Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 13:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 57  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 maja 2019, o 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
Colonel napisał(a):
i robiony za rąbnięte przez pis pieniądze publiczne (nawet jeśli nie wyczerpujące formalnych wymogów nalezenia do finansów publicznych). Polityka informacyjna była od początku katastrofalna.

I jak tego nie łapiesz Wiktor to szkoda mi Ciebie. Reszta może sobie być.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.



Za ten post autor Ognisty Szkwał otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2017, o 21:53
Posty: 181
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 90
Otrzymał podziękowań: 85
Uprawnienia żeglarskie: używane
plitkin napisał(a):
Nie, Kurczaku, nie baw się w demagogię.

Właśnie! Przyznaj się, jak ty wraz z dużą częścią społeczeństwa (mnie wliczając) nie dorosłeś do przekazu PFNu, czyli fundacji, której celem jest dobry PR!

I to przez Ciebie (i mnie) te wszystkie problemy (wg Ciebie dalsze wpadki PRowe). To nie są wpadki! To konsekwencje Twoich nieprzemyślanych działań!!!!!

Jak nie posypiemy głów popiołem, to można się spodziewać dalszych wpadek PRowych PFNu...

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

PS. Jak posypiemy i przeprosimy, to pewnie też...

_________________
pozdrawiam
Bartek
S/Y Villemo POL 14366


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:09 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
barwil napisał(a):
Jak posypiemy i przeprosimy

Zbędne.
Będzie pływał.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:11 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Ognisty Szkwał napisał(a):
Colonel napisał(a):
i robiony za rąbnięte przez pis pieniądze publiczne (nawet jeśli nie wyczerpujące formalnych wymogów nalezenia do finansów publicznych). Polityka informacyjna była od początku katastrofalna.

I jak tego nie łapiesz Wiktor to szkoda mi Ciebie. Reszta może sobie być.


Nie odwracaj kota ogonem. Nie piszę nic o finansach. Nie jestem szczęśliwy, że pisiory nas rąbnęły na sporą kasę - pisałem o tym wcześniej, pisze o tym ponownie. Ja pisze jednak o czymś zupełnie innym: dlaczego teraz, kiedy kasa i tak została wydana, nie jest ona spożytkowana z maksymalym efektem. Bo, z powodu krzyku, lepiej projekt wyciszyć, choć kasa i tak jest wyważona w kosmos.
Ale prościej mnie zakrzyczeć spójnym chórem i przekręcać sens moich wypowiedzi, wkładając mi w usta to czego nie mówiłem, niż się zreflektować. Szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13994
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Jesteście winni, znaczy się ja też ? :-o

Nie przypominam sobie abym hejtował projekt na Forum. Zasadniczo czytałem wątek jak każdy z jeszcze wówczas obowiązku, jeśli dobrze pamiętam nawet w pewnym momencie interweniowałem jak się robiło zbyt politycznie.

Wskaż jaka jest moja wina, bo ja się nie poczuwam do niej.

Nie zauważyłem hejtu, raczej konstruktywną krytykę...

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 cze 2010, o 16:44
Posty: 1860
Lokalizacja: Płock
Podziękował : 503
Otrzymał podziękowań: 325
Uprawnienia żeglarskie: Wszystkie jakie mam, kupiłem sam...
plitkin napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem. Nie piszę nic o finansach. Nie jestem szczęśliwy, że pisiory nas rąbnęły na sporą kasę - pisałem o tym wcześniej, pisze o tym ponownie. Ja pisze jednak o czymś zupełnie innym: dlaczego teraz, kiedy kasa i tak została wydana, nie jest ona spożytkowana z maksymalym efektem. Bo, z powodu krzyku, lepiej projekt wyciszyć, choć kasa i tak jest wyważona w kosmos.
Ale prościej mnie zakrzyczeć spójnym chórem i przekręcać sens moich wypowiedzi, wkładając mi w usta to czego nie mówiłem, niż się zreflektować. Szkoda.

No niestety nie odwracam kota ogonem, tylko wciąż mam pretensje do PFN-u, że zrobiła co zrobiła za podatników pieniądze i nie potrafi tego przekuć w sukces, czyli to dlaczego taki zamysł powstał.
Teraz z perspektywy czasu sobie myślę, że Kuśnierewicz zobaczył jaki to będzie "przewał" i się w porę wycofał. Może mając tyle danych co na początku, źle chłopa oceniłem.
Ale to wciąż nie zmienia faktu, iż państwo a konkretnie zespół ludzi skupionych pod egidą PiS po raz kolejny zabawił się bez żadnych konsekwencji za Nasze, podatników pieniądze.
I te Nasze pisanie to nie hejt, tylko jedyny jak do tej pory sposób wyrażenia się o sposobie wydawania pieniędzy z budżetu przez obecnie rządzących.

_________________
Pozdrawiam - Paweł Dąbrowski
Stopy wody pod kilem i pełnych zbiorników.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:41 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Ognisty Szkwał napisał(a):
Ale to wciąż nie zmienia faktu, iż państwo a konkretnie zespół ludzi skupionych pod egidą PiS po raz kolejny zabawił się bez żadnych konsekwencji za Nasze, podatników pieniądze.


Tego zdania również jestem. Ale tutaj gadam o czymś innym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
plitkin napisał(a):
Ognisty Szkwał napisał(a):
Ale to wciąż nie zmienia faktu, iż państwo a konkretnie zespół ludzi skupionych pod egidą PiS po raz kolejny zabawił się bez żadnych konsekwencji za Nasze, podatników pieniądze.


Tego zdania również jestem. Ale tutaj gadam o czymś innym.



Nie. Uznałeś za hejt krytykę skoku na kasę. Uznałeś za hejt krytykę faktu, że wiceprezes ds. sportu związku sportowego zamierza zniknąć sobie na rok, niedługo przed kolejną olimpiadą, a zaraz po wyborze. Uznałeś za hejt krytykę bombastycznej propagandy i wciskanie ciemnoty oczywistej dla każdego żeglarza. Uznałeś za hejt krytykę zatajanie od początku istotnych faktów.

Plitkin, co się z Tobą dzieje?!

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 18:58 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Na dywanik go.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
Kurczaku po październiku winnych ustali prokuratura.

Założymy się, że nie?!

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowania - 2: junak73, M@rek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 20:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2018, o 19:43
Posty: 118
Podziękował : 23
Otrzymał podziękowań: 20
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan Jachtowy
waliant napisał(a):
Colonel napisał(a):
Kurczaku po październiku winnych ustali prokuratura.

Założymy się, że nie?!

Dokładnie :)

Z drugiej strony Kolega Colonel nie podał roku tego października, być może w roku 2027 ziszczą się marzenia ;)

_________________
Pozdrawiam
Andrzej



Za ten post autor A.W. otrzymał podziękowanie od: waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 20:35 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Colonel napisał(a):
plitkin napisał(a):
Ognisty Szkwał napisał(a):
Ale to wciąż nie zmienia faktu, iż państwo a konkretnie zespół ludzi skupionych pod egidą PiS po raz kolejny zabawił się bez żadnych konsekwencji za Nasze, podatników pieniądze.


Tego zdania również jestem. Ale tutaj gadam o czymś innym.



Nie. Uznałeś za hejt krytykę skoku na kasę. Uznałeś za hejt krytykę faktu, że wiceprezes ds. sportu związku sportowego zamierza zniknąć sobie na rok, niedługo przed kolejną olimpiadą, a zaraz po wyborze. Uznałeś za hejt krytykę bombastycznej propagandy i wciskanie ciemnoty oczywistej dla każdego żeglarza. Uznałeś za hejt krytykę zatajanie od początku istotnych faktów.

Plitkin, co się z Tobą dzieje?!


To tylko Twoja wizja tego co uznałem, Andrzeju. Swoją wizję wypowiadałem nie raz. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2785
Podziękował : 411
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
A.W. napisał(a):
Z drugiej strony Kolega Colonel nie podał roku tego października, być może w roku 2027 ziszczą się marzenia ;)
A ja obawiam się, że jak kolega Colonel dalej będzie w tym stylu to może w tym październiku przyjdą do niego i po niego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
Marian J. napisał(a):
A ja obawiam się, że jak kolega Colonel dalej będzie w tym stylu to może w tym październiku przyjdą do niego i po niego.
Ale że co? Przecież każdy każdemu może powiedzieć że będzie siedział.
A jak mu niewygodnie, to może się nawet położyć... :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 21:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Marian, nie tacy przychodzili...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 maja 2019, o 21:08 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Po co by mieli ruszać przyjemniaczka.
Takie Colonelowe bajdurzenie, to woda na młyn PiS-u.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 12:52 

Dołączył(a): 20 cze 2013, o 11:39
Posty: 126
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Na stronach PFN pojawiło się oficjalne oświadczenie w sprawie awarii jachtu.
https://www.pfn.org.pl/aktualnosci/oswiadczenie-w-sprawie-jachtu-i-love-poland


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 13:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
To już Markrzy podał na poprzedniej stronie.

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2014, o 21:06
Posty: 79
Lokalizacja: Ełk
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
plitkin napisał(a):
[

Nie, Kurczaku, nie baw się w demagogię. Wyraźnie napisałem czego jesteście winni. Raptem parę postów wyżej, więc żaden wysiłek przeczytać i zrozumieć. Szkoda, że mimo prostej przewidywalnści wydarzeń nie wzbudziło to ani wtedy, ani teraz żadnych refleksji. Ważniejsze, widać, "manie racji" niż nic nie kosztujące ani na nic nie wpływające już teraz przyznanie się do błędu.


Od kiedy gość, albo fundacja, realizująca projekt za miliony euro reaguje na hejt? Przy promocji, a wcześniej planowaniu, takich działań powinni zatrudnić fachowców. Nie umieli przewidzieć reakcji? A potem właściwie zareagować? No to krowy pasać, a nie Polskę promować.
Jak poczytałam wypowiedzi pana kapitana Kaczorowskiego to mi wszystko opadło i myślałam, że to żart. Gość nigdy chyba za nic nie był odpowiedzialny, że z taką degrengoladą podchodzi do życia ludzkiego i strat w mieniu - nie swoim - dodajmy. Komunikat w stylu "złamaliśmy maszt, ale przecież nic się nie stało a pieniądze to nie moja sprawa" są żenujące. To że w tej chwili nawet siebie jako żeglarza pan nie promuje to już jasne - i że ten projekt mniej więcej będzie tak wyglądał to też było już wiadomo. Od początku to wyglądało na towarzyską imprezę dla swojaków, a nie poważny projekt promujący doniosłe wydarzenie narodowe. I na to hejt zwracał uwagę, ale przecież PFN nie miała żadnego doświadczenia.
Zanim mnie tu skrzyczysz to spróbuj sobie wyobrazić, że takie słowa jak ten kapitan mówi np. Zbieraj, Asia Pajkowska czy Paszke. Ja sobie nie wyobrażam by któreś z nich wypowiadało się z takim lekceważeniem i lekkością o poważnej awarii, kosztującej kupę kasy i opóźniającej poważne zadanie - prestiżowe zadanie.



Za ten post autor mayenna otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 18:55 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wyobraznia jak widac to ni Twoja domen , podobnie zreszta jak znajomosc tematu :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 18:57 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Nierawno Roman Paszke nwiazujac do tematu napisal ze w swojej karierze stracil 14 ( czternascie) masztow :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 20:38 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Jest taki hejt, który kobietom rozum odbiera.
Jest taki hejt.
v



Za ten post autor vaginal otrzymał podziękowania - 3: cors, M@rek, Micubiszi
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 maja 2019, o 21:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mayenna napisał(a):
plitkin napisał(a):
[

Nie, Kurczaku, nie baw się w demagogię. Wyraźnie napisałem czego jesteście winni. Raptem parę postów wyżej, więc żaden wysiłek przeczytać i zrozumieć. Szkoda, że mimo prostej przewidywalnści wydarzeń nie wzbudziło to ani wtedy, ani teraz żadnych refleksji. Ważniejsze, widać, "manie racji" niż nic nie kosztujące ani na nic nie wpływające już teraz przyznanie się do błędu.


Od kiedy gość, albo fundacja, realizująca projekt za miliony euro reaguje na hejt? Przy promocji, a wcześniej planowaniu, takich działań powinni zatrudnić fachowców. Nie umieli przewidzieć reakcji? A potem właściwie zareagować? No to krowy pasać, a nie Polskę promować.
Jak poczytałam wypowiedzi pana kapitana Kaczorowskiego to mi wszystko opadło i myślałam, że to żart. Gość nigdy chyba za nic nie był odpowiedzialny, że z taką degrengoladą podchodzi do życia ludzkiego i strat w mieniu - nie swoim - dodajmy. Komunikat w stylu "złamaliśmy maszt, ale przecież nic się nie stało a pieniądze to nie moja sprawa" są żenujące. To że w tej chwili nawet siebie jako żeglarza pan nie promuje to już jasne - i że ten projekt mniej więcej będzie tak wyglądał to też było już wiadomo. Od początku to wyglądało na towarzyską imprezę dla swojaków, a nie poważny projekt promujący doniosłe wydarzenie narodowe. I na to hejt zwracał uwagę, ale przecież PFN nie miała żadnego doświadczenia.
Zanim mnie tu skrzyczysz to spróbuj sobie wyobrazić, że takie słowa jak ten kapitan mówi np. Zbieraj, Asia Pajkowska czy Paszke. Ja sobie nie wyobrażam by któreś z nich wypowiadało się z takim lekceważeniem i lekkością o poważnej awarii, kosztującej kupę kasy i opóźniającej poważne zadanie - prestiżowe zadanie.


Wydaje mi się, że poruszasz zupełnie inną problematykę niż ja. Tylko nie wiem czemu mnie akurat w takiej sytuacji cytujesz :)

Jeżeli chcesz poznać moje stanowisko na tematy poruszone przez Ciebie - z przyjemnością się wypowiem, bo dotychczas tego nie robiłem. Z kilkoma tezami się zgadzam, na kilka innych patrzę inaczej niż Ty. W paru sprawach brakuje mi wiedzy by zająć stanowisko.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 07:11 

Dołączył(a): 1 wrz 2010, o 10:14
Posty: 8807
Podziękował : 3978
Otrzymał podziękowań: 1915
Uprawnienia żeglarskie: kpt.j.
Wlasnie dotknales istotnego zagadnienia dotyczacego tego programu. Mysle ze dyskutujac powinnismy wydzielic rozne watki. Zasadnosc calego projektu , wybor sposobu w jaki ma byc realizowany, transparentnosc finansowania i dobierania uczestnikow, sposob prowadzenia PR i pewnie i jeszcze pare innych.



Za ten post autor M@rek otrzymał podziękowanie od: vaginal
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2014, o 21:06
Posty: 79
Lokalizacja: Ełk
Podziękował : 14
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
M@rek napisał(a):
Nierawno Roman Paszke nwiazujac do tematu napisal ze w swojej karierze stracil 14 ( czternascie) masztow :)


Przywołałam Paszkego ponieważ czytam jego wypowiedzi i wiem, że stracił kilka masztów w swojej karierze, ale nigdy nie wypowiadał się o tym w taki sposób i w takim tonie jak pan Kaczorowski.

To jest ta fundamentalna różnica.

Może znawcy powiedzą mi, jakim cudem maszt wywalił dziurę w burcie od zewnętrznej strony, i otarł burtę do gołego laminatu. Czy tak zabezpiecza się maszt po złamaniu, że powoduje on kolejne szkody?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 08:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
mayenna napisał(a):
Może znawcy powiedzą mi, jakim cudem maszt wywalił dziurę w burcie od zewnętrznej strony, i otarł burtę do gołego laminatu. Czy tak zabezpiecza się maszt po złamaniu, że powoduje on kolejne szkody?


Droga Koleżanko

Jeżeli maszt poszedł za burtę na morzu to na zafalowaniu może on poczynić jeszcze spore straty w burcie.

Przecież takielunek stały to nie jest jedna lina i jak maszt leci do wody to pozostałe liny trzymają go przy burcie.

Wtedy najzdrowiej jest jak najszybciej odciąć pozostałe części takielunku i resztę utopić - do tego wozi się (a przynajmniej powinno się wozić) duże cęgi do cięcia stalówek.

Inaczej dziury w burcie niemalże pewne są.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 08:28 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mayenna napisał(a):
Przywołałam Paszkego ponieważ czytam jego wypowiedzi i wiem, że stracił kilka masztów w swojej karierze, ale nigdy nie wypowiadał się o tym w taki sposób i w takim tonie jak pan Kaczorowski.
To jest ta fundamentalna różnica.


Dodajmy: i nigdy nie był zamieszany w polityczny projekt realizowany przez tą konkretną partię.



Za ten post autor plitkin otrzymał podziękowanie od: Colonel
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 08:50 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
mayenna napisał(a):
Może znawcy powiedzą mi, jakim cudem maszt wywalił dziurę w burcie od zewnętrznej strony, i otarł burtę do gołego laminatu. Czy tak zabezpiecza się maszt po złamaniu, że powoduje on kolejne szkody?


Może fachowcem nie jestem. Byłem na pokładzie tylko jednej łódki, która złamała maszt podczas regat i byłem świadkiem (pływałem obok) może 5 kolejnych przypadków złamania masztu na jachtach regatowych. No i znam kilkadziesiąt prztypadków złamania masztu w czarterze przez żeglarzy czarterowych (w wielu przypadkach znam skutków takich złamań). Wg mojego własnego doświadczenia złamany maszt w czasie złamania spokojnie może uszkodzić jacht. Wyciągnięcie masztu z wody i jego zabezpieczenie wiąże się z kolejnymi kosmetycznymi (lub nie) szkodami, jest niesamowitym wysiłkiem i nie zawsze jest możliwe (znam przypadki odcięcia takielunku i straty masztu). Ba, wg OSR szczypce do cięcia takielunku stanowią niezbędne wyposażenie jachtu, właśnie po to by go odciąć jeżeli się nie da uratować. Właśnie po to, by jacht przetrwał po doznanych dotychczas uszkodzeniach.
Praktycznie: po złamaniu masztu na śródlądowym jachcie 21-stopowym na płaskiej jeziorowej wodzie we trzech członków załogi na wyczerpaniu sił ledwo wyciągnęliśmy kikut masztu. Profil był wybitnie lekki, niedowymiarowany (z założenia). Gdyby był cięższy - prawdopodobnie byśmy go nie wyciągnęli bez pomocy z zewnątrz. Gdyby była fala - prawdopodobnie doszłoby do większych uszkodzeń.
Inne spadające maszty w przypadkach jakie znam uszkodziły: laminat pokładu i nadbudówki, relingi, poszycie burty (na fali), człowieka (bardzo poważny wypadek, grożący utratą życia), podporę masztu, żagle. A to malutkie "pały" na śródlądowych jachcikach do 10m. Przypadki straty masztów na otwartym morzu jakie znam kończyły się odcięciem bez możliwości uratowania masztu.


Nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, że maszt na regatowej używanej maszynie się złamał. Nie mam żadnych podstaw by uznać, że doszło do jakiejkolwiek winy załogi. Wielkei szczęście plus profesjonalizm załogi i kapitana - to świadectwa na to, że nikomu nic się nie stało, maszt został wyciągnięty i zabezpieczony, a jacht samodzielnie wrócił do bazy napraw bez żadnych dodatkowych uszkodzeń. Ryska na burcie - śmiechu warte - na to mogą się napalać tylko onetowe trolle.

Dla tych, którzy wiedzą lepiej ode mnie o czym piszę zaznaczam, że w tym poście:
1. Nie poruszałem tematu źródeł finansowania projektu;
2. Nie poruszałem tematu informowania opinii publicznej o wydarzeniu, ani zasadności takiego informowania;
3. Nie poruszałem tematu komunikacji ze strony kapitana względem tego co i kto nam przekazał dalej;
4. Nie poruszałem tematu odbiorów jakościowych takielunku przy zakupie jachtu.
5. Nie poruszałem żadnego tematu, którego nie poruszałem, o ile to ma jakiekolwiek znaczenie dla tych, którzy wiedzą lepiej o tym co myślę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 08:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
plitkin napisał(a):
Dla tych, którzy wiedzą lepiej ode mnie o czym piszę zaznaczam, że w tym poście:
1. Nie poruszałem tematu źródeł finansowania projektu;
2. Nie poruszałem tematu informowania opinii publicznej o wydarzeniu, ani zasadności takiego informowania;
3. Nie poruszałem tematu komunikacji ze strony kapitana względem tego co i kto nam przekazał dalej;
4. Nie poruszałem tematu odbiorów jakościowych takielunku przy zakupie jachtu.
5. Nie poruszałem żadnego tematu, którego nie poruszałem, o ile to ma jakiekolwiek znaczenie dla tych, którzy wiedzą lepiej o tym co myślę.


Dodaj jeszcze, że nie agitowałeś także ZA lub PRZECIW jakiejkolwiek formacji politycznej co jest w moim odczuciu największą wartością dodaną Twojej wypowiedzi.

Cieszmy się, że po zwaleniu tego masztu nikt nie ucierpiał bo laminat da się odbudować...

Amen.

Pzdr
Włodek

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 maja 2019, o 09:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Dużo zależy od tego, gdzie maszt się złamie. Jeżeli przy pokładzie, to straty od samego złamania (czyli uderzenie gdy maszt opada) mogą być stosunkowo niewielkie. Co potem, zwłaszcza na fali, to zupełnie inna sprawa.
Gdy maszt się łamie wyżej, to może być bardzo różnie. Spadająca górna część masztu, jeżeli jest dostatecznie długa, może wyrżnąć w burtę całkiem solidnie. Może nie wyrżnąć w ogóle, za to przelecieć ze świstem 10 cm od głowy załogantki... (widziałem na jachcie niedaleko)
Spadający reflektor radarowy (kanciak) (wiszący normalnie na achtersztagu) może wyrżnąć w głowę człowieka w kokpicie lub spaść na pokład dokładnie między dwie osoby (przeżyłem osobiście).

Maszt na Opolu, rok temu, złamany przy pokładzie, rozwalił kosz dziobowy.
Maszt na Perła Gdynia, złamany przy wywrotce, przebił burtę jachtu (wg skipera).
Maszt na Stingu, złamany przy pokładzie, leży w całości na dnie Bałtyku (nie udało się go wyciągnąć).
I tak dalej...

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 57  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL