Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 mar 2024, o 09:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 15:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Pytanie do armatorów. Jak eliminujecie cwaniaków, którzy chcą się wkręcić na pływanie za rzekomą pracę ?
Rozumiem, że są ludzie którzy chcą pływać ale z różnych względów nie stać ich na to pływanie. Mogą zaoferować swoje umiejętności, pracę dla lub na jachcie. Z drugiej strony armatorzy potrzebują ludzi do pracy, czasem są to prace proste, czasem mocno specjalistyczne. Wtedy popyt i podaż się spotykają.
Natomiast jest duża grupa, która jest bardzo mocna w opowiadaniu natomiast realnie nie robi nic. Oczywiście są pierwsi do rejsu. Oczywiście gdyby nie oni to jacht by zgnił a sam rejs bez nich by się nie odbył.
Osobiście mam serdecznie dosyć pozorantów. Do tego stopnia, że bym warczała i gryzła.

Jak więc reagujecie na tego typu osobniki ? Od razu z buta ? Jak pracownika rozliczać ?

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 15:15 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Hania napisał(a):
Osobiście mam serdecznie dosyć pozorantów. Do tego stopnia, że bym warczała i gryzła.

Znaczy, babaś nie biznesłumen. Nie trzeba ani gryźć ani warczeć.
W moim pierwszym klubie, zanim człek dostapił zaszczytu dotknięcia ręką szota, musiał się nieźle wykazać w hangarach. A czasy byli dawne i łódki drzewienne.
Ilość godzin spędzanych przy skrobaniu ( głównie szkiełkiem) szlifowaniu, szpachlowaniu i dziesiątkach innych...niu decydowała kto, kiedy, na czym i na ile...... Pływanie było po prostu...zapracowane. Przed a nie w trakcie czy po.
Rób tak samo a nie będziesz miała problemów.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 15:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Hania, nie zapraszam. Pomoc jest dobrowolnym dodatkiem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Bombel, ja nie prowadzę klubu. Jak dawnymi czasy byłam w klubie, to też drewnianą łódkę tym papierkiem i szkiełkiem.
Tak jak Colonel - ekstra nie zapraszam, jak już to ludzi sprawdzonych. Pojawiają się natomiast osobniki, co to zaczynają od tego, że oni by bardzo, ale bardzo bardzo popłynąć by chcieli. No kasy nie ma, no na bilet to uskrobie. Więc on/ona super chętne do roboty. Pokaże się toto raz na 5 min, coś grzebnie i znika. Za to jest bardzo aktywne w telefonach czy już można mustrować. Noż ......
O takich piszę. Mam chyba za mało asertywności bo grzecznie starałam się odpowiadać. W końcówce tej zimy, gdzie w 3 miesiące zostało przebudowane gruntownie wnętrze jachtu, gdzie orały 4 w porywach 5 osób po 10-12 godzin, na końcówce objawiają się cwaniaki. Tu mnie już trafia.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka



Za ten post autor Hania otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7485
Podziękował : 5890
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Haniu :)
Ja nie jestem armatorem żadnego większego jachtu... Ale...
Kusi mnie taki przykład podać, bo wydaje mi się, że wiele tutaj postawiono na głowie...
Oto mam paraplan - taki pojazd latający. I mogę nim przewieść jedną osobę.
I teraz próbuję sobie wyobrazić, że ktoś "odpracuje" ten przelot, pracując przy moim paraplanie. Tak. Tym, którym za chwilkę polecimy...
Hmm... Niech będzie, że pościera tylko kurz z płata... albo śmigło przetrze ścierką...
Haniu - Ja sobie tego wyobrazić nie mogę za cholerę - musiałbym na głowę upaść, żeby
człowiekowi bez przygotowania na to pozwolić!

A przygotowanie takiego kolesia do przecierania śmigła ścierką to tez praca, którą trzeba wykonać. I to ja musiałbym ją wykonać - prawda ?

Nie jestem armatorem, ale potrafię sobie wyobrazić, że biorę udział w jakimś rejsie jako uczestnik. Widzę to tak:
1. Bezwzględnie płacę za rejs - tyle co wszyscy.,
2. Chcę popracować na jachcie ( "ponadplanowo" ) - DOPŁACAM!
Colonel napisał(a):
Pomoc jest dobrowolnym dodatkiem.

Nie Colonelu. Dla mnie pomoc na jachcie byłaby wartością dodaną. Czymś za co powinienem po prostu dopłacić. Całkiem poważnie to mówię.
Spróbujcie tą drogą pomyśleć, a podobne dylematy znikną.
A przy okazji zobaczycie gdzie tak naprawdę w tym przykładzie, jest praca i kto ją wykonuje ;)
Haniu - to nie ludzie których "za pracę" przewozisz na jachcie. To Ty po prostu musisz w takim układzie więcej się napracować. Ot choćby rozwiązując podobny dylemat :D
Nie widzę tego inaczej - bez względu na tradycje żeglarskie itp historię których to ja nie rozumiem :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 9 kwi 2019, o 22:52 

Dołączył(a): 9 lut 2011, o 19:45
Posty: 4709
Lokalizacja: ES
Podziękował : 390
Otrzymał podziękowań: 963
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Hania napisał(a):
Bombel, ja nie prowadzę klubu.

Wiem o tym doskonale. Wiem również że nie załapałaś idei ""klubowego"" rozliczania pracy. Po prostu wyceń sobie wartość osobokoi, z drugiej strony wyceń wartość godziny czy dnia dorywczej pracy "wolnego najmity". Dany osobnik ma po prostu ""zarobić"'swoją pracą na koję. Nie mówię tu o kosztach wyżywienia tylko o koi.
Sam w sezonie letnim bardzo często korzystam z "wolnych najmitów". Jak odpracuje konkretną wartość to np nie płaci za łódkę którą wypłynie sobie na parę godzin lub otrzymuje gratisowy postój jego łódki przy pomoście. Nie ma kasy = odpracowywuje określoną usługę.
Wszystko kwestia odpowiedniego przeliczenia i rozliczenia.

_________________
Pozdrawiam
Wiesław


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 00:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Hania napisał(a):
Bombel, ja nie prowadzę klubu.

No właśnie i albo o tym zapomniałaś, albo zapomniałaś na czym biznes polega. Co prawda na pokładzie twojego jachtu w pełni MLC nie obowiązuje ale niektóre regulacje zapisane w tej konwencji już chyba tak. Nie wiem kogo nazywasz „cwaniakiem” i tak naprawdę aż się boje rozwijać ten temat.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 00:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Cwaniakiem jest tutaj dla mnie ktoś, kto chce kiepskosprzedawalnymi* terminami rejsów, zapłacic za pracę przy jachcie. Jak mawiał klasyk nie ma lepszej formy wdzięczności, niż gotówka. Natomiast cóź mniej skomplikowanego, niż dogadać się z kimś kto chciałby na rejs zapracować, a z groszem krucho, dogadać się na określony zakres czynności do wykonania.
Ale przynajmniej Haniu, jak napisal Zgrzyb po Waszym wspólnym rejsie - wspaniale gotujesz.


" jeśli są dobrzesprzedawalne trzeba sprzedać i zapłacić za pracę. W mojej opinii, oczywiście i jedynie.

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 03:50 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Jeżeli to nie jest przyjacielska "wersja pomocy" tylko "praca za koję" to należy dokładnie sprecyzować co się należy za określoną usługę. Wybudowanie nowego kibelka na jachcie łącznie z zabudową i zaizolowaniem termicznym ścian działowych ma inną wartość niż sztauowanie sprzętu. Ale do jednego i drugiego są potrzebne roboczogodziny. I sprawnie organizujący to menager, który nie będzie miał problemu z powiedzeniem wykonawcy - Stary, obijasz się.

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi



Za ten post autor Waldi_L_N otrzymał podziękowanie od: Kurczak
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 04:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13976
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2422
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Hania napisał(a):
Jak więc reagujecie na tego typu osobniki ?


Haniu - jak się ma miękkie serce to wiesz co się ma twardego ?

Jak słusznie napisał Tomek:
Sajmon napisał(a):
Jak mawiał klasyk nie ma lepszej formy wdzięczności, niż gotówka


I albo ktoś Ci płaci za rejs albo - mówiąc delikatnie - sorka kolego.

No chyba, że kogoś na rejs zapraszasz - a .... to inne story...

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 06:07 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Nie do końca rozumiem powody do tak głębokiego oburzenia. Cwaniaki, leniuchy, kombinatorzy, oszuści, nieroby, kłamcy i td. istnieli zawsze i od zawsze można na nich trafić po obu stronach barykad. Dziwię się, że budzi to czyjeś zdziwienie. :)

Temat jest prymitywnie prosty do rozwiązania. Tez mnie dziwi, że nie wdrożyłaś tak prostego rozwiązania. Dzwoni czlowiek, nie słuchasz dłużej, tylko puszczasz w eter 2 komunikaty:
1. Prosisz o przysłanie cv.
2. Informujesz, że rejs kosztuje rynkowo 1400 zł, że masz już obsadę sprawdzonych i kompetentnych pracowników, którzy pracując u Ciebie przygotowują jacht do rejsu. Oczywiście dobrych ludzi nigdy dość, więc jeżeli kandydat chcę dołączyć do zespołu (nawet na krótko), to jest to dla Ciebie, choć czasochłonne i kosztowne (pilnowanie i szkolenie nowego, mniej efektywnego pracownika), ale jednak możliwe. Niech wyśle cv, jeżeli ono będzie odpowiednie, to zaprosisz człowieka na dzień testowy. Jeżeli ten dzień pokaże, że on nadaje się jako pracownik, to dostanie stawkę 12,50 zł/h i odpracuje te 1400 zł przez 112 h. To raptem 2 tygodnie.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 06:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Ktoś był zainteresowany konkretnym rejsem, nie wyznaczonym przeze mnie. My potrzebowaliśmy pewnej usługi o konkretnej wartości, doszło do porozumienia. Usługi się nie doczekaliśmy. Osoba ma pretensje, że nie popłynęła.

To gdzie mój błąd ? Że nie byłam namolna i nie dopytywałam kiedy spełni swoją część ustnej umowy ? Minął termin - zrobiliśmy sami.

Podczas tych 3 miesięcy prac byli ludzie, którzy naprawdę solidnie pracowali. Bardzo pomogli. I nie jest u nas tak jak napisał Sajmon (nie wiem skąd taka informacja), że proponujemy w zamian za pracę rejsy, które są mało atrakcyjne.
Na jachcie są 2 koje, których nigdy nie puszczam do sprzedaży. To koje dla moich gości lub odpracowane. 2 osoby, które pracowały płyną w rejsie po Svalbardzie, 1 bierze udział w 16 dniowej wyprawie.

Podoba mi się wersja MarkaSCO. Ostatecznie praca przy budowie/przebudowie to spora dawka nauki. Tak na poważnie Marku, to zanim ktoś się zdeklaruje to pytam co potrafi. Musi być kompetentny i samodzielny. Jeżeli kogoś znam to już wiem co umie ale z nowymi to właśnie może się tak skończyć. Niektórzy ludzie są bezkrytyczni i bardzo zadufani w sobie. Oni chyba głęboko wierzą, że im wszystko się należy bo tak chcą.

Dla Twojej informacji Sajmonie: rejsy trudnosprzedawalne nie stanowią dla nas problemu. Po pierwsze gdyby Andrzej miał zostać sam - dołącza rodzina czyli ja lub dzieci lub ja i dzieci. Mamy wtedy rodzinne pływanie i jest pięknie. Po drugie zapraszamy na nie znajomych.
I wyobraź sobie, że poza gotowaniem potrafię zająć się na jachcie i innymi działami. Fakt, że na rejsach gotuję wynika z naszej "polityki" tego co chcemy zaoferować, robię to nieźle bez względu na warunki. Gotowanie na kilkanaście osób jest męczące. Jestem więc zwolniona z wacht nawigacyjnych co nie oznacza, że nie biorę w nich udziału. Wyobraź sobie, że jestem aktywnym żeglarzem. I bardzo chętnie wystawiam nos z kambuza.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 07:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11584
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1615
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Hania napisał(a):
Usługi się nie doczekaliśmy. Osoba ma pretensje, że nie popłynęła.

No to faktycznie ciekawa osoba. To nie jest cwaniak, tylko idiota, chyba dobrze, że nie popłynął. :)

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 08:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13991
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1929
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Tak jak napisał Waldi.

Chcesz płynąć ? Odpracuj na zasadzie jest do wykonania to, to i to. Robotę wyceniam na tyle i tyle. Możesz sobie wybrać zadanie i wisi mi to kalafiorem czy zrobisz to własnymi rencami czy znajdziesz zaprzyjaźnionego fachowca, kumpla, szwagra, który zrobi to za flaszkę.

Ma być zrobione dobrze. Jeśli nie będzie uwag - płyniesz.

Warto wcześniej spisać umowę lub insze zobowiązanie, żeby nie było problemów jak spartoli lub będzie miał inne zdanie na temat jakości wykonanej pracy niż armator. :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 11:24 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Hania napisał(a):
Ktoś był zainteresowany konkretnym rejsem, nie wyznaczonym przeze mnie. My potrzebowaliśmy pewnej usługi o konkretnej wartości, doszło do porozumienia. Usługi się nie doczekaliśmy. Osoba ma pretensje, że nie popłynęła.


Pojedyńczy przypadek. Moin zdaniem nie stanowi podstaw do takich emocji jakie padły w pierwszym poście :) Mało to takich sytuacji? A pracownik umówiony na pracę od jutra, który nie przychodzi i przez to się wali wszystko? A taki, który dzisiaj dostał wynagrodzenie, a jutro nie przyszedł do roboty, bo chleje i nie ma z nim kontaktu przez tydzień? A podkupiony przez konkurencję wyższą o złotówkę godzinówką, który nagle "znika" i po miesiący wraca, bo konkurencja nie zapłaciła żadnych pieniędzy? To spotykane sytuacje w biznesie, nie ma się czym emocjonować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16741
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4057
Otrzymał podziękowań: 3956
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
plitkin napisał(a):
podkupiony przez konkurencję wyższą o złotówkę godzinówką, który nagle "znika" i po miesiący wraca, bo konkurencja nie zapłaciła żadnych pieniędzy? To spotykane sytuacje w biznesie, nie ma się czym emocjonować.
Nieuczciwość w biznesie jest powszechna? Naprawdę nie ma się czym emocjonować?

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11584
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1615
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
Nieuczciwość w biznesie jest powszechna?

Gdzie Wiktor napisał, ze jest powszechna?
Napisał że się zdarza, tak w ogóle. W tym szczególnym przypadku to właśnie jednostkowy przypadek. W tej sytuacji nie ma się czym emocjonować.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 11:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16741
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4057
Otrzymał podziękowań: 3956
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
waliant napisał(a):
Gdzie Wiktor napisał, ze jest powszechna?
Zadałem pytanie. Napisał, że to spotykane w biznesie praktyki. Mnie to bulwersuje, że nieuczciwość w biznesie traktuje się na zasadzie: spoko, zdarza się. To się nie ma prawa zdarzać i trzeba to, za każdym razem, zwalczać

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11584
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1615
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
robhosailor napisał(a):
spotykane

Spotykane to nie to samo, co powszechne. Wręcz, rzekłbym, że to zasadnicza różnica w określeniach.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16741
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4057
Otrzymał podziękowań: 3956
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
waliant napisał(a):
Spotykane to nie to samo
A gdzie napisałem, że to samo? Odróżniasz pytanie, od zdania oznajmującego?

Moim zdaniem: spotykane zbyt często.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 12:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5443
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2907
Otrzymał podziękowań: 2891
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
robhosailor napisał(a):
Mnie to bulwersuje, że nieuczciwość w biznesie traktuje się na zasadzie: spoko, zdarza się. To się nie ma prawa zdarzać i trzeba to, za każdym razem, zwalczać

A co ma wspólnego zwalczanie z niepotrzebnym emocjonowaniem się? :-) Zwalczać - jak najbardziej, ale na chłodno i bez nerwów. Po co płacić własnym zdrowiem, jeśli można na spokojnie?

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 12:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16741
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4057
Otrzymał podziękowań: 3956
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Janna napisał(a):
Po co płacić własnym zdrowiem, jeśli można na spokojnie?
Ja nie mogę na spokojnie, taki mam charakter - stąd 5 bajpasów, 4 stenty i wrzody na żołądku. :cry: :roll:

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 12:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11584
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1615
Otrzymał podziękowań: 3847
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Napisałeś jak niżej:
robhosailor napisał(a):
Nieuczciwość w biznesie jest powszechna?

A Wiktor czegoś takiego nie sugerował.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:44
Posty: 1742
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 264
Otrzymał podziękowań: 976
Uprawnienia żeglarskie: KJ
Może niedzisiejsza jestem ale mnie każdy pojedynczy przypadek bulwersuje. Ja ze swojej strony jak się umawiam to robię wszystko by dotrzymać. Mam tyle odwagi by jak coś nie wychodzi to powiedzieć i ponieść konsekwencje.
Akurat nazbierało mi się złości/frustracji, bo przy Oceanie B kręciło się sporo osób, które wiele oferowały i pozwalały nam na optymistyczne patrzenie na terminy. Wyszło jak wyszło. Nie rzecz w tym by się skarżyć, że sami musieliśmy ostro pracować. W końcu nasz jacht. Ostatecznie nasza satysfakcja, wyszło i jest fajna jednostka.
Może zmęczenie wzięło górę i nadmiar pseudopomagaczy na końcówce dopiekł.
Gdybym miała przyparta do muru policzyć tych cwaniaków wyszłoby jakieś 5-6 osób. Czy to mało czy dużo ? Nieistotne. I tak są na mojej czarnej liście. Bo jak kto coś deklaruje a później bez słowa olewa to zakładam, że z takiej osoby też nie żeglarz. Niech nadal patrzą w lustro i wpadają w samozachwyt, byle jak najdalej ode mnie.
Po analizie postów od dzisiaj każda osoba, która zamierza u nas płynąć za pracę musi napisać co potrafi, kiedy jest dyspozycyjna. Praca zostanie wyceniona, przeliczone na godziny i realnie przepracowane godziny zostaną zamienione na godziny rejsu. Jak kto wypracuje np. 5 godzin to może sobie ze Szczecina do Świnkowa się przepłynąć albo zbierać te godziny. Ponieważ na jachcie nie ma demokracji, to Andrzej weryfikuje godziny "techniczne" , ja pozostałe.

_________________
Jestem w tym wieku, że milczę gdy ktoś opowiada głupoty.
Szkoda mi czasu na walkę z idiotami.
Hania - Halina - Inka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 13:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16741
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4057
Otrzymał podziękowań: 3956
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Hania napisał(a):
Może niedzisiejsza jestem ale mnie każdy pojedynczy przypadek bulwersuje. Ja ze swojej strony jak się umawiam to robię wszystko by dotrzymać. Mam tyle odwagi by jak coś nie wychodzi to powiedzieć i ponieść konsekwencje.
No właśnie, ja też. Uważaj na zdrowie!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 13:13 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
robhosailor napisał(a):
Nieuczciwość w biznesie jest powszechna? Naprawdę nie ma się czym emocjonować?


Nie pisałem o nieuczciwości w biznesie, lecz o nieuczciwości z jaką biznes się spotyka. Owszem, to zdarza się dość często. Im więcej robimy - tym większe ryzyko takich problemów. Owszem, nie ma się czym emocjonować - szkoda pary. Każdy przedsiębiorca spotyka się z tym na codzień. Emocje nie sprzyjają racjonalnemu prowadzeniu biznesu. Udawanie, że nie ma na świecie nieuczciwości i nie branie tego ryzyka pod uwagę świadczy jedynie o małej świadomości przedsiębiorcy.
Rąbią nas w koło: w bankach, w urzędach, w innych przedsiębiorstwach, politycy, pracownicy, kandydaci na pracowników i td. To są realia i udawanie, że tak nie jest jest zaklinaniem rzeczywistości.

A o tym jak powinno być również mogę gadać godzinami. Tylko że to para w gwizdek. Można się oczywiście emocjonować i skończyć życie z zawałem serca w wieku 40 lat. Można mieć 2 bajpasy i wrzody i jeszcze promować zachowania sprzyjające dalszemu rozwojowi tych bolączek. A można znając realia zbudować dużą firmę, minimalizując ryzyka i brać pod uwagę otoczenie.

Przykłady mogę mnożyć dziesiątkami.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowania - 2: MarekSCO, Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
robhosailor napisał(a):
i wrzody na żołądku.
Robciu, to nie stresy, nie kawa, nie papierosy, nie insze etcetery. To helicobacter pylori.

Przerabiałem to wiele lat, stosowałem wspaniały szwedzki Losec. On leczył wrzód, ale po pół roku draństwo znów się odzywało. Dopiero kilkanaście lat temu medycyna odkryła, że to bakteria. Wytruli mi bakterię i nie wiem co to ból żołądka i innych podrobów.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 18:04 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Zbieraj napisał(a):
Dopiero kilkanaście lat temu medycyna odkryła ...
A, medycyna... :-?
a bo mnie kilkadziesiąt lat temu o tem uczyli, w tej samej zresztą katedrze gdzie tę chole..., no, helikobaktera odkryli, a dużo wcześniej, znaczy gdzieś przed wojną.
To tak przy temacie uczciwości, w medycynie też... to czujność rewolucyjną trza, Plitkin dobrze mówi :)
A swoją ścieżką, o leczeniu miażdżyc też uczyli, a przeciwnie do tego czego uczyli medyków. Dlatego te krają ludzi miast wyleczyć, a ja czasem żałuję żem niezbyt uważał naówczas... :oops: ale to, Robercie, też nie z nerwów ;)

Atoli prawdą jest: piękna życia marnować szkoda na niepotrzebnych sk... :-P


Ostatnio edytowano 10 kwi 2019, o 18:16 przez Ryś, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 18:15 

Dołączył(a): 7 sie 2015, o 08:47
Posty: 860
Podziękował : 271
Otrzymał podziękowań: 225
Uprawnienia żeglarskie: morski
Haniu.
Jako taki pomagacz od wielu lat , i już na drugim jachcie mojego kumpla ( obecnie 40ft 2006r ) pozwolę sobie na wypowiedż.
95% takich śmiesznoludków to ślizgacze pierwszej wody z "bajerą" opanowaną do perfekcji i za tę "bajerę" należy ich od razu bez zastanowienia spuszczać po brzytwie i psami szczuć.
Przykład:
Facet budował chałupę i trafiał na cwane ekipy które każde wejście na budowę zaczynały od tekstu "kto pani to tak sp....ł" kierowanym zawsze do żony. Przypadek ? Nigdy !! SOCJOTECHNIKA !! ( nawet jeśli o tym nie wiedzieli )
Po drugiej ekipie każdego kto tak zaczynał wykopywał buciorami za bramę.
I co zrobił ? Wynajął jedną z najdroższych firm , spisał umowę ( terminy , płatności , kary umowne ) i został najszczęśliwszym inwestorem budowlanym. Dom zrobiony perfekcyjnie , małżeństwo uratowane :mrgreen: a widmo zawału czy udaru oddalone.
Jedyne co on musiał zrobić , to za to zapłacić , ale to pestka .
I Wam też to podpowiadam , kupcie sobie święty spokój ( to tylko pieniądze )
Pieniądze łatwiej zarobić niż odbudować zszargane zdrowie.
Krzychu.



Za ten post autor krzychuAPIA otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Cwaniaki
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 19:00 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
krzychuAPIA napisał(a):
... kierowanym zawsze do żony. Przypadek ? Nigdy !! SOCJOTECHNIKA !!
Dlatego ma lepsza połowa zawdy zyskiwała opinię wrednej a groźnej "herod baby" :lol: Ale działało.
Fakt że jest dziewczyna z trzaskiem jak to mówią, a co lubię.
I tak se myślę że może doceńmy Panią Hanią, wykrzesze tę niezbędnę odrobinę zimnej bezwzględności i będzie :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL