Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 29 mar 2024, o 00:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 lip 2019, o 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Jak to na rejsie było czyli klienci Biedronki na wczasach.

W Sasnitz bosman jest rano miedzy 8-10 i potem popołudniu 18-20. Zawsze wpływamy po 20, a wyrywamy około 0700. Pływamy po redzie do 10 i można wracać. Trzeba pamiętać, żeby się ulotnić wieczorem na dwie godziny. Staliśmy tak z Kurczakiem przez trzy dni we dwa jachty za frico. Kod do kibla zmienia się o 1800, ale wystarczy zapytać i każdy podaje jaki jest aktualny. Prysznice po dwa "jurki" załatwiliśmy workiem solarnym. Leje się 20 literków ciepłej wody do baniaczka i wnosi do kabinki. W każdej kabince jest zgarniaczka, kładzie się ją na ściankach i wiesza na niej baniaczek. Było nas w sumie sumie siedem osób i pies ( sieben pancerische soldaten und ein hund) więc każdorazowo oszczędzaliśmy około 42 eurasów na dobę.
Wieczorem z kutrów smażalni jak już zamykają wystawiają kilkanaście kanapek z różnymi rybami. Kroiliśmy wszystkie i kolacje były gratis.
W sumie ten ostatni wypad się udał. Dodatkowo znaleźliśmy kartę bankomatową na nazwisko Jurgen Schwartz ( bez neger) Założyłem sobie kominiarkę i w automacie paliwowym sprawdziłem czy da się zapłacić za paliwo. Dało się a jakże. Zatankowaliśmy łódki do pełna i jeszcze po kanisterku (20 literków) do bakisty się zmieściło. Na drugi dzień karta juz nie działała, a po pomostach łaziła "policaj" i sprawdzała papiery jachtów innych niż niemieckie ;) Dzięki Jurek ! . W sumie żeglarstwo nie jest takie bardzo drogie jak się chce. Gorzej jest oczywiście w naszej Polsce bo kroić swoich na kasę jakoś nie wypada co nie znaczy że potentegować zawsze warto. Z kamienia wyszliśmy o 0400 by most w Dziwnowie przejść o 0600 rano. Stał wraz z nami jeszcze jakiś Niemiec na ładnym drewnianym jachcie oraz jakiś duży też niemiecki turystyk taki ze 20 metrów. Niedoczekawszy sie na otwarcie mostu, nie mogąc wywołać mostowego ani na 10 kanale ani pod numerem telefonu widniejącym na moście zadzwoniliśmy do kapitanatu pozbawiajac gościa premii. Do godziny 0800 kapitanat odnalazł "Lost in action" mostowego i most się otwarł na oścież. Przy barierce stał kiwający się mostowy pytając cytuje " wyśta k.... dzwoniły ?" Ależ skąd gdzieżby tam panie kochany......odpowiadamy. W Dziwnowie więcej jachtów niemcowych niż naszych a posrane stuterowce popylają w te i na zad jakby im się w doopach paliło choć jest tam ograniczenie do 5kn . Policjanty dostały nową motorówkę by studzić zapędy, ale wolą stać w szuwarach i odsypiać niż egzekwować ograniczenie.Pewnie piły z mostowym. Wracając z rejsu przyszło nam również zatrzymać się w tej uroczej mieścinie. Z braku miejsc zacumowaliśmy poza mariną przy nabrzeżu. Skuterowce umilały nam życie do około 2100. Wszystkie obijacze ( 6 sztuk) wyłożyliśmy na burtę, a i tak czasami trzeba było przytrzymywać burtę. Poszedłem do bosmana zapytać czy można gdzieś się przytulić do kogoś bo od strony rzeki łódka mi skacze tak z metr do góry i przeciera cumy na betonach. Bosman powiedział:Przytulić to się możesz pan do swojej kobity. Panie ja tu jestem na zastępstwie bo prawdziwy bosman poszedł w tango. Ja tam nie wiem gdzie można, a gdzie nie. Zara skończą pływać skuterzaki to się uspokoi. Zapytałem ile płacę? A gdzie pan stoisz ? A tam za główkami . A kiedy pan odpływasz? A raniutko. A to se pan stój. A to ok. Wieczorem przyszedł chyba zmiennik i z pretensjami że mam niezapłacony postój. Zapłaciliśmy trzy dychy ale to chyba nie za postój w " czcinach" tylko za rozrywkę sztormowej fali od skuterów. Dziwnów trzeba omijać jak nie trzeba. Chociaż jest dwa plusy. Pani co w marinie smaży rybki jest super i rybki dobre a drugi plus to drewniana promenada nad wydmami.
To tak pokrótce o rejsie :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"



Za ten post autor Micubiszi otrzymał podziękowania - 6: Janna, Kurczak, marcin_palacz, MarekSCO, Moroszka, waliant
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 12:54 

Dołączył(a): 5 paź 2012, o 15:48
Posty: 2403
Podziękował : 556
Otrzymał podziękowań: 528
Uprawnienia żeglarskie: sernik morski gotowany
Micu możesz mi na to też załatwić receptę,?

_________________
Miłego dnia :)
Pozdrawiam
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Na to nie ma leku niestety :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 13:29 

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 06:45
Posty: 593
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 211
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Macie może na sprzedaż jakieś radia samochodowe?
Albo lusterka? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 13:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Obijacze mamy z jakiegoś holendra oddawaliśmy mu cumy ( niechętnie) w nocy :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 13:38 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Nie wiem jak w Ty roku ale można się było przytulić w rybackim

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Nie policaje tylko ZOLListy, którzy kontrolują tylko polskie jachty. Gdy zapytany przez takiego o papierosy odpowiedziałem, że nikt z załogi nie pali wyrzucili mi dokumenty jachtu do wody. Teraz mam lekko rozmytą licencję radiową. :-o :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lip 2019, o 14:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Odbijacz zaklepuję, jeden straciłem w Rodvig jak mi Szwed zajechał drogę spiesząc się zająć miejsce obok. Za to w nocy odkręciłem mu dziobową sektorówkę. Przyda się na zaś. :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 00:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
Micu, wybacz, ale trochę z niesmakiem przeczytałem Twoją relację :-(



Za ten post autor reed otrzymał podziękowanie od: bury_kocur
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 06:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011, o 08:57
Posty: 11602
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 1618
Otrzymał podziękowań: 3848
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Ja opis potraktowałem jako żart.

_________________
Strona jachtu: http://www.zpokladu.pl



Za ten post autor waliant otrzymał podziękowanie od: Moniia
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 06:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
reed napisał(a):
Micu, wybacz, ale trochę z niesmakiem przeczytałem Twoją relację


Najlepiej czyta się przy bigosie :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 06:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2009, o 15:04
Posty: 14323
Lokalizacja: Stara Praga
Podziękował : 606
Otrzymał podziękowań: 5395
reed napisał(a):
Micu, wybacz, ale trochę z niesmakiem przeczytałem Twoją relację
Romciu, jest gorzej, niż myślisz. Micuś przy okazji zgwałcił teściową zastępcy bosmana, ale do tego nie mógł siem przyznać, bo by mu Kościelny urwał łeb (i nie tylko). :roll:

_________________
Pozdrawiam
Janusz Zbierajewski



Za ten post autor Zbieraj otrzymał podziękowania - 4: Kurczak, MarekSCO, Micubiszi, reed
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
Fajny rejs Micu, dwutygodniowy!! Do Sasnitz, później 12 razy Sasnitz-reda-Sasnitz i powrót do Kamienia. Ciekaw jestem ile mil Ci wyszło i czy dużo z tego było na żaglach? :lol:

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Bastard napisał(a):
Sasnitz-reda-Sasnitz


To było Sasnitz - Lome, Sasnitz- Glowe, Sasnitz - Sasnitz. Wszystko na żaglach!!!
Rano o 0700 cyk za glówki, sesja z klifami 1030 cyk na keję. Wieczorem 1700 cyk na redę, opalanko, zachodzik słoneczka i o 2200 cyk na pomościk.
Reklamóweczka z Biedry, skarpetki w rąmby, potkoszulek na ramionczkach i sandałki idziemy na piccę do Włocha :mrgreen:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 11:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Reed strzel sobie kielicha, spłucze Ci niesmak.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 11:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 14:47
Posty: 1328
Podziękował : 918
Otrzymał podziękowań: 237
Uprawnienia żeglarskie: jkżb
O tej porze jeszcze nie wypada, ale dzięki za dobrą radę :-)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 14:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
To druga rada: "Plasterek cytryny" Korycki, Żukowska

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl



Za ten post autor Colonel otrzymał podziękowanie od: MarekSCO
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 20:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:16
Posty: 7486
Podziękował : 5893
Otrzymał podziękowań: 2266
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Colonel napisał(a):
To druga rada: "Plasterek cytryny" Korycki, Żukowska

No to zagrajmy, bo jakże warto :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lip 2019, o 23:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
Colonel napisał(a):
Reed strzel sobie kielicha, spłucze Ci niesmak.


Ale po czym ?

Ja jakoś pływałem półtora miesiąca po Skandynawii i nie musiałem korzystać ze znalezionych kart... :-(

Może nie jestem w kursie dzieła, ale jakoś tak mi wyszły obecne wakacje, że za swoje one tylko były, tyle, że ja jestem dziwnym jakiś :mrgreen:

Teraz wracam do tutejszego sposobu myślenia w PL....

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 06:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Moi drodzy, to były oczywiście żarty. :D Umówiliśmy się z Micusiem, że załadujemy wirusa z alternatywną relacją z rejsu. :lol:

Widać są tacy, którzy potraktowali ją poważnie więc czas to przerwać - bo wyjdziemy na złodziei i oszustów.

Jedyna prawda w tym jest taka, że faktycznie kontrolowali nas niemieccy celnicy. Niemiłe było to, że na pewno ze 30 jachtów różnych bander stojących w tym czasie w marinie skontrolowano tylko nas - bo widać było polska banderę na rufie. Wygląda to trochę nieprzyjemnie ponieważ podczas kontroli po pomoście łaziły inne załogi. Co sobie pomyśleli ?

Podczas kontroli przywiało nagle i zdmuchnęło mi etui, w którym miałem dokumenty jachtu i te które z niego wyjąłem. Musiałem je łowić i suszyć - bo nie wszystkie mam zalaminowane.

Celnicy byli bardzo sympatyczni, uśmiechnięci i uprzejmi. Przyjęli nasze oświadczenia co do ilości posiadanego paliwa , papierosów i alkoholu bez kontroli. Widać było, że mają takie wytyczne, że mają polskie jachty kontrolować ale zbytnio się do tego nie przykładają. Wypełnili tylko jakiś formularz pod moje dyktando.

Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce także w Sassnitz w zeszłym roku. Wówczas skontrolowali nas oraz Tomkowego "Homera" (pod nieobecność jego załogi). Wystarczyły im takie informacje jakimi dysponowałem tj. nazwa jachtu, port macierzysty, ilość załogi itp.
Marina była wówczas pełna jachtów.

Odbijacz faktycznie straciłem wypływając z ciasnej mariny w Rodvig, ale z mojej winy. :oops: Wychodziłem tyłem z dalb z zamiarem złożenia się w lewo pomiędzy wolne miejsca i nie zauważyłem, że wzdłuż zaparkowanych jachtów płynie jeszcze jeden. Gdy byliśmy już sporo wysunięci przepłynął nam za rufą. Oczywiście wtedy przywiał złośliwy wiatr i Dulcię zaczęło obracać. Skutek był taki, że przyciśnięty do dalby odbijacz nie wytrzymał i pękł. :-( Za to burta ocalała. :D

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 2: Janna, taka_jedna
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 08:30 

Dołączył(a): 1 gru 2014, o 07:53
Posty: 219
Podziękował : 40
Otrzymał podziękowań: 67
Uprawnienia żeglarskie: sternik
Kurczak napisał(a):
Jedyna prawda w tym jest taka, że faktycznie kontrolowali nas niemieccy celnicy. Niemiłe było to, że na pewno ze 30 jachtów różnych bander stojących w tym czasie w marinie skontrolowano tylko nas - bo widać było polska banderę na rufie.


Do nas kiedyś też w Sassnitz przyszli celnicy i pytali o wódkę fajki panienki itp. :). Bardzo się zdziwiliśmy ale tłumaczyli że tak muszą sprawdzać wszystkie jachty wchodzące od morza bo w tym momencie Sassnitz jest pierwszym portem w strefie Schengen. Nawet mi przez myśl nie przeszło że to ma jakiś związek z banderą. Fakt że trochę mętne to tłumaczenie było, myśmy niby od morza weszli ale to dlatego że robiliśmy rundkę dookoła Rugii :). Sama kontrola wyglądała dokładnie jak piszesz - spisali papiery i poszli. Na jacht nawet nie weszli. Nawet tacy jakby na trochę zawstydzonych wyglądali że muszą nam dupę zawracać.

Kurczak napisał(a):
Wygląda to trochę nieprzyjemnie ponieważ podczas kontroli po pomoście łaziły inne załogi. Co sobie pomyśleli ?


Pewnie nic. Przynajmniej ja bym sobie nic nie pomyślał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 08:41 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Mnie w Sasnitz kontrowali wraz z wszystkim jachtami bandery duńska szwedzka i niemiecka.Bez wyjątku

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 13995
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2006
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
O panienki nas nie pytali. Tylko alkohol, fajki i paliwo. :D

Stali głównie Duńczycy, Szwedzi, Niemcy i nawet jeden Francuz. Jacht polskiej bandery były wówczas dwa Micusia i mój.

My nie robiliśmy scen i jak pisałem wszystko się odbyło miło i sympatycznie. Gdybym znał na tyle dobrze niemiecki spytałbym się dlaczego kontrolują tylko nas.

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 09:00 

Dołączył(a): 22 gru 2012, o 20:57
Posty: 3857
Podziękował : 441
Otrzymał podziękowań: 754
Uprawnienia żeglarskie: dostateczne plus
Kurczak napisał(a):
My nie robiliśmy scen

Masz jakieś w repertuarze?
v


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 09:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:32
Posty: 1342
Lokalizacja: Turowice /k.Konstancina-Jeziorny
Podziękował : 546
Otrzymał podziękowań: 428
Uprawnienia żeglarskie: bezpatencie
Micubiszi napisał(a):
potkoszulek na ramionczkach
Trzymajmy się terminologii: żonobijka
https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%BConobijka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotr6 napisał(a):
Mnie w Sasnitz kontrowali


Mnie dla odmiany kontrolowała nasz SG miesiąc tuż przed Helem - sprawdzili czy nikt nie poszukiwany - sprawdzili dokumenty jachtu, pirotechnikę, kamizelki spisali oficjalny protokół i tyle.

W uwagach do protokołu napisałem, że wchodzenie na biały pokład w czarnych wojskowych glanach jest delikatnie mówiąc nieeleganckie bo brudzi pokład.

Uśmiechnęli się ale zgodzili z uwagą tyle, że jest to ich obuwie niejako oficjalne i nie mogą inaczej.

I generalnie byli sympatyczni.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 10:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2009, o 08:43
Posty: 9782
Lokalizacja: ....zewsząd
Podziękował : 5574
Otrzymał podziękowań: 2184
Uprawnienia żeglarskie: prawo człowieka wolnego
Przed chwila wypadl z Darlowa RIB z trzema panami i zrobili kontrole, tym razem tylko dowodów osobistych.
Także mili.
ALE ZACZYNAM SIE ZASTANAWIAC KOGO POGIĘŁO.
Co innego celnicy w portach, a co innego zatrzumywanie w morzu. Jak nieslawnej pamięci Volksmarine. Współczuję tym funkcjonariuszom...

Jeszcze kwestia bogactwa SG: jazda wyłącznie pelnym gazem i trzech funkcjonariuszy oplaconych... no przez kogo?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

_________________
Jestem tylko szarym człowiekiem
www.armator-i-skipper.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2009, o 04:47
Posty: 12933
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 2903
Otrzymał podziękowań: 2579
Uprawnienia żeglarskie: młodszy marynarz śródlądowy
bury_kocur napisał(a):
że jest to ich obuwie niejako oficjalne i nie mogą inaczej.
Następnym razem powiedz, że koledze francuscy celnicy sprawdzali jacht na bosaka. :)

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
https://www.wojtekzientara.pl/
m/y „Wymówka”, POL000KA6
SPG5479, MMSI 261003664


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 10:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
bury_kocur napisał(a):
sprawdzili dokumenty jachtu, pirotechnikę, kamizelki



No to mnie by wsadzili bo mam Twoje kamizelki :roll: a pirotechniki wcale :roll:

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lip 2019, o 10:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2011, o 08:20
Posty: 4768
Lokalizacja: Miasto Cudów nad Kamienną
Podziękował : 1364
Otrzymał podziękowań: 1256
Uprawnienia żeglarskie: sternik mieliźniany
Stara Zientara napisał(a):
Następnym razem powiedz, że koledze francuscy celnicy sprawdzali jacht na bosaka.


A jak to jest na bosaka bo tej pozycji nie znam :D

_________________
"Bałtyk nocą skłania do przemyśleń.Ciemno i tylko woda dookoła.Czasem jakieś światełko w oddali, które szybko znika.Szum wiatru w olinowaniu i bulgot wody od dzioba jachtu." cytat z drugiego tomu " Przygód na Morzu"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL