Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 18 lip 2018, o 06:50

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2018, o 23:51 

Podziękował : 968
Otrzymał podziękowań: 1044
Uprawnienia żeglarskie: sternik
I są środki. Ale jeszcze nie kopią.
https://logistyka.wnp.pl/mateusz-morawi ... 1_0_0.html

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 01:37 

Podziękował : 24
Otrzymał podziękowań: 7
Uprawnienia żeglarskie: jsm
I pomyśleć, że głupie 1300 metrów kanału ze śluzą budzi takie emocje :mrgreen:

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 03:10 

Podziękował : 1961
Otrzymał podziękowań: 1454
Uprawnienia żeglarskie: ...
Mir napisał(a):
Ale jeszcze nie kopią.
Kopią już dawno... ale jeszcze nie grunt...

Za ten post autor Stara Zientara otrzymał podziękowanie od: Mir
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 09:44 

Podziękował : 10
Otrzymał podziękowań: 16
Uprawnienia żeglarskie: sternik morski
Będzie, ale mim zdaniem tylko dla jachtów żaglowych, motorowych, kutrów rybackich i białej floty. Dobre i to :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 09:49 

Podziękował : 161
Otrzymał podziękowań: 1416
Uprawnienia żeglarskie: Kpt jacht., kpt mot., mech. statkowy
Wojtasbis napisał(a):
I pomyśleć, że głupie 1300 metrów kanału ze śluzą budzi takie emocje

Nie - to nie 1300 metrów budzi takie emocje, tylko marnotrawienie państwowych pieniędzy.

Jakbyś Ty wyłożył na tą inwestycję Swoje środki to mimo osobistej niechęci do tego projektu też poprę go bo może raz na 5 lat tam popłynę - a co tam ... :mrgreen:

Ale przeciwny jestem wydawania na tą nikomu niepotrzebną inwestycję środków z moich podatków.

POL 8888

Za ten post autor bury_kocur otrzymał podziękowanie od: M@rek
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 10:04 

Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 3
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
bury_kocur napisał(a):
Wojtasbis napisał(a):
I pomyśleć, że głupie 1300 metrów kanału ze śluzą budzi takie emocje

Nie - to nie 1300 metrów budzi takie emocje, tylko marnotrawienie państwowych pieniędzy.

Jakbyś Ty wyłożył na tą inwestycję Swoje środki to mimo osobistej niechęci do tego projektu też poprę go bo może raz na 5 lat tam popłynę - a co tam ... :mrgreen:

Ale przeciwny jestem wydawania na tą nikomu niepotrzebną inwestycję środków z moich podatków.
A co z finansowaniem nauki geografii, filozofii czy historii, że o muzyce nie wspomnę? Drogi też mają budować kierowcy? To, że kolej mają budować kolejarze oczywiste.

Tak przy okazji to ciekaw jestem jakie byłyby reakcje i komentarze gdyby ten projekt realizowało PO? Protestowano by pod hasłem bo zniszczy kaczki? ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 10:12 

Podziękował : 2732
Otrzymał podziękowań: 3156
Uprawnienia żeglarskie: różne....
kawa62 napisał(a):
Będzie, ale mim zdaniem tylko dla jachtów żaglowych, motorowych, kutrów rybackich i białej floty. Dobre i to :-)

Bo przecież jachty żaglowe, motorowe, kutry rybackie i biała flota bez "przekopu" na Zalew ni cholery nie mogą wpływać... :roll:

Z drugiej strony, masz rację, dobre i to ;)
Bo przecież, choć kołdra co raz krótsza, wciąż lepiej jeżeli ta kasa zostanie zmarnowana na ściemę z "przekopem" - niż gdyby miała pójść na koleją fundację /baczność/ narodową /spocznij/, albo na mnożenie dzieł rydzykownych...

Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 10:14 

Podziękował : 195
Otrzymał podziękowań: 507
Uprawnienia żeglarskie: niebieskie, plastikowe, ze zdjęciem
RetususClavus napisał(a):
Tak przy okazji to ciekaw jestem jakie byłyby reakcje i komentarze gdyby ten projekt realizowało PO? Protestowano by pod hasłem bo zniszczy kaczki?

Sam możesz to sprawdzić. Ten wątek założony został w 2012 roku. I raczej wszyscy w nim piszący trzymają się swojego zdania.

Za ten post autor damit otrzymał podziękowania - 3: Jurmak, M@rek, Stara Zientara
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 14 lip 2018, o 10:54 

RetususClavus napisał(a):
Tak przy okazji to ciekaw jestem jakie byłyby reakcje i komentarze gdyby ten projekt realizowało PO? Protestowano by pod hasłem bo zniszczy kaczki? ;)

Gdybyś naprawdę był ciekaw, zajrzałbyś na pierwsze strony wątku.
I nie wciskałbyś innym w usta jakiś własnych bajdurzeń o niszczeniu kaczek, nawet z krzywym uśmieszkiem, nieprawdaż?

Jeżeli masz ochotę komentować takie poglądy, których co prawda nigdy nie wyraziłem, ale które kompletnie bez sensu i z sobie tylko znanej przyczyny usiłujesz mi przypisać - droga wolna. Śmiesznych nigdy dość...

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 17 lip 2018, o 00:10 

Przygotowany przez olsztyński RDOŚ „Raport oddziaływania na środowisko”, którego błyskawiczne konsultacje właśnie zakończono, w części poświęconej korzyściom z budowy "przekopu" zakłada wzrost przeładunków w porcie w Elblągu - do 20 mln ton.

Przeładunki rzędu 20 mln ton – to wielkość niemal taką sama, jaka obecnie realizowana jest w porcie Gdynia (2017 - 21.225 mln ton).
Ma to zostać zrealizowane mikro-stateczkami do 4m zanurzenia i do 100m długości (to maksymalne parametry statku zdolnego przejść „przekop” – powtarzane do znudzenia we wszystkich dokumentach)…

To daje kilkanaście tysięcy statków rocznie .
Czyli od kilkadziesiąt takich statków dziennie.

Eeeech - czegóż nie podpisze urzędnik dla wykazania "nadrzędnego interesu publicznego", w ramach którego będzie mógł przytulać się do wydawania miliarda czy dwu z publicznej kasy...
;)

Więcej:
http://zulawytv.pl/2018/07/16/kolejne-z ... -wislanej/

Za ten post autor Jaromir otrzymał podziękowania - 4: damit, markrzy, Stara Zientara, WrobelSwirek
Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74