Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 16 kwi 2024, o 19:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2020, o 13:16 

Dołączył(a): 2 maja 2020, o 13:11
Posty: 10
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: mam
Witam serdecznie :D
Nie wiedziałem w jakim dziale to napisać…
Chciałem poprosić Was o pomoc i radę.
Ze względu na przewlekłą chorobę jestem teraz praktycznie całkowicie wyłączony z żeglowania.
Pomyślałem żeby znaleźć osobę/y która zajmie się moim jachtem w zamian za możliwość żeglowania na nim przez kilka - kilkanaście miesięcy.
Ludzi dla których żeglarstwo jest ważną częścią życia, uczciwych i z jakimś doświadczeniem na morzu.
Jeśli ktoś ma pomysł na biznes z udziałem jachtu (i zdrowie do jego realizacji!) - też jestem otwarty.
Jeśli np. ktoś marzy o kilkumiesięcznym rejsie, chce i potrafi samodzielnie zająć się jachtem - to zapraszam do kontaktu.
Jacht obecnie w Hiszpanii (Costa Dorada) ale jestem otwarty na przestawienie go w dowolne miejsce świata (gdzie koszty postoju nie są horrendalnie wysokie).
To morski 12 metrowy, 8 letni Beneteau, 3 kabiny 2-os + 1 łazienka.
Wyposażony z myślą o komfortowym pływania z rodziną, nigdy nie czarterowany, kompletnie wyposażony, bardzo zadbany.
Nie jest to moja oferta czarterów ani organizacji rejsów - ja sam nie mam siły ani zdrowia się tym zajmować.

Proszę Was - podpowiedzcie mi co w takiej sytuacji mogę jeszcze zrobić?
Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie.
Adam.

P.S.
Wiem że mogę sprzedać jacht, ale jakoś ciężko mi o tym myśleć - włożyłem w niego wiele serca i traktuję go jak członka rodziny…
Zapraszam do kontaktu na PW.
Przepraszam jeśli nie odpiszę natychmiast ale ze względu na złe samopoczucie i pobyty w szpitalu nie zaglądam codziennie do internetu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 maja 2020, o 13:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 00:53
Posty: 16788
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 4099
Otrzymał podziękowań: 3967
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Odpowiem, ale nie po to, że mam jakiś pomysł, czy żeby dawać rady, tylko żeby napisać, że Ci współczuję i rozumiem nieco Twoją sytuację.

Kilka lat temu chciałem żaglowym kajakiem płynąć przez Bałtyk, a od paru lat jestem prawie uziemiony. Nie miałem nigdy dużego jachtu, ale problemy mam z małymi łódkami bez kabiny. Dzisiaj obie czekają w garażu, na poluzowanie restrykcji epidemicznych, ale nie jest pewne, czy nawet wtedy dam radę pożeglować po Zalewie Zegrzyńskim. Wodowanie i wyciąganie na brzeg we dwoje jest zbyt męczące i w ostatnim sezonie tylko kilka razy, dzięki pomocy młodych z rodziny Kasi, zeszliśmy na wodę - na kilka godzin.

Życzę więc szybkiego rozwiązania Twojej sprawy i dużo zdrowia!

_________________
Robert Hoffman
***
https://stareaparatyimojefotografowanie.blogspot.com/



Za ten post autor robhosailor otrzymał podziękowanie od: adseg
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2020, o 06:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 11:32
Posty: 14003
Lokalizacja: Miasto 178 Mm na południe od Bornholmu
Podziękował : 1930
Otrzymał podziękowań: 2010
Uprawnienia żeglarskie: Kurde, no, brzydzę się sobą ale mam.
Jestem armatorem dużo mniejszego jachtu, przed nim dwóch innych. Rozumiem co to znaczy być uczuciowo związany ze swoją łódką.
Na szczęście zdrowie mi na razie dopisuje, ale trochę latek na karku już jest i nie wiadomo co będzie za rok, trzy. pięć...
Propozycja jest ogromnie atrakcyjna, więc nie będziesz miał raczej problemu ze zrealizowaniem zamiaru.
Oby tylko jacht trafił w dobre ręce, i raczej nie do biznesu. Jachty czarterowane - bo jeśli biznes - to chyba tylko czarter, bardzo szybko tracą na wartości, o nieswoje się nie dba. Chyba, że znajdziesz stałego skippera, któremu można zaufać.
Ja bym swojego nie wyczarterował, choć ma 46 lat i ułamek wartości Twojego.
Zanim się na kogoś zdecydujesz popytaj dyskretnie starych Forumowiczów, może będą znali tą osobę i coś doradzą.
Szkoda fajnego jachtu na zatracenie...
Zdrówka życzę. :)

_________________
Konsul 37 "Don Kichot"
POL 0001WR
MMSI 261037650
www.jachtdonkichot.pl


A po nocy nadchodzi dzień... I niech już tak zostanie.



Za ten post autor Kurczak otrzymał podziękowania - 3: adseg, Catz, sirapacz
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2020, o 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2019, o 11:31
Posty: 1398
Podziękował : 793
Otrzymał podziękowań: 604
Uprawnienia żeglarskie: beztalencie
Witam. Wysłałem Ci wiadomość na PW. Pozdrawiam

Sent from my E6853 using Tapatalk

_________________
"nigdy nie polemizuj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem" M Twain


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 maja 2020, o 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 22:06
Posty: 1574
Podziękował : 137
Otrzymał podziękowań: 303
Uprawnienia żeglarskie: ActiveCaptain & more
adseg napisał(a):
Wiem że mogę sprzedać jacht,

Niestety ale z ekonomicznego punktu widzenia jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. Jest to na pewno bardzo okrutne ale myślę, że choć nie ta skala to mam prawo to powiedzieć. Już od ponad roku „sprzedaje” swój jacht ale niewiele osób o tym wie a ja nawet nie wystawiłem ceny, jednakże jest to nieuniknione a zwlekając tracę wymierne pieniądze.

_________________
Boat swapping, zapraszam viewtopic.php?f=3&t=23581

Pozdrawiam,
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2020, o 08:56 

Dołączył(a): 2 maja 2020, o 13:11
Posty: 10
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: mam
Dzięki za to napisałeś :)
Mam nadzieję właśnie z pomocą Forum znaleźć kogoś odpowiedzialnego.
Łódkę oddać do firmy czarterowej - niechętnie... widziałem jak te jachty wyglądają po 2-3 sezonach.... :(
Prowadzę na razie pewne rozmowy, a i napewno zapytam starych Forumowiczów o opinie.
Dziękuje za głos w moim temacie.
Pozdrawiam serdecznie. Adam

Kurczak napisał(a):
Rozumiem co to znaczy być uczuciowo związany ze swoją łódką.
Oby tylko jacht trafił w dobre ręce, i raczej nie do biznesu.
Zanim się na kogoś zdecydujesz popytaj dyskretnie starych Forumowiczów, może będą znali tą osobę i coś doradzą.
Szkoda fajnego jachtu na zatracenie...
Zdrówka życzę. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 6 maja 2020, o 09:06 

Dołączył(a): 2 maja 2020, o 13:11
Posty: 10
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: mam
SIRK napisał(a):
adseg napisał(a):
Wiem że mogę sprzedać jacht,

Niestety ale z ekonomicznego punktu widzenia jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Cześć Krzysztof - masz rację ale staram się myśleć że zrobię to w ostateczności. Chciałbym tym jachtem popoływać jak może troche zdrowie odpuści... Może....:)
Tak jak napisałem włożyłem w niego sporo serca i traktuję jak drugi dom...
Pozdrawiam serdecznie. Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2020, o 07:54 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 14:17
Posty: 371
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 40
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
adseg napisał(a):
Jacht obecnie w Hiszpanii (Costa Dorada) ale jestem otwarty na przestawienie go w dowolne miejsce świata (gdzie koszty postoju nie są horrendalnie wysokie).
To morski 12 metrowy, 8 letni Beneteau, 3 kabiny 2-os + 1 łazienka.
Wyposażony z myślą o komfortowym pływania z rodziną, nigdy nie czarterowany, kompletnie wyposażony, bardzo zadbany.


Jeżeli jest jak piszesz to masz zawsze 2 opcje,
- zaplacić komus za doglądanie jachtu ( za 100 euro można mieć ladowanie akumulatorów i jedno mycie w miesiącu) czy to na wodzie czy z wyciągniętym jachtem
- sprzedać

Nie miej złudzeń że ktokolwiek zaopiekuje się jachtem zwłaszcza w dobrym ztanie tak aby nie było żal mniej niż ze sprzedaży.

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 9 maja 2020, o 09:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 00:42
Posty: 13977
Lokalizacja: Przedmieścia Gdańska
Podziękował : 338
Otrzymał podziękowań: 2423
Uprawnienia żeglarskie: Do pływania tym czym pływam wystarczają
adaswa napisał(a):
Nie miej złudzeń że ktokolwiek zaopiekuje się jachtem zwłaszcza w dobrym ztanie tak aby nie było żal mniej niż ze sprzedaży.


Są Adam tacy fanatycy - coś o tym wiem, ale faktycznie trafić na taką osobę bardzo trudno.

Czasem naprawdę zdrowiej sprzedać.

_________________
Pozdrawiam
Włodzimierz "Bury Kocur" Ring
S/y "Bury Kocur IV"
POL 8888
MMSI 261 03 14 50

"Jeżeli chodzi o podatki to nikt nie jest patriotą"
G.Orwell


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 lip 2020, o 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2020, o 20:54
Posty: 1
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
Uprawnienia żeglarskie: Kapitan jachtowy
Witaj,

Moja córka mieszka od lat w Hiszpanii. Ja z żoną zamierzamy w tym roku kupić mieszkanie w Hiszpanii I osiąść tam. Co do praktyki żeglarskiej i szkutniczej to w skrócie: pracowałem w stoczni jachtowej w Szwecji, prowadziłem rejsy przez Atlantyk (2018), mnóstwo na Śródziemnym, pływałem na Bałtyku, Północnym. Od lat organizuję i prowadzę rejsy tylko dla rodziny i znajomych. Co do mojej staranności i solidności to Jestem w stanie przedstawić referencje wielu osób, które od 16 lat pływają ze mną. Podjąłbym się opieki nad jachtem, ale musielibyśmy porozmawiać telefonicznie. W kolejnym kroku konieczna by była umowa określająca obowiązki „opiekuna” i armatora.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 lip 2020, o 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2009, o 17:32
Posty: 1344
Lokalizacja: Turowice /k.Konstancina-Jeziorny
Podziękował : 547
Otrzymał podziękowań: 429
Uprawnienia żeglarskie: bezpatencie
*sprawdzić czy nie "skipper grzesiek"
;)

BP, NMSP:)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Łódź motorowa | Frezowanie modeli 3D | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Wypadki jachtów | Marek Tereszewski dookoła świata | Projektowanie graficzne


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.



POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL