Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 28 mar 2024, o 17:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lis 2019, o 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
ins napisał(a):
piotras napisał(a):
Jezeli myslisz takze o czarterach w UK lepiej jest zrobic kurs i patent na wodach plywowych dlatego ,ze np w Southampton nikt Ci nie wyczarteruje lodzi jezeli nie masz TIDAL.


Co masz na myśli pisząc Tidal? Jakiś certyfikat, przeszkolenie, oświadczenie o praktyce na pływach i prądach?

Piotr Siedlewski
Nie ma jakiegoś osobnego szczególnego programu szkolenia z teorii. Ale ponieważ praktyka i egzamin odbywa sié na wodach pływowych ( ang TIDE) dlatego dużo jest o tym zjawisku na wykładach. Trzeba by poròwnać syllabusy, żeby ocenić różnicé.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 21:40 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotras napisał(a):
Nie ma jakiegoś osobnego szczególnego programu szkolenia z teorii. Ale ponieważ praktyka i egzamin odbywa sié na wodach pływowych ( ang TIDE) dlatego dużo jest o tym zjawisku na wykładach. Trzeba by poròwnać syllabusy, żeby ocenić różnicé.


Jesteś na bieżąco z wymogami egzaminów na RYA?
Od paru lat nie ma wymogu przeprowadzania egzaminu na YM offshore na wodach pływowych. Co najwyżej zalecany jest Yachtmaster shorebased, którego program pokrywa się z dobrze poprowadzonym kursem na JSM .
Pływy muszą być w praktyce poprzedzającej przystąpienie do egzaminu.

Ale do meritum. Czarterując jacht w okolicach, o których wspomniałeś będę musiał wykazać się posiadaniem jakiś certyfikatów typu YM lub odpowiednikami?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Gdybyś mògł podesłać syllabus teorii szkolenia w Polsce na odpowiednika coastal /yachtmaster wtedy możliwe by było poròwnanie. W moim regionie charterami zajmujà sié te same firmy, ktòre prowadza szkoły akredytowane przez RYA. Nie ma formalnego wymogu, ale to oni ustanawiajà kto może czarterować ich łòdki i mogà odmòwić jeżeli praktyka nie odbyła sié na tych wodach. Możesz czarterować już nawet z uprawnieniami day skippera, chociaż jedna z firm właśnie rozesłała maile, że minimum to coastal Skipper. Co do egzaminow to teoria day skipper egzamin plus praktyka na zaliczenie. Coastal /yachtmaster teoria egzamin. Coastal praktyka na zaliczenie, yachtmaster praktyczny egzamin.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 22:02 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotras napisał(a):
Gdybyś mògł podesłać syllabus teorii szkolenia w Polsce na odpowiednika coastal /yachtmaster

Tych sylabusów w Polsce jest tyle ile podmiotów szkoląco/egzaminujących, co najwyżej mogę podać linka do PZŻ który wcale nie jest potentatem szkolenia.
http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglar ... lenia-pzz/

Cytuj:
W moim regionie charterami zajmujà sié te same firmy, ktòre prowadza szkoły akredytowane przez RYA. Nie ma formalnego wymogu, ale to oni ustanawiajà kto może czarterować ich łòdki.


Wyobraź sobie, że pokrywa się to z moją wiedzą, ale co ja tam mogę wiedzieć na temat rynku czarterów, szkolenia i patentów w UK.

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: piotras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Tak to wyglàda w RYA ObrazekObrazekObrazek

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 22:22 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
W każdym razie sugerując, że w UK mogą być potrzebne kwitki na żeglowanie, obrałeś bardzo złą taktykę na tym forum. Tutaj, zaliczane jest takie stwierdzenie, do herezji.
Zastanów się czy nie lepiej zgłosić się do modów by usunęli parę zdań z Twoich postów.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 22:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
ins napisał(a):
W każdym razie sugerując, że w UK mogą być potrzebne kwitki na żeglowanie, obrałeś bardzo złą taktykę na tym forum. Jest to zaliczane tutaj do herezji.
Zastanów się czy nie lepiej zgłosić się do modów by usunęli parę zdań z Twoich postów.

Piotr Siedlewski
Nic takiego nie sugerowałem. Ponieważ temat jest o uprawnieniach, patentable oraz czarterach w dziale "prawo" zatem naturana rzecza jest dyskusja o formalnych uprawnieniach. Jak masz swojà łòdké lub kumpel Ci pożyczy to możesz sobie pływać gdzie chcesz i jak chcesz dopòki komuś nie zrobisz krzywdy bo żadne ubezpieczenie tego nie pokryje. Odnosze natomiast wrażenie, że chciałeś sié troché poharatać ze mnà, bo jestem nowy na forum. Ale ja naprawde nie mam na to ochoty, zatem przepraszam jeżeli, ktòryś z moich wpisòw wydał sié niejasny i spowodował, że poczułeś dysonans. Pozdrawiam.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 22:57 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotras napisał(a):
ins napisał(a):
W każdym razie sugerując, że w UK mogą być potrzebne kwitki na żeglowanie, obrałeś bardzo złą taktykę na tym forum. Jest to zaliczane tutaj do herezji.
Zastanów się czy nie lepiej zgłosić się do modów by usunęli parę zdań z Twoich postów.

Piotr Siedlewski
Nic takiego nie sugerowałem. Ponieważ temat jest o czarterach w dziale "prawo" zatem naturana rzecza jest dyskusja o formalnych uprawnieniach. Jak masz swojà łòdké lub kumpel Ci pożyczy to możesz sobie pływać gdzie chcesz i jak chcesz dopòki komuś nie zrobisz krzywdy bo żadne ubezpieczenie tego nie pokryje. Odnosze natomiast wrażenie, że chciałeś sié troché poharatać ze mnà, bo jestem nowy na forum. Ale ja naprawde nie mam na to ochoty, zatem przepraszam jeżeli, ktòryś z moich wpisòw wydał sié niejasny i spowodował, że poczułeś dysonans. Pozdrawiam.

Sent from my E6853 using Tapatalk


To konkretnie. Przychodząc z zewnątrz chcąc wyczarterować jacht z firmy, którą jak sam opisałeś,
Cytuj:
ale to oni ustanawiajà kto może czarterować ich łòdki i mogà odmòwić jeżeli praktyka nie odbyła sié na tych wodach. Możesz czarterować już nawet z uprawnieniami day skippera, chociaż jedna z firm właśnie rozesłała maile, że minimum to coastal Skipper.
opisujesz sytuację doskonale znaną każdemu, kto czarteruje raz po raz na tamtym rynku.

W żaden sposób nie zamierzam się haratać z Tobą, skoro to co napisałeś potwierdza wiedzę dość powszechną, aczkolwiek nie akceptowaną tutaj.
Wszak wlewasz miód na serce moje.

Aczkolwiek przyjmij moją radę i jak najszybciej poproś modów by usunęli zdania z Twoich postów sugerujące, iż patenty mogą być potrzebne do rekreacyjnego niekomercyjnego żeglowania na jachtach czarterowych, pod "Union Jack".


Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 7 lis 2019, o 23:11 przez ins, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
ins napisał(a):
piotras napisał(a):
ins napisał(a):
W każdym razie sugerując, że w UK mogą być potrzebne kwitki na żeglowanie, obrałeś bardzo złą taktykę na tym forum. Jest to zaliczane tutaj do herezji.
Zastanów się czy nie lepiej zgłosić się do modów by usunęli parę zdań z Twoich postów.

Piotr Siedlewski
Nic takiego nie sugerowałem. Ponieważ temat jest o czarterach w dziale "prawo" zatem naturana rzecza jest dyskusja o formalnych uprawnieniach. Jak masz swojà łòdké lub kumpel Ci pożyczy to możesz sobie pływać gdzie chcesz i jak chcesz dopòki komuś nie zrobisz krzywdy bo żadne ubezpieczenie tego nie pokryje. Odnosze natomiast wrażenie, że chciałeś sié troché poharatać ze mnà, bo jestem nowy na forum. Ale ja naprawde nie mam na to ochoty, zatem przepraszam jeżeli, ktòryś z moich wpisòw wydał sié niejasny i spowodował, że poczułeś dysonans. Pozdrawiam.

Sent from my E6853 using Tapatalk


To konkretnie. Przychodząc z zewnątrz chcąc wyczarterować jacht z firmy, którą jak sam opisałeś,
Cytuj:

W żaden sposób nie zamierzam się haratać z Tobą, skoro to co napisałeś potwierdza wiedzę dość powszechną, aczkolwiek nie akceptowaną tutaj.
Wszak wlewasz miód na serce moje.

Piotr Siedlewski


Może tak jest jak mówisz. Ale temat założył kolega, który takiej wiedzy nie posiada. Zatem odpowiedziałem na JEGO pytania. Czy przypadkiem nie po to jest forum, żeby dzielić sié wiedzà?

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:12 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotras napisał(a):
Może tak jest jak mówisz. Ale temat założył kolega, który takiej wiedzy nie posiada. Zatem odpowiedziałem na JEGO pytania. Czy przypadkiem nie po to jest forum, żeby dzielić sié wiedzà?


Doceń wobec to że dzielę się wiedzą z Tobą.

Piotr Siedlewski



Za ten post autor ins otrzymał podziękowanie od: piotras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Doceniam ufajàc , że wiesz co mòwisz, a nie mòwisz co wiesz .

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:43 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotras napisał(a):
Doceniam ufajàc , że wiesz co mòwisz, a nie mòwisz co wiesz


Napisz to w oryginale czyli po angielsku, dlatego że brzmi to po polsku jak 4 węzły na godzinę.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
piotras napisał(a):
ufajàc


piotras napisał(a):
sié wiedzà


Tak z ciekawości - co to są te wyboldowane literki ?

Znaczy czemu piszesz te znaki inaczej niż wyglądają one w polskim alfabecie?

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 7 lis 2019, o 23:58 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 7 lis 2019, o 23:56 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
bury_kocur napisał(a):
piotras napisał(a):
ufajàc


Tak z ciekawości - co to jest ta wyboldowana literka ?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

ins napisał(a):
sié wiedzà


Czepiasz się drobiazgów wynikających z technicznych problemów klawiatury, lub nieumiejętności jej dostosowania. Po co?

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2019, o 00:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
Czepiasz się drobiazgów wynikających z technicznych problemów klawiatury, lub nieumiejętności jej dostosowania. Po co?


Piotrze - litości - niczego się nie czepiam - poza tym piszę nie do Ciebie - pytam Pietrasa z czego wynika takie pisanie tych liter - jak z przestawionej klawiatury to rozumiem.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell



Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: Wojtek Bartoszyński
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2019, o 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1396
Podziękował : 787
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
bury_kocur napisał(a):
piotras napisał(a):
ufajàc


piotras napisał(a):
sié wiedzà


Tak z ciekawości - co to są te wyboldowane literki ?

Znaczy czemu piszesz te znaki inaczej niż wyglądają one w polskim alfabecie?
Niestety nie mam wszystkich polskich znakòw w klawiaturze telefonu a korzystam z Tapatalk. Musiałbym chyba coś tam pokombinować w ustawieniach. Ale mi sié nie chce.

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2019, o 20:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:57
Posty: 3236
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 332
Otrzymał podziękowań: 968
Uprawnienia żeglarskie: RYA/MCA Yachtmaster Ocean
Obiecałem sobie że nie będę się wdawał w forumowe przepychanki ale nie zdzierżyłem w obliczu manipulacji insa. Manipulacji, bo nie sadzę, żeby był aż tak nierozgarnięty.
Tak w UK obowiązuje bezpatencie w odróżnieniu od RP. Jeśli w UK kupisz sobie łódkę, powiedzmy 40 stopową, to o ile umiesz, możesz swobodnie nią żeglować (jak nie umiesz też możesz żeglować, ale do czasu: dopóki się nie utopisz, dopóki nie rozwalisz komuś czegoś, czy nie zrobisz komuś krzywdy, bo wówczas ubezpieczyciel puści cię w skarpetkach).
W RP, jak kupisz sobie taka samą 40 stopową łódkę, to żeby nią żeglować, musisz zdobyć patent przynajmniej jachtowego sternika morskiego. Inaczej łamiesz zapisy ustawy o żegludze śródlądowej i możesz ponieść tego konsekwencje karne.

Teraz czarter.
Zupełnie czym innym jest wymaganie patentu/certyfikatu przez właściciela jachtu od kogoś komu powierza swą własność od nakazu jego posiadania zapisanego w prawie powszechnym. W UK nie ma wymogu określonego przez prawo powszechne, że czarterobiorca ma mieć kwit potwierdzający umiejętności. Jeśli do czarterowni przyjdzie kumpel właściciela o którego umiejętnościach tenże ma wiedzę, to nikt mu nie zabrania puścić mu jachtu bez jakiegokolwiek patentu/certyfikaty. W RP prawo powszechne nakazuje posiadanie patentów i taki przypadek jest karygodny.

To tyle wyjaśnień insowi. Mam nadzieje że skończy swe manipulacje.

_________________
Jedni mówią po to, żeby mówić, a inni po to, żeby powiedzieć.



Za ten post autor Szaman3 otrzymał podziękowania - 2: Moniia, piotras
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 8 lis 2019, o 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
Szaman3 napisał(a):
W RP prawo powszechne nakazuje posiadanie patentów i taki przypadek jest karygodny.

Dodaj, że karygodny według ciebie lub podaj wiarygodne dane potwierdzające taką opinie.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 06:08 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Szaman3 napisał(a):
Obiecałem sobie że nie będę się wdawał w forumowe przepychanki ale nie zdzierżyłem w obliczu manipulacji insa. cut.....cut

To tyle wyjaśnień insowi. Mam nadzieje że skończy swe manipulacje.

Polemizujesz z swoimi własnymi imaginacjami. Jak zwykle zresztą.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 07:33 

Dołączył(a): 2 mar 2008, o 22:03
Posty: 9897
Podziękował : 370
Otrzymał podziękowań: 1279
Szaman3 napisał(a):
Obiecałem sobie że nie będę się wdawał w forumowe przepychank


Nie dobrze ,jak to mówią obiecanki Cavani

Szaman3 napisał(a):
ale nie zdzierżyłem w obliczu


Podziwiam tą pasję w dochodzeniu do prawdy.

Szaman3 napisał(a):
Manipulacji, bo nie sadzę, żeby był aż tak nierozgarnięty


Cenię u Pana Szamana to poczucie swojej ważności, moralnej wyższosci i elegancję w dyskusji. Tylko może lepiej przeczytać że zrozumieniem a potem dyskutować? A może lepiej nie używać argumentów ad personam?
Tak na moje oko pisząc takie teksty tworzy się przepychanki forumowe a nie rzetelną dyskusję.

Na to ostatnie jak widać liczyć nie za bardzo można :D

_________________
pozdrowienia piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 07:47 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
piotr6 napisał(a):
Tylko może lepiej przeczytać że zrozumieniem


To nie jest problem czytania, tylko jego braku. Szaman zamiast czytać, tworzy w swojej głowie, z liter i słów nie napisanych przez siebie, pasujący do jego wyobrażeń tekst, a następnie przypisuje wymyślone przez siebie idee, drugiej osobie.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:16 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
SIRK napisał(a):
Szaman3 napisał(a):
W RP prawo powszechne nakazuje posiadanie patentów i taki przypadek jest karygodny.

Dodaj, że karygodny według ciebie lub podaj wiarygodne dane potwierdzające taką opinie.
Nie tylko według niego a "przypadek angielski" pokazuje, że "obowiązek patentowy" to łamanie wolności obywateli.

Znasz to?
Art. 31.
1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:25 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jacek Woźniak napisał(a):
SIRK napisał(a):
Szaman3 napisał(a):
W RP prawo powszechne nakazuje posiadanie patentów i taki przypadek jest karygodny.

Dodaj, że karygodny według ciebie lub podaj wiarygodne dane potwierdzające taką opinie.
Nie tylko według niego a "przypadek angielski" pokazuje, że "obowiązek patentowy" to łamanie wolności obywateli.

Zarówno Szaman jak i Ty nie jesteście na bieżąco z polskim prawem albo co bardziej prawdopodobne zamiast przeczytać normujące żeglowanie w Polsce przepisy dorabiacie własne.

Proszę wskazać jakikolwiek akt prawny przymuszający ogół obywateli/ek RP do posiadania patentu motorowodnego lub żeglarskiego.

Dotyczy to tylko tych, którzy mają ochotę być kierownikiem statku
1. żaglowego o długości ponad 7,499999999 etc metra
2. mechanicznego o mocy ponad 10 kW
, ale nawet nie posiadając patentu, można być kierownikiem statku o o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, którego prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 9 lis 2019, o 08:37 przez ins, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:32 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Piotrze, bezpatencie do 7,5m, 10 kW i 15km/h dla hausebotów nie jest wolnością.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:37 

Dołączył(a): 16 lis 2010, o 16:17
Posty: 10463
Podziękował : 1300
Otrzymał podziękowań: 4172
Uprawnienia żeglarskie: pływam sobie gdzie chcę
SIRK napisał(a):
Szaman3 napisał(a):
W RP prawo powszechne nakazuje posiadanie patentów i taki przypadek jest karygodny.

Dodaj, że karygodny według ciebie lub podaj wiarygodne dane potwierdzające taką opinie.


Znam 2 przypadki ukarania osoby prowadzącej jednostkę wodną bez uprawnień. (Tak też można rozumieć ta część wpisu Mariusza).


Ostatnio edytowano 9 lis 2019, o 08:42 przez plitkin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:38 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jacek Woźniak napisał(a):
Piotrze, bezpatencie do 7,5m, 10 kW i 15km/h dla hausebotów nie jest wolnością.


Ale również nie jest przyczynkiem do pisania ...,bredni autorstwa Szamana.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 08:59 

Dołączył(a): 27 lis 2011, o 22:03
Posty: 3355
Podziękował : 212
Otrzymał podziękowań: 388
Uprawnienia żeglarskie: nikt
Piotrze nie wiem czy moja to sprawka, że dodałeś do swojego postu infoomację o obowiązku patentowym? Ja odpowiadając tego nie widziałem.
ins napisał(a):
Proszę wskazać jakikolwiek akt prawny przymuszający ogół obywateli/ek RP do posiadania patentu motorowodnego lub żeglarskiego.

Powiedz, że żartujesz.
Ale proszę:
Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (z późniejszymi zmianami)

ins napisał(a):
Ale również nie jest przyczynkiem do pisania ...,bredni.

Nie pamiętam dokładnie ale w stanie wojennym godzina policyjna obowiązywała od 2200 do 0500. Ale potem mogliśmy się cieszyć wolnością do syta!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 09:07 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
Jacek Woźniak napisał(a):
ins napisał(a):
Proszę wskazać jakikolwiek akt prawny przymuszający ogół obywateli/ek RP do posiadania patentu motorowodnego lub żeglarskiego.

Powiedz, że żartujesz.
Ale proszę:
Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (z późniejszymi zmianami)

Dotyczy to tylko tych, którzy chcą żeglować na określonej wielkości jednostkach.
Z podobnym prawem spotykamy się w wielu krajach Europy.
Różne tylko są te wielkości.
Czy obywatele Szwecji, Niemiec, Hiszpanii są w radykalnie innej sytuacji?

Cytuj:
Nie pamiętam dokładnie ale w stanie wojennym godzina policyjna obowiązywała od 2200 do 0500. Ale potem mogliśmy się cieszyć wolnością do syta!


Twoje porównania z stanem wojennym, są delikatnie pisząc idiotyczne.
Dlatego że możesz bez żadnych konsekwencji pisać i zabiegać o zmianę panujących w "obszarze patentów" przepisów.
Nikt nie zleje Ciebie pałką, nie wsadzi na dołek.

Jeśli uważasz, że przepisy są złe to masz wielkie pole do popisu.
Są biura poselskie, organizacje etc.
Just do it!!!

Piotr Siedlewski


Ostatnio edytowano 9 lis 2019, o 09:26 przez ins, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 09:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
ins napisał(a):
nawet nie posiadając patentu, można być kierownikiem statku o o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, którego prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.


Każdego ?

Czy nie aby tylko jachtu motorowego ?

Ustawa o Żegludze Śródlądowej
Art. 37a.
1. Prowadzenie statków przeznaczonych do uprawiania sportu lub rekreacji, zwane dalej "uprawianiem turystyki wodnej", wymaga:
1) posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa;
2) przestrzegania zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu turystyki wodnej.

2. Przepisy ust. 1 dotyczą statków przeznaczonych do uprawiania turystyki wodnej:
1) o napędzie żaglowym (jachtów żaglowych), które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny;
2) o napędzie mechanicznym (jachtów motorowych), w tym także skuterów wodnych, łodzi pneumatycznych i poduszkowców;
3) o napędzie innym niż żaglowy lub mechaniczny.
3. Uprawianie turystyki wodnej na jachtach żaglowych o długości kadłuba powyżej 7,5 m lub motorowych o mocy silnika powyżej 10 kW wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego wydanego przez właściwy polski związek sportowy.
4. Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Ostatnio edytowano 9 lis 2019, o 09:25 przez bury_kocur, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 lis 2019, o 09:20 
*** Ban ***

Dołączył(a): 20 mar 2010, o 02:26
Posty: 4717
Podziękował : 39
Otrzymał podziękowań: 706
Uprawnienia żeglarskie: K.J.
bury_kocur napisał(a):
Każdego ?

Czy nie aby tylko jachtu motorowego ?


To zależy tylko od organu rejestracyjnego i cech konstrukcyjnych.

Piotr Siedlewski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL