Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 cze 2019, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
Wiktor, idź na całość. Kup se benzynowe, diesla, hybrydę i elektryczny. :D

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 08:21 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Czy ja mówiłem o kupowaniu? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 08:50 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
A może szukasz dziewczyny?
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniiu :)
Przekonałaś mnie do samochodów elektrycznych.
( Mimo, że oglądałem z uwagą ten odcinek Top Gear ;)
Ale zawsze uważałem, że elektryczne też mają prawo do życia )
Teraz ja zaryzykuję i spróbuję Cię do czegoś przekonać.
Czegoś - moim zdaniem bardzo ważnego.

Wiem, jak bardzo nie lubisz, kiedy ktoś opowiada Ci o kraju w którym mieszkasz.
A ja właśnie to zamierzam teraz zrobić :twisted:
A ten kraj w którym mieszkasz Moniiu jest też i taki:

Co widzimy na obrazkach ? Widzimy samochody jadące po niewłaściwej stronie ulicy ;)
Ale... Biorące udział w ruchu ulicznym niemniej jednak...
Jakie to samochody ? Ta Isotta to było kiedyś autko "rekordowe". Koleś dopiero
dobudował do niego skrzynię biegów ( taką łańcuchową - z epoki ) by mieć możliwość w ogóle poruszać się tym po drogach...
To nie rekonstrukcja oryginału ale daleko idąca ingerencja ( w jedyny zachowany egzemplarz ) zrobiona po to, żeby koleś mógł sobie po tej niewłaściwej stronie ulicy popierniczać..
Co widzimy dalej na filmiku. Ano reakcję gapiów...
Trudno określić jaką. Ale widzimy, ze nikt nie wyciąga smartfona, nie fotografuje, nie pędzi do stosownej "wadzy", żeby jak najszybciej w poczuciu obowiązku... Podpierdolić...

Zrobiłem w zarysie dwa motorowerki i mam naszykowane jeszcze trzy pojazdy. Wszystko na dwusuwach. Upały teraz, to sobie powolutku wieczorami dorabiam kolejne elementy...
A w środku dnia, po pracy, pomykam rowerkami na dwusuwach, czekając...
Czekając na to kto i kiedy zechce mnie łaskawie podpierdolić. Na razie fotografują ;)
Ale doświadczenie życiowe mówi mi, że wizyty "ciekawskich" należy się spodziewać nawet zanim dokończę ten post. Nie pierwszy to raz w końcu - doświadczenie jakieś mam ;)

Elektryczne samochody Moniiu - mają prawo do życia.
Inni, też mają takie prawo... W Twoim kraju :kiss:



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 09:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
MarekSCO napisał(a):
(...) ) by mieć możliwość w ogóle poruszać się tym po drogach...
To nie rekonstrukcja oryginału ale daleko idąca ingerencja ( w jedyny zachowany egzemplarz ) zrobiona po to, żeby koleś mógł sobie po tej niewłaściwej stronie ulicy popierniczać..(..)

Elektryczne samochody Moniiu - mają prawo do życia.
Inni, też mają takie prawo... W Twoim kraju :kiss:


Z jednym się w tej opowieści nie zgodzę.
To jest właściwa strona ulicy.

To wy jeździcie po jakiejś dziwnej.... :rotfl:

A co do innych.
Ten gość, wierz mi lub nie*, ma ten cudowny samochodzik poprawnie zarejestrowany**... ;)
Jak i ten:

Obrazek

Zanim ktoś zapyta - to jest główna droga do Londynu. I nie, nie jest to jakiś szczególnie niezwykły widok.... :)

*lepiej wierz, bo zasadniczo byłam adoptowana przez walijską rodzinę maniaków klasyczno-samochodowych. A Ferryside Classic Club był przez lata moim domem (nawet nie drugim...)
** różnica w tym, że u nas to jakby duuużo łatwiejsze...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D



Za ten post autor Moniia otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 10:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Moniia napisał(a):
Ten gość, wierz mi lub nie*, ma ten cudowny samochodzik poprawnie zarejestrowany**... ;)

Ależ oczywiście :D Ze szczególnym naciskiem na poprawnie.
Powiedzmy, że ja też miałbym szansę na zarejestrowanie jakiegoś koromysła.
Od razu dostałbym takie dwie "piękne" tabliczki z napisami PL, RLA, i jakimś numerem jeszcze.
Może i na żółtym tle, jak bym takiej Isotty nie dostosował do ruchu ulicznego ;)
Ech Moniiu :kiss: O czym tu w ogóle mówić. Co porównywać...
Nas karmią papką a my łykamy bez mrugnięcia okiem :(
Moniia napisał(a):
*lepiej wierz, bo zasadniczo byłam adoptowana przez walijską rodzinę maniaków klasyczno-samochodowych. A Ferryside Classic Club był przez lata moim domem (nawet nie drugim...)

Zazdrość to pozytywne czy negatywne uczucie ? :kiss: Ech... :kiss:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 14:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
A gdyby ktoś chciał zobaczyć jak w Polsce wygląda "problem" rejestracji takich samochodów
( SAM-ów i zabytków po ingerencji dostosowawczej ). To spieszę zapewnić Szanowne Grono, że żadnego problemu z tym nie ma :(



Przypomina mi się rozmowa z Colonelem o tym, czy potrafimy rządzić i czy nie wyrządzilibyśmy szkody "rządząc" w UE...
Ta umiejętność ( sprawowania władzy - rządzenia ) jest nam Polakom obca.
Jeśli tylko przyjmiemy jakąś poprawną ( mniej lub bardziej ) definicję - od razu to widać.
Bo to całe rządzenie nie polega na pomijaniu i wyrównywaniu a na wypracowywaniu kompromisów.
A my mamy niedługo wybory i od kilku lat lansowany dylemat:
" Z dwu kaczorów wybierz Donalda ".
No to ja pozwolę sobie zaapelować z tej okazji do Koleżeństwa :lol:
Dajmy se spokój z takimi "wyborami" i uczmy się powoli tych kompromisów wypracowywania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2019, o 08:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Zwróćcie uwagę na tablice rejestracyjne. Te pojazdy są, jak mówiła Moniia, poprawnie zarejestrowane.
Ale czy muszą nosić unijne bandery ? Bo ktoś potrzebuje sobie ułatwić identyfikację...
Okazuje się, że nie muszą.
Ale my do tego, tutaj, w tym kraju, nie dorośniemy nigdy :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2019, o 14:34 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
MarekSCO napisał(a):
Ale my do tego, tutaj, w tym kraju, nie dorośniemy nigdy :(
Wy, towarzyszu, mówcie se za swoich. :-P
My dorośliśmy przed wielu już wiekami, ale i w tem nieszczęście całe. Bo w wolnym, cywilizowanym kraju nikt się nie rządzi.
Dlatego nie ma jak zwalczać hord mongolskich. Rządzonych...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2019, o 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
My dorośliśmy przed wielu już wiekami, ale i w tem nieszczęście całe. Bo w wolnym, cywilizowanym kraju nikt się nie rządzi.
Dlatego nie ma jak zwalczać hord mongolskich. Rządzonych...

Te! Dorośnięty :lol: A najnowszy dowcip dotyczący ord mongolskich słyszał ?
"Wielki Chan w niezmierzonej szczodrobliwości swojej, łaskawie, zgodził się zastąpić rzeczownik "danina" rzeczownikiem "dotacja" :lol:



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2019, o 13:00 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
MarekSCO napisał(a):
Moniiu :)
Przekonałaś mnie do samochodów elektrycznych.


My się przymierzamy do drugiego elektryka. Szykuje się nam wyprowadzka na wieś 20km od miasta i taki 8-9 letni Leaf czy Zoe (w sensie, że najtańszy możliwy) spokojnie ogarnie takie codzienne 45-55km za ułamek kosztów auta spalinowego.

Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 cze 2019, o 13:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Tak przy okazji, skoro na Gatwick byłam. Odpowiedź na pytania, dlaczego stacji napełniania wodorem nie można „dorzucić” do zwykłej stacji.

Po prostu, zwykle nie ma gdzie....

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 18 cze 2019, o 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
RadekNet napisał(a):
My się przymierzamy do drugiego elektryka. Szykuje się nam wyprowadzka na wieś 20km od miasta i taki 8-9 letni Leaf czy Zoe (w sensie, że najtańszy możliwy) spokojnie ogarnie takie codzienne 45-55km za ułamek kosztów auta spalinowego.

Na kilkuletnie Nissany uważaj. Ja lubię politykę tej firmy, bo ma naprawdę szeroką gamę produktów ( klas samochodów i silników do nich ).
Ale żywotność nie jest jedną z zalet Nissana. Na pewno nią nie jest.
Sprawdź może jakieś kredyty, dotacje etc i "celuj" może w nowszego...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 05:39 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Też bym zalecił ostrożność, zwłaszcza jak chodzi o zasięg

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 11:59 

Dołączył(a): 6 lut 2013, o 17:39
Posty: 266
Lokalizacja: Sligo
Podziękował : 72
Otrzymał podziękowań: 82
Uprawnienia żeglarskie: wystarczajace ;)
Problem w tym, że wśród najtańszych elektryków nie za bardzo jest w czym wybierać. Zoe ma z reguły baterie w leasingu, a ja chcę mieć 100% auto na własność.

Odkąd mam Leafa to czytam polskie i irlandzkie fora tematyczne, rozmawiam z właścicielami na ładowarkach, i moje obserwacje są takie, że o problemach piszą raczej ci, którzy mają auta z USA (powypadkowe). Auto jak każde inne w dzisiejszych czasach jednorazowek...tyle, że bez mnóstwa drogich elementów typy wtryski, turbo, dwumasa itd.

Oczywiście przy kupnie, prócz zwykłej procedury, LeafSpy w ruch.

PS
U mnie przy 30 tys km coś stuka z przekładni / dyferencjalu. Prawdopodobnie będą nową montować. I dywanik kierowcy ma dziurę. Do Mercedesa z lat 80tych porównać się tego nie da ;)

Radek Wrodarczyk

_________________
Radek Wrodarczyk
www.wrodarczyk.ie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):

Przypomina mi się rozmowa z Colonelem o tym, czy potrafimy rządzić i czy nie wyrządzilibyśmy szkody "rządząc" w UE...
Ta umiejętność ( sprawowania władzy - rządzenia ) jest nam Polakom obca.

Czasem jest tak, że rozważamy jakąś możliwość, czy jest prawdopodobna, czy nie. Dzieje się tak wtedy, gdy dana rzecz się nie zdarzyła, snujemy wówczas przypuszczenia - tak robią ludzie mądrzy.
Ci którzy odczuwają pewien deficyt mądrości, albo ci, których mądrość słabuje na nogi i przegrywa w szybkości z pukaniem w klawisze, nawet gdy rzecz się zdarzyła, potrafią napisać że to niemożliwe. :-D
Polacy utworzyli państwo, co bez umiejętności rządzenia byłoby niepodobieństwem, ponad tysiąc lat temu. Jakby tego, Marku, było Ci mało, to przypomnę, że z czasem owo państwo rozrosło się do regionalnego mocarstwa sięgając miliona kilometrów kwadratowych terytorium. A wszystko to, zauważ, właściwie bez podbojów, a na drodze umów i konsensusu. I Polacy, co według Twojej mądrości (którejś z dwu jakie wymieniłem ;-) ) rządzić nie potrafią, jakoś tym zarządzali będąc potęgą przez kilkaset lat.
W związku z powyższym nie będę nawet pytał, z jakiej definicji korzystałeś - powinieneś ją zmienić.
Chyba, że miałeś na myśli obecny okres, ale po pierwsze tego nie zaznaczyłeś, po drugie wcale nie jest oczywiste, że rządzą Polacy. Pomijając nawet rozmaitej maści "tutejszych" i lobbystów zza kulis ciągnących za sznurki, mam na myśli ten prosty fakt, że Polacy jako naród po czterdziestym piątym nie mieli już własnych elit, a czasy jakie nadeszły nie pozwoliły na ich wykształcenie - powstał twór niczym wyrób czekoladopodobny. "Polacy" przystosowani do spełniania poleceń płynących z obcych stolic i tam upatrujący źródła swego patriotyzmu. I jak dowodzą ostatnie wypadki zmieniają się tylko stolice, ale najważniejsze decyzje nie zapadają w Warszawie.
Wiele pomniejszych także nie.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 cze 2019, o 23:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
No to Ci powiem, że to stukanie w klawisze nieźle ci idzie. Płynnie i szybko :-P

Podałem przykład decyzji obrazującej, że nie potrafimy rządzić ( tu i teraz - w demokracji ).
Zakaz rejestracji SAM-ów. Zilustrowałem filmikiem - tak ?
Kto ten zakaz wprowadził ? Żydzi ? Hiszpańscy konkwistadorzy ?
W filmiku masz informację pod jakim pretekstem ( z jaką intencją ) został wprowadzony i
ile złego zrobiło to kolesiom konstruującym repliki...
Tylko, że do cholery ja mieszkam na Podkarpaciu. Tak. W tej Polsce, która od morza do morza dzięki sprawnemu zarządzaniu i układom w miejsce podbojów :-P
I tutaj - w tej Polsce - wiele rodzin żyje ( wegetuje ) z drobnego rolnictwa.
Dla nich SAMy to jedyne źródło utrzymania. Jedyne narzędzie pracy na jakie je stać - rozumiesz ?!?
A na filmiku mamy co ?!?
Zostawił ktoś k.rwa furtkę chociażby dla tych ludzi ?!?
Takie te ich przyczepy niebezpieczne, że nie można nawet zaryzykować postawienia kryteriów które musiałyby spełnić ?!!? Żeby zostały dopuszczone do ruchu.
Z góry wiadomo, że przecież nie spełnią bo jak :evil:
To jest k.rwa rządzenie krajem i szukanie kompromisów dla dobra mieszkańców ?!!!!!? :evil:
Albo inny przykład.
Zacząłem ten wątek z pełną świadomością, że nie trzeba będzie czekać długo aż ktoś się dosra.
viewtopic.php?f=73&t=30301
I z lubością wielką wstawiłem tą fotkę:
Obrazek
Tak wygląda przestępca w tym kraju Alterusie! Przestępca demoralizujący dzieci :evil:
U mnie myślenie nie nadąża za stukaniem ? To sugerujesz ?

Przedawkowałeś Sienkiewicza, ale i to można było zrobić z głową.
Tak sobie tą Polskę widzisz ? Rząd kontra replikanci starych aut, kiedy dostaje w dupę znaczna część społeczeństwa ?
Oni tak sobie widzieli i co ?
Ano piećsetplusy pokazały ile to kosztuje. I dobrze, że pokazały. Nie wiem czy zauważyłeś, ale od teraz każdy kolejny rząd będzie musiał w takiej czy innej formie po prostu płacić za poparcie. I słusznie, bo jeśli oni otrzymują coś od nas, to jednak coś w zamian dawać powinni!!!
Nie potrafimy rządzić w demokracji. Nie potrafimy szukać kompromisów. Nadal nie widzimy całości ( całej struktury ) społeczeństwa, chociaż tak chętnie mówimy "Polacy"...



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: plitkin
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
No to Ci powiem, że to stukanie w klawisze nieźle ci idzie. Płynnie i szybko :-P

Podałem przykład decyzji obrazującej, że nie potrafimy rządzić ( tu i teraz - w demokracji ).
Nadto uogólniłeś, co wykazałem. To, że "tu i teraz" takiego uogólnienia nie usprawiedliwia. Poza tym napisałem wyraźnie, co sądzę o powodach dla których "tu i teraz" jest jak jest, z czego też wynikało, że w ocenie bieżących dokonań naszych rządów jestem tak samo krytyczny jak Ty. A pewnie nawet bardziej.
Dlatego brniesz w nieporozumienie przypisując mi rolę zwolennika działań aktualnych socjalistów i etatystów wyżywających się w kolejnych regulacjach na koszt obywateli.
Cytuj:
Zakaz rejestracji SAM-ów. Zilustrowałem filmikiem - tak ?
Kto ten zakaz wprowadził ? Żydzi ? Hiszpańscy konkwistadorzy ?

Hiszpańskich konkwistadorów możesz śmiało nie brać pod uwagę.
Zakazom i w ogóle ingerencji państwa w gospodarkę na tym poziomie i w tym zakresie jestem zdecydowanie przeciwny. Problem w tym, że dokładnie nie wiadomo, kto rządzi państwem, ponieważ rządy (ten i poprzednie) nie są autonomiczne, a wręcż przeciwnie, w dużej mierze to rządy marionetkowe, podatne na zewnętrzne naciski i korupcję. Co wprost widoczne tak z codziennej obserwacji, jak publikowanych co jakiś czas podsłuchanych rozmów czy ujawnianej przez WikiLeaks korespondencji dyplomatycznej z takimi informacjami jak "średnia cena ustawy w Polsce to 3 mln dolarów". A Ty dziwisz się w tej sytuacji jak to się dzieje że wchodzi jakiś kolejny zakaz likwidujący konkurencję wobec możnych tego świata -politycznych czy gospodarczych hegemonów u których nasi rządzący biegają za chłopców na posyłki, a o interesy polskie troskają się gdy czas na kampanię wyborczą. I tylko wtedy.

Co do samochodów elektrycznych - jestem za, mają bowiem wiele zalet - ciche, nie emitują spalin, co zmniejsza uciążliwość w miastach. Ale między bajki można włożyć, że zmniejszają zanieczyszczenie w skali globalnej, że są tańsze, mniej energochłonne, albo że dzięki nim zmniejszy się ilość złowrogiego ponoć dwutlenku węgla. Nic z tych rzeczy, przynajmniej na razie.

_________________
Pozdrawiam
Alterus



Za ten post autor Alterus otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 11:19 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Ależ wiadomo. Znaczy kto rządzi. Albo może czyja kultura i jaka mentalność.
Nie szermuj tak tymi "demokracjami", Marku, ani tymi "Polakami". Ani nawet Sienkiewiczami. ;)
W ten sposób nijak nie pojmiesz co wokoło widzisz, a jednak nie dostrzegasz. Bo że nie dostrzegasz "liberalnej demokracji" ani nawet cywilizacji, to normalne. Ludzie "zachodu" w znakomitej większości już tam są, i sprawnie się rządzą swemi sprawami. A w ten kraju jak zaczniesz o polskościach, wolnościach i tradycjach to zaraz wyciągną dzieła patriotyczne - Tatara z Dzikich Pól lub Poety z Leningrada, od "Litwo, ojczyzno moja" ... ruską pańszczyzną.
I zupełnie nie wiem, Rusinie ty mój miły, o co Ci siem rozchodzi? Chciałbyś mieszkać w "Małopolsce", a może wręcz "Koronie"? :-P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 11:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
A w ten kraju jak zaczniesz o polskościach, wolnościach i tradycjach to zaraz wyciągną dzieła Tatara z Dzikich Pól lub Poety z Leningrada, od "Litwo, ojczyzno moja" ...

"Lita ojczyzno moja" Ryś ;)
"Lita ojczyzno moja - niech ci bóg da zdrowie..."
No sam powiedz, jaki żyd sprzedawałby ustawę wartą kilka milionów dolków, za złotówkę ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 11:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Jaki znów Żyd? Masz coś do semitów? A niesłusznie ;)
Żydzi tutejsi (przynajmniej ci znani mi osobiście) także, jako ludzie kultury zachodu, głosowali nogami. A nawet zazdrościło wielu, że dana im była okazja i paszport :lol:

Nie, kochanieńki, to tylko pojąc dość różnicę pojęciową. Co innego pojęcie 'rządzić' oznacza po europejsku, niż u mongołów.
A pamiętaj że równie różne, przeciwne wręcz, może być znaczenie hasła wyborczego. Też należy czytać ze zrozumieniem.
Ot, np.: "Chcemy waszego dobra" :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 11:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
Jaki znów Żyd? Masz coś do semitów? A niesłusznie ;)

No to jeśli nie Żydzi i Hiszpańscy konkwistadorzy ( co już z Alterusem ustaliliśmy ) to kto ?
Kto rządzi tą naszą litą ojczyzną - tym monolitem naszym - nie zauważając sporej części społeczeństwa.
( Co znów pozwala mu ten monolit zauważać, bo inaczej by się nie dało ;) )
Kto ?

A co do Mongołów... Opowiadałem już dowcip "danina vs dotacja " ? Opowiadałem.
Tu w ogóle nie ma porównania jeśli chodzi o skuteczność rządzenia. Nie brnijmy w rozpatrywanie czegoś co nieosiągalne ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 12:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
MarekSCO napisał(a):
Kto rządzi tą naszą litą ojczyzną - tym monolitem naszym - nie zauważając sporej części społeczeństwa.

Amatorzy.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 13:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
Ryś napisał(a):
Jaki znów Żyd? Masz coś do semitów? A niesłusznie ;)

No to jeśli nie Żydzi i Hiszpańscy konkwistadorzy ( co już z Alterusem ustaliliśmy )
Kiedy i gdzie?
Cytuj:
Kto rządzi tą naszą litą ojczyzną - tym monolitem naszym -

Jakim znów monolitem?
Cytuj:
A co do Mongołów... Opowiadałem już dowcip "danina vs dotacja " ? Opowiadałem.
Tu w ogóle nie ma porównania jeśli chodzi o skuteczność rządzenia. Nie brnijmy w rozpatrywanie czegoś co nieosiągalne ;)
To nie o skuteczności rządzenia, bo w każdym ustroju można rządzić skutecznie albo nieskutecznie.
Idzie o rodzaj cywilizacji.

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 13:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Alterus napisał(a):
Kiedy i gdzie?

Dzisiaj i tutaj:
Alterus napisał(a):
Hiszpańskich konkwistadorów możesz śmiało nie brać pod uwagę.

Alterus napisał(a):
Jakim znów monolitem?

Sienkiewiczowskim ? Jak rozumieć Twoją tyradę o Polsce, która dla Polaków i w.. No. Tą tyradę:
Alterus napisał(a):
Polacy utworzyli państwo, co bez umiejętności rządzenia byłoby niepodobieństwem, ponad tysiąc lat temu. Jakby tego, Marku, było Ci mało, to przypomnę, że z czasem owo państwo rozrosło się do regionalnego mocarstwa sięgając miliona kilometrów kwadratowych terytorium. A wszystko to, zauważ, właściwie bez podbojów, a na drodze umów i konsensusu. I Polacy, co według Twojej mądrości (którejś z dwu jakie wymieniłem ;-) ) rządzić nie potrafią, jakoś tym zarządzali będąc potęgą przez kilkaset lat.

Polacy stworzyli państwo - A nawet jaśnie Państwo - dla siebie.
Państwo dla jaśnie państwa - monolit. O jednorodnym składzie chemicznym ?
A może z przewagą "pierwiastka polskości" ?
Ja Tobie tylko pokazuje, że zarówno kiedyś - zanim padło słynne:
"Imperatorowa i państwa ościenne zapewnią spokojność obywatelom naszym "
Jak i dzisiaj - tego monolitu nie ma.
Jest coś co nazywamy państwem polskim - jest na mapach...
Ale nie działa na korzyść wszystkich swoich obywateli. Wielu z tych obywateli pomija.
W wielu przypadkach działa świadomie przeciw swoim obywatelom.
Ale oczywiście w imię... W imię ratowania planety - to ostatnio najmodniejsze...
Ale propagandowo to państwo swoich obywateli przedstawia jako monolit.
Ujednolica potrzeby wedle własnego Misię widzi...
Tak, czy nie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 14:04 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
No nie. Ujednolica pod lobby w przewadze.
Pliz, nie mówmy o wykluczeniu, bo dysproporcje są na niskim poziomie. W 10 lat można od zera dojść do poziomu klasy średniej.
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
vaginal napisał(a):
Pliz, nie mówmy o wykluczeniu,

Widzisz różnicę między pomijaniem a wykluczaniem ? Bo ja widzę.
To tak dla informacji, żebyśmy się zaczęli wreszcie rozumieć. Ja mówię, że bez mrugnięcia okiem jest w stanie pominąć interesy grup obywateli.
Kiedy nie jest to do niczego innego potrzebne jak tylko do ułatwienia sobie pracy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 14:12 

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:20
Posty: 8017
Podziękował : 1870
Otrzymał podziękowań: 2411
Uprawnienia żeglarskie: -
Ale skąd ten upór, że niby państwo jest dla obywateli? :-P
MarekSCO napisał(a):
... nie zauważając sporej części społeczeństwa.
Aparat pojęciowy, towarzyszu... aparat pojęciowy!
A Waść skąd znowuż bierzecie jakieś "społeczeństwo', a co to takiego? Wy musi z tych co wierzą iże taki byt istnieje... no OK, każdego jakoś tam "ukształtowali" zgodnie z ukazem - ale już dorośliście i se może wiency myślcie? :roll:
Myślenie może jaką refleksją czasem nasunąć.
Natenprzykład że jakby was nie zauważyli, to byście nam tu nie jęczeli... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 cze 2019, o 17:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ryś napisał(a):
A Waść skąd znowuż bierzecie jakieś "społeczeństwo', a co to takiego?

Wszystko to, co , jak się upomni, paszport z orzełkiem dostanie :-P
A przy okazji i cmentarzem orląt i bogiem i honorem i ojczyzną co to lita ona :-P
Ryś napisał(a):
Natenprzykład że jakby was nie zauważyli, to byście nam tu nie jęczeli... :rotfl:

Może być i tak, że ja dobrze wiem w co celuję moje "jęki". Weź i to pod uwagę, że wiem...
Wiem bo dotyczy także i mnie :(



Za ten post autor MarekSCO otrzymał podziękowanie od: Ryś
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2019, o 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2013, o 01:08
Posty: 4216
Lokalizacja: Pomorze
Podziękował : 1719
Otrzymał podziękowań: 1773
Uprawnienia żeglarskie: samowodniak flisaczy
MarekSCO napisał(a):
Alterus napisał(a):
Kiedy i gdzie?

Dzisiaj i tutaj:
Alterus napisał(a):
Hiszpańskich konkwistadorów możesz śmiało nie brać pod uwagę.
Widzisz na jedno oczko czy bawisz się w ciuciubabkę? W obu przypadkach szkoda mi czasu.
Alterus napisał(a):
Jakim znów monolitem?

Sienkiewiczowskim ? Jak rozumieć Twoją tyradę o Polsce, która dla Polaków i w.. No. Tą tyradę:
Alterus napisał(a):
Polacy utworzyli państwo, co bez umiejętności rządzenia byłoby niepodobieństwem, ponad tysiąc lat temu. Jakby tego, Marku, było Ci mało, to przypomnę, że z czasem owo państwo rozrosło się do regionalnego mocarstwa sięgając miliona kilometrów kwadratowych terytorium. A wszystko to, zauważ, właściwie bez podbojów, a na drodze umów i konsensusu. I Polacy, co według Twojej mądrości (którejś z dwu jakie wymieniłem ;-) ) rządzić nie potrafią, jakoś tym zarządzali będąc potęgą przez kilkaset lat.
Sprawdź co oznacza "tyrada". Podpowiem, że z pewnością nie skondensowany do dwóch zdań rys historyczny.
Nie rozumiem, co ma oznaczać owo "jaśnie państwo dla siebie".
Nie wiem, skąd wziąleś ten "monolit" którego Sienkiewicz nie opisuje - jego trylogie odnoszą się do państwa wieloetnicznego, wieloreligijnego, wielojęzykowego i wielokulturowego. Co do dzisiejszego państwa czy narodu - jakiegokolwiek - można użyć słowa "monolit" jedynie jako rodzaj przybliżenia, ale nigdy dosłownie. Wydaje mi się, że ten grzech właśnie popełniasz.

Co do państwa polskiego, które określasz jako "coś na mapach". Otóż podmiotem tego państwa jest naród, on warunkował jego powstanie, on nadaje mu formę oraz podtrzymuje jego istnienie. Pierwiastek polskości..? Bez niego nie byłoby narodu polskiego, więc coś takiego istnieć chyba musi. ;-)

_________________
Pozdrawiam
Alterus


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 233 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL