Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 kwi 2024, o 04:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Używanie aplikacji online do rezerwacji miejsca w marinie
Ankieta wygasła 11 lip 2019, o 10:13
tak na pewno 31%  31%  [ 5 ]
tak 38%  38%  [ 6 ]
nie mam zdania 19%  19%  [ 3 ]
nie 0%  0%  [ 0 ]
na pewno nie 6%  6%  [ 1 ]
to nie ma sensu 6%  6%  [ 1 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Kurczak napisał(a):
Pod warunkiem, że to zarezerwowane miejsce faktycznie będzie na mnie czekało.

A miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych też wymagają żeby ktoś przy nich siedział? Wystarczy straż miejska (gminna), albo policja i porządny mandat. Szybko się cwaniaki oduczą stawać na zarezerwowanych miejscach.

Ja problem widzę bardziej w tym, że ludzie będą z góry rezerwować cały rejs, a potem wyjdzie inaczej i miejsca się będą marnować, bo zmuszenie ludzi do odwoływania rezerwacji może być trudne, nawet jakby im się zwracało kasę. Chociaż na to też jest sposób - skoro na Mazurach nie wolno pływać po zachodzie słońca (tak coś słyszałem) to wystarczy poczekać w okolicy do wieczora i wtedy zająć jakieś wolne miejsce. A jak się takie nie znajdzie - cóż, peszek :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:40 

Dołączył(a): 3 lut 2011, o 13:25
Posty: 2237
Podziękował : 353
Otrzymał podziękowań: 677
Uprawnienia żeglarskie: mam
Sąsiad napisał(a):
na Mazurach nie wolno pływać po zachodzie słońca (tak coś słyszałem)

Dawno i nieprawda ;-)

_________________
noone


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14004
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Sąsiad napisał(a):
Kurczak napisał(a):
Pod warunkiem, że to zarezerwowane miejsce faktycznie będzie na mnie czekało.

A miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych też wymagają żeby ktoś przy nich siedział? Wystarczy straż miejska (gminna), albo policja i porządny mandat. Szybko się cwaniaki oduczą stawać na zarezerwowanych miejscach.


Owszem, to byłaby jedyna skuteczna metoda. Bo ani wysokie mandaty (500/800 zł) ani punkty karne (5) + holowanie niestety nie działają. :-(
Wystarczy się rozejrzeć na lewo i prawo, żeby się o tym przekonać.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2019, o 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
Kurczak napisał(a):
Tak aplikacja może być pomocna a nawet czasami nieoceniona. Pod warunkiem, że to zarezerwowane miejsce faktycznie będzie na mnie czekało. :)

Może nowy dział? Nowy wątek? Złote myśli biznesowo handlowe?
Kurczak już wyznaczył kanon. Właściwą drogę...

》》》Sklepy mogą być nieocenione, pod warunkiem, że za otrzymane pieniądze, wydadzą mi zakupiony towar 《《《

》》》Kina mogą być nieocenione, pod warunkiem, że zakupiony bilet, zagwarantuje mi miejsce na sali kinowej《《《

》》》Zakupy biletow lotniczych on line moga być nieocenione....《《《

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2019, o 14:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
noone napisał(a):
Dawno i nieprawda

Na pewno? W rozporządzeniu RZGW miały być wyznaczone trasy, po których można w nocy pływać, a nie są (przynajmniej nie były w zeszłym roku). To może jakieś nadrzędne prawo się zmieniło?
Pytam z czystej ciekawości, bo nie jestem aż tak tym zainteresowany żeby w aktach prawnych grzebać :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 maja 2019, o 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Tylko trzynaście głosów? Nawet jak na początek sezonu ilość głosujących zastanawiająca.

Pomysł nie nowy ale niestety z oporem u nas wdrażany. Mam nadzieje, że już niedługo zacznie także funkcjonować na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Oczywiście z płaceniem online za media, obecnie każda marina ma własny system i jest to trochę uciążliwe.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 05:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2019, o 10:00
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No tak ale tutaj myślę o

1. Taki system, że możesz sam wybrać miejsce w marinie - w sensie widzisz layout i wybierasz to miejsce z poziomu telefonu - bliżej wejścia, dalej ogólnie w real time widzisz które miejsce jest w danym czasie wolne. Oczywiście godzinę później może być inaczej

2. Co do presji - i tak trzeba będzie potem zapłacić i tak - więc czy teraz czy potem chyba nie ma znaczenia. Co do tych dodatkowych 20% - to czy rzeczywiście tak to działa, że system pobiera dodatkowe 20%? To dość sporo jak na przychód :) - z drugiej strony jeśli faktycznie jest gwarancja którą się da wyegzekwować...

3. Co do problemu z tym, że ktoś nam może to miejsce zająć - to faktycznie to też przegadywaliśmy i szczerze to nie znaleźliśmy złotego środka - bo jeśli fizycznie nie ma bosmana to teoretycznie każdy może wbić na nasze miejsce. Poza tym jakoś też mało kojarzę aby w marinach funkcjonowało ustandaryzowane oznaczenie miejsc do cumowania/ numeracja etc - no chyba, że macie jakieś inne obserwacje? -

4. A kiedy faktycznie nawet ktoś by zajął nasze miejsce zawsze pozostaje wtedy telefon do bosmana i to już po jego stronie zorganizowanie przestawienia intruza :) - a jeśli z przyczyn niezależnych od nas ktoś nam miejsce jednak zabierze - reklamacja i odpowiednie kary ze strony mariny - nie tylko zwrot ale coś ponadto?

noone napisał(a):
jmper napisał(a):
Natomiast zastanawiam się co by z tego miały mieć mariny

To proste, nie zawsze mariny są pełne. A Ty, nie wiedząc, ile miejsc jest zarezerwowanych, sam sobie stwarzasz presję i opłacasz postój z góry.
Dodatkowo w systemie, o którym pisze Sajmon, oprócz płatności za postój, kasują dodatkowo 20%.

Kurczak napisał(a):
potrzebny jest człowiek, który zapali lampkę

Nie żartuj, automatyzacja sygnalizacji zajętości to chyba najprostszy element przedsięwzięcia ;-)

plitkin napisał(a):
Światełko ma powstrzymać kogoś przed zacumowaniem na ostatnim wolnym miejscu? Powaga?

Światełko może nie, ale regulamin mariny już tak. Identycznie, jak w pociągu nie ma problemu z wyegzekwowaniem miejsca, jeśli masz rezerwację na bilecie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL