wad żelkotu, pęcherzy, wciągnięć skurczowych na usztywnieniach kadłuba, "wygniotów" pod masztem, grubość klejenia kołnierza pokład-burta, po "masę klasową" z różnicami na plus do 5 kg. "Norma" klasowa była min.58 kg "kadrowe" ważyły od 61 do 63 kg. Zastanawiałem się, kto z PZŻ dokonywał "delegacyjnych" zakupów tych knotów produkcyjnych. Pewnie "techniczny" ekspert :rotfl: .



Za ten post autor cors otrzymał podziękowania - 2: Colonel, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 09:43 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wiele lat temu Ojciec mlodeho Kolegi skopiowal Lasera i przy wadze ok , 50 kg lodka byla sztywniejsza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 11:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 773
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 296
Otrzymał podziękowań: 790
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
M@rek napisał(a):
Wiele lat temu Ojciec mlodeho Kolegi skopiowal Lasera i przy wadze ok , 50 kg lodka byla sztywniejsza.

Da się tę lepszą nieprodukcyjną łódkę przemycić do klasy?

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
baoo napisał(a):
M@rek napisał(a):
Wiele lat temu Ojciec mlodeho Kolegi skopiowal Lasera i przy wadze ok , 50 kg lodka byla sztywniejsza.

Da się tę lepszą nieprodukcyjną łódkę przemycić do klasy?


Nie rozumiem?! Czy my Polacy ZAWSZE musimy kombinować?!


Pływałam co prawda bardzo, bardzo dawno temu, ale żagle były ostemplowane, kadłuby pomierzone etc. a to wszystko tylko na zwykłych uniwersyteckich łódkach.
Tyle, że nie w Polsce...

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 773
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 296
Otrzymał podziękowań: 790
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
01_Anna napisał(a):
baoo napisał(a):
M@rek napisał(a):
Wiele lat temu Ojciec mlodeho Kolegi skopiowal Lasera i przy wadze ok , 50 kg lodka byla sztywniejsza.

Da się tę lepszą nieprodukcyjną łódkę przemycić do klasy?


Nie rozumiem?! Czy my Polacy ZAWSZE musimy kombinować?!


Pływałam co prawda bardzo, bardzo dawno temu, ale żagle były ostemplowane, kadłuby pomierzone etc. a to wszystko tylko na zwykłych uniwersyteckich łódkach.
Tyle, że nie w Polsce...


Czy Polacy musza zawsze wyciągać pochopne wnioski? :D
Ja na zwykłej, turystycznej łódce tez mam wszystko co trzeba ostemplowane. A jak mam wątpliwości związane z technicznymi aspektami np. w pomiarze ORC to sam to zgłaszam mierniczemu. By zweryfikował czy na pewno moja łódka spełnia wymagania.
Zadałem pytanie by zorientować się czy w klasie Laser są możliwe takie przekręty. Faktycznie nie jestem jej wielkim fanem. A teraz dowiedziałem się, że można mieć lepszą łódkę z innego źródła niż dopuszczone.

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 13:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Nie wiem, czy pochopnym wnioskiem, jest moj wpis, czy nie...ale to TY uzyles slowa "przemycic". No i teraz prosze...wyciagnij wnioski, oby NIE pochopne.

Mozesz plywac na lodce (a przynajmniej mogles, wtedy, kiedy ja to robilam) o ile byla dopuszczona do wyscigow.
Nie slyszalam nidgy o "niedopuszczeniu" do regat lodek ze wzgledu na "nieodpowiednie" pochodzenie, sprawdzano (wtedy) czy sie zgadzaja "papiery",
i rzeczywistosc. Jak jest teraz-nie wiem.

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 13:58 

Dołączył(a): 17 lis 2014, o 20:08
Posty: 1419
Podziękował : 516
Otrzymał podziękowań: 643
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
baoo napisał(a):
przemycić do klasy?

Oczywiście, że NIE. Jest dwóch producentów na świecie GB i Australia. Tylko od nich są "klasowe".



Za ten post autor cors otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 14:04 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Szymon, każdy jacht klasowy ma licencję. Bez niej nawet idealnie pasujący do klasy produkt jest łódką nieklasową. W regatach podwórkowych n8c to nie zmienia, ale w poważnych klasowych regatach na takiej kopii nie popłyniesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 773
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 296
Otrzymał podziękowań: 790
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
01_Anna napisał(a):
Nie wiem, czy pochopnym wnioskiem, jest moj wpis, czy nie...ale to TY uzyles slowa "przemycic". No i teraz prosze...wyciagnij wnioski, oby NIE pochopne.

Mozesz plywac na lodce (a przynajmniej mogles, wtedy, kiedy ja to robilam) o ile byla dopuszczona do wyscigow.
Nie slyszalam nidgy o "niedopuszczeniu" do regat lodek ze wzgledu na "nieodpowiednie" pochodzenie, sprawdzano (wtedy) czy sie zgadzaja "papiery",
i rzeczywistosc. Jak jest teraz-nie wiem.


A jakiego słowa miałem użyć? Przemycić czy nielegalnie wprowadzić egzemplarz do klasy? Czyli mieć jednostkę lepszą (nielegalnie) od konkurencji. Próbuje się dowiedzieć czy coś takiego jest możliwe. Takie było moje pytanie. A nie jak mógłbym to zrobić. Zauważasz różnicę?
Twoja wypowiedź sugeruje, że ja próbuje coś kombinować. Zakładasz moją nieuczciwość.


Plitkin, ja wiem że są licencje itp. Ja się pytam czy da się podrobić jacht klasowy?
A skoro da się wykonać lepszy produkt niż u wyznaczonego producenta to może zdarzały się takie wypadki? W końcu Laser w produkcji jest tani.

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/



Za ten post autor baoo otrzymał podziękowania - 2: Colonel, Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 14:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
baoo napisał(a):
Plitkin, ja wiem że są licencje itp. Ja się pytam czy da się podrobić jacht klasowy?
A skoro da się wykonać lepszy produkt niż u wyznaczonego producenta to może zdarzały się takie wypadki? W końcu Laser w produkcji jest tani.


Jacht staje się klasowym po pryznaniu licencji. Technicznie to żaden problem, jak dowodzi przykład podany przez M@rka. Kwestia kasy za licencję i tyle. Da się to opomiarować i przeprowadzić przez proces licencyjny, jak sądzę. W Optymiście się daje, tylko że ksoztuje zdrowo i czepiają się wszysztkiego, co "słusznym" producentom puszczono bez zwrócenia uwagi.

Licencja jest umieszczana na jachcie.

Jako że dwojako rozumiem pytanie, to odpowiedzi są dwie:

1. Da się wykonać jacht spełniający parametry pomiarowe, wykonać go lepiej niż istniejące produkty i po uzyskaniu licencji zrobić z tego jacht klasowy. Należy pamiętać, że nie można w tym celu "odbić" formy z istniejącego wyrobu, gdyż to zwykła kradzież i plagiat. Można wykonać narzędza samemu, kupując projekt z prawami do powielania wyrobu.

2. Da się też zrobić oszustwo: wykonać jacht jak w pkt. 1 (albo i nawet z odbitej formy), podrobić tabliczkę z licencją i taki jacht spelni parametry podczas ewentualnych kontroli pomiarowych. Nie mam pojęcia czy istnieje jakakolwiek możliwość weryfikacji legalności pochodzenia i rzetelności licencji. Wg mojej wiedzy coś takiego jest przestępstwem w rozumieniu polskich przepisów karnych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 773
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 296
Otrzymał podziękowań: 790
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
plitkin napisał(a):
baoo napisał(a):
Plitkin, ja wiem że są licencje itp. Ja się pytam czy da się podrobić jacht klasowy?
A skoro da się wykonać lepszy produkt niż u wyznaczonego producenta to może zdarzały się takie wypadki? W końcu Laser w produkcji jest tani.


....
2. Da się też zrobić oszustwo: wykonać jacht jak w pkt. 1 (albo i nawet z odbitej formy), podrobić tabliczkę z licencją i taki jacht spelni parametry podczas ewentualnych kontroli pomiarowych. Nie mam pojęcia czy istnieje jakakolwiek możliwość weryfikacji legalności pochodzenia i rzetelności licencji. Wg mojej wiedzy coś takiego jest przestępstwem w rozumieniu polskich przepisów karnych.

O to mi chodziło. Chciałem mieć sam dla siebie jakiś tam dowód, że klasy monotypowę nie koniecznie musza być takie naprawdę. Choć dotyczy to pewnie tylko produktów niskiej jakości tak jak np. Laser.

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 mar 2019, o 16:06 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
01_Anna napisał(a):
baoo napisał(a):
M@rek napisał(a):
Wiele lat temu Ojciec mlodeho Kolegi skopiowal Lasera i przy wadze ok , 50 kg lodka byla sztywniejsza.

Da się tę lepszą nieprodukcyjną łódkę przemycić do klasy?


Nie rozumiem?! Czy my Polacy ZAWSZE musimy kombinować?!


Pływałam co prawda bardzo, bardzo dawno temu, ale żagle były ostemplowane, kadłuby pomierzone etc. a to wszystko tylko na zwykłych uniwersyteckich łódkach.
Tyle, że nie w Polsce...


Chyba czegos nie wiesz lub nie rozumiesz :) Sa lodki klasowe od jednego lub wiecej wskazanych producentow ( deska RSX - jeden producent) ( Laser - 2 producentow) oraz inne klasowe gdzie lodki produkowane sa przez wielu roznych producentow ( 470, Finn )
wszystkie musza spelniac wynahgania klasy , po to sa mierniczowie na powaznych regatach.
Problem w tym ze jesli jeden producent ma monopol to ceny rosna a jakosc spada . My za to placimy.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowania - 2: cors, Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2019, o 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:25
Posty: 949
Podziękował : 166
Otrzymał podziękowań: 349
Uprawnienia żeglarskie: posiadam, rzecz dziwna...
Marku,
nie ja uzylam slowa "przemycic". Jego konotacje semantyczne zawsze i bezwzglednie sa negatywne. Nie ma pozytywnego "przemycania"; to oksymoron.
Nie ja chcialabym- nie wazne z jakich powodow- kombinowac.
Jesli startuje w danej klasie, to startujac przyjmuje a priori wymogi tej klasy.
Nie podobaja mi sie lodki/producenci- nie startuje. KROPKA.
I tyle w temacie.
Anna

_________________
Pozdrawiam, Anna


"Arkę zbudowali amatorzy, Titanica -zawodowcy" Czeremcha



Za ten post autor 01_Anna otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2019, o 11:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ale Szymon wcale nie chciał sam kombinować, po prostu, nie znając tematu, zapytał czy są takie możliwości.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2019, o 13:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 paź 2006, o 18:27
Posty: 773
Lokalizacja: Woda
Podziękował : 296
Otrzymał podziękowań: 790
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
01_Anna napisał(a):
Marku,
nie ja uzylam slowa "przemycic". Jego konotacje semantyczne zawsze i bezwzglednie sa negatywne. Nie ma pozytywnego "przemycania"; to oksymoron.
......
Anna

Czyli jednak użyłem właściwego słowa? Proszę zdecyduj się. Lub może po prostu czytaj, że zrozumieniem bez negatywnego nastawienia.

Zadałem pytanie bo chciałem się dowiedzieć czy są możliwe tego typu przekręty w klasie Laser. To Ty założyłaś, że ja zamierzam kombinować, a nie że chciałbym wiedzieć czy ktoś ma opcje oszukania mnie gdybym startował na tych łódkach.

_________________
Pozdrawiam
Szymon Kuczyński
Dookoła świata, raz jeszcze..
http://calloftheocean.pl/



Za ten post autor baoo otrzymał podziękowanie od: Rycho21
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2019, o 16:49 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Szymonie, osobiscie nie wierze w taka mozliwosc. Zawodnicy, trenerzy i mierniczowie na tyle znaja sprzet ze taka probe by wychwycili.
Zaczelismy od lodek morskich ktore ewentualnie zostana olimpijskimi. Osobiscie uwazam ze monopol jednego producenta jest nie do zaakceptowania. Doprowazi to do kosmicznych cen i spadku jakosci. Oczywiscie jesli producentow bedzie kilku zcznie sie wyscig zbrojen tak jak w Finnie, kiedys Dagonie, Solingu, FD itd . ale sprzet bedzie dostepniejszy, moze byc tanszy a w przypadku starszych gorszych lodek ich ceny beda szybko spadac z korzyscia dla nas mniej zamoznych :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 23 mar 2019, o 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2341
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
M@rek napisał(a):
Problem w tym ze jesli jeden producent ma monopol to ceny rosna a jakosc spada . My za to placimy.

Temat moze byc ciekawy.
Widze, podobnie jak 01_Ania, roznice miedzy "klasowoscia" i "monopolem" na produkcje.*
Da sie z tym cos zrobic w dzisiejszych czasach?
Opentz
* nie mylic z monopolizacja de facto - jesli jakis producent stworzyl najlepszy produkt, to naturalnie dominuje rynek.
Co do Finn**, to na regaty olimpijskie chyba od dawna kadluby dostarcza organizator.
** Ma podobno zniknac.

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 mar 2019, o 09:26 

Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 08:58
Posty: 771
Podziękował : 28
Otrzymał podziękowań: 111
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
L 30 juz oficjalnie lodka na morskie mistrzostwa swiata od 2020.

http://www.sailing.org/news/88511.php#.XJnhhJhKhaT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL