Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 15:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 maja 2019, o 16:35 

Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 20:23
Posty: 10
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: SJ
Przywiozłem sobie w zeszłym sezonie Topper Sport 14 (ciut dłuższe od 420) i rozmawiam teraz z jedną z warmińskich przystani na temat trzymania u nich tej łódki w sezonie. Wszystko już prawie ustalone, za wyjątkiem opłaty.

Jakie są aktualnie ceny w PL za taką przyjemność? Czyli trzymam łódkę na terenie klubu/przystani na przysłowiowej trawce na wózku, a w weekendy wpadam zwodować i popływać. Chciałbym być przygotowany do tej ostatecznej rozmowy. Ma być uczciwie dla obydwu stron.

_________________
Fido__

Topper Sport 14


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2019, o 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Jak zwykle w handlu bywa, cena jest wynikiem kalkulacji kosztów i zysków umieszczonych w czasie. Zdarza się też tak, że jest przedmiotem negocjacji albo wyczucia. Przystań może nie mieć cennika, jeśli nie zajmuje się wynajmem miejsc parkingowych na codzień. I zwykle tak się dzieje. Pozostaje więc kwestia wyczucia ile taka usluga jest warta.
I tutaj warto sięgnąć wstecz, kiedy kluby działały bardziej społecznie niż kapitałowo. Były jakieś preliminaże, dotacje, był też obowiązek pracy społecznej dla klubowicza. I on był prawdziwą wartością, którą ktoś określił na podstawie wieloletnich przemyśleń i doświadczeń. To była baza odniesienia - 30 rgodz./rok.
Całoroczny pobyt w klubie wart był owe 30 godzin pracy na rzecz klubu. Nie licząc symbolicznych składek członkowskich. W zamian klubowicz otrzymywał swoje prawa, w tym trzymanie swojej łódki na terenie klubu.
Gdyby to przełożyć na warunki dzisiejsze, to 30 rgodz. x 21 zł./godz. (ustawowa najniższa stawka godzinowa) = 630 zł./rok. Dzieląc to przez ilość m-cy uzyskujemy wynik 52,5 zł./m-c. I takiej opłaty możesz się spodziewać, jako opłaty minimalnej. Do tego trzeba uwzględnić współczynnik biznesowy i współczynnik okolicznościowy. Ten pierwszy reprezentuje interes usługodawcy, a drugi usługobiorcy. Co możesz zawrzeć w swojej ofercie dla klubu? Coś czego klub nie ma, a Ty to masz. Sprzęt, który podnosi wizerunek klubu, sposób jego wykorzystywania, dopasowanie się do poziomu klubu, wniesienie dobrych wartości osobistych, wiedzę, praktykę, możliwości, klimat itp.
Słowem, jeśli będziesz przydatny dla klubu, to możesz liczyć na mniejszy współczynnik biznesowy.
:D

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2019, o 18:58 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
Mir napisał(a):
21 zł./godz. (ustawowa najniższa stawka godzinowa)


W jakim kraju jest taka stawka minimalnego wynagrodzenia w przeliczeniu na godzinę? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2019, o 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Mir napisał(a):
21 zł./godz. (ustawowa najniższa stawka godzinowa)

:oops: Errata, minimalna stawka godzinowa = 14,70 zł., co po przeliczeniu daje kwotę 36,75 zł. - w zaokrągleniu: 40 zł./m-c.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Fido__
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 cze 2019, o 14:48 

Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 20:23
Posty: 10
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: SJ
Dzięki za pomoc. Aby zamknąć temat, dogadaliśmy się na stawkę 50zł/m-c, więc zgadza się to z tym co tu zostało wyliczone.

_________________
Fido__

Topper Sport 14



Za ten post autor Fido__ otrzymał podziękowanie od: Mir
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 cze 2019, o 15:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Nie wiem, skąd te ceny?
Nad ZZ rozbój w biały dzień. Szukam, od pewnego czasu, przystani dla GIS-a (4,7 x 1.5 m) i znajduję: najtaniej 200, częściej 250, a nawet 300 zł, chcą za tę małą łódkę! Za glebę, nie jakieś Y-bomy, przyłącza itd. Dlatego w tym sezonie, nasz GIS "Uitwaaien" jeszcze wody nie dotknął. Rozważamy wyjazd na inny akwen.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 cze 2019, o 15:42 

Dołączył(a): 17 kwi 2014, o 20:23
Posty: 10
Podziękował : 26
Otrzymał podziękowań: 1
Uprawnienia żeglarskie: SJ
To faktycznie jakieś chore ceny. Taniej mógłby wyjść parking i wodowanie na weekendy. Całe szczęście mój akwen na Warmii (jez. Narie) nie jest zepsuty przez komercję. No i może przede wszystkim jest niepopularny dla motorowodniaków, bo to strefa ciszy.

_________________
Fido__

Topper Sport 14


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 10:24 

Dołączył(a): 4 sty 2015, o 10:43
Posty: 1084
Podziękował : 402
Otrzymał podziękowań: 387
Uprawnienia żeglarskie:
Mir napisał(a):
...I tutaj warto sięgnąć wstecz, kiedy kluby działały bardziej społecznie niż kapitałowo. Były jakieś preliminaże, dotacje, był też obowiązek pracy społecznej dla klubowicza. I on był prawdziwą wartością, którą ktoś określił na podstawie wieloletnich przemyśleń i doświadczeń. To była baza odniesienia - 30 rgodz./rok.
Całoroczny pobyt w klubie wart był owe 30 godzin pracy na rzecz klubu. Nie licząc symbolicznych składek członkowskich. W zamian klubowicz otrzymywał swoje prawa, w tym trzymanie swojej łódki na terenie klubu...


Dobrze jest zastanowić się co się pisze i nie podawać nieprawdziwych informacji.

1. Obowiązek pracy społecznej w klubach żeglarskich był zawsze i jest to rzecz oczywista, nie tylko w naszym kraju.

2. To czy składki członkowskie były/są symboliczne, czy nie, jest kwestia uznaniową, więc lepiej operować konkretami niż hasłami; natomiast - normalnie składki członkowskie były zawsze i są.

3. Nieprawdą jest, że "całoroczny pobyt w klubie wart był owe 30 godzin pracy na rzecz klubu", bo należy do tego dodać wartość składek oraz wartość prac społecznych na rzecz klubu.
Wartość prac społecznych bywa bardzo znaczna - np. w przypadku realizacji albo nadzoru robot budowlanych czy sporządzania opracowań projektowych - osiąga kwoty rzędu dziesiątków tysięcy złotych.

4. Mnóstwo osób, żeby nie powiedzieć wszyscy, chociaż jak widać z tekstu - oprócz Autora - niezależnie od składek członkowskich, zawsze płacili i płacą za trzymanie łódki w klubie łódki, co też jest rzeczą normalną.
Nie tylko u nas :D

______________________________

Pozdrawiam
tomasz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Kiedyś, kiedy nasze łódki stacjonowały w klubie, była zasada, że m in płaci się zależnie od wielkości łódki:
Długość x szerokość x stawka bazowa w zł

Dzięki temu, za małą łódkę (miałem Inkę 4m x 1,75 m) płaciłem mniej, niż np armator Morsa (7m x 2,75m), później moje opłaty wzrosły, bo miałem Micro (5,5m x 2,45 m) ale i tak nie równały się z opłatą za jachty większe. Teraz mam łódkę małą (4,7m x 1,5m) i chcą bym płacił tyle samo, co za duży jacht. To głupie, bo nie zapłacę wcale. Po prostu, nie stać mnie. Nie zarobią więc na mnie, nawet połowy tego, co chcą.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 13:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
tomasz piasecki napisał(a):
Dobrze jest zastanowić się co się pisze i nie podawać nieprawdziwych informacji.

Drogi Tomaszu, nie sposób zapisać pół ekranu bez zastanowienia się, co sie pisze. Trochę myślałem nad tym, przypominałem sobie jak to bylo onegdaj w naszym klubie i klubach ościennych nad jez. Kierskim. W czasach minionych więcej się pracowało na rzecz klubu i własnej łódki, niż dzisiaj, kiedy za wszystko się płaci (nawet za szkutnika do łódki prywatnej). Wartość pracy jest w zasadzie wymierna w pieniądzu.

1/ O obowiązku pracy społecznej wspomniałem.
2/ Symboliczne w sensie wartości, były niskie, żeby sympatyków żeglarstwa przyciągnąć do wody.
3/ Prawdą jest, że praca na rzecz klubu a prace społeczne w klubie, to to samo. Oczywiście byli i są społecznicy, którzy mają większe możliwosci i pomagali klubowi bardziej, niż inni.
4/ Niezupełnie, bywają armatorzy, którzy chcą tylko zapłacić za trzymanie łódki i mieć święty spokój, chociaż w życie klubu chętnie pozytywnie ingerują. A bywają i tacy, którzy wręcz odwrotnie chcą odpracować swoje należności wobec klubu. I to nie jest złe, zwłaszcza w młodym wieku. Składki członkowskie oczywiście trzeba uiścić. A łódki cumujące na przystani dzielą się na komercyjne, prywatne klubowiczów i klubowe.

Każdy klub jest inny, choć łączy nas to samo - żeglarstwo.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Fido__
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 15:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
A ja szukam i w komercyjnych i w klubowych miejscach... W klubowych jest tak, że od kilkunastu lat, nie znam tam nikogo, a musiałbym mieć tzw członków wprowadzających. Klub na południowym brzegu ZZ, który bez członkostwa, przyjąłby GIS-a i mnie, chce 250 zł/miesiąc. Moja renta, to dzisiaj ciut ponad 1000 zł plus dorabiam w szkole 200-300 zł/miesiąc (co prawda w kwietniu wyszło tylko 120) a za leki zapłaciłem ponad 200...

Jestem gotów zapłacić 150 zł/miesiąc od początku lipca do końca września. Więcej nie, bo niby skąd? I tak muszę prosić Kasię. Zna ktoś takie miejsce nad ZZ? Gleba blisko wody, możliwie płaski brzeg. Wiochy nie narobię.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 cze 2019, o 21:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2009, o 16:50
Posty: 8759
Lokalizacja: 17 E
Podziękował : 1740
Otrzymał podziękowań: 2016
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Robert, to o Ciebie kluby powinny zabiegać, bo jesteś KIMŚ szczególnym. Proponować Ci członkostwo honorowe itp. Jeśli tak się nie dzieje, to źle się dzieje. Bo pieniądze, to nie wszystko... a nawet największe zło.

_________________
Jeśli jest coś, gdzie nie ma nic, to tam jest wszystko.
Indiańskie



Za ten post autor Mir otrzymał podziękowanie od: Vlad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2019, o 05:07 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
I drobny pomniczek :cool: :) ;) :kiss: .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2019, o 08:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Ale jaja! :DD
Mnie nie pomniki, tylko kawałek gleby nad wodą, potrzebne.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 cze 2019, o 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 16:10
Posty: 13704
Podziękował : 10172
Otrzymał podziękowań: 2414
Uprawnienia żeglarskie: Nie odebrany plastik
robhosailor napisał(a):
Ale jaja! :DD
Mnie nie pomniki, tylko kawałek gleby nad wodą, potrzebne.

Pogadaj z Bomblem opssssss :-P
Albo z Aiki'm
MJS

ps
ten jęzor to nie dla Ciebie. ;)

_________________
Po 15 latach (na forum) przestałem być VIP-em. za co? i po co?

"Jeszcze nigdy tak wielu nie oddało tak wiele wolności, tak łatwo"-Churchil.

Kłania się orłel... hukslej.

[size=70]Zapraszam na fejsa:"Dla tych co nie lubią szerokich ruf ;-)"
i "Marian Strzelecki"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 00:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 10:24
Posty: 10285
Lokalizacja: Paryz
Podziękował : 1228
Otrzymał podziękowań: 2340
Uprawnienia żeglarskie: wszelakie : )
Pogadywanki podobno nie szkodzą i sa relatywnie tanie...
Powodzenia,
Catz

_________________
Wszyscy jestesmy winni - jak od zawsze pouczal Winniczek Slimak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 cze 2019, o 21:07 

Dołączył(a): 27 sie 2017, o 12:38
Posty: 43
Podziękował : 9
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: Zero
Robho rysuj ..ty rysuj to może dać wyniki.



Za ten post autor Roman61 otrzymał podziękowania - 3: Mir, robhosailor, Vlad
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 24 cze 2019, o 11:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16755
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4064
Otrzymał podziękowań: 3961
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Dzięki wstawiennictwu użytkownika Saiforum o nicku pikuś, jestem umówiony w Zegrzu Południowym, przy ul. Warszawskiej 9, tam gdzie jest wypożyczalnia łódek typu Sigma (Zegrze 360) - warunki może nieoptymalne, czyli nie ma plaży, a jest betonowy slip, ale życzliwa atmosfera, żeglarskie środowisko, a uzgodniona cena, jest zgodna z moimi możliwościami. W pierwszych dniach lipca wybieramy się tam - właśnie organizuję transport, czyli samochód z hakiem i przyczepą.

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowania - 2: Fido__, kooniu
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL