Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 24 maja 2019, o 01:50
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2012, o 07:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 19:03
Posty: 4649
Podziękował : 636
Otrzymał podziękowań: 301
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Będzie trudniej zdobyć uprawnienia na skuter wodny niż Boeing'a!
Niestety tytuł musi być krótki i nie zmieściło mi się słowo będzie

Stanowisko Academia Nautica:

Cytuj:
UPRAWNIENIA ŻEGLARSKIE - STARE I NOWE PRZEPISY


Od 16 października 2012 na mocy postanowień Ustawy o sporcie przestało obowiązywać dotychczasowe rozporządzenie Ministra Sportu w sprawie uprawiania żeglarstwa opublikowane w Dziennikach Ustaw nr 105 i 151 w 2006 roku. Z tego powodu ostatnie tegoroczne egzaminy żeglarskie i motorowodne odbyły się w niedzielę 14.10.2012 a najpóźniej do poniedziałku 15.10.2012 należało złożyć w PZŻ i PZMWiNW wnioski o nadanie morskich stopni JSM/MSM/KJ/KM na podstawie stażu.
Ministerstwo Sportu było zobowiązane ustawowo do opublikowania nowego rozporządzenia najpóźniej do 15.10.2012, ale dopiero po 2 latach oczekiwania, na kilkanaście dni przed upływem ustawowego terminu rozpoczęły się prace nad nowym rozporządzeniem. Wskutek nagonki prasowej jego trzeci, oficjalny już projekt został wreszcie ogłoszony w dniu 25.10.2012 rozpoczynając oficjalne konsultacje społeczne i międzyresortowe nad jego treścią. Jest ona dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej MSiT tutaj:
http://bip.msit.gov.pl/portal/bip/21/10 ... ystyk.html

Niestety przygotowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projekt jest fatalny, zbyt rygorystyczny i narusza podstawową zasadę państwa prawa nieodbierania uprawnień nabytych. W szczególności uderza w młodzież licealną oraz amatorów skuterów wodnych.
Niewiarygodne, ale według tego projektu łatwiej i taniej będzie uzyskać uprawnienia na Boeinga niż na skuter wodny na Zegrzu czy Mazurach.

Czemu? Bo projekt opiera się na przepisach obowiązujących w latach 2006-2012 ale niestety powiela zawarte w nich błędy i wprowadza nowe, które stawiają go na głowie. Utrzymano system 4 patentów żeglarskich i 4 motorowodnych (+ 1 na silnik i 1 licencja na holowanie).
Zrezygnowano z przywrócenia egzaminów na wyższe stopnie (na JSM i postulowany przez PZŻ na KJ) i szkoda bo nadawanie tych kiedyś najbardziej renomowanych stopni wyłącznie na podstawie stażu niczemu nie służy - równie dobrze można by je po prostu zlikwidować. Egzaminy naszym zdaniem powinny jednak wrócić, z tym że przy jednoczesnym rozszerzeniu uprawnień SJ do np 15-18m, tak by stopień JSM nie było tak ludziom potrzebne. Inna sprawa, że system uprawnień po wydaniu tylko na podstawie stażu tysięcy „plastikowych” morsów i kapitanów już został tak zepsuty, że właściwie jest nie do naprawienia i może rzeczywiście nie ma już sensu tego zmieniać.
Wprowadzono jedyną dobrą i dość ważną zmianę: wymóg POZYTYWNEJ opinii z rejsu, a dotąd, od 2006 roku mogła być każda, nawet negatywna.
Ze złych rzeczy w żeglarstwie: wycofano się z egzaminów na JSM i MSM ale zostawiono dostosowany do tego projektu uproszczony zakres wymagań na SJ, bez pływów. Na pewno to wygodniejsze dla szkół i kursantów, ale dla bezpieczeństwa już niekoniecznie bo mało kto się zapisze na dobrowolne szkolenia z pływów.
Wprowadzenie w rozporządzeniu wymogu manewrów przy kei pod żaglami na ŻJ i SJ jest groźne z punktu widzenia obowiązujących zakazów w przepisach lokalnych manewrowania w portach i przystaniach pod żaglami. Kto będzie odpowiadał za ewentualny wypadek w trakcie szkolenia lub egzaminowania?
Prawdziwy HORROR to jednak zmiany w patentach motorowodnych. Minister Lipiec juz raz w sierpniu 2006 (Dz.U. 151/2006) poprawiał własne rozporządzenie z czerwca 2006 (Dz.U.105/2006). Ktoś, kto napisał ten nowy, trzeci projekt, najwyraźniej nie ma pojęcia, jakie będą skutki tego, że wg projektu by popływać skuterem wodnym powyżej 60kW trzeba będzie najpierw wypływać 200h na MORZU jachtem MOTOROWYM. Nieprzypadkiem nowelizacja Ministra Lipca dopuszczała też staż ze śródlądzia. Kogo na to stać by pływać 200h jachtem motorowym na morzu? Bo już nie będzie uznawany staż z jachtów żaglowych. O jakich kosztach tu mówimy? 200 godzin przy przeciętnym zużyciu paliwa morskiej łodzi motorowej na poziomie 30-50 litrów na godzinę daje za samo paliwo 6000-10000 litrów paliwa za 36.000-60.000 PLN (o ile nie podrożeje) a wraz z kosztami czarteru (minimum*2) to minimum ok. 72.000-120.000 PLN. Oznacza to, że taniej będzie przy tym wymogu zostać pilotem Boeinga Dreamilnera niż uzyskać prawo do poprowadzenia typowego skutera wodnego po Zalewie Zegrzyńskim!
Oddzielna sprawa, że nieuzasadniony limit 18 lat na SSM pozbawia polską młodzież możliwości legalnego pływania skuterami wodnymi, z których niemal wszystkie mają moc powyżej 60kW.
Utrzymanie limitu uprawnień Sternika Motorowodnego na poziomie 60kW utrzymuje kolejną dziwna granicę w polskim prawie, zamiast na przykład wyrównać do istniejacych 75kW (100KMech) bedacych ustawową granicą małych łodzi motorowych na wodach sródlądowych.
Jeszcze większy absurd to poniekąd całkowicie zbędne w polskim prawie licencje, które połączono i teraz ktoś kto chciałby sobie poholować narciarza MUSI dodatkowo być szkolony z holowania statków powietrznych co dramatycznie podniesie koszt szkolenia i uczyni je bardziej niebezpiecznym.
Poza tym nie usunięto żadnych zbędnych rygorów z 2006 roku takich jak wymóg 18 lat na Sternika Jachtowego (wcześniej było 16 lat i nie wynikły z tego żadne wypadki) albo ograniczenia uprawnień SSM (Starszego Sternika Motorowodnego) do 12m (wcześniej były 24m długości kadłuba i też nie wynikły z tego nigdy żadne zagrożenia). Nadal więc niższy patent SM (Sternika Motorowodnego) ma pozwalać na wodach przybrzeżnych prowadzić jachty motorowe do 24m a WYŻSZY SSM tylko do 12m długości.
Niekompetencja Urzędników Ministerstwa Sportu, którzy od 7 lat powielają w przepisach takie rzeczy i nadal maja zamiar to robić jest po prostu porażająca..

Jeżeli ktokolwiek z odbiorców tego komentarza ma możliwość wpłynięcia na prace MSiT lub naświetlenia tych problemów w mediach, to gorąco zachęcam do tego dla dobra wszystkich polskich wodniaków, a zwłaszcza dla polskiej młodzieży, w którą ten projekt bez powodu uderza..
Można też przesłac swoje uwagi i postulaty na adres Ministerstwa Sportu. Listy i maile nadane jeszcze w październiku maja szansę wpynąc na przebieg prac legislacyjnych i uchronić nas wszystkich przed skutkami niekompetencji urzędników MSiT .

Można je nadać listownie na adres:

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
Minister Joanna Mucha
Sekretarz Stanu Grzegorz Karpiński
00-082 Warszawa ul. Senatorska 14

lub faxem na:
(22) 2443 255 (Minister)
(22) 2443 209 (Sekretarz stanu)

oraz równolegle na:
kontakt@msport.gov.pl

z poważaniem,

Witold Chocholak
ACADEMIA NAUTICA
Licencjonowana Szkoła Żeglarstwa PZŻ i ISSA
02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34 lok. 17 (10.00-18.00)

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 07:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2007, o 13:00
Posty: 4771
Podziękował : 154
Otrzymał podziękowań: 310
Uprawnienia żeglarskie: -)
Kuracent napisał(a):
Zrezygnowano z przywrócenia egzaminów na wyższe stopnie (na JSM i postulowany przez PZŻ na KJ) i szkoda bo nadawanie tych kiedyś najbardziej renomowanych stopni wyłącznie na podstawie stażu niczemu nie służy


Ale na podstawie szkoleń, to owszem! Panu Ch!

Kuracent napisał(a):
równie dobrze można by je po prostu zlikwidować.


Jak najbardziej!

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kuracent napisał(a):
Na pewno to wygodniejsze dla szkół i kursantów, ale dla bezpieczeństwa już niekoniecznie bo mało kto się zapisze na dobrowolne szkolenia z pływów.


I znowu obowiązkowe kursy się marzą.

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kuracent napisał(a):
Kto będzie odpowiadał za ewentualny wypadek w trakcie szkolenia lub egzaminowania?


Jak to kto? Instruktor, a kto niby miałby odpowiadać? Kursanci?

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kuracent napisał(a):
Nieprzypadkiem nowelizacja Ministra Lipca dopuszczała też staż ze śródlądzia. Kogo na to stać by pływać 200h jachtem motorowym na morzu?


Znowu po kieszeni.... będzie mniej chętnych na kursy st.s.m

* ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *

Kuracent napisał(a):
Jeszcze większy absurd to poniekąd całkowicie zbędne w polskim prawie licencje, które połączono i teraz ktoś kto chciałby sobie poholować narciarza MUSI dodatkowo być szkolony z holowania statków powietrznych co dramatycznie podniesie koszt szkolenia i uczyni je bardziej niebezpiecznym.


A raczej mniej opłacalnymi dla szkółki...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 08:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 19:03
Posty: 4649
Podziękował : 636
Otrzymał podziękowań: 301
Uprawnienia żeglarskie: k.j., kpt.mt.
Piotrze!

To trafna diagnoza powodów napisania takiego stanowiska przez AN.

Ale trzeba przyznać jednak, że Witold Chocholak ma trochę racji. W przypadku skuterów na Zegrzu mamy już absurd, że trzeba mieć wcześniej uprawnienia do prowadzenia motorówek 12m. ... na morzu! A to wymaga m.in. 200h. stażu itd. Inaczej nie masz uprawnień, bo nie ma skuterów np. o mocy 20KM. A obecna propozycja ... utrudnia to jeszcze bardziej.

Co do uprawnień dla s.j. 15-18m., które proponuje szef AN, to podpisuję się! Jakiekolwiek intencje miał, to biję Mu BRAVO!

pzdr,
Andrzej Kurowski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 10:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 20:37
Posty: 11059
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1199
Otrzymał podziękowań: 1296
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Kuracent napisał(a):
Ale trzeba przyznać jednak, że Witold Chocholak ma trochę racji. W przypadku skuterów na Zegrzu mamy już absurd, że trzeba mieć wcześniej uprawnienia do prowadzenia motorówek 12m. ... na morzu! A to wymaga m.in. 200h. stażu itd. Inaczej nie masz uprawnień, bo nie ma skuterów np. o mocy 20KM. A obecna propozycja ... utrudnia to jeszcze bardziej.

Andrzeju , jaki jest Twój zamysł - żaglarza- w stronę skuterów się zwracać ?

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2009, o 00:40
Posty: 337
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: plastikowy kapitan lipcowy :))
Kuracent napisał(a):
W przypadku skuterów na Zegrzu mamy już absurd

Absurd to są te skutery, szatański wynalazek :evil:
Hałasuje toto, i jeszcze kręcą się w jednym miejscu, zamiast popłynąć w jasną ch...rę.
Jedyną przyjemność ma ten co płynie, a setki innych się męczą.
Apage!

_________________
Pozdrawiam, Krzysztof Kusiel-Moroz
_____________________________________________________
navigare... i wystarczy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 21:17
Posty: 108
Podziękował : 20
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: k.j
Kriss napisał(a):
Kuracent napisał(a):
W przypadku skuterów na Zegrzu mamy już absurd

Absurd to są te skutery, szatański wynalazek :evil:
Hałasuje toto, i jeszcze kręcą się w jednym miejscu, zamiast popłynąć w jasną ch...rę.
Jedyną przyjemność ma ten co płynie, a setki innych się męczą.
Apage!

-------------------------------------------------
bo to takie wodne quadowce som. Musi jednych i drugich do rezerwatu.
Ale jak by co rasistą nie jestem, tylko lubię aby wszystko na swoim miejscu było ;)

_________________
szopen65
Wojtek Szopa

www.pro-skippers.com/skipper/213


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 26 paź 2012, o 20:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2009, o 00:40
Posty: 337
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 15
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: plastikowy kapitan lipcowy :))
Tak, i bardzo dobrze, że będą musieli zapłacić 120 tysi za prawo jazdy na to diabelstwo :lol:

_________________
Pozdrawiam, Krzysztof Kusiel-Moroz
_____________________________________________________
navigare... i wystarczy


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2012, o 00:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2011, o 01:02
Posty: 1952
Podziękował : 87
Otrzymał podziękowań: 91
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy
Diabelstwo to fakt :D Hałasu robi wiele :-(

_________________
Stopy wody pod kilem...
Wasyl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2012, o 12:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2012, o 03:41
Posty: 323
Podziękował : 69
Otrzymał podziękowań: 31
Uprawnienia żeglarskie: s.j.
Rozumiem, że kwestia istotna itp., ale pisanie takich bzdur i opieranie na nich swoich tez nic dobrego nie przyniesie... Moim zdaniem potrzebna jest rozsądna dyskusja, a nie artykuł nastawiony na rozbudzenie emocji, którego autor o "Boeingu Dreamlinerze" prawdopodobnie słyszał tylko w prasie i na tym się kończy jego znajomość tematyki lotniczej. A, co bardziej ciekawe, nie wie, że warunkiem, żeby coś było jachtem motorowym wcale nie jest to, że pali "30-50" litrów. Przecież nie musi to od razu być jacht ślizgowy długości 20 metrów czy coś tego pokroju. No chyba, że do stażu wliczają się tylko godziny na otwartej na full przepustnicy, to wtedy i sporo mniejszy da radę tyle spalić. No a nawet jeśli, to czy tylko jednej osobie na pokładzie będzie się ten staż liczył? Bo inaczej mam wrażenie, że koszty paliwa oraz czarteru ulegają rozłożeniu na kilka osób.

Rozmawiajmy, ale tak, żeby nie ośmieszać siebie i środowiska żeglarskiego. Pisząc pierwsze, co nam przyjdzie na myśl, bez żadnej weryfikacji tego z faktami, po prostu wystawiamy sobie opinię ludzi, z którymi nie daje się prowadzić rzeczowej rozmowy. Także dla mnie tego typu artykuł, pomimo kilku słusznych tez, powinien po prostu zostać pominięty, a nie propagowany dalej.

Pozdrawiam, Konrad


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 27 paź 2012, o 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 15:05
Posty: 697
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Kriss napisał(a):
Kuracent napisał(a):
W przypadku skuterów na Zegrzu mamy już absurd

Hałasuje toto, i jeszcze kręcą się w jednym miejscu, zamiast popłynąć w jasną ch...rę.

Żeby taki jeszcze kręcił się wokół siebie.
Jak płynę z kobietami na pokładzie to pacany kręcą ciasne kółka wokół jachtu myśląc,
że wzbudzają podziw swoją sprawnością.
Niestety jedyne co przychodzi do głowy to politowanie.

Na skuter powinno się mieć uprawnienia s.st.mot
Ale kto z misiów bez karku będzie robił jakieś uprawnienia.
Ponoć wypożycza taki skuter, podpisuje właścicielowi wypożyczalni,
że ma uprawnienia i cześć.
Każdy kryty i zadowolony, a policja wodna takich nie kontroluje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 12:14 

Dołączył(a): 14 lut 2011, o 15:17
Posty: 354
Podziękował : 4
Otrzymał podziękowań: 38
Uprawnienia żeglarskie: Starszy oficer
Na debilizm nie ma lekarstwa.
I mnożenie patentów i certyfikatów nic tu nie pomoże, polecam wybranie się skuterem przy 1,5 fali na morzu wtedy możemy wykorzystać potencjał tych urządzeń bo kręcenie się po jeziorku jest jak najbardziej nez sensu.

_________________
Adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 12:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2006, o 16:07
Posty: 5498
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 675
Otrzymał podziękowań: 1715
Uprawnienia żeglarskie: j.st.m
Komu polecasz? Tu tutaj za wielu miłosników skuterów nie znajdziesz :)

_________________
Maciek"S"Kotas

---
O!...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 13:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lut 2010, o 01:53
Posty: 12428
Lokalizacja: Dziekanów Polski, dawniej Warszawa
Podziękował : 1857
Otrzymał podziękowań: 2279
Uprawnienia żeglarskie: mam, ale nie wiem po kiego...
Viking napisał(a):
Niestety jedyne co przychodzi do głowy to politowanie.

A mnie...torpedowanie, ale mój okręt nie ma torped, być może, jak tak dalej pójdzie, będzie miał kałasza. ;)
Ale... Przez ostatnie dwa sezony stacjonowałem przy jednej plaży Zalewu Zegrzyńskiego i w jednym hangarze, z paroma skuterami i skuterowcami - zwykli ludzie, nawet sympatyczni - pomagali mi transportować moją łódkę przez plażę - tylko nie zdają sobie sprawy z tego co mogą narobić swoimi wyczynami na wodzie...

_________________
Aloha!!! :)
Robert Hoffman
***
"Łysowatość jest atutem (testosteron wysoki!) przy castingu na osobę komplementarną do wyra i koryta." - by Narjess
"Wciąż tak wiele osób dba o to, abym się przypadkiem nie utopił, że pewnie będę musiał się powiesić." - moje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 13:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 21:17
Posty: 108
Podziękował : 20
Otrzymał podziękowań: 11
Uprawnienia żeglarskie: k.j
adaswa napisał(a):
Na debilizm nie ma lekarstwa.
I mnożenie patentów i certyfikatów nic tu nie pomoże, polecam wybranie się skuterem przy 1,5 fali na morzu wtedy możemy wykorzystać potencjał tych urządzeń bo kręcenie się po jeziorku jest jak najbardziej nez sensu.


Na pewno pomoże najnowsze osiągnięcie medycyny radzieckiej: olej do głowy w czopkach ;)

_________________
szopen65
Wojtek Szopa

www.pro-skippers.com/skipper/213


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:38
Posty: 1300
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 215
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
Podpowie wam za to, ze w Norwegii zaczeli walczyc ze skuterowcami.
Generalnie fiordy sa strafami zamknietymi dla takich plywadel.
Kary potrafia siegac do 300.000NOK.
Zwlaszcza przy przekroczeniu dozwolonych predkosci.

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 15:05
Posty: 697
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
W latach 70-ch Zalew Zegrzyński był strefą ciszy.
I komu to przeszkadzało?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2012, o 22:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2010, o 20:37
Posty: 11059
Lokalizacja: Port Rybnik
Podziękował : 1199
Otrzymał podziękowań: 1296
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
Zalew Rybnicki , zbiornik technologiczny El.Rybnik od ( chyba ) 10 lat ma uchwaloną przez Radę Miasta strefę ciszy. Przesunięto granice Parku Cysterskiego włączając w jego obręb Zalew.
Przyczynili się do tego rajdowcy na skuterach wodnych.

_________________
Wojciech1968 Port Rybnik
W życiu piękne są tylko chwile...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2012, o 14:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2010, o 14:20
Posty: 881
Podziękował : 41
Otrzymał podziękowań: 423
Uprawnienia żeglarskie: zapoznany wynalazca
Ależ żałośni jesteście...

Nie podoba się Wam projekt rozporządzenia ministra, chcielibyście go zmienić (a może już się podoba?...)
Pokazują Wam jak na talerzu dobre argumenty, że rozporządzenie w tej postaci jest bezsensowne i trzeba je zmienić.
Uświadamiają Was, że motopompiarze też będą przeciwko wypocinom ministerstwa i raczej będą mocno zdeterminowani - czyli cenni jako sojusznicy.

I co z tego przedszkolaki zrozumiały? - tylko tyle, że posłaniec tych wieści jest ideowo niesłuszny i mają na niego mentalny zapis cenzorski, oraz słowo kluczowe "skuter wodny", na które też mają zapis cenzorski.

Gdzie oni się tego nauczyli? Na warsztatach u przewodniczącego Mao? Za młodzi chyba...

pozdrowienia

krzysZa ten post autor myszek otrzymał podziękowanie od: Gienek
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 29 paź 2012, o 21:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:38
Posty: 1300
Lokalizacja: Flekkefjord/Norge
Podziękował : 119
Otrzymał podziękowań: 215
Uprawnienia żeglarskie: mam :P
Jedynym dobrym rozwiazaniem takieo stanu rzeczy Myszku powinno byc wyznaczenie odpowiednich stref gdzie skuterowcy moga sobie pomykac.
Nie wydaje sie wam, ze oni sa poprostu niebezpieczni?

_________________
Pawel Kalicinski
S/Y Sparrow, Hallberg Rassy P28
MMSI 257905990 Call sign.LE7595

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2012, o 13:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2010, o 15:05
Posty: 697
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 11
Otrzymał podziękowań: 28
Uprawnienia żeglarskie: jak jestem za sterem to sternik
Był niedawno przypadek na Zegrzyńskim, gdy kąpiącemu się facetowi po głowie przejechał skuter. Mógł nawet tego nie zauważyć, ale zabawę na pewno miał przednią.
Typy macho na skuterkach lubią śmigać slalomem po wodzie blisko brzegu, tak by blond Barbie ich podziwiały.
A skoro oni lubią sobie poszaleć, to najwyraźniej według niektórych ofiary w ludziach muszą być.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
[ Index Sitemap ]
Senior | Stocznia jachtowa | Nexo yachts | Łodzie wędkarskie Barti | Projektowanie graficzne | Szkolenia żeglarskie i rejsy NATANGO
Olej do drewna | SAJ | Ośrodek Żeglarski AM | Setką przez Atlantyk | Opieka Senioralna | Kapiszonownik


Wszystkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment serwisu "forum.zegluj.net" ani jego archiwum
nie może być wykorzystany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody właściciela forum.żegluj.net
Copyright © by forum.żegluj.net


Nasze forum wykorzystuje ciasteczka do przechowywania informacji o logowaniu. Ciasteczka umożliwiają automatyczne zalogowanie.
Jeżeli nie chcesz korzystać z cookies, wyłącz je w swojej przeglądarce.POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL