Forum Żeglarskie

Zarejestruj | Zaloguj

Teraz jest 12 lis 2019, o 19:55

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lis 2019, o 08:15 

Podziękował : 206
Otrzymał podziękowań: 374
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy
MarekSCO napisał(a):
Jacek Woźniak napisał(a):
Wróć do mojego pierwszego wpisu z cytatem Rawy. Potem powiększ (...)

Po co Jacku ? Po co miałbym to robić ?
Ja się Ciebie pytam gdzie zrobiłem błąd w moim rozumowaniu ???
Sugerujesz, że zrobiłem - pytam gdzie ??? :twisted:

Marku, Mareczku, Marciuciuniu... Błąd tkwi w zrozumieniu pojęcia zwiększenie.
Co z tego, że jeden układ przetwarza moc ze sprawnością 50%, drugi ze sprawnością 90% a trzeci robi to bez strat czyli ze sprawnością 100% skoro w każdym z tych przypadków moc wyjściowa nie jest większa od mocy wejściowej czyli nie została zwiększona.
Według Cibie układ drugi zwiększa moc bo oddaje jej więcej niż pierwszy a trzeci więcej niż pierwszy i drugi? Żaden z nich mocy nie zwiększa choć drugi przetwarza ją sprawniej niż pierwszy a trzeci sprawniej niż pierwszy i drugi. Żaden z nich nie przetwarza jej ze sprawnością większą niż 100%. Żaden znany układ nie potrafi zwiększyć mocy czyli oddać jej więcej niż pobrał.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2019, o 18:14 

Podziękował : 3641
Otrzymał podziękowań: 1384
Uprawnienia żeglarskie: nie podano
Według Cibie układ drugi zwiększa moc bo oddaje jej więcej niż pierwszy a trzeci więcej niż pierwszy i drugi?

I tak i ciut głębiej Jacku ;)
Tak - bowiem mówimy tutaj o porównywaniu regulatorów.

Ciut głębiej, bowiem w opisie, który zastosował Rawa dla zobrazowania działania regulatora PWM ( jak rozumiem "zwykły sterownik" to regulator pracujący w oparciu o zasadę PWM - modulację szerokości impulsu ? )
Więc w przypadku opisu jaki zastosował Rawa - Regulacja szeregową rezystancją...
Te Twoje trzy przykładowe regulatory sprowadzają się do jednego. To po prostu trzy fazy/przypadki pracy regulatora w Kl A - szeregowej rezystancji - tak, czy nie ? )

Ja się specjalnie z Tobą droczę, bo widzę, że chcesz wykazać, ze Rawa nie uwzględnia zasady zachowania energii. A On ją uwzględnia, tylko ( na co Sam zwraca uwagę) nie jest pewien czy jasno rzecz wyłuszcza.
Z drugiej strony zauważyłem, czego Kolega Rawa nie uwzględnia...
( Albo po prostu nie przywiązuje do tego należytej uwagi sądząc, ze Jego posty czytają
debile :twisted: )
A nie zauważa mianowicie tego, że moc strat w regulatorze z szeregową rezystancją, w zależności od przepływającego prądu wyraża się funkcją kwadratową !
A kwadratowa rośnie tak szybko, że żadnego miejsca na regulację ( większych mocy ) nie masz... Prawda ?

I taki opis działania regulatora z modulowaną szerokością impulsu to trochę tak, jakbyśmy zastanawiali się który piłkarz lepszy. Ronaldinho, czy Ronaldo...
A motywowali w ten sposób. Lepszy oczywiście Ronaldo, bowiem Ronaldinho gra jak MarekSCO... A MarekSCO kondycji nie ma w ogóle i za cholerę nie jest w stanie pobiegać po boisku przez 45 minut i w ogóle nie trafia w piłkę ;)
Rozumiesz, mam nadzieję, w czym rzecz...

Jacku Ja nie chcę wykazać, że Rawa czegoś nie rozumie. Ja tylko usiłuję zwrócić uwagę
gdzie warto poszperać, bo to w dalszej pracy może Mu się przydać :D
A, że robię to w sposób dosyć obcesowy... Cóż... Skuteczność przede wszystkim ;)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lis 2019, o 20:57 

Marku jeszcze raz:
rawa napisał(a):
Na rynku jest od groma fałszywych sterowników opisanych jako MPPT a są to zwykłe PWM.
Trzeba się więc upewnić, mój sterownik zwiększa poBraną moc z paneli od 6 do 14% i jest to wielka radość.

Pomyśl i znajdź różnicę między:
zwiększa poBraną moc z paneli
a:
zwiększa pobór mocy z paneli

I powtórnie zadanko:
jeżeli pobrał 1W to ile oddał skoro zwiększa poBraną moc z paneli od 6 do 14%?

jeżeli A pobiera 1W to ile pobiera B skoro pobiera z paneli od 6% do 14% więcej od A?

Nie jest niczym złym napisać głupotę. Tym bardziej, że sam autor przyznał, że się nie zna. Jest tu jakiś nieomylny?
Głupotą jest trwanie w uporze i dorabianie na siłę teorii tłumaczących błąd. Technika, fizyka to nauka ścisła i słowa mają znaczenie.

Co do reszty to wybacz ale nie rozumiem co piszesz. Rezystancja szeregowa ??? Klasa A??? :roll: :roll: :roll:

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 lis 2019, o 09:38 

Co do reszty to wybacz ale nie rozumiem co piszesz. Rezystancja szeregowa ??? Klasa A??? :roll: :roll:

O ja pier... Wy naprawdę nie widzicie nic :mrgreen:
( Ani ile miejsca zostaje na regulację ani z jakimi funkcjami macie do czynienia - z jak szybko rosnącymi... )

jeżeli A pobiera 1W to ile pobiera B skoro pobiera z paneli od 6% do 14% więcej od A?

B pobiera od 1,06W do 1,14W - Tak czy nie ?

jeżeli pobrał 1W to ile oddał

Oddał pobraną wartość pomniejszoną o moc traconą.
Tak, czy nie ???

Naprawdę nie rozumiecie jak działa bateryjka :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2019, o 09:59 

Marku ja oraz zapewne kilku czytelników tego forum jednak coś wie i dlatego nie rozumieją co mówisz. Baw się dalej i udowadniaj, że cudowny sterownik potrafi zwiększyć moc. Ja zajmę się poprawianiem sprawności w noszeniu ludzi na plecach.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 12 lis 2019, o 18:58 

Jacku - a tak bez pierdół ?
Gdzie błąd w mojej odpowiedzi ?
A może zapiszesz równaniem o co Ci chodzi z tym zwiększaniem ? Wtedy - ośmielam się sugerować - od razu zobaczysz gdzie sedno.

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3