Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 19 kwi 2024, o 15:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2019, o 12:44 

Dołączył(a): 29 lut 2016, o 12:19
Posty: 5
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: laik
Jestem ogromnym fanem żeglarstwa, ale ostatnio złapałem też bakcyla na góry. Moim kolejnym celem jest Aconcagua. Wyprawa odbędzie się na początku stycznia przyszłego roku. Podzielcie się swoimi dodatkowymi pasjami. Co robicie poza żeglowaniem?


Ostatnio edytowano 1 sie 2019, o 12:49 przez Maar, łącznie edytowano 1 raz
Przemycanie linków


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 sie 2019, o 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2015, o 15:50
Posty: 897
Podziękował : 891
Otrzymał podziękowań: 436
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Nic tak ekstermalnego jak Ty, :cool:
Robię i zbieram baty, noze proce i inna broń prymitywną :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2019, o 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 paź 2011, o 16:40
Posty: 4693
Podziękował : 222
Otrzymał podziękowań: 758
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Wojo_kite napisał(a):
Moim kolejnym celem jest Aconcagua.

Zajefajnie :) Daj znać kiedy ruszasz, w ramach solidarności dokonam wejścia na Górkę Szczęśliwicką.



Za ten post autor Sąsiad otrzymał podziękowanie od: Zielony Tygrys
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2019, o 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lis 2010, o 21:36
Posty: 2768
Lokalizacja: Napływowy Góral Świętokrzyski
Podziękował : 88
Otrzymał podziękowań: 721
Uprawnienia żeglarskie: byle jaki jachtowy sternik morski
Ja robię zawory pneumatyczne. Ale mam dość i poszedłbym już na emeryturę. Póki jeszcze coś dają... :rotfl:
A co do gór to tylko obok żeglowania, nigdy zamiast.

_________________
Pozdrawiam
Sławek
-----------------
http://www.waligorski.art/liryka.php?litera=b&nazwa=22
"Najważniejsze, że ocean jest duży, a Ameryka dokładnie w poprzek - nie da się nie trafić."


Ostatnio edytowano 2 sie 2019, o 12:46 przez Bastard, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 sie 2019, o 12:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2010, o 11:44
Posty: 2434
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 371
Otrzymał podziękowań: 223
Uprawnienia żeglarskie: k.j.
Bastard napisał(a):
poszedłbym już na emeryturę. Póki jeszcze coś dają..
Ja też chcę! :D

_________________
Pozdr.
Tomek Niedbała


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2019, o 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2013, o 18:30
Posty: 7308
Lokalizacja: Oceany Konińskie
Podziękował : 3601
Otrzymał podziękowań: 1964
Uprawnienia żeglarskie: papierowe
A gdzie ta cała Anco coś tam leży? Bo od lat uprawiam żeglarstwo wysokogórskie to może przypadkiem kiedyś i nadepnęłam.

_________________
Aniołek, kurła, aniołek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 sie 2019, o 15:07 

Dołączył(a): 23 gru 2018, o 23:34
Posty: 561
Podziękował : 172
Otrzymał podziękowań: 188
Uprawnienia żeglarskie: brak
Ja góry uwielbiam, choć mam lęk wysokości. Tzn nie mam problemu z byciem wysoko, ale mam problem, gdy stoje blisko krawędzi. Ze swojej strony polecam Wielką Brytanię i tutejsze góry. Nie są możę jakies wysokie, ale z racji, że na wszystkie wchodzi się praktycznie z poziomu morza, troche wysiłku wymagają. Snowdonia, Lake District robią wrażenie, ale absolutnie nic nie jest w stanie przebić Highlandów i Glencoe, które się tam znajduje. Polecam każdemu, bo mimo że są dość proste technicznie, z pewnością bardziej wymagający znajdą coś dla siebie, szczególnie że na wyspach wspinaczka daje dużo wolności i generalnie można wchodzić z każdej praktycznie strony, jak się czujesz pewnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 mar 2020, o 16:44 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
"Coś tam" zaplanowałem w Krakowie 25.04. Przesunęli na 7.11.
Poszukuję Osoby, która posiada papiery umożliwiające łazikowanie z buta (żadna wspinaczka) poza oznaczonymi szlakami w TPN i Będzie Chciała zrobić jednodniową wycieczkę w Tatry 8.11. Decyzję podejmiemy ( jeżeli Ktoś da "tutaj" odzew) 7.11 w Krak.
w godz. popołudniowych.
Wiem, że w listopadzie w T. różnie z pogodą, więc pogoda ma być spoko, czyli żadnego oblodzenia i gut widoczność. :) .

CURVA, nie Wszyscy wymrzemy przed 8.11.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2020, o 18:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
L19:57 napisał(a):
Poszukuję Osoby, która posiada papiery umożliwiające łazikowanie z buta (żadna wspinaczka) poza oznaczonymi szlakami w TPN i Będzie Chciała zrobić jednodniową wycieczkę w Tatry 8.11.
Nie posiadam uprawnień do chodzenia poza szlakami ale onegdaj chadzałem po Tatrach i to dość dużo. Ale czy to musi być wycieczka poza wyznaczonymi szlakami? Myślałem o Tatrach ale we wcześniejszym terminie koniec września początek października. Przeczytaj mój komentarz: WAIPOINT w linku który wkleję. Zanim się przeniosłem w to miejsce opisywane w tym komentarzu to korzystałem przez kilka dni z szałasów na Polanie Waksmundzkiej. Ale wtedy byłem piękny i młody.
http://www.kulinski.navsim.pl/art.php?id=2900&page=0
Może bym się nawet wybrał w listopadzie ale czy to człowiek wie co z nim do tej pory będzie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2020, o 19:38 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
"Krótka piłka".
Orla perć, wiadomo. Do Krzyżnego. Przed Wojną (chyba do 1932r) była wydłużona o Wołoszyn w kierunku Dol. Białki. Chodziłoby o przejście tego kawałka.
Np. od drogi Łysa Polana-Morskie Oko w kierunku Krzyżnego góra-dół.
Jeżeli okazałoby się, że jest za trudna w którymś momencie podejścia z różnych powodów (np biesiadującego niedźwiedzia na ścieżce nie chcącego ustąpić miejsca), to spadek do Schroniska Dol. Roztoki. Stawiam obiadek z piwskiem. A później.... w kierunku Krak.


Oczywizda od wczoraj wiem, że:
"Wszystko przekładają na jesień, jeżeli nie będzie odwołana"

Linka zaraz przeczytam. Dzięki :).
Gdyby nie ten zafajdany wirus, to miałbym czas w każdym momencie.
Na tę chwilę, to tylko 8.11.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 mar 2020, o 21:17 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Przeczytawszy :) .
Dojechać do Wodogrzmotów Mickiewicza (nie wiem, czy teraz da się), w lewo zielonym Doliną Roztoki do Pięciu Stawów, popas, żółtym na Krzyżne i spadówa Wołoszynem. W razie coby, będziemy rżnąć głupa, że nie zauważyliśmy szlaku. Starszym, poważnym osobom uwierzą.
Ludziska po dojściu czerwonym Orlej Perci na Krzyżne, przecinają żółty i idą dalej na Wołoszyn. My (ja i koleś chcieliśmy tak pójść, ale był stan wojenny lat 80-tych, jakieś pozwoleństwa z MO, ja z Ursusa, on naukowiec, ... i w końcu odpuściliśmy.


Mogą być kłopoty z zaśnięciem :) .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 mar 2020, o 11:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sie 2010, o 05:58
Posty: 2787
Podziękował : 412
Otrzymał podziękowań: 698
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
L19:57 napisał(a):
Ludziska po dojściu czerwonym Orlej Perci na Krzyżne, przecinają żółty i idą dalej na Wołoszyn.
Ja dwukrotnie kończyłem przejście Orlej Perci na Krzyżnem. Wiem, że raz na rozległej polanie gdzie odchodzą w bok masywy Koszystej i Wołoszyna biwakowali pod namiotem strażnicy TPN.
L19:57 napisał(a):
Dojechać do Wodogrzmotów Mickiewicza (nie wiem, czy teraz da się), w lewo zielonym Doliną Roztoki do Pięciu Stawów, popas, żółtym na Krzyżne i spadówa Wołoszynem.
Trasa ciekawa przyjrzałem jej się na mapie. Obawiam się o warunki na trasie i krótki dzień o tej porze roku. Ja już kiedyś zaliczyłem 24 godzinną wyprawę w Tatry z noclegiem na płatach kosodrzewiny. Towarzysząca mi osoba miała lęk przestrzeni i mieliśmy spowolnione tempo marszu. I w końcu zastała nas noc na szlaku. Spaliśmy w rejonie Czerwonego Stawku Pańszczyckiego.
Jakbym się wybrał w Tatry to wolałbym zrobić wypad na kilka dni. Chodzi między innymi o aklimatyzację i rozchodzenie się. Co do pójścia trasą poza szlakiem to ja mam czerwoną kurtkę kupioną specjalnie do chodzenia po górach. Obawiam się, że przez przypadek taki czerwony ognik przemykający się pomiędzy skałkami mógłby zostać przez kogoś zauważony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 mar 2020, o 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 paź 2010, o 14:59
Posty: 5461
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 2938
Otrzymał podziękowań: 2910
Uprawnienia żeglarskie: ciut ciut
Pocztajcie/pooglądajcie sobie stronę Tatromaniaka. Naprawdę warto. :)
https://tatromaniak.pl/?s=Orla

_________________
Pozdrawiam,
Smoczyca


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 mar 2020, o 14:05 

Dołączył(a): 29 gru 2017, o 14:38
Posty: 247
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 36
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
:) .
Pomysł jest. Chętny (ew. -tna Jest ;) ). Może coś się wykluje :) .
Jest także Jedna Osoba znająca temat przed tutejszymi moimi poszukiwaniami :) .
Wygląda na to, że ma to co trza (papiery...), ale termin 8.11 Jej nie odpowiada. (kropka).
Jest szansa na przekon w innym terminie. Na razie musi ogarnąć tu i teraz. (kropka).

Filmiki polecone przez J., obejrzane na razie z gruba super. Dokładniejszy ogląd w chwilach wolnych. Orla Perć także zaliczona, ale bynajmniej nie na czas, tak jak Sz. F. Łob.
Nawet nie wiedziałem, że tam Ludziska biją rekordy. My spoko, z podziwianiem widoczków i z :D na gębach.

Jak to się obecnie mówi: "Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ....... będzie git".

Spokoju dla Wsiech.
Muszę ogarniać Moje Towarzycho, bo Niektórzy (...) .

Na pewno ( no bez brawury, czyli prawdopodobnie) coś tam skrobnę w temacie przed 8.11 :) ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 368 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL