Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 09:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2019, o 10:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2018, o 14:45
Posty: 51
Lokalizacja: Polska Południowa
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: teraz już takie, które mi wystarczą
Szukam miejsca dla mnie (JSM) i mojej żony oraz 13letniego syna. Jestem instruktorem nurkowania, więc jeżeli trasa obejmowałaby mariny z bazami nurkowymi oferuję kurs nurkowy (wszystkie koszty wraz ze sprzętem nurkowym po mojej stronie). Najlepiej w Chorwacji, można dojechać samochodem ze sprzętem ;-).

Pozdrawiam
Yodatattoo
605306307

_________________
rób, albo nie rób - nie ma próbowania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 13 sie 2019, o 12:44 

Dołączył(a): 9 lut 2019, o 09:57
Posty: 27
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 2
Uprawnienia żeglarskie: kpt. j.
fajna idea...jestem kpt jachtowym i organizuje rejsy. Możemy spróbować połączyć pasje i zrobic sail& dive... Proszę o kontakt


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 sie 2019, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2012, o 02:17
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: kzw,st.m
Ahoj mam miejsce na jachcie prywatnym na rejs hiszpania - portugalia od 10 wrzesnia,zapraszam,plyniemy rodzinnie

Pozdro

Darek
dariusz_bog@yahoo.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 sie 2019, o 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Yodatatoo napisał(a):
oferuję kurs nurkowy (wszystkie koszty wraz ze sprzętem nurkowym po mojej stronie). Najlepiej w Chorwacji, można dojechać samochodem ze sprzętem ;-).

Pozdrawiam
Yodatattoo
605306307


Wszystkie koszty czyli pozwolenie na nurkowanie także? Cena takiego pozwolenia wynosi ok. 1350 zł od osoby? To mało opłacalna opcja bo przy korzystaniu z bazy zarejestrowanej w Chorwacji 70 zł. Czy może coś się zmieniło i jest taniej?

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Co to jest pozwolenie na nurkowanie? Serio pytam, nigdy mnie nie trafiło...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sie 2011, o 19:59
Posty: 230
Podziękował : 16
Otrzymał podziękowań: 68
Uprawnienia żeglarskie: zwykły kapitan
Moniia napisał(a):
Co to jest pozwolenie na nurkowanie? Serio pytam, nigdy mnie nie trafiło...

Ronilačka Iskaznica - takie pozwolenie ważne przez rok, pozwalające na nurkowanie w wodach Chorwackich. Nie mylić z patentem, coś w rodzaju jak winieta na autostrady.

_________________
Marek
________________
Ciężka praca daje korzyści w przyszłości, wylegiwanie się na kanapie daje korzyść natychmiast.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 1 wrz 2019, o 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 16:22
Posty: 8653
Lokalizacja: sv Nimrod, Newhaven, UK
Podziękował : 3578
Otrzymał podziękowań: 2362
Uprawnienia żeglarskie: Sternik morski (no wymieniłam w końcu..)
Hehe, to widzę z nieboszczki Jugosławii im zostało...

_________________
Pozdrawiam, Monika Matis
http://www.facebook.com/theseanation

My recent thought:
"...pessimist moans about breakdowns, optimist expects it won't break; realist makes it easy to fix..." :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 gru 2019, o 10:25 

Dołączył(a): 12 sie 2015, o 14:21
Posty: 2
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Witam :)
Mamy własny jacht i pływamy głównie po wodach greckich. Zapraszam do wspólnego spędzenia wakacji w 2020 r (mamy syna w wieku 12 l :))
Pozdrawiam.
Małgorzata Brodziak
www.greta-yacht.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 11:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2018, o 14:45
Posty: 51
Lokalizacja: Polska Południowa
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: teraz już takie, które mi wystarczą
Super opcja.
Przepraszam, że nie odzywałem się wcześniej, ale byłem trochę "off line" ;).
Napisz na priv jak wygląda u Was wspólne pływanie.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w 2020 :)

_________________
rób, albo nie rób - nie ma próbowania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 12:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:24
Posty: 3405
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 256
Otrzymał podziękowań: 1141
Uprawnienia żeglarskie: galernik
A czy sprawdziluscie, czy aby na pewno wolno w chorwacji nurkowac, bez spelnienia ichniejszych warunkow licencyjnych?
Podobnie w Grecji, a wlasciwie w Grecji podobno jeszcze trudniej, bardziej restrykcyjnie. Nie znam tematu, a moje pytanie wynika z zasłyszanych info. Nie wiem ile w nich legend a ile faktów.
Te legendy które gdzieś tam w tyle glowy mam to:
W Grecji nie wolno nurkować ze sprzętem inaczej niź z licencjonnowanym miejscowym instruktorem. Samo posiadanie na jachcie sprzętu do nurkowania podlega penalizacji.

W Chorwacji nie wolno nurkowac inaczej niż w zorganizowanych grupach pod opieka licencjoniwanych szkół.

Jeśli ktos to przerabial sprawdził, chętnie dowiem się, jak jest naprawdę

_________________
Tomek Sosin - +48 724 334 721
... jakby było lepiej - to by sie nie dało wytrzymać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 19 sty 2020, o 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sie 2018, o 14:45
Posty: 51
Lokalizacja: Polska Południowa
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 8
Uprawnienia żeglarskie: teraz już takie, które mi wystarczą
Kiedyś trzeba było wykupić "izkaznice" niezależnie, gdzie chciałeś nurkować. Teraz w bazach nurkowych jest to niejako w cenie. Jeśli chcesz nurkować samodzielnie to roczne pozwolenie kosztuje 100kn. Problemem jest fakt, że pozwolenie na szkolenie jest kosmicznie drogie, lub nieosiagalne. Ja otrzymałem od zaprzyjaźnionych instruktorów chorwackich taki oto sposób:
- wystawiam przed kursem tymczasowe brevety (patenty) ale nie wysyłam dokumentów do federacji. Oficjalnie jesteś już nurkiem, więc możesz wykupić pozwolenie, a szkolenie odbywa się z już "licencjonowanym" nurasem, który wykupił sobie pozwolenie na podstawie papierów tymczasowych. Po kursie wysyłam papiery do federacji i po miesiącu masz plastik w domu.

Trochę brzmi to, jak obejść prawo, ale jest skuteczne i w świetle prawa poprawne.
Ważne jest, żeby mieć na łajbie oznakowanie "nurek w wodzie", a dodatkowo dla bezpieczeneństwa tlen (mam zawsze)... no i koniecznie wymagam ubezpieczenia obejmującego nurkowanie. Niezależnie od tego, jako instruktor zrzeszony w niemieckiej federacji CMAS VDST posiadam ubezpieczenie dla kursantów, ale paradoksalnie w tej sytuacji ono nie działa bo kursanci są już nurkami.

pzdr
Yoda

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kiedyś trzeba było wykupić "izkaznice" niezależnie, gdzie chciałeś nurkować. Teraz w bazach nurkowych jest to niejako w cenie. Jeśli chcesz nurkować samodzielnie to roczne pozwolenie kosztuje 100kn. Problemem jest fakt, że pozwolenie na szkolenie jest kosmicznie drogie, lub nieosiagalne. Ja otrzymałem od zaprzyjaźnionych instruktorów chorwackich taki oto sposób:
- wystawiam przed kursem tymczasowe brevety (patenty) ale nie wysyłam dokumentów do federacji. Oficjalnie jesteś już nurkiem, więc możesz wykupić pozwolenie, a szkolenie odbywa się z już "licencjonowanym" nurasem, który wykupił sobie pozwolenie na podstawie papierów tymczasowych. Po kursie wysyłam papiery do federacji i po miesiącu masz plastik w domu.

Trochę brzmi to, jak obejść prawo, ale jest skuteczne i w świetle prawa poprawne.
Ważne jest, żeby mieć na łajbie oznakowanie "nurek w wodzie", a dodatkowo dla bezpieczeneństwa tlen (mam zawsze)... no i koniecznie wymagam ubezpieczenia obejmującego nurkowanie. Niezależnie od tego, jako instruktor zrzeszony w niemieckiej federacji CMAS VDST posiadam ubezpieczenie dla kursantów, ale paradoksalnie w tej sytuacji ono nie działa bo kursanci są już nurkami.

pzdr
Yoda

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Przy okazji, na mailu masz info od Sabiny... pzdr

_________________
rób, albo nie rób - nie ma próbowania


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL